חם מהתנור: קוואי לאונרד שחקן ההגנה של העונה**הנטס החתימו מאמן/רועי ויינברג

קוואי לאונרד שחקן ההגנה של העונה

זכייה שנייה ברציפות בפרס. לאונרד.

פורסם היום (ב') אחר הצהריים כי קוואי לאונרד, שחקנה של סן אנטוניו ספרס, זכה בתואר שחקן ההגנה של העונה לשנת 2015/16. זוהי הזכייה השנייה ברציפות של לאונרד, הראשון שזוכה פעמיים ברציפות בתואר מאז דוויט הווארד שעשה זאת ב-2009/10 ו-2010/11 (וזכה גם שנה לפני). הוא השחקן ה-8 שזוכה בתואר פעמיים, יחד עם הווארד, סידני מונקריף, מארק איטון, חאכים אולג'ואן, דניס רודמן, דיקמבה מוטומבו, אלונזו מורנינג ובן וואלאס. לאונרד הוא השחקן הראשון מאז רודמן, שזכה בפרס פעמיים ברציפות ואינו סנטר.

לאונרד הוביל העונה את אחת ההגנות הטובות ביותר בליגה למאזן שיא של 15-67. הוא נתן העונה 21.2 נק' למשחק עם 6.8 ריב' (5.5 בהגנה), 1.8 חטיפות וחסימה. בהנהגתו, הספרס ספגו את כמות הנקודות הנמוכה ביותר למשחק העונה, 92.9.

לאונרד זכה ב-84 הצבעות למקום הראשון ו-547 נקודות (הצבעה למקום הראשון שווה 5 נקודות, לשני 3 נקודות, לשלישי נקודה). למקום השני הגיע מי שזכה ליותר הצבעות למקום הראשון שנה שעברה ולא זכה בפרס, דריימונד גרין מגולדן סטייט ווריורס, עם 44 הצבעות למקום הראשון ו-421 נקודות. במקום השלישי זכה חסן וויטסייד, הסנטר של מיאמי היט, עם 2 הצבעות למקום הראשון ו-84 נקודות סך הכל. ראוי לציין כי אין שום קשר בין ניקוד זה לחמישיות ההגנה, אשר יפורסמו בהמשך.


קני אטקינסון, עוזר המאמן הבכיר באטלנטה, יאמן את הנטס

יביא שינוי לברוקלין? אטקינסון.

משרה אחת ממשרות האימון הפנויות ברחבי הליגה נתפסה, כשהנטס הודיעו היום (א') כי קני אטקינסון, כיום עוזר המאמן הבכיר באטלנטה, יהיה המאמן הראשי של הקבוצה. מנג'ר ברוקלין, שין מרקס, אמר כי הניסיון של אטקינסון כעוזר מאמן, לצד כשרונותיו כמאמן ויכולת התקשור שלו עם שחקנים הפכו אותו למאמן הראשי של ברוקלין. אטקינסון יהיה המאמן השישי של הנטס מאז 2012/13 והמאמן ה-25 בתולדות הנטס. הוא ישאר עוזר המאמן של אטלנטה עד לסיום הפלייאוף.

אטקינסון בן ה-47, יליד נורת'פורט, ניו יורק (סמוכה לברוקלין) תפקד כאחראי על פיתוח שחקנים ביוסטון, עוזר מאמן בניו יורק מ-2008 עד 2012 ועוזר מאמן באטלנטה מ-2012 עד היום. אטקינסון מתפקד למעשה כמתאם ההגנתי של ההוקס, ואחראי על אחת ההגנות היעילות בליגה. הנטס היא התחנה הראשונה שלו כמאמן ראשי של קבוצה. אטקינסון מתפקד גם כמאמן נבחרת הרפובליקה הדומיניקנית והובילה למקום הרביעי במשחקים הפאן אמריקאיים של 2015. לא ידוע, נכון לעת כתיבת שורות אלה, מי יהיו בצוותו של אטקינסון.


כוכב בוסטון סלטיקס, אייברי בראדלי, לא צפוי לחזור להמשך סדרת הקבוצה מול אטלנטה הוקס. בראדלי נפצע בהמסטרינג במהלך המשחק הראשון בין הקבוצות. בראדלי נתן העונה 15.2 נק' עם 2.1 אס' ו-1.5 חט' למשחק במדי בוסטון, כולם שיאי קריירה.


נשיא הניקס, פיל ג'קסון, ראיין את עוזר מאמן גולדן סטייט, לוק וולטון, בקשר למשרת המאמן הראשי בניקס. וולטון, שתפקד כמאמן זמני בגולדן סטייט והובילם למאזן של 4-39 (ופתיחת העונה הטובה בהיסטוריה), אמר כי אינו מעוניין בהצעה, נכון לעכשיו. לא ידוע האם הצדדים ידברו שוב על התפקיד. וולטון, שחקנו בעבר של ג'קסון (השניים זכו בשני אליפויות עם הלייקרס), נחשב למועמד המוביל לתפקיד במידה וישנה דעתו. הזן מאסטר הכחיש את הדברים.

רועי ויינברג

עורך הופס. אוהב את מיאמי וגבוהים שמוסרים מעל 4 אסיסטים במשחק.

לפוסט הזה יש 30 תגובות

 1. בחירה מעולה במאמן צעיר שמתמחה בפיתוח שחקנים ועם עבר שקשור איכשהו (דרך ההוקס) לספרס. אטקינסון יוכל לעשות עבודה טובה בבנייה מחדש של ברוקלין, יופי של בחירה של מארקס.

 2. תודה על העדכון.
  בראדלי יחסר מאוד בבוסטון, בעיקר בהגנה.
  בראדלי + קראודר היה אמור להיות השילוב שמוביל יחידה הגנתית נשכנית במיוחד – כזו שמחפה על תומאס, ומאפשרת לו להתפרע.

 3. בעיה רצינית לבוסטון

  לא מכיר כל כך את אטקינסון אבל שיהיה לו בהצלחה עם המועדון ההזוי העונה לשם ברוקלין נטס

  1. לא שווה להיות בכלל עוזר מאמן, במיוחד לא בקבוצה שהוא שימש בה כמאמן ראשי בעבר. הקבוצה היחידה ששווה לו להיות בה עוזר מאמן היא גולדן סטייט, וזה תרחיש סביר בהנחה שוולטון יהיה מאמן ראשי איפשהו.

 4. גרין שחקן הגנה טוב מאוד, והיכולת שלו לשמור על כל העמדות היא אחת מעמודי התווך של ההצלחה של גולדן סטייט, אבל לאונרד הוא by far שחקן ההגנה הכי טוב בליגה. גם במבחן העין וגם במבחן הסטטיסטיקה (אישית וקבוצתית). לגמרי ראוי

 5. השנה הבחירות החשובות הם הכי צפויות שאני זוכר. ברור שקוואי ייקח וגם ברור שקרי וטאונס ייקחו.. 90% שקר יקבל את המאמן ו90% שמקולום ייקח את המשתפר. זה משאיר רק את השחקן השישי שדווקא הבחירה הזאת היא לא צפוייה בכלל.

    1. קנטר נתן עונה חלשה יחסית, טרנר אופציה טובה מאוד. מבחינת איגודלה, אנחנו יודעים שהמצביעים אוהבים אותו (ע"ע MVP Finals לא ראוי שהגיע ללברון/סטף/דריימונד, לא לאיגי), הוא נתן עונת אול-אוראונד טובה, שינה מומנטום של משחקים והגיע ל-73 ניצחונות ב-82 משחקים. זה שווה את הפרס.

     1. ביחס להשפעה שלו על הקבוצה. ה-VORP שלו הוא 0.1 וה-VORP של איגי הוא 1.6 (ערך מוסף מעל ערך של שחקן ממוצע). קנטר לא משפיע יותר מדי על הת'אנדר ואני לא חושב שאם היו מחליפים אותו בשחקן אחר המאזן של אוקלהומה היה משתנה. אם היו מחליפים את איגודלה בשחקן ממוצע עם אגו ממוצע המאזן של הווריורס לא היה 9-73 לדעתי. בגלל ההשפעה הזאת (והנהגת אחת החמישיות השניות הטובות בהיסטוריה) הוא עדיף.

     2. איגודאלה היה פצוע כמעט חצי עונה זה יהיה ביזיון לתת לו את הפרס. גם בחצי שהוא שיחק ליבינגסטון היה לא פחות דומיננטי ממנו. אני מת על איגי אבל השנה לא מגיע לו.

     3. אני בהחלט חושב ומסכים שאם כבר משניהם, איגי יותר חשוב ומשפיע. רק שבעצמי לא הייתי מגדיר אותו שחקן שישי, בטח לא כאשר הוא נכנס לכל החמישיות היעילות ביותר של הגולדן סטייט, ונמצא חמישי ברוטציות של הקבוצה.
      [אני יודע שההגדרה הקלאסית של שחקן שישי היא של שחקן שעולה מהספסל, אבל זה לא כדורגל. אפשר להחליף שחקנים גם אחרי פחות משנייה. כמה כבר משנה זה מי פותח את המשחק?]
      קנטר, לעומתו, ממוקם שמיני ברוטציה של הרעמים, אבל שלישי בנקודות ו-PER (עשירי בליגה). ב-VORP (אני אמור ללמוד גם מה זה עכשיו? לעזאזל. ולמה כל מה שאני מנסה לקרוא על הנתון הזה מדבר על בייסבול?) לא איגי, ובטח לא הטורקי, נמצאים בצמרת השחקנים, למרות שזה עדיין אומר משהו טוב לגבי איגי.
      מצד שני, הצבעתי לאיגודלה בסקר של האתר, אז מה אני מקשקש.

  1. קרופורד יקבל שחקן שישי. ולו רק בשביל לחלק את הפרסים בין הקבוצות המובילות במערב. 3 פרסים לגולדן סטיייט זה יותר מדי

 6. מינסוטה ראיינה בסופ"ש את ת'יבודאו והיום את ג'ף ואן גנדי בקשר לתפקיד הכפול של מאמן ונשיא הקבוצה. התחושה שלי היא ש-JVG יאמן אותם

 7. מי שחשוב לבחור בקנטר לתואר כל שהוא שקשור ביכולות כדורסל הוא הזוי.
  מדובר בשחקן בדיחה, שומר אולי הכי גרוע בליגה, שהדבר היחיד שהוא טוב בו הוא יצור של דאבל דאבל במספר דקות מועט.
  לא בדקתי סטאטס השנה אבל ממה שזכור לי הוא עומד על איזה 0.5 מקסימום חטיפה וחסימה למשחק, שזה עלוב ובדיחתי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט