ענייני הופס ליום רביעי, ה-28/11 : פלטון, MIP, ונפילת הסופומורים/ מנחם לס

האם ריימונד פלטון יוריד את הניקס שאולה?

מי שחזה בהפסד הניקס לנטס אמש, אולי לא השתכנע שריימונד פלטון יוריד אותם שאולה, אבל לא היה לו ספק מי הפ-סיד את המשחק במו ידיו: ריימונד פלטון!. אפילו כשהוא היה 3 מ-15 הוא לא הפסיק לשחק כאילו בעצמו נגד הנטס. עוד ג'אמפ מרחוק, עוד קלינג. 3 מ-16. הוא לא ראה את ג'יי אר סמית', והוא לא ראה את כרמלו אנטוני. הוא הזכיר לי באותן דקות את קובי כשלא הולך לו, והוא – להיעפך – ממשיך לזרוק עוד יותר. אמד פלטון היה יותר אנוכי מחמישה ג'מיר נלסון מאורלנדו, שבחלקי משחק רבים רואה רק את עצמו.

אולי אם ג'ייסון קיד היה לבוש לשחק פלטון היה חושש לזרוק בחוסר התחשבות כזה עד שהיה 3 מ-19. אבל אני לא מבין את כרמלו: אילו מייקל ג'ורדן היה משחק אמש, ופלטון היה משחק כפי ששיחק, מייקל היה מחטיף לו שתי סטירות לפני ה-20,000 צופים, וכמה מיליוני צופי טלוויזיה. כרמלו לא עשה מאומה. אולי הוא עצמו היה יותר מדי עייף מלשחק.

אתם יודעים מיהו פלטון? הוא כמו שעון 'קרטייה' שעולה $10,000 שאתה קונה מרוכל ליד תחנת האוטובוס ב-$20. אתה מראגיש ברומו של עולם. כעבור כמה ימים אתה מפשיל שרוולים כדי שכולם יראו, ובעיקר הבובה'לך שאתה רוצה לדוג בבאר. אתה מרגישד כמלך העולם. אבל כעבור שבועיים המחוג הקטן נופל, וכעבור עוד שבוע השעון נעצר. מה תעשה? תחפש את היצרנים בכוכים אפלים בהונג-קונג או בטייוואן? הדבר היחיד שאתה יכול לעשות עם השעון המזוייף הוא לזורקו לאשפה.

לא הייתי ממליץ לזורקו עדיין, אבל אני מודה שהתלהבתי מהבאתו והבאת ג'ייסון קיד במקום ג'רמי לין, ועכשיו אני לא כל כך בטוח. פלטון הוא לא טירון. הוא מוכר בליגה. חייבות להיות סיבות מדוע ב-8 שנותיו הוא נדד משרלוט לדנבר, ואז לפורטלנד. יש סיבות שהוא קיבל רק חוזה קצר, וישנן סיבות מדוע משכורתו אינה גבוהה מזו של סטיב נובאק.

ב-6.5 שנים עם שרלוט, דנבר, ופורטלנד, הוא שחקן של 41% מהפארקט, ו-32% מדאונטאון. העונה הוא כמו ממוצע הקריירה שלו – 41% – והוא למעשה שיחק לא רע. השאלה היא מה לעשות כשהוא מתחיל לשחק כמו אמש בברוקלין. משחקו היה ברוטלי בעקרותו. לא רק שהנוא קלע 16% מזריקותיו, הוא לא עזר לשנייה מרצף זריקותיו, ואיבד גם 5 פעמים ב-42 דקות משחק. זאת בעייתו: הוא יכול לעזור לך או שהוא יפגע בך. באמצע, כפוינט גארד אמין הוא לא מסוגל להיות. הוא פוינט גארד ברבע התחתון בשכבת הפוינטים בליגה.

הניקס קיבלו אותו עבור המחיר הזול של 3.48 מיליון. הם קנו שעון מזוייף. אבל כמו שעון מזוייף, הוא עלול להמשיך להסתובב כמה שנים טובות בדיוק מפתיע עש שהמצבר יתרוקן, או הוא עלול להיעצר ולהפסיק לתפעל ברגע בו אתה צריך אותו יותר מכל.

מיהו ה-MIP העונה?

(אין לכם שאלות יותר קשות?)

הערה: אחרי שסיימתי את המאמר, פתאום חשבתי שיש להולידיי יריב רציני שאולי מגיע לו אפילו יותר MIP, ושכחתי עליו. שמו? אנדרסון וורג'או!

מהיכן זורחת השמש? – מהמזרח. היכן היא שוקעת? – במערב. לאן זורם הירדן? – הוא זורם דרומה, לים המלח. מי ה-MIP העונה? (צחוקים. צחוקים. אני לא יכול לעצור בעצמי. אין להם שאלות יותר קשות, כגון "מי היתה אלופת ה-NBA בעונה שעברה?"). טוב, לאלה שנפלו לשינה עמוקה משך כל העונה והתעוררו הערב, יש לי תשובה: הוא קלע הערב עוד 18 ב-7 מ-13, חילק 7 מתנות, אבל היה לו יום גרוע באיבודים – 6, איפה נשמע דבר כזה? – אבל זה כמו 3 איבודים כי הוא גם גנב 3!. שמו דרו רנדל הולידיי. נולד בצ'טוורת' מדינת קליפורניה. בן 21. שנה שלישית בליגה. ממוצע העונה 18.6 ב-45% (41.3% מה-3), 9.2 אסיסטים, 3.9 ריב'. הוא הראש, הלב, יו"ר, ומנהיג הפילדלפיה סיקסרס שהיא היום 6-9, משחק אחד מאחורי הנטס והניקס, שתי קבוצות שתיאבקנה נגד קבוצתו לראשות הדיביזיה האטלנטית.

הוא כמעט השכיח את הבעיות עם אנדרו ביינום. אוי, אם רק אנדרה איגודלה היה נשאר שם, ו-FORGET ABOUT BYNUM. הולידיי עלה לדעתי לראש כיתת הפוינט גארדים מ-2009 כשהוא טוב לפחות – ואולי טוב יותר – מטיי לאוסון, סטפן קרי, וברנדון ג'נינגס. הוא העלה העונה את משחקו, ועלה כיתה מאחד השחקנים הצעירים המלהיבים ביותר בליגה, לאחד המלהיבים ביותר – צעירים, בינוניים, או וותיקים/זקנים. הוא מס' 19 בליגה בקליעות ומס' 3 באסיסטים. משחק ה-33 נק' ו-13 האסיסטים נגד פיניקס סגר את הויכוח על 'השחקן המשתפר של השנה'. כל מספריו הם קרייר היי, וה-EFF שלו עלה ב-4 נקודות, מ-15.4 ל-19.3.

הוא שובר את יריביו/מגיניו ע"י יכולת בלתי רגילה לשנות כיוון על בלטה קטנה, ולשנות ספיד ממהלך ראשון לששי, וחזרה לראשון, בחלקיק שנייה וחצי. ה-1.93 מ' הזה עם משקל 93 ק"ג שיפר העונה את הגנתו ועתה מאמנו קולינס נותן לו לשמור על שחקן הפרימטר החם ביותר. הוא 4'6 עם מוטת זרועות של 7'6, עובדה נוספת שעוזרת לו בשמירה. עם כל משחק שעובר, הגביע של 'השחקן המשתפר' ניכנס עמוק יותר ויותר לארון הגביעים בחדר האורחים של אמו, שם הכל נישמר. עד שיגיע עוד גביע – MVP. אבל לזה נצטרך לחכות עוד 4-5 שנים.

מה קרה לסופומרים הללו?

(כל יום קרבן אחר)

הסופומורים הללו מאכזבים, ולא משנה כיצד תסתכל על זה. אנחנו מכירים את המונח "SOPHOMORE BUST", לציין את השנה השנייה שבד"כ היא כאילו שנת ירידה אחרי שנת הרוקי. אבלך בכ"ז אתה מצפה להרבה יותר מאחד שהיה בחירה שנייה בדראפט, ובחירות לוטרי אחרות. מי הם המאכזבים הגדולים? כל יום אכתוב על אחד אחר.

1. דריק ויליאמס, מינסוטה וולבס

כן. מדובר על מספר 7!

כנראה שהמעבר ממשחק הקולג' למשחק ה-NBA היה הקשה ביותר עבור דריק. הוא מוצא את עצמו חנוק בין שתי עמדות, והוא חנוק גם בסרוטציה. באריזונה ה-8'6 הזה היה מפלצת דומיננטית עם אתלטיות עליונה עד שאמרו עליו "IUNSTOPPABLE" תחת הסל ומסביבו. היתה לו גם זריקה נאה בג'אמפ מה-3. לרוע מזלו הג'אמפים שלו הפתוחים מ-22 רגלים הפכו פתאום לשתי נקודות, ולא רק זה, כל זריקה מופרעת ע"י שומר גבוה לפחות כמוהו עם מוטת ידיים ארוכה כשלו ויותר. המסיבה נגמרה עבורו. הוא הפך ל-"TWEENER" בליגה, למיןUNDERSIZED פאוור-פורוורד. אחוז קליעתו ירד מ-41% ל-37%, ולמינסוטה הוא לא יכול לעזור. אבל ישנן קבוצות שאתלט כמוהו יכול לעזור להן

מנחם לס

בעל האתר, העורך הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 10 תגובות

 1. אני חושב שהביטוי הוא SOPHOMORE SLUMP

 2. וורג'או באמת מדהים. כנראה הריבאונדר הכי טוב בליגה כרגע, כולל רנדולף ולאב.

  1. אחד המהלכים היחידים האפקטיבים של קליבלנד, הוא הפיק אנד רול מהצד לורז'או, כששחקן אחר חותך לסל ואנדי מוצא אותו בקלות. הוא השתפר כל כך במסירה שלו. פשוט שחקן אחר ממה שהוא היה כשהוא הגיע לליגה. אותה האנרגיה, רק בשילוב של חוכמת משחק ונסיון. חבל שהוא מתבזבז על הקאבס.

 3. השאלה מי השחקן המשתפר בכלל לא כזו ברורה. אני בכלל חושב שמגיע יותר לאו ג'יי מאיו! נכון שהוא נתן עונה וחצי ראשונות מעולות ועכשיו הוא פשוט חוזר ליכולת ההיא (אם כי העונה בינתיים בהחלט העונה הטובה בקריירה שלו)!! הוא מחזיק את דאלאס על מאזן 7-7 די לבדו (נוויצקי בחוץ), והוא בבירור הגו-טו-גאי של הקבוצה העונה. הוא קולע 21.5 נקודות למשחק, ושיפר את הקליעה משלוש מ36% ל53%, שיפר את האחוזים מהשדה מ40% ל-49% וגם את אחוזי העונשין מ77% ל87%, ולעומת העונה שעברה בה לא פתח באף משחק במדי הגריזליס, העונה הוא פתח בכל 14 המשחקים של דאלאס.
  הולידיי מנגד, מאבד 4.3 כדורים למשחק שזה יותר מכפול ממספר איבודיו בעונה שעברה (2), נכון שהוא הכפיל גם את מספר האסיסטים, אבל נראה לדקות ארוכות שהוא משחק מאוד מפוזר ולא באמת שולט במשחק.

 4. הלוואי ודירק וויליאמס יגיע ללייקרס.

  בדיוק שחקן כזה אנחנו צריכים.

 5. מנחם אתה טועה לגבי פלטון בענק. יש ל פתיחת עונה מצוינת, אל תגמור אותו אחרי משחק אחד גרוע!!

  1. אלעד, נחכה ונראה. לא סתם הוא עובר מקבוצה לקבוצה כמו 'הנווד הנודד'.אני יודע שהוא התחיל מצויין אבל נגד הנטס הוא חזר לסורו במשחק האינדיווידואלי שלו.

   1. ובכל זאת הניקס החירו אותו אליהם. לדעתי הוא שחקן המפתח של הניקס השנה (לפחות עד ששאמפרט חוזר) .אם הוא יהיה טוב כל העונה הם מגיעים לפחות לגמר המזרח , ותזכור מי אמר את זה ראשון 🙂

    1. אלעד, הניקס יגיעו לאן שפלטון ייקח אותם. הוא מציאה לשחקן של 3.5 מיליון דולר לעונה, אבל אני לא חושב שזה יספיק.

 6. מנחם, בקשר ל-MIP:

  ג'רו הוליידי
  או ג'יי מאיו
  אנדרסון ווז'אראו
  עומר אסיק
  צ'ייס בודניגר

  5 אנשים שונים, כל אחד מהם ראוי ללא ספק לתואר (אולי חוץ מבודניגר). זאת לדעתי השאלה הכי קשה מתארי העונה השנה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט