ימי ווימס – מה קורה למה בעצם והשלכות אפשריות

אם גם אתם שואלים את עצמכם מה קרה במכבי בימים האחרונים אתם בחברה טובה מאוד. תקציר העניינים עד עתה: לישראל הופיעו בודקי סמים כדי לעשות בדיקת סמים לכמה שחקנים ביניהם וויקטור ראד גל מקל וסוני ווימס. אה כן רגע, צריך להזכיר, כמה ימים קודם התפרסם בתקשורת שמכבי רוצה לחתוך את ווימס, זה חשוב. כך או כך העובדה שהתרחשה בדיקת סמים ושווימס נכח בה היא מוסכמת על כולם. למה היא קרתה ומה קרה שם בדיוק, על זה חולקים הצדדים השונים ובשביל זה אנחנו כאן.

מכבי בעונת שפל זו שנה שנייה ברציפות, את זה כולם יודעים. עונת השפל הגיע אחרי קיץ ארוך ואינטנסיבי בוא הוחתמו בקול תרועה כמה וכמה שמות גדולים ובראשם: סוני ווימס. קילומטראז' אירופאי ארוך, נסיון במעמדים גדולים, הביע נכונות להנהיג. על הנייר חבילה המושלמת למכבי שאחרי העונה שעברה.

אלא שכאן התחילו הצרות. העונה האירופאית התחילה רע, התדרדרה עוד, מאמנים הוחלפו ישיבות שחקנים כונסו ובסוף מכבי מוצאת את עצמה במצב הבא: במקומות האחרונים במפעל, בלי הסנטר הגרמני שהושאל, בלי קווינסי מילר הפצוע ועם חדר הלבשה מפורר לרסיסים. אודות חדר ההלבשה שמענו אחרי העזיבה של צירבס, אז התפרסם שהסנטר הגרמני חווה התעללות רגשית מקרב האמריקאים שנהגו להקניט אותו בפומבי לעתים עד כדי דמעות. לפחות, זה מה שטענו נציגי הגרמני שהושאל לבאיירן עד תום העונה. מעבר לכך, מעמדם של הישראלים הדרדר עד כדי אי קיום העונה כשעל ההמולה כולה בתקשורת ומחוצה לה מנצח אדון 'אני לברון' סוני ווימס.

לאחר ההפסד לגלאטאסריי התקבצה ההנהלה של מכבי (הם כבר עובדים קבוע בלילה לדעתי) ובבוקר התפרסם שמכבי שוקלת לחתוך את ווימס. כל אדם שעיניו בראשו הגיב בוודאי ב-פחחחחחחחחחחח ארוך ומתמשך. בעיות בחדר ההלבשה? תפתרו אותם, אתם לא מוותרים על השחקן הכי טוב שיש לכם על הנייר ועל השחקן החופשי הכי גדול שבא למכבי בשנים האחרונות. כך או כך זו היה אייטם, חומר לדיונים היפוטיים ולא יותר.

ואז פרשית הסמים. ופה מתחילות הגרסאות השונות. כדי לא לתת עדיפות לאף אחת נביא את הצדדים השונים ונרד עליהם בשווה. ותאמינו לי שיש לא מעט על מה לרדת פה.

מכבי תל אביב טוענת שהבדיקות הללו הם בדיקות סדירות שמתרחשות אחת לכמה זמן. [טיימינג מכבי טיימינג] ווימס טוען שהבדיקה הוזמנה במיוחד בשבילו ובסביבת ראד שנבחן אף הוא טוענים שגם כדי להפיל אותו הוזמנה הבדיקה [אדון ווימס, נניח וזה נכון, למה התחמקת?] ווימס טוען, שהוא בכלל לא התחמק, ושהבוחן זרק את כל הכוסות לפח [נשמע אמין] בנוסף הוא טוען שעבר שלוש בדיקות סמים במהלך תקופתו שנה שעברה בNBA [אם אכן כך, למה הבדיקה הזו הפתיע אותך בדיוק?]. מכבי טוענים ששחקן שאינו ממלא את הבדיקה הוא כשחקן שנכשל בה [פורמלית, נכון] ועל כן זכותה של מכבי להתיר את החוזה של ווימס ללא פיצוי.

עכשיו, בואו לא נניח שמכבי היא מן שה תמים שנורא רוצה בספורטיביות ובמשחק הוגן, האם אנחנו חושבים שמועדון בסדר גודל של מכבי לא יכול להגן על הכוכב שלו גם לו באמת היית בדיקה מקרית וווימס היה מתחמק? בטח שכן. נוסף לכך, מכבי טוענת שגם לנדבסרג עבר בדיקה כזו בשנה שעברה, אלא שאופס, אף אחד בתקשורת לא ידע על כך אז. נניח שלנדסברג באמת עבר, למה פתאום התקשורת מעורבת? אל תדווחו לתקשורת, תסגרו את זה ביניכם, תגנו על הכוכב הגדול שלכם כדי להציל משהו מהעונה.ההחלטה לכבש את הכביסה בחוץ לא גורמת לכל העסק להריח טוב במיוחד. ואני עדין.

מכיוון שאני מניח שאנשים אינטליגנטים לא חושבים שמכבי היא השה התמים בסיפור, נסכים שקרה כאן מהלך מתוחכם בוא מכבי חתכה את השחקן אותו היא סימנה כשעל הדרך היא חוסכת מעל מיליון דולר (750 אלף עד סוף העונה, 300 אלף פיצוי). אין לי כוונה לדון באריכות האם זה מעשה נאה או לא [בקצרה: זה לא. זה מסריח למרחקים]. מה שכן מעניין אותי אלו ההשלכות.

למעשה, מכבי בסיפור הזה וויתרה על אירופה. אף שחק גדול לא הולך לחתום בקרוב, הרשו לי לנחש, ובלי ווימס בלי סנטר נורמלי ועם מילר פצוע אין למכבי הרבה מה למכור אלא אם כן נראה פריצה מדהימה של הישראלים. גם זה, תנו לי לנחש, לא יקרה.

אז למה מכבי עשתה את זה?

הכל מתחיל בחדר ההלבשה וממשיך במנהג המגונה מאוד לתכנן את העונה הבאה באמצע העונה הנוכחית. מכבי למעשה מכוונת לבנות קבוצה סביב גאודלוק, אותו גאודלוק שבסוף שבוע שעבר התבטא בתקשורת בדבר רצונו להישאר בתל אביב ושהוציא הודעה אחרי הסיכום על שחרור של ווימס ש'נסתדר בלי ווימס, מאחל לו הרבה בהצלחה', 'נסתדר בלעדיך ווימס קח בעיטה קלה בתחת לדרך' בתרגום חופשי שלי. מקצועית אם תשאלו אותי זה צעד נכון לעשות עוד חצי שנה. גאודלוק הוא סקורר בחסד עליון שקבוצה צריכה להיבנות סביבו. אבל הטיימינג אוי הטיימינג. מה עוד? מכבי וויתרה על העונה האירופאית שלה את זה אמרנו ואולי, אולי, הצילה את חדר ההלבשה. הוויתור על אירופה הוא תבוסתני להחריד. וכולי תקווה שההחלטה הזו כן תגבש מחדש את חדר ההלבשה ומכבי תצליח בליגה המקומית להשיב את האליפות שכבר שנתיים לא בתל אביב. אם אתם שואלים אותי, זה מה שמכבי מנסה להציל פה. ובמצבה, זה לא מעט.

חוץ מכל זה שתעשה הנהלת מכבי לעצמה טובה, ותעשה בדק בית ניהולי טוב טוב. כי כל העסק הזה נהיה מביך לחלוטין ולגמרי לגמרי לא קשור לכדורסל.

 

לפוסט הזה יש 70 תגובות

 1. מעולה לביא. הצגת את זה מצויין.
  חייב לומר שלמרות שזו לא הפעם הראשונה שההנהלה של מכבי עושה פוילישטיקים כאלו, הפרשה הספציפית הזו מרגיזה אותי במיוחד. אולי זה כי מדובר פה בסוג של השתנה מהמקפצה.
  ואגב, אותו דבר בדיוק נעשה לפני כמה שנים לרודני ביופורד. השחקן הגיע למכבי עם היסטוריה של סמים, ונחתך אחרי חצי עונה מאכזבת, כמובן כי תפסו אותו על סמים. הקבוצה זכתה אז להרבה יותר הגנה בתקשורת, אז לא נגרם לה כמעט נזק תדמיתי.

   1. לא ברור. זה מה שמטריד בסיפור. אבל גם אם נניח שלא מסר וווימס מעשן מריחואנה.
    הטיימינג. אני לא מצליח להתעלם מהטיימינג.

    דרך אגב לא הזכרתי את זה, אבל ווימס הואשם בדברים דומים בימיו בז'לגיריס והוכיח את חפותו.

    1. בדיוק לזה התכוונתי כשהשוויתי למקרה ביופורד. ההיסטוריה שלו בז'לגיריס כנראה הייתה נהירה למכבי, והיא ראתה נתיב מילוט מהחוזה כפי שעשתה עם ביופורד.

    2. אין שאלה בכלל שהנהלת מכבי חפרה בור, ואז דחפה את ווימס לתוכו.
     הרי הגוף הבודק כבר הודיע שמכבי הזמינה את הבדיקה.

     אותי מעניין לדעת אם מכבי גם בחשו גם בבדיקה עצמה.
     כי אם כן,
     זה כבר על גבול הפלילי.

     1. אתה טועה גיא הרשע….
      זה לא על הגבול ….זה לגמרי פלילי ומחייב חקירה הרשעה ופיצוי .
      ובנוסף זה גם לא חכם כי יש לווימס עדות אופי מהעבר זאלגיריס כבר ניסו להפילו באותה דרך ונכשלו .

     2. מה שאתה שואל היא שאלה מטרידה ונכונה.
      ווימס טען שהבודק זרק את כוסות השתן אותם מילא במלואם לפח.
      מצד שני מכבי טענה שהגרסה של ווימס שקרית. יש לדון כאן ולכאן ווודאי שווימס כנראה הוסף משלו להצהרה שהוציא לתקשורת.
      בסוף, העובדה שהסוכן שלו התערב במהירות וסיכם על התרת החוזה אומרת דרשני. אבל נראה מה יהיו ההתפתחויות בהמשך.

     3. התערבות הסוכן יכולה להיות מובנת גם על רקע החשש מקשרים של הדון סימום באיגוד האירופאי ולכן אינה מהווה ראיה לכאן או לכאן.

     1. מגוחך או לא, מריחואנה זה עדיין סם אסור בספורט ובדיקת סמים חייבים לעשות.
      ווימס יצא קצת טמבל בזה ש"שבר את הכלים" , במיוחד אם הוא אומר זהוא זכאי

 2. לא ראיתי שכתבת על כך אז כבר הגבתי במעורב של מנחם
  ובעניני דיומא .
  אם יש דרך להעביר את התגובה לפה אשמח אחרת פשוט אעתיק ואעביר .
  שורה תחתונה את סוני היה צריך להעיף מזמן אבל לא כך ולאבעיתוי הזה.
  מזרחי איש מאד שנוי במחלוקת ראה את הכתבה המצוטטת בדה מארקר.
  האיש הזה לכאורה כבר נגע בכל לכלוך אפשרי .
  אנשים שקיבלו ממנו לכאורה שוחד מדובר בשופט ובמזכיר בית משפט עפו מתפקידיהם כלומר הורשעו .
  על הרקע הזה ניתן להבין מה עשתה רות דוד במשחקי מכבי.
  לא חושב שצריך להכביר מלים מישהו צריך לחקור.

 3. בגלל שאני יודע שהולך להיות כאן עליהום נגד מכבי אני אקח את תפקיד פרקליטו של השטן.
  כמובן שהבעיה היא לא בדיקת סמים וגם לא הטיימינג שלה.
  לי בכל חוזה יש סעיף שמאפשר בדיקת סמים אקראית ע"י נציגי הבוס שלי בכל זמן שירצה. אני מניח שגם לשחקנים כדורסל מקצוענים יש סעיף דומה.
  לגבי היציאה לתקשורת, אותו דבר. אם פשעת, גם אם זה שטותי, תשלם את המחיר. אם אני לא עובר בדיקת סמים, יפרסמו את הפרטים שלי בכל הסוכנויות ויקשו עלי במציאת עבודה לעתיד.
  גם סימס, לסרב לעשות בדיקה כמוה כאי מעבר. ולאף אחד לא אכפת מתי הבדיקה נעשתה ושזה לא היה בתנאים הנוחים לך. זה חלק מתנאי העבודה.
  וחוץ מזה צריך לפרק את גולדן סטייט. (ואת מכבי).

   1. מה זה השטות הזאת על ריח רע? ברור שמכבי ידעו שהוא מעשן וברור שניסו להעיף אותו בלי פיצוי. אבל וזה אבל גדול – הוא לא עמד בבדיקה והוא לא עמד בחוזה שלו שאומר שאסור לו לעשן. כל השאר זה קישקושים של צהובון. ההשלכות של המהלך יתבררו כאשר מכבי ינסו להחתים זרים אחרים. בנוגע להאם מכבי בחשו בבדיקה – נשמע כמו קישקוש מארץ הקישקושים. לסיכום – צעד לא לויאלי של מכבי אבל חוקי למהדרין וסוני ווימס יכול לבוא בטענות לעצמו בלבד.

  1. על השטן, מכבי, וסוני ווימס,
   כתב כריסטופר מרלו:
   "Solamen miseris socios habuisse doloris"
   (זה מנחם את הארורים, כשיש להם חברים לסבל).

 4. שני הצדדים יצאו גרוע מהסיפור הזה (ארחיב על כך בסיכום השבועי של המחזור הערב).
  ווימס הוא טמבל שנפל בפח והנהלת מכבי שטמנה את הפח פשוט מרושעת.
  את שני הדברים ידענו קודם…

 5. שורה אחרונה מוחצת לאפלטון,
  נהדר לביא, למשל
  "וויתרה על אירופה. אף שחק גדול לא הולך לחתום בקרוב"
  לא חשבתי על זה שבגלל הסיפור המשוגע הזה
  לא יתקרבו למכבי מהפחד,
  הזוי לחלוטין

 6. ואוו אם מכבי בחשו בבדיקה כמו שגיא אומר
  במקוריות(היכן האשך המקורי להכניס למכבי)
  חשיבה, זה מיידופי (מיידוף הרמאי) לגמרי,
  לאוהדי מכבי, זה רק חלק מההנהלה או כולה,
  בינתיים כדאי לאהוד אחרת, למה להתייסר.

 7. ובינתיים לכתבה הנפלאה "לא זוכר לא ידעתי ממוני פנאן ועד גל בק התחנות של שמעון מזרחי " מדה מארקר מצטרפת עוד כתבה מהיום
  מהארץ :"פרק נוסף במורשת האמיתית של שמעון מזרחי "פרשנות אייל גיל.
  המלצתי לקרא ולקרא ולקרא לפני הכתבה של זעפראני כדי שיהיה חומר רקע לדיון בכלל שמעוןמזרחי מצטייר יותר ויותר כדמות מאד מענינת ….אולי דמות מפתח בפרשת הבנק של מוני פנאן ..

 8. סוני ווימס היה צריך לעוף כבר בחודש הראשון אחרי מה שקרה עם אדלשטיין.אם מה שצירבס טוען זה נכון אז אין לי רחמים עליו[על וימס].מעבר לכך הוא שחקן בדעיכה שחירב למכבי את העונה האירופאית.ועם כל זאת אי אפשר שלא להתחלחל מהמאפיה בראשות דון שמעון והשיטות שלהם ב 50 שנים האחרונות

 9. ואחסוך לי העתקת תגובות בואו נראה מה על כף המאזניים ?
  צד אחד לכאורה:
  שיבוש והעלמת ראיות שיבוש הליכי חקירה שוחד סיוע לדבר עבירה קשירת קשר …ועוד.
  מצד שני יש לנו האשמה שלא הוכחה כי שחקן סירב לעבור בדיקת סמים … ותגובת השחקן כי לא רק שלא סירב אלא דגימותיו נעלמו כפי שקרה להבדיל לדוח בדיקת שכרות של שני פלטי מה היא קשורה לכאן בעצם ?
  או קיי לאן נוטה הכף ?

 10. 1. ווימס יצא נקי מבדיקות של ה-NBA
  2. ווימס נבדק בז'לגיריס ויצא נקי.
  3. מכבי הזמינה את הבדיקה – מה שלא סביר אילו היה שמחים מתפקודו של ווימס. הבחירה בגל מקל לעשות את הבדיקה יחד עם ראד ווימס היא על גבול הפרודיה (הכי ישראלי והכי סחי מהישראלים). אבל ככה מלבינים את הרנדומאליות

  4. התזמון אוי התזמון.
  5. הטענות על המבחנות המלאות שנזרקו כי היו לבנות מדי (טענת הבודקים זה שווימס מילא אותם במים אם נכון למה לזרוק לשמור ולהראות שמולאו בהם מים אם לא נכון למה להחזיק את ווימס כל כך הרבה זמן).

  6. ההיסטוריה של שימעון מזרחי לפי מה שכותבים ברשת (לא יכול לאמת כלום כמובן) היא מפחידה. לא יודע מה מזה נכון אבל זה קצת אירוני… https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4%D7%A8%D7%A9%D7%AA_%D7%92%D7%9C_%D7%91%D7%A7

 11. שקבוצה תזמין בדיקת סמים לשחקניה זה דבר לגיטימי
  אבל ההודעה המהירה לתקשורת זה כבר על גבול החוסר טקט
  מוני פנאן ז"ל שנים על גבי שנים ניהל הונאת פונזי על גבי שחקנים ואף אחד במכבי לא אמר מילה (איו סיכוי שהם לא ידעו).
  שני הצדדים יוצאים לא טוב בסיפור
  סוני שלא הסכים לעבור בדיקה (איזה מין בן אדם יכול להשתין 6 פעמים תוך 6 שעות.. סיפור מצוץ מהאצבע) ומכבי שמהירה לתקוף אותו…
  אם הסיפור הזה היה בנ.ב.א אז השחקן היה מושעה לשנתיים (או גי מאיו)
  ויש את אופ"א שהרחיקה את ירמינקו שחקן צסק"א לשנתיים שנתפס על קוקאין והקבוצה לא זרקה אותו לאלף עזאזל
  בקיצור ההנהלה אמרה שתקציב הקבוצה לעונה הוא 100 מיליון ש"ח
  לא אתפלא שהם עכשיו מגרדים את ה90 מלמטה ומחפשים עוד שעיר לעזאזל (סמית או ראד)… איך הם מצפים ששחקנים יסכימו לחתום כאן אם הם לא מתכוונים לחבד חוזים?

   1. אחת השערוריות הגדולות, ולדעתי כתם גדול על משטרת ישראל ואיגוד הכדורסל, זה שהחקירה של "הבנק של מוני" יצאה ללא שום כלום והתנדפה כליל.
    כולם ידעו את זה וכולם שותקים.

 12. ונשאלת השאלה איפה הייתה ההנהלה כשאולסי פרי היה מחוק לפני משחק ?
  לא זוכר תקרית יותר ברורה מזו
  הצעד הבא היה לשלוח לווימס פורצים לדירה ?
  איומים ?
  חרפה ובושה

  1. דמגוגיה. מזל שלא אמרת שהם היו שולחים לו מחסלים מולדבים..
   בושה וחרפה זה ששחקן מקצוען מעשן סמים במהלך עונה ובניגוד לחוזה. אם הוא היה שווה משהו היו מגוננים עליו. מאחר והוא פח אז זרקו אותו לפח. מי שלא רוצה שיעיפו אותו שלא יעשה דברים בניגוד לחוזה.

   1. אין לי מושג מה כתוב בחוזה הפרטי שלו, אבל לפי עורך הדין שת'אנדר הביא בתגובה 12 – "בדיקה נחשבת ככזו שנעשתה מחוץ לתקופת תחרות" (Out of competition). בבדיקות כאלה, בכלל לא אמורים לבדוק סמים קלים, משום שהתקנון לא אוסר על הימצאות קנאביס בשתן מחוץ לתקופת התחרות, אלא רק בתקופת התחרות (כלומר, 12 שעות לפני המשחק)".
    כלומר, התקנון לא אוסר על עישון סמים במהלך העונה, רק על לפני משחק.

 13. 1. אף אחד לא יוצא טוב מהסיפור הזה, במיוחד לא מכבי.
  2. מכבי חפרה לעצמה כאן בור כמי שמשתמשת בטריקים מלוכלכים על מנת "לשבור" חוזים ולא לשלם פיצויים.
  3. ווימס גם יצא לא טוב כי הוא יודע בדיוק מה המשמעות של בדיקה כזו וההשלכות על כאלו שמפסיקים ו/או לא מתייצבים. אני מניח שטיעון על הילד הגיוני במידה מסויימת. קשה לי להניח שאם הילד שלו מגיע לא יהיו כאלו בקבוצה שידאגו שיאספו אותם ושהילד לא יחכה שעות בנתב"ג (מה שמכבי אמרו – אסף את הילד נהג).
  4. חייבת לבוא בדיקה על הטענות של 7 המבחנות שנזרקו לפח. הרי אם הבנאדם צריך לתת שתן ככל שעובר הזמן והוא שותה מים הרי הגיוני שהשתן יהיה מדולל.
  5. ווימס עם עבר נקי מסמים – לפחות לא נתפס וגם עבר את הבדיקות היותר קפדניות של ה-NBA.
  6. שוב מכבי עם טיימינג נוראי ובטח בטח צורת הפרסום ישר לכבס את הכביסה המלוכלכת בחוץ.

 14. בנוסף, מכבי תקויים עכשיו עם שחקן – ויקטור ראד (שהתמזל מזלם ואולי הוא השחקן הכי טוב שלהם בעונה הזו) – שבטוח שגם אותו ניסו להפיל בבדיקת סמים.

 15. אנע כותב את מה שאני כותב כמי שלא ראה את סוני ווימס משחק לפני השנה, ולמעשה לא את אף אחד משחקני מכבי, למעט משחקים בודדים של גאודלוק.
  על ערכיותו של המהלך אין מה להרחיב, הוא יותר מסריח מחירייה
  גם הטיימינג גרוע
  מקצועית? זה הדבר הטוב ביותר שמכבי יכלה לעשות לטעמי. במשך דקות רבות במשחקי יורוליג הבן אדם לא היה עושה כלום על המגרש למעט שמירה טובה, ובתור אחד שמצפה מעצמו להנהיג ולהוביל את הקבוצה, לא נתן לא מספרים ולא יכולת. להגיד לכם שמכבי תפרח עכשיו? לא יודע, אבל זה בכיוון הנכון

 16. איני מכיר אך לביא כותב, אם כן הוא באגו מניה טריפית
  אז טוב שגם מכבי וגם ווימס שיפסידו במלחמה
  בהצלחה לשני הצדדים לקריסה

 17. בתזמון מושלם, CBS Sports יוצאים עם הצהרה של סטיבן ג'קסון שהוא עישן מריחואנה במהלך העונה, לפעמים לפני משחקים (והוא לא ממליץ על כך), ודון נלסון היה בסדר עם זה.
  בגלל זה נלי הוא המלך. ומכבי שמוקים.

  1. למרות שאני די תומך בלגיליזציה (ומעולם לא עישנתי בעצמי), אני חושב שנלסון לא היה צריך להיות בסדר עם זה. יש פה הפרה של החוקים של ה-NBA. שחקן שמעשן צריך להיות חמישה משחקים בחוץ, והוא הפר את החוקים יחד עם קפטן ג'ק.

   1. עם כל הכבוד לחוקי הליגה, זה בעיניי חוק ששווה ברמתו לקוד הלבוש. כמו ששתיית אלכוהול זה משהו שנשאר בין השחקן לקבוצה והמאמן (שחקן שנותן לאלכוהול להשפיע על משחקו צריך להיענש – אין ספק. על ידי המאמן), כך צריך להיות גם במקרה הזה. הסיבה שהחוק נשאר על כנו היא הפחד של הבכירים מתדמית רעה (ושחורה?) המזוהה עם המריחואנה.

    כמו שרמז לי המפקד שרצה לשלוח אותי לקורס קצינים בצבא, כשניסה לספר לי שלא צריך ללכת בצורה קשיחה לפי החוקים הצבאיים, "אל תהיה קצין טוב. תהיה מפקד טוב". בסוף הקשבתי לו יותר מדי ולא נשלחתי לקורס בגלל 'אי התאמה לערכי צה"ל'.

 18. וישנה עוד נקודה: הישראלים של מכבי השנה אימפוטנטים לגמרי. מילא על המגרש היכול די ירודה, ניחא. אבל לפחות שיעשו סדר בחדר ההלבשה ויתעמתו עם הזרים. אם לישראלים היו ביצים אדלשטיין לא היה מפוטר, הסנטר הגרמני לא היה מושפל, וסוני ווימס היה שותק ומשחק כמו טאעטלה (גיא ככה כותבים את זה?)

  1. טאטאלע. את האלפים מבטאים כקמץ, ואת העינים כסגול.
   (וזה שבן אדם ששם המשפחה שלו סעדה מסביר את זה, זה הכי הזוי).

  2. עגל מכבי מחקה את הישראלים שלה מעבר אולי לפני נראה לך שמישהו מהם יש יכולת לצאת. נגד הזרים שברור באופן אירוני שלהנהלה הם הרבה יותר חשובים מהם?
   מעבר לזה הסיפור עם ווימס עגום ומסריח מבחינת הנהלת מכבי,
   רוצים לחתוך אותו אין בעיה תתנהלו כמו מקצוענים שלמו לו מה שמגיע לו ושלום על ישראל. המהלך הזה בעיקר פוגע עוד בשמה של הנהלת מכבי. ההיסטוריה מוכיחה ששחקן שהמערכת רצתה ועישן דברים קשים יותר ידעו לקרוא לזה שפעת. כמה צביעות במערכת אחת.

 19. בעיניי זה אחד הדברים המסריחים ביותר שעשתה מכבי בשנים האחרונות (בנק מוני לדעתי זו פרשה פלילית כלכלית בעיקר). למרות שאהדתי נקבעה אי שם בינקות, זה יום קשה להיות מכביסט. לדעתי, זה גם יפגע קשות במועדון בכל הקשור למשיכת שחקנים.

 20. ראשית אבקש לחוות דעה מה באמת קרה.
  ושנית לסנגר על מכבי שכן הרוב המוחלט תקף אותה באופן חד צדדי.
  מה באמת קרה ?
  לי ברור שמכבי ידעו שויסמס יפול בבדיקת סמים.
  ולכן הזדרזו לבצע בדיקת סמים ובעלות 300 יורו חסכו 10 מליון שקל .
  איני מקבל במאום את טענות ויסמס לכך שהבודק זרק מבחנות ושאר קישקושים עם הבן כפי שאסביר יפה יאיר.
  בשורה התחתונה מכבי שיחקה משחק מלוכלך ולשם שינוי ניצחה.

  הביקורת על המהלך :
  מוצדקת בימים כתיקונם …בימים רגילים מהלך כזה היה נתפס בוודאי אצלי כמסריח ומקומם.
  אך לדעתי שכחתם כאן נקודה מהותית חבריי המלומדים .
  והנקודה היא שויסמס תפס את מכבי למטה במקום רגיש ולמכבי לא הייתה ברירה …הוא התנהג מתחת לכל ביקורת והיה הגורם המשמעותי ביותר בהריסת חדר ההלבשה…..אלא שאת חשבון הבנק זה לא מעניין.

  בקיצור אם המהלך היה נעשה נטו מכישלון מקצועי ורצון לחסוך בעלויות הרי שהביקורת שלכם הייתה מהמוצדקות .
  אך לא בכישלון מקצועי עסקינן אלא בהורס חדר הלבשה סדרתי שהכניס את מכבי לפינה ולמעשה אילץ אותה לנקוט במהלך מלוכלך כנגד שחקן מלוכלך ( לכאורה ) שהרסאת חדר ההלבשה מבלי יכולת השתחררות.
  כמובן שמכבי אשמה לחלוטין בהשתעבדות לחוזה של ויסמס ובעיקר להשתעבדות לו .
  אבל כששחקן מראה כזה חוסר איכפתיות ובעצם אומר לכולם אני לא איכפת כי הדולרים זורמים שלא יתפלא אם מישהו מוצא את הדרך הלגיטימית להפסיק את הדבר הזה .

  לסיום ברצוני להתייחס לשתי נקודות חשובות.
  1. לביא כתבת שהוויתור על ויסמס משמעותו ויתור על העונה עקב התעסקות בשנה הבאה.
  אני חושב שההפסד הביתי לכוכב סתם מעשית את העונה על מכבי וחיסל את הסיכוי המעשי האחרון לפיינל פור .
  אך לא זה העיקר אני משוכנע מקצועית באמת ובתמים שמכבי בלי ויסמס תהיה קבוצה טובה מאשר איתו ובזמנו כתבתי זאת …ולא כל כך הסכמתם איתי .עכשיו אמנם מכבי לא תהיה בטופ 8 שכן המהלך נעשה מאוחר מדי אך אין לי כלל ספק שנראה קבוצה טובה מעידן ויסמס.

  2. שאלת השאלות היא האם לאור הסיפור הזה זרים יסרבו למכבי.
  זו שאלה גדולה.
  להערכתי שחקנים מהדרג הראשון בוודאי שזה ישפיע .
  הטוב מבחינת מכבי היא לחזור ולחשוב כפי שחשבה בעבר לא להביא את הזרים היקרים אלא את המתאימים והאלו שעדיין לא שמעו עליהם כפי שעשתה בתחילת העשור הקודם עם שחקנים דוגמת פארקר והאפטמן המנוח .

  1. אהרון אין ספק שווימס היה בעייתי במרקם החברתי וזה בסדר לרצות לשחרר אותו אבל למה לא לעשות את זה כמו שצריך, לשלם לו מה שמגיע לו ולהפרד לשלום? כל התהליך מסביב בעייתי מאוד

   1. אסף לשאלתך.
    אם חותמים איתך חוזה ואתה לא מספק את הסחורה מקצועית נטו אכן יש לשלם לך הכל וללכת בלי קונצים נקודה.

    אלא שבעניין של ויסמס אין כאן שחקן שלא מספק את הסחורה מקצועית נטו …יש כאן שחקן שהשתן עלה לו לראש ( תרתי משמע😂).
    ולא זו בלבד שלא סיפק את הסחורה מקצועית אלא פגע בחדר ההלבשה ועשה זאת מכיוון שהוא יודע שאף אחד לא יגע בו שכן מדובר בחוזה חוזה ללא הרבה אפשרויות יציאה.
    לכן במידת מה הוא הזמין את זה.
    שכן הלגיטמציה למעשה של מכבי הייתה הלגיטימציה שלו להתנהגות מחוץ לחדר ההלבשה.
    ננסה להסביר זאת בעוד צורה.
    ראה מכבי שילמה ומשלמת הרבה מאד כסף גם לסמית.
    וגם זה חתול גדול בשק.
    שכן גם הוא לא תורם כמצופה ונפצע הרבה.
    אבל סמית הוא דמות בחדר ההלבשה ועושה כל מה שאפשר.
    לשחקן כזה מתייחסים בכבוד ולא מזמינים לו בדיקה ..שממילא לא הייתה עוזרת אלא מנסים להגיע להבנות משותפות.

 21. לביא- אני חושב שהעיקרון של שחרור ווימס היה מהלך נכון. הצורה- לא (ובהחלט היה עדיף לשלם עוד מיליון דולר, ולא לעשות את זה כך).
  הבעיה העיקרית של מכבי היא שאין בה חשיבה הלאה, והחלטה עקרונית להחליט שחושבים על העונה הבאה היא לגיטימית לחלוטין. המצב העונה נראה אבוד, אלא אם פתאום מכבי תתפוס רצף ניצחונות מדהים (ואין מה לדאוג, היא לא). ביום שמכבי תחשוב על השלכות עתידיות של מעשים שלה (ופיטורי אדלשטיין הם הדוגמה הטובה ביותר למעשה טפשי ללא חשיבה רצינית), היא תוכל להתחיל לחשוב על חזרה לגדולה. בינתיים הם יכולים להתנחם במקום הראשון בליגה הישראלית.
  מעבר לזה- גם את העונה הנוכחית ווימס חירב. לא לבד, אך היה לו חלק נכבד בכך.

  1. 1. ראינו איך ארז גמר ואת ההתבטאויות של ויסמס בנושא.
   2.שמענו התבטאויות נוספות של התכשיט.
   בנוסף לא צריך להיות גאון בכדי לראות איך מכבי נראית ולהבין שיש כאן מאבק על מנהיגות בין ויסמס לגאודלוק.
   אלא שהאחרון עשה זאת במתינות רבה הרבה יותר ( וגם ידע לספק יותר קבלות על המגרש ).

כתיבת תגובה

סגירת תפריט