פריוויו סדרה: נאגטס (2) – ספרס (7) / דור בלוך

פריוויו סדרה: נאגטס (2) – ספרס (7) / דור בלוך

היזהרו עם מה שאתם מבקשים, כך אומרים החכמים הסינים וגרג פופוביץ', שחנך כמה מהם בוודאי מכיר את המשפט הזה, אבל אוהדיו הפוחזים התפללו לקבל את דנבר בסיבוב הראשון ולא את יוסטון או הווריורס וקיבלו את מבוקשם.

וכך ביום שבת אור ליום ראשון בשעה 5:30 שעון רוטשילד תתחיל סדרת הסיבוב הראשון בין המדורגת שנייה במערב הדנבר נאגטס, למדורגת שביעית הסן אנטוניו ספרס.

אז בואו ניגש לאקשן!

היסטוריה:

187 פעמים נפגשו הספרס והנאגטס ערב פתיחת סדרת הסיבוב הראשון בין השתיים, 118 פעמים נצחו הספרס, ו-69 פעמים הייתה ידם של הנאגטס על העליונה.

הפעם האחרונה שבה דנבר נצחו בסן אנטוניו הייתה בעונת 2011-2012 (טיי לאוסן הוביל את המנצחים עם 22, את הספרס טוני פרקר עם 25). הספרס נצחו לאחרונה בדנבר בעונת 2016-2017, כלומר בשנתיים האחרונות שתי הקבוצות שמרו על הבית במפגשים ביניהן.

הקבוצות נפגשו לאחרונה בפלייאוף ב-2007 וב-2005 בשתיהן נצחו הספרס 1-4. בסה"כ נפגשו השתיים 6 פעמים בפלייאוף, 5 מתוכן בסיבוב הראשון. ב-5 מתוך 6 הפעמים נצחו הספרס, שגברו על הנאגטס בכל פעם שהשתיים נפגשו בפורמט של הטוב מ-7.

הנאגטס מעולם לא זכו באליפות המערב ובמילא באליפות ה-NBA, מאז הקמתם ב-1967 (בתור הדנבר רוקטס באופן משעשע), בעוד הספרס שהוקמו באותה השנה בשם דאלאס צ'אפלרס, זכתה ב-5 אליפויות, כולן בעידן ביופורד-פופוביץ'.

איך הגענו לכאן:

אני אישית הייתי מאוד בעד הטרייד של קוואי וחשבתי ששתי הקבוצות הרוויחו ממנו, ואפילו שהספרס הראו שוב אג'יליות ברשימה ביכולת שלהם להיחלץ ממצב גרוע תוך שמירה על רלוונטיות. אבל גם אני לא ציפיתי לפתיחה נהדרת של 2-6.

לאחר הפתיחה האיכותית הזאת בא המשבר הבלתי נמנע והספרס הפסידו 7 משחקים לעומת 2 ניצחונות בלבד. המשך העונה של הספרס התאפיין ברצפים של ניצחונות ורצפים של הפסדים, כאשר לאחר 7 הפסדים ב-8 משחקים במסע משחקי חוץ רצחני הספרס יצאו לרצף של 9 ניצחונות רצופים שהבטיח את מקומם בפלייאוף. סיום העונה היה סוער יותר עם הפסדים וניצחונות לסירוגין, אבל 3 ניצחונות רצופים במשחקים האחרונים הבטיחו לקבוצה את שרצתה – המקום השביעי והימנעות ממפגש עם הווריורס מחדש והרוקטס מאידך.

כמיטב המסורת הספרס הם קבוצת בית יוצאת דופן, ומחזיקה במאזן הביתי השני בטיבו במערב, אבל היא כמובן תצטרך לנצח לפחות אחד בחוץ כדי לקחת את הסדרה הזאת.

אם ההתחלה הטובה של הספרס הפתיעה במקצת, הרי שדנבר שלא הגיעו לפלייאוף בעונה שעברה ולא התחזקו מהותית, הדהימו ביציאה מהשער עם 9 ניצחונות בעשרת המשחקים הראשונים. סדרת פציעות האטה אותם מעט, אבל הם נשארו בתמונת המאבק על המקום הראשון במערב עד ממש לקראת הסיום, אבל הפסדים ליוסטון ופעמיים לגולדן סטייט הבהירו שהם לא ממש שם. קמבאק מטורף במשחק האחרון מול מיניסוטה הבטיח להם את המקום השני, האם זה לטובתם או לא נדע בתוך כשבועיים.

שלושה מארבעת המפגשים בין השתיים נגמרו בהפרש חד ספרתי למעט המשחק האחרון שבו פופוביץ' החליט שלא בא לו לנהל את המשחק והורחק והקבוצה הובסה ב-28 הפרש, והקבוצות חילקו את המשחקים ביניהן 2-2 לפי חלוקת בית חוץ.

עדכון פציעות:

למעט דג'ונטה מארי שלא אמור לחזור העונה אין פציעות משמעותיות באף אחד משני הצדדים.

מצ'אפים:

פוינט: וייט – מארי:

האם וייט יכול להגביל את מארי? מארי משמעותי מאוד עבור דנבר עם 18 נקודות למשחק ו-5 אסיסטים, בעוד וייט לא מאוד משמעותי להתקפה של הספרס עם 10 נקודות למשחק אבל הגנתית הוא אחד מהשחקנים היותר יעילים.

שוטינג: דרוזן – האריס:

תמונת מראה של המצ'אפ הקודם, ולדרוזן יש חתיכת צ'יפ על הכתף, של השחקן שלא מסוגל להעלות את רמתו בפלייאוף, אולי המגבלה העיקרית מהפיכתו לסופרסטאר מוכר בליגה הזאת. לספרס אין את הפריבילגיה של לא ליהנות ממנו בשיא כושרו בהתקפה.

סמול: פורבס – בארטון:

מפתח חבוי עבור הספרס, פורבס הוא השחקן היחיד בחמישייה של הספרס שקולע מעל 40% מחוץ לקשת, יכולת הקליעה שלו יכולה להפוך את המשחק לאחר לגמרי לחדירות של דרוזן ומשחק הפנים של אולדרידג', יהיה מעניין לראות האם הוא ייקח תפקיד מוגדל בסדרה הזאת.

פוואר: אולדרידג' – מילסאפ:

מצ'אפ הגבוהים יהיה קריטי פה, כי היוצרים המשמעותיים של שתי הקבוצות מצויים בדיוק פה. היתרון של דנבר טמון בעובדה שמילסאפ יכול להעמיד אתגר אמיתי בהגנה לאולדרידג' דבר שאף אחד בסן אנטוניו לא יכול לעשות מול יוקיץ' הנפלא, אחד השחקנים שאני יותר מחכה לראות בפלייאוף הזה.

סנטר: פאלטל – יוקיץ':

מה פופוביץ' מכין ליוקיץ' שמגיע לפלייאוף לראשונה בעונתו הרביעית בליגה? ההתקדמות שלו מטאורית ויהיה מעניין לראות איך המשחק שלו יתרגם בפלייאוף. מול יוקיץ' יעמוד הצלע הזוהרת פחות של הטרייד על קוואי. פאלטל פתח ב-24 מהמשחקים בלבד, ועם 5.5 נקודות למשחק, 5.3 ריבאונדים וחסימת אחת, הוא לא בדיוק כוח מאיים מתחת לסלים.

ספסל:

השאלה הגדולה לגבי דנבר בעיניי, האם הספסל שלה שנראה טוב בליגה, במיוחד כששחקנים רבים היו פצועים יבוא לידי ביטוי דומה גם בפלייאוף או שיש לנו כאן סוג של טורונטו. איזאה תומאס, פלאמלי, הרננגומז, ביזלי וליילס יעמדו במוקד השאלה הזאת. תומאס במיוחד הוא שאלה מסקרנת, האם הוא יכול לחזור ליכולת שלו בבוסטון?

בסן אנטוניו מדובר על חבורה של שחקנים שפופוביץ' זרק עליהם חולצה והודיע להם שהם שחקני כדורסל, לא בטוח שהם ידעו שזה המצב קודם לכן אבל בכל זאת הם עולים לפרקט ועושים דברים ספרסיים כמו לקלוע 15 נקודות ולקחת 7 ריבאונדים אז מי אנחנו שנלין. פטי מילס, רודי גיי ובלינלי מובילים את הקבוצה השנייה של הספרס והתרומה של גיי בעיקר משמעותית מאוד ליכולת של הקבוצה לייצר נקודות באופן עקבי על פני 48 דקות. מוטיניוס יצטרך לתת דקות מנוחה איכותיות לאולדרידג'.

מאמנים:

פופוביץ' עליו אין מה להוסיף הרבה יפגוש את מייק מלון שזה לו תפקיד מאמן ראשי שני, אחרי שתי עונות בסקרמנטו. הוא נמצא בדנבר שגילתה כלפיו סבלנות מרשימה ביחס למה שקורה כרגע בליגה כבר 4 עונות, וזו ללא ספק עונת האימון הטובה ביותר בקריירה שלו כשפרס מאמן העונה מוזכר כאפשרות ריאלית.

מפתחות:

נגענו בזה מעט כבר, אבל מאבק הגבוהים של יוקיץ' ומילסאפ מול אולדרידג' יהיה מפתח כאן. דווקא החלק הפחות נוצץ במשולש עשוי להיות שובר השוויון. שובר שוויון נוסף הוא איזאה תומאס שיכול לחרב את הרוטציה של הספרס אם יהיה אפקטיבי ויאיץ את קצב המשחק.

הימור:

לצערי הנאגטס 3-4.

לפוסט הזה יש 37 תגובות

 1. תודה דור. מסכים על תוצאת הסדרה אך לא על זהות המנצחת. הספרס עם הנסיון של פופ ויתרון הוותק הספסל ינצחו את הסדרה.

 2. מצוין!
  אני גם חושב שייגמר 3-4 לנאגטס. כאשר כל קבוצה שומרת על הבית.
  בדנבר ראויים לציון גם מוריס וקרייג שהיו מצוינים בהיעדרם של שחקני החמישיה הפצועים.

  1. 1+. העומק של דנבר משפיע ואני מקווה שמאלון לא יעשה ד'אנטוני. קרייג יכול להיות שימושי מאוד מול שלושת הגארדים של הספרס בהגנה, מוריס כפליימייקר הטוב ביותר בסגל של דנבר (אחרי יוקיץ').

 3. מעולה דור, תודה רבה.
  .
  אחד על אחד דנבר הרבה יותר טובים. חמש על חמש (או חמש עשרה על חמש עשרה), הפער קטן, אבל עדיין יותר טובים. לדעתי זה יגמר בחמישה או שישה משחקים, אלא אם פופ יצליח למצוא איזה פתרון מערכתי ליוקיץ'.
  .
  לא רק פורבס קריטי אלא כל הצלפים – ברטאנס, מרקו ומילס. הבעיה היא שלמיטב התרשמותי האחוזים שלהם יותר תלויים בעד כמה פופ מצליח לפצח את הגנת היריב, ופחות באם הם "תופסים יום", אז יש לא מעט משחקים שבהם כולם מחמיצים, ואחרים שבהם כולם קולעים.

   1. +1

    תודה רבה דור, אחלה באמת. אני גם צופה ניצחון של פופ, ב-6, למרות שאשמח גם לראות את דנבר מתבגרת ומנצחת. זאת הסדרה של הסיבוב הראשון לדעתי. יהיה ממש כיף.

 4. תודה דור.
  כמה נקודות חשובות לדעתי:
  1. דרוזן – אם פופ מסוגל להוציא ממנו משהו בפלייאוף זה יתן לקו האחורי של הספרס יתרון משמעותי בצד החלש של דנבר.
  2. יוקיץ' – היורש של סטיב נאש, לפחות בשאלה מה פופ הולך לעשות לו, כולל להחזיר את רוברט הורי בשביל אגרוף בפנים…
  3. מייק מלון – קשה לנצח מיס-מאצ' מאמנים נגד פופ, אבל תיקו או הפסד קטן יספיק לו בשביל לעבור את הסיבוב הזה.
  4. אייזאה תומאס – אם הוא יצליח לחזור לעצמו הוא יכול להפוך את דנבר למועמדת לקחת 2 משחקים מגולדן סטייט (פעם היו קוראים לזה קונטנדרית) הוא ומילסאפ היחידים שהשיגו בעבר הצלחות בפלייאוף…
  אני מהמר על סאן-אנטוניו ב-6.

 5. ה-סידרה של הסיבוב הראשון. פחות מ-7 משחקים יפתיע אותי. כל צד יכול לנצח. לדעתי דנבר יקחו ב-7 משחקים. המון יקום ויפול על מורי, זה זמן המייפל. יש לי הרגשה שפופ הולך לאמלל את יוקיץ. הולכת להיות סידרה אש

  1. מסכים לגמרי. פופ לא ייתן ליוקיץ להרים את הראש. ווייט והגנת הפרימטר של הספרס יקשו מאוד על מארי וחוסר הניסיון יהיה בעוכרי הנאגטס. אני שם את הצ׳יפים שלי על הספרס ואפילו על דרוזן

 6. פריוויו מעולה דור. סדרה מעניינת מאוד. דרוזן שאלה גדולה בסדרה ואני מאמין שהאריס ישמור עליו, מצ'-אפ קשה על הנייר אבל דרוזן יכול להתמודד איתו. הוא מגיע לפלייאוף הזה כאופציה השנייה וזה יכול לעבוד לטובתו. פלטל גם חשוב כמי שיצטרך לסגור את יוקיץ'.

  אני חושב שזאת תהיה סדרה פיזית מאוד כי יוקיץ' ואולדריג' מאוד אוהבים פוסט-אפ וזה יכול לשחק לטובת סן אנטוניו. יכול להיות שנראה בכלל סמול בול וניסיון לשחוק את יוקיץ' בצבע דרך בידודים של אולדריג'. טקטית זאת אולי הסדרה המעניינת בפלייאוף (סיבוב ראשון)

 7. תודה!
  דה רוזן בפלייאוף הזה חייב להוריד את הקוף מהגב ,זה מה שהוא יעשה,מבחינתי שחקן המפתח של הסדרה, אחרי יוקיץ' כמובן.
  סדרה מעולה!
  הספרס ב6

 8. תודה רבה דור!
  קיבלתי את מבוקשי, הכל עדיף מהעונש של לראות משחקים של יוסטון ולסבול מכל השטיקי והרמאויות.
  דנבר נאיביים וחסרי ניסיון.
  אני בהחלט רואה אותנו מפתיעים אותם, למרות הפערים לטובתם באיכות, וכך סימנתי בבראקט.
  הביתיות היא יתרון ענק לשתיים וס"א תהיה חייבת "שבירה" כדי לקחת את הסדרה.
  במשחק האחרון ביניהן אותו ראיתי, פופ עשה נוק-אאוט למלון והג'וקר הוצא לחלוטין מהמשחק, מה שהוציא את דנבר כולה מהסכימה.
  בהחלט רואה את זה קורה שוב.
  הספרס במיטבם כשווייט ופולטל שמים נקודות על הלוח.
  זה אחד המפתחות עבורינו.
  אני סוג של אופטימי לקראת הסדרה.

  1. אולדריג' ופלטל עשו עליו עבודה טובה מבחינת ההשפעה על ניהול המשחק. השחקן השלישי ששמר עליו הכי הרבה היה דריק וויט, די מעניין. אני חושב שנראה אותו משחק יותר על פוסט-אפ בסדרה הזאת כדי לנסות לשנות את שיטת המשחק ואולי פחות כמוביל כדור, אבל לא בטוח שלדנבר יש דרך משחק טובה בלעדיו. אני סקפטי.

 9. תודה על הסיקור הנהדר!
  לדעתי יכולה להתפתח להיות סדרת הסיבוב הראשון הכי מותחת במערב. פורטלנד-אוקלהומה יכלה להיות כזאת לולא הפציעה של נורקיץ׳. אבל אולי בזכות הביתיות של פורטלנד גם היא תהיה מותחת.
  מה שבטוח יהיה קריטי בסדרה הזאת זה מי תשמיט ראשון משחק ביתי, שכן כל בית כאן הוא מבצר.
  יהיה מעניין.

 10. תודה רבה דור כתוב מצוין.
  אני חושב שזה תלוי הרבה יותר בדנבר מאשר בספרס. דנבר בניגוד למשל למילווקי לא שומרים הגנה ב2 קווים מרכזיים אלא נפרסים על שתי שליש של חצי המגרש שלהם כאשר הם יוצאים בלחץ על הפיק&רול או יורדים מתחת לחסימה. מול יוסטון זו התאבדות לשמה דווקא מול הספרס – לה אין מוסרים כמו הארדן או קרי זה יכול פיתרון מצוין – כל עוד הם לא מפקירים את קשת השלוש לידי בארטס או בלינלי (לדעתי הספרס לא יצליחו ליצור מספיק מצבי קליעה נוחים) שזה אומר סגירה מהירה אחרי הבאת עזרה, ועם שמירה טובה על דרוזן ואלדריג' (בעצם לא לקפוץ על הפאמפ שלהם) דנבר יכולים לתת תצוגות הגנתיות. התקפית בסופו של דבר דנבר זו קבוצה עם יותר כישרון – ועם הרבה יותר גיוון ויצרתיות. עם החמישייה הפותחת שלהם כל אחד יכול לשים כדור על הרצפה וליצור לעצמו והבאה של דאבל ואולי טריפל על יוקיץ' יכולה להיגמר בהמון חיתוכים וסלים קלים.
  קשה לי להאמין שדנבר ישמטו את הסדרה הזו.

 11. תודה דור. פריוויו נהדר
  אני מהמר על הספארס.
  יש יתרון גדול לניסיון בפלייאוף במצב הזה, נראה לי שדרוזן יבוא להוכיח.
  ולפופ.

 12. דור, כתיבה מצויינת, תודה.
  שתי נקודות מעניינות בעיני:
  דרוזן מתופקד בהגנה בדרך כלל מול הסמול פורוורד של היריבה, מה שהופך אותו בנוסף לשחקן הגנה הדי רע שהוא, לאנדרסייזד בערך בכל מצ' אפ בליגה. דווקא מול דנבר החסרון הזה פחות רלוונטי כי גם הם משחקים עם סמול פורוורד קטן מאוד (ברטון).
  שני, החמישייה של הספרס חלשה מאוד ביחס לקבוצת פלייאוף (נט שלילי אם אני לא טועה) מול הספסל החיובי מאוד. הפלייאוף הרוטציה נוטה להתקצר ואני תוהה אם פופ ישנה קצת את מבנה החמישיות והחילופים כדי לחזק קצת את החמישייה עם קלעים (גיי, בלינלי לדוגמא)

 13. תדה דור.
  כמה שזה נשמע קלישאתי לדעתי המפתח מבחינת הספרס זה פופוביץ'- הניסיון העצום שלו במעמדים הללו יכול לגרום לסוג של הפתעה ולגבור על הסגל הצעיר והמוכשר יותר של דנבר (אך גם החסר ניסיון)..

 14. האקס פקטור בסדרה הזו הוא – דרוזן (כן כן…). השאלה אם תחת פופ הוא מסוגל לתת פלייאוף של כוכב, כפי שמצופה ממנו.
  הוא נראה הרבה יותר יעיל ושקט בספרס ולנאגטס אין תשובה הגנתית אליו.
  דרוזן יכול לקחת פה את הספרס לניצחון בסדרה, אבל הכוכבים צרייכם להסתדר בשמיים בשביל שפופ ימשיך עוד סיבוב.
  הספרס יתנו מלחמה אבל כנראה שיפסידו בכבוד בגבהים של קולורדו

 15. מעולה דור.
  הסדרה הכי צפויה להפתעה.
  דנבר נראים לי פריכים מדי, עם חולשות די בולטות שפופ ידע לנצל.
  לדעתי הספרס ב6

 16. המפתחות לנצחון בסדרת פלייאוף הם (לא לפי הסדר):
  1. תלכיד קבוצתי
  2. הגנה
  3. הכנה טקטית טובה (לא רק מצאפים)
  4. ניהול משחק עירני
  5. כישרון
  6. ניסיון

  ברוב המפתחות הספרס מובילים ובנושא הכישרון אני חושב שהפער ניתן לגישור בעזרת המפתחות האחרים.

  ספרס ב6/7
  גו ספרס!
  תודה דור

 17. דנבר בשש לכל היותר. סאן אנטוניו לא מסוגלת להתמודד עם הארסנל ההתקפי של דנבר. הפופוביצ'ים יעבדו קשה על כל סל ויקבלו שלשות בצרורות.

 18. אני מאמין שדנבר תעשה זאת בששה משחקים. פופ הוא פופ, אבל מלון הוא אחד המאמנים הממזרים ב-NBA והוא לא יישב שם ללא מענה. הבעייה של הספארס היא חוסר היררכיה. אני בטוח שאם אבקש מעשרת גולשים לכתוב את החמישייה של הספ]ארס אקבל 10 תשובות שונות. גם השימוש בספסל והרוטציה של השחקנים של פופ השתנתה משך כל העונה. כמובן שהמון תלוי בדרוזן שהגיע הזמן שיתעלה בפלייאוף. אגיד לכם משהו שאני חושב שיקרה: מלון מחביא שפן בכיס והוא יוציא אותו במקרה חרום. לשפן קוראים אייזיה תומאס. אני כל כך מקווה לפריצה שלו, דווקא בפלייאוף הזה.

 19. אני חושב שכולם רוצים בהצלחה של אייזאה, אבל פשוט אין סיכוי. הוא איבד את המקום הרוטציה לגמרי ממש לפני הפלייאוף, ויחזור רק לגרבג' טיים.

 20. אחלה סקירה, תודה רבה
  סדרה סופר מעניינת, שיכולה להתפתח לכמה כיוונים. לא הייתי רוצה לעמוד מול הפופ לקרב מוחות, אבל מאלון נשמע כמו מי שעשוי להתמודד בכבוד

 21. הסדרה של הסיבוב הראשון בעיניי. דנבר חייבת שפשוף פלייאוף ומי אם לא פופ יכול לתת לה את טבילת האש הראשונה.
  מסכים עם התחזית, דנבר עם כל החוסר ניסיון היא עדיין קבוצה הרבה יותר טובה מהספארס. אבל אסור להספיד את פופ אם יש מאמן שיכול לקחת את הספארס האלה ולנצח את דנבר זה הוא.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט