פוטבול – השבוע ה-17 והאחרון לפני הפלייאוף / מנחם לס

פורסם ב - 28. דצמ, 2012 ע"י ב - הטור של הדוק, כללייום ראשון שקובע כל כך הרבה לפלייאוף


רק מעטים מכם יודעים שישנן לי אישיות אחת ושמה הופס, אישיות שנייה הנקראית פוטבול, ואישיות שלישית הנקראית בייסבול. למזלי, האמריקאים בחוכמתם יודעים שאני לא היחיד: ישנם כאן מיליונים כמוני, ולרבים מהם ישנה עוד אישיות שגם לי פעם היתה כשגרתי בלונג איילנד, 2 קילומטרים מנסאו קוליסיאום שם שיחקה (ועדיין משחקת) הקבוצת הוקי הקרח שהיתה פעם בתקופה מטרפת של 4 שנים - 1980-1983 - הדיינסטי המחלט בהוקי קרח עם ארבעה סטנלי קאפס רצופים. איזה טרוף היו השנים הללו, כשגם מלחמת העולם בין מג'יק ולארי בירד התחילה ברוב עצמתה. אז מה היא החוכמה של האמריקאים? שהם מפרידים כמעט לחלוטין בין הפוטבול, הכדורסל, והבייסבול. הוקי הקרח מגביל לכדורסל בעונה שלו, אבל הוא מייג'ור ממש רק בקנדה, ובערים בארה"ב בהן ישנן קבוצות הוקי-קרח. אז בין כדורסל והוקי יש קונפליקט, מה לעשות.

כמובן שיש דופליקציה גם בין עונות הפוטבול, הכדוורסל, והבייסבול, אבל היא רק בקצוות: עונת הפוטבול עומדת בפני סיומה עוד כחודש, אז הכדורסל ברוב חכמתו לוקח רק במה שנייה, ולא מנסה אפילו להתחרות בפוטבול. פוטבול משוחק בימי ראשון, וה-NBA נזהרת לא לשדר את המשחקים המעטים ביום ראשון כי כל הערוצים הלאומיים הם עם חוזי פוטבול, ובכלל, רק מעטים היו חוזים בכדורסל אם הוא משודר באותו זמן שיש משחק פוטבול. אז ה-NBA קובעת את משחקיה הראשיים ושידוריה הראשיים לכל יום מלבד יום א'.

יום אחרי הסופרבול הבמה שייכת לכדורסל והוקי קרח (כמובן שכדורסל מכללות הוא חלק מזה, ולמעשה החלק העיקרי!). כשעונת הכדורסל (וההוקי) בעיצומה ומגיעה לסיום, הבייסבול פותח שעריו. אבל הוא עדיין בחיתוליו כשמגיע זמן הפלייאוף של ה-NBA (עונת הכדורסל במכללות מזמן הסתיימה), ורק בסיום הפלייאוף של ה-NBA הבייסבול כובש את הבמה הראשית עד הוורלד סרייס.

אז בגלל שיש כאן מין ,עונה לכל ספורט", אינכם מרגישים כמעט כלל את הקשר ההדוק ביותר שיש לי לפוטבול, ולכן מעתה ועד הסופרבול, אכניס לפחות ספור אחד בשבוע המוקדש טוטאלית לפוטבול כפי שאני עושה הפעם, כי גיליתי שבין אוהדי ההופס באתר נמצאים גם הרבה אוהדי פוטבול.
אז עם הקדמה זאת, מה קורה היום בפוטבול? זהו השבוע ה-17 והאחרון של ה-NFL לפני פתיחת הפלייאוף, וכמעט כמו כל שנה זהו השבוע המרתק ביותר כי כל כך הרבה דברים עדיין נקבעים בו. אם בתחילת נובמבר חשבנו שהמאבק לפלייאוף ב-AFC ניגמר והכל בערך קבוע, בעוד שב-NFL מאומה לא קבוע, הפתעות אדירות בשבועות האחרונים שינו את כל תמונת הפלייאוף, וקבוצות שהיו בפלייאוף 'כמעט בטוח', פתאום נלחמות מחר על חייהן לעשות את הפלייאוף, בעוד שב-NFC המצב ממש הפוך, אך בשתי הליגות (ה-NFL מחולקת לשתי ליגות, ה-AFC וה-NFC, והסופרבול מפגיש את שתי אלופות הליגה למשחק עם הדובדבן הגדול). אז הנה המשחקים החשובים היותר ביום ראשון, ומה חשיבותם:

1. דאלאס קאובויס בוושינגטון רדסקינס


מה בקופה? ה-NFC איסט. הפסד הניו יורק ג'איינטס לבולטימור רבנס ביום ראשון קבע שהמנצחת בין דאלאס וושינגטון היא מנצחת הדיביזיה, תואר שחשבנו שלג'איינטס יש כבר בכיס כשבשבוע 9 הם היו שלושה משחקים בראש לפני השתיים. תואר הדיביזיה הוא של דאלאס עם נצחון. התואר של וושינגטון עם נצחון או תיקו. אבל וושינגטון היא בפנים אפילו אם תפסיד, ושיקגו ומינסוטה תפסדנה.

על מה להסתכל במיוחד: הווייד רסיבר של הקאובויס דז בריאנט נגד הסקונדרי של הרדסקינס. בשבוע שעבר הקוורטרבק החדש של פילדלפיה ניק פולס עשה 345 יארדס נגד וושינגטון, ובאותו זמן בריאנט קרע את הגנת הסיינטס ל-224 יארדס ושני טאצ'דאונים. יהיה מעניין.

2. פילדלפיה איגלס בניו יורק ג'איינטס.


מה בקופה? הג'איינטס יזכו במקום בפלייאוף עם הם ינצחו ודאלאס צפסיד או תצא בתיקו, ואם מינסוטה תפסיד ושיקגו תפסיד. לפילדלפיה אין מה להפסיד אבל היא שונאת את הג'איינטס יותר מכל קבוצה אחרת בליגה, ואין דבר שהיא רוצה יותר מלהיות "SPOILER"!

על מה להסתכל במיוחד: הקוורטרבק של הג'איינטס אליי מנינג פישל די בגדול בשבועות האחרונים. הוא חייב לתת משחק גדול ולנצח, ואז להתפלל לעזרה מהרדסקינס. הייתי נותן מבט מיוחד ב-CB של הג'איינטס קורי וובסטר שירצה להרוג כל ירוק בדרכו אחרי שפישל נגד בולטימור, ביחוד טוריי סמית' שהלחים אותו כל המשחק.

3. גרין-ביי פקרס במינסוטה ווייקינגס.


מה בקופה? BYE פוטנציאלי לפקרס שכבר עשו את הפלייאוף, ומקום בפלייאוף למינסוטה עם נצחון, החוזרים מהיי אדיר עם הנצחון על יוסטון - בעלת הרקורד השני בטיבו בכל ה-NFL - בשבוע שעבר.

על מה להסתכל במיוחד: הרנינג-בק אדריאן פטרסון - ששבר העונה שיאי NFL על ימין ועל שמאל, והחשוב שבהם הסיכוי לשבור ביום ראשון את הרשינג רקורד לעונה של אריק דיקרסון- נגד ה-RUN DEFENSE של הפקרס. הוא צריך 208 יארדס לעשות זאת במשחק האחרון (לפלייאוף ישנם שיאי ראשינג נפרדים)

4. שיקגו ברס בדטרויט ליונס.


מה בקופה? שיקגו בפלייאוף כקבוצת וויילד-קרד עם נצחון, והפסד של מינסוטה או תיקו, או שהם ייצאו בתיקו ומינסוטה תפסיד.

על מה להסתכל במיוחד: על ה-WR של הברס ברנדון מרשל נגד הסקונדרי של הליונס. אני לא רואה מישהו אחר בברס עושה זאת!

5. יוסטון טכסנס באינדינאפוליס קולטס.


מה בקופה? ליוסטון - שהיא בפלייאוף - יהיה BYE סיבוב ראשון עם נצחון או תיקו, או ניו אינגלנד מספידה או יוצות תיקו, ודנבר מפסידה. אינדינאפוליס קולטס בפלייאוף סיבוב ראשון נגד ניו אינגלנד או - כנראה יותר סכויים - נגד בולטימור.

על מה להסתכל במיוחד: האם הקולטס תשחק עם כל המאמץ כי אין לה מוטיבציה מיוחדת בנצחון או הפסד מלבד להגיע בכושר טוב לפלייאוף. ליוסטון היו שלושה הפסדים העונה, וכנראה הם רוצים להגיע לפלייאוף אחרי נצחון במשחק האחרון.

6. קנזס סיטי צ'יפס בדנבר ברונקוס


מה בקופה? לברונקוס יהיה BYE סיבוב ראשון עם נצחון או תיקו, או שניו אינגלנד תפסיד או תצא תיקו.

על מה להסתכל במיוחד: הקוורטרבק של הצ'יפס לא זרק לטאצ'דאון מאז השבוע ה-13. יש לו אג'נדה מיוחדת נגד הברונקוס בגלל מה שהיה ביניהם בחודש שעבר כשהם ביישו אותו ממש עם 2 אינטרספשיונס והגבלה ל-96 יארדס.

7. סנט לואיס רמס בסיאטל סיהאוקס.


מה בקופה? הסיהאוקס מנצחים את ה-NFC ווסט עם נצחון, והפסד סן פרנציסקו. אם גם הפקרס יפסידו, יש להם BYE סיבוב ראשון.

על מה להסתכל במיוחד: הרמס איבדו 5 כדורים נגד טמפס בשבוע שעבר, וההגנה של סיאטל היא מספר 1 בגניבת כדורים. יהיה מעניין. הרמס רק באים כ-SPOILERS.

8. אריזונה קרדינלס בסן פרנציסקו ניינרס.


מה בקופה? הניינרס מנצחים את ה-NFC ווסט עם נצחון או תיקו, או הפסד או תיקו של סיאטל. הם זוכים ב-BYE עם נצחון והפסד או תיקו של הפקרס .

על מה להסתכל במיוחד: בפעם הראשונה שהקבוצות ניפגשו אלכס סמית השלים 18 מ-19 מסירות. עכשיו קולין קפרניק תפש את מקומו כקוורטרבק ונתן כמה משחקים מצויינים, אבל רק ככה-ככה בשבוע שעבר. קפרניק חייב משחק טוב כדי להמשיך להחזיק בג'וב.

Tags: ,

15 תגובות ל - “פוטבול – השבוע ה-17 והאחרון לפני הפלייאוף / מנחם לס”

 1. mnm

  28. דצמ, 2012
  20:06

  קפרניק יחזיק בתפקיד לא משנה מה יעשה ביום ראשון…ויש לי תחושה שהקארמה כמו תמיד תהיה בצד של הג'איינטס

  Reply to this comment
 2. ינון יבור

  29. דצמ, 2012
  03:34

  רק שניו יורק לא יעלו. מעצבנים אותי יותר מדי

  Reply to this comment
  • מנחם לס

   29. דצמ, 2012
   05:09

   מה בדיוק מעצבן אותך בהם?

   Reply to this comment
  • Abe

   29. דצמ, 2012
   06:11

   Giants took it seriously too late

   Reply to this comment
   • מנחם לס

    29. דצמ, 2012
    07:15

    זה לא נכון. הם פשוט לא מספיק טובים העונה ואליי מחכה לרבע האחרון. המג'יק ניגמר.

    Reply to this comment
 3. Abe

  29. דצמ, 2012
  06:09

  Mel, what happens if Dalas ans D.C end in a tie?

  Reply to this comment
 4. מנחם לס

  29. דצמ, 2012
  07:15

  אתה לא יודע לקרוא? כתבתי בפרוש מה יקרה.

  Reply to this comment
 5. שיר

  29. דצמ, 2012
  13:10

  עוד משהו מדהים בדז בריאנט זה שהוא משחק עם אצבע שבורה!!
  שזה קצת מפריע לרסיבר לתפוס ועדיין עושה כאלה מספרים בקלאץ׳ של העונה

  Reply to this comment
 6. אדי תימן

  29. דצמ, 2012
  18:41

  פוסט חדש ב"אדום, לבן, כחול, ולבן – בלוג ספורט אמריקאי בעברית".
  והפעם הסיפור המעניין על הגובה של הקווארטרבקים בליגה המקצוענית ואיך ראסל ווילסון שובר את כל המוסכמות.

  http://www.americansports.co.il/little-big-man

  תהינו!
  אדום, לבן, כחול ולבן – בלוג ספורט אמריקאי בעברית

  Reply to this comment
 7. פרנק G

  29. דצמ, 2012
  21:41

  אחרי ששבוע שעבר פגעתי בצורה שלא הייתה מביישת את מנחם הנביא, גם השבוע יש לי תחושה טובה על מינסוטה, וגם על כך שאף פעם אסור לזלזל ביכולת של דאלאס להרוס לעצמה (פאמבל שמתגלגל לאורך 35 יארד שבוע שעבר) ולכן לדעתי העולות יהיו וושינגטון ומינסוטה.
  אללה פלייאוף!

  Reply to this comment
 8. מנחם לס

  29. דצמ, 2012
  21:51

  גם לי ישנה הרגשה כזאת. וושינגטון בטוח!

  Reply to this comment
 9. check this out

  20. נוב, 2013
  16:02

  HkYpaD Wow, great blog.Really looking forward to read more. Fantastic.

  Reply to this comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *