ענייני הופס ליום שלישי : פיל מצהיר, "הלייקרס היו FAIR איתי"/ מנחם לס

אדוניס האסלם – מלך הריבאונדים של ההיט – ואשתו

UNDRAFTED HASLEM הוא מלך הריבאונדים של ההיט

 

אריק ספואלטרה לא הסתיר את העובדה אף פעם: אדוניס האסלם הוא השחקן הפייבוריטי ביותר שלו. הוא לא אומר שהוא השחקן הטוב ביותר, אבל הוא השחקן שהוא מעריך ואוהב ביותר.

-"אפילו יותר מחברך דוויין ווייד?", הוא נשאל.

-"אלה שני סוגי הערכה שונים. את האסלם אני מעריך ביותר כאחד שהגיע מהשכונות הקשות ביותר במיאמי, לא ניבחר בדראפט, ועדיין הוא היה ללא תחליף במשחקי האליפות שלנו, ועתה הוא שבר את שיא הריבאונדים של אלונזו מורנינג, והוא הריבאונדר מספר 1 בכל הזמנים של מיאמי היט".

אלונזו מורנינג אמר שמכל השחקנים שהוא שיחק איתם, אדוניס האסלם הוא השחקן שהוא היה הכי רוצה כבן זוגו תחת הסל.

דוויין ווייד מכנה אותו "ראש העיר של דרום מיאמי".

פט ריילי מכנה אותו "הלוחם מס' 1 מכל הלוחמים תחת הסל שהכרתי ב-NBA".

במשחק האחרון הוא שבר את שיא הריבאונדים של מורנינג כשהוא קבע 4,819 קרשים. מכל השחקנים שלא נבחרו בדראפט הוא הראשון להוביל פרנצ'ייז בריבאונדים מאז בריאתו. הוא רביעי מכל הבלתי נבחרים במספר הריבאונדים שקטף אחרי מוזס מלון, בן וואלאס, ובראד מילר.

ספואלטרה הוסיף: "אין טעם להסתיר זאת. כולם יודעים שהשחקן שאני מחבב יותר מכולם הוא האסלם. זהו שחקן שהגיע ממש מהחצר האחורית שלנו, היכן שאנחנו משחקים, דרום מיאמי, אחת השכונות הקשות ביותר, ובכוחות עצמו הוא הגיע לאול סטאר בתיכון תוך שהוא עובד ומכלכל את אימו ואחיו, ואז לסיים את אוניברסיטת פלורידה, ולא להיבחר בדראפט. כל שחקן אחר היה מוותר, אך לא האסלם. הוא לא ויתר עד שמיאמי הסכימה לתת לו צ'אנס, והשאר הוא הסטוריה. שתי טבעות כשבשתיהן הוא היה שחקן ללא תחליף, זהו הישג שקשה להסבירו במילים. והיום הוא הסמל של דרום מיאמי כשהקרן שלו עוזרת למאות ילדים שפעם הוא היה אחד מהם. זה לא יאומן ממש", סיים ספואלטרה את דבריו

כשסיים ארבע שנים בפלורידה וניבחר לאול אמריקן (קבוצה שלישית), הוא ידע שלא ייבחר בדראפט. הוא ביקש מסוכנו שימצא לו סידור בחו"ל. הוא העלה 25 ק"ג בעונה ששיחק בצרפת הוא החליט להפסיק לאכול בשר והוריד 35 ק"ג ,כשהשמנתי כמו חזיר לא יכולתי להסתכל על עצמי. הייתי מדוכא מאי בחירתי לדראפט. ריחמתי על עצמי. אכלתי כמו חזיר. בצרפת הסתכלתי במראה ערב אחד ולא האמנתי למראה עיני. נתתי לעצמי חודשיים לאבד את כל השומנים שהצטברו ולחזור להיות שחקן כדורסל!".

כעשמיאמי הזמינה אותו למחנה האימון ב-2003 כמה שחקנים לא הכירו אותו. הוא כה רזה, וגופו היה מעוטר שרירים, במקום המשנמן ששיחק בפלורידה. דווייד אומר: "הסתכלתי ולא האמנתי שזה אותו אדוניס מ-'פלורידה'. הוא נראה לגמרי אחרת". דוויין היה הבחירה החמישית של מיאמי, והוא מיד התחבר לאדוניס. השניים נשארו חברים בנשמה עד היום. אריק היה עוזר מאטמן ואחראי על רקרוטינג. הוא מספר היום: "הוא בא עם כזאת מוטיבציה שחששנו שהוא יפצע את אחד מהשחקנים שלנו. אח"כ פחדנו שקבוצות אחרות תשמענה על 'האסלם החדש' וכל מה שרצינו היה להחביא אותו".

האסלם החליט שלאירופה הוא לא חוזר. כשאתה גדל בדרום פלורידה, ושלמרות העוני בו חיית בנית לעצמך סירת מפרש ויצאת לדוג כמעט כל יום במים החמימים של מפרץ קי-ביסקיין, לגור ולשחק באיזה חורים בצרפת ובטורקיה הם לא משאת נפשך. הוא ניגש לעוזר המאמן קית' אסקינס ושאל: "מה עלי לעשות כדי שריילי וספואלטרה יקחו אותי על בטוח?". אסקינס ענה: "ב-NBA יש סקוררס רבים. כל אחד יודע לקלוע. אבל אין הרבה לוחמים של ממש וריבאונדרים טובים של ממש. זו צריחכה להיות ההתמחות שלך!". לפעמים כשאתה רואה את האסלם הנמוך יחסית במלחמתו תחת הסלים נגד סנטרים ופאור פורוורדים גבוהים ממנו בעשרה סנטימטרים ויותר אתה תוהה אם הוא לא לקח את עצתו של אסקינס ברצינות רבה מדי.

אין FIGHTER שעולה עליו במלחמתו תחת הסלים בכל ה-NBA. הוא גם פיתח ג'אמפ לא רע בכלל מחצי פינה. למרות שדקות משחקו פחתו בגלל השחקנים החדשים שההיט הביאו, אני יכול להבטיח לכם דבר אחד: ככל שהמשחק חריף יותר; ככל שהדקות מתקרבות לסיום במשחק שקול, יותר תראו את האסלם. כי הוא הלב והנשמה של ההיט.

הנשמה והלב של מיאמי היט

לא תאמינו מי הפך לכוכב הטיווי החדש בהופס

כריס וובר יושב נינוח על כסאו, וחיוכו הטוב מאיר וממלא את כל הסטודיו. הוא נראה די רגוע, לא ממהר להביע דעתו אלא אם כן נשאל ע"י המנחה. אבל כשמה שקרה לפני שנייה על המסך גורם לו להיכנס לאקסטזה, והוא כולו IMPASSIONED ע"י הנושא, עיניו מתרחבות, חיוכו נימחק, קולו הגבוה יורד בכמה אוקטבות, והוא מתרומם מכסאו כדי להביא את דעתו ביתר תוקף וממקום יותר גבוה. כמה גבוה? נניח 10'6 כשהוא עומד יחף. הוא עובד בדרך כלל עם ארני ג'ונסון וגרג אנטוני ב-NBA-TV, ולעתים עם ארני ג'ונסון, קני אנדרסון, וצ'ארלס בארקלי (מחליף את שאק) ב-TNT. אבל ב-TNT הוא פחות ווקאלי בגלל האציל. ב-NBA-TV הוא וגרג אנטוני המצויין מריצים את השואו, ושם הוא מתגלה – להפתעת כולם – כאנליסט מצויין. זאת שנתו הרביעית בטרנר ספורטס שמריצה את שתי התחנות, ולמרות שאין לו את הפרסונליטי הגדול מהחיים של בארקלי, הוא הפך לאחד הקולות המעניינים והטריים בעולם הכדורסל הטלוויזיוני. דעתו הופכת לדעה נחרצת ומקובלת. כשהוא חם בעניין מסויים, הוא מכה בפטיש על המסמר שוב ושוב.

הוא היה חם במיוחד עם ההחתמה של מייק ד'אנטוני. "לשכירתו כמאמן אין שום סיפור חבוי עם פיל ג'קסון. הלייקרס פשוט העדיפו אותו כמאמן. תראה מה הוא עשה בניקס: כל שחקן ששיחק תחתיו – ולא משנה מה הם אומרים עליו עכשיו – הפך לשחקן טוב יותר. ומי יותר מכולם? נכון. כרמלו אנטוני".

הוא הפך לכוכב של טרנר טלוויזיון, ולכן חתמו איתו עתה חוזה לשלוש שנים. כשצ'אק (ז"א בארקלי) ישדר משחקים כאנליסט ליד הפליי-ביי-פליי מחרתיים, ב-29 לנובמבר וב-13 לדצמבר, כריס וובר ייקח שוב את מקומו ב-"INSIDER". בנוסף, הוא זה עתה הקים חברת ייצור סרטים שתתמחה בעשיית סרטים דוקומנטריים על ההסטוריה של השחורים בארה"ב מאז הובאו הנה כעבדים. הוא גם כותב ספר על חייו שהוא יכתוב עליו גם תסריט לסרט.

-"ומה הלאה, כריס וובר?", שאל אותו ריצ'רד דיטריך.

-"התכניות גדולות, אבל עדיין שמורות בסוד!", באה התשובה, קריצת עין, וחיוך רחב כפי שרק לכריס וובר יש.


כריס וובר ב-LEGO

פיל ג'קסון: הלייקרס ואני לא דברנו על כל תנאים. הכל סתם שמועות ורינונים.

דבר אחד ברצוני להבטיח לכל הגולשים: עם כל חוסר האהבה שלי ללייקרס, אף פעם לא ארשה לפרטים לא נכונים להיכנס לאתר, ולעולם לא אסתיר חדשות שמפרגנות ללייקרס. אז מי היה האדם שפירגן ללייקרס, ובעיקר לקופצ'אק? פיל ג'קסון, הוא ולא אחר. הנה מה שאמר הערב: "לא דסקסנו כל תנאים ולא הוצעה לי משרת המאמן של הלייקרס. לא היה שום דבר UNFAIR בהתנהגות או בהבאחות, כי לא הובטח לי דבר.

-"הכל היה ככה מהר, לא?", הוא נשאל ע"י כריס בווטארד.

-"כן. הכל היה ממש במהירות האור. זה היה מאד WEIRD!".

-"האם תאמן קבוצה אחרת?"

-"לעולם לא אומרים 'לא', אבל הסכויים מאד קלושים. גם את הלייקרס לא חשבתי שאאמן אף פעם יותר וגם עתה אני חושב ככה. פשוט ההצעה באה ככה פתאום, ללא כל הכנה".

-"מה הלייקרס חייבים לשפר?"

-"הם חייבים לשפר את הקליעה מה-3. בעיקר ג'ודי מיקס".

הוא גם אמר שקובי יצטרך לכלכל את מעשיו ולדעת מתי להאט בשיטה החדשה של מייק ד'אנטוני, "אבל אני סומך עליו. הוא פיקח מספיק לדעת מה הוא עושה ומה טוב לו, ומה לא".

מנחם לס

בעל האתר, העורך הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 55 תגובות

 1. כל הכבוד להאסלם. למישהו יש מושג למה לא בחרו את מוזס מלון, אחד מגדולי הסנטרים בהיסטוריה, בדראפט?

  1. ביררתי, וזה כי הוא התחיל את הקריירה ב-ABA, והגיע לנבא בשנה שהאיביאיי נסגרה. בדראפט המיזוג הוא נבחר חמישי, אחרי רון בון ומרווין בארנס האגדיים.

   1. מוזס הגיע ישר מהתיכון. אני לא בטוח – אבל אולי הוא אפילו היה הראשון מהבחינה הזו. אז יכול להיות שהוא אפילו לא היה זכאי להיכנס לדראפט, ובכל אופן זה היה ממש ממש לא מקובל בזמנו.

    1. אתה צודק. אז לא בחרו שחקני תיכון

 2. סי וואב הוא מלך גם על המגרש וגם בשידור.

  הוא כל כך אלגנטי וכריזמטי הוא בקלות יכול היה להיות גם שחקן קולנוע מצליח.
  בבירת קליפורניה הוא האדם האהוב ביותר וכל משחק שהוא מגיע לשדר או בקהל יש סטנדינג אוביישן של לפחות דקה.
  אני יודע שהוא תומך בקאזינס מאחורי הקלעים כל הזמן.

 3. הקלידו את התגובה כאן…

 4. נמתין מהכתבה, תודה רבה.

 5. וובר נהדר. לא כמו שאקיל המתאמץ והכושל.

  תמיד אהבתי את האסלם, והסיפור היה יפה לגביו הוא אחרי שההיט נתנו לו צ'אנס והחוזה הזול שלו נגמר – הוא לקח מהם פחות כסף מאשר הציעו לו קבוצות אחרות כמו קליבלנד רק בגלל נאמנות והכרת תודה.
  לדעתי, גם בחוזה הבא שלו הוא לקח פחות משהיה יכול לקבל במקום אחר – כי רצה להישאר במיאמי ולשחק עם שלושת הגדולים, ואם הוא היה מבקש יותר כסף, ההיט היו צריכים לוותר עליו כדי להחתים אותם, את מייק מילר, וכו'.

  שחקן נוסף שלא נבחר בדראפט והוא אחד השחקנים האהובים עלי בכלל בנבא, ולטעמי גם אחד הטובים בתפקידו – הוא ווס מת'יוס – בולדוג הגנתי שפיתח משחק התקפי וקליעה מצויינת משלוש.
  רול פלייר אולטימטיבי לקבוצה אלופה – שאין לי ספק שעוד ישחק בקבוצה כזו.

  ולגבי פיל – ראיתי את הראיון הזה – פשוט תפס אותו כתב רכילות ברחוב ושאל אותו כמה שאלות, ולמרות שפיל אמר את מה שאני כבר ידעתי, אני חושב שגם אם פיל ירצה ללכלך – הוא לא יעשה את זה בצורה כזו, ולא לכתב רכילות, אז מהבחינה הזו, לא הייתי נותן יותר מדי משקל למה שהוא אמר.

  1. הוא אמר דברים טובים על הלייקרס, אז למה אתה מקלקל?

 6. כי אני רוצה להיות הוגן כמו שאתה היית כשפרסמת את זה.

  אני בהחלט חושב שמה שפיל אמר כאן זו האמת, וזה מתאים למה שאני שמעתי וקראתי, אני רק אומר שגם אם לפיל יש דברים אחרים להגיד – הוא לא היה עושה את זה בצורה כזאת באמצע הרחוב לכתב רכילות, אז צריך להתייחס לזה בהתאם.

 7. דוק אם לדייק אז לדייק. אין לי מושג איך התגובה של ג'קסון התפרסמה אצל ברוסארד. מה שבטוח שהמקור הוא כתב-צלם של תוכנית הטלוויזיה הכי מצחיקה ביקום, TMZ של הפרקליט לשעבר הארווי לוין.
  תפסו את פיל הקשיש – הוא מה זה נראה זקן – עם עוד חבר ממועדון גיל הזהב יוצאים ממסעדה או משהו וריאיינו אותו תוך כדי הליכה. מומלץ לצפות בקטע במקור, להתגעגע לזן מאסטר ולאחל לו פרישה נעימה בחיקה של ג'יני באס.

 8. בשעה טובה ומוצלחת הרמת פוסט על השחקן שאני הכי אוהב במיאמי.

  כל הכבוד מנחם לס! חכיתי לזה המון זמן ..

 9. t5cCMo Major thanks for the article.Thanks Again. Fantastic.

 10. Muchos Gracias for your blog article.Really thank you! Cool.

 11. This is one awesome blog.Really looking forward to read more. Really Cool.

 12. Thank you for your article post.Really looking forward to read more. Much obliged.

 13. Thanks-a-mundo for the article.Really looking forward to read more. Keep writing.

 14. Appreciate you sharing, great blog.Thanks Again. Cool.

 15. Really informative blog post.Really looking forward to read more. Want more.

 16. Muchos Gracias for your article.Really thank you! Fantastic.

 17. This is one awesome blog post.Really thank you! Want more.

 18. Really appreciate you sharing this post.Really looking forward to read more. Want more.

 19. Im obliged for the article post. Awesome.

 20. Muchos Gracias for your blog.Really looking forward to read more. Cool.

 21. I cannot thank you enough for the article post.Much thanks again. Fantastic.

 22. Thanks so much for the blog post.Really looking forward to read more. Great.

 23. This is one awesome blog post.Really looking forward to read more. Really Great.

 24. Thanks a lot for the blog.Much thanks again. Much obliged.

 25. I appreciate you sharing this article.Thanks Again. Want more.

 26. I am so grateful for your blog post. Really Great.

 27. A big thank you for your blog article.Thanks Again. Great.

 28. I really like and appreciate your blog post.Much thanks again. Want more.

 29. I think this is a real great article.Really looking forward to read more. Really Cool.

 30. A big thank you for your blog.Thanks Again. Much obliged.

 31. Thanks again for the article post. Much obliged.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט