מפרשית עמידה בחום? סיקור מיאמי קליפרס/חיים כהן

פורסם ב - 17. דצמ, 2017 ע"י ב - משחקי NBA

Shit just got real

הטיול הרגלי בן עשר הדקות מה-Doubletree Grand Hotel בו אני שוהה למקדש החום הידוע בכינויו האמריקנס איירליין ארינה, גורם לי להתרגשות בגוף של חתן בר מצווה רגע לפני קריאת הפרשה.
גם אחרי שקיבלתי את התג, ואפילו יותר, זה רק התעצם.
וכך, כמו רוקי ביום היוולדו אני מחפש את דרכי למושבי בארינה. הצוות של ההיט נחמד מאוד וכולם מסבירים ומנסים לעזור. אמריקה במיטבה.

בפרקט לא היה משהו מיוחד, אז נקפוץ למסיבת העיתונאים לפני המשחק.

ספולטרה החמיא לטיילר גונסון ובאם אדבאיו, ודיבר על הדמיון בין ההגנה על הווארד לזו על ג'ורדן.

דוק התחיל במחמאות לילדה של אחד העיתונאים שהתלוותה לאבא. אי אפשר לקחת ממנו את הכריזמה.
החמיא לספולטרה וריילי, שיבח את סוויט לו, והתייחס לשחקנים הצעירים שמקבלים הזדמנות עם הפציעות וצריכים לשחק את המשחק שלהם. כוכב מדיה.

משם לחדר ההלבשה של הקליפרס.

האמת שכולם בשני הצדדים ציינו שהעונה מאוד מתישה וארוכה ושהבק טו בקים קשים, אבל זו העבודה שלהם ומה שהם אוהבים לעשות, המטוסים נוחים, ומתמודדים עם זה.

ניגשתי ל-סי ג'יי וויליאמס,  השחקן היחיד שלא אכל, והוא היה ממש נחמד.
שוחחנו כמה דקות ומסתבר שהוא כמעט הגיע לחולון העונה. סוכן מישראל בשם מתי ניסה לשכנע אותו לוותר על החלום, אבל הוא התעקש והנה הוא ב NBA.

אחריו דיברתי עם סם דקר שהיה גם הוא נחמד מאוד, השתדל לאכול בריא ולא נגרר לאכול צ'יפסים כמו חבריו לפני המשחק.
הוא ציין לטובה את המחנה בישראל, ומנסה לשמר את יכולות ה 2k בשגרה השוחקת.

המרואיין הבא היה מונרטז הראל אדום השיער.
שאלתי אותו אם הוא חושב שלאור היכולת הטובה שהוא מגלה הוא חושב שהוא יכול לקחת חלק גדול יותר בקליפרס, והוא ענה שהוא מנסה להיות הכי טוב שהוא יכול וזה לא פשוט כי יש עוד שחקנים טובים בקבוצה. ספרתי 7 פעמים הוא במשפט, נמשיך.
שאלתי איך הקשר עם הפצועים, והוא אמר שהם מתעדכנים כל הזמן ובקשר טוב גם במסע למזרח.

שאלתי אם הם משחקים איתם ב-2k בין המדינות והוא ממש צחק ואמר שהאמת שכן. שהצעירים חזק ב-2k והווטרנים משחקים משחק קלפים במשחק שנקרא Boorage.
דיברנו על ההבדלים בין ההרוקטס ממנה הוא בא לקליפרס והוא שהכימיה טובה בשתיהן והוא נהנה בשני המקומות, ושהווטרנים (ציין לטובה את דוויט וננה) עוזרים בשני המקומות להרים את הראש ולהתמודד עם קשיים. הודתי לו על הראיון ועברתי לחדר ההלבשה של ההיט.

דגתי דג מוצלח במיוחד בדמות גוראן דרגיץ' הנהדר. הרכז היה חביב מאוד, ושוחחנו במשך קרוב לעשר דקות. הוא ראה את הסל של דונצ'יץ' ממגרש שלם ודיבר איתו, ונמצא בקשר טוב עם אחיו שמתאושש מפציעה קשה למרות שקשה עם הפרשי השעות והלו"ז העמוס לעייפה.

קישקשנו על הנבחרת והקבוצה, והוא סיפר שאת החבר'ה של הנבחרת הוא מכיר מגיל מאוד צעיר וזה כמו מילואים בצבא אצלנו, דחוס ונוסטלגי. דיברתי איתו על התקופות בפיניקס ויוסטון שם חלק דקות עם סטיב נאש, קייל לאורי ואייזאה תומאס, והוא אמר שתמיד יש שחקנים טובים שצריכים לחכות להזדמנות שלהם וזה בסדר ולא מפתיע.

מכאן למשחק.

ואי אפשר בלי מילה על הכרוז הצבעוני. הבחור מדליק את הקהל ומגחיך את שחקני הקליפרס בכריזה שלו, לרמה כזו שכל פעם שהוא מקריא שם של שחקן קליפרס שקולע אני צוחק.

רבע ראשון

המשחק התחיל באיבוד רע של ווסלי ג'ונסון מהקליפרס. מן העבר השני פאול סל של ג'יימס ג'ונסון מרים את שליש הקהל שנמצא בארינה. וויטרס חוסם וקולע בצד השני. אוליניק לא שומר ומקבל דאנקים מג'ורדן וג'ונסון ו 5-4 להיט אחרי 3 דקות.

ההיט בחגיגת בלוקים חוסמים התקפה אחרי התקפה וקולעים 6 רצופות. הקבוצות מחליפות סלים, באם אדבאיו נכנס להציק לג'ורדן שחגג עם 8 ו-8 ומצליח, ובסופו של רבע ראשון 24-17 למיאמי חום.

רבע שני

הקליפרס חוזרים טוב מפסקי זמן והפסקות, זה מוטיב חוזר.

עם תחילת הרבע השני, הקליפרס רצים עם שש רצופות אבל אלינגטון מרגיע בשלשה וטיים אאוט מפרשיות. הקליפרס שוב חוזרים טוב ועם תרגיל מצויו והנעת כדור יפה משאירים את הראל לדאנק יפה.

הראל מתפוצץ על מיאמי עם 10 נקודות אבל ריצרדסון ואליגטון עם 10 ו-8 בהתאמה משאירים את מיאמי ביתרון 37-31.

גוראן תופס את מילוש בפוסט ומתבריין, ולו ויליאמס לא תופס שום דבר ומתקשה מאוד מול הגנת ההיט. ההתקפה של מיאמי עובדת ומילוש רק ממזער עם שלשה ל 46-38.

ג'ורדן קולע סל בודד ברבע משני ריבאונדי התקפה 0.8 לבאזר אחרי תרגיל יפה של לו ויליאמס – הוא מחליף בין דיאנדרה לשחקן השני בטופ והולך עליו לחסימה וכך יש לדיאנדרה נתיב פנוי לריבאונד ההתקפה שהוא כל כך אוהב. 46-40 להיט במחצית.

רבע שלישי

המחצית השנייה החלה ללא הגנות/ללא החטאות וזה 52-45 אחרי דקה ורבע ברבע.

וויטרס לא מחטיא וסוויט לו לא מוצט את עצמו מתעצבן וחוטף טכנית. הקליפרס מורידים לשתיים בדקות טובות, כשלו חותך את הגנת ההיט הרפויה בדרך לדאנק שגורם לספו לנצל פסק זמן חמש דקות מתחילת הרבע 56-54 להיט.

כמה סלים נקלעים בשני הצדדים וסל של וויליאמס – C.J ויליאמס, מוריד לנקודה 3:15 לתום הרבע. ההיט ספרינג בנד ניגנו את "דספסיטו" במגוון כלי נשיפה ואנו חוזרים למשחק.

שוב הקליפרס חוזרים טוב מטיים אאוט וכופים איבוד על ההיט שמיצידם מוצאים את הדרך לעצור את דיאנדרה – פאולים. הענק מחטיא פעמיים בעוד ג'ורדן של ההיט – מיקי – מדייק פעמים מהקו השני ו-3 להיט.

Toooooo many steps כורז הכרוז אחרי איבוד של C.J ויליאמס בזמן שויליאמס השני איכשהו עם 9. אוליניק שפתח רע עולה עם גאמפר סווישי על הסקורבורד והקהל מתעורר לחיים ומרעיד את האולם שכבר 75%-80% ממנו מלא.

דקות של מחליפי הקליפרס שמחטיאים עונשין בלחץ עצום של הקהל, וריצרדסון שכבר עם 20 תופר שלדה נוספת ומרגיע את הקהל עם 69-65 עם תום הרבע.

רבע הכסף

מונטראז משווה בדאנק, אוליניק מגיב בשלשה, שנענית מיד על ידי מי אם לא ויליאמס – C.J ויליאמס. ג'וש ריצ'רדסון עם שלשה לארבע שולח את המפרשיות להפסקה לעשות חושבים, שגם ממנה הם חוזרים בצורה מוצלחת עם ליי אפ קשה של מילוש על שני שחקנים לאחר הנעת כדור טובה, ורק נקודה להיט.

דוק מכניס את ג'ורדן במקום הראל וניחוחות מאני טיים באוויר 6:34 לסיום. הקליפרס עולים ליתרון ראשון משלשה של תיאודוסיץ'! טיים אאוט ביתי, אוליניק משווה בג'אמפר, מילוש מחטיא שלשה ואנחנו בשיוויון 77. ג'ורדן שוב מחטיא עונשין, אוליניק מראה לו איך עושים זאת נכון עם 2 מהקו ואיש המשחק, גוש ריצרדסון תופר עוד שלשה חצי מטר מהקשת ומעלה לשלוש אחרי סל של האורחים.

מילוש קולע ומחטיא ואחרי החטאה הכדור חוזר לו לידיים ודווקא לו ויליאמס מעלה את הרליפרס בשלשה ל 84-85. דראגיץ' לוקח אחריות וקובר ג'אמפר על הראש של ג'ורדן, כרוניקה של איבודים של שתי הקבוצות באותו מהלך וזה 86-85 להיט עם דקה לסיום.

הארינה רועדת מ "DE FENCE!", ג'ורדן חוסם את ריצ'רדסון בהתקפה, נשרקת עבירה תוקף וכדור מיאמי.

ריצ'רדסון כמעט ודורך על קו הבסיס אך מתחמק בכדרור ומוציא עבירה מתורנדוויל. הוא קובר את העונשין כמו גדול.

וילסון עם שלשה שיכולה להשוות ו… מחטיא! 4.4 לסיום, פאול על אדבאיו, טכנית לריברס ואסטה לה ויסטה בייבי 90-85 למיאמי בבית.

הרבו להיט: ריצרדסון עם 28 באחוזים פנטסטים (10-16 ל-2, 6-8 ל-3 ו-2 מ-2 מהעונשין), וייטרס עם 13 חיצים 6 קרשים ו-3 בונבונים ואוליניק עם 11 נקודות, 5 ריבואנדים, 4 אסיסטים ו-5 חטיפות (!) הובילו את ההיט.

אצל האורחים דיאנדרה בעוד יום במשרד עם 12 נקודות ו-20 ריבואנדים, 8 מתוכם בהתקפה אבל 0-4 בזמנים קריטיים מהעונשין, מונטרז הראל עם 15 נקודות זריזות והצמד מילוש-לו חלקו 26 נקודות עם 3-16 משותפים מהשלוש. תיאודוסיץ' עם 6 כדורים חוזרים ו-5 פינוקים לעומת איבוד בודד, בעוד שוויליאמס הוסיף איבוד לכל אסיסט, והיו לו שבעה כאלה.אחרי המשחק ראיינתי את סוויט לו ששחה בתחבושות ואמבטיות, ריצ'דרסון המצויין בראיון אישי אחרי שכולם הלכו, את אוליניק כשכולם ראיינו את אדבאיו (יש לי חוש עיתונאי!), וצילמתי את הראיונות עם הדוק, גוראן ומונטרז.במוקד שוב היו קרבות הגבוהים. וייטסייד חסר וג'ורדן והראל נהנו ג'ורדן עם 20 ריבואנדים והראל עם 15 נקודות ב-15 דקות. אוליניק שמר פחות טוב והוא ואדבאיו ביחד חלקו 10 ריבואנדים. ההיט משוועים לגבוה נוסף לרוטציה, כי למרות רצף הניצחונות ואטלנטה הקרבה זה לא יספיק.

המשתפר: קלי אוליניק

התחיל לקלוע בשלב מאוחר של המשחק כשהוא נראה כמו הצל של עצמו בהתקפה, והבריק במאני טיים.

המאכזב: דיאנדרה ג'ורדן

גם לא מדבר עם עיתונאים וגם 0-4 מהעונשין?!

הקשר הישראלי: איגור קולשוב, אמארה סטודמאייר.

במסיבת העיתונאים לפני המשחק, הטלוויזיה הייתה פתוחה על משחק מכללות בין קלמזון לפלורידה, וראיתי לא אחר מאשר את חברי עוד מימי מכבי ראשון איגור קולשוב.
מחמם את הלב לראות את הבחור המוכשר עושה חייל בקולג'ים, ומקווה בשבילו שתהיה לו קריירת NBA מוצלחת. תזכרו את השם.

בראיון אחרי המשחק עם ג'וש ריצרדסון גיבור המשחק, דיברנו על ישראל, וג'וש הפגין בקיאות וזכר שאמארה שיחק שם! הקטע המלא בראיון

לסיכום, הייתה חוויה מדהימה למשחק ראשון ככתב, הארינה מדהימה, ובסופו של דבר השחקנים הם בני אדם שאפשר לדבר איתם בגובה העיניים (עם ה 6-6 שלי זה גם היה ככה פיזית), והשילוב של אנשים וכדורסל יוצר חוויה מהנה במיוחד.

נ.ב

מסתבר שיש בארה"ב מקצוע כזה של ניהול ספורט ומדיה, והוא דלת הכניסה הראשית לעולם המדיה בספורט.
הכרתי בחור מקסים בשם דוני שמידט (לא יהודי, בדקתי) שלמד את זה והסביר לי איך זה עובד, ובמשחק מול אורלנדו אותו סיקרתי כצופה הוענקו תעודות הצטיינות לסטודנטים במקצוע באורלנדו. מעניין.

Tags:

36 תגובות ל - “מפרשית עמידה בחום? סיקור מיאמי קליפרס/חיים כהן”

 1. המשגיח

  17. דצמ, 2017
  12:27

  מברוק חיים. יופי של סיקור

  Reply to this comment
 2. מתן גילור

  17. דצמ, 2017
  12:30

  תודה חיים. סיקור ברוח קלילה. אהבתי מאד.

  Reply to this comment
 3. ולדי קוגן

  17. דצמ, 2017
  12:56

  איזה יופי חיים, אחלה של סיקור. הולך בדרכו של מודעי עם הטיול האולטימטיבי לאמריקה

  Reply to this comment
  • החחChaimCo

   17. דצמ, 2017
   17:58

   הלוואי עלי טיול מופרע כמו של הצעיר.
   מנסה לנצל את המיטב מהשהות פה

   Reply to this comment
 4. Berch

  17. דצמ, 2017
  13:33

  תענוג של סיקור חיים, תמשיך ככה 🙂

  Reply to this comment
 5. עידן עופר

  17. דצמ, 2017
  13:47

  מעולה חיים

  Reply to this comment
 6. איל

  17. דצמ, 2017
  15:01

  חי את החלום. אחלה סיקור

  Reply to this comment
 7. אשך טמיר המקורי

  17. דצמ, 2017
  16:10

  תודה רבה. אחלה סיפתח

  Reply to this comment
 8. Smiley

  17. דצמ, 2017
  16:17

  יפה מאוד. קצר וקולע – תענוג!!! המשך להנות

  Reply to this comment
 9. עומר מזיג

  17. דצמ, 2017
  16:35

  אחלה סיקור מאחלה אולם. בSeason opener הייתי שם ובקושי הצלחתי להיכנס בכלל לחדר הלבשה של מיאמי. כנראה חשבו שאתה ברוסטר או שחקן עבר או משהו 🙂

  מחכה לראיונות

  Reply to this comment
 10. THE KING RUSSELL

  17. דצמ, 2017
  16:42

  תודה רבה. כתיבה טובה וקלילה. מעולה ממש

  Reply to this comment
 11. MBK

  17. דצמ, 2017
  17:06

  תודה רבה חיים
  חי את החלום האמרקאי 😉

  Reply to this comment
 12. ChaimCo

  17. דצמ, 2017
  17:19

  תודה רבה חברים! הראיונות עולים עכשיו! ממליץ לפחות על הראיון עם J Rich

  Reply to this comment
 13. אפלטון

  17. דצמ, 2017
  17:39

  נהדר תודה חיים!
  מחכים בקוצר רוח לבאים בתור. אתה תישאר באורלנדו כל העונה?

  Reply to this comment
  • ChaimCo

   17. דצמ, 2017
   17:56

   עכשיו במיאמי, וכרגע לא, מקווה לחזור בהקדם זו חתיכת חוויה

   Reply to this comment
 14. מנחם לס

  17. דצמ, 2017
  17:40

  כל הכבוד חיים! נהניתי מהשפה הקלילה, וממש כל הכבוד לך שהצלחת לראיין את ריצ'רדסון. אתה 6'6? וואלה יש לנו איש צוות 1.97 מ'. במפגש הבא צריכים גבוה שני לשמור על חיים!

  Reply to this comment
 15. ChaimCo

  17. דצמ, 2017
  17:55

  1.98 😅
  ובד"כ במפגשים אני מתמודד עם איל ספיר הלא קצרצר בכלל 😉

  Reply to this comment
 16. בוני

  17. דצמ, 2017
  18:12

  לא היה אוכל לעיתונאים במשך כל המישחק?

  בכל זאת חנוכה הייתי מצפה לאיזה לאטקעס עם סוכר או סופגניית ריבה.

  Reply to this comment
  • ChaimCo

   25. דצמ, 2017
   13:04

   האמת שהיה, לא יצא לי לנסות.
   אכלתי חטיפים שהיו זמינים לנו לעמדת עיתונאים ויכלנו למלא שתייה חופשית מהמכונה, זה הספיק לי והיה אחלה.

   Reply to this comment
 17. פאקו

  17. דצמ, 2017
  18:32

  מעולה וכיפי. תודה על הסיקור.

  Reply to this comment
  • משגיא נאור

   17. דצמ, 2017
   18:40

   תודה חיים, תענוג של סיקור. תהנה!!!

   Reply to this comment
 18. דובי

  17. דצמ, 2017
  19:04

  מצוין… תודה רבה!

  Reply to this comment
 19. אחד העם

  17. דצמ, 2017
  19:08

  חיים כל הכבוד.. סיקור מהנה מאוד.. מחכה לעוד כתבות
  עלה והצלח….

  Reply to this comment
 20. איל רדושקוביץ

  17. דצמ, 2017
  19:23

  ישששש! עונג של סאנדיי

  Reply to this comment
 21. גיא הרשע

  17. דצמ, 2017
  19:27

  סיקור נהדר,
  כל הכבוד!

  Reply to this comment
 22. Wave bull bul

  17. דצמ, 2017
  19:43

  1++

  Reply to this comment
 23. איתן מאג'ר

  17. דצמ, 2017
  20:03

  תודה על הסיקור

  Reply to this comment
 24. עגל

  17. דצמ, 2017
  20:04

  מצוין חיים. זה כל כך שקוף שאתה נהנה. חתן בר מצווה בגובה שקרוב ל-2 מטר . . .
  דוני שמידט? נשמע לי כמו גרמני ארי מבטן ומלידה (מקסימום אוסטרי)

  Reply to this comment
 25. רובי

  17. דצמ, 2017
  20:09

  כל הכבוד חיים !

  פשוט גאווה לדוד המזדקן 😉

  Reply to this comment
 26. amitlahev

  17. דצמ, 2017
  20:10

  תענוג חיים!
  כישרון כתיבה משובח כמו כישרון הכדורסל שלך..

  Reply to this comment
 27. שי אבן צור

  17. דצמ, 2017
  20:14

  כיף של סיקור חיים!

  Reply to this comment
 28. צביקה

  17. דצמ, 2017
  20:15

  אחלה סיקור!

  Reply to this comment
 29. ראובן

  17. דצמ, 2017
  20:17

  אחלה סיקור חיים , נראה לי שאני אגיע למגרש עם עקבים …
  מה המשחק הבא ?

  Reply to this comment
  • ChaimCo

   25. דצמ, 2017
   13:06

   צריך לתכנן טיול עם כמה שיותר בק-טו-בקים ואז אדע 🙂

   Reply to this comment
 30. הלל

  18. דצמ, 2017
  00:25

  וואוו! שילוב של קנאה ופירגון גדול 🙂
  תמשיך לדווח ככה, אחלה כתבה

  Reply to this comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *