הערב משחק שבעוד 40 שנה תגידו "חזיתי בו בטיווי"/מנחם לס

http://cmsimg.indystar.com/apps/pbcsi.dll/bilde?Site=BG&Date=20131121&Category=SPORTS&ArtNo=311210010&Ref=AR&MaxW=640&Border=0&q=80&Peyton-Manning-Tom-Brady-adept-adapting

 

 

 

HERE WE GO AGAIN!

טום בריידי נגד פייטון מנינג. הטוב ביותר נגד הטוב ביותר. 

 

יין

 

נגד

 

 

 

THE BEST נגד THE BEST. יינות משנת 1894 ו-1912. אתם לא יודעים במה מדובר? תשאלו את מומי. לפרופסור אין עכשיו זמן.

אלה שני הקוורטרבקים הגדולים ביותר IN OUR ERA. בתקופתנו, יעני. זה קרב בין "BLUE EYES" פרנק סינטרה ובינג קרוסבי על אותה במה. זה שר שיר והשני עונה בשיר משלו. לנשים יוצא ריר מהפה. הן משפיכות. אני מקווה שסמדר, דבי הגלשנית, מיכל הצעירה, וזיווה החיילת האיטיופות החמודה, סולחות לי. זאת סתם צורה כתיבה. הגברים? מתים מקנאה: "מי זה הפרנק סינטרה הזה? חנטריש קטן!".

אני חי עם שני הקוורטרבקים האלה עוד מהימים שהייתי צעיר, הראייה היתה 20/20, והבולבול היה בימיו העליזים ביותר. אני לא יכול להאמין שהנה אנחנו מחר ב-24 לנובמבר, השנה היא 2013, ואנחנו מסתכלים על שני קוורטרבקים קשישים שהם עדיין בטופ של משחקם. כאילו מחר הלייקרס היו משחקים נגד הסלטיקס, ומג'יק היה קולע 25 עם 14 אסיסטים, ולארי בירד היה קולע 30 עם 12 ריבאונדים (הסלטיקס היתה מנצחת 113-114 בהארכה).

ככה זה היה בתריסר השנים האחרונות, והמשחק הערב  הוא עדיין "AS BIG AS EVER!". מה שמטרף את חושי היא העובדה ששני הקוורטרבקים הוותיקים הללו מצליחים לא רק להיות בטופ של משחקם, ובטופ של הליגה, אלא בשעה שהם עושים זאת, הם גם מצליחים להוביל את קבוצותיהם – טום בריידי את הניו אינגלנד פטריוטס ופייטון מנינג את דנבר ברונקוס – אל הטופ של הליגה.

הערב ב-8:00 בערב בעיירה פולקבורו – פרבר של בוסטון – האורות יאירו באור מבהיק. HUGE STAKES. כל האומה – מצפים ל-60 מיליון צופים בטיווי – תחזה כאילו היה זה הסופרבול. אוי ואבוי לכל תכנית טיווי אחרת מחר ב-8:00 בערב שעון בוסטון.

בריידי, אגב, מוביל את הקרב ראש-בראש הזה 4-9, אבל לבריידי היו תמיד – אבל לא מחר! – קבוצות טובות יותר בניו אינגלנד מאשר לפייטון באינדינאפוליס (עד שפרש לשנה בגלל ניתוחים ומה לא, וחזר לשחק בעונה שעברה בדנבר, אותה העלה במו ידיו מתחתית הבאר אל הטופ של מימיה).

מנינג: "אחרי כל השנים הללו אני עדיין מתרגש כילד. אני כלל לא חושב על העבר. אני חושב על NOW ועל המשחק מחר. כיף להרגיש ככה נירגש אחרי כל השנים הללו!" הוא ממשיך: "עם כל ההופלה על טומי ועלי, האמת היא שאנחנו נמצאים בתוך ריצה קשה בקונפרנס, ורק חזרנו ממשחק מאד פיזי ביום ראשון שעבר. עם כל ה'האורה' שעושים על המשחק, מה שהכי חשוב לנו – האמינו או לא – זה לא 'בריידי נגד פייטון', אלא זה אות "W" קטנה אחרי המשחק!".

בריידי: "הדבר שאני חייב לומר זה שאני מאושר שאני לא צריך לשחק נגדו. זאת ההגנה שלנו שצריכה לשחק נגדו. כל מה שאני יודע זה שאני אצטרך לנהל את ההתקפה שלנו למספר רב מאד של נקודות כי לא משנה כמה ההגנה שלנו תהיה טובה, הברנש ידביק נקודות על הלוח. ז"א שאני יודע שעלי מחחר להדביק נקודות משלי. זה מה שעושה מהמשחק כה מיוחד!".

דנבר ברונקוס היא 1-9, ונכון להיום ה-TOP SEED ב-AFC עם התקפה העומדת במצב מאד ריאלי להיות ההתקפה עם ה-SCORING הגבוה בהסטוריה של הליגה. זוהי התקפה המייצרת 39.8 נק' למשחק, עם מספר היארדים הגבוה בהסטוריה לעשרה משחקים (3,572), עם שיא ל-10 משחקים של 34 טאץ'-דאונים ורק 6 אינטרספשיונס. ניו אינגלנד היא 3-7 – שני הפסדים שהיו צריכים להיות נצחונות – ופייטון יצטרך לשבור את שיאו של בריידי ל-16 משחקים שהוא 589 נק', שיא שאפילו לא התקרבו אליו. אבל – GUESS WHAT? – פייטון מנינג עלול לשבור אותו העונה. לניו אינגלנד ה-3-7 מספיקים לתת לה עוד תואר של AFC EAST. בריידי לא היה אשף העונה בסטטיסטיקה, אבל אשף להוציא את הקבוצה ממערבולת אחרי מערבולת משך כל הונה ולהפוך הפסדים כמעט בטוחים לנצחונות. הכי חשוב לפטריוטס היא החזרה של רוב גרונקובסקי , שיין וורין,ודני אמנדולה מפציעותיהם. ניו אינגלנד נראית היום החזקה ביותר שנראתה כל העונה.

הברונקוס? אחרי שבועיים שהם יירצו לשכוח, אפילו שבאחד מהם הם ייצחו, בא השבוע ה-11 שבו קו ההתקפה לא הירשה לצ'יף המצויינים אפילו לגעת בפייטון, ואם אתה לא מצליח להלחיץ אותו ולהשכיב אותו בסאקים, אתה יכול להתחיל להתאבל על עוד קריעה קולוסאלית שהוא יביא עליך. מצד שני, הפטריוטס השכיבו את הקוורטרבק האוייב 14 פעמים בשלושת משחקיהם האחרונים. זה כמעט 5 סאקים למשחק. הברונקוס לא יכולים להרשות שזה יקרה, או שהם כבר יכולים לרשום את ה-"L" השנואה.

בעוד כ-30 שנה כשכבר לא אהיה כאן לספר זאת לגולשים צעירים (וצעירים פחות; יש לנו גולש בן 79 שביקש שלא אגלה זאת – את שמו כמובן – שהוא זוכר את כתבתי הראשונה ב-'חדשות הספורט' בקיץ של 1961), מישהו אחר יכתוב לגולשים על המשחק הזה. הוא יכתוב על ה-"GOLDEN AGE" כששני הקוורטרבקים הגדולים של תקופתם ניפגשו ראש בראש. האחד, פייטון, יליד 1976, והשני בריידי, יליד 1977, ובגילם המבוגר הם עדיין הטובים שבביזנס. אחד מהם – בריידי – נשוי לאשה המוגדרת כ-"היפה בעולם", והוא מוגדר כ-"הגבר הסקסי בעולם".

הנה שניהם 'ראש בראש':

 

נקודות למשחק לקריירה: מנינג 24,2***בריידי 29.7

% דיוק במסירה: 62.4% נגד 67%

יחס טאץ'-דאון לאינטרספשיון: 27/19 נגד 23/12

RATING של קוורטרבק: 86.7 נגד 95.3

מספר משחקים של 300+ יארדס: פייטון 7 נגד בריידי – 2

אליפויות דיביזיה: 4 נגד 9

אבל…בריידי שיחק כמעט תמיד עבור קבוצה טובה יותר. בריידי הוא יותר 'פועל שחור', ווינר בנזונה, שכמה שהוא יפה הוא לא פוחד להתלכלך. פייטון הוא הגאון יותר בין השניים. עושה דברים יותר 'נפלאים' ו-'בלתי יאומנים'.

אנחנו אוהבים מפגשים הסטוריים, נכון? אז מחר יש לנו מג'יק ג'ונסון נגד לארי בירד, בשיא יכולתם. מוחמד עלי נגד ג'ו פרייזר.

שבו ותהנו!

 

(ולמנה אחרונה – עבור מומי ו-K-700, הנה בריידי ואשתו הברזילאית ג'אזל (יש להם היום שני ילדים):

 

 

 

 

 

 

 

 

מנחם לס

בעל האתר, העורך הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 26 תגובות

 1. קצת חוסר טעם המילים המיניות, הגזמת פרופ'.

 2. לא נורא. כמה עוד נשאר לי לחיות?

 3. הקלידו את התגובה כאן…

 4. אם אני אומרת 'לא נורא' אז זה לא נורא.
  המשחק יהיה משהו.
  ג'זל היא בין הנשים הנאות בעולם. מה השנכון, נכון!

 5. הפאטס ב-5!

 6. תענוג מחר לא זזים מהמסך.

  גם שני משחקים ענקיים בליגה האנגלית וגם מחזור שלם בפוטבול.

  הדבר המדהים בג'יזל זה שמכל דוגמניות הצמרת בעולם היא בטוח לא היפה ביותר אבל הגוף שלה הוא כזה שמשתבח עם השנים(קייט מוס לדעתי נאמבר וואן) בצורה מדהימה. כאילו הופכת לצעירה יותר.

  גם על הפנים שלה לא רואים כמעט 40.

  פצצת על!!!

  1. והגוף משתבח עם הלידות. אני לא בטוח אם 2 או 3 לידות! והיא הולכת לכל משחק – שלג וקרח – היא שם!
   אבל הראית את החברה של הקוורטרבק של אלבאמה AJ מקרון, שספורטס אילוסטרייטד בחר השבוע כ"קוורטרבק המכללות הגדול אי פעם"? ה-י-א היפה בעולם (עם השם הכי סקסי – WEBB!)

   1. תביא תמונות(לא תמונה).

    זאת מיס טקסס לשעבר משנה שעברה שהפרשן של ESPN כמעט גמר בשידור כשהראו אותה??(אגב זאתי כבר קיבלה קמפיין לפרסומות של ג'ק אין דה בוקס מטעמי צניעות אני לא אפרסם את זה פה אבל תחפש ביוטיוב גם קייט אפטון מככבת שם).

    1. טוב פאק אוף על הצניעות אני חייב שתראה בעצמך את הפרסומת של קטרין ווב

     קלוט את זה מנחם:

     =dABoLDOArMA

     1. עכשיו זה לא הגיוני שאני אתן לך את הפרסומת של קטרין ווב לבאפלו בורגר של קארלס ג'וניור בלי לתת את האפשרות להשוות לקייט אפטון:

      http://www.youtube.com/watch?v=2AdViveJYD0

     2. עכשיו זה לא הגיוני שאני אתן לך את הפרסומת של קטרין ווב לבאפלו בורגר של קארלס ג'וניור בלי לתת את האפשרות להשוות לקייט אפטון:

      http://www.youtube.com/watch?v=2AdViveJYD0

     3. ללא ספק שווה חוזה מקסימום …

 7. איזה אחד בשם גדעון ניכנס לאתר בשמי

 8. מה לאס ווגאס אומרת על המשחק?

 9. לאייב – יש גוגל

  הערב גם הקרב האחרון של פקאיו (נגד דאיוס)

 10. כשיהיה לינק אז בבקשה!
  אני לא יכול לחכות. איזה יום מחר!

 11. ואני אהיה על טיסה בדרך לאמסטרדם ואפסיד את כל הכיף.
  איון סיכוי שמשדרים בלייב מדלתא?

 12. מאמר לפנתיאון. תענוג של קריאה.
  שאלה למנחם: איפה שני הסופרסטארים האלו עומדים מול ג'ו מונטנה, האייס שלי משנות השמונים ?

 13. מנחם אתה זקן שוביניסט וחרמן ומישהו צריך להגיד לך את זה אני בטוח שגייל שלך לא רואה את מה שאתה כותב כי זה מבייש בעיקר אותה שבעלה מזיל ריר לפני כולם על נשים צעירות
  אפשר לכתוב על נשים יפות ועל נשים בכלל אבל לא הצורה שאתה כותב זה שוביניסטי ומגעיל
  ועוד משהו אחד חשוב אתה יכול להמציא כמה בנות שאתה רוצה ש'יסכימו' איתך אבל זה לא ישנה את העובדה שסמדר מיכל ודבי וכל השמות האחרים הם המצאות המקלדת שלך!! אין נשים כאלה בישראל וכבר הוכיחו לך את זה פה
  וכל זה לא מוריד מהכשרון שלך והיידע שלך בבסקטבול אז תתמקד בזה בבקשה ואת ההמחשבות על סקס עם בחורות שקטנות ממך בכמה עשורים תשאיר לאייל גולן

  1. יאללה יאללה מה אתה עושה רעש כאילו שמדובר בפיגוע מגדלי התאומים, הכל ברוח טובה.

  2. כל מה שרציתי להראות זה קוורטרבק שהוא מיוחד במינו ולא רק בפוטבול (ןאם זה טוב לספורטס אילוסטרייטד – משם נילקחו התמונות – זה טוב גם לאתר הקטן שלי)
   גייל לא יודעת עברית אבל היא רואה הכל באתר!

 14. סוף סוף מישהו אומר את האמת בפנים, אני קורא קבוע פה אבל הפוסטים האלה זה בושה לאתר ולמיסדו

  1. ייסד אותו אחד ממוצא הודי, סולומון או משהו כזה.

   1. נכון

  2. תקרא את הערתי למעלה, ובעוד שבועיים זה "פוסט הגופות של ESPN" – תמונות ערום של ספורטאים וספורטאיות.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט