מעורב הופס ליום ששי – מעורב קליל לקראת השבת, קריסטמס, והשנה החדשה / מנחם לס

מעורב הופס ליום ששי – מעורב קליל לקראת השבת, קריסטמס, והשנה החדשה / מנחם לס

 

 

1. לאסף

אסף – יוצר הלוגו – אנא התקשר אלי ל-meless1937@gmail.com

היה לי את המייל שלך אבל הוא הלך לאיבוד

2. מחשבת השבוע

אני מקבל מאחד בשם יונתן את 'מחשבת השבוע' לקראת יום ששי. מדי פעם אשתף אתכם במחשבותיו אם אחשוב שהן תעניינה אתכם. ומי שלא מעוניין, כשתראה "מחשבות השבוע" תדלג לקטע הבא.

*

היום קבלתי מסר זה:

העם היהודי מתחבט רבות בדורות האחרונים בהקשר לזהותו. מגמת התחייה הלאומית שפשתה בעם כללה המרת הבסיס האלוקי-דתי, שהיה עד אז עצם הלוז של הזהות היהודית, בבסיס לאומי שיושתת על מולדת, שפה, מדינה, צבא, דגל ופטריוטיזם. אלו חשבו שיהוו את המרכיבים החליפיים של האומה העברית המתחדשת. הדת לא תשמש עוד כמרכיב לאומי, גם לא כאמת מידה למדידת היהדות, אלא תהפוך לעניינו האישי של המעוניין בה.
אך התעוררות לאומית זו לא הצליחה לפתור את מצוקת הזהות של הדור הבא. מחד גיסא, משתדל הצעיר הישראלי 'להיות עם חופשי בארצנו', לעיתים חופשי משורשיו המסורתיים ובעל תודעה ישראלית לאומית חילונית במודגש. מאידך גיסא, מאחרי המעטה הקוצני של הצבר, ניצבת במעמקי אישיותו התחושה: 'יהודי אני'. זוהי תהודת הזהות הבוקעת מן התת מודע שלו. מצד אחד, הוא מתריע באוזני יהדות התפוצות על סכנת ההתבוללות. מצד שני, הוא מייצג בעצמו התבוללות קולקטיבית ונאבק למען הכרה והקלה בנישואים מעורבים בחברה הישראלית, הכרה המהווה מתן אור ירוק ולגיטימציה להתבוללות.

*

3. קליי ת'ומפסון – בכוונה או שלא – יכול להיות החביב והמצחיק מכולם!

קליי ת'ומפסון אינו רק אחד השחקנים הטובים ביותר ב-NBA בתפקידו – אם לא הטוב ביותר כ-SG, כשישנם כמה המעדיפים את ג'יימס הארדן אבל זה ויכוח לכאן ולכאן כשאין, ולא יכול להיות, פוסק  סופי בנידון – כמו שאומרים החברים שלי בקרית מלאכי. שאלה של טעם וריח. הוא גם אחד המצחיקים ביותר!

מה שהורג אתך עם קליי היא העובדה שהוא לא מנסה להיות קומיקאי. כמו עם לארי בירד, הכל נעשה עם STRAIGHT FACE. ישנם שחקנים כג'ואל אמביד המנסים להיות מצחיקים, ולפעמים מצחיקים. תו'מפסון לא מנסה. הוא פשוט מצחיק. הוא גחכני.  הוא מהנה בעצם היותו. מתבדח ומשעשע מבלי לומר הרבה. הוא נראה לי כשחקן המוביל בין כולם בלדעת שמשחק הכדורסל אינו הדבר החשוב בעולם.

להיות מולטי מיליונר עם ציפייה של כמה חודשים לחוזה מקסימלי כמובן שלא עומד בדרכך להיות עליז וקומי.

הנה הוא עם מעיל ספורטיבי, נראה UNAMUSED לחלוטין עם כל העיתונאים מסביבו: מבע פניו עם מעיל הקטיפה 'המיצי' הוא PRICELESS:

 

 

*

בקשר לת'ומפסון, הוא ידוע כ-"BIG MOOD", מבלי שהוא כזה בכלל. אחרי משחקים – בניצחון או הפסד – הוא תמיד ריאלי. הוא רוצה לנצח כמו כל אחד, ולפעמים השאלות סתם מעצבנות אותו והוא לפעמים מחליט לענות עם ZERO SENSE, כמו כאן כשהוא אומר משהו טפשי ואז לא יכול TO RECOVER:

כאן הוא מדבר על 'DOUBLE STANDARD' עם חיוך שהוא מנסה להסתיר אחרי הנצחון הגדול, כשהרפורטר מווריורס שואל אותו – במין גיחוך –

“How much do you feed off of the D?”.

זו היתה כאילו חבטה בלסת ולקליי לא היתה ברירה אלא לענות תשובה מגוחכת עם 'סטרייט פייס' למרות המים על ראשו והכל:

*

*

כאן הוא מרחיב את הרפורטואר הטלוויזיוני שלו כשהוא מסתובב להנאתו על השדרה החמישית ונעצר ע"י צוות שידור מקומי, והוא מתחיל לדבר על בנייני ניו ניו יורק (building scaffolding) תארו לכם את צופי הטיווי בניו יורק המצפים לראות בחדשות הערב ראיון עם אדם שפגשו בצורה שרירותית ברחוב ומי מתגלה להם אם לא קליי בכבודו ובעצמו..זה קליי ת'ומפסון עם היכולות של פורסט  גאמפ…

 

 

 

והנה תומפסון 'מרים את הגג' אחרי דאנק של אנדרה איגודלה…

Thompson has his accidentally funny on the court moments too though, like when he raised the roof after an Andre Iguodala dunk.

 

 

 

4. זוכרים את מסיבת חג המולד הגדולה מכולם? קובי ולברון כ-PUPPETS…שניהם ROOMMATES…

ה-MVPuppets האגדי חוזר לחגוג את הפרישה של קובי בנשף פרידה לעולמים:

 

הפרסומת הזאת של 'נייקי' עם MVPpuppet על קובי ולברון החברים היכולים לחיות יחד בחברות ובאושר.

כמה תמונות להזכיר לכם ימים מצחיקים עם הויכוחים וה-DEBATES בין השניים שקרעו אותנו מצחוק. 'הדיונים' והויכוחים היו כשלקובי היו כבר 3 טבעות ולברון עדיין חיפש את הטבעת הראשונה..(התמונות לא עלו לצערי. לא מורשות)

קובי מתהדר בשלוש הטבעות והוא מתכונן לרביעית…

השניים משחקים 'אחד-על-אחד' בדירה שלהם…

ואז חגיגת 'חג המולד' של השניים…

סנטה קלאוז אומר ללברון "אתה רוצה טבעת? לך להשיג אותה. אני לא אביא לך טבעת במתנה…"

ולמי שמעוניין, היילייטס של מכל האפיזודות ב-5 דקות:

5. ראסל ווסטברוק – כוכב עליון. מתנה לחג המולד!

 

ככה מכנה אותו תום זילר בבלוג שלו. ב-SB נשיון הוא כותב שאוקלהומה סיטי ת'אנדר היא – בלי שאף אחד הרגיש – במקום שני פתאום במערב.

למה?

בגלל שראסל ווסטברוק עשה דבר שאיש לא חלם עליו מהסיבה הפשוטה שאיש לא חשב שזוהי אפשרות ריאלית: שראסל ווסטברוק יהפוך לאשכרה שחקן קבוצתי.

אתם יודעים למה OKC שנייה היום במערב?

כי ראסל ווסטברוק קולע וזורק פחות מאשר בכל עונה מאז 2010. ועדיין הוא קולע 20 נק' למשחק והוא עדיין רושם טריפל דאבל ממוצעי!

רגע, הקשיבו: הוא מוביל את הליגה באסיסטים ובגניבות!!!

לא יאומן כי יסופר כשמדברים על שחקן כראסל.

'היהפוך כושי עורו ונמר חברבורותיו?' אז אני עונה לירמיהו בפרק י"ג: עובדה. תן מבט בראסל ווסטרבוק שידעתי כל הזמן עליו שהוא משחק כפי שהוא משחק בהסכמה כללית של המאמן והמנכ"ל כי כולם היו בדיעה שזאת הצורה הטובה ביותר ל-OKC לשחק, והם היו קרובים מאד לקחת אליפות בשיטה הזאת (ופעם נוספת הפסידו למיאמי).

הדבר המדהים ביותר הוא שראסל לא איבד מיעילותו כהוא-זה – כדברי חברי מאור עקיבא – בגלל השינוי במשחקו, והדבר המדהים אפילו יותר הוא שהשינוי במשחקו לא הוריד אפילו קמעה מהתלהבותו ואהבת המשחק שלו. לפתע הכנת פלייז עבור חבריו הפך לדבר המהנה והמענג ברפורטואר הכדורסלני שלו, והוא אפילו לא נראה מוזר כשהוא מוסר. הוא נראה כאילו זה ב- DNA שלו וככה נולד. נולד למסור. האצבעות רועדות לי ממש כשאני מקליד את האותיות שמרכיבות את המילים "ווסטברוק נהנה 'ל', 'מ', 'ס', 'ו', 'ר'."

ככה מסיים זילר את המאמר על ווסטברוק:

Westbrook's self-muting and all-around excellence should be celebrated loudly. That Westbrook is registering a triple-double in a third straight season should never cheapen his 2017 MVP — that he continues to do this while no one else in the league comes particularly close should look even more amazing. The triple-double average isn't a paean to Westbrook's insatiable basketball appetite or to gaming the system. It's a symbol of a unique, brilliant talent with one of the strongest motors in the game.

יום אחד ההיסטוריה תחייך לעבר ווסטברוק. אני כל השנים אחד מאוהדיו הגדולים, מכל הבחינות. אז למה שגם אתם לא תנסו להסתכל עליו באופן יותר חיובי, וליהנות ממנו כמוני, כי אולי יעברו הרבה שנים עד שתראו דבר כזה שנית.

6. פוקס: "אני יותר מהיר מווסטברוק"

ד'ארון פוקס הוא אחד השחקנים שאני אוהב וזה לא סוד. אני מזכיר אותו כמעט כל מעורב. קצת התפלאתי כשהוא התרברב לפני המשחק נגד OKC עם "אני יותר מהיר מראסל ווסטברוק" (https://sports.yahoo.com/kings-young-star-deaaron-fox-im-fastest-person-league-152327836.html

למה להתרברב עם המלך?

איך לימד אותנו המורה שלנו קווינט בכיתה ג'? אם אתה רב עם המלך…אם אתה מתרברב נגדו…אם אתה מגיע לקרב פנים-אל-פנים' – – אז מוטב שתהרוג אותו"

אז שלשום הם ניפגשו פנים אל פנים, ואין שאלה שהיתה זו פגישה בין שני הפוינט גארדים המהירים ביותר בליגה.

כמה ימים לפני , פוקס אמר לרודי טימברגר מיאהו:

 

“I’m faster than John Wall,” the fifth pick in the 2017 NBA draft told Yahoo. “I’m faster than John. Russ is extremely explosive. I’m faster than Westbrook. … If we’re talking about from baseline to baseline with the ball in my hands, I’m definitely the fastest person in the league.”

אז לפני המשחק בראיון עם פורטר פוקס הוא שוב אמר:

De’Aaron Fox: ‘I’m faster than Westbrook’

ואז:

“People debate it all the time, [Debating if I’m one of the] top three or four fastest players in the league. Nah, I’m not up there. I’m No. 1. … I be watching film and I be looking at my feet and I be like, ‘Man, there’s no way people think I’m not the fastest person.’”

 

ואז בא המשחק הגדול הזה, הטריפל דאבל הראשון שלו:

ואז, ברבע הראשון התרגיל המצויין של ד'ארון פוקס הצעיר שהראה שיש לנו כאן עסק עם שחקן רציני:

7. ראסל ווסטברוק: "I AM JUST TOO FAST!" (והוא הראה זאת לצעיר)

בואו נגיד שראסל לא אהב לשמוע את הטירטורים של שחקן כזה צעיר, ס"ה סופומור, והוא החליט לא לדבר, רק לעשות:

אבל כשנגמר הוא לא יכול היה לעצור בעצמו וצרח לעבר הצעיר: "I AM JUST TOO FAST!"

8. האם הגיע הזמן לקחת את הנטס ברצינות?

ברקליס סנטר רקע וצהל כשהנטס הכניסו את הלייקרס לבקבוק, סגרו אותו עם פקק, וזרקו אותו לים, ליד קוני איילנד.

הצוהל והרוקע מכולם היה ד'אנג'לו ראסל שסיים עם טריפל דאבל וצעק תוך כדי משחק, באופן טבעי לחלוטין וללא רצון להעליב, אל עבר היריב – לא לאף אחד במיוחד – "ICE IN MY VEINS!" – קרח בעורקי!

כמובן שהעובדה שהוא שפך אותן על בני קבוצתו לשעבר לא הפריעה.

כשאיש השנה השנייה ג'רט אלן הפך לרק אחד מפחות מ-15 השחקנים שחסמו את לברון ג'יימס, האולם התפוצץ.

 

ואז ספנסר דינווינדי קבר אחת מ-10 מטרים.

אולי אתם לא יודעים אבל מאמן הקבוצה קני אטקינסון – שהוא מאמן מצויין כמו כל המאמנים שנולדו בלונג איילנד – שם בכניסה לחדר ההלבשה על הריצפה שלט:

 

הוא שחקן כדורסל ששיחק 14 שנים באירופה, והוא מאמן שונה משאר מאמני ה-NBA. הוא גם היה פוינט גארד, ומאמנים שהיו פוינט גארדים הם המאמנים הטובים מכולם (לעולם אל תשכרו מאמן שהיה סנטר!)

*

*

לאט אבל בטוח הנטס עלו מתחתית הבור, ואחרי כמעט עשור של שנים איומות בגלל טריידים מהגיהנום (אל תזכירו אפילו את קווין גארנט ופול פירס)  הנטס הפכו לקבוצת כדורסל שכבר כבשה את העיר והיא ממש, אבל ממש מעניינת יותר, ומלהיבה יותר מהניקס.

הלייקרס היו במצבם רק לפני שנתיים-שלוש והם יצאו ממנו. עתה תור הנטס. ה- GM שהכניס אותם אל כל הצרות והבעיות – בילי קינג – איננו ורוח חדשה מנשבת בקבוצה.

יש להם  מאמן מצויין שמשתמש ב-כ-ל  שחקני הקבוצה. לפעמים בכל ה- 12, ולא ברגעי זבל אלא כולם ברגעי אמת. קורה שם משהו טוב מאד!
GAME STATISTICS
PLAYER GP GS MIN PPG OFFR DEFR RPG APG SPG BPG TPG FPG A/TO PER
Caris LeVert, SG 14 14 29.7 18.4 1.0 3.3 4.3 3.7 1.21 0.36 2.1 2.4 1.7 18.8
D'Angelo Russell, PG 33 33 29.2 18.0 0.5 3.2 3.8 6.2 1.18 0.27 2.8 1.6 2.2 17.6
Spencer Dinwiddie, PG 33 3 28.8 17.5 0.5 2.1 2.6 4.9 0.61 0.30 2.2 2.9 2.3 19.1
Joe Harris, SF 30 30 29.7 13.3 0.7 2.8 3.5 2.5 0.60 0.17 1.4 3.0 1.8 14.1
Jarrett Allen, C 31 31 27.2 12.1 2.6 5.6 8.3 1.6 0.55 1.42 1.4 2.7 1.2 20.0
Rondae Hollis-Jefferson, SF 29 14 24.7 10.3 1.3 4.5 5.8 1.9 0.90 0.38 1.2 1.9 1.6 13.1
Allen Crabbe, SG 28 15 26.1 9.5 0.5 3.0 3.5 1.1 0.61 0.29 1.1 2.4 0.9 7.7
DeMarre Carroll, SF 22 0 22.6 8.9 1.0 3.8 4.9 0.8 0.41 0.09 1.1 1.5 0.7 10.0
Rodions Kurucs, SF 16 4 15.9 7.6 0.9 2.4 3.3 0.4 0.44 0.19 0.8 1.9 0.5 14.8
Shabazz Napier, PG 24 0 14.8 7.3 0.3 1.2 1.5 1.5 0.71 0.29 0.9 1.2 1.6 14.1
Ed Davis, PF 33 1 17.6 5.7 3.1 5.1 8.2 0.8 0.39 0.36 0.7 2.8 1.0 18.1
Jared Dudley, SF 33 20 21.2 5.1 0.7 2.1 2.8 1.4 0.58 0.24 0.8 2.5 1.9 7.9
Kenneth Faried, PF 9 0 5.6 2.8 0.8 1.1 1.9 0.1 0.11 0.11 0.4 0.3 0.3 21.6
Dzanan Musa, SG 7 0 3.7 1.7 0.1 0.3 0.4 0.1 0.29 0.00 0.4 0.1 0.3 5.9
Theo Pinson, SG 3 0 5.0 0.7 0.0 0.3 0.3 1.3 0.00 0.00 0.0 0.0 0.0 7.3
Treveon Graham, SG 2 0 13.5 0.0 0.5 1.5 2.0 0.5 0.50 0.00 1.0 2.5 0.5

 

9. חיות 'אלבינו'

 

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 67 תגובות

 1. אם אני אחבב את ווסטברוק יותר ממה שאני מחבב אותו עכשיו זה יגרור נטישה של הילדים והאשה, יציאה מהתחום המקצועי ומכירת כל הרכוש שלי.
  עם הכסף ממכירת כל הרכוש אצליח לקנות כרטיס לאוניית משא לאמריקה.
  שם אגיע לאחוזתו של הראס, כנראה בטרמפים, אעמוד בחוץ עם שאר המעריצות, אתקיים על אהבה ומי גשם, וכל פעם שהראס ייצא נצהל כולנו באושר…..
  אחרי שנתיים ימאס לי.
  אעשה חשבון נפש.
  אבין שזו הייתה טעות….. שזרקתי את כל חיי עבור אהבה שקרית.
  אני אעבור לסיני. אתחתן עם בדוואית.
  אמצא לי מקום שקט על ים סוף…. עם סלע שבעת שקיעה יזכיר לי את ווסטברוק ואיך הרסתי את חיי עבורו.
  ובכלל לא אכפת לו.
  אז אבנה אורחאן על החוף, לשמח אנשים.
  ואקרא למקום
  "ראס ה שטן"
  https://sinaivibes.co.il/אזורים-וחופים-בסיני/ראס-אל-שטן
  🙂

  1. פעם, בטיול לסיני, איזה בדואית בת 18 או 20 ארגה לגייל מין צמיד לעקב הרגל . היא היתה יפהפיה. כשהתכופפה כל שדיה נראו במלוא הדרן. עד היום אני ניזכר בה לפעמים.

 2. ההטפה המיסיונרית של יונתן מאוד לא מעניינת. יש מאלה מספיק, כולם משעממים מאוד, תקועים כמו שמיסיונר יכול להיות תקוע, עמוק לפני אלף שנה. תן לו להציץ בתמונות של הדוגמניות שאתה אוהב לפרסם כאן, אולי הוא יחשוב עוד פעם וימצא לקוחות במקום אחר.

  אסונה של מדינת ישראל, שלא הפרידה דת ממדינה. המדינה קמה אך ורק בזכות המרד של תנועת ההשכלה, אך ורק בזכות החילוניות, אך ורק בזכות הקידמה. אחרת היהודים הדתיים היו נספים כולם באירופה (כמו שקרה למרבית החרדים), או נשכחים ולבסוף נעלמים במדינות ערב.

  הלאומיות החילונית נתנה ליהודים בית, יהדות כלאום, כתרבות, לא כמדינה דתית בנוסח איראן, שנוהגת עפ"י חוקי הלכה, שהיתה מעוניינת לסקול הומואים או מחללי שבת. הטעות הפטאלית של הציונות, ושל בן גוריון במיוחד, היתה להכניס אלמנטים בחוק הדתי לתוך ספר החוקים הישראלי, ולהחזיר מדינה מתקדמת, אחורה-אחורה. בן גוריון היה נחמד ל"אחים" שלנו – ואנחנו חוטפים את כל הזובור.

  כי עם דתיים זה חד-סטרי. אתה נותן לכמה מהם פטור לא לשרת בצבא, כמו ספורטאים מצטיינים – זה הופך לעשרות אלפים, שחיים על חשבון המסים של מי שעובד. אתה מאפשר להתחתן בנוסח המסורתי הישן – זה נעשה הדבר היחיד, ואסור להתחתן בדרך אחרת. ואז אין לך תחבורה ציבורית בסופשבוע (זה באמת בלתי נתפס), ואז הם נכנסים לך לצלחת וקובעים מה תאכל, ואז הם ממציאים תנועה שלמה שקוראת להשתלט על אדמות של ערבים בגלל שאלוהים דיבר איתם, ומסבכת את ישראל בסכסוך שלא ייפתר יותר, ואז הם מבקשים להפריד בין נשים לגברים בלימודים באוניברסיטה. בברוקלין זה לא מפריע להם – אבל כשאתה נותן להם כוח, זה מה שקורה.

  שיילך יונתן שלך וינסה לשכנע אחרים, הוא לא מעניין, הוא מזיק. היה לנו מאלה מספיק.

  1. אני מכיר אישית את יונתן הזה שפטת אותו מהר מידי זה בחור חרדי שמאמין בדרך חיים שלו במאה אחוז אבל עדיין הוא רחוק מלהזיק אמנם הוא אדם חרדי שדוגל בשיטה לשבת וללמוד כל היום אבל הוא הביא המון פתרונות לאנשים החרדים שעובדים כל היום ועדיין רוצים להרגיש חלק מהקהילה אליה הם משתייכים אבל רוב היום נמצאים בחברה החילונית שקשה לכל צד לקבל שם את השני(אני לא אומר את זה בתלונה אבל הציבור החילוני כציבור ולא בצורה פרטנית בחיים לא יקבל חרדים במאה אחוז גם אם עובדים ועושים צבא )והוא דווקא מחזק את ידיהם של אלא שבחרו בנתיב שונה מהמקובל בחברה החרדית את המייל שמנחם מקבל גם אני מקבל הבנאדם מפיץ את משנתו של אביו שהוא רב חרדי ששרד את השואה ועלה לארץ והפך לעיתונאי חרדי זכותך לא לקבל את מה שהוא אומר אבל להגיד שהוא מזיק זה ממש ממש רחוק הוא אחד האנשים שהכי דואג שגם חרדים יוכלו להשתלב בציבור החילוני ועדיין לשמור על הזהות שלהם ושזה לא יפריע לאף צד

   1. מנחם עשה ליונתן שרות דוב בכך שפירסם את מחשבותיו ללא קונטקסט מתאים.
    בלי קשר, הביקורת של תגובה 2 היא לא לגופו של יונתן אלא לעניין שיונתן העלה.

  2. מסכים עם 'מחשבת השבוע'. זה יהירות להגיד מה יש בתת מודע של החילוני. אותי אישית זה מעצבן שיש תפישה חד מימדית (וחד כיוונית) של מה זה להיות יהודי.

 3. מילה על מחשבת השבוע –
  יש המון הכללה באמירה על "תהודת הזהות".

  אני תופס את עצמי כיהודי.
  רק שהגדת "מיהו יהודי" על פי השקפת עולמי, היא לא שאלה גנטית,
  אלא שאלה של אמונה.
  פועל יוצא של השקפת עולם זו הוא ששאלת ההתבוללות פשוט לא מעניינת.

  דרך אגב,
  מקובל עליי שיש מי שהשקפת עולמם שונה,
  מקובל עליי שיש מי שלא יבחר בן/בת זוג שלא עונים להגדרה שלו ל-"מיהו יהודי".
  מה שלא מקובל כלל וכלל, אלו המתקפות על מי שבחרו אחרת.

  1. "רצינו לגדל דור של אפיקורסים, וגידלנו דור של עמי הארצות."
   מה שיונתן נוגע זו לאו דווקא סוגיה דתית, אלא לאומית. במדינת ישראל אצל חלק גדול מהחילונים אין שום זיקה לדת( בניגוד "לאבות המייסדים" של המדינה) גם לא בקטע של פלוקלור, תראה את ההתנגדות "להדתה", הבעיה שנוצרה שבארץ התפיסה היא של הכל או כלום, או שאתה חילוני או דתי. בחו"ל התפסיה יותר נורמאלית, גם אנשים שלא שומרים תורה ומצוות חיים חיי קהילה, שהבסיס שלה הוא הדת. בארץ זה שונה, וזה חבל, כי בסוף זה יוצר חוסר זהות בעם.
   אדם יכול להיות יהודי( במובן האידיאולי) גם בלי להיות יהודי, עובדתית הרבה מאוד מאותם לא יהודים, גם לא יהודים אידאולוגית. תבדוק כמה אחוז מיוצאי חבר העמים ירדו מהארץ, מי שלא מחובר לזהות של המדינה יותר קל לו לנטוש אותה.
   #למה_זהות( גם לחלק מהדתיים יש אשמה שהם מעדיפים לדקדק בהלכה מאשר להנגיש את היהדות לכולם)

   1. "בחו"ל התפיסה יותר נורמלית" =
    מצוות הדת אינן חלק מהחיים האזרחיים. זה כל ההבדל.
    אדם כמו היונתן הזה וההטפות שלו, היה נזרק מפתח כל בית ספר באמריקה. מנחם יספר לך.

    זו בדיוק הסיבה להתרחקות של החילונים מה"פולקלור" כמו שאתה קורא לזה. כי זה לא פולקלור – זה חוק דתי שנאכף ע"י מיעוט כנגד הרוב. אם היה רק פולקלור, כמו לצום ביום כיפור, לאף אחד לא היתה בעיה. יש מי שצם, יש מי שלא, ולא צריך שום חוק לחייב אף אחד, הזהות היהודית נשמרת איפה שרוצים לשמור אותה.

    מה זה קשור לחוקים שלא מאפשרים להתחתן, שקובעים מה יאכלו, הסדרים שנותנים פטור משירות צבאי לאנשים על פי האמונה שלהם (זה באמת פסיכי ברמה אחרת – אחד ימות בשירות צבאי, השני בכלל לא יסתכן, כי הוא "יותר מאמין" באלוהים), שקובעים שאין תחבורה ציבורית כמו מדינה נורמלית, בגלל הוראה בספר מלפני 3000 שנה?

    זה לא פולקלור, זו כפיה דתית בנוסח איראן, של המיעוט, ולזה תבוא התנגדות. היא רק מתחילה.

    1. בעצם מה שאתה אומר זה שבעוד עשור שוודאי הציבור הדתי יהיה גדול מהציבור החילוני אז זה יהיה לגיטימי כי זה בעצם דעת הרוב מעניין מה תעשה אז
     אין לי בעיה עם זה שאתה חושב אחרת אבל לבוא ולהגיד שהם אנשים חשוכים כי הם מאמינים בספר שנכתב לפני 3000 שנה זה בדיוק מה שהדתיים אומרים שמגיע הומו ואומר שמאז שהוא ילד הוא הרגיש שהוא תמיד הרגיש אישה שכלואה בגוף של גבר זה הדבר הכי אינפנטילי וחשוך בעיניהם מה ההבדל בינם לבינך אתה אותו דבר רק מהצד השני של המתרס פשוט אתה הבנאדם עם הכח אז אתה לא מפחד להשמיע את דעתך בניגוד אליהם אז במקום לצאת בהצהרות הם באמת עושים משהו למען הדבר שהם מאמינים בו (והם גם מצליחים בניגוד לשאר הקהילות על כל סוגיהם שמנסים להוביל איזה מהלך)
     אם תסתכל טוב תראה שהדבר שהכי משותף לחברה הישראלית זה שנאה לדתיים ככה שמה שלא יגידו עליהם כולם יאמרו אמן פעם תנסה להבין את הצד שלהם אולי תגיב קצת אחרת כמו שלך מפריע שאין תחבורה ציבורית בשבת להם מפריע שיש תחבורה אתה חושב שהגענו לפה והכל הפקר הם לא חושבים ככה למה אתה לא מוכן לקבל את זה כמו שהם כופים עלייך שלא יהיה תחבורה בשבת אתה כופה עליהם לראות שלטי חוצות של בחורות עם ביקיני זה מפריע להם אבל בגלל שהם מיעוט/חשוכים/מה שתבחר,אתה יכול להגיד שהם כופים אותך ולא הפוך

     1. מה פתאום שנאה לדתיים, שאנשים יעשו מה שטוב להם, ממילא גם כל משפחה פה מגיעה משורשים יהודיים דתיים במידה כזו או אחרת.
      השנאה היא להתערבות הדת בחיי היומיום של הכלל. אין מקום להלכות מלפני 3000 שנה בשנת 2019.
      המדינה הזו היא מדינה אזרחית, קמה ככזו, ומתקיימת ככזו. היא נוסדה לשמש מקלט ליהודים – אבל לא החילה על עצמה את חוקי ההלכה.
      לכן המשוואה שאתה מציג מעוותת. אף אחד לא כופה על דתיים שלטי חוצות עם ביקיני. פשוט: בחוק של מדינה נורמלית, אין ולא צריך להיות איסור כזה. הדת – בחוץ. מתחילת המשחק. היא לא פקטור.
      כמו שאיו חוק של סקילת מחללי שבת. פשוט – במדינה נורמלית, אין ולא צריך להיות חוק כזה, למרות שהוא נשמת אפה של ההלכה, "מחלליה מות יומת".
      אין מקום לדת בחיים מודרניים. זה הכל. דת היא אורח חיים פרטי שאין לו מקום מחייב ברשות הרבים. לכן, מי שמנסה לכפות, מגיע מצד אחד בלבד.
      ומה שהכי מדהים הוא כפיות הטובה: הצילו את הדתיים, הקימו מדינה, מדע, טכנולוגיה, מפעלים, הייטק, השכלה גבוהה, צבא, ערים מודרניות, כלכלה משגשגת, תרבות ישראלית – והם מנצלים את רוחב הלב, שאפשר להם לקיים את פולחני הדת המסורתיים, כדי לנסות להחזיר הכל אחורה. לעצור את התחבורה. למנוע מאנשים להתחתן עם מי שהם רוצים. ואם היו יכולים, וזה מחייב מבחינת יושרה – היו גם מבקשים לסקול מחללי שבת. זה בדיוק זה.

     2. בוא אל תנסה לשער מתי הציבור הדתי יהיה גדול מהחילוני ההיסטוריה מוכיחה הפוך גם אם יש תקופות של רגרסיה בדרך.

    2. אינך מכיר את הכותב.
     המתקפה הפרועה שלך מוכיחה שגם את ההיסטוריה אינך ממש מכיר.
     הטענות כביכול הציונות הצילה את יהודי אירופה הן שקר ציני
     (משפט קסטנר. ולא רק)
     ולעצם דברי הכותב
     לדעתי אכן הדת היא עניינה הפרטי של האדם וההלחמה בינה ובין הלאום היא חיבור שבטעות יסודו
     עם זאת הקונפליקט המתואר בישראליות החילונית הוא אכן דבר שאפשר לתת עליו את הדעת…
     נ.ב. אם אני איני טועה בזהות הכותב
     הנ"ל רחוק מהדעות החשוכות שאתה מייחס לו
     הוא מפעיל תוכניות מיוחדות של קשר ישראלי יהודי בחול ובפרט בארה"ב .
     ודואג להשתלבות ומתן הזדמנויות בעבודה למיגוון מגזרים
     ובפעם הבאה שאייפאק מסדרת לך עוד תקציב ביטחוני עתק והחלטה שמגינה עליך בעולם דע לך שחלקו בזה גדול (הרבה יותר משלך)

  2. אם כבר להתווכח ולשמוע דעה שונה (ודעתי שונה מדעותיך)
   אז ממך גיא ואנשים שכמותך שיודעים להפריד בין האמוציות לבין הויכוח ולנסות עד כמה שאפשר לנהל דיון אמיתי ולא מונולוג
   (אולי בגלל שורשיי הרומניים)..

 4. תודה מנחם,

  הטווס העל קולי מראה בגרות בכך שהוא לוקח פחות זריקות ומאפשר לאחרים לזרוק יותר אבל ההבדל המשמעותי יותר הוא בהגנה. עתה שיש עליו פחות עומס בצד השני של המגרש הוא נראה יותר נכון לתת את המאמץ הנוסף בהגנה וזאת הבשורה הגדולה. הם חונקים את היריבים וזה עוד בלי שחקן ההגנה המרכזי שלהם – רוברסון, זה שהיה אמון על לחפות על ההימורים חסרי השחר של הצ׳יטה הטווסית. מאז שדוראנט עזב וכל הנטל של ייצור נקודות נפל עליו הוא היה מהמר המון בהגנה והולך להתמקם לריבאונד. מאז הפציעה של רוברסון ואז החתימה של ג׳ורג׳ הוא מחוייב יותר ומוביל על ידי דוגמה.
  הסיפור הזה בהחלט מחמם את הלב לאוהדי הקבוצה בכלל ולאוהדי הצ׳יטה בפרט אבל המבחן האמיתי יבוא בפלייאוף. האם הוא ימשיך להגן בכל הכוח והאם הוא ישחרר את המסירה במאני של המאני טיים?
  אם כן, אפשר יהיה לטעון שהילד התבגר והוא לא טמבל כמו שהרבה חשבו.

  1. ראס הוריד 2.5 זריקות וגורג עלה ב-3.7 זריקות למשחק.

   https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5429007,00.html

   מפרגן כמו שנאמר.

   עדיין בפלייאוף הם יצטרכו אותו עם קליעה.

   מה שמדהים שהוא עם ממוצע טריפל דאבל בדרך לעונה 3, זה אחד הדברים החולניים בהיסטוריה.

   ראס ממוקם במקום ה-14 בליגה בריב'. שכל ה-20 הראשונים הם סנטרים+2 פאוורים. זה גם חולני.

   מלך האס והחטיפות ומשחק נהדר גם בהגנה.

 5. אהבתי מאד את 'מחשבת השבוע'
  כל המזדעקים על מיסיון והטפה פורקים כאן מטען פנימי של תיסכול.
  אפשר והגיוני לחלוק על הכותב בצורה מכובדת
  אבל לפסול על הסף עם סיסמאות וסתימת פיות לא מוכיח גדלות ותרבות דיון וויכוח…

 6. יונתן היקר.
  בזמן שיהודים רבים מתעסקים ביהדות שלהם – אחרים מספיקים לראות עוד משחק. או לשטוף כלים. או לפתח תרופה לסרטן או לסלול כביש. כל דבר מועיל יותר מזה.

  1. אפשר גם וגם מותק…
   הלוואי וכל מי שלא מתעסק ביהדות (וגם מי שכן) היה מתעסק רק בדברים מועילים
   כמו לראות משחקים
   למשל

   1. שיהיה ברור – להתעסק בדת שלך ובזהות הדתית שלך מדי פעם זה סבבה, הבעייה אצל יהודים זה המינונים. הרצל חלם דבר אחד – יצא דבר אחר.

  2. שקר ידוע של חילונים, אין שום קשר בין חילוניות לפיתוח העולם. קח לדוגמא את אחד מגדולי אנשי המדע בכל הדורות, קרל פרידריך גאוס,ציטוט על אמונתו של גאוס :

   "בעבורו מדע היה האמצעי לחשוף את הגרעין האלמותי של הנשמה האנושית. בימים בהם כושרו המתמטי עמד לו במלוא עוצמתו אמונתו שלו הביאה אותו ליצירתיות, ובאמצעות ההזדמנויות שהיא פתחה לו, הביאה לו תקווה ונחמה. לקראת סיום חייו היא הביאה לו ביטחון. הא-ל של גאוס לא היה יציר-דמיון קר ומרוחק של המטאפיזיקה, ולא קריקטורה מעוותת של תאולוגיה ממורמרת. לאדם אינה מובטחת שלמות של ידע כזאת שתצדיק את עמדתו היהירה שחזונו המעורפל הוא האור המוחלט ושלא ייתכן שיימצא מישהו אחר שמדווח על האמת כמו שהוא עושה (הוא אחז בסובלנות דתית) . בעבור גאוס, לא מי שזועק את ה-"אני מאמין" שלו, אלא מי שחי אותו, ראוי להערכה הרבה ביותר. הוא האמין שחיים העוברים בצורה ראויה כאן על הארץ הם ההכנה הטובה ביותר, והיחידה, לגן עדן. דת אינה נחלת הספרות בלבד, אלא היא דרך חיים. ההתגלות של הקל היא רציפה, ולא מוכלת בלוחות של אבן או בקלפים קדושים. ספר הינו חדור תובנה כאשר הוא מעביר עמו תובנה. הרעיון הבלתי מעורער של המשכיות אישית אחרי המוות, האמונה האיתנה בסדר אחרון של הדברים, ובא-ל נצחי, צודק, יודע – כל, וכל – יכול, היוותה את הבסיס לחייו הדתיים, שעמדו בהרמוניה מלאה עם מחקריו המדעיים"

   הידעת שרוב הזוכים בפרס נובל היו מאמינים? ואם תוריד את ספרות/שלום אז בכלל.
   כנראה שאת התרופה הבאה לסרטן יפתח אדם שמאמין באלוהים…

   1. "הידעת שרוב הזוכים בפרס נובל היו מאמינים? ואם תוריד את ספרות/שלום אז בכלל."

    על מה בדיוק את מבסס את הקביעה הזו ?

    1. זה בגלל שעם כל המטפיזיקה, והרעיון שהנשמה שלנו אינה אלא אלוגריטם של ביליוני ניאורונים במוח – איש לא מתקרב אפילו לפצח את סודות הבריאה, ומה היה לפני הבריאה. אז בלית ברירה הם נותנים את התשובה היחידה: יש משהו שמכנים אותו אלוהים.

     אבל מה היה לפני אלוהים?

   2. אין בכלל דבר כזה "חילונים" סתם מילה שהמציאו ונוח להשתמש. כולנו נולדנו "חילונים". חלק הובלו ע"י הוריהם לאמונה מיסטית א' וחלק לב'. אלה שבמשך כל חייהם נצמדים למיסטיקה הזו המציאו מילה לכנות בה את אלה שהצליחו להיפרד מהמשא המיותר הזה.
    אז אין דבר כזה "חילונים" ובוודאי שאין להם אמונה או תפישה משותפת וכמובן לא "שקרים של חילונים". רק מנקודת מבטו של השבוי-עדיין-במיסטיקה זה נראה כקבוצת התייחסות.
    יכול להביא לך עשרים אנשים שעסקו במדע והיו גם דתיים וסיפרו משהו על זה. למה עשרים – מאתיים. עדיין אין אלוהים ואין פיות ואין גאנדלף.
    לא ידעתי ש"רוב הזוכים בפרס נובל היו מאמינים" כי זה פשוט לא נכון 😉

     1. לתת את אלוהים כתשובה לדברים שאתה לא יודע זה במקרה הטוב עצלנות ובמקרה הגרוע הודעת כניעה לבורות.
      אני לא יודע למה אתה מתכוון כשאתה אומר "אבל מה היה לפניו?". לפני הוא מושג שמצריך קיום של זמן והזמן לא תמיד היה קיים.

 7. חוקי הנישואים בארץ בלתי נתפסים. זה ברמה של איראן וקוריאה הצפונית. חוסר היכולת שלך לבוא בברית זוגיות בפני החוק עם הבן/בת זוג שאתה רוצה אלא אם כן הוא בן אותו דת ורק על ידי כהן דת. כל מכבסות המילים על זהות יהודית לא ישנו את עובדה הברורה כשמש שזוהי כפייה דתית מהסוג הברוטלי ביותר. משהו שהיית מצפה למצוא בספרד של תקופת האינקווזיציה ולא מדינה דמוקרטית במאה 21.

  1. מראש הממשלה שלך למדתי שכשרוצים להתחמק מדיון על בעיות אמיתיות וערכיות
   פשוט שולפים את שם הקוד 'איראן'…..

  2. הנקודה שגם אתה וגם עמיתך 'מחשבת השבוע' מפספסים, היא שאמנם התחושה שהמדינה כופה עליך דברים שאתה לא מאמין בהם, או לממן דברים שאתה לא מאמין בהם היא תחושה גרועה ומעוררת תסכול, אבל היא גורמת גם לפספס את הרעיון, הסיבה שיש במדינה חוקים מהסוג הזה היא לא בגלל השתלטנות החרדית על הממסד הדתי או בגלל שהם רוב בממשלה, אלא בגלל שרוב העם בישראל רוצה בזה, תעיד על כך העובדה שבן גוריון ושות' שהכניסו את הקצת סממנים דתיים בקום המדינה ולא חשודים על דתיות חריגה, והסיבה היא לו בגלל שאם באמת לאורך ההיסטוריה לא היינו שומרים על הזהות היהודית המתבדלת שלנו, רוב הסיכויים שהמפעל הציוני מעולם לא היה קם, ולו בגלל שהיינו מתחתנים עם כל מיני אומות אחרות ונעלמים בין דפי ההיסטוריה, אף אחד לא כופה אותך לשמור שבת בביתך ואף אחד לא נכנס לך לחדר המיטות כדי להחליט על הפרטנר המיני שלך, (בניגוד לאיראן לדוגמא) המקומות היחידים שבהם יש לזה השפעה אלו מקומות שמשפיעים על הזהות של מדינת ישראל, כמו שמירת שבת במרחב הציבורי או גם בנישואין, שבה יש כנראה יותר אנשים שמעדיפים לשמור על הזהות שלהם בצורה של הקפדה לפחות על פרהסיא ציבורית שמושתתת על עקרונות היהדות ולא רק על ערכים אוניברסליים.

 8. שאלה ממש מעניינת לדיון. מסכים עם גיא אם הבנתי אותו נכון שהבעיה העיקרית בעם המורכב שלנו היא חוסר הקיצוני בסבלנות וסובלנות לשונה ולדיעה השונה שלו וזה לצערי רק מקצין עם הזמן.
  ובנימה פסימית זאת, קשר לכדורסל מבלי לשים לב צומחת פה עונה נהדרת, אתם צוות הופס ומנחם רק משתבחים
  שבת שלום

 9. ראס השנה גם מרגיש מתי הוא ביום קליעה מחורבן ולא מכריח את עצמו יותר מדי. לפעמים יסתפק גם ב-15 זריקות אבל ידפוק איזה 15 אס. רק שימשיך להיות קבוצתי ובפלייאוף הם יגיעו רחוק.

   1. 7 שורות
    5 תגובות מתנשאות של סומסום
    10 תגובות מפגרות של דתיים
    9 תגובות מטומטמות של חילוניים
    3650000 תגובות של קרמר
    אתה חזק מספיק?

 10. אחלה מעורב.
  לגבי "לעולם אל תשכרו מאמן שהיה סנטר!" הרשה לי לחלוק עליך:
  ביל ראסל היה סנטר ומאמן מעולה שהוביל את בוסטון לאליפות, ועוד כמאמן שחקן!

 11. מנחם מעורב כייפי ביותר תודה רבה. החלטתי לא לשכור אף מאמן שהיה סנטר אני די משוכנע שאתה צודק ונגמרו ההתלבטויות בעניין.
  לדעתי עובר משהו על ראס אני מתקשה לראות אותו ממשיך לשחק תפקיד משני לאורך זמן. נקוה. דארון פוקס וואחה לידי יש זוג חואבוס רציניות.

  1. חחח ראס משתגע. לא יכול להכיל את זה שהקבוצה יותר טובה כשהוא זורק פחות.
   זה יוצא לו בדחיפות יריבים, ועכשיו בשטות הזאת.
   בסוף הוא יתפוצץ ויזרוק 50 זריקות באיזה משחק.

   1. "לא יכול להכיל את זה שהקבוצה יותר טובה כשהוא זורק פחות"
    ???
    WTF
    זורק יותר-לא ניתן לאימון
    זורק פחות-קשה לו לקבל הצלחה קבוצתית
    אין מצב שתתן קרדיט לבחור אהה חחחחח?
    אחי יותר מידי קולין קאהורד זה מייבש את המח

 12. אחלה מעורב.

  קליי הגבר מס' 1 בליגה.

  ווסטברוק פתטי.

  אטקינסון עושה עבודה מעולה מרגע שהגיע לברוקלין, ביחד עם ה-GM.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט