Free No More 2018 – מהדורת לייקרס – KCP,סטיבנסון, מגי, רונדו, ביזלי / עומר מזיג
Free no more

Free No More 2018 – מהדורת לייקרס – KCP,סטיבנסון, מגי, רונדו, ביזלי / עומר מזיג

לא יודעים על מה מדובר? היכנסו לכאן

 

כמה מילים במשותף – אני חושב שהלייקרס עשו החלטה קולקטיבית נוראית הקיץ בכל ההחתמות שהן לא לברון או KCP. רונדו-סטיבנסון-מגי-ביזלי (או כמו שמידן אוהב לקרוא להם – The suicide squad) הם כולם שחקנים זקנים שנמצאים בשלב בקריירה שבו כל שנה שלהם היא פחות טובה מהשנה שלפניה. אני מבין שכולם שם על חוזים לשנה, אבל זה יוצר בעיה מבחינת הציפיות של הקהל + לברון מהם.

בנוסף לזה, עצם העובדה שהבאת אותם ככה ביחד לשנה אחת יוצרת לצד לברון שני מחנות מאוד ברורים בלייקרס – הצעירים (אינגראם, קוזמה, בול, הארט, זובאץ) נגד המבוגרים. זה עלול להיות בעייתי מאוד מבחינת כימיה.

בנוסף לבנוסף לזה, ההתאמה של ההחתמות האלה לסגל מתמיהה. רונדו-סטיבנסון-ביזלי הם כולם שחקנים שצריכים את הכדור ביד. השתיים הראשונים כמעט לא קיימים בלעדיו, והם מתווספים לבול חסר הקליעה שהחזיק הרבה בכדור בעונה שעברה. כל זה כאשר הסגל גם ככה עמוס בעמדות החוץ והכנף, ודליל לידי גיחוך בעמדות הפנים. מגי אמנם סנטר, אך כבר הוכח שהוא לא שחקן שיכול לתת יותר מ10-15 דקות לערב, ומלבדו יש ללייקרס בסגל רק את וגנר (הבחירה ה25 בדראפט שכבר פצוע בברך) וזובאץ (שאני מחבב, אבל שיחק 1000 דקות קריירה בשנתיים בליגה) בקו הקדמי. אני אפילו לא מבין איך זה הולך לעבוד.

ובנוסף לבנוסף לבנוסף לזה, הם ויתרו על ג'וליוס רנדל וברוק לופז – שהיו כבר אצלם בסגל!!! – בשביל סכומים מצחיקים מניו אורלינס ומילווקי בהתאמה.

זהו פרקתי אפשר להתחיל. בסדר כרונולוגי:

KCP נשאר בלייקרס – $12,000,000 לעונה:

יותר ממה שהוא שווה, אבל פחות ממה שנתנו לו בשנה שעברה. לא אוהב אותו בכלל, אבל זו כנראה הייתה חלק מ"עסקת החבילה" שהביאה את לברון (הם חולקים סוכן), ולכן אני לא משקיע בכלל בניתוח של ההחתמה מבחינה מקצועית. לפחות זו רק שנה.

FAR=5

לאנס סטיבנסון ללייקרס – $4,449,000 לעונה:

מעבר לאפקט הקומי:

מדובר בחוזה נורא. נזכיר שאינדיאנה סירבה לאופציית קבוצה על סטיבנסון בסך 4.36 מיליון דולר להעונה, כך שאנחנו יודעים שבואקום – הוא לא שווה את הכסף הזה. הוא לא קולע, מאבד המון כדורים, ובעיקר משחק עם שחצנות שלא תעבור היטב ליד לברון. היתרונות שלו הם כמוביל כדור משני וכשחקן שמסוגל לייצר זריקה מהכדרור, אבל יש יתירות מוחלטת של היתרונות האלה לצד שאר הסגל. אני לא מבין את זה.

FAR=1

ג'אבייל מגי ללייקרס – $1,512,601 לעונה:

האהובה עליי מבין כל ההחתמות. שחקן בעמדה שהם צריכים נואשות ושלברון בטח מעריך מהמפגשים ביניהם בשנים האחרונות בגמר. ללייקרס יש הרבה שחקני פיק&רול טובים ומגי יכול לפרוח בדקות שלו שם. ישנה בעיית הדקות – לא עבר את ה10 דקות למשחק בשנתיים האחרונות המוצלחות שלו בווריורס – ונשאלת השאלה האם הוא מסוגל בכלל להצליח מחוץ למערכת של גולדן סטייט, אבל במינימום זה יותר קטע של "למה לא למי אכפת"

FAR=8

ראזון רונדו ללייקרס – $9,000,000 לעונה:

השנואה עליי מבין כל ההחתמות. חשבתי שנה שעברה (3.3 מיליון דולר מניו אורלינס) שהליגה סוף סוף הגיעה למסקנה שאני דוחף לכם כל שנה בפרויקט הזה (מה אני יעשה שקבוצות סומכות עליו רק לחוזים חד שנתיים?) – רונדו לא עוזר לקבוצה שלך לנצח. זה לא ביטוי, וזה מגובה באחד מהרצפים הכי אי-מרשימים בליגה. מאז עונת 2011-12, הקבוצה של רונדו גרועה יותר כל שנה איתו על המגרש מאשר איתו על הספסל:

ועדיין הלייקרס נתנו לו 9 מיליון – אותו הסכום אגב שהם לא רצו לשם לג'וליוס רנדל ושהוא קיבל בניו אורלינס – ממנה הגיע רונדו. הוא לא שומר (ברצינות – תסתכלו עליו משחק שלם. יש דקות שזה לא ייאמן), לא מרווח (ואל תגידו לי 35% בשלוש שנים האחרונות – הוא לוקח את השלשות הכי פנויות בליגה ושומרים מתרחקים ממנו על הקשת כמו מאבולה), ואולי הכי גרוע – ייקח המווווון דקות מלונזו בול, רכז העתיד של הלייקרס. ולא – אני לא חושב שרונדו ממש בקטע של mentorship והובלה ע"י דוגמא.

בשבילי – יחד עם ההסתכלות על מה הלייקרס יכלו לעשות עם הכסף הפנוי הזה הקיץ – זו ההחתמה הגרועה של השנה.

FAR=0

מייקל ביזלי ללייקרס – $3,500,000 לעונה:

כאילו לא היו מספיק head cases בקבוצה הזו. ביזלי היה בשקט בשקט ממש בסדר במילווקי ובניקס בשנתיים האחרונות:

אבל עם כל הכבוד אלה לא היו קבוצות פלייאוף, ועם סגנון המשחק שלו אני מתקשה להאמין שהוא ישחזר את ההצלחה השנה בלייקרס. מחוץ למגרש, יש שתי דרכים מאוד שונות שזה יכול ללכת בהן. או שהוא לוקח דוגמא מלברון הופך למקצוען ובינואר כולנו מתפלאים שהשחקן הזה כמעט היה מחוץ לליגה, או שהוא לוקח דוגמא מניק יאנג (של השנים הראשונות) וחוגג יותר מידי מחוץ למגרש ומעט מידי עליו.

בואקום זה הימור סביר, אבל יחד עם שאר ההחתמות ועם מה שכתבתי בהקדמה זה לא עובד. בנוסף – ושוב – זה היה אמור להיות כסף שהולך לשחקן פנים. נניח לופז שהלך למילווקי בקצת פחות מזה.

FAR=2

 

זו הכתבה אחת לפני האחרונה לפרויקט. בראשון תצא כתבת speed round אחרונה עם סקירה סופר תמציתית וקצרה של החוזים שנשארו – נראה כמה אני אספיק.

לפוסט הזה יש 56 תגובות

 1. אני מבין שלקחת את הקטע של "דדי לא רבנו מספיק הקיץ" ללב…
  חייב להגיד שגם לי לא לגמרי ברורות ההחתמות אבל יחד עם זאת כולם רק לשנה כך שבתמונה הכללית הם עשו עבודה טובה של לדאוג להשאיר את כל הגמישות לקיץ הקרוב.

 2. אני מניח שזו הכתבה האחרונה בסדרה מכיוון שהעונה התחילה. אז תודה על הסדרה שאני הכי מחכה לה כל קיץ. ניפגש בקיץ הבא.

 3. רונדו לא עוזר לקבוצתו לנצח?
  נשמעת תמוהה ההכרזה הזו, שיקגו בול בוסטון לא הפסידו משחק איתו.
  לא שוה 9 מליון?
  מכל ההחתמות בלייקרס זו נראית לי הטובה מכולן.
  לאנס סטיבנסון ?
  לטעמי אידיוט.
  מייקל ביזלי לא מסכים , לברון יכול לסדר לו את הברגים בראש החתמה מצוינת.
  ביתר אין חילקי דעות.

 4. תודה על הטור ועל כל הסדרה. סדרה פשוט נהדרת.
  גם אני, כמוך לא כל כך מבין את ההחתמות של הלייקרס. אולי הם רק רצו להעביר את הזמן עד שנה הבאה אבל אז אתה לא מביא שחקנים עם פוטנציאל נפיץ כמו רונדו, סטיבנסון וביזלי.
  אולי ההחתמות האלה הגיעו מלברון, כמו שמכבי תמיד קונה את השחקנים שהצטיינו מולה אז לברון רצה את רונדו, סטיבנסון ומקגי שלכולם הופעות פלייאוף מכובדות מול לברון. קשה לי לראות את זה עובד עם החוסר קליעה משלוש.

  לסדרת ההחתמות המוזרות האלה מצטרף חוסר המאמץ של הלייקרס בשוק הטריידים. הרבה כוכבים רצו להגיע ללייקרס והלייקרס יכלו להשיג אותם במחיר יחסית זול. אבל הלייקרס משום מה בטוחים שהם בפוזיציה בה הם יכולים לבחור את השחקנים שלהם בפינצטה ובלי לשלם עליהם. למה להשיג את פול ג'ורג' כשדוראנט שחקן חופשי שנה הבאה ולמה להוציא על באטלר נכסים כשקליי תומפסון מסיים חוזה. יכול להיות שזה נכון ודוראנט רוצה שנה הבאה לאחד כוחות עם לברון אבל זה נשמע שהלייקרס מהמרים יותר מדיי על התרחיש הטוב ביותר ולא מתחשבים בתרחישים אחרים.

   1. בזול מבחינת שחקנים, לא כסף.
    הם יכלו להביא את פול ג'ורג' בזמנו ואם הם היו מתאמצים השנה אולי הם היו מצליחים להחתים אותו השנה. אני בטוח שאם הם היו מנסים מספיק הם היו יכולים להביא את באטלר או קוואי. גם את קאזינס הם לא רצו מספיק ועל רנדל הם וויתרו. בגדול נראה שהרבה שחקנים טובים ברחו מתחת לאף שלהם. אז עכשיו יבואו אוהדי הלייקרס ויגידו שהעדיפו את דוראנט מג'ורג' ומעדיפים את קוואי חופשי מלשלם עליו בטרייד וכל זה נכון, אבל זה התרחיש הטוב ביותר ובתור מנהל אתה חייב לקחת בחשבון את רוב התרחישים האפשריים.

     1. לא זוכר כבר ואני לא מתיימר לדעת מה נאמר בשיחות פנימיות. בגדול הרושם שלי היה שהלייקרס לא ממש מנסים להשיג את השחקנים שעל המדף. אולי הרושם שלי מוטעה.
      לדוגמא כשקיירי היה על המדף איינג' לא פחד ללכת על קיירי בכל הכוח ולוותר על נכסים בשבילו. התחושה שלי שבלייקרס זה לא ככה. תמיד יש שחקן טוב יותר שיהיה חופשי שנה הבאה או אותו שחקן שעל הפרק יסיים חוזה עוד שנה.

     2. לא, התחושה שלי מבוססת מדיווחים בתקשורת. התחושה שלי היא שהם לא היו מוכנים לוותר מספיק בשביל השחקנים. התחושה שלי גם מבוססת על אוהדי הלייקרס שבאתר והדעה והדיווחים שלהם אני יודע שאין מספיק נתונים אבל זו התחושה שלי.

  1. נתן זה לא מדוייק.הלייקרס לא עשו טרייד על ג'ורג' למשל כי הם לא הסכימו לוותר על הגרעין הצעיר שלהם וזה בעצם מהות העניין,בכל טרייד השחקן הראשון שהקבוצות רוצות זה אינגרם והלייקרס לא מוכנים לשמוע על זה.

   1. ואתה באמת חושב שאינגראם יתעלה מעל פול ג'ורג' באיזשהוא שלב בקריירה שלו? כשאתה מחתים שחקן כמו לברון ג'יימס אתה חייב ללכת אול אין. יש לך הזדמנות להעמיד קבוצה אלופה בלי הרבה השקעה. מה אכפת שעוד חמש שנים אינגראם יגיע לאולסטאר ואולי אפילו יקבל מקום בחמישייה השנייה של הליגה?

    1. חד משמעית.

     אין לי שום ספק שאינגראם יעלה על ג'ורג', אם קצת מזל אולי עוד השנה.

     OKC הם כמו ווסטברוק(שפעם מאוד אהבתי) – אוברייטד אחד גדול.

     לברון חכם מידיי לעבור לקבוצה בלי תוכנית.

     אני צופה הרבה גמרים סטייל שנות ה80 בשנים הבאות – לא השנה.

    2. במקרה של ג'ורג' אז זה היה בכלל לפני שלברון הגיע.לגבי קוואי אז הדיבור היה שסן אנטוניו דורשת הרבה יותר מאינגרם למעשה כמעט כל החבר'ה הצעירים וזה לדעתי מחיר כבד מאוד לשלם עבור שחקן(הלוואי ויגיע כן)ששנה שלמה לא שיחק ובוא נגיד שהראה שנאמנות זה לא הצד החזק שלו.
     לגבי הפוטנציאל של אינגרם אז בלייקרס מאוד מאמינים בו וחושבים שהוא הולך להיות אחד הסופרסטארים שיובילו את הליגה בשנים הבאות.האם הם טועים יכול להיות אבל זאת האמונה שלהם והם לא מוכנים לוותר עליו.
     אם תסתכל על הלייקרס מאז שמג'יק ופלינקה הגיעו אז הם כיוונו להביא סופרסטאר השנה והצליחו,והתכנון הוא ששנה הבאה עוד אחד יצטרף ובשביל זה הפ פינו את תקרת השכר שלהם.האם הם יצליחו נחיה ונראה אבל צעד בהחלט לגיטימי והגיוני.
     נ.ב גם אם היו מביאים את ג'ורג' /באטלר/קוואי לא היינו מועמדים לזכות השנה אז זה לא כל כך משנה

     1. נכון, סאגת ג'ורג' הייתה לפני לברון. אם אחד מהווינגים האלה היה מגיע אולי חא הייתם קונטנדורין אבל הייתם קבוצת צמרת משמעותית במערב. שחקנים חופשיים היו מסתכלים עליכם אחרת בקיץ הבא.

 5. תודה עומר.
  מסכים איתך חלקית.שבוחנים את סך ההחתמות אז אילו באמת החתמות מוזרות אבל למעט סטיבנסון שבאמת אין לי מושג למה הביאו אותו כל השאר החתמות סבירות ומעלה.
  מגי-אחלה החתמה,ביסלי לדעתי גם אחלה החתמה ורונדו אני חלוק עם עצמי,מצד אחד כפי שכתבת אם הוא הולך לפגוע בדקות של בול אז מה עשינו בזה,מצד שני כבר פליאוף שני שרונדו מוכיח שבפליאוף הוא חיה אחרת ומעלה את הרמה שלו

 6. רונדו בלי קליעה אבל כחונך ללונזו אולי זה שווה כי אחרי הכל רונדו הוא אחד השועלים הוותיקים בליגה ויש לו הרבה נסיון וידע להעביר הלאה, החתמה סבירה..
  סטיבנסון החתמה גרועה.. אחד השחקנים הטיפשים והמעצבנים בהחלט היה עדיף איזה סנטר במקומו
  מגי טוב וביזלי סביר
  העיקר זה תקרת השכר, אם הלייקרס ינחיתו את דוראנט/קאווי/דייוס/קליי הכל היה שווה

 7. תודה רבה עומר.

  הנושא נטחן ארוכות, אבל בכל זאת – הלייקרס החליטו, בינתיים, לא להטריד עבור סופרסטאר, ובנו את הסגל כך שיהיה קל יחסית להטריד בפברואר או לקבל מקום פנוי בקיץ הבא.

  אילו החתמות ספציפיות הם עשו במסגרת המדיניות הזו היא שאלה משנית לדעתי. אם הם החליטו שהשנה הזו תהיה בעיקר לברון ופיתוח צעירים, השאלה מי יהיו השחקנים מסביב למשך חצי שנה או שנה היא משנית לדעתי.

  השאלה העקרונית היא האם ההימור הזה ישתלם. בפברואר, ולכל המאוחר בקיץ, נדע אם ההימור השתלם לפי איזה שחקנים יגיעו.

  לעולם לא נדע מה היה קורה לו היו מטרידים עבור פול ג'ורג' או קוואי, אבל אישית אני בתחושה שמדיניות ה"יש זמן" הזו היא שגויה, וצריך היה ללכת אול אין על לברון בשיאו. זה שהוא חתם לארבע שנים לא אומר שהוא יהיה בשיאו ארבע שנים. אז עדיף היה לשלם קצת יותר ביוקר עבור קוואי, למשל, ולהריץ את הקבוצה כבר השנה. חבל על שנות לברון יקרות.

  1. אם זו באמת האסטרטגיה ובאמת נראה שזו האסטרטגיה אז למה ללכת על שחקנים כל כך נפיצים כמו רונדו, סטיבנסון וביזלי? למה שרונדו ייקח דקות מבול? למה ללכת על שחקנים בלי קליעה משלוש? למה לא ללכת על ותיקים אבל עם אישיות חביבה שלא יהרסו חדר הלבשה?

   1. שאלה טובה. אין לי תשובה טובה. כמה מחשבות:
    א. לברון אוהב להביא ותיקים וקשוחים, בעיקר בפלייאוף, והם ותיקים וקשוחים, בעיקר בפלייאוף.
    ב. לא היו הצעות הרבה יותר טובות בחוזים חד שנתיים. (לא בדקתי).
    ג. רונדו כתחליף ללונזו הפצוע בתחילת העונה, וגם לפלייאוף (אני מסכים איתך בדיון למעלה על רונדו – עומר כנראה צודק בעניין המספרים, אבל רונדו משתפר בפלייאוף ואת לברון העונה הסדירה לא מעניינת).
    ד. שיהיה באזז סביב הקבוצה.
    ה. רונדו ולאנס הם שחקנים מנוסים שיכולים לעניין קונטנדרית בפברואר. את ביסלי קצת יותר קשה להסביר.

 8. תודה עומר. אם באמת פופ היה חלק מהמע"מ על הבאת לברון זה חוזה לגיטימי, אם לא אז אין סיבה. יש את ג'וש הארט שלא כזה רחוק ממנו לדעתי והיה אפשר להשיג אותו או שחקנים כמוהו בסכום יותר זול. סתם תוקע אותם.

  סטיבנסון – מוביל כדור משני נחמד ושחקן שיכול להיות אחלה בחמישייה השנייה ליד אינגרם שבטח יזכה איתה לדקות, לא יודע כמה יכול לשחק ליד לברון ושחקן עם אופי הגנתי שזה דבר חשוב. כן יכלו להשיג אותו במחיר נמוך יותר.

  מגי רול פלייר נהדר לאלופה או ליד לברון. סנטר rim-runner ואני לא רואה סיבה לא לתת לו 10, למרות שהוא לא סנטר פותח. הברקה במינימום.

  אני פחות מסכים בקשר לרונדו. בעונה הסדירה הוא עול אבל ראינו מול בוסטון עם שיקגו ומול פורטלנד השנה שהוא שחקן שמנצח לך סדרות פלייאוף. אין הרבה כאלה. שוב חוזה ששווה יותר ממה שהוא שווה והפלייאוף המדהים שלו ניפח את החוזה לדעתי, אבל אני מאמין שיכול להשתלם בטווח הארוך למרות שהוא יקח דקות מלונזו. מאמין שהלייקרס היו יכולים לקחת אותו בחצי מזה. ביזלי גאנר ולא מהסוג שפורח ליד ג'יימס. עוד טעות לדעתי

 9. השחרור של רנדל הכי לא הסתדר לי מבין כל ההחתמות.
  בסופו חתם על חוזה סופר נוח של 1+1 ב 9 מיליון לעונה.
  והכסף ששולם לסטיבנסון יכל בקלות לכסות את לופז
  אבל מי יודע..

 10. טוב. כמו תמיד – תענוג לקרוא. מוסיף מימד חדש לעסק הזה שנקרא NBA.
  רציתי רק להעיר שכשמדברים על זה שהותיקים חונכים צעירים – לא משובר על כיתת אומן, אלא יותר על למידה מתוך חיקוי (בלי המשמעות השלילית), וכזו אפשרית בהחלט גם ממי שלא סופר אותך ממטר.
  לעניין רונדו, אבל גם אחרים (מוחתמי קליפרס, ג'רנימן כמו קרופורד וכו')

 11. טוב, כאן כבר יש יותר מדי טעויות בשביל להחליק או לתקן ברפרוף – בטח כשמדובר בלייקרס.

  נראה עד לאיזה עובי בקורה יתחשק לי להיכנס – מתי שהוא בין עכשיו לתחילת המשחק של הלייקרס…

 12. תודה עומר. פשש קשוח אתה.
  אני אוהב את לאנס. לדעתי שחקן שהקבוצה צריכה.
  גם kcp סבבה, למרות שאם נלחמים על השארת מישהו לעונה זה היה צריך להיות רנדל. וכן, אני מודע לעובדה שהסוכן של רנדל שונא את הלייקרס ולברון הסוכן של kcp. עדיין, טובת הקבוצה צריכה להיות לנגד עיניה ולא איזה בולשיט צדדי.
  לגבי רונדו, אני איתך לגביו. לא בצורה כזו קיצונית, אבל הוא לא שחקן תורם. לא בהגנה ולא בהתקפה, ובטח לא תורם לחדר ההלבשה.
  לגבי השכר, נראה שהלייקרס לא ממש סופרים כסף קטן, אז שישלמו מה שבא להם.
  סך הכל ממוצע ההחתמות 5. לא מועיל, לא מזיק ובטוח מבדר.

 13. קודם כל, טור מעולה, תודה רבה. מאחר ואין שום הגיון מקצועי (חוץ מההחתמה של מגי) מאחורי ההחתמות, לדעתי הנקודה היא כזו- קוזמה והארט צעירים מלברון ב-13 שנה. אינגרם, לונזו, זובאק וונגר ב-11. אם אתה בונה סגל של צעירים + לברון, תוך חודש מתחילות הבדיחות על כמה הוא עתיק בלוקר רומס. אז הלייקרס הוסיפו לו כל מיני וטרנים/סוסים מתים, שגם אם בת"ז כולם צעירים מלברון בכמה שנים, בפועל זה נראה כאילו הוא הרבה יותר טרי ורענן מהם והם פותרים את הבעיה עוד לפני שהיא התחילה.

 14. הכי חשוב מבחינת הלייקרס, אלו חוזים לשנה בכסף קטן, ככה ששנה הבאה בקיץ הם עדיין גמישים ובמהלך העונה יכולים לחתוך או להעביר בטרייד.

  אני חושב שיש שם את מג'יק ופלינקה (ולברון) ההיררכיה די ברורה לשחקנים וכולם ידעו לקראת מה הם הולכים לפנ ישהם חתמו (למשל שרונדו ידע שהלייקרס מכוונים להשקיע בבול והוא כנראה יעלה מהספסל).
  כמו כן, שרואים על מה רנדל חתם זה בהחלט אכזבה שאיבדו אותו בכסף קטן יחסית.
  עדיין, יש שם כל כך הרבה מקרי ראש שזה בהחלט יהיה משעשע (מספיק לשמוע את הראיונות עם ביזלי).

  מבחינה מקצועית, מקגי אולי ההחתמה החשובה מכולם. שאחירה KCP בגלל הקליעה. אם כל הצעירים בריאים, אני לא רואה אף אחד מההתמות האלה משחקים יותר מ-15-20 דקות.

 15. צריך שדרוג מסוים כי הכל קצר. אז לא חוזים ממש גרועים.
  ביזלי יכול להיות הפתעה לדעתי, אולי ישחק קצת סנטר.
  את ההחתמות של רונדו ובעיקר סטיבנסון אני לא אוהב.
  Kcp לא בחוזה גבוה יחסית לחוזים היום בליגה.

 16. אוקיי, אני אתקדם לפי הסדר של הפוסט –

  "והם מתווספים לבול חסר הקליעה שהחזיק הרבה בכדור בעונה שעברה."

  לא ברור לי על איזה שחקן אתה מדבר, אבל באופן לא אופייני לך, אין שום קשר בין מה שכתבת לבין איך שבול משחק. אחד הדברים הכי מיוחדים בשחקן הזה זה כמה מעט הוא מחזיק בכדור.
  בשילוב עם הרצון שלברון ישחק פחות עם הכדור העונה ובעמדות 4-5, אין שום בעיה להוסיף שני שחקנים כמו רונדו ולאנס.

  " אני אפילו לא מבין איך זה הולך לעבוד."

  הלייקרס רוצים לשחק סמול בול במשך רוב המשחק עם לברון/ביזלי/קוזמה בסנטר, ומגי בהחלט יקבל יותר דקות מבעבר.
  זה לא מקרה שחוץ מרונדו אין אף שחקן רוטציה מתחת ל 1.98.
  השאיפה היא לחץ מתמיד בהגנה, חילופים על כל חסימה, וריצה.

  אני לא אומר שאני מסכים עם זה, ואני חושב שכן יצטרכו להוסיף איזה גבוה מחליף סביר (ויש ויהיו כאלה פנויים עכשיו ובטח בסוף פברואר), אבל בכל אופן זו התכנית.
  כל גבוה שהלייקרס לא יצליחו לעצור בצד אחד, יצטרך לשמור על לברון או על קוזמה בצד השני.

  "ובנוסף לבנוסף לבנוסף לזה, הם ויתרו על ג'וליוס רנדל וברוק לופז – שהיו כבר אצלם בסגל!!! – בשביל סכומים מצחיקים מניו אורלינס ומילווקי בהתאמה."

  טוב, זה כבר מגוחךי.
  באיזה עולם מובטח לקבוצה ששחקן ירצה לחתום בה על אותו סכום או אפילו יותר ממה שהוא מקבל בקבוצה/סיטואציה אחרת ???
  יש אלף ואחת גורמים שנכנסים למשוואה הזאת, גם מצד השחקן וגם מצד הקבוצה, ואני לא אכנס לגורמים הספציפיים במקרים האלה כאן ועכשיו, אבל הם קיימים ואפילו די ברורים.

  להחתמות –

  פופ שחקן ששומר טוב, קולע טוב ממסירה, ולוקה בקבלת החלטות עם הכדור. יחסית לזה שמדובר בסוג של עמלה לקלאץ' וללברון – מדובר בהחתמה טובה, בטח בחוזה לעונה אחת. 6

  לאנס זו החתמה לא משהו בעיני אבל מבחינת הלייקרס נותן להם קשיחות, נסיון, ורסטיליות, ויכולת יצירה שהיו שיקולים מרכזיים עבורם בשחקנים החופשיים.

  ובכל זאת, אני לא יכול בלי להתעכב עוד פעם על החשיבה העקומה הזאת –

  "מדובר בחוזה נורא. נזכיר שאינדיאנה סירבה לאופציית קבוצה על סטיבנסון בסך 4.36 מיליון דולר להעונה, כך שאנחנו יודעים שבואקום – הוא לא שווה את הכסף הזה."

  אין לי מושג מאיפה אתה לוקח את הלוגיקה שלך בעניין הזה פעם אחר פעם, אבל זו פשוט בדיחה עצובה, ולא מתאים לך.

  אני לא מאמין שאני צריך להגיד את זה בפעם השנייה – והפעם מהצד של הקבוצות אבל… אין שום קשר בין מה שקבוצה א חושבת על האפשרות להחתים שחקן מסויים בסכום מסויים, למה שקבוצות אחרות יחשבו על האפשרות הזו.
  לכל קבוצה וכל סיטואציה מערכת שיקולים שונה.

  *ובעיקר משחק עם שחצנות שלא תעבור היטב ליד לברון.*

  – לברון רצה את לאנס וגייס אותו בעצמו בשיחת טלפון.

  ובגלל זה – 4.

  מגי הוא אחת ההחתמות הכי טובות של הקיץ.
  9 על גבול ה 10.
  התאמה מושלמת למה שהלייקרס רוצים לעשות, וגם להיבט הנסיון בשלבים הגבוהים של הפלייאוף שהם רצו להוסיף ליד הצעירים.
  כמה שישחק יותר = יותר טוב לקבוצה, והוא ישחק יותר מבשנים קודמות.
  אני די בשוק שהצליחו להביא אותו על מינימום, ויכול רק לנחש שהוא פשוט רצה לשחק בלייקרס העונה מסיבות כאלה או אחרות.

  רונדו – כמעט טעות ברמה של אוסטין ריברס.
  החתמה פשוט נפלאה לקבוצה הזו ביותר ממובן אחד.

  הבעיה הכי הכי גדולה של הקבוצה בעונה שעברה היתה היעדר המחליף והיעדר המנטור ללונזו.

  רונדו היה הטוב ביותר בשוק, ועונה בדיוק לדרישות התפקיד.
  אם אתה לא חושב שרונדו בקטע של מנטורשיפ כמו שכתבת – אז לא עקבת אחרי הקריירה שלו בשנים האחרונות.
  בכל קבוצה הצעירים שיבחו אותו על כמה שעזר ולימד אותם, וכבר בתקופה הקצרה שלו בלייקרס הוא מקבל שבחים על כמה הוא עוזר ומלמד את כל השחקנים הצעירים – לא רק את בול.

  והנה עכשיו לונזו עוד לא קיבל אישור לדקות מלאות אחרי הפציעה, וההחתמה של רונדו וההשקעה ברכז מחליף מצדיקה את עצמה.
  קשיחות, נסיון ואינטיליגנציית משחק הם מה שהלייקרס רצו לקבל מרונדו ויקבלו, והדבר הזה ישתלם גם בטווח הקרוב וגם בטווח הארוך אצל לונזו ושאר הצעירים.
  מה גם שצריך להזכיר שלונזו ורונדו יכולים לשחק ביחד בגלל שלונזו לא מחזיק בכדור.

  הלייקרס לא יכלו לעשות בכסף הזה שום דבר יותר מחוזה לעונה אחת ולא היו מוכנים לתת שום אופציות שחקן לעונה הבאה כי כל המאמצים מרוכזים בפרי אייג'נסי הבא ואם לשפוט לפי הביי אאוט של דנג – ספציפית בדוראנט.

  יש לי בעיה מסויימת עם ההחתמות של הלייקרס הקיץ, אבל רונדו הוא לא חלק מהבעיה – הוא החתמה טובה מאד.
  7.

  ושוב אתה כותב שהם לא רצו לתת לרנדל את הכסף שקיבל בניו אורלינס, ושוב אתה טועה טעות עקרונית, יסודית, ומהותית בנסיון לניתוח שוק השחקנים החופשיים ומניח כמה וכמה הנחות מראש שפשוט אי אפשר להניח על סיטואציה כזו בכלל, ולא נכונות במקרה הזה בפרט.

  עם ביזלי אתה שוב עושה את אותה טעות ומזכיר כמה כסף לופז קיבל במילווקי (כדי לפתוח בחמישייה…), אבל בלי קשר לזה שהוא שחקן שאני מאד אוהב לראות (בהתקפה), התכנית לעשות ממנו סמול בול סנטר נראית לי אפס ככה ככה.
  אבל לברון רצה בעונה שעברה שהקאבס יטרידו עבורו, ואני מניח שהיה לו חלק במהלך הזה.
  כל עוד ההשפעה שלו נשארת שם ולא בהטרדת צעירים תמורת ותיקים – אני אסתום את האף ואבלע את זה. יאללה שיהיה 2.

  1. לא מבין את המשפט ״ אין שום קשר בין מה שקבוצה א חושבת על האפשרות להחתים שחקן מסויים בסכום מסויים, למה שקבוצות אחרות יחשבו על האפשרות הזו״. לכל שחקן יש ערך שוק מסוים פחות או יותר. עומר כתב שהפייסרס סירבו לתת לסטיבנסון 4.36 ושרנדל קיבל מניו אורלינס את הסכום של רונדו (+-) וההגיון שלו ברור – כנראה שלאנס קצת אוברפייד ובטוח שרונדו קיבל הרבה יותר מידי ולכן בוודאי שיש קשר והגיון בתמחור של שחקן מסוים באופן כזה או אחר. הצורך של הלייקרס בשחקני פנים ברור ולכן השחרור של רנדל שרק הולך ומשתבח הוא טעות ברורה. ההחתמה של רונדו שערורייתית לדעתי. רונדו טיפוס לא יציב שחייב את הכדור אצלו ואיד כזה שלא יחיה בשלום עם ישיבה על הספסל במאני טיים ואני צופה פיצוץ שיגיע במהלך העונה והוא יגיע, כי רונדו לא סופר את וולטון (לא, לא קראתי את זה זו פשוט ההתרשמות שלי) ולא יסתדר עם לברון. כך או כך ומכיוון של לייקרס איןיותר מידי אספירציות פלייאוף העונה, הייתי הולך על רכז מחליף אחר לרונדו כמו לדוגמא נלסון או אחד ממאות הרכזים שיש לקליפרס, ובכל מקרה אחד שלא חושב שהשמש זורחת לו מהתחת כמו רונדו שגם לא שומר כמו שעומר הזכיר..

   1. אם אתה רוצה לדבר על "ערך שוק" (מישהו יכול להסביר לי בבקשה למה יש לי חלחלה מהביטוי הזה?), אז צריך לדבר על מספרים קצת יותר גדולים. אינדיאנה היא לא שוק, היא לא ואקום. היא קבוצה אחת עם סט שיקולים נרחב שמשנה את ההערכה שלה למה שסטיבנסון יכול לתת לה באותו רגע ובאותו סכום. כל שחקן שווה לכל קבוצה משהו אחר, ערך השוק יכול להיות, אם אתה חייב אותו, ממוצע/חציון/שכיח/מתמטיקה זה קשה של כל הסכומים. איגודאלה למשל שווה הרבה יותר לגולדן סטייט מאשר מה שהוא היה שווה לאטלנטה.
    זה כמו לקבוע אחרי משחקי היום שסטאוסקס הוא בודאות ה-MIP של העונה. תן לו לפחות עוד עשרה משחקים לפני שתכריז בוודאות.

    1. בעיקרון – זה בדיוק לג'וס.

     כל קבוצה נמצאת בסיטואציה שונה מבחינת סגל, משכורות, מקום בתקרה, מטרות לטווח קרוב או רחוק וכו' – וסט השיקולים שלה שונה מזה של קבוצה אחרת לגבי האפשרות של להחתים (או להשאיר) שחקן X בסכום Y.

     אותו דבר לגבי השחקן – אם ברוק לופז דואג לגבי החוזה הבא שלו ודקות המשחק העונה, והלייקרס רוצים לשחק מהר, לשחק הרבה סמול בול, והביאו את מגי – איך אפשר להניח, לא כל שכן לקבוע שהוא היה מוכן להישאר בלוס אנג'לס באותו כסף או אפילו סכום קצת יותר גדול משהוא יקבל במילווקי אם למשל בודנהולזר אמר לו שהוא בונה עליו כסנטר הפותח של הקבוצה ?

     בקיץ הבא מינסוטה תוכל להציע לבאטלר יותר כסף מכל קבוצה אחרת…

     1. מסכים שכל קבוצה נמצאת בסיטואציה שונה אבל המנעד בין ההצעות צריך להיות בתחום הסביר ולכסות את כל הבדלי הצורך/תקרת שכר וכו׳. סביר מאוד להניח, לפחות אם אתה GM שפוי, שיש הגיון מרכזי כלשהו וזה אומר שקבוצה לא ״תשבור את השוק״ בהצעה של חוזה כפול מהמחיר ההגיוני של שחקן x. התנודות הרציניות יכולות לקרות בעיקר בסיטואציות שקבוצה מתחת לתקרת המינימום ולכן תבחר לשלם לשחקן מסויים הרבה יותר מערכו בשוק מכיוון שבכל מקרה היא תשלם את הכסף הזה במצב כזה. לדוגמא, פילי שילמה בשנה שעברה 11 מיל׳ לאמיר ג׳ונסון שבעולם נורמלי לא היה מקבל חצי מזה וגם לרדיק מעל 20 מיל׳ שהשנה משחק בשביל חצי. אלה דוגמאות קיצוניות של סיטואציה מאוד מיוחדת, אבל במירב המקרים מדובר במצבים כמו שהיו ללייקרס ולכן מוזר לי מאוד שבחרו לשלם לרונדו 9 מיל׳ וזה גם אם נשים בצד את הצורך ביכולותיו, כד הרגשה שלי הסכום היה צריך להיות הרבה יותר נמוך, אבל היי, לפחות את מגי קיבלו בשביל כמה דולרים ושקית בוטנים..

     2. המחיר ה"הגיוני" משתנה מקבוצה לקבוצה.
      זו כל הפואנטה.

      איזה עוד קבוצה היתה נותנת לאיגואדלה משהו קרוב למה שהווריורס נתנו לו בקיץ שעבר ?

      טוני פארקר חתם על חוזה מצויין בשארלוט, 5 מיליון עם אופציית קבוצה לעונה שנייה. זה אומר בהכרח שהספרס לא הציעו לו את זה ? או שהוא קלט שבעצם הוא יהיה רכז שלישי ?
      זה אומר שהחוזה הזה הוא לא חוזה מצויין כי הספרס או קבוצה אחרת לא נתנה לו את אותו חוזה או יותר ?
      אין שום קשר…

      על חוזים לעונה אחת משלמים יותר, וזה היה השיקול המרכזי והראשי של הלייקרס בכל החוזים הקיץ חוץ מלברון.
      בגלל זה רונדו קיבל 9, אמיר ג'ונסון בזמנו 11, ואריזה 15.

  2. לונזו – מודה לא ראיתי יותר מידי את הלייקרס השנה (מודה לאל אני מתכוון לא מודה באשמה), ובמקרים כאלה אני הולך לסטטיסטיקות. לונזו היה 12 בליגה בשנה שעברה בכמות הנגיעות בכדור פר משחק, וזה הרבה. מהקצת שראיתי אותו זה גם הרושם שהתקבל אצלי. זה נכון שהוא מסוגל "לשחק בנגיעה" ולמסור אאוטלטס מהר, אבל ה80%-90% שלו זה להחזיק כדור, ולא לעמוד בצד ולחכות לקליעה. אני מחכה בקוצר רוח לראות את הנתונים של הציוות שלו עם רונדו כמו שאמרת.

   אתה אומר על לאנס ועל ביזלי פחות או יותר "לברון רצה אותם אז זה תירוץ וזו החתמה טובה". לברון לא GM ואלה לא החתמות טובות אז אני זוקף את זה לרעתם של הלייקרס.

   רנדל זה הסנטר המושלם לסמול בול שאתה מדבר עליו, ואני לא מאמין שהוא לא היה מעדיף לקחת את ההצעה הכספית שקיבל מהפליקנס כדי לשחק במקום כזה, אל מול בסיטואציה בה הוא עולה מהספסל בעונת חוזה פוטנציאלית. אני חושב שגם אתה לא מאמין בזה אז אני לא מבין על מה אתה מדבר בכלל. לופז גם מתאים מאוד לסגל והיה מקבל אצלכם לפחות 20 דקות לערב, אבל זה פחות נחרץ.

   אני מקווה שאני טועה לגבי רונדו ברמה של אוסטין ריברס, כי צדקתי לגבי אוסטין ריברס – ותעיד העובדה שהוא נכנס לאופציית החוזה שלו + הועבר תמורת החוזה של גורטאט, שהוא גם כן חוזה גרוע נכון להיום. אני כותב על זה כל שנה ואני לא רוצה לעשות את זה שוב, אז אני פשוט אחכה כמה חודשים עד שתחשוב כמוני לבד. רק אומר (בתור מישהו שדווקא כן עוקב אחרי השנים האחרונות שלו) שכל הדברים הטובים שאומרים עליו במחנה אימונים נאמרים עליו *כל שנה*.

   1. לא יודע מה זה כמות נגיעות, אבל זה בטח לא קשור למשך הזמן שהכדור אצלו, ובמקרה של לונזו לא מדובר רק בהוצאת מתפרצות אלא גם במשחק העומד. הוא פשוט לא שחקן שאוהב להחזיק הרבה זמן בכדור – זה לא הסגנון שלו.

    הסיבה היחידה שהזכרתי את לברון בקשר ללאנס היא שאתה אמרת שלברון ישנא את סגנון המשחק שלו. אז בין אם נכון או לא – לברון כנראה לא מודע לזה כי הוא גייס אותו ללייקרס בעצמו.

    אמרתי שזה שווה 4. אתה טוען ש 4 = החתמה טובה ? אז כמה תיתן להחתמה שמזיקה לקבוצה ולעתיד שלה אם ללאנס נתת 2 ???

    כנ"ל לגבי ביזלי – לא ברור לי למה אתה סתם ממציא דברים כשהסכמתי עם הציון 2 במקרה הזה.
    אבל אם מתעלמים מזה שלברון כנראה אוהב אותו וגם מהיחסים הקרובים של ביזלי עם דוראנט – זה הופך את כל הניתוח לשטחי.

    אתה יכול לא להאמין על רנדל כמה שאתה רוצה, אבל זה רק בגלל שאתה לא בקיא בדינמיקה שלו ושל הסוכן שלו מול הקבוצה, ומתעלם מאופציית השחקן שהלייקרס סירבו בכל תוקף לתת הקיץ.
    אני ממש לא אוהב את ההחלטה לתת לו ללכת, אבל אני גם יודע בוודאות שאין שום סיכוי שהוא היה חותם בלייקרס באותו הסכום שחתם בפליקנס או אפילו קרוב לזה.

    צדקת לגבי אוסטין ריברס ???
    השחקן שאמרת שאין לו בכלל מקום בליגה כי הוא לא שחקן ברמת נבא ועשה בעונה שעברה 15 נק ו 4 אסיסטים לערב ?
    נתת לו שם איזה מינוס אחת אם אני זוכר נכון, וטעית בערך ב 7 נקודות – בדיוק כמו שאתה טועה לגבי רונדו.
    צריך לציין שכל האתר הלך איתך על זה מולי שנדמה לי שנתתי 6 – וכולם טעו.

    זה ששחקן לא יוצא מהאופציה על השנה האחרונה והכי רווחית שלו בחוזה אומר שהחוזה נוראי ?
    עוד פעם אתה מניח הנחות ?
    זה שהוא הועבר עבור גורטט – שחקן באותה סיטואציית חוזה ובטח לא חוזה רע, אומר לך מה הוא שווה ?
    התפיסה העקומה הזו חייבת להשתנות.

    אני לא רוצה בכלל לחשוב איך הגבת כשדיאנדרה ג'ורדן יוצא מאופציית שחקן לעונה אחת עם זכויות בירד וחותם על חוזה לעונה אחת בקבוצה אחרת (ולא איזו מועמדת לאליפות) עבור פחות כסף – תסריט פחות או יותר בלתי אפשרי לשיטתך.

    כל הדברים הטובים שנאמרים לגבי רונדו על ידי השחקנים הצעירים של הקבוצות בהן הוא משחק נאמרים במשך כל העונה ולא רק במחנה האימונים.
    היו לו את הבעיות שלו – ביכולת ובמיוחד מול מאמנים, אבל החיבה שלו למנטורשיפ של שחקנים צעירים היא ידועה ומוכחת, וזה בשילוב הקשיחות והאופי הם בדיוק מה שאתה רוצה ליד צעירים בכלל ולונזו בפרט.

 17. עומר יא אלוף
  לברון מכוון לעונה הבאה ולעסקי המוזיקה והלייקרס בהחלט בעונת ישחקו הנערים לפנינו.
  בלי מחוייבות שכר קדימה.
  יצליח, שנה הבאה יהיה להם קייס לעוד חוזים חד שנתיים מאולם שחקנים תמורת הצ’אנס להיות חלק מדור המייסדים של השושלת של קבוצה אלופה (להבדל מטרמפיסטים שמצטרפים לאלופות)
  לא יצליח, שנה הבאה ממילא פריש מיש חדש.

 18. אחלה כתבה, כמו תמיד, מחכים ומעניין.
  לגביי הלייקרס – אני לא מסכים לגביי רונדו – הפלייאוף זה מה שחשוב, לונזו יקבל את הדקות שלו כשיהיה בריא.
  לגביי השאר אכן לא ברור…

 19. עומר תודה רבה ניתוח מצויין כרגיל למרות שאני לא מסכים עם רוב המסקנות שלך (זה היה צריך לבוא מתי שהוא) כי לדעתי השנה קודם כל הלייקרס רצו להשאיר גמישות לשנה הבאה ובזה הם הצליחו. אני דוקא חושב ששילוב צעירים ומבוגרים פלוס לברון פלוס סבבה כדורסל של וולטון זה מייצר אחלה קבוצה. Kcp =7 קצת יקר אבל הוא שחקן טוב וזה רק לשנה. סטיבנסון – גם אם הוא לא השחקן הכי טוב בעולם
  מהנכברניכול להיות ר בחוזה של 4 לשנה? 7. כנל ביזלי. הוא שחקן עם בסיס טוב שמידי פעם מבליח ת הוא לא יציב אבל יש משחקים שהוא יכול להיות מצוין בהם . 3.5 לשנה אחת דל שחקן כזה זו החתמה רעה? אין מצב . 8 . מגי זה לא 8 זה 10 . 1.5 עןנה אחת וחסר להם סנטר. מה לא טוב בזה נכון הוא לא מדחק הרבה עדין בשביל הסכום הזה?
  רונדן? 8 . למה? כי לונזו לא יהיה הרכז המוביל של הלייקרס לדעתי. אני לא אומר את זה בבטחון של 100% אבל אני נותן לזה יותר מ 50. לבחור אין קליעה ואם קליעה לא תצוץ מאיפה שהוא הוא לא ישאר שם . אתה לא יכול להיות פוינט גארד בליגה בלי הפוינט. ביתר האספקטים של המשחק הוא מצוין. לכן הם היו חייבים רכז מוביל השנה ורונדו ב 9? 8.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט