יא"ק 7- הכל בראש / אסי שלם

 

 

בס"ד

יא"ק 7 – הכל בראש / אסי שלם

לא היה לנו ספק שקיירי, לברון ולאב יגיעו למספרים שלהם. שאלת השאלות היא מי יתן את ה'אקס פקטור', היתרון הקטן שישבור שיוויון בין הקבוצות המעולות בפלייאוף. בעיקר מול המערב.

היה ברור שהקליעה מ-3 שהפכה לפקטור מנצח בכל משחק כמעט היא שתיתן את היתרון לאחת הקבוצות. בגלל זה היציאה בכל מחיר לקרי / ת'ומפסון'. מי שחושב שלראות את הגבוהים של הקאבס מושפלים ב1X1 מול הגארדים של הזהובים לא ממש מבין כדורסל. אני תמיד אוהב לצטט את אריק שיבק, מאתמול סוף סוף אלוף, מקורס המאמנים שעשה לנו לפני עשור וחצי:

הגנה חייבת לתת משהו, אבל חייבת לקחת משהו בתמורה.

פירוש רש"י: אנחנו ניקח את השלשות של הזהובים ונאפשר לאחרים לקלוע או ניתקע באי התאמות (Miss-matchup) של הגבוהים. האם זה משתלם? לפי משחק 1-2 לא, לפי משחק 3 כן ובגדול.

חזרתי ואמרתי שלו ימשיך באותו הקו בגלל שהוא סומך על מגרש הבית שלו, בו שחקני המשנה קולעים טוב יותר, ויש אנרגיה חיובית שמעלה את הרמה הגבוהה ממילא של הכוכבים שלו.

עקבתי בעיקר אחרי JR סמית' במשחק הזה, ניסיתי להיכנס לראשו  למרות שזו משימה בלתי אפשרית, בעיקר אצל אנשים שסבא ז"ל היה קורא להם "מאשיגאנע קופ" – מקרי ראש למי שלא דובר יידיש בינינו.

אבל מבחינה מקצועית לפחות, כמאמן וקלעי לשעבר אני יכול לנסות ולשתף אתכם במה שעובר על קלעי במהלך משחק. מתחילים:

TIP-OFF:

עוד מעט יקראו בשם שלי, איך אני מת על זה שהם צועקים ומריעים לי. אני יודע שאני כינור משנה אבל זכיתי בצדק בדקות התהילה שלי, בכל זאת קרענו למזרח את הצורה ולא מעט בזכותי.

NUMBER 5….JR SMITH, שואו טיים בייבי, היום יהיה סרט אחר.

**

אני שומר על ת'ומפסון, אני שמח שלמרות שלא קלעתי קואוץ' לו מעריך את ההגנה שלי ונותן לי להתחיל. גם היום הוא לא יזוז אצלי..

וואו איזה זריקה קלה, איך החטאתי אותה!!! באסה, דווקא הטכניקה היתה מדוייקת מאוד סידרתי את הגוף ו- in & out…

לפחות בהגנה אני אתן לו בראש, גם חושב שהוא השוטינג גארד הכי טוב בעולם. חחחח, אני אראה לו מה זה.

הנה הריבאונד אצלי, איך פיני אומר בוא נרוץ?… אין למי למסור, יאללה אני לוקח אותו לטבעת, שיט, כמעט ברח הכדור סיבוב ו…..יש!!!! סוף סוף קלעתי…וואלה לפעמים נראה לי שאיבדתי את זה..

וואו הולך לי טוב בהגנה, ת'ומפסון ממש מחורבן במשחקי הגמר, המממממ… מעניין מאוד למה. טוב יאללה מה 'כפת לי. רצים ואני פנוי, היי!!!!! תן לי!!!! TT יודע לחסום מצויין, היי מיסטר ת'ומפסון, על הראש שלך….. אני מיישר את היד, הפעם זה הולך פנימה, אני עוקב אחרי הכדור…סווייש. גם ה20 אלף הרועשים באולם לא גוברים על הרעש המתוק של זה. זה המקצוע שלי בייבי. מיסטר סוויש איז היר!

אני חוטף כדור מגרין, נותן ללברון הוא מחזיר לי, אני תמיד מעדיף לזרוק ממסירה, הביטחון חוזר אלי, אני מעיף ישר, אייישששש, כמעט. זה לא משנה, הביטחון חוזר אלי. אני חם והטבעת הולכת וגדלה.

עוד מתפרצת, אני רץ לפינה הימנית. זו הבלטה שלי, מיסטר סוויש. קיירי רואה אותי ונותן לי..אממממ, לא הכי נוח- קח חזרה. הוא לא מוותר לי ומחזיר, איזה גבר! עכשיו זה מושלם ואני מרגיש בנוח, הכדור באוויר ואני יודע כבר. אני יורד להגנה, חחח…

אני שומע בראש את השדרן של ESPN צועק: JR SMITH FROM THREE…….BANG…

לברון עם הכדור. איזה כיף לשחק איתו, תמיד כשאני פנוי הוא ייתן לי. איזה אח. החליק, היי אני פה!! תודה. אל תחסום, זוז בבקשה גבר. וואלה תראו מי פה? קרי מולי לטיול בשכונה. חחחח, הנה אני פה, הנה אני שם… על הראש שלך מיסטר MVP… איזה זה היה קיירי?

***

אין ספק שאם סמית' ימשיך בכושר הקליעה הזה והביטחון ימשיך לגדול הסדרה תיהפך להיות צמודה יותר. מצד שני, לא חושב שקרי ות'ומפסון ימשיכו לשחק זוועה.  למרות הקרדיט שמגיע להגנה של הקאבס, המשחק הקרוב (תהנו, אנחנו ניאלץ לחכות למוצאי החג) הולך להיות לדעתי צמוד בהרבה.

טענתי בעונה הקודמת כבר שלאב שחקן שצריך את הביטחון והכדור. אני הייתי משתמש בו בדומה לקליפרס עם ג'מאל קרופורד. להיות חוד החנית בקבוצת המחליפים ושם להיות אופציה ראשונה בהתקפה.ואז אם הולך לו טוב לשחק איתו ב'מאני טיים' יחד עם הכוכבים.

שמעתי היום את הפודקאסט השני הכי טוב בעולם (אחרי זה של רועי) של JALEN & JACOBEY. ג'יילן רוז הנפלא העלה נקודה מעניינת מאוד בנושא הזה: כשלאב משחק עם לברון וקיירי בתחילת משחקים הקאבס עסוקים מדי בלהכניס אותו למשחק. כלומר במקום שלברון וקיירי ישחקו את המשחק הטבעי שלהם הם חושבים מסירה ללאב לפני כל מהלך אחר מה שגורם לעיתים לכדורסל קצת מאולץ ולא זורם. הוא ציין את הסטטיסטיקה שמראים לעיתים מה תוצאת המשחק אם לאב קולע את הזריקה הראשונה.

רוז. ממליץ לא להתאמץ בשביל לאב

אני מסכים איתו לגמרי, יש משהו חורק בשילוב של שלושתם. לברון קצת מכריח כדרורים, קיירי נראה נבוך אחרי מהלכים שהוא לא מצליח לקלוע באחד על אחד ולאב עם הפרצוף של "אני לא זורק מספיק". ההיעדרות הכפויה שלו פתרה את הדילמה ושני הכוכבים מובילים יחד ולחוד את ההתקפה של הקאבס בתור כינור ראשון. ועכשיו למערכה הבאה, אני אקווה לשיוויון. בתוך תוכם גם שונאי הלברון רוצים לראות משחק 7.

 

 

 

לפוסט הזה יש 20 תגובות

 1. שמע אסי, אתה משתפר מפוסט לפוסט, ורואים זאת בקלות שאתה כותב, ובהומור הקליל שהתחיל להיכנס לפוסטים שלך לעומת הראשונים שהיו יותר "הרצאות כדורסל למאמנים"

 2. הבעיה עם לאב ששחקן בקליבר שלו לא מעלים מהספסל (אני מניח שהאגו שלא לא יתן לזה לקרות והוא לא משחק בספרס או בנבחרת האמריקאית), בנוסף יש כאן עניין הבטחון האישי שלו שגם ככה לא נראה גבוה במיוחד ליד לברון וקיירי.
  גם במיאמי היו שני יוצרים (לברון, וויד) ובוש החליט לקחת על עצמו את תפקיד השחקן המשלים, שלהבדיל מלאב, ידע גם לשמור בצורה פנטסטית וידע לקבור את הזריקות גם אם הוא לא נגע בכדור. כלומר הוא וויתר על היותו הסופרסטאר השלישי, מה שבכלל לא קרה עם לאב שרק היה עסוק ב"לקחו לי", "מגיע לי" וכד'.
  דווקא שחקן כמו לאב מתאים ליד לברון וארווינג כי הוא מרווח את המשחק וגם יודע לקחת ריבאונדים ולתת מסירות ארוכות. עושה רושם שהוא עסוק מדי בעצמו מאשר בלאות כיצד הוא מועיל לקבוצה.
  בסופו של יום, הוא משחק כ-4 והוא שחקן שניזון מהכדורים שמוסרים לו, אם זה לזריקה או ללואו פוסט. כלומר יכולת היצירה לעצמו מוגבלת (הדרך כזו או אחרת).
  גם ארווינג יכול להיות פתרון לחמישיה השניה כי זה רכז שחושב קודם כל כמו סקורר (וגם הגנתית הוא בעייתי כמו לאב), להבדיל מלאב הוא מוביל הכדור והוא גם יוצר לאחרים. יכול להיות שעדיף בחמישייה הראשונה רכז שחוש קודם מסירה, מפעיל את לברון (כמה שאפשר להפעיל…) ואתלאב ולוקח זריקות פנויות, ואילו קיירי עובר להוביל את החמישייה השנייה (אם כי גם כאן זה שחקן שהאגו שלו לא יתן לו לעשות ככה וגם המעמד).

 3. חוסר ההתאמה של לאב לקליבלנד- למרות שעל הניר זה נראה טוב, התחיל עוד שנה שעברה. ראו את זה יפה מאוד דווקא בסדרת הגמר נגד הווריוס.
  לברון בלית ברירה שיחק בלי לחשוב יותר מדי איך מכניסים את לאב למשחק ושיחק חזק ואגרסיבי.
  מה שטוב בקיירי שהוא לא צריך לשאול אף אחד כולל את לברון לכן הוא שילוב אידיאלי עבורו.
  לברון כן צריך גארד יוצר ולא גארד מנהל כי בפעמים שלברון פאסיבי יהיה מי שיקח אחריות.

  חולשת המזרח גורמת לחוסר זיהוי בתרומה האמיתית של לאב ששם הקבוצה מס 2 במזרח היא פחות או יותר ברמה של פורטלנד. שהיאבעצמה פאקטורבכלל במאבק על המערב.
  (אני מתכוון לפאקטור רציני לא רק כזאת שתעשה צרות)

  הסדרה מול הווריוס או אם זו היתה OKC או הספרס חושפת כמה קליבלנד תקועה כשהם משחקים איתו.

  אגב, תמיד אני אומר לקחת בפרופורציות שחקנים עם סטטיסטיקה טובה בקבוצות חלשות.

 4. מעולה ומצוין, גם אני במחמיאים.
  התגובה של סמיילי נכונה מאוד, אבל גם אני לא רואה שני כוכבים בנב"א, קיירי וקווין, יורדים לספסל, נו וואי. אולי משחק או שניים כהפתעה טקטית אבל לא כהרגל.

    1. חוזה מקסימום זה הרבה דברים לא בהכרח כוכב.
     אף אחד לא מוריד לספסל כוכב. ואם ירד ולא משנה נגד מי- הוא לא כוכב.

 5. פוסט מצוין ומלמד. אתה ענק אסי!
  די ברור היה שהסטטיסטיקה של גי.אר סמית מצד אחד ושל קארי ותומפסון מצד שני תתיישר ככל שהסדרה תתקדם. גי.אר הוא קלע אדיר עד שזה מגיע למאני טיים. הספלאש תמיד קלעים גדולים ואם זה לא קרה בשלושת המשחקים הראשונים אז היה ברור שזה ייקרה ברביעי

כתיבת תגובה

סגירת תפריט