אתגר אקספרס עד חצות הערב: את מי אתה מציע לאמן את הנטס? / מנחם לס

מחר, במקום הזה, אתן שלוש המלצות אקסטרה-אקסטרה למאמן הנטס. אבל לפני שאני מביע דעתי, מדוע שכמה מכם לא תביעו דעתכם ב-"תגובות"? לא סתם שם, אלא כמה מילים "למה". אני אצרף רעיונותיכם למאמרי אם יהיו כתובים בשפה נאה וללא שגיאות כתיב!

אז יאללה! עד חצות: את מי אתה מציע למאמן הנטס (בתגובות!)

 

**********************************************************************

הנטס רוצה את פיל ג'קסון

כל עתוני הבוקר ואתרי האינטרנט מדווחים שהנטס רוצה את פיל ג'קסון כמאמנה הבא. עכשיו, מה זאת אומרת 'הנטס רוצה'? זאת אומרת האדם שהיא שייכת לו, מיקאל פרוקורוב, רוצה אותו. ובמקרה הזה זה אפילו יותר ברור כי האוליגרך הרוסי הזה מאמין באמת ובתמים שיש לו מושג בכדורסל כי הוא שיחק כדורסל בעצמו, וכל חברים שלו בצ'סק"א, וכו' וכו'. למעשה, היום הודיע טוד מסברג ששנים היה איש סודו של 'איש הזאן' ממונטנה, שאמנם הגיעה הזמנה לאיטרייה לקפוץ לתפוח הגדול ל-'דיבורים'.

אייברי ג'ונסון פוטר מהנטס-סיקור מיוחד

אז ככה. אני יודע שעבור מיקאל לשלוח כרטיס טיסה לפיל זה כמו עבורי להשאיר 2 שקל עודף על המדף כטיפ כשאני קונה שקשוקה בחוף תל ברוך. אז זה לא הכסף, אבל למה לבזבז זמן? אילו ידעתי רוסית הייתי שולח לו הרגע במילים האלה:

תשכח מזה, קומראד. פיל ג'קסון בא לאמן רק קבוצות שיש בהן מייקל ג'ורדן או קובי. הוא יסכים לאמן רק קבוצה המוכנה לאליפות, אבל לא קבוצה עם דחלילים כברוק לופז וג'ו ג'ונסון!

הסיפור פשוט: פיל ג'קסון לא בנוי לקחת קבוצה בינונית ולהפכה לקבוצת-על כפי שעשה פט ריילי בניקס, או צ'אק דיילי בדטרויט. או שהוא לא בנוי לזה, או שהוא לא יודע איך,
או שהוא עצלן מדי. אבל מה משנה הסיבה? מה שחשוב הוא מה ג'קסון רוצה ולא רוצה. פיל ג'קסון היה מת לאמן. אבל רק שתנו לו את מיאמי, הת'אנדר, או…הקליפרס. במיוחד הקליפרס. היש לכם מושג באיזה כיף ג'קסון היה מכניס ללייקרס על שהעדיפו את מייק ד'אנטוני עליו? אבל הוא צריך כלי נשק לעשות זאת, ולא איזה ברוקלין נטס שעבורי היא אכזבה קולוסלית.

אז אם לא הוא, מי נשאר? נשארו כמה מאמנים שפלוס-מינוס יעשו ויצליחו כמו אברי ג'ונסון: פליפ סאונדרס הוא אחד מהם.בוושינגטון הוא ניכשל, אבל לבנאדם יש 16 שנות נסיון, והוא ניצח 638 משחקים בקריירה. בויזרדס הוא ניכשל, אבל במינסוטה ובוולבס הוא הצליח הרבה יותר. עש את פי.ג'יי קרליסימו. אבל אם לטרל ספריוול רצה לחונקו, כנראה שישנם דברים בגו. הוא צרחן לא קטן, ותמיד האמנתי שהיה צריך להישאר בקולג'-בול. יש את נייט מקמילן. עוד מין 'לא אסל ולא באסל'. הוא אימן ב-NBA 12 שנה אבל היה בפלייאוף רק 5 פעמים. מדבריפם גם על מייק באדנהולצר, עוזרו של הפלח משך 16 שנה, שהיה חלק מ-4 אליפויות. מין טום ת'יבודאו שהיה עוזר מאמן משך שנים עד שקיבל את משרת המאמן הראשי, שאיש לא יודע להגדיר את הצלחתו בה בגלל הפציעה לדריק רוז. ואז יש כמובן את ג'ף ואן גנדי. האח סטן אמר למפרע שהוא לא מעוניין. ג'ף? אני לא יודע. הוא נראה לי מאושר למדי בתור אנליסט טיווי מצליח ביותר, וכסף לא חסר לו, אז מי צריך בעיות? חוץ מזה, היו לו עשר שנים טובות בניקס, אבל לא טובות מספיק, ואח"כ ביוסטון עם יאו מינג. גם בניקס וגם ביוסטון היה לו את חומר הגלם לאליפות, ולאליפות הוא לא הגיע. אפילו לא לגמר המזרח או גמר המערב.

מה שמביא אותי לאירופה, ואולי אפילו להולי-לנד.

אם המאמנים האירופאים הם באמת כל כך חכמים, כל כך נבונים – והאוליגרך, אירופאי בעצמו, חייב לדעת זאת טוב לפחות כמונו, למה שלא יביא אירופאי לאמן את הנטס? זה הצ'אנס הגדול: בברוקלין לא פוחדים מזרים, והמאמן מגיע למשרה מוכנה. הצרה היא שמיקאל יודע בדיוק כמוני שמאמן אירופאי זה טיסה במהירות הקול לכשלון. כי מאמני אירופה לא יודעים את משחק ה-NBA, לא מבינים אותו, ולא מבינים את נפש האמריקאי המשחק אותו. הם לא רגילים לאמן טלנט מסוג זה ולכן אין להם מושג מה טוב ומה רע להם. אחרת מיקאל היה מביא אותם הנה כבר מחר.

האמת? הוא תקוע. רק מאמנים ששמם מייק ששבסקי, תום איזו, רוי ויליאמס, או ג'ים בוהיים היו יכולים לעשות משהו חיובי של ממש בנטס. אבל איש מהם לא ישתגע ויעזוב את דוק, מישיקן סטייט, צפון קרולינה, או סירקיוז עבור משרת הנטס כי הם משתכרים בערך אותו דבר, והעבודה הרבה יותר נעימה ומספקת. אבל הרוסי יכול להוסיף 10 מיליון מבלי להניד עפעף, ואפילו ששבסקי יודע לספור.

אך לפני שמשהו כזה קורה הבה ואזכיר לכם כמה כשלונות ב-"כ" גדולה של מאמנים ששמם קרליסימו, ריק פיטינו, או ג'ון קליפרי, שבמכללות היו אלילים, וב-NBA פישפשים. אז הם חזרו למכללות להיות אלילים (כולם מלבד קרליסימו).

 

אז המאמן הבא של הנטס יבוא משורות ה-NBA עתה או לשעבר, ואני לא יכול לחשוב על אף מציל ומושיע מביניהם.

מנחם לס

בעל האתר, העורך הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 19 תגובות

 1. יפה
  אני מסכים לגמרי עם מה שאתה כותב על פ ג'קסון.

 2. מנחם, 2 דברים:

  1.איך סונדרס יכול להצליח ב-2 קבוצות שונות שהן מינסוטה טימברוולבס, והוולבס שמשחקים במינסוטה?

  2.דיוויד בלאט הוא המועמד המושלם לתפקיד. מבין את המשחק האמריקאי, יש לו קבלות (אליפות אירופה ומדליית ארד אולימפית עם נבחרת שלא באליטה של נבחרות העולם-רוסיה), בעל קשרים טובים עם פרוחורוב (הוא האיש מאחורי נבחרת הכדורסל ברוסיה, כמו אברמוביץ' ונבחרת הכדורגל הרוסית), ומאמן טוב בזמן האחרון.

  הבעיה היחידה כאן תהיה של מכבי תל אביב: אין כרגע מאמן שיכול להחליף את בלאט. יהיה אירוני אם הם יביאו את אייברי ג'ונסון.

  1. לרועי!
   גם לאביך אתה מדבר ככה? אתה רק בן 13 אבל אתה צריך להיות מספיק חכם להבין ששגיתי, וכל מה שהיית צריך זה לכתוב, "מנחם, שגית או התבלבלת כי כתבת טימברוולבס וולבס כאילו שהן קבוצות שונות, ואז להכניס את הקבוצה השנייה שהוא אימן בה.

   1. לא, אני מצטער על ההתחצפות. לא הייתי צריך לדבר ככה

    1. מקבל את ההתנצלות.

    2. יכול להיות שישארו עם קרליסימו ?
     דרון ויליאמס ירגיש חופשי להיות אלים כלפיו לאור התקדים עם ספירוייול.
     מקמילן הוציא מים מהסלע בבליזרס ולטעמי מתאים.
     דוויד בלאט צריך להתחיל כעוזר מאמן , אם יתחיל כהד קואץ לא יחזיק מעמד רב.
     אני לא רואה את פיל נוחת בברוקלין , אולי לביקור בפיטר לוגר

 3. אני מת על בלאט אבל אני לא מאמין שכוכבים אמריקאים מפונקים שלא גדלו על המורשת שלו באירופה יספרו אותו ממטר

  בטח לא ילד מפונק כמו דרן וויליאמס שהצליח להעיף את ג'רי סלואן,
  ג'-ר-י ס-ל-ו-א-ן!!!!!
  מהג'אז

 4. דבר אחד בטוח – אם בלאט יקבל צ'אנס להגיע לנבא ישר כמאמן ראשי (מה שלא נראה סביר באופן כללי) – זה הצ'אנס.

  קבוצה באמצע עונה, הכוכבים שלה כולם חתומים לטווח ארוך ולא יכולים לאיים בעזיבה אם הקבוצה לא תצליח, ובאופן כללי לקבוצה יש מעט מאד מה להפסיד והיא לא מסכנת כמעט כלום אם הם מהמרים על מאמן לא מוכח (בנבא…), וגם מקבלים הזדמנות טובה לבחון אותו לכמה חודשים.

  אם זה לא עובד – הולכים על איזה מקמילן מוכר או שמות נוספים שיצטרפו לשוק בקיץ הבא.
  אם עובד – שיחקו אותה.

  לא שאני חושב שהסיכוי גבוה, אבל לדעתי הוא בהחלט קיים.

 5. עזבו אתכם מג'רי סלואן, פיל ג'קסון, נייט מקמילן, דיוויד בלאט. מנחם לס זה הדבר האמיתי. ולכן אני בוחר ב לס לאימון הנטס!

   1. תאמין לי הייתי מוכן לשלם הרבה כסף בשביל שזה יקרה, ולו רק בשביל לראות אותך מתמודד עם הפלאח ראש בראש במשחק ליגה :]

    אגב, איך זה שעד היום לא אמנת שום קבוצה?

    1. אימנתי את אדלפי יוניברסיטי נכדורגל 10 שנים מ-1969 עד 1979, ןולקחנו אליפות NCAA אחת, ופעמיים FINAL FOUR (מקום שלישי)ץ כדורסל אמנתי בקרית טבעון כשהייתי בן 17, ושם הכרתי את רינה, שהפכה לאשתי ז"ל.
     הייתי מת ללכת נגד הפלח עם מיאמי היט! לשחקנים שלי הייתי מורח קקי של פרות שפופ ירגיש בבית.

 6. לא שאני הולך להמליץ על דבר כזה, אבל למה שהאליגרך לא יביא איזה איבאנביץ' או רודמנוביץ' (לא משנה מי אך שייגמר עם "איץ'")?

 7. בלאט- עבר בפרינסטון, טקטיקות אירופאיות חכמות, קשרים עם פרוחורוב, וקבלות.

 8. איבנוביץ' חסר קבוצה. יש סיכוי שיגיע? יש עליו דיבור?

  1. אם כבר ביץ' חסר קבוצה , הבן זונה היחיד שפשוט יחתוך לדרן וויליאמס את הגרון אם הוא יתחצף אליו – ז'לימיר אובראדוביץ'.
   לבנאדם יש הכל באירופה ואולי היה מצליח בקבוצה כמו מינסוטה אבל אני לא מאמין שהיה מוציא מים מקבוצה אמריקאית כל כך

 9. אם זה יהיה אירופאי, זה יהיה בלאט או מסינה.

  אני נוטה להמר שאם לא הם, אז הנטס ימשכו את קרליסימו עד הקיץ ואז ילכו על ג'ף ואן גנדי.

 10. בלאט?

 11. האמת – אני לא מספיק מבין, אבל חבל על קבוצה עם לוק כ"כ מושקע…

כתיבת תגובה

סגירת תפריט