משחקי יום רביעי החביב – לברון יקפא בפורטלנד? / נדב הלפרין

פורסם ב - 11. ינו, 2017 ע"י ב - משחקי NBA

יום רביעי חביב שמתחיל בשיבתו של דרק רוז למגרשי הכדורסל (כלומר, אם יענה לטלפון), ובמרכזו מפגשים מסקרנים בין הת'אנדר המתעתעים לגריזליס, הסלטיקס לוויזארדס הפורחים, והקאבס המצוננים לטריילבלייזרס.

2:00 פילדלפיה 76 (25-10) – ניו יורק ניקס (21-17)

לפני כמה שבועות דירתי עם חבר במשרד על הניקס – שנינו הסכמנו בביטחון לא מבוטל שהשנה הם יכולים לעשות זה. מה זה? זה פלייאוף. ובכן, מאז, זה לא זה.  מי היה מאמין שבין פריוקט שיקום השכונות שמכונה "פילדלפיה" לבין הניקס הפורחים של תחילת העונה, יפירדו שני מקומות בטבלה. המקומות ה-11 וה-13 בהתאמה. הלקח הראשון הוא שכנראה הנבואה לא ניתנה לי, אבל בקצב הזה לפני שהני יורקרים מגיעים לפלייאוף, שידאגו שהרכז שלהם יגיע למגרש.

כן, אני מדבר עליך, דרק "השושנה" רוז. הרכז, שכידוע לא הגיע למשחק הביתי מול הפליקנס (מה שכנראה סייע לשקנאים, שלא ריחמו על השושנה של חבריו), טען כי מדובר בעניינים משפחתיים, וכי הוא זקוק לספייס. אף על פי כן, הוא יפתח הערב, ולצידו גם פורזינגיס.

המארחים? הם ממשיכים בשיוט העונתי שלהם אל עבר עוד דראפט, ופה ושם אפילו נופל לידם ניצחון, כמו במשחק האחרון מול הנטס, בהובלתם של אמביד וסאריץ'.

ובכל זאת, אלך הערב דווקא עם האורחים, אני מאמין שרוז עצמו, לא אם כן יברח שוב אל הלא נודע, ירצה להוכיח שהוא חלק מהקבוצה, וביחד עם קריסטאפס וכרמלו, אלה מסוג הניצחונות שהם מוכרחים לחזור איתם אל התפוח הגדול. הניקס ב-10.

דריק רוז במהלך צפייה מהבית בנניקס -פליקנס.

 

3:00 אוקלוהומה סיטי ת'אנדר (16-23) – ממפיס גריזליס (16-24)

בהנחה שראסל ווסטבורק צפה הלילה בניצחונה של יוסטון, הוא ודאי הרבה לקלל את המסך, יותר נכון את הזקן שעל המסך. נכון, סטטיסטית הוא מעל כולם, ממוצעי הטריפל דאבל נהדרים, אלא שקבוצתו נטועה במקום השביעי במערב, וזו של ג'יימס הארדן משקיפה עליה מהמקום השלישי, וככל שהפער הזה הולך ומעמיק, התחשה היא שהפער בין השניים במירוץ לתואר ה-mvp הולך ונסגר. ראסל וחבורתו אמנם רשמו שני נצחונות אחרי רצף מכאיב של שלושה הפסדים, אבל יש להם כמעט כפול הפסדים מלרוקטס.

עוד קבוצה שמביטה מטה כדי לראות את הת'אנדר היא ממפיס הבלתי נגמרת של מארק גאסול. ברם, ההבדל בין שתי הקבוצות עומד על ניצחון אחד בלבד וניצחון הערב של ווסטברוק יוכל להניח את אבן הפינה לחילופי מקומות אפשריים במערב.

הת'אנדר מארחים הלילה את ממפיס בסגל מלא,  אצל הדובים הסגל קצת פחות מלא, כשפרסונס יעדר ככל הנראה (והכל מקרה הוא משחק עם הגבלת דקות).

ועל אף שממפיס תמיד עיקשת, הפעם הלב אומר ללכת עם המארחים קלי הרגליים. ווסטברוק והת'אנדר ב-7.

ראסל ווסטברוק במהלך צפייה בטריפל דאבל של ג'יימס הארדן.

 

3:00 בוסטון סלטיקס (15-23) – וושינגטון וויזארס (18-19)

מי ידע, אך לפני זמן לא רב, שמשחק בין הסלטיקס למכשפים מהבירה יכול להיות מרתק כל כך.

נתחיל מהוויזארדס – איזו תחייה מפוארת, ממש סיפור מסע אמריקני. עם שבעה ניצחונות בעשרת המשחקים האחרונים,ג'ון וול וחבריו מוצאים את עצמם בתמונת הפלייאוף מהמקום השישי במערב. ג'ון וול עושה עבודה מצוינת, ויש להודות שגם קורטוב מזל והעדרויות אצל היריבות, ופתאום מרצ'ין גורטאט יכול לחייך. כך למשל, הניצחון האחרון שלהם, על בולס נטולי וייד ובאטלר, ועם סל ניצחון של וול בהתקפה האחרונה.

בטי.די גארדן העניינים חיוביים גם הם, אולם רצף יפה של ניצחונות הופר על ידי הראפטורס המצונים, אך הקלטיים אוחזים בביטחה במקום השלישי במזרח, ואייזיאה תומאס הופך מסטאר גדול לסופארסטאר.

מבט במצבת הפצועים מגלה שהמארחים מניו אינגלנד יחסרו את אייברי בראדלי וג'יימס יאנג. בראדלי הוא חיסרו משמעותי, אך לא כזה שיטה את הכף בהכרח. בצד השני אגב, אין מהינמי, לא משהו שהוויזארדס מבכים עליו יותר מדי.

וההימור? נלך על הסלטיקס, למרות הכל ולמרות הוול. בוסטון ב-9.

 

3:00 מינסוטה טימברוולבס (26-12) – יוסטון רוקטס (9-31)

ובכן, כפי שכבר הזכרנו, וכולם מדברים על כך. יוסטון היא הדבר. הארדן נראה מצוין (טריפל דאבל הלילה מול שארלוט), ואיתו כל חבריו. זקן ארוך לי עד ברכיים, היש צוהלת ושמחה… וכו'..

תאמרו, אם מינסוטה יכולה לגנוב ניצחון מול הארדן הלילה הוא הלילה. הרוקטס בבאק טו באק בחוץ, ההורנטס התישו אותם. נו, אז אמרתם. ממרומי המקום ה-13 במערב הזאבים של העונה הם סיפור עצוב, וגם הניצחון האחרון על דאלאס המסכנה לא ממש מותח חיוך על פניו של ת'יבודו (בטח לא אחרי רצף של ארבעה הפסדים, אחד מהם לפילדלפיה.

אריק גורדון המצוין יעדר, אך גם הזאבים פצועים, כשספק גדול אם זאק לאבין ישחק.

ביכולת הנוכחית של הרוקטס, גורדון יכול לנוח, אפילו אם וויגינס וטאונס יתנו פייט. יוסטון ב-8.

 

5:30 פורטלנד טריילבלייזרס (23-17) – קליבלנד קאבאלירס (9-28)

בשבוע שעבר ציינתי שהסימולציות של nba2k לעונת 2017, נוטות להעניק באחוז ניכר מהמקרים את האליפות לפורטלנד טריילבלייזרס, לרוב, ניחשתם נכון, אחרי סדרת גמר מול הקאבס של קינג ג'יימס. אז קבלו את גמר ה-נ.ב.א גרסת המציאות.

שתי הקבוצות מגיעות אחרי ששיחקו בלילה החולף. קליבלנד אחרי הפסד ביוטה, פורטלנד אחרי ניצחון בצד הסגול – צהוב של ל.א. המשחק, אגב, יתקיים למרות סופת שלגים שמשתוללת באורגון, ועיכבה את הטיסה של לברון והנתינים.

המארחים נאבקים בציפורניים על מקום בפלייאוף אל מול קאזינס והמלכים, וכל משחק יכריע. האורחים הפסידו פעמיים בארבעתהמשחקים האחרונים, וזה לא משהו שהם רוצים להפוך להרגל – אם כך צפוי מאבק של ממש, וכשקליבלנד חסרה רק את ג'יי.אר, אין הנחות. מושלג בחוץ. חם במודה סנטר.

המלך לא יפסיד פעמיים. הקאבס ב-6.

לברון ג'יימס אחרי הנחיתה בפורטלנד.

 

5:30 לוס אנג'לס קליפרס (14-26) – אורלנדו מג'יק (23-16)

 

בזמן שהשחר תפצי לאיטה בישראל, בזריחה סגולה הרבה פחות מזו שבלה לה לנד, יארחו הקליפרס את המג'יק שלי.

מה אומר ומה אגיד? הקסם לא קסם, וזה לא חדש. החבורה של ווגל בעיצומו של עוד רצף הפסדים, ועוד עונה מסתמנת כאחת ששואפת אל הפלייאוף ולא הרבה מעבר לו. בנוסף לכל, הששתופתו של סרג' איבקה בספק, וכמשכללים העדרות של הציר המרכזי של הקבוצה בכך שהיא ממילא לא הצלחה גדולה בחוץ – מקבלים את האות L.

לעומת המג'יק, הקליפרס עם ארבעה ניצחונות רצופים, מתאוששים מהתקופה הרעה שהפילה אותם למקום הרביעי במערב מתחת ליוסטון. בלייק גריפין אמנם לא חוזר, אבל כריס פול שם, וזה יספיק.

הקליפרס ב-18. 

88 תגובות ל - “משחקי יום רביעי החביב – לברון יקפא בפורטלנד? / נדב הלפרין”

 1. Mbk

  11. ינו, 2017
  19:06

  תודה על הסיקור
  פילדלפיה מול ניו יורק תהיה חצי הפתעה ( ממתי הפסד של הניקס זה הפתעה ? )

  Reply to this comment
  • דוד

   11. ינו, 2017
   21:14

   אני אוהד של הניקס אבל באמת שזה יהיה משחק פח

   Reply to this comment
 2. מתן גילור

  11. ינו, 2017
  19:11

  תודה רבה.
  קליפרס-אורלנדו – ערוץ 5 לייב (58).

  Reply to this comment
 3. מנחם לס

  11. ינו, 2017
  19:28

  כמה משחקים כיפיים ממש. עוד לא החלטתי אם להסתכל על הגריזליס בת'אנדר או פילי – ניו יורק

  Reply to this comment
  • נדב

   11. ינו, 2017
   22:12

   גריזליס נגד ת'אנדר בלי התלבטות

   Reply to this comment
 4. סומסום

  11. ינו, 2017
  19:31

  ערב לא רע עם מוקש-שניים, שננסה למצוא איפה.
  לא הייתי בכלל נופל מהכיסא אם שתי הנמושות, פילי ומיני, יעשו צרות לקבוצות עדיפות מהן.
  פילי כי הניקס בכאוס. ומיני, כי פעם הם ינצחו גם את הרוקטס. אז למה לא היום?

  בכל מקרה, הניחוש שלי לבסוף הולך על פורטלנד. הרגליים הצעירות של הבלייזרס בבק2בק, במגמה חיובית, והעובדה שלקאבס *אין ספסל*, וכי *הקאבס פחות חזקים משחושבים*.

  Reply to this comment
  • פומה

   11. ינו, 2017
   20:42

   מצטרף לשלושת ההימורים
   אין ספסלו לברון ולו דאגו בחוכמתם להרחיק את הצוות המסייע המעולה שבנה בלאט דבלדובה בקליבלנד מוזגוב בקליפורניה.
   והקאבס מוסיפים קלעים לסגל על חשבון הגנה .
   מתישהו זה חייב להשתלם למישהו ..אז למה לא פורטלנד?

   Reply to this comment
 5. לביא שוורצגורן

  11. ינו, 2017
  19:52

  תודה יא נדב

  Reply to this comment
 6. נחוץ

  11. ינו, 2017
  19:59

  וושינגטון זה מזרח יא חביבי

  Reply to this comment
 7. john

  11. ינו, 2017
  20:13

  אין מצב שהבלייזרס הדלילים יעשו משהו הלילה. אני צופה תבוסה חזקה מול הקאבס שאוהבים משחקי קמבק. 35 הפרש, גרבג' טיים ויגמר 25

  ההפתעה של הלילה תהיה מינסוטה. מיניסוטה היא הילד החכם שתמיד שוכח לקחת את הריטלין וכבר בשיעור השלישי מאבד את הצפון… במשחקים גדולים (או במבחנים גדולים) הוולס נוטים להגיע הגנתית ולתת טעימה ממה שיכלו להיות. הלילה זה אחד הלילות. הסקור יהיה נמוך הלילה יחסית ליוסטון (משהו כמו 112-107)

  בוסטון – ויזארדס. משחק שקול לחלוטין כשאם ברדלי היה משחק הייתי נותן אס על בוסטון. מכיוון שלא אייזיה יתקשה מול וול או ביל. אתן יתרון קטן לוויזארדס

  OKC ממפיס – המשחק הזה של ממפיס. הם חזקים לוהטים ויתנו לת'נדר מנה קטנה של פיזיות אולד פאשן.

  פילי – ניו יורק – כנראה ניו יורק.

  Reply to this comment
 8. מתן גילור

  11. ינו, 2017
  20:47

  ההרגשה הלא מבוססת סטטיסטית שלי היא שהקאבס אוהבים משחקים מול קבוצות "חיה ותן לחיות" כמו טורנטו, יוסטון וגם פורטלנד בסגנון (וגם סקרמנטו עוד יומיים). פחות אוהבים משחקים יותר קשוחים כמו שיקגו, אינדי, יוטה וכיו"ב.

  Reply to this comment
 9. אשך טמיר המקורי

  11. ינו, 2017
  21:31

  התחושה שלי להערב שהקאבס יפסידו לחליפות.

  והתחושה שלי לגבי ההמשך מבחינתם שקורבר לא ישתלב. לא ישחזר את יכולתו מאטלאנטה, לא יקבל הרבה דקות, ולא יתרום הרבה לקבוצה.
  ולא בגללו – בגללם.
  זה שחקן שרץ ונע בין חסימות וכל הקבוצה צריכה לעבוד איתו בהרמוניה.
  לא יקרה עם הכנופייה מהאגם.

  Reply to this comment
 10. bobby

  11. ינו, 2017
  21:45

  תודה על הפריוויו!

  מסכים עם האשך לגבי קורבר – גם לי לא נראה שהוא הולך להשתלב שם טוב. מה גם שהוא לא נהיה צעיר יותר.

  לגבי מינסוטה-יוסטון – יוסטון בהחלט יכולים להפסיד הלילה וזה לא יהיה מפתיע. הוולבס הקשו עליהם במפגש הקודם, והפעם יוסטון מגיעים בבק טו בק ובלי קאפלה וגורדון.
  נכון שעד כה יוסטון תמיד הצליחו לנצח את המפגש השני בבק טו בק. אבל לדעתי זה לרוב נבע בזכות השלשות – שחקן יכול להיות רענן ובכל זאת להחטיא, ומצד שני לצלוף גם כשהוא עייף. אבל הפעם, בלי הצלף הראשי ספלאש גורדון, השלשות פחות ייכנסו הלילה, ולא יודע כמה כוח יהיה לקבוצה לנצח דרך ההגנה והתקפה של פחות שלשות.
  מקווה לפחות שאם המשחק לא יילך, דאנתוני ייתן קצת לחב׳רה מקצה הספסל כמו מקדניאלס ואניס להשתפשף כמה דקות.

  Reply to this comment
 11. Berch

  11. ינו, 2017
  23:01

  פרוויו מעולה 🙂

  Reply to this comment
 12. דותן צומת

  11. ינו, 2017
  23:36

  מעולה. תודה.

  Reply to this comment
 13. גיא

  12. ינו, 2017
  00:37

  תודה יא נתין

  Reply to this comment
 14. שגיא נאור

  12. ינו, 2017
  01:07

  לא בטוח שזה יספיק להם היום אבל קבלו נתון שכנראה לו הרבה שמו לב אליו – עד שדמיאן לילארד נפצע לפני חג המולד הקבוצה שלו הציגה הגנה מחוררת ועצובה. ב-32 המשחקים עד אותו רגע הדיפנסיב רייטינג של הבלייזרס היה 112.9, ביי פר הכי גרוע בליגה. מאז משהו השתנה בצד הפחות סקסי על המגרש והדיפנסיב רייטינג בשמונה המשחקים האחרונים עומד על 102.4 שווה מקום שישי בדירוג הזה!!
  נכון שזה כולל משחקים מול הלייקרס וסקרמנטו אבל גם שני משחקים מול הספרס ואחד באוראקל.
  מבטיח להמשיך לעקוב, מה גם שלילארד כבר חזר השבוע לשחק.

  Reply to this comment
  • הממזר של סטוקטון

   12. ינו, 2017
   01:14

   אפקט יואינג.

   דמיאן חור, לא בור.

   Reply to this comment
 15. גיא

  12. ינו, 2017
  02:33

  דרק רוז חזר ביג טיים.

  Reply to this comment
 16. יוסל'ה שוחמכר

  12. ינו, 2017
  04:25

  פילי בבאזר ביטר ואף אחד לא ער? לא יפה.

  Reply to this comment
  • הממזר של סטוקטון

   12. ינו, 2017
   04:50

   וואלה.. באזר ביטר על הניקס זו האופנה האחרונה.

   עינינו לצ'סאפיק ארנה.

   Reply to this comment
 17. גיא

  12. ינו, 2017
  05:00

  אולי זה הניצחון שסוף סוף יעיר את מינסוטה.

  Reply to this comment
 18. גיא

  12. ינו, 2017
  05:14

  איזה מאבק באוקלהומה סיטי!

  כדורסל של שנות ה-90'.

  Reply to this comment
  • הממזר של סטוקטון

   12. ינו, 2017
   05:17

   וינטג' על ספידים.

   Reply to this comment
 19. הממזר של סטוקטון

  12. ינו, 2017
  05:14

  חתיכת משחק באוקלהומה.

  Reply to this comment
 20. גיא

  12. ינו, 2017
  05:33

  אני לא האמנתי שהת'אנדר השנה בכלל יצליחו להתמודד בהצלחה על מקום בפלייאוף.
  טעיתי בגדול.
  ווסטברוק ריכוזי כמו שחשבתי (וכמו שכל מי שרואה קצת כדורסל חשב),
  אבל מסתבר שבשורה התחתונה זה לא פוגע בהישגי הקבוצה,
  וחשוב מכך –
  הם נראים מגובשים. ההגנה נהדרת, ויש את התחושה שכל הקבוצה נרתמה לניסיון, הן להשיג מקום גבוה בסיום העונה, והן לעזור לווסטברוק לזכות השנה ב-MVP.
  וזה אומר הרבה על האופי של ווסטברוק.

  Reply to this comment
  • הממזר של סטוקטון

   12. ינו, 2017
   05:43

   אני האחרון שיכול לבוא למישהו בטענות על הימורי פלייאוף, אחרי שהימרתי על פורטלנד מקום 3, מיניסוטה 4, ואת יוטה בכלל לא הכנסתי..

   אבל מה רע בסגל של אוק' ? מיקום 7 מזעזע על ווסטברוק.

   Reply to this comment
   • גיא

    12. ינו, 2017
    05:59

    הלילה עלו למקום ה-6, כאשר הם לא רחוקים מהמקום ה-5.

    לאבד את דוראנט תמורת כלום, ולסיים עונה רק 2 מקומות מתחת למקום בעונה שעברה?
    זה על ווסטברוק, אבל לחיוב.

    Reply to this comment
    • הממזר של סטוקטון

     12. ינו, 2017
     06:03

     מה זה משנה איפה דוראנט ?

     אני מסתכל על הסגלים שלפניהם ומלבד ג"ס ו ס"א, הם לא נופלים מאף קבוצה.

     והסיבה שהמספרים של אדאמס לא מספרים, היא הרכז שלו. אולי הסנטר הכי טוב בליגה.

     Reply to this comment
 21. גיא

  12. ינו, 2017
  05:36

  אם נחליך את אדאמס בקאזינס, אני חושב שאוקלהומה היא המפסידה בטרייד.
  (זה לא שאדאמס שחקן טוב יותר, זה שהוא מתאים בדיוק לת'אנדר. השחקן שהמספרים שלו הכי פחות מספרים עד כמה הוא טוב)

  Reply to this comment
 22. אפלטון

  12. ינו, 2017
  05:36

  אני מת על קנטר. כזה אולדדסקול, איזה עבודת רגליים בפוסט.
  ליוסטון נגמרו הרגליים בחצי השני. לא יודע למה ד'אנתוני ממשיך לשמור על רוטציה קצרה בלי גורדון וקפלה. בברלי בכלל נראה נורא ומשחק חצי נכה עם הפציעה ביד. אין רחמים לרוקטס עם הלו'ז החודש והפציעות מצטברות.
  מינסוטה בניצחון גדול שני רצוף. גם משחק שני שההגנה שלהם נראית כמו קבוצה של ת'יבודו. אולי דברים מתחילים להתחבר שם?

  Reply to this comment
  • גיא

   12. ינו, 2017
   05:41

   החודש וקצת שבין חג המולד לבין פגרת האול סטאר הוא החודש השוחק ביותר בעונת הכדורסל ב-NBA. יש שחיקה של חצי עונה, אבל אין א=עדיין את תחושת הדחיפות של הישורת האחרונה.
   זו התקופה בה קבוצות ללא עומק יהיו פגיעות במיוחד,
   על אחת כמה וכמה בבאק-טו-באק.

   Reply to this comment
   • אפלטון

    12. ינו, 2017
    05:49

    וזה שיש 7 בק טו בק בחודש הזה בטוח לא עוזר, כולל 2 ברצף שהשני מול ג'ס וממפיס.
    ד'אנתוני יהיה חייב להרחיב את הרוטציה, אין ברירה, חבל לשרוף שחקנים בינואר. כבר עדיף להפסיד כמה משחקים ולא לתתת לאריזה לשחק 40 דקות בערב

    Reply to this comment
 23. סומסום

  12. ינו, 2017
  05:40

  באזר ביטרררררררררררר!

  (מצטער, השלמתי הרגע את ז'וז'ו ומקונל).

  Reply to this comment
 24. סומסום

  12. ינו, 2017
  06:04

  אואו.
  נראית פציעה רעה של קווין לאב.

  Reply to this comment
 25. סומסום

  12. ינו, 2017
  06:10

  ומי שרוצה להשתחרר מקלישאת, "כמה קליבלנד חזקה" –
  שיראה איזו קבוצה דהויה רצה עכשיו. עם קיי פלדר, שחקן גבולי בליגה הישראלית, שמשליך שלושה כדורים ראשונים לכיוון הסל ולא נוגע בחישוק. טריסטן תומפסון, לא באמת שחקן ציר פותח של אלופה, שלא מהווה איום על הסל. הווטרנים הנחמדים ג'פרסון ופריי, שעושים הרבה יותר נזק ליד לברון וקיירי, לא ככה. וקייל קורבר, שעדיין לא שם.

  הספסל הזה הוא טרף קל. לא יחזיק סדרת פלייאוף תחרותית, בטח לא גמר.

  Reply to this comment
 26. ראובן

  12. ינו, 2017
  06:14

  איפה החמישייה שלהם?

  Reply to this comment
  • סומסום

   12. ינו, 2017
   06:17

   לאב נפצע, היתר זה לברון וקיירי, במנוחה. זו קליבלנד.

   Reply to this comment
 27. ראובן

  12. ינו, 2017
  06:20

  לברון נכנס לעשות סדר…

  Reply to this comment
 28. הממזר של סטוקטון

  12. ינו, 2017
  06:21

  עד עכשיו קורבר תענוג לעיניים.

  Reply to this comment
 29. IDO

  12. ינו, 2017
  06:27

  ירדתי על פורטלנד מוקדם מידי.

  נצמדים בהגנה חילופחם אוטוצטיים. לתיכת מכונת הגנה

  Reply to this comment
 30. IDO

  12. ינו, 2017
  06:27

  וקראב עוד לא היטיא זריקה

  Reply to this comment
 31. IDO

  12. ינו, 2017
  06:31

  וואו ראיתי עכשיו את הסיום של הניקס. במילה אחת:

  פאדיחה!

  Reply to this comment
 32. סומסום

  12. ינו, 2017
  06:40

  משחק בינוני, מוזר והפוך במחצית הראשונה בפורטלנד.
  שתיים מההתקפות החזקות בליגה, במשחק הגנות/ החטאות.
  מי שממש חלש, צל של עצמו, זה דמיאן לילארד. עדיין מחכה להתעוררות שלו.

  Reply to this comment
 33. סומסום

  12. ינו, 2017
  06:51

  41 נקודות לקליבלנד במחצית.
  מחוץ ל-3 הגדולים –
  טריסטן, ליגינס, קורבר, פלדר, ג'פרסון, פריי, שומפרט = 60 דקות כדורסל, 8 נקודות סה"כ, ל-7 שחקני המשנה/ ספסל.
  אנחנו מורידים את דירוג האשראי של הקאבס.

  Reply to this comment
  • גיא

   12. ינו, 2017
   06:57

   סומסום. זה החלק ברע של באק-טו-באק בינואר, בעיצומו של מסע משחקי חוץ.
   הדבר היחיד שאפשר לקרוא בין השורות זה את האדישות.

   בדיוק כמו שההפסד של הספרס אתמול, או של גולדן סטייט נגד הגריזליס,
   לא אמר כלום.

   תזכור שבפלייאוף אין באק-טו-באק, והרוטציות מתקצרות.

   Reply to this comment
   • סומסום

    12. ינו, 2017
    07:00

    דווקא ראיתי את קליבלנד מתאמצת בפול כוח, לאב אפילו חזר אחרי מה שנראה כמו פציעה שתחייב מנוחה.
    לא נראה לי שהם רוצים שני הפסדים ערב אחרי ערב, ואלה לא האריות של המערב.
    אני כמובן מנסה לקדם את שינוי הנראטיב – "הקאבס אלופי המזרח בקלות" – ומפעם לפעם יש יותר ראיות לזה.

    Reply to this comment
    • גיא

     12. ינו, 2017
     07:03

     6 זריקות לסל של במחצית ללברון. זה לא פול כוח.

     Reply to this comment
  • גיא

   12. ינו, 2017
   07:01

   שנה שעברה, ב-12 לינואר, המאזן של קליבלנד: 27 – 9 ,
   המאזן היום: 28 – 9 .

   Reply to this comment
   • סומסום

    12. ינו, 2017
    07:07

    אני מציע שפשוט נראה את המשחקים.

    פיניקס, מאבדים הפרש 22, מגיעים לוואן פוזשן. פיניקס!
    יוטה, משחק שלא הועמד בספק, ריצת 0-14 – עם לברון בהרכב – סוגרת עניין.
    ופורטלנד, העלובה, נטולת ההגנה, מתחילה להתקרב לאזור ה-20 הפרש. ומשחק נורא של הקאבס.

    זה הכל חלק מהמנוחה הגדולה? לא נראה ככה.

    Reply to this comment
    • הממזר של ג'ון סטוקטון

     12. ינו, 2017
     07:35

     ומה משותף לכל הקבוצות שציינת ?…

     Reply to this comment
 34. גיא

  12. ינו, 2017
  07:06

  קצת חומר למחשבה לכל שונאי לברון, ואוהבי תאוריות הקונספירציה –

  זה מפתיע עד כמה קליבלנד משחקים חלש בכל פעם שלברון יוצא לתקשורת ודורש מגילברט להכניס את היד לכיס ולחזק את הקבוצה.

  יש את הטרייד אקספשין שממתין,
  הוא יכול לחסוך לגילברט 20 מיליון, או לעלות לו 20 מיליון.
  סך הכל פער של 40 מיליון דולר.

  Reply to this comment
 35. סומסום

  12. ינו, 2017
  07:21

  הקבוצה הנוראית הזו לא תיקח את אליפות המזרח.
  מי שרוצה להתווכח, שקודם יסתכל, ולא יחיה על מה שהיה נכון בעבר.
  זה מה שיפה בספורט – העבר עבר.

  Reply to this comment
  • IDO

   12. ינו, 2017
   07:25

   היא כן תקח!

   Reply to this comment
   • סומסום

    12. ינו, 2017
    07:29

    מה במה שאתה רואה נותן לך להבין ככה?
    מה בסגל הזה, עם לברון שיורד ברמה, עם האין-ספסל, נותן להבין ככה?
    גם אתה חי על מה שהיה פעם.
    אני רואה קבוצה עייפה, מבוגרת, שמתקיימת על מה שלברון יכול לתת, וזה פחות ופחות. רצה עם הלשון בחוץ אחרי פורטלנד, כן.

    Reply to this comment
 36. עגל

  12. ינו, 2017
  07:30

  11 הפרש לרעת קליבלנד ושתי הקבוצות משייטות כבר שני רבעים עד שפתאום יגמר המשחק

  Reply to this comment
 37. הייט אשברי

  12. ינו, 2017
  07:34

  סומסום – אתה כל פעם משעשע אותי מחדש . יש לך נטיה להתלהב מכל משחק עונה רגילה , בלי להתייחס לחשיבות שלו לקבוצות , למידת העייפות שלהן , לנטיה לשמור על שחקנים בריאים ורעננים להמשך העונה הארוכה ובעיקר לפלייאוף , וכו' .
  אז כדי להרגיע אותך – בהיעדר פציעות רציניות , גם העונה קליבלנד תהיה אלופת המזרח . בהליכה . במערב זה פחות בטוח בגלל התחרות היותר חזקה , אבל גם כאן כנראה שג"ס תהיה אלופת הקונפרנס . לא ב-100% אמנם כמו קליבלנד , אבל ב-80 עד 90% .

  Reply to this comment
  • סומסום

   12. ינו, 2017
   07:38

   אתה רואה משחקים של הקאבס או מדבר מה-ptsd של גיים 7?
   תסתכל. על זה, על הקודם, על זה שלפניו. תסתכל על הקבוצה ועל איך שהיא משחקת.

   Reply to this comment
   • הייט אשברי

    12. ינו, 2017
    07:46

    אני רואה מספיק . בד"כ בתקצירים – לא בלייב . אבל זה מספיק . לא ברור לך שאם הקאבס היו צריכים באמת את המשחק הלילה הם היו מעלים הילוך ? אתה מוחק את כל העונה שלהם עד כה ? לברון הזדקן בחודש ? שכחת איך הם מעכו פעמיים את הראפטורס , הסו קולד קונטנדרים והיריבה העיקרית שלהם במזרח , כולל בטורונטו ?

    Reply to this comment
 38. סומסום

  12. ינו, 2017
  07:37

  קליבלנד חלשה.
  יהיה בסיבוב הזה במערב נצחון דחוק על פיניקס, הפסדים בק-טו-בק ליוטה ופורטלנד, אולי התאוששות מול סקרמנטו – גם לא סגור על זה – ותבוסה לגולדן סטייט.
  אם זו הדרך של לברון לזעוק לחיזוק, אולי, זה לא נראה ככה לפי מידת המחויבות.
  היום הייתי שם את סיכויי הזכיה שלה במזרח על 50. וזה יפה.

  Reply to this comment
  • הממזר של ג'ון סטוקטון

   12. ינו, 2017
   07:41

   כולן מהמערב.. זה ההבדל שאתה מחפש.

   למזרח היכולת הזו תספיק, אולי אפילו יהיה זמן לזרוק מאמן או לדפוק סיבוב על הבננה.

   Reply to this comment
   • סומסום

    12. ינו, 2017
    07:46

    אז לפי ההגיון שלך, כל מי שעולה מהמזרח תפסיד בסדרת גמר אפילו לפורטלנד. או יוטה. או פיניקס.

    גיא! בוא מהר, יש חדשות טובות!

    לא – כל מה שאני אומר (ובפעם המיליון, וזה קשה, כי הבאנד-וואגון של גולדן סטייט מנסה לייצר פייק ניוז כל הזמן), זה שהקאבס פחות טובים, והתחרות במזרח יותר צפופה. הרבה יותר צפופה.

    לגבי אליפות הליגה אין שאלה בכלל, גם לא אליפות המערב. מה שיהיה מעניין העונה הוא פלייאוף המזרח – מי תיכנס, ומי תזכה בו.

    Reply to this comment
    • הייט אשברי

     12. ינו, 2017
     07:48

     אתה חוזר על התקליט השחוק הזה . המזרח סגור מזמן מבחינת האלופה .

     Reply to this comment
    • הממזר של ג'ון סטוקטון

     12. ינו, 2017
     07:55

     אתה על חוזה עם מנחם פר שרשור ?

     צפיפות ותחרותיות לא מעידות על רמה.

     אם היורוליג יותר צפוף מ NBA זה לא ומר שהרמה שם יותר גבוהה, נכון ?

     כנל מזרח – מערב.

     Reply to this comment
     • סומסום

      12. ינו, 2017
      07:59

      תעשו סדר על העגלה.
      אחד אומר שהמזרח חלש וצפוף, השני – המזרח סגור וקליבלנד אלופה.

      אז הדבר היחיד שאני יכול לחלץ מקואליציית גולדן סטייט הוא:

      קליבלנד היתה ותהיה אלופת המזרח, למרות שהרמה שם חלשה מאוד, מול האולמייטי מערב.

      יפה מאוד. זה רק מתנגש במה שקרה בקיץ האחרון.
      הכחשת מציאות. נו.

     • הייט אשברי

      12. ינו, 2017
      07:59

      1000 +

     • הייט אשברי

      12. ינו, 2017
      08:01

      הפלוס אלף לממזר – לא לך סומסום . ואם אתה מתקשה להבין – אין סתירה בין שהמזרח חלש וצפוף לזה שקליבלנד אלופת מזרח בטוחה .
      אני בטוח שאפילו המוח שלך יבין את זה את תנסה לחשוב קצת .

     • הממזר של ג'ון סטוקטון

      12. ינו, 2017
      08:04

      מה מסובך סומסומיקו ?

      המזרח חלש וצפוף, בין כל הקבוצות שלא קוראים להן קליבלנד קאבלירס.

      WHAT WAS WAS, WAS WAS

     • סומסום

      12. ינו, 2017
      08:04

      מפנה אותך ל-38.1.1.2.1. בידיעה שזה לא יעזור. ptsd הוא עניין רציני.

     • מחפש שם מגניב

      12. ינו, 2017
      08:11

      אתה פשוט מסרב לקלוט את מה שאומרים לך.
      זה שהמזרח צפוף לא מתנגש עם זה שהעולה לגמר הכללי משם סגורה כבר מהיום.
      זה פשוט אומר קליבלנד לא חלק מהצפיפות הזאת
      וגם הצפיפות הזאת לא נובעת מעודף בקבוצות אדירות אלא כי ה"בטן" (יותר כרס בירה) של המזרח מוצפת בקבוצות בינוניות מינוס.

 39. סומסום

  12. ינו, 2017
  07:51

  זה די מדהים, האמת. הכחשת המציאות הזו.

  קבוצה נמחצת ב-20-25 הפרש, אחרי הפסד ליוטה, אחרי פדיחה מול פיניקס, עם פלדר ומקריי וליגינס וג'ונס ושלומפרט וג'פרסון – זו רוב הקבוצה, כן? – לא בלי מאמץ משמעותי של הכוכבים שלה –

  אבל השירה על הבאנדוואגון נמשכת. "המזרח סגור, המזרח גמור, המזרח תמרור".

  עיניים להם ולא ייראו.

  Reply to this comment
  • התותח הקטמוני

   12. ינו, 2017
   08:03

   אחרי השנים האחרונות יהיה צורך להביא ראיות מאוד חזקות כדי לשכנע אותי שזה לא כך ושהמזרח לא סגור. מה לעשות סומסום יקר שכל פלייאוף בשנים האחרונות זה אותו הסיפור במזרח – תנסה לשכנע אותי אחרת על ידי זה שאתה מראה שקליבלנד נחלשה באופן מובהק. נכון שהם הפסידו שתיים ברצף נכון שהם נראים דהויים אבל זה קרה כל כך הרבה בקבוצות של לברון בשנים האחרונות שהתרגלתי שזה מתיישר ואז עוד פעם נראה אותו בגמר.

   Reply to this comment
 40. Isiah 213

  12. ינו, 2017
  08:00

  הקאבס קבוצת חוץ בינונית! ושבוע הבא הם פוגשים את ג"ס.. להזכירכם בלאט פוטר עונה שעברה במאזן דומה ואחרי תבוסה לווריורס ביום mlk

  Reply to this comment
 41. הייט אשברי

  12. ינו, 2017
  08:11

  סומסום – אם עוד לא הבנת , אני אנסה שוב . להלן דירוג החוזק של צמרת ה-NBA.
  1. ג"ס
  2-3 . קליבלנד וס"א ( בהפרש קטן אחרי הלוחמים ).
  4. קליפרס ( בהנחה שבריאים )
  5-7 . ממפיס , יוסטון וטורונטו ( פחות או יותר שוות )
  8. יוטה
  9-10 . אוקלהומה , בוסטון ( פחות או יותר שוות ) .

  הדירוג מתייחס לזה שכל הקבוצות בריאות.

  כמובן שהמזרח צפוף . כי ממקום 4 כולן שוות בבינוניותן ( לבוסטון אני נותן הנחת סלב ).

  Reply to this comment
  • הייט אשברי

   12. ינו, 2017
   08:12

   בסיפא התכוונתי כמובן למקום 4 במזרח – לא לדירוג הכללי שלי .

   Reply to this comment
  • סומסום

   12. ינו, 2017
   08:21

   בפעם האחרונה:
   במערב יש לגולדן סטייט 95% סיכוי זכיה באליפות הקונפרנס.
   במזרח יש לקליבלנד – 50%. גג 60.

   ואנחנו נראה את זה, לא עוד הרבה זמן.
   זהו. מיציתי.

   Reply to this comment
  • מתן גילור

   12. ינו, 2017
   09:00

   פה ושם שינויים קלים, אבל סה"כ מסכים עם הדירוג שלך. ב-10 הקבוצות הטובות, אני מסכים ש-7 מערביות ו-3 מזרחיות.
   ההבדל במאזנים נובע, בין היתר, מכך שקאבס מבוגרים ויודעים שהם יותר צריכים לשמור על עצמם לפלייאוף, ולכן "זורקים" משחקים, ושראשות המזרח יותר בטוחה ואילו במערב ג"ס וס"א רבות על מקום ראשון שאומר סיבוב ראשון קל משמעותית.

   Reply to this comment
 42. גיא

  12. ינו, 2017
  08:18

  קצת על מלחמת סומסום נגד העולם. בנוגע למזרח ושאר ענינים

  1. אין ספק קליבלנד פייבוריטית מהמזרח.
  2. אין ספק במערב יש קבוצות יותר איכותיות.
  3 מאבקי המיקום במזרח יותר אטרקטיביים
  4 הוורירס פייבוריטים מול כולם

  אני חושב שבנקודות האלה אין ספק

  Reply to this comment
  • IDO

   12. ינו, 2017
   08:43

   רק אומר. קליבלנד הפסידה לפורטלנד. אבל דטרויט נצחה את פורטלנד (לא בהרבה). למה דטרויט לא מנצחת את יוטה גם????

   Reply to this comment
  • עגל

   12. ינו, 2017
   08:44

   אני מסכים איתך וגם חושב שכל המעורבים בסה"כ מסכימים זה עם זה . . .

   Reply to this comment
 43. אשך טמיר המקורי

  12. ינו, 2017
  16:02

  הטעות הבסיסית של כולכם היא לחשוב שקליבלנד וג"ס טובות מס"א.
  קליבלנד וס"א הנוכחיות הן קבוצות בינוניות עם חולשות רציניות (מבין "החזקות") –

  לקליבלנד אין ספסל (בלי דלי ומוזגוב) ובלי ג'יי-אר בכושר אין להם מה לחפש.
  הוא זה שהוביל את מבול השלשות והוא דופק אותן מהתחת בלי קשר לכלום ופותח את הדרך לכולם. בלעדיו הם היו עפים בפלייאוף שעבר עוד לפני הגמר.

  ג"ס נחלשה, איבדה את ריקוד המכונה והיא קבוצה שמחפשת את עצמה, עם שחקן על אחד במקום שורה של רול פליירס חשובים וחיוניים, אשר הד.נ.א שלו זיהם את גוף הקבוצה והותיר אותה חשופה למחלות.

  ושתי הקבוצות פגיעות מאוד בצבע. ס"א ישחקו מעליהם פולו עם גאסול את אולדריג' כשדייוויד לי עולה מהספסל וזורע את ההרס שלו.
  (בלי לדבר עוד על קוואי ועל האפקט שלו בשני צדדי המגרש, על הרוסטר הארוך והמשובח שכולו בכושר, ועל התחייה של דני גרין ופארקר).

  Reply to this comment
  • אשך טמיר המקורי

   12. ינו, 2017
   16:03

   * קליבלנד וג"ס כמובן

   Reply to this comment

הגיבו