יוסטון רוקטס (4) נגד יוטה ג'אז (5) – פריוויו / רועי ויינברג

אחת מסדרות הסיבוב הראשון הטובות ביותר מפגישה בין יוסטון ויוטה, בשחזור סדרת סיבוב שני מהשנה שעברה. בצד אחד יש קבוצת כדורסל נהדרת שניצחה 30 מ-41 המשחקים האחרונים של העונה, אבל בצד השני יש את ג'יימס הארדן באחת העונות הטובות אי פעם של שחקן בודד.

תאריכי המשחקים:

השעות לפי שעון ישראל.

משחק 1: 15.4 (בין ה-14-15.4), 4:30, יוסטון.
משחק 2: 18.4, 4:30, יוסטון.
משחק 3: 21.4, 5:30, יוטה.
משחק 4: 23.4, 5:30, יוטה.
משחק 5: 25.4, יוסטון*.
משחק 6: 27.4, יוטה*.
משחק 7: 29.4, יוסטון*.

*אם יהיה בהם צורך.

מאזן העונה: 2-2. יוטה ניצחה את שני המשחקים הראשונים, יוסטון את השניים אחריהם. אף משחק לא היה צמוד במיוחד (שניים נגמרו ב-27 נקודות הפרש).

מאזן כל הזמנים: 3-5 ליוטה. הסדרה האחרונה הייתה בעונה הקודמת ובה יוסטון ניצחה. הג'אז הדיחו אותם בסיבוב הראשון ב-2007 ו-2008 ועשתה זאת עשור לפני כן בגמר המערב (1997) ובסיבוב הראשון של 1998. יוסטון הדיחה את יוטה ב-2 עונות האליפות בניינטיז והודחה על ידה ב-1985.

יוסטון רוקטס

מאזן: 29-53, מקום רביעי במערב.

כוכבים: המוביל הוא כמובן מלך הסלים, ג'יימס הארדן, העונה עם 36.1 נקודות, 6.6 ריבאונדים, 7.5 אסיסטים ו-2 איבודים בערב. קלינט קפלה נתן עונה סבירה עם 16.6 נקודות ו-6.2 ריבאונדים בערב, אריק גורדון הלא יציב קלע 16.2 במשחק וכריס פול עם 15.6 נקודות ו-8.2 אסיסטים במשחק.

היסטוריה: 2 אליפויות עם חאכים אולג'ואן, אבל זה לא רלוונטי לנו. הקבוצה הזאת עשתה גמר מערב ו-65 ניצחונות בעונה הקודמת, מה שמראה שיש להם הרבה ניסיון פלייאוף ביחד. זה בא בנוסף לגמר מערב של הארדן ב-2015 וגמר כללי ב-2012 ולשורת מפחי נפש של פול בסיבוב השני לאורך השנים.

עונה: העונה של הרוקטס הייתה די מוזרה. הם התחילו עם כרמלו אנטוני ומייקל קרטר וויליאמס בסגל, ראו שזה לא עובד כשהם ירדו למקום ה-14 במערב והתחילו לשנות. אוסטין ריברס, קנת' פאריד ודנואל האוס הצטרפו במהלך העונה שלוותה בפציעות משמעותיות של פול (החמיץ 24 משחקים), קפלה (14) וגורדון (15).

הגורם היחיד שנשאר עקבי לאורך העונה היה הארדן. רצף ארוך במיוחד של משחקים בהם קלע מעל 30 נקודות השאירו את יוסטון בתמונה כשהוא מנצח משחקים לבד לא פעם. 36 נקודות למשחק זה הנתון הגבוה ביותר מאז מייקל ג'ורדן של האייטיז. אחרי שהרצף המרשים דעך פול וקפלה חזרו בכושר טוב יותר והמזוקן לקח צעד אחורה, הפעם בלי שלשה בסיום. המומנטום של יוסטון השתפר והם הצליחו להגיע גם השנה ליתרון ביתיות, למרות שהם אחרי עונה סדירה חלשה בהרבה.

זה משאיר אותנו עם לא מעט שאלות כלליות בקשר לפלייאוף. השאלה הראשונה היא התלות בהארדן. הפער בין הארדן לקפלה, השני ביוסטון מבחינת נקודות למשחק, גדול יותר מהפער בין השוויצרי לקורא שורות אלה (19.5 נקודות לעומת 16.6). 40.5% מההתקפות של הרוקטס הסתיימו אצלו, הנתון השני בגובהו בהיסטוריה אחרי ווסטברוק של עונת הטריפל-דאבל הראשונה. השחקן היחיד עם אחוז שימוש גבוה מאוד, מעל 36%, שעבר סיבוב ראשון היה הארדן בשנה שעברה.

השנה זה עלול להיות שונה. יש ירידה מורגשת ביעילות שלו מהעונה הסדירה לפלייאוף כל שנה והעונה הוא מגיע שחוק בהרבה – 78 משחקים במקום 72 והפרש מצטבר של 316 דקות, זמן משחק ששקול לסדרת פלייאוף שלמה. הוא זכה למנוחה יחסית באפריל (31 דקות למשחק), אבל זאת השאלה הגדולה של הטילים – כמה הוא יחזיק לבד.

ההבדלים בצוות המסייע הם תמרור אזהרה נוסף. כריס פול שיחק העונה בתפקיד שונה מהעונה הקודמת בה יצר נקודות כשהוא עולה במספר האסיסטים ויורד ב-3 נקודות למשחק. הרוקטס יצטרכו פלייאוף גדול (ובריא) שלו כדי להצליח. השחקנים המשלימים מלבד קפלה מדאיגים גם הם. אין את אריזה שהוכיח את עצמו עד למשחק 7 של הפלייאוף הקודם ואריק גורדון מאוד לא יציב ולא תפקד העונה כשחקן יוצר בצורה טובה כמו בעונה הקודמת.

העומק יכול לבוא לטובת יוסטון. יש להם סנטר מחליף, בניגוד לשנה שעברה, שיכול לשחק לצד קפלה לפרקים. הם יכולים לשחק עם רכז אחד וחבורת פורוורדים או ללכת על סמול בול עם פול, ריברס והארדן בקו האחורי. זה מביא אותנו לנקודה נוספת – איך הקבוצה התאוששה מהחטאת 27 שלשות ברצף במשחק 7 של גמר המערב אשתקד והאם ד'אנטוני, אולי המאמן הטוב בהיסטוריה שלא הגיע לגמר, יקצר את הרוטציה בצורה משמעותית כמנהגו. עם העומס על הארדן זאת יכולה להיות טעות קטלנית.

יוטה ג'אז

מאזן: 32-50, מקום חמישי במערב.

כוכבים: דונובן מיטשל הגו-טו-גאי ובעונת סופרמור טובה עם 23.8 נקודות, 4 אסיסטים ו-4 ריבאונדים במשחק. גובר עם 16 נקודות, 13 ריבאונדים ו-3 חסימות במשחק מחזיק את ההגנה, הצוות המסייע טוב ומורגשים בעיקר ג'ו אינגלס וריקי רוביו.

היסטוריה: שני גמרים של מלון וסטוקטון מול ג'ורדן וקבוצה נחמדה עם דרון וויליאמס בשלהי העשור הקודם. לג'אז יש ניסיון פלייאוף – הסגל הזה, מינוס קייל קורבר, עשה סיבוב שני בשנה שעברה. בעונה לפניה הם עשו סיבוב שני בלי מיטשל, רוביו, קראודר וקורבר. שנה שלישית ברציפות שהם במקום החמישי במערב.

העונה: הג'אז של 2018/19 היו שתי קבוצות שונות. הראשונה הייתה קבוצת התקפה חלשה וקבוצת הגנה טובה שסבלה מלוח משחקים קשה וחוסר מזל. הם התדרדרו למקום ה-14 ולמאזן שלילי בתחילת 2019, כשמיטשל לא פוגע והנעת הכדור הקבוצתית בקנטים.

בחצי השני של העונה היה להם לוח משחקים קל יותר, ג'ו אינגלס המקסים קיבל יותר דקות כפוינט פורוורד, הם עברו לשחק עם גבוה אחד וצמצמו את הדקות של פייבורס לצד גובר ומיטשל הרוויח מכל החופש הזה. 30 ניצחונות מ-41 משחקים, המשך הגנה טובה מאוד ושיפור עצום בהתקפה החזירו אותם לפלייאוף. יש להם את הנט רייטינג השני הכי גבוה בליגה בתקופה הזאת. הבעיה היא שליוסטון יש את הראשון…

יש כמה שאלות במקרה של הפלייאוף. השאלה הגדולה ביותר היא מה עושים עם רודי גובר. בשנה שעברה (ולפני שנתיים) הרוקטס וגולדן סטייט שיחקו עם הרכב דינמי בניסיון להוציא את הצרפתי הגבוה מחוץ לצבע ולשבש את ההגנה הקבוצתית של יוטה. זה משהו שהם עבדו עליו השנה: הג'אז שיחקו לא מעט דקות עם דריק פייבורס הנייד כסנטר ויכול להיות שנראה אותו סוגר משחקים על חשבון גובר. לא אופתע אם נראה את סניידר מנסה להתאים את הדקות של גובר לאלה של קלינט קפלה שדומה לו בסגנון משחקו. אין הבדל משמעותי ביעילות של גובר מול שלשות בין העונה הזאת לקודמת, לכן יכול להיות שהוא יהיה על הספסל.

זה משמעותי בעיקר בהתקפה. התנועה הנהדרת שלו בלי כדור הפכה אותו לשחקן ההתקפי החשוב ביותר של יוטה, כשהיא מתבטאת בחסימות למיטשל ושות' וגם בכניסות נכונות לסל. פייבורס לא עושה את זה באותה יעילות וזה יכול להיות משמעותי בפלייאוף שיהיה פיזי, כמיטב המסורת. ניהול המשחק של סניידר יהיה חשוב במיוחד מהבחינה הזאת.

נקודה מעניינת נוספת היא התלות במיטשל. בפלייאוף הנעת הכדור לא עובדת טוב כמו בעונה הסדירה, ברוב המקרים, ואין ליוטה שחקנים שיכולים ליצור סל מכלום. הג'אז משחקים עכשיו כשמיטשל מוביל הכדור השלישי אחרי רוביו ואינגלס מבחינת ניהול ההתקפה, כך שהם יוכלו לוותר על רוביו והזריקה המזוויעה (26% מהשלוש) ולשרוד. רוביו הוא דילמה נוספת – האם להשאיר שחקן שלא קיים בהתקפה מבחינת קליעה כדי שינהל את המשחק, או שנראה את רויס אוניל או קייל קורבר זוכים לדקות שלו.

חמישייה שתקיף את מיטשל בקלעים כמו קראודר, אינגלס וקורבר תיתן לו את החופש לפעול בצבע ולסבך את ההגנה של היריבות של יוטה בפלייאוף השנה. אשתקד הוא לא היה יעיל בפלייאוף שהיה הראשון שלו אחרי עונת רוקי, יכול להיות שבשנה בה הוא מנוסה בהרבה והקבוצה בעונתה השנייה ביחד זה יראה טוב יותר.

המצ'-אפ

אחרי שדיברנו באופן כללי על היתרונות והחסרונות של כל קבוצה הגיע הזמן לדבר על המצ'-אפ בין הקבוצות בסיבוב הראשון. השאלה הגדולה תהיה מי עוצר את ג'יימס הארדן. בארבעת המשחקים בין הקבוצות העונה כריס פול, קלינט קפלה ואריק גורדון קלעו ביחד 31.5 נקודות ב-39% מהשדה. הארדן קלע 33.5 ב-46%.

יכול להיות שנראה את יוטה ממשיכה באותו קו של הגבלת שחקני המשנה ו"הפקרת" השמירה על הארדן. הוא לא יקלע 60 נקודות במשחק והעומס עלול לתת אותותיו. ריקי רוביו שמר עליו ברוב המשחקים, לא מיטשל ששומר טוב יותר, ואולי זה יקרה גם בסדרה. רויס אוניל שיחק מולו לא מעט השנה ושמר עליו טוב ויכול להיות שנראה את הג'אז מחליפים שומרים בקצב גבוה בניסיון להתיש אותו. יוטה לא הצטיינה, בלשון המעטה, מול בידודים העונה. זה משחק לטובת הרוקטס.

שאלה נוספת שחשובה לריצה של יוסטון לכל אורך הפלייאוף ובמיוחד בסדרה הזאת היא המעורבות של כריס פול. לאורך חמשת משחקי הסדרה בשנה שעברה הארדן זרק 14 פעמים יותר מ-CP3 במצטבר. העונה האמ.וי.פי זורק 12 זריקות יותר ממנו במשחק. אם פול משחק בתפקיד פחות משמעותי בהתקפה זה מרדד את המשחק של הרוקטס. סביר להניח שהם יתייחסו לנקודה הזאת.

מה שבלט בסדרה הקודמת היה ההתקפה החלשה של יוטה שנבלמה מול ההגנה של יוסטון. השנה יהיה להם את רוביו שלא שיחק בסדרה הקודמת ויזכה לדקות למרות הזריקה הבעייתית שלו, בזכות חכמת המשחק המרובה. במשחקים השנה מיטשל היה היחיד שקלע בממוצע מעל 12 נקודות במשחק, נתון מדאיג. סביר שכריס פול ישמור עליו לכל אורך הסדרה, אבל לא אופתע אם נראה את יוסטון מנסה להגיע למצב שהארדן שומר עליו אחרי חילוף בבידוד. הארדן הפך לאחד ממגני הבידוד היותר טובים בליגה השנה.

התנועה בלי כדור של גובר תהיה האקס-פקטור. יוסטון שמו עליו את פאריד או קפלה העונה, לא מפתיע בהתחשב בכך שהוא הגבוה המרכזי שלהם. הג'אז עשו 13.8 נקודות למשחק מהחסימות שלו, לא כולל הנקודות שהוא קלע בעצמו, מה שהופך אותו לנשק חשוב מאוד. התנועה שלו תוציא את הסנטר של הרוקטס מאזור הצבע ותשפיע לטובה על יוטה, לכן יהיה מעניין לראות מה ג'ף בזדליק, מתאם ההגנה המחונן של הטילים, מתכנן. יכול להיות שהוא ינסה להגביר את ההגנה על מיטשל באמונה, הנכונה, ששאר הקבוצה לא תנצח. זאת אולי הסדרה המסקרנת ביותר בסיבוב הראשון.

מבחינת תחזית, קשה להחליט. ליוסטון יש שחקנים מעולים והרבה ניסיון, אבל גם ליוטה. יתרון הביתיות של הרוקטס יכול להכריע בין 2 מהקבוצות הטובות בעולם ב-2019, אבל יש לי הרגשה שהעומס יעשה את שלו ונראה סנסציה בדמות ניצחון של יוטה ב-6 משחקים. כל תוצאה ב-5-7 משחקים יכולה להיות הגיונית כאן.

רועי ויינברג

עורך הופס. אוהב את מיאמי וגבוהים שמוסרים מעל 4 אסיסטים במשחק.

לפוסט הזה יש 57 תגובות

 1. אתך רועי. יוטה היא מוקש לקבוצות עונה סדירה ואחרי אוק שנה שעברה הגיע התור של יוסטון. הלחץ על הזקן בסדרה הזו, בוא ונראה.

  ואם שמים בצד את הריאליה והסימפאיה להארדן, קבוצה שמובלת על ידי ספיידרמן בחוזה רוקי, ג'ו אינגלס ורודי גובר? איך אפשר שלא להיות בעדם?

 2. פריויוו מעולה!!! תודה רבה רועי.
  .
  יוסטון משלמים את מחיר הירידה למקום הרביעי – סדרה קשה נגד קבוצה קשוחה ואיכותית. לדעתי יעברו אבל קל זה לא יהיה. סדרה מצויינת.
  .
  כמו שכתבת, היבט מרכזי יהיה היכולת של דאנטוני להרחיב את הרוטציה. לא יודע אם יצליח להתגבר על עצמו.

 3. תודה על הפריוויו הזריז(!)
  בשנה שעברה כשהימרת שהג׳ז ייקחו את אוקלהומה ב-6 הרבה אנשים, וגם אנוכי, פקפקנו בהימור שלך. הרבה גרסו כי מדובר בלא יותר ממחווה רומנטית שלך לקבוצתו של יקיר ליבך, אינגלס.
  אבל אתה ידעת יותר טוב מכולם שיוטה הם לא סתם משוכה בדרך של אוקלהומה, אלא יריב שאסור לזלזל בו, ואוי כמה שאוקלהומה אכלו אותה.
  .
  לעניינו –
  למרות הנתונים המדאיגים של התלות ההתקפית של יוסטון בהארדן, חשוב לזכור שהסטטיסטיקה מעוותת לא מעט לאור אותו סטרצ׳ משחקים בהם הארדן ״השתלט״ על ההתקפה, כשבמקביל פול, גורדון וקאפלה לקחו תורות ברשימת הפצועים.
  איפשהו בחודש וחצי האחרונים, כשהםצועים פחות או יותר חזרו, ההתקפה נראית מאוזנת יותר. נכון, הארדן עדיין קולע מלא (לדוגמה – ה-61 נק׳ במפגש מול הספרס), אבל יש מעט יותר תחושה של איזון. מה גם שגורדון של השבועיים האחרונים פשוט לוהט מחוץ לקשת.
  .
  מבחינת המצ׳אפ – השנה לדעתי מיטשל יבלוט עוד יותר, ללא הנוכחות של אריזה שהאט אותו מאוד.
  מה גם שרוביו יעזור לו בנטל הובלת הכדור.
  מצד שני, יוסטון מעט עמוקים יותר – יש את פאריד שהוא תוספת חשובה לקו הקדמי, מה שלא ממש היה לקבוצה בשנה שעברה. בנוסף יש קצת יותר עומק בעמדות הכנף והגארד עם דונאל האוס, שאמפרט וריברס.
  .
  אקווה כמובן לניצחון של יוסטון. מאמין שהסדרה תהיה לפחות בת 6 משחקים.

  1. נקודה מעניינת. בדקתי את זה – בסטרץ' בין דצמבר לפברואר הארדן זרק 26 פעמים בערב. מאז האול-סטאר הוא זרק 24.7, פער די זניח. השאלה אם באמת הוא יתן לפול יזרוק יותר. שאמפרט שחקן חשוב שיכול להקשות על מיטשל לא מעט.

   1. נו, זריקה אחת פחות יכולה להיות הזריקה המכרעת, בסוף משחק צמוד, כשמול שמירה הדוקה הארדן יחליט למסור לפול או גורדון לזריקה נוחה יותר 🙂 מה לא ככה?

 4. אציין ואוסיף גם שבאמת שקשה להגיד איזה יריבת סיבוב ראשון הכי פחות הייתי מעדיף לפגוש. אני מניח שהקליפרס היא היריבה הנוחה ביותר (מזל טוב ווריורס!). אבל יוטה, אוקלהומה והספרס – שלושתן יריבות לא נוחות, שמלבד יתרון הביתיות, קשה להגיד שהן נחותות יותר מהקבוצות אותן יפגשו בסיבוב הראשון.
  אני כן חושב שהמצ׳אפ של הרוקטס מול אוקלהומה הוא הכי פחות טוב לנו. יוטה והספרס הן גזירה מעט פחות רעה לדעתי.
  אבל שוב – כל סדרות הסיבוב הראשון במערב, מלבד ווריורס-קליפרס, יהיו צמודות מאוד ופתוחות להפתעות השנה.

 5. תודה רועי. הלכת רחוק עם ההימור. אין ליוטה מספיק כלים לעצור הזקן מה גם שסביר ש CP3 יעלה הילוך בפלייאוף. שליטה שלו בקצב (בזה הוא הכי טוב בליגה) תהפוך את המצ׳אפ לקל מהצפוי. יוטה יגנבו משחק או שניים אם ישחקו מעולה בבית, אבל בטח לא יותר מזה.

 6. אחלה.

  4 1 קל ליוסטון. הארדן הולך לנגב אותם חזק עם אותו מספר נק ממוצע של העונה הסדירה ואף יותר. יוסטון נראית בכושר טוב ובריאה. יוסטון זאת לא okc שיחרבנו. ליוטה חוץ ממיטשל אין הרבה ומיצל זה לא הארדן

 7. פריוויו מעולה!
  סדרה שחכולה להתפתח למיליון כיוונים. אם יש קבוצה שיכולה להאט את הארדן בפלייאוף זו יוטה שיכולה לתת הגנה מעולה.

 8. פריוויו מעולה.
  יוטה חייבת את מיטשל בכושר דומה לסדרה נגד אוקלהומה שנה שעברה שם הוא קלע 28.5 נקודות באחוזים טובים.
  ההגנה של יוסטון הרבה פעמים כופה בידודים, וקשה להאמין שמה שעבד על הלוחמים לא יעבוד גם על הנגנים ויטלץ אותם לבודד.
  בשנה שעברה ראינו שהארדן נותן הצגה אחת גדולה בכל סדרה (במקרה זה היה בכולם בסיבוב הראשון), כריס פול יכול לתת 2-3 הצגות בפלייאוף לפני שהוא ייפצע, והשאלה היא הצוות המסייע. יוטה יכולה למנוע מגורדון וריברס אור שמש וזה עשוי להספיק.

  1. סביר שזה יקרה (יוסטון הובילה את הליגה בשיעור הבידודים של יריבות העונה). זה יעשה טוב לרוקטס – אין לג'אז שחקן שעושה סל מבידוד מלבד מיטשל. כאן האובדן של בורקס והוד יכול להיות מורגש לרעה

 9. תודה על הפירושים רועי! יאללה שיתחיל כבר.
  קודם כל כיף של סדרה (חוץ מהוורירס-קליפרס) כל הסדרות יכולות ללכת לכל כיוון.
  *
  בנוגע להארדן – באחד המשחקים של יוסטון מול מילווקי הבאקס שמרו את הארדן מהצד וככה הקשו מאוד על הסטפ בק שלו ונתנו לו לחדור מימין, הצד החלש שלו. זה גם הקשה על קאפלה/פול לחסום. בשביל ששמירה כזאת תהיה אפקטיבית צריך שיהיה שומר טוב בצבע שיקשה על החדירות. יש ליוטה את גובר ככה שאולי זאת הדרך להאט את הארדן, הבעיה היא שזה לא נוסה מספיק בשביל לדעת כמה זה אפקטיבי.
  *
  אני מאמין במיטשל. לפעמים הוא לוקח יותר מדי על עצמו אבל בגדול הוא בדיוק האקס פקטור המושלם כ שההתקפה נתקעת. אם ישחק יותר חכם והקליטה שלו לא תיתקע פתאום יש קייס ליוטה!
  *
  למרות הכל יוסטון פייבוריטית ואני מאמין שתיקח ב 6 בסדרה מותחת. ולוואי ואתבדה.

  1. להארדן אין ימין חלש. הוא חודר מכל כיוון בלי ימין ימין דמאל ומביע פלוטר חצי מאחק שלשה מכל צד.

   התכוונת גובר כמסייע אולי לשומר אחר? כי אם גובר ישמור עת הארדן הוא ירקיד אותו הבה נגילה הורה הורה כל הערב גובר לא ידע איפה הקרסוליים שלו

   1. הוא התכוון שגובר הוא השחקן שבא לעזור מהצבע.
    הבעיה עם זה היא העזרות שישאירו שחקנים פנויים לשלשות, ולכן זה מתאים למילווקי שמרשה לעצמה להשאיר קלעים.
    אני חושב שכדאי ליוטה לגרום לכך שהארדן ישמור כמה שיותר על מיטשל ויותש מזה, וככה הוא יהיה פחות אפקטיבי.

 10. פריוויו מעניין והימור מעניין, תודה רועי.

  אני לא רואה את יוטה עושה מה שעשו לתאנדר בעונה שעברה, אבל כדי שיהיה מעניין, קודם כל זה באמת מה עושים עם הארדן.
  אני מסכים כמו שהגיבו מעליי שיכולה להיות אופציה להיצמד אליו כמו שהבאקס עשו ובעזרת האורך של גובר בצבע ושאר ההגנה הטובה לשבש לו קצת את המשחק.
  בפנר הייתי רוצה לראות מה שעשו הספרס לפני שנתיים, להיצמד אליו ולהכריח אותו להיכנס לצבע ושגובר ממש עונה מתחת לטבעת – קח מיד ריינג'רס או לייאפ קשה מעל גובר .

  התקפית רוביו היה מאוד חסר בעונה שעברה אחרי סדרה טובה שלו נגד התאנדר. מיטשל צריך להיות יעיל יותר בבידודים הרבים שיהיו לו ולמצוא את הקלעים. ונגד הגנת החילופים , אם לא מצליחים לתקוף בפנר, יהיה נחמד לראות כדור נכנס פנימה למיס מאצ' ואז חסימות ספליט למיניהן ולנצל את הרווח של הקלעים, נראה אם יוטה יכולה להשתמש בזה.

  דבר אחרון – בסדרה של הג'אז נגד התאנדר בעונה שעברה הם התעקשו לעבור מעל החסימות כשרוביו שיחק את הפנר, זה הוביל לכיווצים מהוויק סייד ורוביו ניצל את זה למסירות גדולות שחתכו את ההגנה וייצרו יתרון , לא ברור למה לעשות את זה מולו, אבל אם הרוקטס יעשו דברים בסגנון זה יכול להתפתח מעניין.

 11. רועי תודה, מתי אתה לעזאזאל מספיק להפיק פריוויו כזה מעולה ואינטלגנטי??
  במיצ'אפ בין הקבוצות לגובר יש יתרון אדיר על שאר הסנטרים בליגה מול יוסטון ביכולת להפריע בהלייהופים בין הארדן וקאפלה בגלל הגובה והידיים הארוכות, זה יכול להיות משמעותי בסדרה.
  רוביו הוא המתנה של יוסטון בסדרה הזו בלעדיו הייתי הולך על יוטה איתו זה ייגמר ב4-2 להארדן.

 12. תודה רבה רועי מעניין מאוד
  לדעתי יוסטון ינגבו אותם.. יוטה לא הלך להם נגד קבוצות חזקות העונה וראו את זה.
  הימור שלי סוויפ או יוסטון ב5

 13. פריוויו מעולה, רועי. תודה!
  .
  מרתק גם לקרוא את התגובות שהן בהחלט מאירות עיניים.
  .
  המאצ' של הראדן מול הגנת יוטה הכלל, וגובר בפרט, זה בהחלט מאצ' אפ מרתק.
  אכן, כפי שכתבו לפני, הבאקס במפגש מול יוסטון בחרו "לקחת" את הצד החזק של הארדן גם במחיר מבטים פנויים מהשלוש של חברי קבוצתו.
  צריך רק לזכור שלרוב הקבוצות בליגה אין שחקני כנף שמסוגלים לכסות את המרחק מהצבע לקו השלוש כמו שיאניס יודע לעשות –
  הארדן סיים את אותו משחק מול מילווקי עם 23 נק' באחוזים מחרידים, וחברי קבוצתו לא הצליחו לממש את אותם מבטים פנויים מבחוץ.
  אני לא רואה את יוטה משחזרים הגנה שכזו, בגלל שהם משחקים אחרת. הם מעדיפים להשתמש בנוכחות של גובר כעוגן ההגנתי.
  .
  כאשר בוחנים את משחקיהם של יוסטון מול יוטה העונה, אפשר בברור לראות הבדל בין 2 המשחקים הראשונים (יוטה ניצחה), לבין 2 המשחקים האחרונים (יוסטון ניצחה).
  ההבדל (מעבר לתוצאה, כן?) המרכזי הוא הארדן. הארדן בחלק השני של העונה הפך לשחקן שלא מפחד לחדור לצבע גם מול הגנות עילית.
  הוא קלע 43 ו-47 נק' באותם 2 משחקים אחרונים, כאשר הוא משתמש הרבה יותר ב-"טיר דרופ" (אותה זריקת ביניים מאזור המיד ריינג'), וקולע אותו באוחזים לא רעים בכלל.
  אותן חדירות לצבע גם הובילו להרבה יותר ביקורים בקו העונשין –
  12 ניסיונות קליעה ב-2 המשחקים הראשנים העונה,
  31 ב-2 האחרונים.
  כאשר הארדן משחק באגרסיביות שכזו, גם הגנת יוטה המצוינת, נכשלת.
  .
  הניחוש שלי לסדרה?
  לי יש תחושה של סדרה שתגיע ל-6 או 7 משחקים, ובסופהזו תהיה יוסטון עם ידה על העליונה.

   1. יצר הרע השתלט עליי, ובבראקט שלי בטעות כתוב שהבאקס אלופים.
    אבל אל תתן לזה לבלבל אותך!
    המזוהבים מהמפרץ ב-פו, פו, פו, ופו קלילים! . . .

 14. עם כל הכבוד – בשנה שעברה ראינו את הפער בין הקבוצות, מאז יוט הנחלשו ויוסטון התחזקו (למרות המאזן המרמה עם ההתחלה הגרועה). יהיה 2:0 ואז 3:1 ואז 4:1

 15. וואלה רועי אני איתך בתחזית, אפילו לא חשבתי על תסריט כזה אבל אם יוטה לוקחת אחד מהשניים הראשונים ביוסטון, היא תיקח גם את הסדרה.

 16. תודה רבה רועי אחלה פריוויו לסדרה למרות שעל התחזית שלך (האמיצה מאוד עלי לציין) אני חולק מכל וכל:
  א' ליוטה יש מאצ'-אפ נוראי מול יוסטון כמו שכתבת על גובר. יחד עם זאת הפתרון של פיבורס ממש לא נראה לי כמספיק לכסות את שחקן התקפה היסטורי בעונה היסטורית מחוזק במשלימים שיכולים לטרוף את הצבע או בשלשות (במיוחד אריק גורדון שבלי מגן טבעת משובח כגובר יכול לחורר את ההגנה של יוטה בצבע עם כמה וכמה פוסטרים)
  ב' גם כמו שציינת ליוטה אין אף שחקן יוצר למעט מיצ'ל עליו אפשר לזרוק את: פול, גורדון, טאקר (! – יעשה לו חיים מאוד קשים) שאמפרט וגם הארדן – מי בדיוק אמור לשים סל עם הם חונקים את מיצ'ל או שהוא על הספסל?
  ג' ההגנה של יוסטון לקראת סוף העונה מצאה את עצמה – איך שהם חנקו את דנבר למשל קבוצת התקפה הרבה יותר יצירתית ואיכותית – למה שלא יקרה מול יוטה השבלוניים?

   1. קשה לי להאמין שיוטה יגיעו לזריקות טובות לשלוש – יוסטון שומרים חילופים וזה מקשה מאוד להגעה לזריקות טובות (קאץ'&שוט, מבטים פנויים) מול הגנה כזו – אם תיזכר בלוחמים לפני שנה תראה כמה היה להם קשה. לדעתי זה יאלץ את יוטה לשחק המון איזו וזו לא אחת נקודות החוזק של יוטה.

 17. תודה רועי ,סדרה שתגיע לדעתי לכל הפחות לשישה משחקים…
  הארדן מגיע רענן יחסית לסדרה הזאת אחרי חודש שהצליחו לסדר לו ירידה מסויימת בדקות וזה דבר שיכול להיות קריטי ליוסטון ולהספיק לסדרה הזאת.

 18. יוסטון ב-5 (אולי ב-6 כי יזרקו משחק). יוטה קבוצה נחמדה, אבל אין להם מספיק כוח אש מול הרוקטס (מיטשל אחד לא מספיק) ואני לא בטוח שהגנתית יש להם פתרונות להארדן (הרוקטס כבר הוכיחו שהם יכולים להוציא את גובר מהמשוואה).

 19. הצלחת לשכנע אותי שיוטה תהיה יריבה ראויה, אבל אני עדיין חושב שהמזוקן יעבור שלב. יש לא מעט סדרות מעניינות השנה, וזו אחת מהן. נקווה לסדרה ארוכה ומותחת

 20. יוסטון תנצח בסוף אבל תבוא עם הלשון בחוץ לסדרה מול גולדן סטייט ותפסיד בה בעיקר בגלל השחיקה והעומס , לא בגלל שהיא פחות טובה – אם רק הייתה לה הגרלה יותר נוחה בפלייאוף היא יכלה ללכת עד הסוף …

כתיבת תגובה

סגירת תפריט