למה לעזאזל אני שונא את לברון (אם נימאס, עיברו הלאה) מיכאל שנציס

למה לעזאזל אני שונא את לברון ג'יימס?

לא הצלחתי להירדם בליל אמש.. תשאלו למה? לא בגלל שמתוכננים לי 3 מועדי ב לעשרה הימים הקרובים כאשר אחד קשה יותר מהשני, לא לא הסיבה לא היתה העובדה שאני חי במדינה שמזמנת לי צרות חדשות לבקרים לדאוג לגביהם, גם זימון המילואים שקיבלתי לא הטריד את מנוחתי.

חשבתי על הדיון המעניין מדוע אנו שונאים\ אוהבים את לברון ג'יימס.

מעניין שהדיון לא סבב את מיאמי או כל שחקן בה, גם צורת המשחק או אופן ההתנהלות התקשורתית של מיאמי היט לא עמד על הפרק. הדבר היחידי שדובר הוא השנאה או האהבה ללברון ג'יימס –THE KING.

עלו פה טענות רבות בעד ונגד כשכל אחד תומך או מתנגד בחירוף נפש לכל טענה.

שכבתי במיטתי וחשבתי מדוע אני עצמי שונא אל לברון ג'יימס? שנאה היא מילה קצת חזקה.. אני מעיד על עצמי כבן אדם רציונלי למדי. לא בחרתי לאהוד אף קבוצה בכדורסל ואני נהנה ממשחקים טובים ומקבוצות טובות.

ולמרות שהנחתום העיד על עיסתו אני גם חייב להתוודת שאני לא יכול להוציא אמוציות מכל משחק כדורסל שאני רואה בו יש פיבורית בשבילי לניצחון (או לפחות ברובם).

ולא משנה מה קורה במשחק של מיאמי אני אהיה נגד מיאמי. איני חושב שלברון ג'יימס אגואיסט או מתנשא, הוא טיפה פלפן (מילה בעברית?) אבל זה דווקא לא מפריע לי כל כך, מדוע?

ובכן כאשר אנו רואים משחק כדורסל אנו מצפים מהקבוצה שלנו לעשות הכל, אבל הכל כדי לנצח את המשחק, לא תמיד הם עושים דברים הוגנים, לא תמיד הם ישרים בדרך שלהם אבל הצפייה מהם היא להיות ווינרים ללא משוא פנים.

זו סתירה מובנית לצפות מאדם להיות וינר בלתי נלאה ובד בבד להיות השחקן ההוגן על פני האדמה.

המשכתי לעבור על הטענות השונות: אני בהחלט חושב שלברון הוא שחקן על, ניתן להתווכח אם הוא טוב מKD  או פחות אם הוא שומר טוב יותר או מטביע טוב יותר אבל אין עוררין בקרב כולם שהוא זכה בMVP  בזכות ולא בחסד, הוא גם וינר אדיר, נכון היו לו את הנפילות שלו אבל בגדול אפשר לומר שהוא יודע להחזיר את הקבוצה לתלם ברגע האמת.

השופטים עוזרים ללברון? נניח, אבל אז צריך לשנוא את השופטים.. אתם לא באמת מצפים מלברון לעצור באמצע חדירה לסל ולהגיד לשופט "תשמע אדוני השופט אני דחפתי את המגן עם היד, אני מתנצל.."

לברון ג'יימס הוא שחקן מעולה וראוי, הוא אינו אדם מושלם, הוא היה מתנשא הרבה יותר בתקופות מסוימות אבל גם זה נרגע, הוא חבר טוב ואדם טוב.

אז למה לכל הרוחות אני נגדו ונגד קבוצתו בכל משחק שאני רואה?!

לפתע ראיתי אור לבן  (אני במיטה מתהפך מצד לצד זוכרים?), לרגע חשבתי שזהו מלאך שבא לגלות לי את פתרון החידה אבל אז ראיתי שזה רק השותפה שלי שחזרה מאוחר הביתה, ובכל זאת האור סיפק לי את התשובה, אנחנו שונאים את לברון מכיוון שהוא אינו אנדרדוג!

החברה המודרנית הטמיעה בנו כל כך עמוק את האהבה לאנדרדוג, את האדם שבא מלמטה וכובש את הפסגה, את האיש השקט שמצליח להתעלות על כל הגדולים והחזקים, קל למכור לנו את הגישה הזאת מכייון שרובנו לא גדולים וחזקים אלא אנשים פשוטים שרק מסתכלים לאורך חיינו כלפי מעלה ולכן הגישה הזאת של אהבה לאנדרדוג חופשיה להתפשט בקירבנו כמו מים המחלחלים עמוק לתוך מערה ומעצבים את הסלע על פי רצונם.

הסיבה היחידה שלא משנה כמה משחקים של מיאמי אראה (במתכונתה הנוכחית) אעיד כנגדם היא שהם פשוט קבוצה טובה מאוד עם כל העליות והמורדות והם נרתעים מדימוי האנדרדוג.

מנחם לס

בעל האתר, העורך הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 47 תגובות

 1. צודק. ותודה על הפוסט היפה.

 2. יפה מאוד.

 3. יפה ומפתיע!

 4. אתה צריך לכתוב יותר,אין ספק שאתה טוב בזה.אהבתי את המסקנה!

 5. אהבתי.
  בעיניי יש פה יותר ממה שאתה כותב אבל אין ספק שחלק מהשנאה מקורה בזה.

 6. פוסט יפה ואולי אתה צריך להישאר יותר ער בלילות 🙂
  לעצם העניין בתור אוהד הלייקרס שכמעט אף פעם לא היו אנדרדוג אז אצלי לפחות זאת לא הסיבה.יותר מזה אני יוסיף ויאמר שלהרגשתי גם אם דוראנט לצורך העניין ישתלט על הליגה וייקח איזה 4-5 אליפיות הוא לא יעורר שנאה כמו לברון וכמו שציינת כמעט אף אחד לא שונא את מיאמי וכמו שידידנו הדתיים אומרים בעזרת השם שמיאמי יפסידו את האליפות השנה ולברון יסמן עוד אקסית לאף אחד חוץ ממנחם ורועי לא יהיה איכפת ממיאמי

  1. הצחקת את מנחם, הוא נהנה לאהוד אותם בעיקר בגלל לברון והשנאה אליו, הוא בעצמו אמר זאת. הוא ישכח את מיאמי יותר מהר משהוא שכח את ניו יורק ואת בוסטון בעבר

   1. צודק 🙂

 7. אולי כי לברון עצמו ולוא דווקא הקבוצה עלול להצטרף כמו שהוא אמר לפנתאון של הר רשמור ואנשים לא מוכנים להתמודד עם אישיות כזאת על ההר.. זאת שבירה של הסטטוס קוו..
  למרות שעל פי שמועות מבוססות מייקל לא היה בדיוק מלאך מבחינת אישיות ואף אחד לא יתווכח על זה שקובי הוא לא שה תמים בעצמו.. KD עוד לא שם וגם אם היה שם האישיות שלו לא מוחצנת כמו של לברון אז יותר קל לעכל אותו

 8. הסיבה היחידה שאני לא אוהב את לברון היא בגלל שהוא עזב את קליבלנד . השחקנים הגדולים באמת ידעו להוביל את הארגון אליו הגיעו מהדראפט עד לזכייה באליפות בעיני זה כל הקסם . כל הגדולים באמת עשו כן . קארים במילוווקי , מג׳ יק , בירד , מייקל , האקים , ודאנקן . כולם היו שחקנים שנבחרו בצמרת הדראפט וייעודם היה להביא את הטבעת והם אכן ביצעו ייעוד זה . היחיד ש ״השתפן ״ היה לברון שפשוט העדיף לקחת תארים בדרך הקלה . ביום שעזב אמרתי שגם 10 טבעות במיאמי לא תהר שווה טבעת בודדת בקליבלנד . כפרות היחידה תהיה חזרה לקלח למד והובלתה לאליפות ,( ואל תביאו לי דוגמאות מדרקסלר , שאקיל וגראהט

  1. ולמה לא להביא בדיוק?
   מה השוני הגדול?
   שאקיל שחבר לבראיינט בלייקרס לא רחוק בכלל.
   גארנט וריי אלן שהצטרפו לפירס רק בשביל ליצור קבוצה לאליפויות גם לא שונה.
   אז אם לא איכפת לך אני בכל זאת אביא את הדוגמאות כי אין הרבה הגיון בלהגיד ש"הוא היחיד" ואל תביאו לי דוגמאות להראות שהוא לא.

   1. כי ברגע שאתה משווה את לברון לגארנט, ריי אלן ואפילו לשאקיל אתה ישר יורד מהדיון על אחד מחמשת השחקנים הטובים בהיסטוריה. ואז כל ההתנהלות המגאלומנית שלו עוד יותר מעצבנת.

   2. חוץ מזה שאלן וגארנט שיחקו בקבוצות שרק הלכו והידרדרו, והם היו הרבה יותר שנים באותן קבוצות שלא היה להן שום סיכוי לזכות במשהו, בדיוק כמו פילדלפיה של בארקלי וזה כל ההבדל. ואילו קליבלנד נבנתה וכבר הייתה עם למעלה מ-60 ניצחונות בעונה אבל לברון החליט להשתפן ולברוח כי הרגיש שהוא לא יכול על הסלטיקס, וכי כל הלחץ עליו. קליבלנד הייתה יכולה להמשיך להיאבק אם הוא היה נשאר, אבל הוא בחר לברוח ולתת לוייד לנהל את המשחק במאני טיים. בגלל זה כפי שנתן כתב תהיה לו בעיה בדיון על אחד מ-5 הגדולים בהיסטוריה ולא משנה כמה אליפויות הוא יקח במיאמי.

   3. ב אני לא נכנס בכלל לעובי הטענה שלך רק איך אתה מצפה שנתייחס ברצינות לטענה שלך שאתה משתמש במשפט שאקיל חבר לבריאנט להזכירך בשנה ששאקיל הגיע בריאנט נבחר בדראפט בהיותו בן 17 בלבד ולקח להם כמה שנים טובות עד שהם לקחו אליפות

    1. אם לא מתכוונים להשוות לאלן גארנט וכו', סבבה.
     אבל גם להשוות לג'ורדן, מג'יק, בירד ודאנקן זאת בדיחה.
     כי אז את משווים את מו וויליאמס ואילגאוסקס ל:
     1. פיפן ורודמן
     2. קרים אבדול ג'אבר וג'יימס וורת'י
     3. בוסטון על שלל כוכביה
     4. פארקר וג'ינובלי
     אם זאת לא בדיחה עצובה, אני לא יודע מהי.
     קליבלנד בניגוד לקבוצות הנ"ל עשתה טעות אחרי טעות, כשברור שאין לאף אחד שם מושג לבנות קבוצה.
     נראה אחד מכם בסיטואציה של לברון נשאר בקבוצה כזאת.
     על הדרך אפשר לדבר. אבל בגלל שלא הביא לקבוצה שבחרה אותו, זה כבר שטות. אולי היה צריך לעלות כל משחק לשחק לבד נגד החמישיה היריבה כדי להוכיח משהו… (דבר שדי עשה כשהוביל את הקבוצה בנקודות,ריבאונדים אסיסטים וחטיפות)

   4. כבר ענו לך :אך אגיד זאת בפי.
    לברון או לא גראנט ולא אלן.ניתן להשוותו לגדולים ביותר.
    לברון ראוי להשוואה עם מג'יק ,לארי ומייקל.
    נכון גם שאקיל בהשוואה הזו ולכן בדיוק אבל בדיוק לא אהבתי גם אותו ואפילו הפסקתי לאהוד את הלייקרס לאחר הצטרפותו.

 9. לכל מועד ב יש מועד ג
  האמן לי מנסיון היה לי סמסטר אחד עם 3 מועדי ג
  אני והמרצה סולו עם הבחינה
  והמילה שחיפשת היא פלצפן אני מניח

  אחלה טור בכורה

 10. נקודה מעניינת………..

 11. אחלה כתיבה, מזדהה אם הנאמר.

 12. יופי של טור, בהחלט נתן זווית ראייה חדשה לנושא

 13. אחלה פוסט.
  רק דבר אחד הציק לי, רשמת שלמדנו לאהוב "את האדם שבא מלמטה וכובש את הפסגה" וקשה לי עם האמרה שלברון לא עונה לקריטריון הזה.
  הרי סיפור ילדותו די ידוע (נולד כשאמו היתה בת 16 וגידלה אותו לבד תוך כדי שהם עוברים מדירה לדירה כל הזמן וכו'…)

 14. אני חושב שבנוסף לזה שאנו אוהבים את האנדרדוג, אני מחפשים את הבלתי צפוי, המרגש שיכניס אדרנלין לחיינו השגרתיים (חוץ מאפלטון) . רגעים כמו הניצחון של מנצ'סטר יונייטד על באיירן ב99, או נס ז'לגיריס ממחישים היטב את הציפייה הזו. מייקל לפחות בחלק מהאליפויות שלו סיפק את הציפיה הזו – הקרב מול הניקס והסאנס ב-93, הרוקטס עשו זאת באליפות השניה. אבל כפי שאמר אהרון מעלי השנאה ללברון נובעת לפחות בחלקה ממה שנתפס כבריחה שלו מקליבלנד שנראתה כהודאה בכישלונו לעמוד בציפיות ולהיות ה-א-י-ש. לברון בחר אז ללכת לקבוצה של מישהו אחר -וייד ולחסות בצילו עד שיוכל לעמוד בציפיות.

 15. אבל כשהוא הגיע למיאמי הוא לקח את המושכות לידיים ולא חסה בצילן של וויד… מסכיפ שהעזיבה דל קליבלנד היתה בעייתית מבחינת תדמית .. אני מניח שהוא מנסה לפצות על זה לפחות חלקית

  1. זה לא מדויק,הוא ממש לא לקח את המושכות אלא וייד(והוא גם סיפר את זה בראיון איתו) הבין שאי אפשר שני אלפא דוג ובהחלטה מודעת לקח צעד לאחור ונתן ללברון את המושכות.בוא נגיד שאם וייד לא היה מבין את זה עד היום לברון לא היה האלפא דוג של מיאמי.
   וסתם נכון שאני משוחד אבל אצלי עדיין מיאמי מקוטלגת כקבוצה של וייד ולא של לברון

 16. במאני טיים הוא שוב שבק במיאמי בעונה הראשונה מול דאלאס.
  בשורה התחתונה לברון עזב קבוצה שהייתה יכולה להמשיך לצמוח בגלל שברח מאחריות כלפי הקבוצה וחבריו ועל זה הכעס הגדול כלפיו.

 17. להגיד שהייתה לוב קליבלנד קבוצה לאליפות זו בדיחה. הם לא ידעו לבנות לו קבוצה. חוק מספר אחד לקחת אליפות זה שצריך לפחות שני אולסטארים (חוץ מדטרויט). מי בדיוק היה אולסטאר אמיתי בקליבלנד?

  1. לארי יוז 😉

   1. מה שנקרא I rest my case 🙁

   2. איגלאוסקס לא? אפילו תלו לו חולצה 😉
    האמת שממש מתחיל להימאס מכל הוויכוחים על לברון, מזכיר את הוויכוחים על קובי של פעם. נחמד בהתחלה, מוציא אמוציות ואז לאט לאט הופך למיץ חסה. לא לשם ולא לשם.

  2. מאזן של 16:66 זה הולך ברגל ? כמה קבוצות השיגו אותו בהיסטוריה ? הכל תירוצים !
   אני סיימתי את טיעוני.

   1. לא מראה את החוזק של קליבלנד כמו שזה מראה את החוזק של לברון.
    השאר זכו להצלחה שלו.
    הרי שתסכים איתי שמו וויליאמס לא שחקן ראוי לאול סטאר.
    הבחירה שלו שם היא נטו הישג של לברון.
    ולהזכיר לך את המאזן שנה אחרי לברון? או את ההישג המדהים של רצף ההפסדים הארוך בהיסטוריה?
    כן, אחלה קבוצה הייתה לו…

    1. זה בכלל לא משנה. מה שחשוב מבחינתי זה שהוא היה המנהיג והגו טו גיא של הקבוצה והוא נטש את הספינה ! זכותו המלאה לעשות זאת אבל שלא יצפה לליטופים מהאוהדים שהרימו אותו על כפים. אני לא אוהד קליבלנד וזה ממש לא קטע אישי עבורי, אבל ההחלטה הזו מקשה עליו מאד להתמודד ברצינות בליגה של מייקל, מג'יק ובירד. מייקל נאבק שנים בסלטיקס ובפיסטונס עם קבוצה בינונית מאד אבל מעולם לא לקח צעד אחורה והודיע שהוא הולך לקבוצה של מישהו אחר כדי לחסות בצילו עד שיגדל ויקח ממנו את האחריות. מבחינתי לברון תמיד ישאר דרגה אחת מתחת לגדולים באמת.
     לברון שחקן עם יכולות אדירות והוא מגוון ומשפר את משחקו, אבל ההחלטה האומללה ההיא תמיד תעיב על הקריירה שלו בדיון ההוא על הפרצוף החימישי בהר רשמור.

    2. זה בכלל לא משנה. מה שחשוב מבחינתי זה שהוא היה המנהיג והגו טו גיא של הקבוצה והוא נטש את הספינה ! זכותו המלאה לעשות זאת אבל שלא יצפה לליטופים מהאוהדים שהרימו אותו על כפים. אני לא אוהד קליבלנד וזה ממש לא קטע אישי עבורי, אבל ההחלטה הזו מקשה עליו מאד להתמודד ברצינות בליגה של מייקל, מג'יק ובירד. מייקל נאבק שנים בסלטיקס ובפיסטונס עם קבוצה בינונית מאד אבל מעולם לא לקח צעד אחורה והודיע שהוא הולך לקבוצה של מישהו אחר כדי לחסות בצילו עד שיגדל ויקח ממנו את האחריות. מבחינתי לברון תמיד ישאר דרגה אחת מתחת לגדולים באמת.
     לברון שחקן עם יכולות אדירות והוא מגוון ומשפר את משחקו, אבל ההחלטה האומללה ההיא תמיד תעיב על הקריירה שלו בדיון ההוא על הפרצוף החמישי בהר רשמור.

     1. לברון נשאר את כל חוזה הרוקי שלו של 7 שנים.
      לג'ורדן אחרי 7 שנים הייתה קבוצת אליפות. עזוב, היה לו את פיפן, את מי היה ללברון??
      תסתכל על התגובה למעלה, ההשוואה מגוחכת.
      אתה לא אוהב אותו, שונא אותו. לגיטימי ביותר.
      אבל אל תשווה את מה שהיה לו למה שהיה לג'ורדן, מג'יק ובירד בתום 7 שנות הרוקי. זה פשוט לעשות עוול. (לא יודע אם בתקופתם גם היה את החוזה רוקי, אבל זה נוח להשוואה. תקופה של 7 שנים זה זמן מספיק מכובד לתת לקבוצה שלך להשיג משהו…)

     2. עם כל הכבוד ללברון והוא באמת עשה מספרים אדירים בקליבלנד, 66 ניצחונות בעונה זה מספר שמעט מאד קבוצות השיגו בהיסטוריה. אז אולי מבחינת שמות הקבוצה הזו לא מרשימה, אבל היה שם צוות מסייע שעזר לו להגיע לשם. אבל כפי שאמרתי ואמרו לפני הנקודה החשובה באמת היא העזיבה לקבוצה של שחקן מוכח כדי להיות מספר 2. זה כשלעצמו מוריד לו המון נקודות. אבל נראה לי שאנחנו כבר ממחזרים דיון שהיה פה. בוא נסכים שלא להסכים בענין הזה

  3. זה לא משנה אם היה או לא היה אולסטאר הוא היה צריך להתעקש.
   כבר קדמו לו מייקל ג'ורדן שראה ששיקאגו לא מצליחה והתעקש עם ההנהלה הלא פשוטה של הבולס לפטר מאמן (מצליח ).ולהביא את ג'קסון .גם קובי איים והתעקש עד שבא לו גאסול.
   גם לברון היה יכול להיות יותר מנהיג ולהביא את בוש למשל לקליבלנד ולא ללכת איתו למיאמי

 18. יש בזה משהו.. פחדתי קצת שמיצינו את הנושא אבל היה נחמד להסתכל הזה במבט קצת פחות אמוציונלי ויותר ניתוחי… ווייד פינה את הספוט של האלפא דוג וטוב שכך.. יש ספק אם מיאמי היתה מגיע לרמה של היום אחרת.. לא חשוב מה דעתכם על לברון הוא לא מהנחבאים אל הכלים… ובתחילת הדרך במיאמי וגם בקליבלנד לפניה הוא היה הרבה יותר מוחצן מהיום..

 19. עד 1984 לא הייתה תקרת שכר ולארי ומג'יק זכו להיות בקבוצות על, מי ירצה לעזוב דבר כזה. קארים גם בחר ללכת אחרי שכבר זכה איך מפרשים דבר כזה?? אחד שרצה חיים קלים? אני לא הייתי שופט אותו..
  גם אני רציתי שלברון יזכה עם קליבלנד אבל צריך להיות גם מחובר למציאות מעבר לרומנטיקה שיש בספורט, והאמת היא שקליבלנד סבלה וסובלת מניהול ואימון גרוע, שזה ההפך הגמור מסאן אנטוניו שהיא דוגמה שבאמת אין שניה לה.

  עכשיו הכוכבים התורנים הם דוראנט, ווסטבוק דיוויס ומי שתבחרו אולי גם הם יעזבו את הקבוצות שלהם, בנתיים הניהול של אולקומה מצוין(ונעזוב רגע את הארדן כנראה שהוא היה צריך לצאת משם עם הכשרון שלו) אז נראה שזה לא על הפרק אבל מי יודע אולי עוד כשלון או שניים וגרף התקדמות שלילי והם ירצו לצאת משם ואז גם אותם נכפיש?

  שאני חושב על זה אז ג'ורדן גם באספקט הזה יוצא חסר פגמים…

  1. זה פונה לדיון שאהרון שדה פתח.

 20. אפשר לחשוב שלברון היה בקליבלנד חצי עונה. הוא היה שם שבע עונות.

 21. טור נחמד אבל בשבילי כמובן הסיבות שונות לחלוטין.

 22. יש למישהו ספק שקליבלנד זה ארגון גרוע? לא נראה לי. זה שלברון עזב, זה בראש ושראשונה כשלון שלהם ולא פאק שלו.

 23. לברון עשה את כל הטעויות שאפשר לעשות והעלה את חמת כולם. אבל עזבו את זה הסיבה האמיתית לשנאה נמצאת בטור של אשך

 24. חברה שלא תבלבלו אני לא התכוונתי להעלות נקודות שכבר עלו פה.. הדיון היותר עקרוני (וגם יפה לדעתי) מה גורם לנו להרגיש כלפי שחקן או קבוצה כמו שאנחנו מרגישים (לא קבוצה שאוהדים כמובן לזה אין שום רציונל). אישיות מוחצנת? טקסי טלק? וינריות? חוסר וינריות..
  קשה לי להאמין שמישהו יסכים על הנקודות הרציונליות לאהבתו או שנאתו של לברון אבל באופן כללי זה מעניין.. שימו לב גם ששום שחקן בינוני לא מגיע לרמות כאלה של אהבה ושנאה.. צריך להיות שחקן ברמה גבוהה כדי לעורר אמוציות אישיות כאלה

 25. לברון שחקן ענק ואף אחד לא יקח ממנו את זה הוא טופ 3 בהסטוריה של הליגה , אפשר לראות זאת מהסטטיסטיקה היבשה והתארים שהוא גרף 4 MVP שתי אליפויות 5 פעמים חמישיית ההגנה 7 חמישיית השנה …
  אי איפשר להתכווח עם עובדות… מבחינת כשרון הוא הגדול מכולם מי בגיל 19 היה עם ממוצע של 20 נק 5 אס 5 ריב
  הבן אדם הוא החבילה השלמה אם הוא הגדול מכולם זה רק הזמן יגיד עם יקח עוד 3 אליפויות יהיה אפשר לדבר עליו ככזה …
  לגבי הדרך… זה מה שמוריד לכולם ממנו עזב את קליבלנד בצורה מגעילה וכמו שזה נראה הולך לעשות אותו הדבר למיאמי ..
  להחליף כל פעם קבוצה לזאת שיש לה סיכוי טוב יותר בהחלט לא יתן לו את ההכרה גם יקח עוד 10 אליפויות
  מה שהוא השיג עם קליבלנד יותר גדול מהשגים שלו עם מיאמי , בקליבנד לא היה כלום והוא סחב אותם לפינלס נגד קבוצות ממש קשות ולא פריאריות כמו היום דטוריט ובוסטון קבוצות לוחמות שיקגו
  לא מעריץ שלו אבל מכבד אותו בענק

 26. ללברון לא אכפת ממך. ואתה תקוע עם שנאת חינם. צא מזה מיכאל…

  בנוגע לכתיבה שלך… דבר הכי חשוב זה נושא וטיימינג !

כתיבת תגובה

סגירת תפריט