מה כל קבוצה יכולה ללמוד מהיום ה-17 של הפלייאוף? / רועי ויינברג

בוסטון וגולדן סטייט ניצחו בבית. מה כל קבוצה יכולה ללמוד ממשחקה היום?

*
בוסטון-וושינגטון.

בוסטון: ננסה לשים בצד את המשחק המדהים של איזייאה תומאס. הוא אדיר, אבל אין סיבה לצפות לכך שהוא יקלע 53 נקודות כל משחק ו-29 ב-17 הדקות הסופיות שלו, כי זה פשוט לא יקרה. ראינו פה משהו דומה למשחק הראשון כשהוויזארדס פותחים מעולה והסלטיקס מתקשים להתמודד עם מוריס וגורטאט בצבע ביחד. הניסיון של אמיר ג'ונסון ליד הורפורד כשל ושוב אונלינק נקרא מהספסל להציל את היום ועשה את זה באופן יחסי.

החזרה, שוב, הייתה ברגעים שבהם וושינגטון שיחקה עם 4 שחקני חוץ וגורטאט בשל בעית העבירות של מרקיף מוריס. ברגעים האלה הם שיחקו לא מעט זמן עם טרי רוז'ייר, גיבור הפלייאוף האנונימי שעושה עבודה נפלאה ב-6 המשחקים האחרונים, וסמארט שאפשר להם להחביא את תומאס בהגנה ולצאת מזה בשלום. הניסיון לסחוט עבירות ממוריס ומגורטאט, ביחוד ע"י תומאס וקראודר, הצליח וסיבך את תוכנית המשחק של הוויזארדס. כל זה היה שווה ניצחון היום.

וושינגטון: אותה טעות בדומה למשחק הקודם. הוויזארדס, בדקות בלי מוריס, ניסו ללכת על 4 שחקני פרמטר ליד גורטאט וזה סיבך אותו בלא מעט עבירות. או שהולכים עליו ליד מישהו כמו ג'ייסון סמית' שיכול לקלוע שלשות ולהמשיך את המומנטום מהרבע הראשון (בו קלעו 42 נקודות) בתפקיד של מוריס, או שעוברים לסמול-בול קיצוני. האמצע לא עובד מול הסלטיקס האלה.

זה בלט במיוחד ברבע האחרון וההארכה, היכן שוול וביל סיימו עם 4 מ-16 משותף מהשדה בזמן שסמארט ובראדלי שומרים אותם טוב. אם סמית' היה על המגרש בוסטון לא יכלה לשחק עם שלושה גארדים בו זמנית – הוויזארדס היו יכולים להרוג אותם בצבע, ואז סמארט/בראדלי היו על הספסל. זה היה מאפשר להם לשחק טוב יותר. עוד דבר ששווה לעשות לקראת ההמשך, מבחינתם, הוא לנסות לשחק על תומאס בהגנה.

*
גולדן סטייט-יוטה.

גולדן סטייט: זה היה ניצחון מצויין של הווריורס. הם הניעו את הכדור טוב כל המשחק ולמרות שהוא היה בקצב האיטי שיותר מאפיין את יוטה עדיין שלטו בו לכל אורכו. ההגנה שלהם עשתה עבודה טובה במיוחד הערב בשמירה על היווארד ושאר הקלעים וגם הנעת הכדור הייתה טובה. הדבר היחיד שכדאי לבוא אליו בביקורת היה בחירת הזריקות של דוראנט.

KD זרק 17 פעמים. כל הזריקות היו תחת שמירה. יכול להיות שאם חלק מהכדורים היו הולכים לקרי או תומפסון (או לגרין שיודע לנהל את ההתקפה) אז גולדן סטייט הייתה קולעת יותר והניצחון היה אפילו יותר חד צדדי, אבל כרגע זה לא כל כך משנה כי הם היו מאוד דומיננטיים היום.

יוטה: אחת הטעויות הגדולות של יוטה הייתה לפתוח עם ג'ו ג'ונסון במקום בוריס דיאו. נכון שג'ונסון היה אדיר בסיבוב הראשון, אבל לשחק עם סמול בול מול גולדן סטייט? מוטב שבמשחקים הבאים דיאו יהיה זה שיפתח, או אפילו פייבורס (או ליילס שהיה לא רע בגארבג' טיים). הם יכולים להתנחם ביום הרע של היווארד שקלע ב-25% מהשדה (3 מ-12) בזריקות הפתוחות שלו וב-9 מ-29 מהשלוש, אבל זה לא מספיק.

מעבר לזה, אני חושב שעוד שינוי טוב בהתקפה יהיה ניסיון לסדר להיל, או לג'ונסון, כמה שיותר מהלכים באחד על אחד מול קרי. כשיש את רודי גובר והתנועה הנהדרת שלו אוף-דה-בול הם יכולים לגרום לזה לקרות ולייצר לא מעט נקודות קלות. במידה וגרין מגיע לחפות עליו אז פשוט מכניסים את הכדור לגבוה השני בצבע ואז יש סל קל. בקיצור, זה יסבך את ההגנה של הווריורס ויכול לשפר את ההתקפה של יוטה. הג'אז צריכים לייעל את ההתקפה שלהם. לא לשחק מהר יותר, כי כך לא בטוח שיהיה להם סיכוי כלל.

רועי ויינברג

עורך הופס. אוהב את מיאמי וגבוהים שמוסרים מעל 4 אסיסטים במשחק.

לפוסט הזה יש 22 תגובות

 1. גם וושינגטון, וגם בוסטון, לא מפחדות להרביץ.
  הלילה, תומאס ניצל את הביתיות, ואת העובדה שבשל גודלו, הוא מגנט לעבירות,
  בשביל להכריע את המשחק.
  אני מאנין שבמחשק בוושינגטון נראה משחק קשוח עוד יותר.
  יהיה מעניין.

 2. סמית' נכנס לצד גורטאט כשהיה יתרון השיא של הוויזארדס ברבע השלישי. משם ההפרש רק התחיל לרדת. הבעיה היא לא הציווות הספציפי כששחקני החמישיה יורדים אלא החולשה הידועה של הספסל של וושינגטון ככלל.
  בכלל לא ברור לי הטיעון שזה סיבך את גורטאט עם בעיית עבירות? הוא הגיע לדקה האחרונה של המשחק עם 3 בלבד זו לא בדיוק בעיה. בוא לא נעשה מסמית כזה שחקן צבע מדופלם הסלטיקס שיחקו עם שלושה גארדים ברוב המשחק גם ברוב הדקות שהוא היה על המגרש. צריך גם לזכור שכמעט את כל ההארכה וושינגטון שיחקה בלי גורטאט.

  לג'אז קשה לשחק עם שני גבוהים מול הווריורס בגלל מה שראינו היום שאחרי כל החטאה ארוכה או איבוד הם רצים והג'אז חטפו המון נקודות במתפרצת בגלל ירידה איטית להגנה (בעיקר של גובר). העובדה שהם עלו עם ג'ונסון לא גרמה להם לשחק מהר יותר להיפך. הם שיחקו מאד לאט ובהרבה סבלנות. הווריורס הסתדרו יפה מאד עם גובר בהגנה וגם הצליחו להרחיק אותו מהריבאונד.

 3. תודה רועי.
  תותח אתה.
  כמה נעלמים בפלייאוף הזה, איפה אתם ג'נינגס ובוגדנוביץ?
  גובר פשוט לא חזק מספיק מול גרין וליוטה אין מה להציע בהתקפה בלי שגובר יעשה שמות בהגנת הווריורז.

 4. בוסטון הפכה עם השנים לקבוצה מגעילה של פלופרים ומרביצנים.
  אתמול היה לאיזיאה פלופ יפהפה שהוא עלה לזריקה מבחות עם קפיצה וזריקת הרגליים בסגנון דרק שארפ. כמובן שהוא קיבל את השריקה.
  היה מהלך אחד יפהפה של קרי מול מגן של יוטה (לא בטוח, אולי גובר) בו הוא פירפר אותו כמה שניות בחוץ ליד קשת השלוש ואז חדר לכיוון הסל. המגן קיבל ורטיגו.
  יוטה נורא איטית, גובר, דיאו, ג'וג'ו, אינגלס. אולי לוותר על גובר? דרוש שינוי רדיקלי.
  אני לא יודע אם זה מיקרה אבל לגורדון היוורד היו רק משחקי נפל מול ג"ס העונה.

  1. אתה ניזון מתלונות שווא של התקשורת ושחקנים שאינם אובייקטיביים.
   מלבד סמארט, אין שם אף שחקן "מלוכלך" שמשחק באופן בוטה. תעקוב אחרי המשחקים של DC העונה ואני מבטיח שתראה מהלכים לא יפים בכמות גבוהה יותר מגורטאט ומוריס.

   מעבר לכך, אייזאה מנצל את מה שהחוקה של הליגה מאפשרת. הוא אינו היחיד ומצבים כאלו שורקים גם להארדן, גם לכריס פול וגם לקרי היו שורקים זאת יותר, אם הוא היה זורק קרוב יותר לקשת ולא מטר ממנה. זה המצב כרגע וגם אם זה לא יפה, זה משהו שמאופשר. כנ"ל לגביי האק-שאק שמאז שהספרס השתמשו בזה שאר הליגה גם למדה לעשות זאת.

   אני אולי אוהד בוסטון, אבל אני לא חושב בכלל שהקבוצה משחקת מלוכלך. היא שומרת מצויין וזה ש-DC נפצעו מולם לא פעם עד כה, זה כי הם משחקים אגרסיבי והם עצמם לא מגיבים לכך. גם פעם ראינו קבוצות משחקות ככה, אבל מעולם לא התלוננו על כך אוהדים כמו היום. מי שעוקב שנים אחרי הליגה יודע שבפלייאוף שורקים פחות. יש ל-DC בעייה עם הצורת משחק הזאת? שיהיו אגרסיביים באותה מידה. אם וול, מוריס וכל הקבוה טוענים שהם צריכים להיות אגרסיביים באותה מידה, כנראה שהם מבינים שככה משחקים בפלייאוף. אני ראיתי היום קבוצה ירוקה שרצתה לנצח יותר מהצד השני. בלי שום קשר למשחק מלוכלך. כל הנפילות של השחקנים של וושינגטון והפציעות שלהם לא קרו במכוון ודווקא מוריס ביצע משהו שיכול היה להסתיים במשחק באופן הכי חמור, כשהוא בוודאות תפס את הורפורד ברבע הראשון והעיף אותו אל היציע עם המצלמות.

   לסיכומו של עניין –
   א – לא נכון להכליל על קבוצה שלמה ולהגדירה כ-"פלופרים" כשרק שחקן אחד עושה זאת והשני סוחט עבירות בצורה שהחוקה מאפשרת לו.
   ב- אי אפשר לבכות על כך שקבוצה משחקת אגרסיבי במידה המותרת. זה כמו שמילסאפ בכה שוושינגטון משחקים כמו MMA (הקבוצה שעכשיו מול בוסטון, כן?). אל תבכה על משחקם – שחק אגרסיבי במידה. ככה זה בפלייאוף. אז,MAN UP, תשתוק ותוציא את הנשמה שלך על הפרקט.

   1. מסכים איתך. בוסטון קבוצה קשוחה שלא מפחדת ממגע. בטח שלא מלוכלכת.
    גם לגבי עניין ה'פלופים'. זה בולשיט אחד גדול. וואללה כן איזאה תומאס קטן והוא מנצל את הגוף שלו לסחוט עבירות, כמו שצריך לעשות. אין כאן שום הצגה או משחק מלוכלך. כנ"ל לגבי הקרוסאובר. פשוט תאווה לעיניים.

   2. אתה יודע מה, אם זה מפריע לך אז אני מוריד את המילה "מגעילה".
    קבוצה של פלופרים שמשחקת חזק ובגבולות המותר (בספק עם קלי אוליניק ולאב).
    שורטת, בועטת ונושכת.
    אני מעדיף שחקן שנכנס לגוף של המגן כדי לקבל שריקות (הארדן) על שחקן עדין שעומד על קשת השלוש ובורח ממגע.
    רק שכל זה לא יגמר בפציעה

    1. מקובל בהחלט. זאת העדפתך האישית ואני מכבד אותה.

     בסופו של יום, אני אישית מעריך את הלחימה שלהם. זאת לא הקבוצה הכי מוכשרת, אבל היא נותנת את כל מה שיש לה בגבולות המותר.

     קל לא לאהוב את צורת המשחק שלהם כשבליגה רצות יוסטון וגולדן סטייט. גם הקאבס. אבל קשה שלא להעריך את זה שהם ממשיכים להתקדם, למרות מצב ברור של חוסר בסטאר פאוור שקיים בפלייאוף רק ביוטה.

  1. הוא גורם להם לשחק יותר iso. זה יכול להשתלם בשלבים המאוחרים יותר, אבל היום הוא סוג של כפה את עצמו על המשחק. 17 זריקות מהשדה כשכולן תחת שמירה הדוקה ועם אחוז לא משהו ביחס לווריורס זה רע

 5. אחלה סיכום רועי, וושינגטון די בעטו בדלי היום, פעמיים או שלוש פתחו פער דו ספרתי ואיבדו אותו ,אני חושב שהבעיה העיקרית זה ההבדל באמת בין החמישייה לספסל בקבוצה הזו, אחד מהשניים בוגדנוביץ' או ג'ניקס חייבים להתעורר כדי לתת עוד נפח לספסל שכולל תרומה כרגע רק מסמית ולפרקים אוברה הלא יציב.

 6. וושינגטון מפסידים בגלל 2 סיבות:
  1. הם לא עמוקים, הספסל שלהם רע מאוד, בטח כשוול בחוץ. קצת מזכירים בזה את OKC.
  2. בארדלי ביל חלש מאוד. בלעדיו זה יהיה סוויפ.

  1. מסכים. איך לדעתך הם יכולים לחזק את זה? אולי שני גבוהים בהרכב המחליף ביחד, אבל זה בעייתי כשמהנימי בחוץ.

 7. רודי גובר חייב להיות יותר אגרסיבי כדי שלג'אז יהיה משהו למכור נגד ג"ס.

  בראדלי ביל לא שווה את החוזה שלו, באסה לג'ון וול

  1. יוטה צריכה לעשות כל מה שהיא יכולה בשביל להשאיר אותו בפנים. לא הגנה אזורית, כי זה רע מאוד מול הווריורס, אבל להמנע ממצב שהוא יוצא על שלשות של הגבוהים. זה בזבוז ענק שלו.

 8. וושינגטוןשוב זורקתלפח רבע של 40 נקודות ושוב מאבדת הפרשים שאמורים להספיק לה. מישהו צריך להגיד להם שזה הפלייאוף ולא העונה הרגילה, פשוט רכבת הרים במשחק.
  כנראהשוול צריך לשחק יותר דקות כי ככה וושינגטון טובה (מקרה ווסטברוק) ואין מה לעשות כי בפלייאוף אין דרך חזרה ואין למה לשמור כוחות.
  בכל מקרה מתי שוול על ההספסל ביל חייב להיות במשחק כדי להיות האיש שההתקפה הולכת אליו, כי נכון ל-2 המשחקים האחרונים הספסל לא ממש מתפקד.
  נקודה נוספת זה מוריס והעצבים שלו. הוא חייב להיות מרוכז במשחק ולא להיגרר לשטויות (וקל לגרור אותו לשטויות) הוא חייב להבין שהוא יתרון לוויזארדס ואיתו במוד הנוכון הם פשוט יותר טובים.

  ג"ס – יוטה: מממממ… לא רואה יותר מדי מה יש לעשות. ג"ס פשוט יותר טובה. צריך יום מצויין של יוטה לעומת יום רע של ג"ס כדי לצאת עם ניצחון.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט