מייק ד'אנטוני דפק את עצמו (כרגיל!) / מנחם לס

האם פאו גאסול הוא חלק מהבעייה, או הבעייה עצמה?

הערה: פוסט זה ניכתב לפני משחק אמש נגד דאלאס, אבל המשחק לא שינה דבר מכל האמור להלן, וגם ה-13 נק' ו-7 ריב' של הספרדי לא הרעידו שחקים)

בואו נגיד שמאז הגיע מייק ד'אנטוני, דברים לא הלכו חלק עבור פאו גאסול, שבסגי נהור כיניתי אותו "הספרדי האלוהי". בשלושת המשחקים – סליחה, בשניים מהם – הוא היה "הספרדי המדדה", כי אני לא מוכן עדיין לכנותו בכינוי האמיתי. בואו נגיד כך: בן ה-32 הזה מספרד הסריח את הפארקט. ב-37 דקות ביום רביעי הוא שם 8 נק', 9 ריב' ו-4 אסיסטים במשחק נגד ברוקלין נטס, שאחריו עוד היה לו העוז והחוצפה להתלונן יחד עם שלום עולמי שהנטס עושים FLOPPING. הוא הבכיין הגדול ביותר בעולם המערבי ויש לו את העצבים להתלונן על אחרים? טוב, במשחק השני נגד הקינגס ביום רביעי הלייקרס הפסידו. נגד ממפיס גריזליס ביום ששי הוא קלע 6 עם 4 ריב' בהפסד 106-98 עד שלמייק ד'אנטוני נמאס והוא הושיב אותו על הספסל ברגעי מפתח ולא נתן לו שנייה אחת של משחק בכל הרבע הרביעי. כשמייק נשאל מדוע הוא הושיב את פאו הוא השיב: "כי אני – תאר לך! – אני רוצה לנצח משחקים!". איך מאמן עם טיפת אינטגריטי וטיפת דרך ארץ אומר דבר כזה על שחקן? אם מאמן היה אומר דבר כזה על לברון, אן דוויין או דוראנט, הוא היה מועף כמו טיל מהקבוצה. תוך שעה אם מאמן היה אומר דבר כזה על מייקל ג'ורדן הוא היה מסיים את חייו כהומלס בדררום שיקגו. אבל על גאסול הספרדי? למה לא? הוא יאכל הכל ועוד יאמר "תודה". כאלה הם שחקני המפתח של הלייקרס, וחבריו לא יוצאים להגנתו. אף אחד לא הגיב בחריפות נגד ד'אנטוני הטיפש. איזו קבוצה זו כשראש הקבוצה, קובי, לא מגיב בחריפות על דברי השפלה כאלה של מאמן שמאז הוא הגיע הוא השיג 2-2 ולא יותר?

תקראו את החלק הבא שניכתב ע"י לא אחר מקווין קינג, העתונאי הוותיק של ORANGE COUNTY REGISTER.
While we're still in the infancy of the Mike D'Antoni era as Los Angeles Lakers head coach, it's pretty safe to say things haven't gone swimmingly for power forward Pau Gasol.
In the three games since D'Antoni fully took the reins from Bernie Bickerstaff, Gasol has floundered in two of them.
The 32-year-old forward put up just eight points, nine rebounds and four assists in 37 minutes in Wednesday night's loss to the Brooklyn Nets. And to follow up that performance, he managed a mere six points and four rebounds on Friday as the team fell to the Memphis Grizzlies, 106-98.
The latter game is certainly the one that will cause the most commotion. With Gasol struggling, D'Antoni sat his starting power forward down the stretch and kept him firmly on the bench. When asked why he chose to sit Gasol, the Lakers' coach gave a rather telling answer, according to the Orange County Register's Kevin Ding::

"I was thinking I'd like to win this game, that's what I was thinking."

וואללה שאגרוף כזה בפרצוף פאו לא חטף הרבה זמן. אז מה? האם זה יהיה "מייק ד'אונוני נגד שחקני הלייקרס" כפי שזה היה "מייק ד'אנטוני נגד הניקס"? .

מה זה אומר לפלח כמוני? שללייקרס נמאס מפאו גאסל. שהם רוצים טרייד עליו, וכמה שיותר מהר. טוב, אמש הוא קלע נגד הדאלאס מבריקס ללא נוביצקי 13 נקודות ולקח 7 ריבאונדים. הנללויה! הללויה! אבל הוא הפך לאדימה שבגללה הלייקרס כולה חולה. הוא מקור המחלה. אבל אתם יודעים עד כמה רצינית המחלה? היא רצינית כל כך שהשחקן שהמאמן לא יהיה על הפארקט נגד ממפיס ברגעי המפתח וכל הרבע הרביעי "כי הוא רוצה סכוי לנצח", הוא השחקן השני בטיבו בלייקרס עם רייטינג חיובי. השני עם רייטינג חיובי הוא דווייט האוארד. מה זה הרייטינג הזה של "יעילות"? הוא מודד כמה הקבוצה "חיובית" או "שלילית" כשהוא על הפארקט. אז תאמינו או לא, הרייטינג של קובי הוא שלישי: הקבוצה בדפיציט כשהוא משחק, ובפוסיטיב (חיובי!) כשהוא לא משחק. אז למה להוציא את פאו גאסול ברגעי המפתח נגד ממפיס? שמייק יוציא את קובי. בלי קובי הלייקרס יותר טובים מאשר בלי קובי. הרייטינג של פאו הוא 15.9. של האווארד טיפונת יותר גבוה. של קובי מעל 10, ויותר אין לייקרים עם 'יעילות' של מעל 10.

פאו גאסול גקולע בינתיים 14.0 למשחק ב-43%. שני המספרים הם הנמוכים ביותר שלו בקריירה ב-NBA. פאו יודע, אבל יש לו מה להגיד בנידון:

"כל ה-LOOKS שלי באים מג'אמפ שוטס. אילו קבלתי כמה כדורים נורמליים הכל היה אחרת!"

מה זה אומר לפלח כמוני? שבלייקרס מתחילים להאשים אחד את השני. עכשיו גאסול טוען שהאשמה לא בו אלא ב-"מוסרי הכדורים". ומי הם? קובי בכבודו ובעצמו. ובקרוב גם סטיב נאש. אז עכשיו מייק ד'אנטוני השניא את עצמו עם גאסול. שאר השחקנים שאוהבים את גאסול שונאים את ד'אנטוני אף הם. אלא ששונאים את גאסול (ואחד מהם הוא קובי בגלל העניינים של אשתו עם החברה של גאסול שגרמה לפירוד) יהיו עם ד'אנטוני. גאסול האשים בלי להזכיר שמות את קובי שלא נותן לו כדורים (בכוונה?) טובים. בקיצור – אנייה טובעת. ואם אתם לא מאמינים לי קראו את הקטע הבא מעתונאי חולה לייקרס:

The only other Lakers player with a positive rating above 10 is Kobe Bryant. Dwight Howard's simple rating? A paltry 1.1.

What's more, all but one of the Lakers' five-man units with a "win percentage" of at least .500 include Gasol, according to 82Games.com.

That's not to say Gasol is some untouchable angel whose play should not be criticized. Coming into Friday night, he was averaging career lows in points per game (14.0) and shooting percentage (43.0). If those numbers look familiar, it's because they're not dissimilar to the ones Gasol put up in his disappearing acts of the last two postseasons.

For Gasol's part, some of his poor play can be attributed to how he's being used. According to ESPN's Arash Markazi, the forward would like to see more opportunities in the post:

Arash Markazi ✔@ArashMarkazi Pau Gasol tells @ramonashelburne "all of my looks are jump shots, I would like to see something closer to the basket."
23 Nov 12 ReplyRetweetFavorite

Regardless of his happiness within the offense, Gasol—along with just about every Laker not named Bryant—needs to pick up his play, and fast. After the loss to Memphis, the team is 6-7 on the season and winless away from the Staples Center.

But when pundits try to make Gasol out to be the "odd man out" in Los Angeles, it's playing more to a narrative than anything.

Gasol is just part of the problem. He isn't the problem. All trading him would do is signal more weakness for a team that's already beginning to look like a sinking ship.

***********************

מנחם לס

בעל האתר, העורך הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 29 תגובות

 1. OMG!!! you absolutely hate them

 2. פאו יותר טוב מהווארד העונה, והם עדיין לא יודעים לתפקד כפרונטקורט נורמלי

 3. אף אחד מהלייקרס לא הגיב על דבריו של דאנטוני כי מהשנייה שדאנטוני חתם זה היה ברור שגאסול יעבור בטרייד.

  כל מה שתגיד יכול לחבל במהלך להשיג טרייד טוב עליו.
  אני לא מופתע בכלל שדאנטוני לא סופר את גאסול ברבע ה-4, גאסול לא מתאים לשיטה של דאנטוני.

  המאמן מעדיף להכניס בכוח שחקן כמו ג'יימסון לשיטה(הוא מהפוורדים שכן מתאימים לדאנטוני, כאלה שלא שומרים גם על גפרור כבוי וכל הזמן בורחים החוצה לשלשה פנויה), או שחקנים כמו מאטה שלום עולם.

  אני מאמין שגם גאסול וגם חבריו יודעים שגאסול יעבור בטרייד ולכן כל מה שיגידו בתקשורת יוריד מהערך של הספרדי שגם ככה נמצא בירידה.

  אני רק מתפלל(ופה אני זקוק לתפילה של כולכם כי בפעם האחרונה שהתפללתי שדאנטוני לא יבוא לקבוצה הוא הגיע) שדאנטוני הקוף לא מחכה שאמרה יבריא כדי להנחית אותו במקום גאסול.

  אם זה קורה אני מכבה את השאלטר של החשמל בכל המושב כדי שאף אחד פה לא יאלץ להתמודד עם הזוועה.

 4. אגב, מדדי הפלוס מינוס האלה לא אומרים כמעט כלום.

  אנחנו רואים יפה מאוד איך הקבוצה משחקת בחמישייה שנייה בלי קובי וכשהאוורד או גאסול נמצאים על המגרש, יתרון של 14 נקודות נמחק בדקה וחצי.

  בלי קובי העונה הקבוצה לא רק שלא מנצחת 7 משחקים אלא מפסידה בכולם על 40 הפרש כבר ברבע ה-3 ואני אומר את זה כאחד שראה את כל המשחקים עד כה העונה ולא כאחד שהלך להסתכל בסטט'.

 5. מנחם אני קצת מבולבל ולא מכיר את שיטת החישוב הזאת – אשמח אם תוכלו לעשות סדר במספרים.
  אולי גם יש טעות בתרגום שלך?

  בקישור שצירפתי למטה שעליו מסתמך המאמר קובי הוא מקום ראשון והאוורד הוא רק מקום רביעי:
  קובי +25.8
  גאסול +15.9
  וורלד פיס +8.6
  האוורד +1.1
  כל שאר שחקני הלייקרס עם ניקוד שלילי (שוב, אני לא בטוח מה זה אומר).
  זה הקישור:
  http://www.82games.com/1213/1213LAL.HTM

  1. אתה מדבר על EFF ואני מדבר על + –
   שני דברים לגמרי אחרים, ודדי יודע זאת טוב מאד.

 6. אמיר – תחלק את התוצאות בשנאה יוקדת ותוציא שורש לרצון לחפש סנסציות בכח – ותגיע לתוצאה של מנחם…

  1. חחחחח גדול!

 7. כן, אה?
  אני נותן לו קרדיט שהכל נעשה בתמימות וברוח טובה… 🙂

 8. פאו צריך לשחק לבד עם היל, שום פרונט ליין אחר לא יתאים, מה שאומר שהוא צריך לעלות מהספסל. כנראה שמאמני האן בי איי לא מספיק חכמים להפעיל צמד דומיננטי בצבע כמו גאסול והווארד, הם כנראה טיפשים מדי אז זו האופציה האחרונה.
  או שפאו יתחיל להכנס כבר לבפנים ורק מדי פעם ייצא לביים פוסט או שפשוט יעשו טרייד עליו. אפשר לקבל עליו פאוור פורוורד בינוני ועוד שחקנים משלימים מצוינים. אבל כמו שאני מכיר את ההנהלה חסרת ההגינות של הלייקרס הם יסתפקו ב2 שחקנים בינוניים וכמה בחירות דראפט לא רלוונטיות

 9. עם כל חוסר האהבה שלי לפאו גאסול, אני מביא אותו להיט ונותן לשונאים את בטייה ואת אנטוני.

  1. למה שהלייקרס יסכימו לטרייד שכזה? ג'ואל אנטוני לא יוסיף להם כמובן שום דבר כמעט, ובאטייה הוא ממש לא מה שהם צריכים (הם סומכים על ארטסט משום מה). ממה שאני זוכר מילווקי הכריזה שלא תאריך את חוזהו של ג'נינגס.. אולי אפשר להביא אותו במקום פאו..

 10. עוד טור מוזר ולא קשור למציאות של מנחם לס, המכנה המשותף בין כל הטורים המשונים האלה זאת השנאה ללייקרס, בשאר הוא דווקא מצליח להשאר הגיוני.

 11. מייק דאנטוני הוא מאמן מחורבן, הרס את הניקס וועכשיו יהרוס את הלייקרס. לא יאמן שנותנים לו עדיין קבוצה

 12. ושיעשו עליו טרייד עם אמארה , דאנטוני יקבל אותו חזרה (עגלה) והניקס ילכו חזק עד הסוף

  1. לא מאמין שמישהו ייגע באמארה לפני העונה האחרונה בחוזה שלו. החוזה של אמארה לא מבוטח (אף חברת ביטוח לא הסכימה) ומרגע שנחתם היה ברור שלא יהיה עליו טרייד.

 13. דוקטור, החלפת את השנאה\פרובוקציה משנה שעברה מסן אנטוניו ללייקרס ופאו גאסול השנה… מה יהיה? 🙂 אחחח שאני מת עליך.

  נ.ב
  שמת לב שגאסול תמיד נראה מלוכלך כזה? שמן ספרדי בשיער?…

 14. מנחם, תגיד אתה לא חושב שפאו מתאים בול פלאח היוגוסלבי??? הוא ימות על הזקן המכוער שלו וגם אפשר לגנוב מהספרס כמה שחקנים טובים(אני קודם כל הייתי לוקח משם את קוואי לאונרד וניל ששניהם יושבים על חוזי רוקי)

  1. ניל מילא, את לאונרד פופ בחיים לא יתן תמורת שחקן בן 32!

 15. לא שאני באמת חושב שיהיה משא ומתן לטרייד ביננו לבין הספרס אבל אני לא רואה למה לא.

  גאסול הוא עדיין פוורד פרודוקטיבי מאוד שיכול להיות נוצץ בהמון שיטות, בין היתר אצל הפלאח שהוא כל כך רוצה לשמור על הברכיים ועמוד השדרה של דאנקן עם 24 דקות למשחק בעונה הרגילה.

  גאסול יסיים חוזה בסוף העונה הבאה ועדיין יכול לתת 2 עונות ברמה של אולסטאר או כזו שמתקרבת לרמה של אולסטאר.

  קוואי לאונרד זו פנטזיה אצלי, הלוואי שהיינו איכשהו יכולים לחטוף אותו.

 16. הלייקרס לא יעשו את זה.
  מבחינת ערך תיאורטי זה משתלם – בטח ובטח לטווח הארוך, אבל פופוביץ עם גאסול, דאנקן, פארקר, ומאנו זה איום יותר מדי גדול.

 17. אם הספרס נותנים לנו את בלייר,ניל, ולאונרד למשל תמורת גאסול אני מאמין שקופצ'אק לא יחשוב שנייה וגם ישלח להם מתנות מסנטה לקראת הכריסמיס עם איזה בקבוק יין טוב רק שלא יתחרטו.

 18. אוי, רק שבלייר לא יעבור ללייקרס. ד'אנטוני עוד יעלה אותו בחמישייה ואז ללייקרס תהיה באמת קבוצה!

  1. הצעתי את בלייר רק כדי להקפיץ אותך 😛

   זה עוד יהפוך אותך לאוהד לייקרס.

 19. לא יכול להיות שום טרייד ריאלי של גאסול לספרס בלי שהם נותנים ללייקרס גם את סטיבן ג'קסון. זה עניין של מתמתיקה, חוזים, וחוקי cba.

  שום סיכוי בעולם שהלייקרס יתנו לספרס את גאסול.
  אפס אחוז.

 20. East vs. West: The West is 45-34 (.570) against the East in inter-conference games this season and was 9-7 last week

 21. איתי – נתון יפה. יתרון בהחלט משכנע, זה יוצא מבין 79 המשחקים 57%-43% למערב. זה כנראה די מייצג את יחסי הכוחות. מה שכמובן לא ימנע ממיאמי לקחת עוד אליפות, ומבוסטון, ניקס, נטס, פייסרס ועוד לעשות הרבה צרות למיאמי והרבה משחקים יפים בשבילנו בדרך לגמר.

 22. I'm a comfort-oriented person who lifestyles in a snowy/special town which list of buy neverwinter astral diamonds are best for the fact that… I'm sure individuals, there're awesome well-built and consequently wonderful, Groundbreaking, i was so that you can know that this trigger I found many buy neverwinter astral diamonds is mainly because I'm a The twilight series freakout, there isn't any favored these folks right after i experienced Accogliente bringing the entire group… i terminated generating a wise decision naturally, these guys worthy of the pricing as an example living in a big in the rainy/snow metro area. For everybody who is hesitating when it comes to getting yourself the pills… Do it… You're likely to appreciate individuals

כתיבת תגובה

סגירת תפריט