מהלך מנצח (1) – ניתוח משחקי הלילה בפלייאוף / נמרוד איתן

פורסם ב - 15. אפר, 2018 ע"י ב - כללי, ניתוחים טקטיים, פלייאוף 2018

נמרוד איתן הוא מאמן נוער בן 24 שכבר כתב לנו בעבר.
הפעם הוא חוזר עם התובנות שלו ממשחקי הלילה הראשון של הפלייאוף.

 

גולדן סטייט- סן אנטוניו:

סטיב קר הפתיע עם איגודלה ומגי בחמישייה מה שעבד בשני צידי המגרש.
מבחינה הגנתית מגי היה נהדר על אולדריג' כשהוא מספיק זריז מולו ברגליים ובמקביל מספיק ארוך כדי לחסום/להקשות על הזריקות של אולדריג'. רק השינוי הזה היה מספיק כדי להוציא את אולדריג' מהמשחק וכבר להוריד משמעותית את הסיכויים של הספרס חסרת הכשרון ההתקפי.

השינוי הזה עבד במיוחד כי בחמישייה של הספרס לא היה מי שיתקוף את מגי בפיק&רול וינסה להכריח חילוף. ראינו את פופ עם תגובה ראשונה כשאת המחצית השנייה פתח עם גיי שקלע 2-3 סלים מעל מגי.
מבחינה התקפית השינוי פעל לטובת קר בעיקר בזכות יכולת מצויינת של דוראנט ברבע הראשון מכל הבחינות. זה מתחיל מהפיק&רול שלו עם מגי שעבד מצוין. הספרס ניסו לשמור ע"י השהייה של המגן של מגי על דוראנט עד שהמגן שלו חוזר, ברוב המקרים דוראנט ניצל את זה למסירה קלה למגי שסיים עם נקודות קלות.

כאן ההתאמה של הספרס צריכה להגיע קודם כל מהשחקן השומר על איגי/גרין. שניהם שחקנים של מתחת ל30% מה-3 עונתי, ולמרות 3/8 מהשלוש במשחק הראשון אלה השחקנים שעליהם צריך להמר. השחקנים ששומרים עליהם חייבים להגיע לעזרה בזמן ולהכריח מסירה אליהם ולהגיב ברוטציה ההגנתית. דוגמה טובה אפשר לראות במהלך האחרון של הרבע הראשון כשג'ינובילי קורא את המסירה של דוראנט למגי וחוטף אותה כדי לסיים את הרבע עם שלשה.

מבחינת הלוחמים המשחק הזה היה יופי של הצהרת כוונות. אמנם הספרס מוגבלים התקפית, אך הווריורס נראו מחוייבים הגנתית , שלטו בצורה מוחלטת בריב', לא אפשרו נק' קלות בצבע (5/12 לספרס בריסטריקטד ). הם גם הראו עומק במשחק הזה כשיאנג, פאצ'וליה ובל לא משחקים עד הגארבג' טיים וכל אחד מהם יכול עוד לתרום בפלייאוף הזה. קוק נתן יופי של תרומה מהספסל בתור גארד שיכול לייצר נק' ולקלוע מבחוץ. כמובן שיש עוד את סטף ופתאום הלוחמים שוב נראים מאיימיים.

אני לא רואה את הספרס מהווים איום כלשהו בסדרה הזאת (כמו כל מי שראה את המשחק הזה בערך) אבל לא הייתי ממהר להכריז על סוויפ. מעבר לעובדה שיש הבדל עצום השנה בין הספרס של משחקי הבית והחוץ , אני צופה תגובה של פופ במשחקים הבאים. זה יכול להיות הכנסה של ג'ינובילי לחמישייה כדי לנסות לתקוף יותר את מגי בפיק&רול וככה לייצר לאולדריג' מצבים נוחים יותר. אופציה נוספת היא אולי להחזיר את גאסול לחמישייה כדי לעזור לסתום את הצבע בהתחלה מול מגי וכל עוד אפשר לשים אותו על גרין/איגי ולהביא עזרה זאת הזדמנות לנסות לבטל את היתרון הזה שקר יצר במשחק הראשון.

דבר אחרון מבחינה הגנתית הייתי שמח לראות את מורי/גרין/אנדרסון שומרים על KD וקליי לאורך כל המשחק, ולהימנע מסוויצ'ים שישאירו את דוראנט על שחקנים נמוכים. צריך לקחת בחשבון שג"ס קלעו 68% ! מהמיד ריינג' מתוך 25 זריקות במשחק הראשון , הרבה מזה גם מדוראנט קולע מעל שחקנים נמוכים, ובכלל יום קליעות פסיכי של דוראנט וקליי. אם פופ יתאם את הדק' של השלישייה שציינתי בכך שכל פעם מישהו מהם יהיה מול דוראנט/קליי אני מאמין שההגנה של הספרס תעבוד טוב יותר.

טורונטו-וושינגטון:

כמו שציינתי בתגובה לפריוויו של הסדרה, הוויזארדס יכולים לתת פייט רציני לראפטורס וזה באמת מה שקרה במשך 3 וחצי רבעים הלילה.
נתחיל דווקא עם ההגנה של הראפטורס. ההגנה עבדה לא רע פרט לרבע השני שם וול חגג בעיקר במשחק הריצה והפיק&רול. הראפטורס התקשו למצוא ברבע הזה תשובות איך מאטים את וול ובמקביל סוגרים לו את קווי המסירה לקלעים שהקיפו אותו (חמישייה עם מוריס וסקוט, וגם אח"כ כשגורטאט נכנס קיבל כמה מסירות ללייאפים).

במחצית השנייה וול כבר החליט שהוא זה שינצח לבד וזה עבד לראפטורס מצוין שלדעתי צריכים לכוון לשם. אמנם ביל היה ביום חלש אבל לוויזארדס יש מספיק כלים התקפיים ודווקא בדקות בהן וול נח ברבע השני הם שיחקו כדורסל קבוצתי ויפה והתחילו את המהפך. לכן הייתי מנסה לתת לוול לשחק לבד וככה להוציא את החברים שלו מהקצב הרבה פעמים.

מבחינה התקפית הראפטורס נהנו מיום אדיר מהשלוש (16/30) וכרגיל תרומה מצויינת מהספסל (42 נק'). לאורי ודה רוזן שוב לא הרשימו ברמה של אולסטארים אבל כן היו מעורבים מאוד. דה רוזן ברבע השני התמקד בלחדור ולנצל את הכיווץ בהגנה להוציא מסירות טובות לקלעים שפגעו היום וסיים עם 6 אס'. ברבע השלישי הוא להט כשהוביל את הראפטורס לקחת בחזרה את היתרון. מה שאפיין את המשחק מבחינת הראפטורס הוא מה שאפיין אותם כל העונה – עומק וגיוון.

בתחילת המשחק הכדורים הלכו פנימה לJV ולאיבקה שהיה מעולה, בהמשך הספסל היה נהדר וסי ג'יי מיילס תרם 4 שלשות. ברבע האחרון היה זה דווקא דלון רייט שהתעלה וקלע 11 נק' כדי להבטיח את הנצחון. אם הראפטורס יידעו להמשיך ללכת ליד החמה ולשחקנים שהגיעו באותו יום את הסדרה הזאת הם יעברו. בשביל לעבור את לברון אני עדיין חושב שהם צריכים יותר מלאורי ודה רוזן.

מבחינת וושינגטון הם חייבים להניע יותר את הכדור, וול לוקח על עצמו יותר מדי, ובסוף גם הרס את כל מה שבנה בחצי הראשון. פורטר עושה פעולות יפות כשנוגע בכדור אבל זה לא קורה מספיק, הוא חייב לזרוק יותר מ7 פעמים במשחק. גם סאטורנסקי בכלל לא הורגש. סקוט ומוריס היו מעולים התקפית אבל הגנתית ביחד זה לא עובד .

ברוקס אמנם הפעם היה חייב לשחק איתם ביחד בגלל בעיית עבירות אבל הייתי שמח לראותו אותו מפצל את הדקות שלהם ומנצל את היכולות של כל אחד מהם בנפרד. יותר הנעת כדור, ביל חד ותרומה מאוברה היו מספיקים כאן לוויזארדס כדי לגנוב את המשחק, אז אם נראה את זה במשחקים הבאים לא אופתע אם נגיע ל6-7 משחקים.
השיפור חייב להגיע גם במשחק ההגנה, ציינתי כבר את כמות השלשות שהראפטורס קלעו, רובן היו במעבר או אחרי חדירות של לאורי\דה רוזן. הגנת האחד על אחד חייבת להיות טובה יותר במשחקים הבאים. יש לוויזארדס שומרים טובים לשים עליהם וירידה להגנה זה מפתח כבר שנים, אז בטח עכשיו כשכולם מעיפים שלשות במעבר.

 

פילדלפיה-מיאמי:

פילי צלחה את טבילת האש הראשונה שלה בפלייאוף, גם היא עשתה זאת בעיקר בזכות ערב קליעה נהדר מחוץ לקשת, אבל לא רק.
פילי סיימה את העונה ברצף של 16 נצחונות רצופים שהרבה פקפקו באיכות שלו בגלל היריבות שעמדו בדרך, אבל לדעתי צריך להסתכל על משהו אחר ברצף. עד פגרת האולסטאר הסיקסרס התקשו להסתדר ללא אמביד, אבל בזכות ההגעה של בלינלי ואיליאסובה לפילי פתאום נהייה ספסל עמוק ומנוסה, ולברט בראון יש אפשרות להעמיד הרכבי קלעים איכותיים מסביב לסימונס. בנוסף לצירוף שניהם החזרה של פולץ מהפציעה והשדרוג הנוסף ביכולת של סימונס ופתאום פילי קבוצה מצוינת גם בלי אמביד.

אז פילי נהייתה השנה מהקבוצות המהנות לצפייה בליגה וגם הלילה קיבלנו תצוגת כדורסל נהדרת. קצב טוב, המון תנועה ללא כדור וחסימות אוף דה בול, המון מסירות , אסיסטים , שלשות משוגעות ובן סימונס אחד. כשהקלעים של בראון קולעים ככה הוא יכול לתת פייט לכל קבוצה. סימונס יודע בדיוק מתי למסור ואיך למצוא את השחקן הפנוי וגם ממשיך למצוא לו נתיב לטבעת למרות שאין קליעה.

חלק גדול מהשלשות של פילי הגיעו בעקבות תרגילים מסודרים לקלעים שיוצאים על חסימות מכל הסוגים וכל הצדדים- מה שגורם הרבה פעמים לשחקן שמוצא את עצמו פנוי מתחת לטבעת. ספולסטרה חייב להכין את הקבוצה שלו הרבה יותר טוב למשחק הבא, אני במקומו מורה לשחקנים שלו לנסות לעבור את החסימות על הגב של השחקנים ובכך לא לתת להם להרים קליעה ולהכריח אותם לחדור, במקרה כזה שימוש בוויטסייד ליותר מ12 דקות יכול לעזור בהגנה על הטבעת.
לא כ"כ ראיתי את מיאמי העונה אז לא ארחיב יותר מדי, אבל אני כן חושב שספולסטרה חייב להאט את הקצב ולמנוע מהסיקסרס כ"כ הרבה מבטים פנויים. אמנם הם לא יקלעו שוב בסדרה 18/28 מהשלוש אבל הם כן יקלעו באחוזים טובים אם ייתנו להם כ"כ הרבה מבטים פנויים.

בנוסף ההגנה של הסיקסרס מרשימה מאוד, כמעט כולם יכולים להחליף על כולם והם מגיבים נהדר לרוטציות ההגנתיות. ראוי לציין שהם התחילו לשמור באמת רק בחצי השני אחרי שנרגעו קצת מהמחצית הראשונה בפלייאוף של הרבה מהחבר'ה שם. דראגיץ' היה חלש אבל אני לא יודע כמה יוכל לסחוף את ההיט לתצוגות של 110+ נק' למשחק לכן שוב אגיד שהמפתח הוא לגמרי ההגנה של ההיט ואיך הם מאיטים את הקלעים ואת בן סימונס.
אסור לשכוח שבמשחק הבא ג'ואל אמביד יכול לחזור ואז המשימה של ההיט הופכת לקשה הרבה יותר.

 

Tags:

30 תגובות ל - “מהלך מנצח (1) – ניתוח משחקי הלילה בפלייאוף / נמרוד איתן”

 1. שמעון

  15. אפר, 2018
  12:24

  קליי תומפסון לבד חיסל את הספרס בהגנה אתמול, רק צפו בקלטת המשחק מה הוא עשה למילס ופרקר שמילס בכלל לא הצליח אפילו לקבל מסירה מרוב שקליי חיסל אותו, בשנייה שקר החליף שומר וקווין שמר על מילס ישר דפק שלשה. זה היה בהיס לחיסול ממוקד אתמול.
  גם כיסה את כל הפרימיטר לבד

  Reply to this comment
  • נמרוד

   15. אפר, 2018
   13:36

   קליי זה באמת חוויה בהגנה, שומר לפי הספר. אבל אי אפשר לקחת ממה שמגיע עשה בהגנה על אולדריג' ובכלל בהגנה בצבע של הווריורס שגם מנעו מהבפרס להגיע לשם וגם עצרו אותם על 40.אחוז בריסטריקטד זה מדהים.

   Reply to this comment
   • שמעון

    15. אפר, 2018
    15:54

    לא לקחתי, מגי ודריימונד היו גם מעולים אתמול.

    Reply to this comment
 2. THE KING RUSSELL

  15. אפר, 2018
  12:34

  תודה רבה.

  נהדר ומחכים!

  Reply to this comment
 3. ולדי קוגן

  15. אפר, 2018
  12:45

  אז החלפנו את רועי רועי במאמן כדורסל.יפה מאוד, ניתוח מעולה.אין לספרס מי שישמור על דוראנט, הדבר הכי טוב שיכולים לעשות זה לשים לו משהו באוכל.

  Reply to this comment
 4. גיא הרשע

  15. אפר, 2018
  13:08

  צריך לומר את האמת על מיאמי.
  זו חבורה של אובראצ'יברים שהצליחו לא פעם בעונה הרגילה לנצח, למרות שהם היו הקבוצה עם החיסרון הכישרון.
  הבעיה עם להיות קבוצה אובראצ'יברית כמו מיאמי, היא שבפלייאוף, קשה הרבה יותר לכסות על החסרונות, ולנצח קבוצה עדיפה.

  הבעיה הבאמת חריפה של מיאמי היא שבשביל לנצח את הסיקסרס, הם חייבים לסיים את המשחק עם ניצחונות במחלקות ההאסל והריכוז.
  ואת זה, הלילה הם לא עשו. הם הפסידו גם בקרב רב' ההתקפה, וגם בקרב איבודי הכדור,
  וכאשר נותנים לקבוצה שקולעת בכאלו אחוזים מהשלוש כל כך הרבה פוזשנים נוספים, זה מתכון לתבוסה.

  מה יהיה בהמשך?
  אני מאמין שמיאמי יצליחו לקחת משחק או אפילו 2,
  כאשר אמביד יחזור, הוא יצטרך להוריד קצת חלודה.
  והם, מיאמי, עדיין קבוצה לוחמת, שעוד תצליח לשלוף את הציפורניים בהמשך.
  יותר מזה, קשה לי להאמין שהם מסוגלים לעשות.

  תודה על אחלה פוסט, נמרוד.

  Reply to this comment
  • נמרוד

   15. אפר, 2018
   13:39

   כמו שאמרתי, את מיאמי בעונה הסדירה כמעט ולא ראיתי. אין ספק שמבחינת כשרון הם נופלים.
   הסיקסרס קבוצת ריב' התקפה מהטובות בליגה, מה שיהיה עוד יותר יתרון כשאמביד יחזור.
   אין ספק שכמו שציינת הם יהיו חייבים לנצח בדברים שלא כלולים בכישרון, אלא יותר בהאסל רצון ואנרגיה

   Reply to this comment
 5. יואל

  15. אפר, 2018
  13:39

  תודה נמרוד,מאוד מעניין

  Reply to this comment
 6. Berch

  15. אפר, 2018
  13:44

  אחלה טור
  ניתוח וסיקור
  🙂

  Reply to this comment
 7. Ido

  15. אפר, 2018
  14:03

  תודה נמרוד. איך אנחנו עוצרים את רונדו?

  Reply to this comment
  • שמעון

   15. אפר, 2018
   15:15

   את רונדו לא קשה לשמור. מקולום היום שמר עליו צמוד מידי. תן לו את המרחב תהפוך אותו לזורק, שיזרוק את האבנים שלו כל הערב.

   Reply to this comment
  • שמעון

   15. אפר, 2018
   15:17

   תראה איך שמרו הלייקרס את רונדו ב2008 ואיך שמר פופ על לברון בעברץ לרונדו אין קליעה בשקל ובטח שהוא לא יקלע במשך כל הערב, על דיויס תביא דאבל אפ רצחני ואגרסיבי במקומות הנכונים ולהשתדל שלא יגיעו כדורים למירוטיץ בזמן הדאבל אפ. כל השאר בבקשה שיזרקו כל הערב וכל הלילה איאן קלארק הולידיי רונדו.

   Reply to this comment
   • נמרוד

    15. אפר, 2018
    15:31

    אז שמעון קצת הקדים אותי, אבל אין ספק שהוא צודק.
    אי אפשר לעבור על הגב של רונדו בחסימה, זה יוצר יתרון להתקפה כשרונדו הוא מהשחקנים הטובים בליגה בניצול היתרון הזה וזה היווה פתח לסלים קלים\אס', בעיקר ברבע האחרון.

    צריך פשוט לעבור לאנדר לחסימה, שהגבוה יתרכז בחוסם (בד"כ דיוויס או מירוטיץ') וככה אפשר להאט אותו.

    כמו שכתבתי בתגובה לאפלטון, דווקא ההתקפה של הבלייזרס צריכה יותר להטריד אותם לדעתי וסטוטס חייב להגיב למה שג'נטרי הציג במשחק הזה.

    הייתי מנסה דווקא להוציא את הכדור מהידיים של לילארד ושמקולום ישחק את הפיק&רול הראשון- מה שיכול להביא למצב של רוטציה הגנתית מלילארד ואז הוא יוכל לקבל את הכדור וליצור יותר בקלות

    Reply to this comment
    • שמעון

     15. אפר, 2018
     15:53

     נכון, כי נראה שגנטרי החליט ללכת על טקטיקה אחסל את ליליארד בכל מחיר ושאחרים ינצחו, סטוטס יהיה חייב להגיב לזה ומה שאתה אומר נכון בהחלט ואני גם מאמין שנראה את זה, מקולום הוביל לא מעט כדור במשחקים הבודדים של הבלייזרז שטרם ראיתי.

     השאלה גם האם ליליארד מסוגל לגבור באחד על אחד על הולידי ברגעים שיווצרו מצבים כאלו? לי נראה שהוא עלול להתקשות לקחת אותו לסל וכאן זה הזריקות מבחוץ /חצי מרחק שלו יכריעו, אם יתקשה לפגוע בהם פורטלנד עלולה להסתבך.

     אני חושב שהלקחים יופקו במשחק הבא.

     Reply to this comment
     • נמרוד

      15. אפר, 2018
      17:34

      הכוונה שלי היא שמקולום ייצור כדי שהורטציה הגנתית תביא לשומר אחר על לילארד או שאפילו יהיה לו יתרון מול קלוז אאוט/אופן שוט.
      בכל מקרה יהיה מעניין לראות איזה פתרון סטטוס יביא לזה

 8. אפלטון

  15. אפר, 2018
  14:47

  פשוט נהדר!
  דווקא עניין אותי לשמוע על המשחק שלא ראיתי בין ניואורלינס לפורטלנד. זאת נראה לי הופכת להיות הסדרה הטובה ביותר של בסיבוב הראשון.

  Reply to this comment
  • נמרוד

   15. אפר, 2018
   15:28

   תודה רבה

   האמת שאת המשחק הזה סיימתי לראות עכשיו ובאמת שהוא היה מרתק.
   ג'נטרי הכין פה הפתעה הגנתית מעניינת לדעתי וזה עבד לו נהדר במשך 3 רבעים. הוא פשוט לקח החלטה שלילארד לא ינצח אותו ותקף אותו עם הגבוה בפיק&רול עד שהשומר שלו חוזר , גם במחיר שכל השאר יישארו לבד (אפילו מקולום קיבל 2 שלשות חופשיות לגמרי בגלל זה). מה שכן הרוטציה ההגנתי של ניו אורליס עבדה בצורה מדהימה והם חיפו בעזרת עזרות מהוויק סייד. כמובן שיש כאן הקרבות בדמות אופנסיב ריב', כמה נקודות בצבע בגלל זה, אבל העבודה ההגנתית הייתה באמת מדהימה בחיפויים (מירוטיץ' עם 4 חסימות!).
   הבלייזרס לקחו אתמול הכי הרבה זריקות בריסטריקד פרט לפילי אבל קלעו מתחת ל57% וזה היה משמעותי.

   ברבע האחרון נגמר האווירה לחבורה של ג'נטרי וזה נתן להתקפה של הבלייזרס להשתחרר וכמעט לגנוב את המשחק. הייתי רוצה לראות יותר דק' של דיאלו והיל, ואולי אפילו אוקפור יכול לתת כמה דק' כדי שהחבר'ה יגיעו למאני טיים עם חמצן , גם במחיר של הפרש במהלך המשחק

   Reply to this comment
 9. צביקה

  15. אפר, 2018
  14:53

  יופי של טור! תודה רבה נמרוד!

  Reply to this comment
 10. המשגיח

  15. אפר, 2018
  15:55

  יפה מאוד!

  Reply to this comment
 11. דוד

  15. אפר, 2018
  16:15

  טור מעולה! רק מה שציינת לגבי גוון גוללא ככ מסתדר כי בדקות שהוא שיחק וושינגטון היו בפלוס 2 וכל שאר הקבוצה (למעט עוד שחקן זניח אחד) היו בנימוס!

  Reply to this comment
  • נמרוד

   15. אפר, 2018
   17:37

   במחצית וול היה +9 אחרי רבע שני נהדר שפירק את ההגנה של הראפטורס.
   במחצית השנייה התחילה השתוללות שלו והוא סיים אותה במינוס 7 הדקות שלו על המגרש.

   אבל בכללי את מדד הפלוס מינוס צריך לקחת לדעתי בעירבון מוגבל. הרבה פעמים זה תלוי בהרכבים איתם/מולם שיחק השחקן.
   כשראיתי את הוויזארדס ללא וול- ביל סטורנסקי ופורטר נתנו תפוקה יפה מאוד בהתקפה, הרבה מזה גם מהפיק&רול ובטח שהכדור נע יותר טוב. אתמול זה לא קרה כי זה וול וזה עבד מצוין ברבע השני אבל לא מעבר ובנוסף עיקר את המשחק של השחקנים האחרים.

   Reply to this comment
 12. מאנו דה מאן (לשעבר מיקי)

  15. אפר, 2018
  16:33

  אחלה ניתוח. תודה רבה נמרוד

  Reply to this comment
 13. דובי

  15. אפר, 2018
  16:45

  וול תמיד לוקח על עצמו והורס את מה שהוא בונה. זאת הבעיה שלו. לא מצליח לראות את הקבוצה מסתדרת בלעדיו ולא מצליח ליצור משחק קבוצתי שיכיל את כולם.

  Reply to this comment
 14. MBK

  15. אפר, 2018
  17:16

  תודה רבה
  פוסט איכותי מאוד

  Reply to this comment
 15. מנחם לס

  15. אפר, 2018
  19:13

  מצויין נמרוד!
  מציע להבא לא לנתח יותר משני משחקים.
  נגד יום קליעה כמו של קליי אין הרבה מה לעשות. מיאמי? קבוצה של אובראצ'יברס המאומנת להפליא ע"י אריק ספואלסטרה, וחייבים להדגיש שעם כל הנכון בניתוח שלך, פילי קלעה אמש כמה זריקות ללא תפילה.

  Reply to this comment
 16. גל אל איי

  15. אפר, 2018
  19:36

  דיוויס והולידיי היו שפוכים לגמרי בסוף המשחק בפורטלנד, והשדרנים ציינו זאת. עוד דקה או שתיים והבלייזרס היו מנצחים. פורטלנד מאוד חסרה את מו הארקלס ב-4. נורקיץ׳ חזר למימדיו הטבעיים ובכלל הפרונט ליין של המקומיים מאוד לא מרשים, בלשון המעטה. הסדרה הכי מעניינת במערב חוץ מאוק-יוטה

  Reply to this comment
 17. john

  15. אפר, 2018
  20:46

  ניתוח מעניין מאוד

  Reply to this comment
 18. רועי ויינברג

  16. אפר, 2018
  08:13

  ניתוח מעולה

  Reply to this comment
 19. amitlahev

  16. אפר, 2018
  10:31

  מעולה! ניתוח ברמה גבוהה ביותר

  Reply to this comment
 20. איל

  16. אפר, 2018
  17:46

  כיף לקרוא. מזמין עוד פוסטים בסגנון (כמה שיותר 🙂 )

  Reply to this comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *