דיון הופס לשלישי בצהריים – מה צפוי לכספי העונה?

(צילום: עמוד הפייסבוק של עמרי כספי)

עמרי כספי מתחיל את עונתו העשירית באן.בי.איי העונה ובמצב מוכר – קבוצה חדשה. אחרי שהחליף 4 קבוצות ב-2 העונות האחרונות, וחווה שתי עונות לא רעות בכלל במדי סקרמנטו לפני כן. השחקן, ששיחק ב-225 משחקים בלבד מתוך 328 אפשריים בארבע העונות האחרונות, ובשתי העונות האחרונות הוא שיחק רק ב-89 משחקים מתוך 164 אפשריים. לפני שלוש עונות חווה כספי את עונת השיא שלו בליגה, כשקלע 11.8 נק' (1.6 שלשות למשחק מתוך 4 נסיונות, 57.1% אפקטיבי), קטף 5.9 ריב' וכל זאת ב-27.2 דק' לערב. בעונה האחרונה לעומת זאת כספי חווה מן עונת שפל בגולדן סטייט ווריורס. הוא קלע 5.7 נק' עם 0.2 שלשות מתוך 0.4 נסיונות למשחק בלבד, קטף 3.8 ריב' וקיבל רק 14 דק' למשחק כשהוא משותף רק ב-53 משחקים ונחתך לפני הפלייאוף.

העונה, זו תהיה עונת המבחן של כספי. האם הוא יכול "לשרוד" 82 משחקים ללא פציעה? האם הוא יצליח להשתלב בממפיס? איך הוא יתגבר על העונה החלשה שחווה?

מה לדעתכם נראה ממנו השנה? הוא יהפוך לשחקן רוטציה חשוב בממפיס, או שמא ייחתך ויצטרף לקבוצת פלייאוף בפברואר? נראה חזרה של השלשות אחרי שצנח מ-4 במשחק ב-2015/16 ל-0.4 בעונה האחרונה?

לפוסט הזה יש 65 תגובות

 1. לא

 2. עונת פרישה מהנבא

   1. יש מכבי בעזה? אני בעד.

    1. +1 על החידוד, אבל מה כספי עשה לך, שאתה שולח אותו לעזה?

     1. שגריר של רצון טוב?
      יונה עם קורנפלקס של אלופים.

 3. נראה אותו פותח את העומנה בסערה מקבל סופרלטיבים על הקמבק המוצלח ואז באיזור חג המולד נפצע בקרסול מושבת למספר שבועות ומתקשה לחזור לרוטציה. כל עונה סיים סיים באט דיפרנט

 4. אם הוא יראה שהקליעה משלוש חזרה אז הוא ימצא את עצמו בקבוצת באחת מהקבוצות הללו מילוקי טורנטו פילי OKC NOP צריכות מומחה שלשות.
  אבל אם השלשה לא תחזור אז כספי ישחק ביד אליהו בשנה הבאה.

 5. ריאלי: ימצא את עצמו מאוד מהר בחמישייה של ממפיס בגלל פציעות, ויישאר שם עד שגם הוא ייפתע באזור ינואר. יחזור במרץ ויתן 2.5 שלשות למשחק ב-50%.
  פסימי: ישחק 15 משחקים, ייפצע וייחתך. יחתום בקבוצה תחרותית בה בקושי ישחק והם יפסידו את הפלייאוף.
  אופטימי: פתיחת עונה טובה וטרייד לגולדן סטייט. הפעם הוא מצליח לשמור על מקום בסגל עד הפלייאוף, שם הוא מדיח את איגי מתפקיד השחקן השישי כל הדרך עד לטבעת.
  אופטימי מדי: יקלע 18 נקודות למשחק ב-62% אפקטיבי ויוביל את ממפיס מחוזקת בזיבו השמן לפלייאוף. תצוגות הגנה שלו על המלך בסגנון טוני אלן, ותצוגות התקפה על שמנמלו והוא מוביל את ממפיס לאורקל. ההגנה של ממפיס חוזרת ל-2013 והלוחמים לא רואים אור שמש, עד לתחרות שלשות בין סטף לכספי במשחק 7, כשהפעם כספי מנצח גם במישור הקבוצתי. בגמר מחכה בוסטון כשהפורוורדים שלה מותשים מיאניס ולנארד ולעומרי שלנו נשאר רק לרוץ בלי הפסקה ולספק אחוזי 50-50-50 (העונשין שלו חלש מדי גם בתחזית הזאת) עם 25 נקודות ו-8 ריבאונדים, ניצחון של ממפיס ב-6 וFVMP לכספי. בקיץ מגיע חוזה מקסימום מממפיס ביחד עם הקאפקייק והשיקוץ שמצטרפים לעגלה מנצחת כמנהגם בקודש. עוד 2-3 אליפויות ותואר MVP אחד הופכים את כספי לגדול שחקני ממפיס בכל הזמנים ו-HOF.

  1. מעולה!!!

  2. "…בקיץ מגיע חוזה מקסימום מממפיס ביחד עם הקאפקייק והשיקוץ שמצטרפים לעגלה מנצחת כמנהגם בקודש. עוד 2-3 אליפויות ותואר MVP אחד הופכים את כספי לגדול שחקני ממפיס בכל הזמנים ו-HOF."
   ענק! כמה צחקתי…. 🙂 🙂 🙂

  3. חחחחח, יה אל מליחי או בדיחי 🙂

 6. עונה אחרונה בליגה. אם לא יפצע לא יחתך.

 7. בעמדה 3 . קייל אנדרסון, צנדלר פרסונס,דילון ברוקס, וטמפל שיכול לשחק 3 או גארד שלישי.. כולם שחקנים בינוניים. הבעיה שגם כספי בינוני ומבוגר יותר.
  רק במזל ישרוד עונה שלמה.

  1. כספי היה בימים הטובים שלו יותר טוב מכולם שם חוץ מפארסונס, וכמעט בכל העונות שלו הוא הגיע לפחות ל-50-60 משחקים בעונה. אני מאמין שהאיכויות שלו מתאימות למה שממפיס מחפשת ושהוא יוכל לקבל דקות משמעותיות.

 8. חצי ראשון מעולה ,חצי שני בינוני
  ממשיך את רצף אי ההופעות בפלייאוף
  בעונה הבאה משלים מניין בברוקלין

  1. אמן לגבי שנה הבאה…

  2. עונה בינונית פלוס ,שחקן רוטציה של 15-18 דק'. קונלי הבריא
   (משאלת לב מוגזמת אולי) וגאסול בסיבוב אחרון מסדרים שבירת רצף אי ההופעות הפלייאוף.

 9. בואו נהיה אמיתיים, כספי לא "מומחה שלשות". מקווה שייתן עונה ממוצעת+ בסטנדרטים שלו ויישאר בליגה לעוד עונה-שתיים.

 10. יחזיק בליגה לדעתי. יותר אופטימי מהאלה שמעליי – לא על סף פרידה מהליגה או כח דבר כזה, מצא קבוצה ביום הראשון של הקיץ. לדעתי יתן עונה יותר טובה מספרית, אם ישאר בריא יחתך מהגריזליס בפברואר ויצטרף לקבוצת פלייאוף. אולי ישבור את הרצף.

 11. עונה דומה השנה כמו בגולדן סטייט המחנה המשותף בשתיהן הוא לא יראה פלייאוף כמובן מסיבות שונות יש סיכוי גדול לראות אותו ביד אליהו שנה הבאה

 12. לדעתי יתן עונה מצוינת.
  היתרונות שלו בחיתוכים יעבדו יפה עם סנטר מוסר כמו גאסול, וההאסל שלו זה מסוג הדברים שמעריכים בממפיס.
  צריך איכשהו למצוא את האיזון ההגנתי בין האסל לבין הגנה אחראית, הוא כמעט שם.
  אני דווקא רוצה שימשיך לשחק בליגה ולא להגיע לפלייאוף, ככה יזכה לתהילת עולם בשאלוני טריוויה

 13. למדתי היום דרך טובה להתמודד עם רמאים. זו דרך מאוד פשוטה שאני מבטיח שהיא תעבוד 100% מהפעמים שאני ניסיתי אותה היום.
  פשוט תלכו לאותו רמאי, עמדו מולו בצורה יציבה, בתנוחה לא מאיימת כשהידיים פשוטות ב-160 מעלות לצידכם, ואימרו לאותו רמאי – "אלי, אתה רמאי".
  זה עובד בשתי רמות. קודם כל, זה כיף. קצת זעם צודק משתחרר, כמו פלוץ טוב על פניו של הרמאי. תחושה נפלאה משתחררת אל האוויר ומצפה את העולם בעוד חמלה, שליחות ושנאה טהורה.
  דבר שני, זה מכניס את הרמאי לפאניקה. רמאים רגילים לעבוד על אנשים במחשכים. מעמדה שבה הם משקרים לעצמם מספיק שהם אנשים טובים יותר קל להם להיות אנשים שמי יתן ויתקע להם קוץ באצבע ושבב בעין והם לא ידעו מה להוציא קודם. אם אתם באים, באופן ישיר, ולא לשכוח את הידיים, אל בני נעוות המרדות האלה, אתם זורקים עליהם ועל מעשיהם אור. אור, כמו שנאמר בשיר הידוע, מגרש חושך. אם יהיה איתכם גם אש להפעיל על הרמאי, אין שום בעיה.

  כספי לא רמאי. הוא הראה דברים טובים ומגוון מספק בכל קבוצה אליה הגיע. גם שנה שעברה בגולדן, הוא אמנם לא זרק מספיק שלשות, אבל אפשר להבין. בהתחלה זה לא מה שהיה צריך ממנו, וכשכן הגיע הרגע שהיה צריך – הוא כבר התרגל לעשות דברים אחרים שעבדו לו וקשה לשנות כיוון באמצע תאוצה. ואז הוא נפצע והגיע החיתוך הצפוי לאור המצב של הקבוצה.
  אבל כספי כן מגיע במהירות לרגע שבו הליגה הולכת להגיד לו – "אלי, אתה רמאי". כלומר, "כספי, אלי הוא רמאי. ואולי גם אתה". הוא יצטרך להראות את האיכות שיש לו, אבל גם יציבות. היתרון העיקרי שלו על המתחרים האתלטיים שלו לעמדה וצ'נדלר פרסונס הוא בקליעה, שממפיס יהיו נואשים לה, כקבוצת גרינד אנד גרינד בעולם של ריווח.

  רק אזהרה קלה בנוגע להמלצה. ייתכן שהרמאי ירצה לעשות כמה תנועות מאיימות לכיוונכם. אל תבהלו, זה יעצר שם. הוא לא ירצה לפגוע בכם במקום ציבורי עם עשרות עדים שכולם יודעים שהוא רמאי ושונאים אותו. אה, כן, כדאי שתעשו את זה במקום ציבורי.
  ואולי עוד אזהרה קטנה. ייתכן שאין לי שמץ של מושג על מה אני מדבר ורק במקרה אצלי זה עבד והשגתי את מה שהיה צריך מאנשים שמסביב לאותו רמאי. אולי כספי צריך דווקא תמיכה ולא הצלפה פומבית, מי יודע.

  הקטע הזה מוקדש לאדון אב"ש – רמאי. נוֹכֵל, מְנֻוָּל, אוֹכֵל שְׁאֵרִיּוֹת בָּשָׂר; נוֹכֵל נִקְלֶה, שַׁחְצָן, חָלוּל, זוֹחֵל, שָׂכִיר נָחוּת בַּחֲלִיפָה, פְּסֹלֶת עִם גַּרְבַּיִם מַסְרִיחִים; נוֹכֵל תַּכְכָן שְפוּך בֵּיצִים עִם דָּם וְרַדְרַד, בֶּן-עָוֶל בֶּן-זוֹנָה, דַּחְלִיל גַּנְדְּרָן, אַרְכִי-לַקְקָן, טַרְחָן נָפוּחַ; דַּלְפוֹן עִם יְרֻשָּת מְלָפְפוֹן, אֶחָד שֶׁיַּעֲשֶׂה כָּל זְנוּת בְּתוֹר שֵׁרוּת, שִׁלּוּב שֶׁל נוֹכֵל, מְקַבֵּץ-נְדָבוֹת, שָׁפָן, סַרְסוּר וְיוֹרֵשׁ הָעֶצֶר שֶׁל כַּלְבָּה מְעֹרֶבֶת.

  1. איזה אדיר התרגום הזה לליר.
   פעם ראשונה שיוצא לי לפגוש אותו, והוא עושה כבוד למקור.

   הכי אהבתי ש-"בן זונה אכזר יהיר",
   הפך ל-"בֶּן-זוֹנָה נְטוּל-אָשָׁךְ, דֻּגְמָן שֶׁל סַפָּרִים!"

   1. כדאי לציין שהקרדיט לתרגום מגיע לדורי פרנס, שכבר שנים מתרגם מחזות של שייקספיר. ובהחלט, תרגום נהדר.

    ושאלי הוא רמאי.

    1. ללא הבנתי מה כספי עשה לך שהופכת אותו לרמאי. הוא שחקן חיובי, שעובד קשה והיה אהוב בכל קבוצה שהיה בה, ובחלק מהן גם היה שחקן רוטציה לגיטימי עם השפעה מקצועית חיובית.
     העונה הראשונה שלו כנראה היתה אנומליה, ותחרות השלשות עם קרי שמה עליו חותמת ("מומחה שלשות") שכנראה קצת מעל היכולות שלו. אבל זה לא שהוא רץ וצועק בכל מקום שזה מה שהוא, ולכן רמאי הוא לא. הוא שגריר טוב של מה שנשאר מה כדורסל הישראלי, ובלי ספק הכדורסלן הכי טוב – גם אם לא הכי מוכשר – שצמחו אצלנו.

     1. "כספי לא רמאי".
      הוא כן מתקרב בצעדים מהירים לרגע שבו המחיר שהוא משלם על חוסר היציבות שלו והפציעות עלול לעלות רמה.

      אלי הוא הרמאי. אבל הוא פחות קשור לפה.

 14. כמו שכבר אמרו פה, כספי הוא בטח לא מומחה שלשות. הוא כן שווה מקום בסגל של קבוצת נ.ב.א, אף אחד לא עושה לו טובה, אבל מחוזה לחוזה הוא מחליק באיטיות אל שולי הרוטציה.

  בהינתן והוא יוכל לשמור על כשירות, מאמין שלא תהיה לו בעיה לסיים את העונה עם 15 דקות לערב ו 7-8 נקודות. לא נראה לי שבחלומות הוא מוצא את עצמו בטרייד עם קבוצה שהולכת לרוץ בפלייאוף.

  בכלל, הדרך היחידה של כספי להשאיר מורשת בנ.ב.א זה להיזכר כשחקן עם הכי הרבה הופעות ליגה בלי להגיע לפלייאוף. בשביל למנוע ממתחרים עתידיים לעקוף אותו הוא צריך א. לשחק ב. להגיע לפלייאוף. ממפיס נראית כמו קבוצה מצויינת בשביל שניהם.

 15. מקווה שיימצא דרך לתת עונה ממוצעת פלוס, שתסדר לו חוזה לעוד שנה שנתיים. בספר שלי מגיע לו

 16. ספסל,פציעה קלה, ספסל, כמה משחקים סבירים,ספסל,פציעה, הפועל ירושלים (כי מכבי לא תשלם לו),

 17. אני לא יודע איזה עונה הוא יתן. אבל אני ממש מאחל לו שיתן עונה טובה כי אין הרבה שחקנים שמגיע להם כמו שמגיע לו במיוחד אחרי מה שקרה בשנה האחרונה וגם בגלל שהוא מקצוען עד הסוף. אף אחד לא עושה לו טובות ולדעתי הוא אנדרפייד לחלוטין לאיכויות שלו . שנה שעברה ברוב המדדים הוא היה השחקן השמיני – תשיעי באלופה. Having said that אז אני מאחל לו : 1. שסוף סוף לא יפצע. 2. שיתן עונה טובה שבסופה יקבל חוזה שהוא ראוי לו. 3. שיפסיק להיות כספי ילד טוב יבנה ושיבוא פעם אחת בגישה של אני לוקח ולא מעניין אותי כלום . יש לו את זה באופי אבל זה יוצא ממנו רק שהוא עם הגב אל הקיר. זה גישה קצת מסוכנת אבל לדעתי אין לו כבר מה להפסיד. יאללה שיהיה בהצלחה. אני חושב שהוא שחקן מצוין.

  1. 23+

   ממש מקווה שזה יקרה אבל אני חושש שמה שהיה הוא שיהיה: יתחיל חזק, יחלש, ירד לספסל, יפצע וייחתך…

   1. זה מה שנקרא התרחיש הסביר אבל נקוה שלשם שינוי העניין של המזל יהיה הפעם בצד שלו. לא נורא לא בקשה גדולה מידי רק פעם אחת… 🙂

    1. ואמרו אמן

 18. הלוואי ויסיים עונה בחמישיה

 19. יסיים עונה כרגיל עם פציעה ובלי פלייאוף. לגבי הראשון עוד יש קצת תקווה

 20. לא יודע מתי אבל הוא בסוף יגיע לברוקלין…. 🙂

 21. 1. חייב להישאר בריא.
  2. לשחק התקפה עם ביטחון ולזרוק לסל.
  3. לשחק הגנה – כלומר לא להפסיד דקות בגלל שחוששים מהגנה שלו.

  אני לא ממש בטוח שהיה חותם בממפיס עם היה יודע שיהיו ההחתמות האחרות שגורמות לצפיפות על העמדות שלו.

  גם טרייד אפשרי וגל שייחתך, כי כספי הוא פשוט שחקם ספסל ממוצע בליגה שקל להעביר ולסחור בו.
  שנה הבאה תהיה קבוצה חדשה וכל בסיפור חזור על עצמו.

  השאלה כמה זמן לכספי יהיה כוח להמשיך ולקושש דקות ב-NBA ולנסות להתחרות ברמה הגבוהה ביותר מול דקות המשחק, הובלת קבוצה (שאני מניח שיקבל), הכסף והתהילה שיש באירופה/ישראל.

  1. איך מכבי יכולה להתחרות מבחינה כספית עם ה NBA? גם לא נראה לי שיש קבוצה באירופה שתשלם לו יותר.

   1. אני חושב שמכבי תשקיע את כולה מבחינה חוזית בשביל האפשרות שכספי ינחת אצלה. הבאה שלו זה פרסום לא נורמלי בשבילם.

    לדעתי הסכומים ב-NBA זה ברוטו, בעוד באירופה זה נטו (תקן אותי אם אני טועה). ככה שיתכן שיקבל יותר או פחות – אבל זה בא עם חבילה של דקות משחק שהוא לא מקבל ב-NBA ויותר החזקה בכדור.

    באירופה עדיין יש את "תג ה-NBA" לשחקנים שנותנים הרבה שנים ב-NBA ומקבלים יחסית משכורת גבוהה. זאת בעיקר השערה ויכול להיות שהמציאות עם כספי לגבי הביקוש אליו (באירופה, לא במכבי) הוא שונה בהחלט

    1. קשה לי להאמין שסכומי חוזים הם נטו.
     בכל מקרה אני לא רואה איך מכבי משלמת לו מעל מיליון דולר. כמה היו השחקנים הכי יקרים שלה בשנים האחרונות?

     1. ליאור אליהו קיבל בזמנו 800 אלף נטו לעונה לחוזה ארוך טווח (שחזר מויטוריה לדעתי).
      אני חושב שסכומי החוזים באירופה הם נטו. אני נתקל בזה הרבה שמדברים על ההבדלים בין החוזים האירופאים לאלו שב-NBA.

      פארמר (בקדנציה השנייה), ווילבקין (ופארגו), ארויו, גאודלוק, סוני ווימס

      אני דווקא חושב שבמקרה כספי, מכבי כן ילכו על זה בכל הכוח, וגם כספי ינצל את זה לטובתו, בגלל העניינים שמעבר לכדורסל. מדובר על הישראלי הכי בכיר (ברמת זר), שחקן בית, "הבן האובד", שחוזר לקבוצת נעוריו.
      מכבי לדעתי יודעים שהם חייבים להציע חוזה גדול אחרת הוא הולך לאירופה. (במידה ומחליט לעזוב את ה-NBA).

     2. דווין סמית גם לדעתי קיבל מיליון לעונה למשך איזה שלוש עונות

     3. אני לא בטוח. אולי מתן ידע.
      בכל מקרה בשנה הבאה הוא ירוויח 2.5 מיליון ברוטו. יהיה קשה להתעלות על זה.

     4. אין איזה 50% מס על שחקנים ישראלים?

     5. יש מס של 50% על ישראלים. מה שמכפיל את העלות שלהם.
      איני אחראי על הכספים של מכבי. אבל מכבי נתנו לאליהו חוזה עצום שהחזירו אותו לויטוריה (אזור ה-800 אלף לכמה שנים), מה שגרם אחר כך ל"מהומה" שהתירו את החוזה ורצו להחתים אותו על חוזה נמוך (עבר לירושלים).
      אני חושב שאפילו מקל קיבל חוזה גבוה מאוד שהביאו אותו מההרפתקאה הרוסית הראשונה שלו (ולאחר מכן מכבי השתתפו בשכרו בעונה שעברה שהוא שיחק בספרד).

      ההרגשה שלי, שנניח וכספי חוזר לישראל, מכבי הולכת עליו בכל הכוח (אני גם לא רואה קבוצה אחרת משלמת לו סכומים כאלה או לחילופין שכספי משחק שם).
      אבל אני חושב שבמקרה הזה, כספי ירוויח מעל מיליון לעונה (נטו). למכבי יש את כל האינטרסים השיווקיים להחזיר אותו (וזה מובן).

     6. מה שכן, לא אתפלא אם יקבל הצעה גבוהה יותר מקבוצה אירופאית (אולי מרוסיה) שלמכבי יהיה קשה לעמוד בה ולא ירצו להכינס להרפתקה כלכלית כזו.

     7. בתרחיש כזה אולי מה שקשור לנוחות ומשפחה יגרום לו לתת הנחה למכבי. בעיניי זה די ברור שהם יתנפלו עליו ברגע שהוא יסיים עם ה-NBA.

     8. לצורך העניין, שבד ורודריגז (חימקי וצסק"א) בהתאמה שמרווחים המון (אולי המשתכרים הבכירים באירופה).
      לשניהם קריירת NBA פחות טובה משל כספי, אם כי אני חושב ששניהם טובים מכספי ואולי מתאימים יותר "להצליח" באירופה. ובעלי קבלות אירופאיות.
      אני מניח שכספי רואה את עצמו ב"דרג" הזה או לחילופין ינופף בקריירת ה-NBA שלו כדי למנף את החוזה "האירופאי" שלו.

     9. אור, זאת נקודה מעניינת.
      מצד אחד, מדובר בקבוצת "הבית" שלו במדינה בה גדל. זה היתרון שמכבי נותנים. מה גם שבמכבי יבנו עליו וישווקו אותו כישראלי הבכיר שבה לשחק (והוא יקבל דקות מן הסתם).
      באירופה, אני לא בטוח שלקבוצות תהיה כזו "סבלנות" כמו שהוא יקבל במכבי. וירצו לראות תוצאות אמיתיות.
      גם בפן השיווקי, מכבי הרבה יותר קורצת למותג שהוא כספי (עד כמה שהוא מותג…).

     10. נכון, יש הרבה אינטרסים משותפים. מצד שני כספי לא מיקסם את הרווח שלו עד עכשיו, ואולי הצעה אחרת בפער משמעותי (נטו) לעומת מכבי תגרום לו ללכת עליה.

     11. ארויו קיבל 2.5 מליון דולר, אבל זרים הרבה יותר זולים מבחינת מיסוי. הבעיה של כספי, שגם אם בנ.ב.א הוא שחקן באותה רמה (בערך) של שבד, ביורוליג זה שונה לחלוטין. שבד הוא סטאר, כספי לא יכול לסחוב קבוצה על הגב.

      כלכלית, חוזה מינימום בנ.ב.א זה הרבה יותר ממה שכל קבוצה, כולל מכבי, תציע לו. חוצמזה, אתם מדברים על שחקן ש-10 שנים שיחק באולמות הכי גדולים שיש, ועכשיו הוא יחתום במכבי כדי להוביל אותה לניצחון על נס ציונה?

      לסיכום. אם הוא לא ימצא קבוצה בשנה הבאה, יש סיכוי שהוא חוזר לאירופה, אבל אני לא חושב שהוא לא ימצא קבוצה ו/או שמכבי יהיו אלו שיחתימו אותו (עשה מספיק כדי להיות שווה 2 מליון וזה הרבה מעבר למה שמכבי יהיו מוכנים להוציא)

     12. ארויו לא קיבל 3.5 מיליון?

    2. סמיילי אתה צודק
     הסכומים באירופה הם במונחי נטו ,בנוסף הקבוצה ממנמת הוצאות דיור ורכב שאינם כלולות בחוזה NBA
     האופציה של כספי לקבל מיליון יורו באירופה תהיה שווה יותר מחוזה מינימום בעיקר בגלל ההטבות מסביב
     היה דיון על זה בעבר באתר
     כיום שחקן יורליג מוביל מרוויח מעל מיליון דולר לעונה
     כספי עשוי להרוויח 6 מיליון ל 3 עונות (נטו ) במכבי
     https://sports.walla.co.il/item/3149023
     אבל הטרול אומר שיהיה קשה להתעלות על 2.5 מיליון דולר ברוטו שזה בדיחה

     1. תודה על המידע מידן אם נתעלם לרגע מהסגנון המפוקפק.
      6 מיליון לשלוש שנים זה בהחלט משהו תחרותי ביחס ל-NBA בין אם מדובר בנטו או בברוטו. השאלה היא איך אנחנו יודעים באמת שמדובר בנטו? אז בסדר יש מקרים שהחוזים מדווחים בנטו כמו של שסמית' אבל נניח בתקופת הבזבוזים הגדולים כשארויו למשל קיבל 3.5 מיליון ובורשטיין אם אני לא טועה סביב 1.5 מיליון לעונה זה היה בנטו? שוב קשה לי להאמין זה סכומים אדירים.
      מחיפוש ממש קצר אני רואה שלפעמים מדווחים נטו ולפעמים ברוטו. אולי מישהו יוכל להסביר את חוסר האחידות הזה. אני מניח שזה קשור להבדלי המיסוי בין הישראלים לזרים אבל עדיין זה די מעצבן.

     2. זה תלוי במידע שהסוכן משחרר לתקשורת
      בדרך כלל אין שקיפות מלאה באירופה
      בישראל על חוזה של זר הקבוצה תספוג 25 אחוז מס ועל ישראלי 50 אחוז
      זאת הסיבה שקבוצות בישראל לא מוכונות לוותר על הטבת המס הזו ,לרוב המס הוא על הקבוצה
      בעולם מתוקן החוזה חייב להיות ברוטו ושהשחקן יסתדר עם מה שיש

 22. יחסית למספר הדרות היו לו נתונים מעולים בלוחמים: קצב של 14.3 נק' ו-9.5 כ"ח ל-35 דק'.

  1. אל תהיה ליצן. הייתה אפילו פעם אחת שהוא שיחק 36 דקות? (אני מניח שהתכוונת ל-36)

   1. דיברתי על משמעות הנתונים ל-14 דק' ולא יותר מזה.

 23. הוא לא חווה עונת שפל בגולדן סטייט. כשאתה משחק עם כמות כזו של סטארים הסטטיסטיקה יורדת. דווקא זרם מצוין עם המשחק שלהם עד הפציעה.

  הבעיה בממפיס שיש על העמדה שלו כמה שחקנים. הכל תלוי בפציעות העונה

 24. לפי איך שהקריירה של כספי מתקדמת, הוא לא ישיג שום דבר משמעותי בנבא.
  בעוד שלשחק בליגה הוא הישג מצויין לישראלי, ברמת הנבחרת, וקבוצות הוא לא ממש הצליח.
  מעניין אם זה יטריד אותו בסוף הקריירה, ברור שהוא יכל להיות כוכב באירופה, או לפחות במכבי, להוביל, לנצח, להתמודד. במקום זה הוא בחר בכסף, ובאפשרות הקלושה שיצליח להשתלב כרול פלייר בקונטנדרית בליגה הטובה בעולם. עצוב שההזדמנות הזו התפספסה בשנה שעברה.

 25. לדעתי בעונה האחרונה שלו בליגה אבל זו דעתי כבר 7 שנים ….

 26. כמות הרוע שנשפכת פה דיי מבאסת

  אם תרצו או לא הבנאדם פותח עונה 10 בנבא. לא דבר של מה בכך

  לעניותדעתי הבחירה בגולדן סטייס תקעה אותו. הוא הגיע לקבוצה שהייתה צריכה ממנו משהו שהוא לא יודע לתת.

  אני מקווה בשבילו לעונה סולידית בממפיס. מעל שלשה למשחק ב37-40% יהיו הצלחה בשבילו

כתיבת תגובה

סגירת תפריט