לברון בן 30

מזל טוב. לברון בן 30. השחקן שהגיע כילד בן 18 וכפוטנציאל עצום, מימש את הציפיות והפך לשחקן הטוב בעולם בדורו, ועל כך יעידו יותר מכל אינספור תארים אישיים, כולל 4 גביעיMVP  של העונה הרגילה, וכן 2 טבעות אליפות בהן זכה בתקופתו במיאמי.

אינספור מאמרים נכתבו אודותיו, כולל באתר זה. ערן שולביץ בפוסט נפלא כתב על עשרה דברים שהוא אוהב בלברון,  מיכאל שנציס  ניסה להסביר מדוע הוא לא סובל אותו,  ומתן גילור שלנו פרסם סדרת מאמרים מאלפת משלו על לברון ( הלינק הוא לחלק האחרון בסדרה, בו כלולים קישורים פנימיים לחלקים הקודמים).

בנוסף, ישנם שני פוסטים שככל הנראה נשארו בתודעת הגולשים הותיקים של האתר: הראשון הוא מהיום בו מנחם לס בלע את הכדורים הלא נכונים בדרך ללברון – איש יפה שלי,  והשני הוא הפוסט של נשיא מועדון שונאי לברון בארץ הקודש – אשך טמיר המקורי, עם פוסט השנאה הקלאסי – לברון – היש לך מושג כמה אני שונא אותך?

היה מסתדר עם לברון?

בקיצור, השם לברון ג'יימס מעורר מחלוקת בקרב אוהדי כדורסל מסיבות שונות ומגוונות, ואם לא היו לנו מספיק סיבות להתעניין, עם חתימתו בקליבלנד והחבירה לדיוויד בלאט, השנה אנו זוכים למנה מורחבת של סיקורים ופרשנויות לגבי כל פעולה של השחקן.

זוהי שנתו ה 12 בליגה, ונכון להיום, אם מחשבים את תשעת ביקוריו בפלייאוף (מעולם לא הודח בסיבוב הראשון), ללברון יש כבר 41,039 דק' משחק ב NBA, ובסיום העונה הנוכחית הוא אמור להיות השחקן הצעיר בהיסטוריה שהגיע ל 25,000 נק' בעונה הסדירה. גם אם יחליט לפרוש מחר, מקומו בהיכל התהילה של הכדורסל כבר מובטח (בטח כשמיץ' ריצ'מונד כבר שם). מבחינת יכולת אישית, הוא הגיע לרמה הגבוהה ביותר, וחוץ מפילדלפיה (וגם זה לא בטוח), כל קבוצה בה היה בוחר השנה הייתה הופכת בין רגע למועמדת לאליפות. השאלה היא, האם בגיל 30, יכול לברון להגשים את שאיפתו לזכות בכמה שיותר אליפויות לפני הפרישה, במקביל לעלייתם לפסגה של כוכבים צעירים, וכן להתחזקותן הכללית של קבוצות צמרת בליגה.

הבאים בתור?

לגבי השנה הנוכחית, כרגע, ובדגש על כרגע, התשובה היא שלילית.

לראשונה מזה שנים, שמו של לברון אינו מוזכר בדיונים לגבי תואר ה MVP של העונה, וכל זאת כאשר קווין דוראנט, ה MVP  המכהן ואחד הטוענים היותר לגיטימיים לכתר השחקן הטוב בעולם, שיחק העונה רק בתשעה משחקים.  לברון עצמו אמנם מוסר השנה 7.6 אס' למשחק, אך בהשוואה לשנה שעברה, הוא קולע פחות (25.5 לעומת 27.1), אוסף פחות ריבאונדים (5.1 ריב' למשחק, הממוצע הנמוך בקריירה), מאבד יותר (3.7, הנתון הגבוה בקריירה) וחוטף פחות (1.4, הנמוך בקריירה) . בנוסף, לאחר 8 עונות רצופות בהן שיפר את אחוזיו מהשדה עד ל 56.7% נפלאים אשתקד, השנה ג'יימס ירד ל49.6% מהשדה

מי שהיו אמורים לסייע לו השנה, קיירי אירווינג וקווין לאב (הגיע בטרייד בסיועו של לברון) הם אמנם שני אולסטארים צעירים (בני 22 ו 26), אך לא רק שקליבלנד מגמגמת עד כה (12-18), הרי שבניגוד לעונה שעברה בה זהותן של משתתפות גמר המזרח הייתה ידועה לכל לאחר שלושה שבועות, השנה יש מאבק אמיתי על ראשות המזרח, כאשר אין שום סיבה להאמין שקליבלנד באמת טובה יותר מטורונטו, אטלנטה, וושינגטון, ובטח לא משיקגו.

הכוכבים הצעירים של קליבלנד

לברון עצמו התבטא בתחילת העונה שהמטרה של קליבלנד היא לבנות קבוצה שתתמודד על האליפות בשנה הבאה. לא ברור אם היה מדובר בדעתו האמיתית או בעוד הצהרה שמטרתה הנמכת ציפיות, אך מה שכן ברור הוא שקליבלנד זקוקה לשינוי, בעיקר בהגנה.

באם שינוי זה יגיע או לא, ללברון יש סעיף יציאה מחוזהו בתום העונה, ולמרות שסביר להניח שזה לא יקרה, אם מס' הטבעות חשוב לו יותר מהתדמית, יש סיכוי שאת יום ההולדת ה 32 שלו (בהנחה ולא יעזוב את הקאבס הקיץ), ג'יימס יציין בקבוצה אחרת.

חלום ניו יורקי שיתגשם?

אז מה דעתכם, האם ישנה ירידה ביכולתו ועידן לברון מתקרב לסיומו, או האם בסה"כ מדובר בתקלה קטנה ולברון עדיין מסוגל להוביל קבוצה לאליפויות?

ניפרד עם קישור לסרטון מחווה שהכינה לו הליגה לכבוד יום הולדתו ה – 30.

 

לפוסט הזה יש 33 תגובות

 1. בצורה שאיני מסוגל להסבירה, אני גם לא סובל אותו, וגם מוצא דברים לחבב בו, בעת ובעונה אחת.
  מה שכן, מבחינת כדורסל השבועות הראשונים בקליבלנד הורידו הרבה מהערכתי אליו כשחקן כדורסל נטו.
  רק תאר לעצמך שבמקום לברון היה שם מייקל ג'ורדן!
  תודה על פוסט שהוא מעין חובה לבחור!

 2. נתחיל מהסוף.
  כן ישנה ירידה קלה ביכולת שלו אך יש לו מספיק דלק לקחת עוד אליפות אחת, לדעתי שם זה ייעצר. הוא יצטרך יותר עזרה מבעבר בלי שום קשר.

 3. האליפות הבאה שלו תהיה כבר תלויה הרבה פחות בלברון מאלה שהיו תלויות בו בעבר(וצריך לשים כוכבית על הסיפא של המשפט כי ריי אלן מנע מלברון לחבל לעצמו באחת מהן).

  לא צריך עין של מומחה כדי לראות שהוא מתקרב בצעדי ענק לנקודה שהוא עוקף את הפסגה של עצמו, כלומר לנקודה שבה הוא כבר לא השחקן המאיים בליגה אלא רק עוד כוכב של מספרים יפים אבל כאלה שממש לא מסוגל לנצח כל מאץ' אפ.

  קצת מפתיע שזה קורה בגיל 30 לשחקן כל כך ענק אבל מצד שני הוא משחק המון שנים ולא כל אחד עשוי מהגוף של קובי בראיינט.

  איפשהו בראי ההיסטוריה הוא כרגע בסוף העשירייה השנייה הכי טובה בהיסטוריה.

 4. לברון עשה לעצמו נזק עם הדיאטה. לברון שחקן פיזי ולא מנתר על. עכשיו הוא לא זה ולא זה. בנוסף השחקנים שלידו הרבה פחות טובים. בנוסף אני לא זוכר קבוצה עם סגל כל כך קצר כמו של הקאבס…

 5. הסגל של הקבוצה חלש, אמרתי כבר לפני הטרייד שבמקרה שמביאים את לאב חייבים לכלול בעסקה את דיאנג, ויטרס היה צריך לעבור עוד לפני שהעונה התחילה , וגם אולי הסיבה שקליבלנד לא מנצחים זה בלאט אולי הוא לא מתאים, הדיאטה בהחלט פגעה בלברון הוא כבר לא דומיננטי כמו פעם, הוא כמו שאקיל ברגע שאין לו תכוח של הפיזיות הוא שווה הרבה פחות, אני הייתי שוקל לשנות ללברון עמדה שוטינג גארד או אולי אפילו רכז , לברון ענק ולא יעזור כלום לאף אחד , אחד הגדולים ואני מאמין שהוא עוד ימציא את עצמו מחדש .

 6. איתי – לברון היה מנתר על עד שנה שעברה. הסיימת שלו בטבעת כללה הטבעות וניתורים מעל שחקנים וריחופים מדהימים באו בחבילה של כ260 פאונדז שזה כמו קארל מלון ויותר מפטריק יואינג רק בגובה של 203 עם נעליים. כוח של מספר 4, עוצמה, ניתור, מהירות וזריזות של גארד.
  אז מה שחקן כזה מחליט לעשות אחרי מספרים לא מהעולם הזה ביעילותם, אחרי שכולם הסכימו שנתן את כל כולו ולא היה אשם באיבוד האליפות -כן הוא מחליט להוריד משקל…בטח…
  שחקן שמשחק בפול ספיד מספר דקות דימיוני 11 שנה על משקל מטורף הבנוי כמעט רק משריר ולא נפצע פציעה רצינית אחת מחליט לשנות את גופו…
  ונניח שזה הכל טהור. תסתכלו על מקבילו דווין וויד. גם הוא הוריד משקל ופתאום הוא מנתר גבוה יותר ומרגיש יותר קליל על המגרש. הייתי מצפה שלברון יאבד מהכח שלו אבל יקבל מהירות יוצאת דופן. אבל לא. הוא איטי יותר מנתר פחות גבוה ובעל כושר אירובי פחות (מזייף בהגנה ובספרינטים)
  יש פה שתי אופציות:
  1. לברון לא איבד כלום הוא רק בשביתה איטלקית (קשה לי להאמין על שחקן עם כל כך הרבה אגו)
  2. לברון קיבל עזרה של חומרים כל השנים. מהסוג שתופעות הלוואי שלהם כוללות התכווציות שרירים התקרחות מוקדמת וגדילה של אזור הלסט
  הוא בטוח לא היחיד בליגה. אם הוא כל כך נקי שהליגה תפרסם איזה בדיקות עבר…
  הליגה רוצה לעשות משהו אבל מפחדת לכבס את הכביסה המלוכלכת שלה בחוץ כמו שעשו ב-MLB

  1. אני גם תוהה לגבי הטרנספורמציה הגופנית שלו. הבנאדם היה משך השנים SUPER HUMAN בכל מה שקשור לביצועים שלו. פתאום, תוך קיץ אחד, איבוד משקל, מסת שריר.
   ואז התחילו הרינונים לגבי HGH.

   אני לא יודע איך לאכול את המפלצת הזאת – אבל אם הוא יגמור כמו לאנס ארמסטרונג…

 7. בלי קשר לצורת ההתנהלות שלו שאני לא אוהב, לברון הוא אחד היחידים בהיסטוריה שסומן מגיל חטיבת ביניים כאחד שיהיה מהגדולים בהיסטוריה ובאמת ענה על הציפיות.
  כמה שיורדים על האופי שלו, זה אחד הסימנים שמראים כמה הוא באמת חזק ויודע להתמודד ולהגיב ללחצים.
  בשיאו הוא היה בלתי עציר, בנוי כמו טנק, רץ כמו איילה וקופץ כמו קנגורו. ממש גיבור על. גם אם השתמש בחומרים אסורים, אי אפשר לקחת ממנו את הכדורסל.
  השנה (גם שנה שעברה ברוב העונה) הוא נראה לא מפוקס ומתרכז יותר מדי בדברים אחרים. בעייה שהכוכבים רואים עצמם כאנשי עסקים לפני שהם רואים עצמם ככדורסלנים.
  או שהוא באמת מעבר לשיאו. קובי וג'ורדן ידעו להמציא עצמם מחדש כשהיתרון האתלטי אבד. נראה אם לברון מסוגל.

 8. כמו שקובי ומייקל שינו את צורת משחקם עם השנים, כך גם לברון ילמד לשנות את צורת משחקו בגלל הורדת המשקל שלו.
  הוא עדיין ישאר בין השחקנים הטובים בליגה בשנות ה-30 המוקדמות שלו.
  בנוסף, הוא יפתח אלמנטים נוספים במשחקו (קליעתו השתפרה ואני מניח שילמד לשחק בלואו-פוסט)

 9. בן 30, עם קבלות, עם אינטלגצית כדורסל גדולה, ועם הרבה אגו ושאיפות. המהלך שלו של בניית הקבוצה במיאמי הוכיח את עצמו ונתן קבלות. לא הייתי חולם להתחיל להספיד אותו ולהפסיק לחשוש ממנו. הוא הגיע לקליבלנד עם תכנית לטווח ארוך. אין לי שום ספק בזה.

 10. אפלטון – כדורסלן אדיר! מסכים. אבל מתישהו הפך לעל אנושי. הערצתי את לאנס ארמסטרוג. תמיד אהבתי את הסיפורים הגדולים מהחיים. היום בדיעבד הוא דפק ענף שלם. אין לי שום הוכחות על לברון. אבל אם הליגה רוצה להתנקות שתראה שקיפות ומדיניות חסרת פשרות. הענפים פיזיים כמו ריצה, בייסבול וכו' התחילו להתנקות. תפסו שם MVPים לשעבר ושוברי שיאים ומה לא. אם יש מדיניות סודית ה-NBA נגד החומרים (לכן הדיאטות הפתאומיות) אז זה לא מספיק. צריך שקיפות. ששחקן ידע שאם הוא שיחק על חומרים אסורים (כמו ראשרד לואיס וטרקוגלו בימיו באורלנדו) ההישגים שלו ושל הקבוצה יועמדו בספק. אני אשמח לטעות ולגלות שפשוט חלה התדרדרות בכושרו ב 4 חודשים.

 11. מעניין אם יעשו לו בדיקות לחומרים אסורים…
  כדורסלן ענק
  אישיות מעצבנת.
  בדיוק כמו מייקל וקובי, כל אחד עם הזווית שלו….

 12. אחד הגדולים ביותר על המגרש. מחוצה לו לא אישיות מדהימה, אבל אחד המשפיעים ביותר-היה סוכן של עצמו (כמו קארל מלון), ופתח יחד עם ריץ' פול סוכנות שחקנים גדולה, משפיע פוליטית ומנהל את הכסף שלו בעצמו.

  מצעד 10 הפלופים הטובים ביותר של לברון, GO:

  https://www.youtube.com/watch?v=bgbHF5qKXTo

 13. בתור אחד שלא מסמפט אותו יותר מדי, אני חושב שציון הדרך הזה הינו הזדמנות טובה להוקיר את היכולות של השחקן הנדיר הזה. כן משתווה לג'ורדן לא משתווה לג'ורדן, זה לא משנה. הוא פשוט שחקן אדיר ויקח הרבה זמן עד שמישהו אחר ישתווה אליו (דוראנט עם כל הכבוד עוד צריך להוכיח את עצמו).

 14. התרגלנו לטוב. אם *כל* שחקן אחר בפלנטה משחק את 29 המשחקים שג'יימס שיחק עד כה באופן הזה ומנפק את המספרים הללו הוא מועמד רציני ל-MVP. על באנקר בחמישיית העונה אין בכלל מה להתחיל לדבר.
  מספיק לראות את היחס בין כ"ח לאסיסטים, כדי להבין שהשינוי בצורת המשחק כבר החל והוא עובד על "להמציא את עצמו מחדש."
  לענ"ד, עקב הפציעה של ורז'או והעדר סנטר, ג'יימס מבין שקליבלנד ככל הנראה תסיים את העונה במקומות 4-5 במזרח, ולכן אני מעריך שהוא יעבוד יותר על השינויים במשחק לקראת הפלייאוף והשנים הבאות, בהן המאזן של הקבוצה ישפיע יותר על המיקום.

  לגבי ההיבט ההיסטורי, לדעתי, הוא בהחלט כבר בעשירייה הראשונה (חמישייה שניה) וגם בין שני ה-SF הגדולים ביותר והטובים ביותר.

  1. מה זה התרגלנו לטוב וכל שחקן אחר,איזה בולשיט,היכולת שלו השנה פשוט לא טובה ושום מספרים לא ישנו את זה,תסתכל על שפת הגוף שלו,על החשק שבה הוא עולה למשחקים וכן גם על התפוקה שלו.כל שחקן בעולם(חוץ מרונאלדו.)היה מתחלף עם המספרים של מסי שנה שעברה ובכל זאת הייתה לו עונה לא טובה בסטנדרטים שלו,אותו דבר לגבי לברון.

   1. צודק, בכדורסל למספרים אין שום משמעות. בחינה איכות של שחקנים ע"ס סטטיסטיקות זו המצאה שלי ואני צריך להתבייש בה.
    כאילו שהוא לא מנהל את המשחק של קבוצתו. כאילו שהוא לא השחקן שבלעדיו הירידה במאזן הקבוצה שלו היתה הדרסטית ביותר.
    *בסטנדרטים שלו* זה בדיוק מה שאני טוען. כשמתנתקים מהסטנדרטים שלו, מגלים שחקן אדיר עם מספרים אדירים.
    יש לו ירידה ביכולת, אבל אם כבר השתמשת במילה בולשיט (בחירה שגויה לדעתי, אבל זכותך) אז לכתוב "היכולת שלו השנה פשוט לא טובה" זה בולשיט ו-"שום מספרים לא ישנו את זה" זה גם בולשיט.
    האם יש לך ספק שבלאט לא היה מחליף אותו בשום שחקן אחר, למרות היכולת החלשה ושפת הגוף הבעייתי?
    גם זהבי לא כבש נגד רעננה 😉

    1. שאני מתכוון שהמספרים לא אומרים כלום אני מתכוון שתיקח את המספרים של כרמלו אנטוני למשל תגלה גם מספרים אדירים ורמה גבוהה של כדורסלן וכן סטטיסטיקה לא תמיד מספרת את כל הסיפור. אין לי צל של ספק שעד כמה שאני לא סובל את לברון אז ביכולתו בדומיננטיות של השנים האחרונות קליבלנד היו נראים הרבה אבל הרבה יותר טוב. וגם המספרים דלו הם מספרים טובים אבל לא כאלה של כדורסלן אדיר אלא של עוד כדורסלן מהצמרת ולכן להגיד שהתרגלנו לטוב זה לא רציני( יותר טוב מבולשיט?) ודבר אחרון אז לאור ההתנהגות של לברון לעניות דעתי בלאט בהחלט היה לוקח כל סופרסטאר אחר במקומו

 15. ת'אכלס אני לא מבין מה רוצים מלברון.
  לא מתאמץ, פאסיבי (נו באמת, מישהו חשב שהוא יהיה בצד האקטיבי?!), כבוי, לא מחובר, מספרים בירידה.
  קשקוש.
  לברון כבר הצהיר אלף פעם (מרגע שהודיע על מעברו) שהשנה הקבוצה לא בנויה להתמודדות על אליפות, שזאת שנת הרצה ושבשנה הבאה תהיה שנת המבחן.

  אז תפסיקו לבוא בטענות שונות ומשונות.
  הוא אמר במפורש שהמטרה המוצהרת השנה היא החלפת המאמן (סבוטאז' שקט ועבודת הריסה מבפנים) שהפילו עליו ללא התייעצות ושבשנה הבאה, עם מאמן בא-כוחו (טיירון לו) הם יתמודדו על כל התארים.

  אז בינתיים הוא עומד במטרה יפה, לכל המקטרגים והמצקצקים אין מה לבוא בטענות!

 16. תגיד לי יא טמבל, אתה באמת מאמין שלברון בגילו הלא צעיר יהיה מוכן לבזבז שנה שבה האתלטיות שלו עדיין ברמה גבוהה ובה הוא עדיין השחקן הכי דומיננטי בליגה בשביל להחליף מאמן שהוא רוצה?

  1. א. לא בעיה להחזיר את האתלטיות שאבדה, בסה"כ מדובר בכמה כדורים קטנים, ניתן לבלוע עם מים.

   ב. הוא לא השחקן הכי דומיננטי בליגה.

   ג. כן

 17. שחקן גדול, האיש שיותר מכולם מעורר תגובות, או אהבה או שנאה.

  גם אם יפרוש מחר. הוא או בעשירייה של הגדולים בכל הזמנים. או בתחילת העשירייה השנייה. קצת אחרי דאנקן.

  אם הוא ימשיך, ויגלה בעצמו דברים חדשים הוא יגיע להר ראשמור.

  וכל זה רק ככדורסלן. ככוכב וכמוביל דעה, דבר שהתפתח רק בדור הטכנולוגי הזה הוא הגדול מכולם. סוג של שילוב בין כריסטיאנו רונאלדו ומסי, הרבה יותר טוב מקובי.

 18. מעניין לקרוא תגובות באתר האוהדים של הקאבס.
  רובן המכריע בעד בלאט ונגד ניסיונות ההשתלטות של לברון.
  הנה תגובה די מייצגת:

  If Gilbert had any balls and wasn't fondling Lebron's, he'd realize that Lebron would be committing career suicide if he were to leave Cleveland after that letter and everything said since. It would really cement Lebron as a guy looking for the easy way out all the time. That being said, take control Dan! Publicly endorse your coach and tell the media that he is not going anywhere.

  Take some power back. Lebron is simply not smart, mature, or experienced enough to run an organization like this and if that's what he thinks he's going to do then somebody needs to seriously chin check him. Everything I've heard to date indicates that Dan has fallen into the same bad habits and lenient tendencies towards Lebron and his camp that were pervasive the last time around. I would welcome Blatt sitting Lebron on his ass when he is dogging it.

 19. עוד אחת:

  I agree Frank. People don't get it. I hate to blame a player of his magnitude and I'm sure what some are thinking is "Oh, of course he's going to get blamed, best player on the planet, etc." IMO, the fault really does lie with LeBron. I know they're missing a few pieces, but you can still get your guys going and playing together until the front office can fix those issues. There is absolutely no excuse, at this point, to have such bad body language and behavior. Lose games…..fine, but you don't continuously lose games like we are losing with the likes of LBJ, Kevin Love, and Kyrie Irving. Come on.

  I am really believeing that he is trying to get rid of Blatt. It has to be. Nothing else makes sense.

 20. הילד בן 30. יש לו חום גבוה (והתכווצויות שרירים)

  Im convinced this dude was on the juice while in Miami – probably part of the Bosch sting that netted A-Rod and Ryan Braun.

  i think the BS about him losing weight to get lighter was b/c he needed an excuse to back up his shrinking. why else would it do it? it's not like he was 'unhealthy' – guy was a beast and played at the highest level possible. now he wants to start messing with his body?

  I don't think it is any coincidence that lebron slims down the same year the NBA starts testing for HGH.

  and of course, because cleveland…

  וזה מאוהדי קליבלנד כן?

 21. לברון הוא לא כוס התה שלי
  עד כמה שקשה לי להודות את היריבים המרים של הלייקרס לאורך השנים ממש לא שנאתי
  אני אפילו מוצא סיבות לחבב את לארי בירד
  את מייקל לא אהבתי מעולם אבל כמות הכבוד וההערכה אליו היא בלתי נגמרת ( חייב להודות שאני חולה על מותג הנעלים שלו )
  אפילו את הבד בויז לא שנאתי
  לברון מבחיל אותי כל פעם מחדש

  1. אני בטוח שתסכים שלברון הוא עילוי כדורסל, ונשמע שגם את ג'ורדן בירד ואחרים אהבת בדיעבד.
   אני משער שגם את לברון תלמד להעריך עם השנים ותשמח על הפעמים שראית אותו (בעיקר שראית אותו מפסיד אני משער 🙂 )
   אף פעם לא הבנתי מה בדיוק מבחיל כל כך. אני מבין שנאה על ההחלטה ויציאות מתנשאות שהיו לאורך השנים. אבל זה לא שהוא נאשם באונס (קובי)? התנהג לחברים לקבוצה ולחברים כמו חרא (ג'ורדן)? או סתם הרביץ לאוהדים\שחקנים וכו'?
   אם תכלול את זה שלא היה שחקן בהיסטוריה של הכדורסל (ואולי בספורט בכלל) שהתמודד עם כזאת כמות לחצים תקבל בחור עם אישיות סבירה לחלוטין.

 22. אני מזמן שופט שחקו רק על פי הביצועים שלו על המגרש, וללא קשר לשמועות מה עשה במלון זה או אחר, חוץ ממקרים יוצאים מן הכלל. לפי קריטריון זה לברון בשורה אחת עם הגדולים מכולם וללא ספק הגדול בדורו. גם מחוץ למגרש היו גרועים ממנו (מ"ג לדוגמא).
  ובחייאת עזבו אותכם מאשך/שעיה, זה חסר סיכוי 🙂

כתיבת תגובה

סגירת תפריט