ת'ון מייקר – פוינט גארד בגובה 1'7 (2.15 מ') / מנחם לס

(ת'ון מייקר – הפוינט גארד הראשון בגובה 2.15 מ'!!!)

שבת בבוקר. כולם ישנים מלבד רומי בת ה-7 ואני . היא חוזה בתכנית "חברים מדובבים", ואני במחשב חושב מה להכניס לאתר. אני מנסה להמשיך בדרכי של שני פוסטים ליום – אחד בערב ואחד בבוקר. אז בערב הכנסתי את סטפן ג'קסון, ועתה לא כל כך בא לי לכתוב (ולכם לא כל כך בא לקרוא).

אז הנה שני וידיאו (גיא! מולי! איך כותבים או אומרים וידיאו ברבים? וידיואים?), אחד על הסודני/אוסטרלי ת'ון מייקר ששיגע את כולם ב-"FAB 45" של התיכוניים בשיקגו כשהענק הזה שיחק…פוינט גארד. הנה דוגמא לאחד ה-MOVES שלו:

*

*

והנה ג'סטין מלטון, 1.77 מ' עם דאנק בעיניים עצומות:

*

*

אוקיי, וכבונוס, הנה עשרת הדאנקים הטובים ביותר של ה-1.77 הזה:

*

*

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 22 תגובות

 1. לא מבין על מה המהומה.

  'סתכל על עבודת הרגליים של הדפנדר – מרשמלו על גחלים.

   1. לי התון מייקן הזה מזכיר את האקים יותר מכל דבר אחר. רכז בגובה הזה הטא לא יהיה אבל סנטר עם תכונות של גארד וזריזות כמו האקים אולי כן, יש לו לאן לשאוף.

  1. מכיוון שפעם תקנו אותי אגיד מה אמרו לי…
   המילה וידאו בעברית נלקחה כמילה המתארת סוג של משהו ולא המשהו עצמו. לכן תחילה אמרו מכשיר וידאו, מצלמת וידאו או קלטת וידאו (ברבים קלטות וידאו, מכשירי וידאו וכו').

   הדור שכבר לא גדל על מכשירי הוידאו משתמש במילה סרט, קליפ או סרטון (כמו במקרה של יוטיוב). לכן הוא צופה ב"סרטונים" ביוטיוב. באנגלית המילה וידאו המשיכה הלאה והחליפה כל סרטון צפייה שהוא לא סרט, סדרה או קליפ.

   1. תודה ג'ון. מלאת את חובת היום עבורי – – ללמוד כל יום דבר חדש, אחרת אמות. אתמול למדתי למשל לא לנסוע מיפו לשיכון ל' דרך רח' הירקון ביום ששי בשעה 1 בצהריים.

 2. אגב ת'ון מייקר בשנה האחרונה כבר טיפס גבוה במוק דראפטים של 2017 ובחלקם הוא בלוטרי. לא מדובר על קוריוז. מניסיון פורזינגסים כמוהו רק עולים גבוה ככל שה-GMים מתחילים להזיל ריר.

  אגב סווינת' וודס (Seventh Woods) מגיע לשנת התיכון האחרונה שלו. הילד ששמו לעולם יזכיר לי את ג'ורג' קונסטנזה מסיינפלד שרצה לקרוא לבתו SEVEN. בגיל 14 הוא כבר היה אתלט NBA בגובה 181. הסרטונים שלו היו יותר ויראלים מהרבה שחקני NBA. כיום הוא בין 17 והתפתח לרכז מצויין עם קליעה טובה. מוסר בחסד ואתלט עליון שמשחק בכל נבחרות ארה"ב הצעירות.

  1. יעזור לו מאוד אם הפורזינגיס יצליח העונה. אם כן, עדר הג'יאמים יתחיל לחפש בכל העולם לבנים ארוכים ורזים.

    1. מדובר על פוטנציאל אמיתי. גם וסלי היה כזה. הדרך למימוש ארוכה וקושרת בין אופי, התפתחות פיזית, התפתחות מנטאלית, בריאות וסיטואציה (הרבה מזל).
     וסלי ביקום מקביל יכל להיות יותר טוב מכל הרשימה שנתת. ניתן לנתח למה הוא נעצר או נפל לסיטואציה בעייתית בוושינגטון ואיך הכל התדרדר. אבל גם ניתן לנחש שהרבה מהשחקנים שהבאת יכלו להפוך לבאסטים אם לא היו בקבוצות שהיו עם מאמנים שהאמינו בהם ובריאות טובה.
     קליי לא הגיע בגוף כמו היום ובטח לא ידע להוריד כדור לרצפה או להגן
     כמו היום.
     קוואי היה חסר קליעה מבחוץ ותקוע בין עמדות

     באטלר היה מגן שידע לחדור לסל בטח לא הסקורר המגוון של היום.

     ואני יכול להמשיך.

    2. אם אני זוכר נכון ליאן ווסלי אף פעם לא הייתה רבע מיכולת הקליעה שיש לפורזינגיס היום.
     הוא לא הרג את מכבי לאחרונה, דרך אגב? בלי לקלוע שום דבר יותר מחצי מטר מהטבעת.

 3. ג'ון, איך הוא שיחק בנבחרות הצעירות האמריקאיות? חשבתי שהוא אזרח אוסטרלי. אבל ייתכן שעד גיל מסויים זה לא חשוב.

  1. דיברתי על השחקן סווינת' וודס. הוא אמריקאי שמסיים תיכון גם השנה.

   ת'ון מייקר סודני/אוסטרלי שמשחק בקנדה. הוא הביע רצון לשחק בנבחרת האוסטרלית. למרות זאת קנדה מאוד רצתה לאזרח אותו ואחיו הצעיר בין ה16 שצמח בינתיים "רק" ל-2.08.

   אוסטרליה עד 2018 תהיה עם חמישיה של פטי מילס, דנטה אקסם, בן סימונס, ת'ון מייקר ואנדרו בוגט. על הספסל: ביינס, דלבדובה ואינגלס.

   קנדה תראה כך: קורי ג'וסף (ג'מאל מורי), ניק סטאוטסקס, וויגנס, טריסטון תומפסון ודוויט פאוול
   על הספסל: טריי ליילס, טיילר אניס, רוברט סקרי, קלי אוליניק, אנדרו ניקולסון,אנטוני בנט ורכז העתיד שלהם שהצטרף לקנטקי ג'מאל מורי (יהיה כוכב ענק)

   חייבים תחקיר על איך אוסטרליה וקנדה הפכו פס יצור בשנים האחרונות (שמעתי על אקדמיה באוסטרליה אבל קנדה לא מובת)

   1. לגבי קנדה, אני יכול להגיד לך שראיתי יותר ויותר כדורסל רחוב שמתפתח שם בשנים האחרונות במונטריאול, בעיקר בזכות הצלחתו של טוני פארקר ובכלל של הצרפתים.
    לא בטוח שזה מסביר את הפריחה הזו כי כולם שם כמעט אנגלופונים מאזור טורונטו, אבל אולי זו מגמה כלל ארצית.
    לפני 10 שנים הייתי שנה בחילופי סטודנטים בקנדה, ורמת כדורסל המכללות שם היתה במקרה הטוב כמו במכללות בארץ (הטכניון אצלי זה הרפרנס). בשנים האחרונות זה ממש לא המצב, למרות שהטובים באמת חוצים את הגבול דרומה למכללות רציניות. זה כן מלמד על "צמיחת פירמידה" עם בסיס רחב, ולא כמה יחידי סגולה בתוך ים של בינוניות.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט