ואן גנדי

חוקי אתר הופס קובעים שמה שרואים זה מה שיש אין לנו זמן ל 100 ימי חסד…  ומה שאני רואה זה מועמד ל GM הגרוע בתולדות ההיסטוריה של ה NBA!

ואן גנדי הראה תכונות ים תיכוניות במה שנראה כמו שיחה כזאת:

ג'וש – קואץ', לא שמת לב שאת כל הזריקות באימונים אני תופר?
קואץ' ואן גנדי – ג'וש אתה לא כבש אביב ואתה יודע שהשמירות במשחק הם יותר רציניות מזריקה חופשית.
ג'וש – למה לא תצמיד לי את הביגמן לחסימה ואני משחיל אחת אחרי השנייה?
קואץ' ואן גנדי – על תבזבז לי את הזמן, אני מסביר לך בטוב שאני צריך שתעביר את הכדור למונרו ולאנדרה אחרי החסימה ושלא תזרוק לסל.
ג'וש – אבל אני יכול לקלוע אותם..
ואן גנדי – כדאי שתתחיל להבין את עניין המסירה או שאני מעיף אותך על טיל
ג'וש – קואץ', יש לי מבטים טובים
GM ואן גנדי – זהו אתה מפוטר!!

למי ששכח את סמית' שהוא גם איש גדול וגם לא מפחד לקחת קליעות, הוא אפילו שומר סביר. תגידו רעל בחדר ההלבשה? בואו נראה מה ואן גנדי הפסיד בשחרור ההזוי הזה:

עד 2020 יש לו בור של 5.4 מליון בקאפ, זה אולי לא נשמע לכם הרבה אבל 5.4 מליון זה ההבדל בין.. להחתים את לברון או לקבל את קווין לאוו.. זה להשאיר את דרמונד במקס סלרי ולהביא לו שחקנים משלימים לא מליגה D. או אפילו להביא איזה לו ויליאמס או קורטני לי … ואן גנדי בשנייה סתם לו את כל האפשרויות האלו בתמורה ל.. כלום ושם דבר

אם הוא לא רצה את סמית' הוא היה יכול לחכות עוד קצת עד פברואר, ב-60 יום המון יכול לקרות. להעביר אותו לליגת הפיתוח, להוציא עליו טרייד שולי מקבוצה שחסר לה הגרוש ללירה כמו … קליפרס, ס"א, פניקס, יוסטון, ניו אורלינס… רגע לפני הפלייאוף שהם לחוצים טיפה יותר, או אפילו לשחרר אותו מהחמישייה הראשונה לרשום אותו קצת ל REST ו DNP, ולהחזיר אותו להרכב כשחקן – 6 שמול הרכבי ב' הוא גם יתחיל לתת תמורה הגיונית (כמו שביוסטון ישר קלטו).

זה נכון שג'וש סמית היה ירושה מדומארס, אבל התפקיד של המקסיקאי הוא לתקן את המכונה לא לדרדר אותה לתעלה בלי יכולת לצאת משם עד 2020.

עבודה טובה ואן גנדי.  NOT.

השאלה לגולשים איזה GM הוציא מהלך יותר מפגר מואן גנדי ב-10 השנים האחרונות.

 

לבקשת הקוראים ואפלטון: בחור שמן עם שפם ומשקפיים

 

 

לפוסט הזה יש 33 תגובות

 1. בוב מאיירס הGM של הווריורס משתמש באמנסטי על החוזה הנגמר של צ'ארלי בל ב4 מיליון דולר, ונתקע עם החוזים הענקיים של ביאדרינס ושל דיוויד לי. מדהים שהווריורס מצליחים למרות הנזק שהוא עושה.

  1. עומר כפרה – במהלך של אמנסטי אתה מנקה את המשכורת והשחקן. במהלך של ניפוי ממושך (תרגום שלי!) אתה מנקה את השחקן אבל לא את המשכורת. אז כלל אצבע שאמנסטי הוא אומנם מהלך גרוע בד"כ אבל לא גרוע כמו ניפוי ממושך. בטח שלא לשחקן של 50 מליון. ומה רע בדיויד לי?

   תגיד מה אם אחת הכתבות המעולות שלך? חש מלה נושאים שיכולים לעבור תחת סכין המנתחים שלך.

   1. ברור לי שעדיף לחתוך שחקן באמנסטי (זכות שאגב דטרויט מעולם לא השתמשו בה למרות המון מועמדים טובים לאורך השנים) מאשר פשוט לחתוך אותו. דווקא בגלל זה לבזבז את הזכות הזאת על חוזה זניח ונגמר היא טעות ענקית, וההשלכה על הקבוצה שלו הייתה קטלנית במקרה הזה. מילא דיוויד לי (שאני גם אוהב, אבל נחשב היום לנכס טרייד שלילי ולא חיובי ולאחד גולדן סטייט רוצים להיפטר ממנו), אבל החוזה של ביאדרינס היה מכת מחץ למועדון הזה והוא כנראה עלה להם בבחירת סיבוב ראשון (נתנו ליוטה 2 כדי שיקחו אותו את ג'פרסון ואת ברנדון ראש).

    בנוגע לניפוי הממושך – בעיני זה יותר טוב מלהושיב אותו בבית. הם גם מקבלים הנחה על המשכורת הכוללת שלו (קצת פחות ממיליון דולר העונה ויותר בעונות הבאות כשהוא יחתום על חוזה משתלם מהנוכחי), וגם יכולים לפרוס אותה ל5 שנים במקום 3. שיהיה ברור – זה עדיין מהלך ממש רע ואני מאוכזב מואן גאנדי שא' לא הצליח להוציא מסמית משהו וב' שלא הצליח למצוא לו טרייד מספיק נסבל בשביל דטרויט. אבל זה לא מהלך לא רציונלי שאי אפשר להסביר.

    וכל סוף חודש. בשלב הזה זה העומס שאני יכול לעמוד בו 🙂

 2. אני מכיר את סטן ואן גנדי אישית, עוד מהימים שהיה עוזר מאמן ומאמן במיאמי.
  כל מה שיש לי לומר עליו הוא שהוא טיפוס אמיתי האומר מה שהוא חושב, אבל מחשבותיו אינן משהו להתפאר בהן.
  באופן כללי הייתי מגדיר אותו כבהמה. אני לא האמנתי כשדטרויט שכרה אותו כמאמן ומנכ"ל (או נשיא)

 3. בהחלט החלטה גרועה.

  אפשר בקלות למצוא מתחרים – רק צריך להסתכל על ניו יורק.

  יש לך את הטרייד על ברניאני (!!) בניקס, יש את ברוקלין שממצליחה להוציא המון כסף על רוסטר בינוני ובלי בחירות דראפט בעשור הקרוב…

 4. וואו יש כל כך הרבה החלטות ג"מ גרועות יותר. זה נושא מרתק.

  בראש ו בראשונה, טעות המילניום- הטרייד של הארדן. פרסטי עשה אולי טעות אחת על עשרות החלטות נכונות אבל הטעות הזאת תיזכר לו לדיראון עולם. משהו ברמה של בחירת ג'ורדן אחרי סם בואי.
  מיצ' קופצ'ק- עם העגלקטיקוס ואחר כך החתמת קובי בן ה-36 כשחקן היקר בליגה במה שעיקב את תהליך הבנייה בעוד כמה שנים.
  בילי קינג- לקח 100 מיליון דולר והשקיע אותם בפרוייקט נקרומנסיה תוך קבירת כל סיכוי לריסטרט אם הגופות יתחילו להסריח מריקבון.
  ג'יימס דולאן- כל החלטה. Ever.
  קיובן- פירוק קבוצה אלופה כדי לחסוך כמה דולרים.

  תכלס לכל ג"מ יש באמתחת איזו החלטה תמוהה שגם במבט בדיעבד פשוט אי אפשר להבין אבל בטוח שהיתה שם כוונה נסתרת.
  לדוגמה מישהו איתגר אותי על ההחלטה התמוהה של מורי לשחרר את דראגיץ' תמורת כלום בפיתה. אז חקרתי והתעניינתי ומתברר שבמקרה הנ"ל לס אלכסנדר הבעלים לחץ לקחת את לין בכל מחיר כי היה לו דיל מתבשל עם חברת תקשורת סלולרית הכי גדולה בסין.

  במקרה הנ"ל לך תדע מה היה. יכול להיות שמונרו בא ואמר חד משמעית שאם סמית' מועבר, הוא יחתום בדטרויט בקיץ. מסכים שזו החלטה תמוהה בלשון המעטה בלי תקדים בליגה, אבל לך תדע מה הולך מאחורי הקלעים…

  1. אפלטון – מקווה שאהבת את התמונה שבחרתי בשבילך, מסתבר שהבחור היה עסוק בפורנו עוד מהזמן שהוא היה גר במקסיקו (או מיאמי).

   לכל אחד מהשטויות שרשמת (שטויות של ה GMים, לא שלך אישית) היתה סיבה שהיה ניתן להסביר אותה. הארדן דרך על הרגליים של KD וראס, ברוקלין קנו אליפות, ניו יורק רצו סופרסטאר.
   איזה הסבר נורמלי חוץ מהדו שיח שהעליתי יש לפיטורין של 50 מליון דולר ?

   1. קודם כל תודה שלא שמת תמונה של ואן גנדי בביקיני. זה היה יכול להרוס לי את היום שגם ככה מתחיל בהלוויה. (או שמא? יש מצב ששמת תמונה כזו נלוזה שאני לא רואה דרך הנייד?)
    שנית, להגיד שהיה הגיון מקצועי מאחורי ההחלטה לשחרר את הארדן זה חטא ופשע. היתה להם פאקינג קבוצה לאליפות שהגיעה לגמר הליגה. זו החלטה שנבעה מקמצנות נטו.
    להחלטה על סמית' ההגיון היחידי שאני רואה זו הבטחה ממונרו שהוא חותם בקיץ אם סמית' הולך

  2. הטרייד של הארדן אמנם היה טעות אבל לפחות פרסטי קיבל תמורה אמנם לא תמורה שווה ובסוף כמו שכתבת הוא מה שנקרא יצא פיתה אבל לפחות עברו 2 שחקנים ובנוסף כנראה הייתה הוראת בעלים שבכל מקרה לא עוברים את תקרת השכר.
   ההחתמה של נאש ללייקרס,גם כמעט לא שיחק וגם נתנו את הבחירה שלנו השנה לפיניקס שהיא תהיה בחירה יחסית גבוהה(וכן אני יודע שהיא מוגנת טופ 5 אבל אנחנו לא נהיה בין ה5 קבוצות הגרועות בליגה)

 5. עידו,ההסבר היחידי שאני חושב עליו זה שהוא כנראה ראה שסמית הוא רעל בחדר ההלבשה ואם הוא רוצה להתחיל לנקות הוא חייב להיפטר מהטראבל מייקר העיקרי,מה עוד שיש מצב שזה גם מסר לכל שאר השחקנים,אם את סמית שהוא כוכב(עאלק) ומרוויח משכורת מטורפת העפתי אז אף אחד לא בטוח ותתחילו לשחק

 6. היופי ב-NBA לעומת אירופה או מכבי ה ההפרד בין ב-GM למאמן. אין בעיה שGM יתייעץ עם מאמן או שלמאמן תהיה זכות וטו, אבל בזמן משבר כאשר שחקן כזה או אחר לא מביא תוצאות צריך דמות אובייקטיבית ומקצועית שתנתח את המצב בעין פסיכולוגית וארגונית (דרך פסיכולוג ספורט) בעין סטטיסטית עמוקה (אנליסטים) ועין מקצועית כדורסלנית. לעיתים יבינו שזה בעיית כימיה בין שחקנים או אולי כימייה עם מאמן ולפעמים יש פה שימוש מקצועי לא נכון של השחקן וכדומה. מאמן בטח לא יודה שהוא הגורם או אחראי לחלק מהמצב. יכול להיות שסמית' הוא אכן רעל בחדר ההלבשה. אך אותו הדבר אמרו על קייל לאורי ביוסטון. תסכול ממושך מוציא רע מהרבה אנשים.
  האם סטן יכול לנתח כזו סיטואציה ולזרוק אחריות על סטן המאמן? לא נראה לי…
  נ.ב – מי החליט שזו קבוצת פלייאוף מלכתחילה? דראמונד אולי ב-10 הסנטרים הטובים. בדגש על אולי. חוץ מזה אין להם שחקן אחד טוב שהיה פותח בשום קבוצת צמרת. גרג מונרו זה בלון מנופח. הוא ממלא סטטיסטיקה מקצועי בצד ההתקפי אך הוא לא יציב, לא חכם במיוחד ובטח לא שחקן פרנצ'ייס. ברנדן ג'ניגס עדיין משחק על אדי הכוכבות מהתיכון ועונת רוקי מתעתעת. הוא לא הצדיק את מקומו בשום קבוצה. לא שיפר כלום במשחקו. תופס משחק מדהים פעם ב-15 משחקים ומשתכר ממנו…

 7. ואן-גנדי ראה שאינו יכול לקבל טרייד משמעותי עליו (לא רואה קבוצה שהיתה לוקחת את מית' עם החוזה שלו מלבד הניקס…) ולכן נפתר ממנו.
  בדינמיקה של קבוצה לפעמים זה הצעד המתבקש על מנת להבריא את הקבוצה.
  אני דווקא לא יוצא בהצהרות נגד ואן-גנדי, מדובר במאמן ואיש מקצוע טוב בעל ניסיון. בכל זאת, האיש לקח את האוורד עד לגמר.
  לפיסטונס יש בסיס טוב לקבוצה, עכשיו רק צריך למצוא PG במקום ג'נינגס או שואן-גנדי יצליח לאלף אותו.

  1. נכון.
   בינתיים רב הנסתר על הגלוי, אולי בעוד שנה-שנתיים נדע יותר טוב מה היו השיקולים, כמו מה שאפלטון אמר עם לין.

   לגבי הארדן – אני לא יודע אם לשים את השחרור שלו כהחלטה שגויה. מצד אחד הוא מועמד מוביל כיום ל MVP אבל מצד שני איך ניתן לשלב אותו עם ראס ו KD , שלושה מ-5 השחקנים הטובים בליגה ?! בראייה ארוכת טווח שילוש כזה לא עובד.

   1. בזמן הטרייד על הארדן מישהו חשב שהוא יהיה ה-SG הטוב בליגה לאחר כמה שנים. היה מדובר בשחקן שישי שבסדרת הגמר מול מיאמי פשוט נעלם ויותר חירב מאשר הועיל.
    לגבי הדינמיקה של כל השלושה (דוראנט, ווסטברוק והארדן) אני מניח כי הם היו לומדים לשחק אחד עם השני, בכל זאת זה שחקנים ב-3 תפקידים שונים. ותמיד יותר קל לשחק עם שחקנים טובים.
    היו שם שיקולים של חישובי שכר, ש-OKC רצו לתת את הכסף לאיבקה ולא היו יכולים לשלם להארדן את המקסימום.
    היום בדיעבד זה מתברר כטעות בגלל היכולת המצויינת של הארדן, אבל השיקולים כל פעם כל כך רבים ואני בטוח שפרסטי, בזמנו, שקל את כל האופציות (וקיבל הוראה מלמעלה שאי אפשר לשלם יותר כסף)

    1. תחפש כתבה ישנה שלי על "איש הגשם" על הסוכן רוב פהינטה שסובב את יוסטון וOKC למצב של חוזי מקס מול חוזה מקס, עבודה מעולה שלו שנתנה לקלינט שלו חוזה מקס שאחרי סדרת הגמר המחורבנת שלו לא הגיע לו.

     אולי רועי יביא קישור לסיפור הזה. OKC בהחלט היו מוכנים לשלם כל סכום אבל שחקו משחק מסוכן עם זמן וסוכן ממולח.

   2. עגל וחיוכוני – מה לא גלוי פה? שחקן לא ממושמע שדופק את הערכת אבל שווה 26 מליון. בא מאמן שהוא כזה גאוותן שהוא גם ה GM ומעיף אותו מכל המדרגות.

    מנהל אמיתי היה מוריד לD ליג, מחכה כמה שבועות לראות אם טים דנקן נפצע ורק אז לוחץ על כפתור הפיטורין.

    ולראייה כמה הוא דפוק, ברגע שהוא היה על המדף במחיר אטרקטיבי היו מייד קבוצות שהיו מוכנות לקחת את ה"רעל" הזה, ואפילו מצאו לו דקות ועשו ממנו PF מחליף. איך VG לא חשב על זה?

    בתור ישראלים אתם צריכים לדעת לזהות פרייאר מקילומטר.

    1. נתחיל מזה שיכול להיות שאתה צודק, אבל עדיין לקלוט שחקן דפוק (נניח) בקבוצה בריאה (יוסטון), תוך כדי שינוי מוחלט של האווירה והתפקיד שלו, זה הרבה יותר קל מאשר לנסות ולהבריא את הקבוצה הנוכחית (דטרויט).
     בתור ישראלי אני לא מחפש לנצל את הפראייר אבל בתור מורי הייתי קופץ על המציאה.

     1. בוא נתחיל מהסוף. יוסטון קלטה אותו ב-2 מליון (לא סגור על המספר) זאת אומרת שהייתה קבוצה שהיתה מוכנה לקלוט אותו כאן ועכשיו, זאת רק היתה שאלה של מחיר… .

      אתה קולט את גודל הפריאריות של VG ?

     2. ברגע שקבוצות ידעו שלא צריך לשלם לסמית' את כל החוזה שלו הם ניסו לראות אם הוא מוכן להגיע. יוסטון זכו בו בגלל שיכלו לשלם הכי הרבה והאוורד חבר שלו.
      בגלל החוזה אף קבוצה לא לקחה אותו ביומיים שהיה בוייברס (ומי יקח אותו עם חוזה כזה).
      ביוסטון הוא חוזר לעמדה המתאימה לו שהיא גם העמדה שצריכה שדרוג, לכן יוסטון רצו אותו. במיוחד שהוא מגיע לקבוצה עם האוורד שהוא חבר שלו ולכן אולי הברגים יהיו מחוזקים…

 8. כמה מילים אם כבר העלתם את הנושא .. קודם כל אני לא מאמין שבתקופת זמן הזו , ישנם איזה שהם קבוצות שהיו מספקות חבילה טובה עבור ג'וש סמית והחוזה הגדול שלו ככה שלדטרויט לא היה כל כך הרבה מה להרוויח .. במקרה הכי טוב הם היו מקבלים עוד כמה רול פליירס שגם ככה יסיימו חוזה וישחקו פה ושם וסתם ידרכו על הדקות של שחקנים צעירים בקבוצה . בדיעבד יש פה 2 החלטות שואן גנדי לקח : שחרור ג'וש סמית ומה הוא קיבל על ג'וש סמית . אני אישית חושב שמהשנתיים האחרונות שאני צופה בדטרויט , משהו לא עובד שם , סמית הוא לא שחקן לעמדה מספר 3 ולשחק ביחד עם מונרו ודראמונד הוא לא יכול . בדטרויט הבינו שזה או הוא או מונרו, ולכן במקרה הזה ואן גנדי לקח החלטה להעיף אותו כפי שהוא הסביר רצה לתת לשחקנים הצעירים יותר והרעבים יותר דקות וניסיון משחק . אני לא אומר שמונרו כשחקן יותר טוב מג'וש סמית פשוט כנראה ג'וש סמית לא לקח את הקטע של להתחרות ולנצח בדטרויט ברצינות וכנראה הזיק יותר מאשר הועיל . כמו שרבים ציינו פה מעליי , תוצאות למהלך הזה נראה רק בשנתיים-שלוש הקרובות כשנראה איך דטרויט תתחרה ואיזה שחקנים צעירים בדיוק יקודמו .

כתיבת תגובה

סגירת תפריט