לפילדלפיה היה עוד "קיץ פילדלפי" / מנחם לס

(פוסט זה מבוסס על פוסט שהופיע היום ב-SB NATION)

הסיקסרס לא מעוניינת בשחקנים חופשיים. פריוד.

ה-BLUEPRINT של מנכ"ל הסיקסרס סם הינקי הוא לבנות קבוצה מרשימה מבחירות דראפט, ואז לחכות שנתיים-שלוש לתוצרת.

ל-BLUEPRINT שלו מגיעה עוד בחירת לוטרי ו-14 בחירות סיבוב שני בשנתיים הקרובות. כשכל החלקים יהיו בבית, ותקיפת הדגירה עליהם תסתיים, תכניתו של הינקי היא להיות הקבוצה הטובה ביותר במזרח עד 2018 והקבוצה הטובה ביותר בליגה עד 2020.

הצרה היא שהוא מתחיל לדבר על שנים שעד אז נישכח את הבטחותיו היום.

תגידו על סם הינקי מה שתגידו, אבל דבר אחד הוא בטוח: הינקי הוא עקבי, ולא מש מדרכו ימינה או שמאלה אפילו בצעד אחד קטן. בשעה שכל האחרים רצים אחרי שחקנים חופשיים כאילו היו ערמונים חמים בחורף קר, הינקי אוסף בחירות דראפט, ומתכונן לצאת בהפצצה טוטאלית מכל הכיוונים כשבית היולדות שלו יגיע לבגרות. "שלוש שנים" הוא אומר. "חכו רק שלוש שנים!".

לי זה פרופוזיציה לא תיאמן: איזה קהל חובבים אמיתי מוכן לחכות שלוש שנים עד שהפירות יתבשלו? הינקי אומר להם דוגרי לא לצפות לשום דבר בשנתיים הבאות מלבד הפסדים, ובעלי הקבוצה, המדיה, ומשלמי הכרטיסים מוכנים לחכות? לי לפחות לא זכור מקרה קיצוני כזה בכל שנותי בליגה

תראו. מה שהינקי עושה MAKES SENSE TOTALLY, וזה אפילו צעד נכון, אך זה לא  משנה את העובדה שהוא מבקש מהבעלים, המדיה המקומית, והאוהדים לקחת צ'אנס. מה אם התכנית הגרנדיוזית לא תוכיח את עצמה? מה אם הפסדים רצופים וקניית מקום אחרון בליגה משך שלוש שנים רצופות יתבררו כפאשלה אחת גדולה? הוא הרי לא שם את כספו על קרן הצבי (גיא! גיא!). הוא לא הבטיח להחזיר את המיליונים שהוא מרוויח אם תכניתו תיפול על ראשה. במקרה הגרוע ביותר יפטרו אותו, והוא יילך לתפוס פראיירית אחרת, כמו הניקס למשל.

מה שהינקי עושה בפילדלפיה מאד מעניין כי אף פעם לא נעשה נסיון גרנדיוזי כזה.

מה חושבים על כך שחקנים אחרים? האם שחקנים חופשיים יירצו לשחק בסיקסרס כשיגיע היום?

"הסיכויים הם שלא אצטרך שחקנים חופשיים; הסיכויים הם שמהקבוצה עצמה יתפתחו שחקנים שיעפילו על השחקנים החופשיים בשוק". הווריורס עשו בערך אותו דבר אבל בשקט, וכך יש להם את סטפן קרי, קליי ת'ומפסון, דריימונג גרין, והריסון בארנס. ההבדל הוא שהם לא הצהירו הצהרות על "תכנית חומש" כמו הינקי, ולא הצהירו על עונות-זבל.

מי הם הקופים הקטנים שגדלים במעבדת הסיקסרס והם לא ייצאו לג'ונגל הפתוח עוד שנתיים-שלוש כשיהיו מוכנים להיות 'אול-סטארים'?

*נרלנס נואל

*ג'היל אוקפור

*דריו סאריק

*ג'ואל אמביד

*רוברט קובינגטון

הם מלאי הילולים על ג'רמי גראנט, ואפילו ניק סטאוסקאס שפתאום החל לקלוע אחרי הפרודיה בקינגס. עכשיו יש להם את בחירת הסיבוב הראשון של הלייקרס ב-2016 וכמובן בחירה ראשונה משלהם, ו-14 בחירות סיבוב שני.

מכל בחירות הסיבוב השני ומכל אלה שברשימה ולא ציינתי, התקווה היא שיצוצו 2-3 כוכבים של ממש מין 30 שחקנים שיעברו תחת המיקרוסקופ שלהם. אם באמת כך, ואם השמות עם הכוכבים יהפכו לאול-סטארים, אין סיבה שב-2018 הסיקסרס לא ייקחו אליפות.

Philadelphia 76ers Roster

מנחם לס

בעל האתר, העורך הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 29 תגובות

 1. סביר להניח יותר שמה שיקרה זה שלא רק שאף שחקן חופשי לא ירצה להגיע לסיקסרס גם הרוקים שאיכשהוא יתפתחו למשהוא בכל הבלגן הזה שנוצר שם בלי אף מבוגר אחראי שידריך וילמד

  1. התגובה נקטעה…
   גם הרוקים שאיכשהוא יתפתחו למשהוא יברחו בסוף החוזה שלהם. אפשר להבין למה מבחינה סטטיסטית יבשה משתלם לעשות מה שהם עושים אבל צריך לקחת בחשבון ששחקנים זה בני אדם ולא רק מספרים והם צריכים יותר מזה.

 2. המקור הוא במשנה:
  "אמר רבן יוחנן בן זכאי, יפה אמר חנן, הניח מעותיו על קרן הצבי"
  רבן יוחנן בן זכאי, שפעל בתקופת המרד הגדול, הושפע כמו רבים מחכמי תקופתו, מהתרבות ההלניסטית.
  באגדה על האיילה מקרינייה, מסופר על איילה עם קרני זהב, אשר רצה מהר יותר מחץ במעופו.
  בתרבות היוונית האיילה מקרינייה משמשת למשל דומה למשל "עדיף ציפור אחת ביד".
  כך שרבן יוחנן בן זכאי שאל את האיילה מהסיפור ההלניסטי בשביל להציג דימוי למשהו בעל ערך שאי אפשר להשיגו מחדש.

  1. טוב אתה !!!

  2. יפה ! לא ידעתי שמכאן בא הביטוי.
   ומי היה זה שלבסוף תפס את הצבייה מקירני, ואיך הוא עשה זאת ?

 3. עוד לפני שאני קורא – ניחוש פראי:

  "עוד שנתיים אליפות"

  1. 3 שנים 😉

 4. מה עושים עם 14 בחירות סיבוב שני?!
  מה הם יעשו עם שאר השחקנים שלהם? הרי בסגל יש מקום ל15 שחקנים בלבד.
  הזוי לחלוטין

 5. When pigs fly

  1. 1+

 6. +1

 7. מה עושים עם 14 בחירות סיבוב שני? מוצאים את ה-3-4 שהיו צריכים להיות בחירות לוטרי. תנו לי את כל בחירות סיבוב שני של מ10 השנים האחרונות, ואני מרכיב קבוצה אלופה!

  1. אבל כל ה14 בתוך שנתיים. הם צריכים לשחק איפה שהוא כדי לדעת אם הם שוים משהו. מתוך ה14 הם יפגעו באחד ויפסידו בשאר ה13 מה יצא להם להם מזה? מה עם 2 הבחירות סיבוב ראשון של שנה הבאה?מה עם הבחירה מס'3 השנה? עדיף להם להעביר את כל ה14 תמורת שחקן אחד נורמלי ומנוסה שישמש עוגן לכל הצעירים

   1. איזה שטות מטומטמת ! אפשר לקבל שחקן מנוסה גם עם בחירת דראפט אחד
    וגם מנחם צודק ,יש שחקנים אדירים שנבחרים בסיבוב השני

    1. אבל אף אחד לא יודע שהם יהיו נהדרים. צריך לתת להם להתפתח ובסביבה טובה הם יכולים להפתיע. אם מישהוא היה יודע מה הנוסחה למצוא שחקנים טובים בסיבוב השני בדראפט ויודע מי מהשחקנים שבחר בסיבוב השני יהיה שחקן טוב הוא לא ייבחר בסיבוב השני אלא בסיבוב הראשון.

  2. הצהרה מעניינת. עברתי אחרוה על עשר השנים האחרונות בדראפט. כרגע השחקנים הבולטים בסיבובים השניים הם: לאנס סטיבנסון, אייזיאה תומס, ג׳יי קראודר, קיי.ג׳י מקדניאלס (היה להם אותו, העבירו), דיאנדרה ג׳ורדן, דראגי׳יקיץ׳,ץ׳ (הוא אירופי, אני לא חייב לזכור איך כותבים את השם שלו 🙂 ), מארק גאסול, פול מילסאפ, מונטה אליס, איליאסובה.

   האמת? אחלה סגל. לא בטוח אליפות (חסר שם סופרסטאר ומנהיג התקפי), אבל כנראה עמוק בפלייאוף.

   מה משותף ל-כלללל השחקנים ברשימה הזו? ובכן, לכולם לקח כמה שנים עד שפרצו, הם התפתחו, קיבלו צ׳אנס, והשתפרו.

   אני לא רואה איך זה קורה ברכבת ההרים בפילדלפיה, במיוחד כששחקן צעיר כבר רואה איך כל שחקן שפורץ, מועבר בטרייד.

   לא ברור לי איך פילדלפיה מתכננת לתת צ׳אנס לחמישים הבחירות שלה בסיבוב השני, עם סגל של 15 שחקנים, שחלקו כבר מאוייש וחלקו מלא בחוזי זבל. לוקח זמן לגלות יהלום אמיתי וזה דורש הרבה סבלנות ויצירת מערכת בריאה.

   שיהיה להם בהצלחה.

 8. הבעיה שלהם שאין להם סטארים,נניח אמביד היה אמור להיות כזה והוא לא.כדי שזה יצליח הם חייבים שיפול להם דוראנט כזה.בנתיים זה לא נראה באופק.
  וכל פעם מביאים את הווריוס בתור דוגמא אבל קרי בחירה 7 ותומפסון נראה לי 11 (לא גבוה) אז למה להפסיד כל כך הרבה בכוונה ?
  אם כבר הדוגמא הנכונה זו אוקלהומה אבל הנס של החצי מאה שלבחור משהו כמו 3 שחקנים הטופ של הליגה (דוראנט ווסטברוק והארדן) ברצף סביר להניח לא יקרה שוב.(אם נמשיך גם קליבלנד נכשלו עם איזה 3 בחירות ראשונות למרות שלא היינו יודעים כמה רחוק וויגנס וארווינג היו יכולים להגיע)

 9. רק בתנאי מעבדה

 10. אני חושבשכדאי להמליץ למיסטר הינקי שיקרא את פרוייקט בחירות הדראפט באתר הופס…. פעמים רבות צריך לחפור כדי למצוא את היהלומים.

 11. אבל חוץ מזה הלוואי שיצליח. הסיקסרס הם הקבוצה האהובה עלי (למרות שבשנים האחרונות אין מה לראות שם)

 12. נראה לי שמפספסים פה נקודה.
  הינקי לא צריך שכל השחקנים שלו יהפכו לסופרסטארים (זה יעזור, אבל לא הכרחי) יש סבירות גבוהה שהוא לא ישחק עם שלושה סנטרים.

  מה שהוא צריך זה תזמון נכון ולצבור נכסים.

  כרגע יש לו ב-2016 4 בחירות סיבוב ראשון (לייקרס, מיאמי, אוקלהומה, פילדלפיה עם אפשרות להחליף עם סקרמנטו) ועוד שתיים ב-2017 ושתיים ב- 2018.
  יש לו גם ים בחירות סיבוב שני, רובן ב- 2018.

  אני מהמר שנראה עוד טריידים על חבר'ה צעירים מהסגל עבור בחירות ב- 2016 ואולי 2017 או שנראה טריידים שלו על בחירות כדי לבחור גבוה יותר.

  אפשרות א' – להחתים שחקנים על חוזה מופרך לעונה ואז להשתמש בהם כחוזה נגמר יחד עם בחירות דראפט כדי להביא בטרייד שחקנים רציניים ולבנות קבוצה אינסטנט על בסיס טריידים, .

  אפשרות ב' – עם קצת מזל (סקרמנטו ולייקרס גרועות) וכמה טריידים של חבילת בחירות כדי לעלות בדראפט יהיו לו 6 – 7 בחירות לוטרי בשנתיים הקרובות, זה המון, בהנחה שהוא שומר על נואל ועוד שחקן נורמאלי ופוגע ב-30% מהבחירות יהיו לו 3 אולסטארים ב- 2019-20.

  בעיני האפשרות הראשונה יותר הגיונית, מזכירה לי את עדת ה-SF הבינוניים שאספו ביוסטון ואז הפכו אותם לקבוצה.

 13. מה שבטוח הוא שהקהל בפילדלפיה מתוסכל, מאז אייברסון לא הינ להם כלום.

  1. אז זה הקטע שהם ממש לא,יש לך דוגמא חייה פה באתר של רפי שהוא הדבר האחרון ממתוסכל והוא בהחלט מאמין בהינקי ובדרך שלו ואני מכיר עוד הרבה אוהדי פילי שמרגישים שהם דופקים את המערכת ואוטוטו הם הולכים להשתלט על הליגה.
   באיזשהו מקום מזכיר לי קצת את עצמי עם ביבי,כל פעם אני חושב שהנה אוטוטו מחליפים אותו ואז אני מתעורר לעוד 2/3/4/5/6/ שנים איתו 🙁

   1. תן לזה כמה שנים.
    איך נשמע לך "ראש הממשלה מרדכי יוגב"?

    אם אתה יותר בכיוון השני אז נראה שאפילו לפילדלפיה יש תוכנית יותר מסודרת למהפך.

    1. אני אמנם בצד השני של המטבע ואתה בהחלט צודק אבל יחד עם זה שאני בצד השני אני מעדיף את "ראש הממשלה מרדכי יוגב" מאשר מה שיש לנו היום

   2. אני פגשתי כמה אוהדים מתוסכלים, אבל זה היה לפני כמה שנים. אולי מאז התייאשו מספיק להאמין בטנקינג

 14. "עוד 3 שנים" הוא אמר כבר לפני שנתיים.
  יהיו כאן 5 שנים רצופות של טנקינג.

 15. טוב אז ככה.
  לפילי יש שתי בחירות סיבוב שני בשנתיים הקרובות ושש בחירות סיבוב ראשון.
  בחירות סיבוב שני לא בהכרח נכנסות להרכב הקבוצה. לפילי בדראפט הקודם היו שש בחירות סיבוב שני. רק מקדניאלס וגראנט היו בהרכב. השאר נשלחו בטרייד או נשלחו לשחק באירופה לאוסטרליה לצבור נסיון.

  קראתי את הכתבה לפני יומיים ב nation . היא דנה בשאלה האם פילי יכולה להוות יעד אטרקטיבי לשחקנים חופשיים בשנים הקרובות? קשקוש מוחלט!
  מי האמין בקיץ לפני שנה שמילווקי תצליח להיות רלוונטית בשוק השחקנים החופשיים העונה? להזכירכם הם סיימו עם המאזן הגרוע בליגה …….. רוב שחקני הליגה רצים אחרי בצע הכסף…… גראלד דאדלי התראיין השבוע ונשאל איך הוא כשחקן חופשי בוחר את היעד שיחתום בו? יודעים מה היתה התשובה? מי שמשלם לי יותר כסף.

  בנוסף אתם מציינים את האוהדים המתוסכלים של פילי? לא יודע מה להגיד לכם, אני היום יותר אופטימי מהקיץ לפני שלוש שנים שהיו לנו בהרכב איגי, תאד יאנג, הולידיי וטרנר . והרבה יותר אופטימי מהימים שאייברסון היה מככב בקבוצה יחד עם כריס וובר/אלטון ברנד/גלן רובינסון… ותאמינו לי שרוב מוחלט של אוהדי הקבוצה נותנים גב כמוני.
  30 שנה אנחנו מחכים ….נחכה עוד קצת.
  יניב תסביר להם.

  יש לנו שחקנים צעירים, מאמן מצוין. בעלים ו GM עם ביצים.

  דרך אגב. הינקי לא הבטיח אליפות. הוא אמר שהוא בונה קבוצה שתיהיה רלוונטית למאבקים בשלבים האחרונים של הפלייאוף. וכמובן להצלחה ארוכת טווח………..
  ומנחם כל הכבוד . חופשה או לא , אתה ממשיך בקצב של שני פוסטים ליום….,שאפו

 16. עוד משהו לטובת הצד של פילי – מה שהם עושים עדיין לא נעשה בעבר ואין ספק שהוא הימור. אבל מה היא האלטרנטיבה, לדשדש בבינוניות כמו רוב קבוצות הליגה ? להיות דנבר, אורלנדו, שארלוט, סקרמנטו ?
  האלטרנטיבה השנייה לדרך של פילי נוסתה על ידי פרוחורוב בנטס – לקנות את כל מה שזז, וגם זה נכשל.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט