לפעמים המשחק הוא רק תירוץ, הספרס בפורטלנד / ראובן בראל

“קיבלתי טלפון ביום ראשון בדרך למסיבת סופרבול שארגן טריסטן תומפסון, הודיעו לי שאני עובר לפורטלנד. ארזתי תיק אחד והשארתי מאחור את בת הזוג שלי והילדים. אני בלי רכב כרגע ומתגורר במלון אבל בטוח שאצליח להתאפס בקרוב ואני מאושר להגיע לכאן”. כך מספר רודני הוד על הזווית שלו לחלון העברות שריגש אותנו כל כך בשלושת הימים האחרונים. הוד הוא אחד מעשרות שחקנים שהועברו או שוחררו לפני סיום החלון השבוע. במקרה שלו המעבר הוא חיובי, הוא מגיע לקבוצה טובה יותר עם מחסור בשחקנים בעמדה שלו והופעת הבכורה שלו היתה מוצלחת מאוד. 14 (6 מ-7) נקודות ב-25 דקות מהספסל. בקצה השני של הסקאלה שני השחקנים שעברו תמורתו, ניק סטאוסקאס ו-וויד בולדווין שעברו ארבע קבוצות בארבעה ימים עד שאינדיאנה עשתה עימם חסד ושיחררה אותם.
אז אותנו זה מרגש, לחלק מהשחקנים נותן תקוה חדשה והזדמנות ולאחרים זו נקודת שפל. מה שבטוח הוא שכולם סביב הליגה מתעסקים בזה וכשהשעון מצלצל ומסמן את סגירת החלון יש תחושת הקלה.
פופ נתן את הזווית שלו, לפני המשחק:

אז פופ מרשה לעצמו להפיג את המתח עם בדיחות, אחרי המשחק שאלנו את רודי גיי מה הוא חושב על דרך ההתמודדות הזו. הוא אמר שהוא אוהב את העובדה שפופ מרגיש שהוא יכול לצחוק איתו על זה והוא עצמו מנסה לקחת את הדברים בקלות. שאלתי אותו אם הוא יכול לתת כמה מילות עידוד לעומרי כספי ששוחרר מ-ממפיס. הוא הזכיר את העובדה שהוא לוחם ולא מוותר למרות הקשיים וגם את העובדה שהוא חבר מצויין לקבוצה. לא יודע אם זה יספיק לו כדי לקבל עוד הזדמנות.

נחזור לפופ, הוא היה אחת הסיבות העיקריות לכך שבחרתי ללכת למשחק נגד הספרס. הוא בהחלט לא אכזב. לפני המשחק הוא דיבר בנינוחות לא אופיינית עם העיתונאים. במשך שבע דקות ענה לכל שאלה מחלון הטריידים ועד לבחירה של אולדריג' לקבוצה של לברון וכמה דקות הוא מרשה לו לשחק שם. בסיום הוא כבר היה פחות חביב, דיבר בעיקר על איך אי אפשר לנצח בחוץ כשמאבדים כל כך הרבה (18 איבודים משחק שני ברציפות). וגם ניפק את אחת מהגערות המפורסמות שלו על כתב של האתלטיק ששאל אותו שאלה בנאלית:
כמה טוב היה רודי גיי עבורכם ברבע השלישי?… פופ ענה – כמה טוב הוא היה?, אתה מחזיק את דף הסטטיסטיקה אתה יודע כמה טוב הוא היה, אז למה אתה שואל את זה. שווה כל רגע.

מכירים את זה שאתם מתחילים עבודה חדשה ונותנים שעות כדי להרשים, מגיעים ראשונים ויוצאים אחרונים. אני לא יודע אם זו האסטרטגיה של רודני הוד כדי להרשים את הבוסים החדשים שלו בפורטלנד או שפשוט משעמם לו פה לבד ואין לו מה לעשות.

רודני הוד לפני משחק הבכורה כבלייזר

הוא בהחלט נתן שעות היום. הוא היה הראשון לעלות לחימום כמעט שלוש שעות לפני השריקה, אחרי כ-20 דקות הצטרף אליו ג'ייק ליימן. שניהם יתחרו על דקות מול מו הארקלס שעדיין מחזיק בעמדת ה-SF הפותח, אני מאמין שלא לאורך זמן.

ליימן והוד – ימלאו את החסך של הבלייזרס בעמדת ה-SF?

חלוקת הדקות והתפוקה שלהם הערב:
ליימן 30 דקות, 13 נקודות. הוד כאמור 25 דקות, 14 נקודות והארקלס 15 דקות ו-2 נקודות. מי שכבר נפגע מההגעה של הוד הוא זאק קולינס, שחקן השנה השנייה של הבלייזרס שפתח את העונה מצויין בהתקפה ובהגנה. ירד מאוד באחוזים בחודשיים האחרונים ואתמול קיבל רק 6 דקות בהן לא קלע.
בסיום המשחק כשחדר ההלבשה של הבלייזרס התרוקן לגמרי, הוד עוד היה שם. רק אחרי שדייויד ואנטרפול אמר לו מה אתה עוד עושה פה? הוא קם ללכת, לא לפני שהסכים לתת לנו כמה מילים על המשחק הראשון שלו ואיך הוא מרגיש אחרי כמה ימים עם הקבוצה.

היה גם משחק, הספרס פתחו אותו טוב כשאולדריג' שמכיר כל בלטה באולם קולע 13 נקודות ברבע הראשון ונתן יתרון קטן לספרס.

אולדריג' מתאמן מהבלטה המוכרת והאהובה ביחד עם עוד בלייזר לשעבר – פטי מילס

רבע שני התקפי מצויין (39 נקודות) עם חלוקת נקודות מאוזנת של הבלייזרס סגר את המשחק למרות נסיון קאמבק של רודי גיי ברבע השלישי. אחרי המשחק אולדריג' שהוסיף רק עוד ארבע נקודות אחרי הפתיחה המצויינת שלו לקח את ההפסד על עצמו. שאלתי אותו על ההרגשה לשחק בפורטלנד והוא ענה שזה תמיד יהיה מקום מיוחד בשבילו. על הבחירות שלו לקבוצה של לברון באולסטאר בה ישתף פעולה עם לילארד וגם עם קוואי הוא אמר שלא צפה וזה לא מעניין אותו כל כך.

לילארד ואולדריג' – ישתפו פעולה שוב ב-Team Lebron

הספרס עם הפסד שלישי רצוף במסע הרודיאו שלהם, וזה לא הולך להיות קל יותר כשיפגשו את יוטה בשבת. כולם דיברו על כך שהם הולכים לנצח ביוטה. אני מאמין להם, וגם אם לא תמיד אפשר להתנחם בכך שממפיס היא הבאה בתור.

לפוסט הזה יש 31 תגובות

 1. יופי של סיקור ראובן.
  רודני הוד הגיע סוף סוף לקבוצה שבה יוכל לתת את קפיצת המדרגה שלו.
  הוא הראה ניצוצות פוטנציאל ביוטה, קיבל תקופת צינון בקאבס, טעכשיו הוא יכול להינות מארגון בריא עם פוטנציאל לסיבוב שני בפלייאוף.

 2. סיקור נהדר. תודה.
  יש סיוכי לא רע שהקבוצות ייפגשו בסיבוב הראשון.
  איך שהמצב נראה כרגע, זה ילך לכיוון של הביתית.

 3. סיקור מצויין. לגבי רודני – הדיבור היה שיוטה העבירו אותו כי לא היה להם כוונה לתת לו את החוזה הגדול שהוא רצה, אבל מבחינת מעמד הוא בהחלט נחשב כשחקן בכיר, גם אם לא מהדרג הראשון (עוד קורבן ברינקס). סיכוי לא רע שהוא יהיה האקסטרה שפורטלנד צריכה כדי לעבור סיבוב.

 4. יפה. שתמשיך להנות מהבלייזרס.

  לדעתי קולינס לא נפגע מההגעה של הוד כי הם פשוט לא באותה העמדה ולא קרובים אפילו. הוד הוא SF/SG וקולינס PF!C. זה פשוט העניין של הרוטציות של הבלייזרס. דווקא מיילס לאונרד מקבל הרבה דקות במשחקים האחרונים (ממה שראיתי).
  קולינס הוא שחקן שנה שניה והוא עדיין לא יציב במשחקו.

  1. תודה, ביקשתי מקצין העיתונות של הספרס לדבר עם פאו למרות שהוא לא שיחק ואז הוא שאל אותי מאיפה אני. כשעניתי מישראל הוא שאל אותי: היית במשחק שלנו אתמול באוקלנד ? בקיצור נראה לי שהוא התבלבל ביננו

 5. בשביל פוסטים כאלה אני עובד כמו חמור לקבל אישורים מקטי שכל יום מבלבלת לי ת'מוח עם בקשה נוספת.
  גדול ראובן.
  אבל מה זאת אומרת 'עובר לפורטלנד'? אתה לא גר שם מאז שהגעת? ועל איזו מסיבת סופרבול מדובר שטריסטן אירגן? אני מבולבל. אם אתה מעדיף אתה יכול לכתוב לי לאימייל האישי

  1. תודה מנחם, כיף לשמוע את זה ממך.
   המעבר לפורטלנד והמסיבה של טריסטאן תומפסון זה ציטוט של רודני הוד שמספר על איך הוא קיבל את הידיעה על הטרייד.
   אני אערוך כדי שזה יהיה ברור יותר.

 6. מעולה ראובן. הופס פורטלנד אימפריה. ניתוח מעולה של המצב ופוסט סופר מעניין.
  אולדריג' הוא לא העיפרון הכי חד בקלמר… והספרס קבוצה של שחקנים לוזרים.

 7. תודה ראובן. קצר ולעניין, וקולע (תרתי משמע) מאד.
  גם אחלה ראיונות, פופ תמיד משעשע ואני שמח שגם לי יצא לשמוע אותו בלייב בעבר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט