מסקנות מהמשחק השלישי / רועי ויינברג

כמה מסקנות (לא כל כך זריזות) על המשחק השלישי בסדרת הגמר:

זה היה אחד המשחקים הגדולים ביותר בקריירה של סטפן קרי, אם לא הגדול ביותר. 47 נקודות והפסד (השלישי בהיסטוריית הגמרים, יחד עם לברון וג'רי ווסט), אבל ההתקפה של הווריורס יכלה לשחק, מן הסתם, יותר טוב מלבדו. חשבתי לפני המשחק שנראה את קאזינס מוליך כדור בצורה משמעותית, אולי אפילו כחלק מפיק-נ'-רול שלו עם דריימונד גרין, אבל זה לא קרה הערב. הגדולה של גולדן סטייט במשחק השני הייתה החשיבה מחוץ לקופסה עם קרי כחוסם וזה משהו שנצטרך לראות מהם במשחקים הבאים, בהתחשב בכך שהם צריכים לשחק בחוץ. הבעיה היא שקאזינס נראה פצוע, בלשון המעטה, ולכן אי אפשר לסמוך עליו שיעשה יותר מחפירות בפוסט. גם זה לא הצליח נגד מארק גאסול הנהדר. יכול להיות שאנדרו בוגוט, שהיה טוב מאוד הערב, יפתח במשחקים הבאים בניסיון לייצר כוח אש נוסף מהספסל או בניסיון להפריד בין הדקות של גאסול לאלה של קאזינס.

היינו יכולים לראות יותר אגרסיביות גם מצידו של דריימונד גרין. הוא ניסה לשחק את המשחק הרגיל של גולדן סטייט, עם כל החסימות והמסירות. זה לא עבד כל כך טוב בלי תומפסון שיעשה את התנועה ויתפנה לכדור – ליבינגסטון לא עשה את זה. הפיק-נ'-רול שלו עם קרי היה לא רע, למרות שלא השתמשו בו מספיק בדומה לכל הפלייאוף. זה צריך להיות הכלי המרכזי בהתקפה של ג"ס הפצועה. הוא לא סקורר, אבל הצליח להשיג נקודות ב-restricted area. דבר נוסף שלא קרה מספיק במשחק הזה.

לזכותם של טורונטו יאמר שהם שמרו את קרי טוב. קשה להגיד את זה על שחקן שקלע 47 ב-31 זריקות מהשדה, נכון, אבל מי שראה את המשחק יכול להסכים עם זה, באופן יחסי. הוא לא קלע נקודה בשש הדקות הראשונות של הרבע השני בהן ההתקפה של טורונטו לא פגעה. אם קרי היה ממשיך את 17 הנקודות מהרבע הראשון בדקות האלה יכול להיות שהיינו מדברים אחרת לגמרי. ואן וליט שמר עליו טוב במחצית הראשונה, דני גרין היה סביר. אני לא בטוח שסטף יכול לתת עוד תצוגת קליעה כזאת בזמן כזה קצר, אבל סביר שהוא לא יצטרך לעשות זאת. אם קליי תומפסון או קווין דוראנט (או שניהם) יחזרו למשחק הרביעי, הכל יראה אחרת לגמרי.

העדרו של קליי הורגש גם בצד השני של המגרש. לא היו לווריורס שומרים לזרוק על קוואי ועל לאורי במקביל ודריימונד גרין נאלץ להתמודד עם שניהם. במחצית הראשונה הווריורס הצליחו לסגור את קוואי היטב, אבל בשנייה הוא השתלט על המשחק בזמן שג"ס ניסו ללכת על שמירה קשה על לאורי בניסיון לעצור את השטף הקבוצתי של טורונטו. חשוב להדגיש שהיה כאן ערב קליעה מטורף של הראפטורס. הם לא יקלעו שוב, ככל הנראה, ב-50% מהשדה ו-45% מהשלוש. ההתקפה שלהם עבדה נהדר, בזכות העדרם של לוני וקליי תומפסון, אבל היו במחצית השנייה לא מעט זריקות חשובות שנכנסו לקנדים. זריקת מפתח אחת ברבע השלישי בחוץ והמשחק הזה יכל להתהפך.

נקודה נוספת שהייתה חשובה הייתה השליטה של טורונטו ברבע השלישי. הם פתחו עם ואן וליט במקום גרין בניסיון לשמור על קרי, צעד חכם והכרחי בהתחשב בבעיית העבירות של האחרון, והמשיכו להציג הגנה טובה מאוד על קבוצה מוגבלת. נקודה קצת זניחה יכולה להיות ההפסד של טורונטו בכדור הביניים, מה שנתן להם לפתוח את הרבע השלישי. זאת לא הסיבה לכך שגולדן סטייט לא רצה כמובן, אבל היתרון הקטן בזה שהראפטורס התחילו את הרבע עם התקפה שנגמרה בסל היה משמעותי. לא חושב שנראה את הראפטורס מנסים להפסיד את כדור הביניים במשחקים הבאים, אבל זה משהו שיכול להיות שווה התייחסות.

הם המשיכו להציג כדורסל כמעט אבסולוטי בשני צדדי המגרש ולא היו רחוקים מ-3:0 בסדרה. ראינו כבר סדרות מתהפכות לחלוטין בין החצי הראשון לשני, גם כאלה של גולדן סטייט, אבל פערי הרמות בסדרה מורגשים. החזרה של קליי ודוראנט יכולה לשנות הרבה אם יחזרו, אבל אנחנו צריכים לראות חשיבה מחודשת של הווריורס. יכול להיות שכדורסל גדול יותר עם אלפונזו מקיני לצד איגודלה, קרי, גרין ובוגוט/קאזינס תעבוד בהגנה, בהתחשב בכך שאין סקנד גארד אחר משמעותי טוב בגולדן. הייתי נותן למקיני יותר דקות אחרי ששיחק טוב בשני ההפסדים, אבל הוא לא השחקן שישנה את הגמר. אם תומפסון ודוראנט לא ישחקו במשחק הרביעי, יכול להיות שתהיה לנו אלופה חדשה בחמישה משחקים. זאת השאלה הגדולה.

רועי ויינברג

עורך הופס. אוהב את מיאמי וגבוהים שמוסרים מעל 4 אסיסטים במשחק.

לפוסט הזה יש 51 תגובות

 1. ברור שטורונטו פראיירים שזה כבר לא 3:0…
  הפצועים יחזרו- זה לא אומר יותר מדי, השאלה איך הם יחזרו. זאת סדרה קשה, סתם להסתובב על הפרקט זה לא אפשרי.
  מלבד הבוסט וההתקפה, קשה מאוד לשמור ולהגן חזק אחרי היעדרות בעקבות פציעה, דוראנט לא יכול לשמור על קוואי או סיאקם, אם האחרון לא יחטוף פיק ברכיים ברגעים המשמעותיים.
  בקיצור, בכל קונסטלציה, לדעתי, טורונטו פייבוריטית גם במשחק הבא.

 2. לטעמי, משחקים 2 ו-3 הם "על" טורונטו –
  הן ההפסד במשחק 2, והן הניצחון במשחק 3.
  הסיבה?
  היו להם המון מבטים חופשיים מה-3, ב-2 המשחקים. במשחק 3 הם פגעו, במשחק 2 לא.
  הנתונים הם:
  במשחק 2, שלשות (שומר הכי קרוב 4 פיט או יותר) פנויות/פנויות לגמרי: 9 מ-31 (29%)
  במשחק 3, שלשות (שומר הכי קרוב 4 פיט או יותר) פנויות/פנויות לגמרי: 13 מ-29 (44.8%)
  .
  אם הם היו קולעים במשחק 2 את אותן שלשות פנויות באחוזים של משחק 3, טורונטו היו כרגע עם 3 – 0 בסדרה.
  וזה, כאמור, תולי הרבה פחות בקליי שיחק או לא שיחק (כמות השלשות לא השתנה בצורה משמעותית),
  ויותר בדני גרין, קייל לאורי, וואן וליט.
  .
  מה כל זה אומר על הסדרה לפני משחק מספר 4?
  כלום.
  טוב, אולי לא בדיוק כלום. לטעמי זה אומר שטורונטו, ברמה מסוימת (ובניגוד למה שניתן היה לחשוב לפני הסדרה), תלויים קודם כל בעצמם.
  כאמור, ראינו שחלק מההבדל הוא ניצול מצבים פנויים.
  בנוסף –
  הם (טורונטו) התמודדו לא רע מול גולדן סטייט עם, ובלי, קליי (כמובן שללא קליי זה קל בהרבה) –
  ב-7 רבעים בהם קליי שיחק, גולדן סטייט ניצחו 2, טורונטו 5.
  ב-5 רבעים בהם לא שיחק, גולדן סטייט ניצחו 0, טורונטו 5.
  .
  צריך לזכור שחזרתו האפשרית של דוראנט טורפת את הקלפים, והופכת את הדיון התאורטי לדיון שמסתמך על נתונים חסרים עד לא קיימים.
  .
  מה שמוביל למסקנה הסופית –
  איזה כיף שיש לנו השנה סדרת גמר בה הלא צפוי גדול עשרות מונים על הצפוי!
  המשך חג פיינלס שמח לכולנו.
  .
  תודה, רועי. פוסט מרתק.

 3. מעניין, תודה רועי.
  קרי היה מעולה וכל השאר חלשים. גולדן תקום או תיפול על הפער בין הירידה הצפויה בתפקוד שלו, לשיפור המקווה של האחרים. הם חייבים לתת יותר, בטח במשחק הבית האחרון. אם קליי יחזור זה יהיה שיחוק, אבל חצי כוח לא יספיק, בטח לא בהגנה שם חסרונו מורגש

  1. סוף סוף הנטס מצליחים להיפטר מהחוזה של קראב.
   .
   דווקא חיבבתי את קראב בתור שחקן, לצערי לא ממש הצליח לפרוץ מלבד העונה בבלייזרס שנתנה לו אחלה חוזה בנטס.

 4. Kyrie Irving is serious about the Nets — and the Nets are serious about beating the Knicks — and rest of league — to the biggest free agents in the marketplace, per league sources.

 5. No sleep till Brooklyn

  זכור לי איזה משהו שכתבתי עליהם.

  ואם זה קורה, מאד משפר את הסיכויים שהניקס לא ילכו על דייויס, מה שמשאיר רק קבוצה אחת רצינית במירוץ…
  .
  מה שבטוח שהנטס מחוץ למירוץ, והם היו מאד משמעותיים עם הקשרים של לנגדון ומארקס.

 6. הנטס מאותתים שהם הולכים להיות שחקן רציני בקיץ
  The Nets are doing everything right – this is a good trade. Two max spots now. And I like Prince even if he’s just a trade asset.
  .
  אולי ינסו לאחד את קיירי ו-KD דווקא בנטס

  1. This trade will technically need to be completed in July, at which point Nets would create a $15.0M trade exception, which they could bypass in favor of: (i) $66M of cap room (enough for 2 maxes) or (ii) $46M of cap room plus D'Angelo Russell’s RFA rights

  1. אני חושב שהנטס עם קיירי הופכים לאופציה עבור KD, בהנחה שהם לא מחתימים את ראסל ואז יש להם מקום לשני חוזי מקס

 7. הבעיה עם ברוקלין שאותם אלו בתקשורת האמריקאית שאמרו לפני חודש שדוראנט סיים את העונה וצדקו(דיברו על האכילס וגם אם איכשהו ישחק במשחק 5 או 6 הוא ישחק פצוע) אומרים שדוראנט לא רוצה לשחק בנטס ואם יעבור לניו יורק זה רק לניקס.

   1. איזה שמועות.אני מהיום שקיי די נפצע הבנתי שסיים את העונה וגיכחתי על ההודעות השבועיות של הווריירס במהלך הסדרה נגד פורטלנד ועכשיו נגד טורונטו.אולי ישחק פצוע בסוף הסדרה אבל הוא עדיין פצוע

 8. הנטס יכולים לנסות מהלך על אנטוני דייויס שדיאנגלו ראסל יעשה סיין אנד טרייד וביחד עם גארט אלן ועוד שחקן שניים ועדיין יהיה להם מקום להחתים שחקן כמו גימי באטלר שכל הדיבורים עליו בזמן האחרון שהוא רוצה לשחק באחת מ 4 הקבוצות של לוס אנגלס וניו יורק

 9. Atlanta had been motivated to keep No. 8 and use 10 to trade back for a future asset, league sources tell ESPN. Now, Nos. 8, 10, 17, 35, 41 and 44 give the Hawks the flexibility to move up — perhaps as high as Cleveland's pick at No. 5. Hawks GM Travis Schlenk has options.

 10. הקליפרס לא מתים על אנטוני דייויס אבל סתם נניח שהם משיגים את 2 השחקנים שהם רוצים והם קוואי ודוראנט.יש להם אחלה נכסים לעשות טרייד על אנטוני דייויס עם שיי אלכסנדר שאמט וגאלינרי

  1. לא מספיק בטח שהלייקרס יציעו לו הרבה יוצר השמועות אומרות שעל בול מוכנים לתת את בחירה 6, רק תחשוב קוזמה בחירה 4 ו6 הארט… מי יכול להתחרות בזה?
   .
   התחרות עצומה והשוק של השחקנים החופשיים פשוט אדיר (למרות שהאריס ובאטלר סגורים על מקס), הכי מעניינת אותי הנטס דנגאלו ראסל זכאי להארכת חוזה יהמרו עליו? יהמרו בשוק החופשי? הקיץ השנה מעניין יותר מהגמר

 11. בעיני הדילמה הגדולה של טורונטו לקראת משחק 4 היא לגבי קצב המשחק. מצד אחד, מסורתית הדרך לנצח את ג"ס היא להאט את המשחק ולא לתת להם להיכנס לשטף. מצד שני, ג"ס קצרה ופצועה לעומת טורונטו שיש לה עומק מרשים ויכול להיות שיהיה חכם דווקא לנסות לרוץ ולהתיש את הלוחמים.

  1. מה זה מסורתית, בשני הניצחונות טורנטו רצה וניצחה את המשחקים, הם יודעים מתי לרוץ ומתי להאט את המשחק. ללא קליי אין לגולדן סטייט סיכוי בטח שדוראנט לא יישחק, חסר להם כוח אש זה קרי וחוטבי עצים וגם ההגנה שלהם לא קיימת (ראינו מה גרין שווה ללא מגני פרימטר), בסוף הבדלי הכישרון והעומק קובעים וללא דוראנט וקליי זה קבוצה עם כוכב על 1 ושחקנים משלימים (קאזינס יכול לשחק 10 דקות, דריימונד גרין בלוף שתפס גב על השלישייה לעולם לא היה אולסטאר) , איגודלה בן ה35 לווינגסטון הגמור.

 12. קרי החריב לגולדן סטייט את המשחק עם משחק סוליסטי אגואיסטי ובלי שום השראה. הוא סתם זרק וזרק.לא הייתה לו שום שליטה על הקצב או ההתרחשויות.
  בסגנון משחק כזה צריך להיות סופרסטאר אמיתי כמו הארדן, דירק, קוואי או קובי כדי אולי להצליח. סטף בחיים לא ינצח כשאין עוד סופרסטאר לידו.

  1. שטויות, הוא היחיד שעוד החזיק אותם במשחק כוכב על שנתן הצגה אדירה (ממש של הגדולים ביותר ). אין לידו קבוצה

 13. יגמר 4:2 לטורונטו.
  בסדרה הספציפית, קליי משמעותי מאוד. דווקא החזרה של דוראנט, למרות שכשחקן הוא כמובן טוב ומשמעותי יותר (בשני צדי המגרש) פחות תשפיע על המשך הסידרה. דוראנט לא יכול לשמור על קוואי, קליי כן יכול.

  המרוץ ל fmvp פתוח מאוד, אפשר היה להגיד שהוא פתוח בצורה מביכה, אבל טורונטו פשוט מאוד מאוזנים, בעיקר כשקוואי ב 70% כוח. משהו בו לא שם ( אגב, מה שמרמז לדעתי שהוא לא נשאר בטורונטו, לא משנה מה יהיה).

 14. לא בטוח שדוראנט רוצה את קיירי לידו…
  נראה לי שברור שהוא רוצה להיות האלפא דוג ההתקפי וזה שלוקח את הזריקה האחרונה
  אני חושב שהוא יעדיף לאחד כוחות עם סטארים בעלי יכולות הגנתיות שלא לקחו אליפות, ולכן ציוות בניקס עם באטלר ואולי גם דיוויס עושה יותר הגיון מאשר עם קיירי
  הציוות עם קוואי בקליפרס היה תמיד אפשרות, כשברור שזה היה התכנון המקורי של ג'רי ווסט. איכהוא נראה לי שאחרי הפלייאוף הנוכחי, קוואי ודוראנט לא יעזו להתאחד.
  לכן הערכה שלי:
  1. ניקס
  2. קליפרס ללא קוואי
  3. לוחמים
  אם הלוחמים לא לוקחים אליפות, האופציה של הלוחמים מרקיעה שחקים, כשלדעתי יש סיכוי שהם יטרידו את גרין כדי לתת לדוראנט יותר משקל (מקצועי וחברתי) בתמהיל הקבוצה העתידי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט