הלילות של אירופה – מחזור 22 באוויר פסגות

אנו בתחילתה של הישורת האחרונה בליגה, בה נופי הרלוונטיות יתחלפו אט אט בנופים הפראיים והמזמינים של ההצלבה ובאזורי הפריחה של המאבק על המקום השמיני והמיקום בשמינייה הראשונה. רצה גלגל ההגרלה ורובו של המחזור הנוכחי יהיה בין קבוצות שאינם חולקות את אותו החלק בטבלה. שישה משחקים בין קבוצות הצלבה לקבוצות שכרגע לא שם יהיו לנו במה שעשוי להתברר כמחזור משמעותי אמוד למאבקי מיקום בהמשך בעבור הקבוצות בחלק העליון של המצ' אפ הזה. בנוסף, מפגש אמצע קריטי לברצלונה ומפגש הצלבה שמהווה את המשחק המרכזי של המחזור. קצת בלוז אמריקאי לסוף שבוע אירופאי:

יוניקס קאזאן (14-7) – ריאל מדריד (5-16)

מהמקום הראשון באירופה תגיע ריאל לרוסיה. כן, בעוד צסק"א מתנמנמת בחורף החבר'ה ממדריד חיים את חלום המקום הראשון כאשר אחד מסיפורי השנה האירופאית, לוקה דונצ'ץ, הולך ומתפתח לשחקן גדול בקבוצה ענקית עוד קודם שמותר לו לקנות אלכוהול. גם בלי אלכוהול הלילות של מדריד השנה הם חגיגה אחת ארוכה, אבל תמיד יש הלילה הללו בהם דברים פחות מסתדרים וכשצסק"א אורבת מאחור כדאי להיזהר, בטח ובטח שהמסיבה הערב היא לא אצל מי שנחשב למארגן מסיבות מי יודע מה.

כבר דיברנו לא מעט על קאזאן ועל הנטייה שלה לעצב אנשים קבוצות את קית' לנגפורד ואותי כצופה כדורסל. קאזאן כבר לא תראה כלום העונה ואולי הגע הזמן להתרכז במה שהיא הכי אוהבת: להרוס לאחרים. ריאל זקוקה לכל ניצחון במרת הצפופה להחריד ומשחק חוץ בקאזאן עלול להתגלות כמוקש לא קטן. קית' לנגפורד מסיים חוזה בקיץ וסביר להניח שבניסיון להשיג חוזה גדול בדמדומי הקריירה שלו (כבר לא צעיר הילד) הוא יעלה את ההילוך בזמן הקרוב. זו עובדה בדרך כל לא מבסרת טובות לקאאזן כקבוצה מצד שני אני עדיין אל השתכנעתי שיש שם בכלל אחת.

ניצחון לבן ומשחק גדול לקית'.

 

אנדולו אפס איסטנבול (11-10) – EA7 ארמאני מילאנו (14-7)

מה זה מתנה קבלה אפס. מתנת פז. מפגש מול האחרונה בטבלה בתחילתו של מאבק ארוך על המקום השמיני והזדמנות אולי לשאוף ליותר ממנו. הקבוצה הלא יציבה מאיסטנבול ניצחה ניצחון גדול את הכוכב שבוע שעבר (בחוץ!) והשיגה את המקום השמיני. כעת, משחק לו מסובך מול מילאנו וניצחון של פנר על דרושאפקה והיא תתקע בקום השמיני יתד חשוב.

במשחק מול הכוכב חזרה הרביעייה האימתנית שך בראון – דנסטון – תומאס – הורטל לקלוע מספר דו ספרתי של נקודות כל אחד וזה מה שמביא לאפס נצחונות. אלו ארבעת השחקנים שהקבוצה זקוקה לתפוקה מהם משום שבלעדיהם אין לקבוצה אופציות התקפיות כלל. על מילאנו, כרגיל, אין לי מה לכתבו מלבד זה שהיא במקום האחד לפני האחרון ושלא קורה שם שום דבר מיוחד, אפילו את המאמן הם לא פיטרו. אני אהמר על משחק טוב של הרביעייה הנ"ל וניצחון חשוב מאוד שאיפות הפלייאוף של הורטל והחבר'ה.

 

צסק"א מוסקבה (6-15) – הכוכב האדום בלגראד (9-12)

מקום שני מול חמישי במפגש הצלבה נפלא עם מטען עיצבי גבוהה לאחר שבמחזור הקודם הנחילו הסרבים הפטריוטים הפסד לרוסים השאננים. הכוכב הפסידה בשבוע שעבר לטפס הפסד שיצר שוויון משלוש ממקום חמישי לשביעי מה שהופך א המשחק לחשוב מאוד בעבור הסרבים. בצד השני כמובן ינסו להשיב את המקום הראשון שנמצא משחק אחד מהישג ידם, לאור העובדה שריאל משחקת בקאזאן המשחק הזה חשוב לרוסים מאוד.

אז מה פוגע בצסק"א? לא מעט פציעות ובעיקר חוסר יציבות של שחקני המשנה. זו בעיה שדיברנו עליה לא מעט כבר, הדומיננטיות של דה קולו את מילוש היא כל כך גדולה ששחקני השמנה קצת חסרי אונים בלעדיהם. כל זה היה יכול היות בסדר אילולא נוטים השניים להחמיץ משחקים השנה ולחזור לשחק בכושר בינוני. הקבוצה עדיין בפסגה אך זקוקה איפוס לפני השבים המכריעים, משחק קשוח ועצבני כפי שמחקה להם היום עשוי להיות מבחן טוב למצב בו נמצא הדוב ממוסקבה, כשהשמועות שקבוצות NBA לוטשות עיניים לאוטידיס עלולות להשפיע גם הם את פעולתם.

מה יהיה תכל'ס? עם ההגנה של הכוכב תבוא לעבוד בצסק"א יאלצו לבחון את הקילר אינסטינקט שלהם שניזוק מאוד בקופה האחרונה. צסק"א תחפש לרוץ מתוך ידיעה שאין לכוכב כלים התקפיים ללכת להיאבק עם הרוסים בסקור גבוהה. יהיה מעניין זה בטוח.

 

מכבי פוקס תל אביב – באסקוניה וויטוריה

איזו הדרדרות מפוארת של הבאסקים. מהמקום השני למקום השביעי. סרנייני לא רלוונטי העונה והנטל על לארקין מתחיל להיות כבד. במשחקים האחרונים. בשבוע שעבר הפסידו הבאסקים לראיל ובתחיל השבוע הם עצרו רצף רע גם בליגה. למזלם, אלת המזל מחייכת אליהם והם נוסעים לתל אביב לפגוש את מכבי המפורקת ובמזג אוויר לא רע בכלל. ניצחון וים נשמע כמו משהו שעשוי בהחלט לשפר את מצב הרוח של הקבוצה הספרדית.

מכבי מפורקת באירופה וכהרגלה ממשיכה במסורת הנוראית של עונה מינואר לינואר. בינואר מתחילים לבנות בינואר הבא העונה כבר די גמורה ואפשר להתחיל לבנות מחדש. יקולה וויצ'יץ אחראי על הקבוצה שנה הבאה כשבגצקיס בטוח לא יהיה שם, מוזמנים לדסקס שמות ודעות בתגובות מבחינה מקצועית אין למכבי מה למכור מול באסקוניה וראו את זה במשחק בסיבוב הקודם. למכבי אין םויננט גארד שיתמודד מול לארקין ולא PF שיתמודד מול שנגלייה. בהיעדר יכולת התקפית ראויה אני לא רואה איך מכבי עושה משהו בצד הזה של המגרש.

ניצחון ירוק סופר חשוב.

 

פנאתינייקוס אתונה (9-12) – בורוזה במברג (13-8)

במברג במרחק של שלושה משחקים מהפייאוף. עביר אבל קשה. ברשותכם אהמר כאן שבמבר לא תגיע לפלייאוף וההבנה שזה לא הולך לקרות תפגע בהם כבר הערב. פאו ניצחה שבוע שעבר ניצחון חשוב בטורקיה ותרצה השבוע המשיך בחזרה שלה לחמישייה הראשונה. המאריקאים שלה בתקופה מצויינת ואני עדיין מתפלל למשחק בו גם האמריקאים וכם האירופאיים בהובלת ג'נטילה קלאת'ס ובורוסיס יתנו משחק טוב. בחיי הייתי רוצה לראות את זה.

אז אמנם נכון, פאו לא מראה מימוש פוטנציאל מי יודע מה, אבל דבר אחד אפשר להגיד על פאו של השנה וזה שהיא לא פראיירית. המשחק הזה חשוב לפאו והיא יודעת את זה. תוסיפו לזה את המבצר הביתי שמעט אוד ניצחו בו השנה ותקבלו מתכון לסלט יווני ירוק. מצד שני זו במברג, עם אובדן שאיפות הפלייאוף מעטות הקבוצות שאפשר לסמוך עליהן שיתנו הכל במצב הזה. במברג היא אחת מהן. מה שגורם לי לחוש שיהיה אחלה משחק הערב באואקה.

 

דרושאפקה דואוש איסטנבול (10-11) – פנרבחצ'א אולקר (14-7)

דרושאפקה בצרות. הקבוצה יצאה מהבינוניות שלה אלא שלצד הלא נכון ובמקום להיאבק על מקום גבוהה בטבלה היא מתחילה להתדרדר כלפי מטה. גם הצירוף של ז'יז'יץ שנראה מבטיח לא עוזר כל כך. נראה שפה צריך יותר ניסיון מאשר כישרון. אבל הלא, בדיוק בשביל זה יש את בלאט. בלאט הוא מאמן של מאני טיים, זה לא חידוש. אבל כעת, לא בטוח בכלל שנראה אות במאני טיים.

פנר נצחה בשבוע שעבר את צסק"א והורידה אותה מהמקום השני במשחק שבוודאי העלה מאוד את המורל אצל מאחרת הפיינל פור. אנתוני בנט עם שאלתם לא קלע, אבל עוד לא נסגור את התיבה לגביו, בטח שהוא עתיד להיות משמעותי במפגש מול הגארדים פוורדים של בלאט. מי שכן מראה נוכחות סוף סוף הוא בוגדן בוגדונוביץ' שחוזר לאט לאט לעניינים. מלבד זה לפנר כרגיל העונה יש דבר ראשון את ההגנה. למזלה, זה בדיוק מה שצריך כדי לנצח את דרושאפקה.

ולגבי הימור, דרושאפקה כל כך לא יציבה ולנר המשחק חשוב מאוד. אני מאין שנראה ניצחון ביתי אם כי לכו תדעו, אחד מהסיפטומים של קבוצות לא יציבות הוא חוסר היכולת לנחש ניחוש מושכל לגביהם.

לפוסט הזה יש 16 תגובות

 1. מחזור די משמעם …לפחות משחקי היום.
  מכבי תפסיד דו ספרתי.
  הכוכב -צסק"א מעניין אך הכי מעניין הדרבי של טורקיה.

 2. מישהו צופה במשחק של מת"א נגד בסקוניה?
  המחצית הראשונה נגמרה בהפרש של 7 לטובת מכבי, ובמחצית השנייה, במקום שביקה, ההפרש קפץ מייד ל-14

 3. הלארקין של בסקוניה זה אותו לארקין שגל מקל התמודד מולו על מקום בהרכב?!
  אם כן זה קצת מצחיק, צחוק הגורל. בינתיים גל נותן משחק מצוין

 4. בינתיים הספרדים התעוררו והורידו את ההפרש בחזרה ל-7, אחרי שהיה כמעט 20.
  מכבי נראית היום יציבה, לא מאמין שתפסיד את זה הפעם

 5. לא יאומן מה שקרה כאן.
  מכבי נצחה בנקודה. כמו שפיני אמר, יותר מזל משכל.
  מקל וכל השאר בורחים מאחריות בהתקפה ונותנים לגאודלוק לאלתר משהו מטורף, איזו שלשה במקום סל פשוט מתרגיל.
  מזל גדול למכבי ועוד בבית

 6. מה היה אתמול, סיכום קצר:
  דונצ'יץ משיך בעונת הענק (רועי זרוק לנו קצת, מה מצפה לו בארה"ב לאור התקופה האחרונה?) וריאל מנצחת בניצחון לא יפה מול קאזאן, אין מה להאשים, זה אולם וקבוצה שבאמת לא קל לשחק מולה יפה.
  אפס כמעט הפגינה לוזריות אדירה שפגרה כבר ב14 מול מילאנו. היא התעשתה וניצחה ניצחון קירטי.
  צסק"'א עשתה את מה שהיית צריכה לעשות מול הכוכב, לקלוע הרבה. מול 106 נקודות ומטר מחוץ לקשת אי לכוכב שום יכולת לענות.
  פאו בעוד ניצחון שנותן לה לא מעט אוויר, במברג תגיד להתראות לחלומות ההצלבה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט