שיקגו בלוז – לפעמים כל מה שצריך כדי להפוך לווינר, זה סדק קטן בגולגולת. רשמים מהמשחק מול הסיקסרס

 

 •  לפני שבועיים ישבתי ביונייטד בסוף הרבע הראשון מול הקאבס והיה שקט כמו בהלוויה. מתוך 108 מקומות למדיה  רק שישים היו מאוישים. הקהל  והתקשורת באו בעיקר לבהות בלברון וחוץ מזה אפטיות מוחלטת.
 • ברבע השלישי נשברתי וכתבתי למנחם. זה היה אחד המשחקים הגרועים ביותר שיצא לראות. שליש מהקהל כבר עזב. העיתונאים רובם ירדו לחדר המדיה. על לעזאזל הייתי אמור לכתוב? אני והעיתונאים שלידי כבר פינטזנו איך אנחנו תולים את המקלדת ויוצאים לחל״ת עד כלות הבנייה מחדש. ומאז, בניגוד לציפיות, הבולס, כמו הבולס שהם, יצאו למסע נצחונות של 5:0.
 • אלו היו חמישה נצחונות שהרגישו כמו אלף נצחונות.למי שלא עוקב אחריהם קשה להסביר את התחושה של התנגשות בין הציפיות הכי נמוכות שיש סביב הבולס למה שקרה על המגרש. מצד שני, כל מי שמתעניין בבולס או קרא את הסיקורים שלי יודע שבשלוש שנים האחרונות הבולס הצטיינו בעיקר ביכולת שלהם להיות לא צפויים, לנצח את המשחקים האבודים ולהפסיד במשחקים הכי בטוחים.
 • אבל בוא לא נתבלבל, הבולס עוד הולכים להפסיד כמות הגונה של משחקים. לפחות ארבעים מהם אם אתה אחד מהאופטימים. כלומר, זאק לאבין יחזור עוד מעט והבולס הולכים לנצח כמה משחקים ולהראות לא רע. ואז הם הולכים לעשות טרייד על רובין לופז וניקו מירוטיץ (הג׳ורדן המונטגמרי) ואז תגיע הנפילה. הבולס יהיו טובים ממה שהעריכו אבל צפויים עוד רגעים קשים. זו כמובן רק הערכה שלי אבל נחיה ונראה. היום אנחנו משחקים מול פילי והפרוססורס נטולי הפרוסס שנשאר בבית בגלל קרסול שהתעקם (שיהיה בריא!)
 • אני  יודע שאני לא לבד. אני יודע שיש בארץ עוד קוראים שאכפת להם מהבולס, שמתעניינים בקבוצה ורוצים שתצליח. לחבורה האמיצה הזו אני מציע, להתעלם מהפסדים ונצחונות ולהסתכל על משחקי הבולס דרך הפילטרים הבאים:
  • האם הקבוצה תחרותית – האם היא נותנת הכל ומאתגרת את היריבה?
  • התקדמות – האם השחקנים מתקדמים ומשתפרים? מי משתפר? מי דורך במקום?
  • האם הקבוצה לומדת מטעויות?
 • אז איך הבולס עומדים בפרמטרים האלה? ובכן, מקבוצה שדרגה את התחתית כמעט בכל פרמטר אפשרי הבולס קפצו, לו היו נשפטים רק על פי חמשת המשחקים האחרונים, לאחת מקבוצות ההגנה הטובות בליגה ולקבוצת התקפה לגיטימית. כריס דאן הפך מכריס dud לקלע well done עם 16 נקודות בממוצע, 5.1 רבאונדים, ושבעה אסיסטים למשחק בשבעת המשחקים האחרונים וכל הטוב הזה מוגש ב44% קליעה מהשדה.
 • לפני המשחק אני ודאן התקשקשנו קצת בחדר ההלבשה והוא נאות לתת לי ראיון קצר על המשחקים האחרונים למרות שהוא היה בלחץ לצאת להתחמם
 •  ניקו מירוטיץ, שחקן שהתקשה והיה לא יציב שנה שעברה, חטף פיצוף לפנים מפורטיס וראו זה פלא – מאז שחזר הוא קלע 20 נקודות וקטף שישה רבאונדים  והכל ב50% ומעלה. חברו לדו קרב בובי ״קרייזי אייז״ פורטיס נותן גם הוא תפוקה לא רעה של 13 נקודות, 7 רבאונדים ו1.6 אסיסטים.
 • "אני לא יכול להגיד מספיק על כמה טוב שני אלה משחקים אחד עם השני"  פרד הויברג אמר בראיונות לפני המשחק "הם מראים כימיה גדולה, וברור שאנחנו מקווים לשמור את זה".
 • הויברג כמובן קצת מגזים והשניים לא מחליפים מילה מחוץ למגרש. אבל על המגרש הם צמד חמד
 • כמה צמדחמד? כזה צמד חמד:

 • עם מראקנן, פורטיס ומירוטיץ יש לבולס שלושה שחקנים גבוהים וחזקים שמרווחים את המגרש ומהווים איום מהשלוש. זו התפתחות חיובית שנעקב בהמשך איך הויברג מנצל אותה.
 • מי עוד התקדם? – ובכן על לורי מראקנן אין צורך להכביר מילים ואני מפנה אתכם לדרוג הרוקי השבועי הנפלא של תומר שאנן. הילד כשרון גדול ושרק ימשיך להתפתח. ג׳סטין הולידיי ממשיך להיות השחקן הכי חסר כריזמה שראיתי עד היום אבל את הנקודות הוא שם. וכמובן, הפייבוריט האישי שלי – דיוויד נואבה, האיש משומקום שנקטף מליגת הפיתוח אחרי ששום קבוצה לא חשבה שהוא מספיק טוב לבחירה בדרפט, ובכן איתו על המגרש הנט רייטניג של הקבוצה הוא פלוס שש ובלעדיו היא מינוס 14. אולסטאר הוא לא יהיה אבל שחקן רוטציה מצוין הוא כבר עכשיו. הוא מתפתח מעולה ומביא אינטנסיביות ואחריות למגרש שמתבטאת בהמון פעולות קטנות שמוסיפות המון.
 • ומעל לכל – יש כימיה בקבוצה. הם נהנים לשחק ביחד, הם עובדים קשה בין משחקים, ועושה רושם שבין דו קרב אגרופים והפסדים מכאיבים הם אוהבים את המאמץ ומפגינים תשוקה למשחק. רואים את זה בחימום לפני המשחק ורואים את זה במהלך המשחק. בשתי התמונות למטה, הקבוצות בשיוויון לקראת סיום המשחק. הבולס כולם עומדים על הרגליים ומטריפים את החמישיה על המגרש. בצד השני שחקני הסיקסרס יושבים באדישות על המגרש.

 

 

 • אני יודע שאני יורד עליו הרבה, אבל שחייבים לתת קרדיט נותנים – פרד הויברג קיבל את המפתחות לקבוצה הזו והוא עושה עבודה לא רעה ומגיע לו כל הקרדיט על הנקודות שציינתי.
 • אז למה אני מספר לכם את כל זה? כי אני יושב כאן בהפסקה של המשחק מול פילדלפיה, ואני עוד לא יודע אם הבולס ינצחו או יפסידו אבל כיף לי לראות אותם.
  • האם הקבוצה תחרותית – כן. לא בהכרח מנצחת אבל המלחמה חזרה לפרקט
  • התקדמות – האם השחקנים מתקדמים ומשתפרים? – כן. זה עוד רחוק ממושלם אבל ההתקדמות קיימת
  • האם הקבוצה לומדת מטעויות – הנצחונות האחרונים מלמדים שהקבוצה לומדת לסגור משחקים. בתחילת העונה הבולס שמטו ברבע הרביעי כמה משחקים שהם יכלו תאורטית לנצח. המשחקים האחרונים מראים שהילדים לומדים.
 • אגב מחצית, קראתי לא מזמן באתר שזריקות מיד ריינג׳ הם מחוץ לאופנה בגלל חוסר יעילותן. שמשהו יספר את זה לבולס.

 • במחצית הולידיי בוער עם עשרים נקודות בחמש משבע מהשלוש. הוא לא יקלע יותר עד סוף המשחק.
 • בן סימונס. יש לו פוטנציאל #1

 • במרוץ הדאנקן דונאט הדונאט מנצח!
 • בן סימונס. זה רוקי זה? #2

 • המחצית השניה הייתה הרבה יותר קשה. סימונס וסאריץ׳ חתכו את ההגנה של הבולס שוב ושוב ועל זה אמר סימונס אחרי המשחק:״ יכלתי לעשות יותר במשחק, הרגשתי שאף אחד מהם לא מסוגל לשמור עלי, דאן לחץ והיו לי כמה איבודי כדור, אבל באופן כללי אני מרגיש שאם הייתי יותר אגרסיבי זה היה נגמר אחרת״. יש לסימונס יכולת לתת מסירות קטנות כאלה, שאי אפשר לצפות או לשמור מולם וזה דבר מדהים לראות מרוקי עם פחות מחצי עונה. את המשחק הוא מסיים עם 19 נקודות, 11 ריבאונדים, ותשעה אסיסטים.
 • רבע רביעי, ארבע דקות לסיום, ניקו  מירוטיץ מפספס שלשה, זיפסר תופס ריבאונד, ניקו יורה עוד שלשה, פורטיס תופס את הריבאונד ואז מתחיל לעשות שרירים תוך כדי צרחות תמיכה בניקו. איזה ווירדוז!
 • ברבע הרביעי כבר חשבתי שנגמר. הסיקרס כבר הובילו בתשע נקודות עם חמש דקות לסיום. סימונס וסאריץ קדחו חורים בהגנה של הבולס כאילו זה סתם אימון, והבולס נראו בקריסה.  ואז ניקו ודאן נכנסו לפעולה

 • נגמר עם 117 לבולס מול 115 לסיקסרס. הנתון המעודד ביותר לקחת מהמשחק הזו הוא הבטחון שהפגינו הבולס ובעיקר כריס דאן וניקו מירוטיץ בדקות הסיום. נראה שהבולס מתקדמים אבל עם הבולס כמו הבולס. כל משחק הוא הפתעה.

 

 

לפוסט הזה יש 41 תגובות

 1. !!!great

  1. מצטרף למחמאה.
   ביקור מוצלח ביותר במשחק מרתק!

  2. +1

  1. תודה!

 2. אני חושב שהבולס חייבים להביא מישהו תותח לעמדה 3 ואז יהיה ניתן לעשות פלייאוף

  1. יש אנשים שיגידו לנו שפלייאוף הוא תרחיש הבלהות של הקבוצה

 3. כתוב מעולה
  הסיפור בין מירוטיץ' לפורטיס מדהים. מספיק דרמה, מתח ותפניות בעלילה לסרט 30FOR30.
  מעניין אם ינסו לשחזר את "אפקט פורטיס-מירוטיץ'" גם בקבוצות אחרות.
  TT וקווין לאב ?
  הגבה וקאזינס ?
  הווארד ובאטום ?
  רק טוב יכול לצאת מזה 🙂

 4. סיקור מצוין

 5. מעולה!

  עלית על נקודה משמעותית בהצלחת הבולס –
  ההגנה שלהם.
  אלו לא רק הסלים המשוגעים של דאן ושל מירוטיץ' (שאם נודה באמת, הגיעו אחרי זריקות רעות),
  אלא זו ההגנה (בעיקר ההגנה נגד התקפת המעבר) שצדה את עיני.

  יש המון פוטנציאל לקבוצה הזו,
  והיא הפכה לדעתי לאחת הקבוצות המומלצות לצפייה.
  (אחרי המשחק של יוסטון, אני עברתי לשיקגו, והתעלמתי מהמשחק בין הת'אנדר לדנבר. לא התאכזבתי)

  1. אני חושב שהזריקות הרעות הן תוצאה של חוסר הניסיון והלחץ שבו נמצאים השחקנים. זה בלט בעיקר ברבע הרביעי

 6. נהדר, תודה רבה.
  מעניינת האבחנה על הספסלים.

 7. מצויין. שרק ימשיכו ככה.

 8. מעולה, אחלה ריאיון עם דאן שסוף סוף מתחיל להיראות כמו רכז לגיטימי בליגה.

 9. מצוין, נהניתי. רואים שאתה באמת אוהב את הקבוצה כמו אוהד אמיתי. בסוף עוד תגרום לי לאהוד את המועדון המקולל הזה (סתם, אני עוד זוכר להם את שנות ג'ורדן הנוראות)

 10. גיא אתה כותב כמו ילד .
  תכתוב פשוט אני רפה הבנה אין לי מושג באימון טעיתי .
  הרבה יותר קצר ולענין .

  1. 100-

 11. ה- 1-2 punch הטוב בליגה (פורטיס את מירוטיץ')

  1. 🙂

  2. +1

  3. 🙂

 12. כריס דאן החליט אולי סוף סוף לממש מעט מהפוטנציאל שעליו כולם דיברו לפני הדראפט.
  בהחה שלאבין יחזור כמו שצריך מהפציעה ולבולס יש אחלה קו אחורי ומחליפים.
  עכשיו צריך לברר מה הם מתכוונים לעשות עם לופז שלא ממש בתכניות (ואולי גם מירוטיץ'…) כי הקו הקדמי קצת עמוס בחברה שצריכים דקות כדי להתפתח.

  1. אני חושב שגם לופז וגם מירוטיץ יוטרדו בקרוב

 13. עם כל הכבוד לשיקגו, השוס כאן הוא מסגרת הזהב המהבהבת.

  1. אני בחרתי אדומה אבל העורכים הלכו על זהב ואני מבסוט מהם!!

   1. ובצדק. שנה טובה לחיילנו, למחנכת נורית ולורד אותה אני אוהב בסתר לבי. אה, ונביא הביתה זיפ!

 14. תענוג גיא.
  איך אני אוהב מן רצפים לא צפויים כאלה שהקבוצה מתחילה להתחבר משום מקום. מעניין כמה זמן יחזיק.
  איך מרקנן נראה לך? הויברג אמר שהוא סובל מכאבי גב

  1. הוא עבד עם מאמן כושר על תרגילים מיוחדים, והוא היה יותר חלוד מהרגיל אבל עם התקדמות המשחק היה נראה שהוא מסתגל.

 15. אני כל כך שמח עם מסע הנצחונות של שיקגו. אני מתחילה הייתי מאד עבור פרד הויברג וממש חששתי שהוא יפוטר. אני מבסוט ביותר מההתקדמות של ולנטיין. הוא אחד הפייבוריטים שלי במכללות.

  מצויין גיא!

  1. שנה שעברה הויברג התקשה מאד. הרוטציות היו ארוכות, לא עקביות, ובלבלו את השחקנים. באטלר זלזל בו לפחות פעמיים לפני כולנו. וייד לא ספר אותו והיה נראה שהיה לו קשה. נראה שהוא אוהב לעבוד עם שחקנים צעירים, והם גם נוטים לבטוח בו יותר והשנה הוא נראה בטוח יותר. העבודה שלו עם דאן נראית בברור, מראקנאן מתקדם יפה ושאר הצעירים גם מתקדמים מי יותר מי פחות. נראה גם שהשנה הכימיה הקבוצתית טובה יותר. אני חושב שגם ניהול המשחק שלו השתפר קצת ואתמול הוא קיבל החלטות טובות. אם הוא ימשיך במומנטום הזה, גם אם הקבוצה תפסיד עוד 30-40 משחקים אפשר יהיה לקבוע שהוא עשה עבודה טובה.

 16. אסור להם להמשיך לנצח.
  חייבים ללכת על הטנק בכל מחיר.

  כשהחתימו את מירוטיץ כביכול בלי סיבה אמיתית ובחוסר רצון בולט, אמרתי שהחוזה שלו הוא שם פשוט כדי שתהיה אפשרות אולי לקבל עליו משהו בטרייד אם הוא יראה ניצוצות.

  זה הצליח מעל למצופה, ולדעתי בעקבות השילוב של היכולת שלו עם החוזה האטרקטיבי, הבולס יכולים לקבל עליו היום בחירת סיבוב ראשון, וגם לעזור למיקום שלהם בטנק.

  חייבים לעשות את זה, וגם לחפש בית חדש ללופז תמורת הבחירה הכי טובה שיוכלו לקבל.

  הטעות הכי גדולה שהם יכולים לעשות עכשיו זה להסתנוור מהנצחונות ולפספס את התמונה הגדולה וסדר העדיפויות הנכון.

  4 חודשים של מחוייבות לטנק, וכמו שצמרת הדראפט נראית השנה – זה ישתלם לשנים ארוכות מאד – הרבה יותר מעוד כמה נצחונות העונה.

  1. אני מסכים איתך לגבי לופז ומירוטיץ ולדעתי הם יוטרדו בהקדם האפשרי. יש מלכוד מסוים בטנקיג פלוס בניה מחדש. אתה רוצה לראות שחקנים מתקדימים ולומדים לנצח משחקים, מצד שני אתה לא רוצה להצליח יותר מדי. הבעיה (הטובה) של הבולס היא שיש שם הרבה שחקנים שרוצים להוכיח את עצמם ורעבים לנצח

   1. את מירוטיץ' אפשר להטריד רק מ 15.1.

    מינסוטה, טורונטו, יוטה, מילווקי, דטרויט, ניו אורלינס – יהיה שוק בשבילו.

    האיזון בין טנק לבין תרבות אירגונית חיובית הוא ויכוח עתיק בליגה, אבל במקרה של הבולס ושל נדראפט הקרוב, זה נראה שזה באמת יכול להסתכם רק בעונה הזאת וב 4 חודשים הבאים ליתר דיוק.

    בתנאים כאלה, זו לא ממש צריכה להיות דילמה גדולה.
    להיכנס לטנק ולתת גז. עכשיו.

    1. מעניין. הנה חידה קטנה – מי אמר את המשפט הבא לפני שנה וחודשיים על הקבוצה האהובה עליו:

     "טנקינג במצב של הלייקרס לא בא בחשבון.
     פיתוח הצעירים זה כל מה שחשוב, ואם בסוף יהיה מזל – אז יהיה.
     הקבוצה תהיה בלוטרי בכל מקרה.
     הרבה יותר חשוב להביא שחקנים שינחילו לילדים הרגלים נכונים ויעזרו לנצח כמה משחקים.
     מי שחושב אחרת מוזמן לאהוד ולהנות מהסיקסרס.
     לא ככה מצליחים בנבא."

     1. הנה עוד חידה – מי מנסה להיות חכם בלילה ונכשל קשות כי הוא לא מצליח להבין את ההבדל בין תפוחים לתפוזים ?

      מי שמשווה סיטואציה של קבוצה שרק תשמור על בחירת הדראפט שלה אם היא תהיה בין 3 הראשונות לזו של קבוצה שמובטח לה לשמור על בחירת הדראפט שלה בכל מקרה ואם היא רק קרובה לטופ – מובטח לה להישאר באזור הזה (המאד חזק השנה) בכל מקרה…

      אבל אל תתייאש. העיקר זה הנסיון.
      בערך.

 17. אחלה סיקור נהניתי לקרוא . שיקגו מתחילה להראות טוב היא צריכה לעשות טרייד כפי שציינו על מירוטיץ ולופז מכיוון שהפרסים בדראפט של 2018 מאוד מפתים .

  1. ואם מירוטיץ ממשיך ביכולת הזו הטרייד שלו הופך לפרס בפני עצמו

 18. סיקור מעולה גיא! שמח בשבילך שהבולס מנצחים קצת, אבל אל תחשוב אפילו על ה40 הזה. הם לא יעברו 30 ניצחונות השנה.

  1. אמרתי שהם יפסידו עוד ארבעים! אגב המסגרת זהב נעלמה!!!

 19. אחלה סיקור
  דאן אחד האהובים עלי השנה

כתיבת תגובה

סגירת תפריט