הסלטיקס והרפטורס מתקשים אבל עושים את העבודה, הת'אנדר חוזרים לחיים / דור בלוך

הסלטיקס והרפטורס מתקשים אבל עושים את העבודה, הת'אנדר חוזרים לחיים / דור בלוך

אורלנדו מג'יק (1) 93 – טורונטו רפטורס (2) 98:

טורונטו הזיעה קשות ולאורלנדו הייתה הזדמנות אמיתית להפוך את זה לסדרה, ולהעלות את כל השדים של הרפטורס ממעמקי האדמה, אבל משחק ענק של פסקאל סיאקאם חיפה על משחק פושר מאוד של קוואי לנארד על מנת להעניק לרפטורס את הניצחון.

טורונטו הייתה טובה יותר מהפתיחה והובילה בפער שנע בין 5 ל-10 במחצית הראשונה, אבל אורלנדו עם משחק מצוין של טרנס רוס לא נתנה לה לברוח. טורונטו קלעה היטב הלילה עם קרוב ל-40% מחוץ לקשת מה שאפשר לה לברוח ל-15 הפרש בסוף הרבע השלישי ותחילת הרבע הרביעי והמשחק נראה גמור.

שלשות של פורנייה ואגוסטין לצד משחק חזק של ווצ'ביץ' שהלך לסל והוציא נקודות או עבירות עזרו למג'יק לצמצם את הפער ושתי שלשות של טרנס רוס הורידו את הפער ל-3, 42 שניות לסיום. קוואי החטיא וקייל לאורי עשה עבירת תוקף בזמן הכי גרוע האפשרי והמג'יק חלמו על סנסציה אבל עבירה של אארון גורדון, שלחה את קוואי לנארד לקו, שקלע 2 וסגר עניין.

טרנס רוס עלה מהספסל והצטיין עם 24 נקודות כולל 5 שלשות מ-13 ניסיונות. ווצ'ביץ' הוסיף 22 ו-14 ריבאונדים משלו אבל המג'יק סבלו מערב קליעה איום ונורא של פורנייה שסיים עם 1 מ-12 מהשדה, ומהמוגבלויות ההתקפיות של מייקל קרטר-ויליאמס שזרק 1 מ-5 ב-16 דקות מהספסל. בסופו של דבר טורונטו היא הקבוצה הטובה יותר ובפער לא קטן, ולכן אורלנדו צריכה שהרבה דברים ילכו לה נכון כדי לנצח וזה לא קרה הלילה.

סיאקאם קלע 30 עם 11 ריבאונדים והוא הולך ומסתמן כפוטנציאל סופרסטאר, איזה כיף לראות את הבחור הצעיר הזה העונה. לנארד סיים עם 16 ב-5 מ-19 איומים מהשדה אבל חבריו כיפו עליו כשלצד סיאקאם גרין קלע 3 מ-7 משלוש ופוואל עלה מהספסל ל-2 מ-3 מחוץ לקשת שסייעו להבטיח את הניצחון ולהחזיר את הביתיות לקנדים.

אינדיאנה פייסרס (0) (96) – בוסטון סלטיקס (3) (104):

משחק הפכפך באינדיאנה אבל בסופו של דבר בדומה לשני המשחקים האחרונים הוא הוכרע על חוסר היכולת המוחלט של אינדיאנה לעשות נקודות בפרקי זמן ארוכים, במקרה הזה פחות או יותר כל הרבע השלישי.

זה לא היה המקרה במחצית הראשונה. הרבע הראשון הסתיים בתוצאה הלא אופיינית לסדרה 28-41, כשטייטום ובראון פותחים חזק בצד אחד וקוליסון ובוגדנוביץ' מנסים להחזיר מלחמה שערה בצד השני.

המספרים כאן היו אחרים לגמרי מבשני המשחקים הראשונים של הסדרה כאשר הסלטיקס קולעים 47% מרשימים מהשדה ו-44% מרשימים אף יותר מחוץ לקשת בעוד הפייסרס קולעים 42% מהשדה.

בפתיחת הרבע השני כשהסלטיקס ביתרון 14 אחרי שלשה גדולה של הורפורד הפייסרס התחילו את הקמבאק שלהם עם 5 רצופות של טייריק אוואנס. קורי ג'וזף ענה בשלשה משלו לשלשה של מוריס ובנקודה הזאת כבר היה קשה לעצור את המומנטום של הפייסרס. שלשה של טייריק אוואנס 5:06 לסיום הרבע השוותה את התוצאה והקהל יצא מדעתו.

אבל ברבע השלישי זו שוב הייתה אינדיאנה שפשוט לא מסוגלת לקנות סל. 12 נקודות היו לפייסרס ברבע שהכריע למעשה את ההתמודדות והפייסרס כבר לא התקרבו שוב.

טייריק אוואנס הוביל את הפייסרס עם 19 ב-22 דקות, חלוקת דעות הגיונית קואץ'? בוגדנוביץ' קלע 15 אבל גם הוא וגם מיילס טרנר שסיים עם 13 התקשו למצוא את הטבעת מרחוק וסיימו עם 3 מ-13 מחוץ לקשת במצטבר.

אוקלהומה סיטי ת'אנדר (1) 120 – פורטלנד טרייל בלייזרס (2) 108:

גבירותיי ורבותיי יש לנו סדרה.

אחרי שני ניצחונות לפורטלנד בביתם, אוקלהומה מראה שמה שדיברנו עליו לפני הפריוויו הוא נכון, ויש לה הרבה יותר מה להראות ממה שהיא הראתה באותם שני משחקים ראשונים.

זה היה קרב בין שניים מהגארדים האקספלוסיביים בליגה, והקרב הזה הופך את הסדרה הזאת לסדרה עם הכי הרבה תשוקה בסיבוב הראשון של הפלייאוף, שני שחקנים שמשחקים עם חתיכת קוף על הגב, לילארד על היעדר הבחירות לאולסטאר והקושי להוביל את פורטלנד סיבוב, ווסטברוק עם הכישלונות מאז עזיבת דוראנט והיעדר הטבעת וזה ניכר במשחק שלהם.

אחרי משחק צמוד ברבע הראשון אוקלהומה מצאה סוף כל סוף את הקליעה שלה ברבע השני, ועם הגנה מצוינת על הגארדים של פורטלנד היא יצרה לעצמה יתרון דו ספרתי במחצית.

ברבע השלישי שתי הקבוצות מצאו את ההתקפה שלהן, זה היה אולי הרבע ההתקפי הכי איכותי בפלייאוף עד עכשיו כאשר שתי הקבוצות מזיזות את הכדור יפה, ושחקנים בשני הצדדים קולעים סלים קשים על אף הגנות קשוחות או בקיצור כל מה שאנחנו רוצים מכדורסל.

המגמה במחצית השנייה הייתה של יתרונות קטנים של אוקלהומה שברחה כל פעם לאזור 10 ההפרש, אבל לילארד לא נתן ליתרון לגדול מעבר לכך והחזיר את פורטלנד למשחק. בדקות הסיום ווסטברוק לקח את העניינים לידיים, ביתרון 5 הוא קלע 2, הלך לקו וקלע 1 מ-2, שמר היטב על לילארד, הוסיף עוד 2 מאסיסט של ג'ורג', וקינח בשלשה 1:20 לסיום שסגרה עניין באופן סופי.

אחרי אחוזי קליעה איומים בשני המשחקים הראשונים אוקלהומה קלעה 51.7% לשלוש, יש להניח שהיכולת האמיתית שלה בסדרה הזאת היא איפשהו בין ה-20% של המשחקים הראשונים ל-50% של הלילה, כשהיא תתייצב על המספרים האלה הסדרה הזאת תהיה מעניינת מאוד.

לילארד הוביל את הבלייזרס עם 32 נקודות ומקאלום שהיה מצוין עם 5 מ-8 משלוש אבל לא הופעל מספיק הוסיף 21. קנטר הוסיף 19 משלו כשאף אחד מהשחקנים המשלימים של פורטלנד לא הצליח לבוא לידי ביטוי הלילה מעבר ל-3 האלה.

בצד השני כאמור ווסטברוק עם 33 ו-11 אסיסטים חזר לעצמו עם 4 מ-6 מחוץ לקשת, האם תהייה לכך המשכיות? נחכה לראות. פול ג'ורג' הוסיף 22 בערב חלש מאוד של 3 מ-16 מהשדה והוא ממשיך את הסדרה הרעה שלו. שרודר עלה מהספסל היטב ל-17 אבל אולי הסיפור של המשחק הוא גרנט שקלע 4 מ-5 משלוש, חלקן חשובות מאוד לשיא פלייאוף של 18 נקודות.

לפוסט הזה יש 17 תגובות

 1. אוהדי בוסטון (וכל מי שרצה נציגה חזקה של המזרח בפינאלס) צריכים לקוות שהקבוצה שלהם היא כמו זיקית, שמתאימה את היכולת של לקבוצה היריבה, בדיוק עד איפה שמספיק – אבל יש לה עוד שני הילוכים למעלה. כמו שהסלטיקס הואילו בטובם להראות ברבע הראשון והמדהים, לפני ששוב חזרו לדשדש עם אינדיאנה.

 2. תודה רבה דור.
  אני אלך להשלים את המשחק אחרי שהיללת אותו אבל זה שראס זוקר 6 עמים מחוץ לקשת זה סימן רע ביותר עבור הרעמים

 3. "עושים את העבודה" היו שלושת המילים המדוייקות ביותר לתאר את מה שקרה
  ואת דעתי על התאנדר וווסטברוק כתבתי.
  דור הוא, כמו הכותרת, תמיד עושה את העבודה. אחד מחברי הצוות השקטים, היעילים, והנאהבים ביותר1

 4. אני מסתכל על התמונה של הארפורד ועולה בי כמו תמיד התחושה שהוא השחקן שהכי מגיע לו לזכות באליפות.
  כמה שקט ככה לב.

 5. ספרס מנצחים היום, מפסידים במשחק הבא, מפסידים במשחק השישי בבית, ומנצחים ב7 בחוץ. זאת התחזית שלי לסדרה.
  יוטה מנצחים היום, נראה לי.
  ברוקלין מנצחים היום. לא מוכן למשהו אחר. זה לא רק שהם סימפטיים כל כך. אני באמת מאמין שאטקינסון מאמן טוב יותר, ושללא אמביד סגל מול סגל ברוקלין טובה יותר, ומה שהיה במשחק הקודם זאת התעלות שלא תחזור היום. הסדרה תחזור עם 2-2 לפילי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט