דידקטיקה בהופס בחג ההודייה: OKC טובה מבעונה שעברה. המסקנה?/ מנחם לס

כשהיינו בכיתה ג' בבית הספר העממי בבת גלים, המורה שלנו קווינט לימד אותנו דידקטיקה: "היום בגיל 8 אתם יותר גבוהים משהייתם בגיל 7. מה זה אומר? היום בגיל 8 אתם יודעים לקרוא יותר טוב משקראתם בגיל 7. מה זה אומר?" הלוואי שהוא היה היום בחיים. הוא היה שואל את כל הגולשים כאן שהתווכחו איתי על שחקן מסויים שעזב את הת'אנדר ושחקן אחר שהגיע במקומו – ושאר הקבוצה נשארה אותו דבר – "הת'אנדר של עונת 2012-2013 יותר טובה מהת'אנדר של 2011-2012. מה היא המסקנה?". חבל שהוא קבור עשר אמות באדמה, ולא יכול לעזור לכם בהשגת המסקנה. בגלל זה עלי לכתוב על כך מאמר שלם!

מעשה שהיה כך היה: בקיץ האחרון הת'אנדר החליטה לעשות את אחד מה-MOST CONTROVERSIAL MOVES בשנים האחרונות כשהחליטה לוותר על השוטינג גארד ג'יימס הארדן ולהביא במקומו את קווין מרטין. ביוסטון מיד התחיל "BEARDSANITY" – 'טרוף המזוקן' – כי ב-LINSANITY אף פעם לא תפס שם תאוצה. כמעט כל העכברים באתר – כולל כמה עכברושים, ואפילו שתיים או שלוש חולדות (כולם מלבד רקון אחד!) ברכו את הרוקטס ולעגו ל-OKC. מה מסתבר? שהת'אנדר היום טובה יותר עם קווין מרטין מאשר עם ג'יימס הארדן, דבר שהיה ברור כשמש למומחה כדורסל זקן כמוני עם 51.5 שנות נסיון.

למה חשבתי כך? כי ה-OKC היתה צריכה את הארדן כמו הקיוסק המפוצץ ברח' רמתיים בהוד השרון כשהמדפים שלו מלאים קוקה-קולה, ומגש הפיצוחים מלא בוטנים וגרעיני עפולה, כשפתאום מגיעה משאית 'קוקה קולה' מבני ברק, ומשאית "יוסי" מקליית יוסי בחדרה. הארדן הוא שחקן דומה לקווין דוראנט נמוך, ומשהו בסדר גודל של ראסל ווסטברוק, אך פחות מהיר מראסל ופחות טוב ממנו. היתרון היחיד שלו, וההבדל המשמעותי היחיד בינו לבינהם הוא שהוא שמאלי. אחרת הוא יכול לשבת על הספסל ולחכות שדוראנט או ראסל יתעייפו – ובגילם הצעיר הם כמעט אף פעם לא מתעייפים – כי ראסל, הארדן, וקווין באותו ליינאפ זה כמו שלושה סרטי קולנוע בכרטיס אחד.

קווין מרטין, גבוה מהארדן ב – ס"מ, ועולה כשחקן ששי במקום הארדן. קולע 17.8 נקודות ב-30 דקות משחק עם 49.6% מהפארקט, 54.1% מה-3, ו-95.1% מהקו, עם EFF של 17.0, ואולי המספר החשוב ביותר הוא "1.24 POINTS PER PLAY, הטוב ביותר בליגה!!!. וכן, כמובן: והת'אנדר מובילה במערב עם 2-8. יוסטון? כמעט אחרונה עם 7-3.

הארדן קולע 24.5 נק' ב-38.5 דקות משחק, ב-43.8% מהשדה, 30.0% מה-3, ו-81.3% מהקו. יש לו 4.3 ריב' ו-4.6 אסיסטים לעומת איזה 2.5 ריב' ו-2.5 אסיסטים למרטין, וה-EFF שלו הוא 19.9. המפתח כאן – סליחה, 3 מפתחות – הוא שאלף הארדן משחק 8.5 דקות למשחק יותר מקווין. זה יותר מרבע הזמן שקווין משחק. תוסיפו 25% מהסטטיסטיקה של קווין לעצמו, ותקבלו בערך 22-23 נק' למשחק, ו-EFF של מעל 21.0, בעוד שמהפאול הוא יקלע מעל מאה אחוז!!!. הלאה: בית,, הארדן משחק כגארד. תפקידו למסור יותר מקווין המשחק יותר כסמול פורוורד. ו-גימל, הארדן משחק כראש לשועלים בעוד שמרטין הוא זנב לאריות.

לכו לקהלת ותראו מה הזקן מלמד אותנו על מה יותר טוב להיות! אבל הכל שטויות: מה שקובע הוא הרקורד של הת'אנדר – 2-8 – נגד הרקורד של יוסטון, 7-3.

"POINTS PER CATCH" מספר 1 בליגה!

;
תגידו לי, קומראדים, האם שמעתם את הזקן אומר פעם אחת שקווין מרטין שחקן טוב יותר מג'יימס הארדן? אם כן הרימו יד. אוקיי, אני לא רואה אף יד מורמת. אבל מה שאני כן אומר בראש חוצות הוא שקווין מרטין הוא BETTER FIT FOR OKC מהמזוקן!. מה שמרטין מוכיח לי היום הוא שהוא אחד מהשחקנים המשלימים הטובים ביותר בליגה. הוא לא מבקש את נוצות הכתר של הצ'יף האינדיאני של שבט הצ'ירוקי בהרי הסמוקיס של דרום קרולינה. כל מה שהוא רוצה להיות זה אינדיאני רגיל. נושא הכלים והחיצים. אך כשאתה סופר את הקרבנות, הוא-הוא השחקן המשלים – האינדיאני אם תתעקשו – הטוב ביותר ב-NBA!

"שחקן משלים" יותר טוב לא אומר "שחקן יותר טוב". יכול להיות שג'יימס הארדן שחקן יותר טוב, אם כי את האמת לאמיתה אני שומר בינתיים עמוק בלב, אבל יום אחד לא אוכל להתאפק יותר והאמת תפרוץ החוצה בקול גדול ברמה. אבל עדיין לא הגיע הזמן לזה. כל מה שהרקון מנסה ללמד את עכבריו, עכברושיו, וכמה מהחולדות המסתובבות כאן, שאוקלהומה סיטי ת'אנדר היא קבוצת כדורסל טובה יותר, והיא מוכנה יותר לריצת אליפות, עם קווין מרטין, ה-2.00 מטרים מווסטרן קליפורניה מאשר עם "מיסטר מזוקן" ג'יימס הארדן, 1.95 מאריזונה סטייט
.

אתם זוכרים את אחוזי הקליעה של מרטין? אוקיי, אין צורך לחזור עליהם. אתם יודעים מה היו אחוזי הקליעה שלו לפני אוקלהומה סיטי? 44.3% מהשדה, 38.1% מה-3, ו-86.6% מהקו. כל שחקן אחר המגיע לקבוצה חדשה י-ו-ר-ד באחוזיו. קווין קפץ מדרגה גבוהה מאד, ואם תחברו את כל שלושת הפרמטרים הוא בעל אחוז הקליעה מספר אחד בכל הליגה לשחקן הקולע מעל 15 נק' למשחק!!!.המספר המלמד יותר מכל מה קרה לו הוא האחוזים מהקו: מעל 95%!!! מה זה אומר? זה אומר שלווה, רגיעה, CONTENTMENT מחלט עם המצב החדש. אנשים שמבלבלים את הביצים על "חוסר הגנה" ושטויות מהסוג הזה לא מבינים שהוא שיחק בקבוצה עלובה, שלהגן בה זה אותו דבר כמו לזרוק גלגל הצלה לטיטניק הטובעת. כשאתה מפסיד ומפסיד 112-78, 109-75, וכאלה, מה איכפת לך אם יהיה 116-78 או 119-75? אין חשק ואין מוטיבציה להרוג את עצמך. ב-OKC בינתיים מאמנו מהלל את הגנתו, ואמר אמש אחרי עוד משחק של 20 נקודות ונצחון על הקליפרס ש-"מרטין הפך לשחקן הגנה משמעותי בקבוצה".

עוד סטטיסטיקה חשובה ביותר היא ה-"CATCH AND SHOOT" של מרטין העונה לעומת העונה שעברה: העונה ה-'קץ'-אנד-שוט' שלו עלה מ-34.9% ל-52.1%, וזה כש-64% מזריקותיו באות ממרחק של לפחות 15 FEET AWAY (בערך 4.65 מטרים!). ה-POINTS PER CATCH שלו הוא – כפי שכבר ציינתי – כמעט 1.5, הטוב ביותר בליגה. הממוצע לקריירה שלו הוא 0.97!

אז מה קרה פתאום? מה שקרה הוא שבכל קבוצה אחרת בה שיחק הוא היה ה-FOCAL POINT של ההגנה. אני לא יודע כיצד אומרים זאת בעברית, ואני בשרלוט ללא מילון (מחכה לתרנגול הודו בעוד כמה שעות בחג ההודייה הזה!) ב-OKC יש ליריב שתי דאגות גדולות ממנו: לאחת קוראים דוראנט, ולשנייה קוראים ווסטברוק.

אין עליו יותר את הדאבל-טים הקבוע שהיה עליו. לכן אחוזיו קפצו לשחקים; לכן הוא היום השחקן המשלים הטוב ביקום.

מנחם לס

בעל האתר, העורך הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 45 תגובות

 1. בינתיים זה נראה באמת טוב אבל מנחם אתה רותם את הסוסיםלפני העגלה אנחנו סהכ משחקיםאחרי 10 ועוד מוקדם לקבוע מסקנות חד משמעיות,מה עוד שמבחינת אוקלהומה אפשר יהיה להגיד שזה היה טרייד טוב רק אם וכאשר הם יקחו אליפות כי רק אז זה יהיה שידרוג להישג מהעונה שעברה

 2. ימים יגידו…

  1. המורה שלי קווינט לימד אותי לחיות בהווה!

 3. מנחם אתה צודק ב-100% ואפילו לא הזכרת את לאמב שהם קיבלו תמורתו ושתי בחירות דראפט עתידיות,מה שהופך את הטרייד הזה לעסקה גאונית של אוקלהומה.
  יופי של כתבה מנחם
  ישר כח
  Happy Thanks Givving

 4. מנחם, הת'אנדר לא מדהימים. הם עשו בשכל עם הטרייד, אבל לדעתי הספרס יהיו אלופי המערב (או הלייקרס).

  בקשר לעיקרון הלמידה:
  לפיו, הבולס של מייקל ג'ורדן פחות טובה מהבולס של היום.

  1. רועי! כתבת

   "בקשר לעיקרון הלמידה:
   לפיו, הבולס של מייקל ג'ורדן פחות טובה מהבולס של היום."

   אלף, דידקטיקה זה לא "עקרון למידה", ובית, אולי תסביר מהיכן הסקת שהבולס עם מייק פחות טובה מהבולס של היום? זה מה שמלמדים בכיתת המחוננים במודיעין? כנראה שאתה ב-"כיתת המפגרים", אבל אתן לך הזדמנות להראות לנו בדידקטיקה את מה שאמרת.

   1. מנחם,
    בקשר ללימודים:
    אני לא חושב שהיית נותן למפגר לכתוב באתר שלך, ואני כרגע בהקבצות א' באנגלית וערבית, ובקבוצת מצויינים במתמטיקה, פיזיקה, מחשבים ומדעים.

    דידקטיקה זה תורת הוראה.

    הבולס היום יותר מבוגרים ממה שהם היו אז. אני די בטוח שהם כותבים טוב יותר ממה שהם כתבו אז. אבל, מבחינת אתלטיות וכושר גופני, הם הרבה פחות טובים ממה שהם היו אז.

    1. דידקטיקה זה לא תורת הוראה. דידקטיקה היא מהמילה DEDUCT. להסיק, להוציא מסקנה. תגיד זאת למורה לאנגלית שלך!

     1. ויקיפדיה שיקרה לי. מהעשייה של סיקורי ה-NBA וחם מהתנור אני לומד יותר אנגלית ממה שאני לומד בבית ספר (הקבצה א', ממוצע של יותר משמונים).

     2. המילה שאתה מחפש מנחם היא דידקטיה ולא דידקטיקה.

      מכאן הבלבול – למרות שהיה די ברור למה התכוונת ( וטעית… 🙂 ).

 5. אני מחכה שתרנגול ההודו בתנור יהיה מוכן. קנינו 'הודי' במשקל 27 אונקיות. חלקו ב-2.2 ותקבלו בקילוגרמים. אני יושב בזמן שהוא מתבשל ומחכה לשמוע ציוץ מאוהדי הלייקרס. כנראה שההודי יישרף לפני שאשמע מילה מהעדה המוזרה הזאת הנקראית 'אוהדי הלייקרס'.

  איך היה אומר השומר הזקן מפ"ת? "אלה אוהדים אלה? אלה חרא!".

 6. אז אני מחכה שתרנגול ההודו בתנור יהיה מוכן. קנינו 'הודי' במשקל 27 אונקיות. חלקו ב-2.2 ותקבלו בקילוגרמים. אני יושב בזמן שהוא מתבשל ומחכה לשמוע ציוץ מאוהדי הלייקרס. כנראה שההודי יישרף לפני שאשמע מילה מהעדה המוזרה הזאת הנקראית 'אוהדי הלייקרס'.

  איך היה אומר השומר הזקן מפ"ת? "אלה אוהדים אלה? אלה חרא!".

 7. אז לפי ה"דידקטיה" שלך, הניקס עשו עסקה גרועה עם כרמלו אנתוני ?
  רק תראה את המאזן שלהם במשחקים שאחרי הטרייד…
  חבל שלא הייתי כאן כדי לשמוע מה היתה ה"דידקטיה" שלך לגבי הטרייד הזה בזמנו…

  ולהשוות רקורדס של קבוצות שהולכות לכיוונים שונים – אחת לבנייה מחדש ואחת להתמודד על תואר ?

  להשוות רקורדס של שתי קבוצות שאחת כבר היתה הטובה במערב בעונה שעברה, ואחת היתה מהגרועות ביותר ?

  מה, זו העונה הראשונה שאתה נתקל בליגה הזאת שנקראת נבא ???

  אני לא רוצה לחשוב מה המורה קווינט היה אומר על ה"דידקטיה" הזאת…

  בוא נמשיך עם זה שהמאזן של הת'אנדר הוא 3-9 (ולא 2-8).
  ועכשיו נבחן את היריבות – כפי שחייבים לעשות אחרי מדגם כל כך קטן של 12 משחקים מתוך 82 (אפילו המורה קווינט היה מסכים) –

  מתוך 12 המשחקים שלהם, הת'אנדר שיחקו רק נגד 4 קבוצות שיהיו בפלייאוף העונה (ואני נותן כאן מחמאה להוקס שזה אפילו לא בטוח במקרה שלהם):
  הספרס, הגריזליז, הקליפרס, וההוקס.

  בוא נבדוק מה הם עשו במשחקים האלה –

  ספרס ? הפסידו בסאן אנטוניו.
  גריזליז ? הפסידו בבית.
  הוקס ? הפסידו בבית.
  קליפרס ? נמלטו בעור שיניהם עם ניצחון בהארכה בבית על קבוצה שחסרה את באטלר, גראנט היל, ובילאפס.

  אז אם ה"דידקטיה" שלך מתייחסת לנצחונות "מרשימים" על הפיסטונז, הקאבס, הבלייזרס, ושאר "אריות" כדי לקבוע שהת'אנדר טובים יותר מבעונה שעברה – שיהיה לך ולמי שקונה את זה כ"דידקטיה" לבריאות…

  וכאמור, אם היא מתבססת על העובדה שהת'אנדר הרבה יותר טובים מהרוקטס (בדיוק כמו בעונה שעברה) כ"הוכחה" שהם עשו טרייד טוב, או אפילו מה הארדן עושה ביוסטון לעומת מה שמרטין עושה בת'אנדר – מבלי שליוסטון היה בכלל זמן לשנות ולהתאים את הסגל להארדן (כרמלו אומר שלום…) – אז כנראה שיש לי עוד הרבה מה ללמוד על אומנות ה"דידקטיה"…

  וככה על הדרך – ממש במקרה – לינק מאתמול של קבוצת אנשים שיודעים דבר או שניים על הנבא, אבל כנראה פספסו את הקורס של המורה קווינט בדידקטיה 🙂

  http://basketball.realgm.com/wiretap/224601/GMs_Who_Like_Harden_Trade_For_Thunder_Havent_Been_Found

  1. דדי, קודם תלמד לכתוב דידקטיקה כמו שצריך. אח"כ קנה מילון כדי שתבין את משמעות המילה, ואז אולי אשפיל את עצמי לענות על טענותיך!

   1. לא נכון.

    המילה היא דידקטיה.

    בדיוק כמו רדוקציה…

    את ההתנצלות תכתוב ל "דדי הרקון החדש…"

    1. בוא נגיד ככה – דידקטיקה זה מה שרועי הזכיר – וזה מתייחס ל"חינוכי".

     אם אתה רוצה לתת תרגום עברי/לועזי ל deducition – אתה צריך להשתמש בדדוקציה.

     אבל דידקטיה זה בטח יותר קרוב מדידקטיקה שהיא מילה אחרת לגמרי.

     1. deduction – יצא לי " i " מיותר…

 8. מנחם, אני רוצה לערער רק על קביעה אחת שלך, עם כל השאר אני לא מתווכח ובעיקר לא עם מספרים(כי אני לא מבין מספרים).
  אני ממש לא מסכים שהארדן הוא אותו דבר כמו דוראנט ו-וסטברוק. הארדן מספק עוד מוביל כדור, שחיוני במיוחד כשווסטברוק על מוד "אני יותר טוב מדרק רוז ולמסור אסיסטים זה לכוסיות". בפלייאוף האחרון הארדן הציל את אוקלהומה לא פעם בזכות ניהול משחק אחראי ופעולות שקולות.
  כמו שקשה להסביר לאמריקאים, יש דברים שהם מעבר לסטטיסטיקה, ואלו הם הניסיון (יותר משל מרטין באוף סיזן בטוח), המנהיגות והשקט.
  זה לצערי מביא אותי לדבר על ווסטברוק (מזל, כי ממש רציתי לכתווב על זה ולא ידעתי איפה) כגורם הבעייתי באוקלהומה וכטעות הגדולה של פרסטי, שנתן לו חוזה בשנה שעברה. לא הגיוני שאחרי מספיק שנים בליגה ואחרי שהוא חירב לא מעט משחקים במו ידיו, ראסל ייקח יותר זריקות מדוראנט במשחק. הקבוצה הזו קטנה מדי עבור שניהם. כל הבלאגן היה נמנע אם היו עושים טרייד על ווסטברוק ומקפיצים את הארדן לחמישייה (גם בתור רכז).

 9. הארדן נתן לת'אנדר פליי מייקר שלישי שלא רק סיפק נקודות, אלא יצר מצבים לכל הרול פליירס מסביבו (וגם לכוכבים).
  לא משנה כמה מרטין יקלע – הת'אנדר עכשיו תלויים לחלוטין בדוראנט ובווסטברוק כדי ליצור התקפה לקבוצה ולשחקנים האחרים.
  מיינור לא מצליח למלא את משבצת הפליימייקר הזו, ואוקלהומה הפכה לקבוצה הרבה יותר מוגבלת, וקבוצה שהרבה יותר קל לעצור.

 10. כמה אנשים אתה מאכיל? 27 אונקיות זה 800 גרם בערך. אני מנחש שהתכוונת לליברות, מה שישאיר פחות אנשים רעבים…
  חוץ מזה, הייתי 1.70 מטר בגיל 34 (עם רוח גבית מעל המותר, זה בעצם 1.67) – ואני עדיין מקווה שהמורה שלך צודק לקראת יום הולדתי ה-35. מי יודע, אולי עוד אספיק להגיע לגובה נורמלי ולהיבחר בדראפט בגיל 49…
  לגבי מרטין – אני בהחלט מסכים וגם כתבתי אז שזה צעד נכון מבחינתם. זה אולי לא יביא אותם לתוצאה הרצויה, אבל את אותו דבר היה אפשר להגיד אם הארדן היה נשאר.
  מה שחשוב זה שהבחור מתאקלם מהר (כמו מחליפו ביוסטון, ולא כמו אחרים בעיר הכי גדולה מערבית למיסיסיפי) – וייתן להם תפוקה חשובה גם בפלייאוף.
  חג שמח לכולנו!

  1. אתה צודק. התבלבלתי עם תרגום המילה המילה פאונד. אני לבדי אוכל היום איזה 50 אונקיות. הגרון של ההודי לבדו שוקל איזה 30 אונקיות.!!!
   תודה על התיקון.

 11. teach me, master!

  מאמר ענק, אחד הטובים שלך לדעתי.
  קורע ומצחיק – הישר מהמוח האחד והיחיד של הראקון.
  וגם נשמע לי קולע! הלוואי שזה יספיק כנגד מיאמי!

  1. THANKS "THE ORIGINAL TAMIR"!

 12. עכשיו אני מבין מי זה הרקון שמסתובב בסנטרל פארק ליד רח 68 בגן משחקים!! תמיד אמרו שהוא חול כלבת !!!

 13. אני גם מסתכל ונהנה מהצד על ההצלחה בינתיים עם מרטין, ומקווה שגם שאר האלמנטים בעסקה הזאת יניבו פירות לOKC כי אני רוצה לראות שם אליפות השנה. אבל באמת נעשתה שם בחירה אסטרטגית בווסטברוק עם כל המעלות והחסרונות שלו, והכרעה, שאולי קשורה גם בפרמטרים אישיים בין השחקנים שאנחנו לא מודיעים להם, שלא על שלישיה גדולה עם הארדן תגיע האליפות אלא על קומבינציה אחרת שכרגע אנחנו רואים אותה מתחילה לא רע בכלל. נראה איך זה יחזיק מים במבחנים הקשים.

 14. מנחם מעט ידע בביולוגיה:
  הראקון בכלל לא שייך למשפחת העבריים, לא לעל-משפחה- העכברים ואפילו לא לסדרה ממנה מגיע העכבר הלא היא המכרסמים. הראקון ממשפחת הראקוניים ועל-משפחה- דמויי כלב, ומסדרת הטורפים.
  יותר מכך. אין בכלל חיה ראקון! הראקוניים הם משפחה בתוך העל-משפחה- דמויי כלב וכו' כנראה למעלה. התמונה שהבאת בכתבה היא בכלל תמונה של דביבון מצוי או באנגלית: procione (בשפה המדעית: Procyon lotor)
  התואר המתאים לך מנחם הוא "חולדת הענן" שהיא החיה הגדולה ביותר במשפחת העכבריים.
  לסיכום: הקשר בין ראקון לעכבר הוא כמו הקשר בין אריה לבין קוואלה
  ןלך נקרא מהיום "מנחם חולדת הענן" (נשמע מפחיד)

  1. שזה יותר מסוכן אפילו מ"עמוד ענן", לא?

   1. גם עמוד ענן עדיף על "ענבי זעם"

  2. אוקיי. אני חולדת הענן. אבל נדבק לי כבר השם רקון, עם או בלי כלבת. ותודה על השעור בביולוגיה. אני לומד כאן באתר ביולוגיה, זאולוגיה, תורת הלשון, סקס. רק איך לעשות כסף עדיין איש לא לימד אותי כאן. איך להפסיד כסף אני יכול ללמד עד הדוקטורט!

 15. **התגובה נכתבה במקור לכתבה על עכברי כדורסל שם מנחם שם תמונה של דביבון מצוי וקרא לו רקון. מכיוון שהתגובה התאימה גם לכאן העברתי אותה לכאן.

 16. איזה מאמר נהדר מנחם, משעשע וכיף לקרוא!
  כפי שכתבתי גם במאמר שלי שבוע שעבר על ה SIX MAN'S הטובים בליגה אני לגמרי מסכים עם הקביעה לגבי מרטין!
  אני חושב שקווין מרטין סתם הרבה מאוד פיות ביכולת שלו עד כה. הוא נהדר, עושה בדיוק את מה שמצפים ממנו ומעבר ובאחוזים טובים.
  אגב, למי שאומר שהבחור לא מסוגל לשמור, נכון מגן גדול הוא לא, אבל הוא החוטף הטוב ביותר בכל אוקלהומה!

 17. חחח.. יופי של מאמר
  אני לא מבין דבר אחד- איך האמריקאים אוכלים את ההודי המגעיל הזה?

 18. שלום לכולם.
  אני לא רוצה להיכנס לויכוחים סמנטיים או ביולוגים, זה לא העיקר בעיניי.
  רק רוצה לתמוך בכל ליבי בטענות של דדי וסם פרקינס לגבי קווין מרטין.
  אוקלהומה עשו טעות איומה והפסידו צ'אנס לשושלת. אין הרבה שחקנים בליגה עם אייקיו הכדורסל של הארדן. ייתכן שלאמב ישתפר בעתיד ואז הטרייד יהיה יותר הגיוני בראי הזמן, בינתיים ניתקע כולנו עם קבלת ההחלטות של ווסטברוק בפלייאוף, וזה לא פשוט כי לפעמים נדמה לי שהרשתית שלי תישרף אם אני אראה אותו "מנהל" עוד התקפה אחת.
  אין שם לא "קבלות" ובטח שלא החלטות. מנחם, שים לב למה שכתבו כאן קודמיי המשכילים על ההשפעה שיש להארדן על קבוצה, ואולי תשקול שנית את דעתך בעניין. (עם יד על הלב). כולנו מבינים שמרטין סקורר טוב, אבל זה מה שצריכה קבוצה שמשחקים בה שניים מעשרים הסקוררים הטובים בליגה? האם מרטין שחקן שמנצח משחקים?
  ואם כן, אילו משחקים? האם מרטין פעם הרים קבוצה לניצחון תוך כדי שהוא משפר את קבלת ההחלטות שלה, קולע ומרכז ומכריע את המשחק בזכות השינוי שהביא? אני בספק. הארדן עשה את כל אלה ועוד בסגנית האלופה של שנה שעברה. גם אני אוהב לסתור אנשים בוויכוח כדי ללמוד מטענותיהם ולהחכים ואפילו לעשות "דווקא" לפעמים כדי למצוא ביסוס לטענותיי או טענותיהם, כדי שאוכל לגבש דעה. אבל ———
  הארדן שחקן כדורסל שלם, קווין מרטין לא קרוב לרמתו ולכן אין סיבה שיהיה ה"קסוס בלי" שלך. חג הודיה שמח.
  (נ.ב.: אני כבר שנים חושב שג'ינובילי טוב בהרבה מבריאנט.
  אבל כיוון שאין לי דרך להוכיח זאת, אני לא כועס על מי שחושב שאני מדבר שטויות. לי ברור את מי הייתי בוחר ראשון לקבוצה שלי).

  1. בנ.ב. שלך השקר הגדול נחשף, מושג בכדורסל אין לך.

   טוב בהרבה מבראיינט? במה הוא טוב בהרבה מבראיינט??

   ראית עוד שחקן שמשחק 17 שנים ככה בNBA שלא קוראים לו מייקל ג'ורדן??

   ג'ינובולי מאז שהעטלף שהוא תפס עם היד נשך אותו נמצא בירידה מתמדת וכך גם השיער שלו.
   בקצב הזה בגיל 35 הוא בלי שיער בכלל ועם מראה של בן 75(יהיה דומה למנחם).

   שלא נדבר שבשום שלב בקריירה שלו הוא לא היה טוב כמו בראיינט שאגב תמיד היה גם שחקן הגנה גדול(משהו שמאנו מעולם לא היה, וכן לעשות פלופים וליפול כל הזמן זה לא שחקן הגנה גדול).

 19. קווין מרטין לא ניצח משחקים כי אף פעם לא היתה לו קבוצה שאפשר לנצח עבורה משחקים. וג'ינובלי עדיף על בריאנט? אני חושב שבכל העולם ישנם אולי 3-4 אנשים החושבים כך, ואתה אחד מהם.

 20. קיי 700 מהו השקר הגדול? שמרטין טוב מהארדן?
  מנחם, מרטין לא שיפר את הקבוצות ששיחק בהן בצורה משמעותית מכיוון שאיננו שחקן משמעותי. פשוט. גם למונטה אליס וברנדון ג'נינגס
  וברנדון רוי בזמנו לא היו קבוצות מי יודע מה וזה לא הפריע להם לצבור מוניטין של וינרים גדולים. גם דומיניק וילקינס עשה זאת. חוץ מלקלוע מרטין לא יודע לעשות כלום, ולא, מנחם, לקלוע זה לא הכי חשוב תמיד.
  אם הוא גבוה מהארדן למה הוא כמעט ולא לוקח ריבאונדים?
  ולעניין בריאנט: גם הוא לא עושה את חבריו לקבוצה טובים יותר. איננו מנהיג. (אולי עכשיו הוא כבר מתבגר באמת ובשל להנהיג). כופה זריקות.
  משרה אווירה לא טובה בחדר הלבשה. אגו מניאק מטורף. אתם באמת חושבים שג'ינובילי היה רב עם שאקיל? הוא היה גורם לשאקיל להישאר ולוקח איתו עוד 4-5 אליפויות. מאנו מוסר טוב מבריאנט, טועה פחות ווינר ענק כמו בריאנט. מנהיג חיובי!!!! ההשפעה שלו על קבוצתו גדולה וטובה מההשפעה של בריאנט על הלייקרס. ראבאק, בריאנט שיחק עם שני ביגמנים תותחים (בינום וגאסול) וכמה אסיסטים הוא מסר בממוצע?
  אין לי כוח לבדוק אבל אני אומר לכם כבר עכשיו: מעט מידי!!
  כי הוא חושב רק על נקודות. הוא ילדותי. מאנו רק רוצה לנצח, בריאנט רוצה לצאת גדול ולהראות שיש לו גדול. י-ל-ד!
  בריאנט סקורר טוב ממאנו, אבל מאנו בעל אימפקט גדול יותר ורבים היו לוקחים אותו ראשון לקבוצתם. חשוב גם איך מנצחים, לא רק הניצחון,
  והדרך של מאנו טובה בהרבה. קיי 700, הגיל משפיע על כולם, גם על בריאנט. ראית את הפלייאוף האחרון? בריאנט לא מסר לאיש. הוא שיחק כדורסל של ראש בקיר ואפילו הוא יודע שאי אפשר להצליח כך. אם תתנו לבריאנט להוביל קבוצה בינונית ומטה ואחר כך תתנו את אותה הקבוצה למאנו הקבוצה של מאנו תגיע רחוק יותר בגלל האופי של מאנו.
  כי מאנו עושה את האחרים לידו טובים יותר ובריאנט מוריד להם את הביטחון. קיי 700 תהיה רגוע, אני מבין את המשחק מצוין,
  אבל אם לבריאנט שלך היה אופי טוב יותר היו לו היום 8 אליפויות ביד כי מבחינת כדורסל נטו הוא שחקן גדול. מה לעשות שיותר משהוא אוהב לנצח הוא אוהב את עצמו? ולמה זה, אתה שואל? כי הוא סוציומט וג'ינו הוא א-ג-ד-ה!

  1. דרור, לקחת רעיון נחמד שכיף להשתעשע בו מדי פעם רק כי זה מאנו ואמרת אותו ברצינות.. קל להגיד קובי אוהב את עצמו וקל ללכלך על קובי אבל העניין הוא שבעשור האחרון קובי היה בגמר 7 פעמים מתוכם לקח 5 אליפויות.. כמה שחקנים בכדורסל המודרני אפשר לומר עליהם את זה?! מאנו שחקן חכם ובגלל שהוא לא אתלט גדול אז החוכמת משחק שלו זה הדבר שהכי בולט אצלו על המגרש, קובי לעומת זה לא רק שלמד את המשחק בצורה יסודית ומשחק יותר חכם ממאנו הוא גם משלב קליעה טובה עם אתלטיות מרשימה והכל משולב עם החוכמה שלו.. לפני כמה שנים שהלייקרס ניצחו את ס״א 4-1 ראינו איך קובי מלמד את מאנו איך משחקים,

   1. ובאחד המשחקים החזיר את הלייקרס מפיגור 25 לניצחון כשכל הקאמבק הוא נשמר ע״י מאנו!! מאנו שחקן מדהים ואני אוהב אותו אבל אין להשוות בינו לבין השחקן היחיד שמשתווה למייקל…

 21. הכל ספקולציות. אף אחד לא יכול לדעת מה היה קורה אם הארדן היה נשאר בOKC. אני מת על יוסטון וחכו חכו הם עוד יפתיעו את כולם.

 22. אתה צודק במאמר אבל עדיין חסר לי משהו באוקלוהומה, אני ממש מקווה שהם יתחילו לתת ללאמב יותר דקות, אפשר אפילו ב1 כי גם ככה שהמחליפים על המגרש אז מרטין משמש כיוצר משחק ולא מיינור שהוא קצת אפאטי לטעמי, ג'רמי לאמב יכול לתת ערך מוסף גדול לאוקלוהומה ואם לא אז לפחות צריך לשלוח אותו בטרייד כדי לחזק את הגיבוי בעמדה3 ואולי גם 1.

  ובלי קשר מנחם אני מצדיע לך, האשים תאביט נראה טוב מאוד מתחילת העונה ונראה שהמצב שבאוקלוהמה יצרו סביבו שכל מה שהוא נדרש זה לקחת ריבאונדים, להרביץ ומדי פעם להרים יד למעלה כדי להפריע לזריקה מוציא ממנו את המיטב והוא נראה בימים אלה כמו תחליף בהחלט ראוי בעמדה 5

 23. לאמב לא יכול לשחק פוינט גארד.
  הוא סקורר שיכול לעיתים לשחק גם בסמול בגלל מוטות הידיים הלא נורמליות שלו, הקליעה הטובה ל-3 והשמירה האישית.

  פוינט הוא מעולם לא היה, הכדרור שלו לא משהו, הוא לא יכול לנהל משחק של קבוצה כמו אוקלהומה.

  אבל הוא צריך לשחק והמון. בינתיים זה רווח שלנו(אוהדי הלייקרס) שברוקס לא סופר אותו.

  הלוואי ואפילו יגיע באיזשהי קומבינציה אלינו.

  1. גם מיינור לא מנהל שום התקפה בדקות שלו על המגרש, רק מרטין מנהל את המשחק בדקות של הספסל, אם באמת לאמב יכול לתת דקות איכות כמחליף 3 אז זה בכלל פותר להם מלא בעיות וחוסך צורך בטריידים

 24. איצקו בוקר טוב. בריאנט שחקן גדול אבל לא כמו ג'ורדן.
  ממש לא. אפילו לא קרוב. ראיתי את ג'ורדן לוקח אליפויות בשידור חי
  והשליטה שלו במשחק הייתה מוחלטת. הוא אף פעם לא פישל.
  קובי לא דומיננטי כמוהו. מייקל לא שיחק עם הסנטר הטוב בליגה. עזוב, ג'ורדן פשוט היה טוב יותר. ולא, בריאנט לא משחק כל כך חכם, למרות שאין ספק שהוא מבין את המשחק בצורה אבסולוטית. אבל אם זה כך, למה הוא מעדיף זריקה קשה על פני אסיסט בטוח? הוא לא משחק עם נגרים הרי.
  דברים כאלה פוגעים בקבוצה בצורה קשה, ראיתי את זה קורה בקבוצות ילדים שאימנתי.

  1. בוקר טוב דרור, באמת שלא רציתי להכנס לעניין קובי ג׳ורדן..
   אני אענה למה שכתבת בסוף, אם אימנת קבוצות אז אתה בטח יודע שהתקפות מכריעות אם אין תרגיל מתוקתק ממש אז הולך בלאגן ושום דבר הוא לא כמו שמתכננים (אני יודע מנסיון) אז בתור השחקן הטוב בקבוצה הוא תמיד העדיף שהוא יהיה זה שמאלתר ברגעי הבלאגן ולא מישהו אחר, וקובי הרי מומחה בזריקות קשות ועל זה כולם מסכימים.. יש לי עוד הרבה מה להגיד בעניין אבל קצת קשה לי לכתוב מאחר ואני כותב מהאייפון וזה לא נוח

 25. ראשית, הנאה צרופה לקרוא את מאמרך, מנחם.
  שנית, השם ראקון כבר נדבק אליך בצורה כזו שגם עם בנזין אי אפשר להוריד אותו (זהו ציטוט מ "תמונות יפואיות" / תלמי).
  שלישית, האחוזים מהעונשין לא היו משתנים אם מרטין היה משחק יותר דקות. כמות הנקודות כן, אבל לא האחוזים.

  בהערכה רבה ובהנאה אין קץ

  אורי

כתיבת תגובה

סגירת תפריט