סגור: קיד מאמן הבאקס (בסוף המאמר) /מה הסיפור (האמיתי) איתו? / מנחם לס

ברגע האחרון: קיד מאמן מילווקי (ESPN). הסיפור בסוף המאמר

 

 

 

בחיים אחרים, ג'ייסון קיד היה איש החזון ששינה הכל עבור פרנצ'ייז שהיה ידוע כמעט כל שנות קיומו כדבר לא שייך. כקבוצה לא שייכת שחייבים לסבול אותה, ואם באים אורחים מחו"ל, צריכים להחביא אותה. אחת הקבוצות הפחות רלוונטיות בליגה כמעט מהיווסדה. ה-LAUGHINGSTOCKS של הליגה.

כשג'ייסון הגיע הוא הפך מיד לקוורטרבק של הקבוצה שהצהיר מיד עם הגיעו שהקבוצה תנצח לפחות חצי ממשחקיה. היא ניצחה יותר ואפילו הגיעה לפלייאוף. ואז הוא המשיך עד הגעה עם הקבוצה פעמיים לגמר.

הוא הגיע כשחקן והפך קבוצה שלא תיפקדה לקבוצה מתפקדת, כשהוא מנהיגה ביעילות וחכמה לא פחות מאשר מג'יק ג'ונסון הנהיג את הלייקרס.

ואז באו 'החיים השניים' בהם הוא הפך מכוכב הקבוצה להיות עובד שלה. EMPLOYEE, שמקצועו לאמן, ומאמן שכנראה איבד את כוחו והשפעתו בקבוצה. ג'ייסון קיבל רשות לדבר עם מילווקי באקס על אפשרות אימון הקבוצה שם.

למעשה, הנטס מתפללים בסתר שהבאקס תישכור אותו!

השמועה התקבלה כשוק לאלה שלא מכירים מה היה בברוקלין נטס, בעוד שיודעי דבר לא התפלאו כלל. למעשה הם התפלאו שזה לא קרה מוקדם יותר. קיד, שתמיד האמין כשחקן שהוא יכול לנצח משחקים בשיטת 'הפרד ומשול', היה בטוח שככה יצליח גם בנטס, אבל הוא ניכשל בגדול. הוא ניכשל במילוי ההוראות של הבוס שלו, ה-GM בילי קינג, וביל לא היסס להאשים את קיד שהוא למעשה גרם לקבוצה יותר נזק מברכה, והחזיר את הנטס למה שהיתה תמיד: DYSFUNCTIONAL TEAM! – קבוצה שלא מתפקדת.

ג'ו קמפוריל מהיו אס איי טודיי אפילו מצטט אנשים מההנהלה מבלי להזכיר שמות המאשימים את ג'ייסון קיד שהוא בירדק לחלוטין את הנטס ועכשיו הוא עוזב למקום אחר ומשאיר לאחרים לנקות את ה-MESS שהוא השאיר שם.

ומה בקשר ל-200 מיליון שמיקאיל פרוקורוב השקיע בקבוצה? "זאת בעייה שלו", היא התשובה של מי שאימן והשתמש בהם לא נכון.

אחד מהמקורבים לקבוצה שדיבר בעילום שם כדי לא לפגוע במעמדו מסביר: "מאומה לא היה טוב מספיק עבור ג'ייסון קיד". הוא אמר ליו נאס איי טודיי:

H"He always had to be appeased on personnel, and he would play Monday morning quarterback if it didn't work out. It was like a kid constantly asking for new toys to stay happy. … If he doesn't get what he wants he sits in the corner and sucks his thumb and pouts until he gets it, and he doesn't care about the consequences."

רוצים דוגמאות לצעצועים שהוא ביקש? קחו לדוגמא את לורנס פרנק, שהוא ביקש שיהיה האסיסטנט שלו, ופרוקורוב – עם אוקיי של בילי קינג – הסכים לשלם לו משכורת-שיא של עוזר מאמן. כולם הסכימו שקיד צריך רועה צאן מנוסה שיעזור לו לנהל את העדר עד שיקלוט איך עושים זאת בעצמו, והדיעה המוסכמת ע"י כולם היתה שאין אחר היכול לעשות זאת טוב מלורינס פרנק.

בתחילה ג'ייסון קיד אמר: "לורנס הוא האדם שאני סומך עליו ונישען עליו יותר מבכל אחד אחר! שאל אותו כל שאלה, ותמיד יש לו את התשובה הנכונה. אני בר מזל שיש לי אותו"!

לא לקח זמן רב לקיד לזרוק את פרנק מתפקידו ולבקש מבילי קינג שישים את פרנק בתפקיד אחר, "העיקר שהוא לא יהיה באולם באימונים ובמשחקים".

ג'ייסון קיד הוזהר שצעד כזה ייפגע מאד באמינות הקבוצה, ויתחילו לדבר עליה "כמו על הנטס הישנה".

-"לא מעניין אותי כיצד ידברו עלינו. אני רוצה אותו OUT OF HERE!".

למה? כי היה ברור לשחקנים – ולשאר האנשים בנטס – מי הוא המומחה האמיתי, והכבוד העצמי של קיד לא יכול היה להסתדר עם זה. הרי לשם כך הביאו את פרנק, פור גאד סייק. אבל כשהוא ראה שפול פירס, קווין גארנט, ואחרים פונים של פרנק בשאלות ומבקשים דעתו במקום להתיעץ איתו, עם קיד עצמו, הוא נישבר.

חודש אחרי קיד דורש את פיטוריו לאלתר, ולחלוטין, של פרנק, "ושלמו לו מה שמגיע לו עד סוף העונה ואני לא רוצה לראות יותר את פרצופו כאן", כפי שאמר אותו מקור בנטס. זה היה בחג המולד, לפני שהעונה היתה בת חצי עונה.

עם או בלי פרנק, ועם או בלי המקרה המביך של שפיכת הקוקה קולה, ג'ייסון קיד היה ללא ספק המאמן הגרוע ביותר בליגה, לפחות בחודשים הראשונים. הוא היה OVERMATCHED ע"י כל מאמן בליגה נגדו שיחקה הנטס, ובילי קינג חשב בכל הרצינות לפוטרו בחג המולד.

לזכותו, קיד התנער והצליח להביא את הנטס לפלייאוף לסיבוב ראשון ונצחון במשחק 7 על טורונטו. פשוט היה כמעט בלתי אפשרי לא לעשות את הפלייאוף במזרח החלש עם הרוסטר הנהדר שהיה לנטס. אבל עם כל המחמאות שקיבל פה ושם, הוא ניצח פחות משחקים מהקומבינציה אברי ג'ונסון ופיג'יי קרליסימו בעונה הקודמת שסיימו 33-49 (אברי 14-14, וקרליסימו 19-35), וזה בלי השחקנים שהיו לקיד.

הכשלון הגדול ביותר שלו היה אי יכולתו לעזור לדרון ויליאמס להפוך לפוינט גארד מהמשובחים בליגה. למעשה ויליאמס רק ירד ביכולתו בשנה תחת ג'ייסון קיד.

הנטס היו כנראה מוכנים לתת לג'ייסון קיד להמשיך להתפתח עם הקבוצה, אבל פתאום סטיב קאר ודרק פישר קיבלו את הג'ובים בגולדן סטייט ובניקס עם משכורות שגורמות למשכורת של קיד (10.5 מיליון ל-4 שנים) להתגמד מולן. בינתיים קרה עוד דבר: חברו הטוב של ג'ייסון קיד – הביליונר מרק לאזרי (עם משפחה בישראל) – קנה את המילווקי באקס. ג'ייסון החליט שזה הזמן לדפוק על דלתו של קינג ולהציב אולטימטום: הוא רוצה להיות גם אחראי על BASKETBALL OPERATIONS של הקבוצה. זאת היתה דרכו של קיד להבריג את הבורג עוד סיבוב על הנהלת הנטס כפי שעשה עם לורנס פרנק, כשהוא יודע שאם הם לא מקבלים את האולטימטום, זאת תהיה דרך נאותה לעזוב כאילו הוא לא רצה את העזיבה, ,אבל הנטס לא מסכימים להיענות לבקשתי,. היתה זאת יציאה OUT מהדלת האחורית מבלי לאבד מכבודו.

מיקאיל פרוקורוב לא הפך לאחד מעשירי רוסייה בגלל שהוא אדם טיפש. כשנודע לו מה קיד רוצה, הוא אמר לעצמו (ברוסית) 'ENOUGH IS ENOUGH' וציווה על קינג לא לתת לקיד שום העלאה בתפקיד, ושום העלאה במשכורת.

"הוא רוצה לדבר עם מילוקי? שילך לדבר עם מילוקי", אמר הרוסי.

מה כנראה יקרה זה שלזארי ישכור את ג'ייסון קיד כנשיא הקבוצה. ג'ייסון ישכור מאמן, ולמילווקי היה הרי דראפט טוב. קיד יחכה 2-3 שנים עם משכורת נהדרת מבלי לעשות הרבה, וכשיראה שישנה קבוצה מוכנה ללכת רחוק, הוא יפטר את המאמן, וישכור את עצמו כמאמן, כפי שעשה פט ריילי לסטיב ואן גנדי במיאמי.

הוא, קיד, עוד יראה לעולם איזה מאמן גדול הוא, במיוחד כשאחרים עושים את העבודה עבורו!

ג'ייסון קיד הוא נחש ערמומי. הוא היכה מכות נמרצות את אשתו. הוא השתכר בציבור. הוא ימשיך לסובב אנשים תמימים ממנו על אצבעו כמה שיוכל. אבל הבלוף בסוף יתגלה בכל מקום.

 

  ברגע האחרון: קיד מאמן הבאקס (לפי ESPN)

 

Jason Kidd to coach Bucks

Updated: June 30, 2014, 11:08 AM ET

By Chris Broussard and Marc Stein | ESPN.com

The Milwaukee Bucks have agreed to send two second-round draft picks to the Brooklyn Nets to secure the coaching rights to Jason Kidd, sources tell ESPN.com.

The Bucks had been offering one second-round pick, but the Nets initially wanted a 2015 first-round pick in exchange, a negotiating chip the Bucks originally dismissed.

A source told ESPN.com's Andy Katz that the Bucks have only talked to Kidd about being the coach, not any kind of administrative position running basketball operations. The source said the negotiation was supposed to be between the owners, not involving any basketball personnel, before the story was leaked out by the New York Post. But the source said the negotiations are now being handled by Bucks general manager John Hammond and Nets GM Billy King.

The source said Hammond and high-ranking Bucks officials David Morway and Dave Babcock are all safe and that their jobs are not in jeopardy if Kidd is hired as coach. The source said current Bucks coach Larry Drew has not talked to ownership during this process.

A league source told ESPNNewYork.com that Lionel Hollins has already emerged as "a very serious candidate" to become head coach of the Nets with Kidd now going to Milwaukee.

"In a lot of ways he makes the most sense," a league source said of Hollins. "He represents stability, and stability is very important right now. He rules with an iron fist and gets a lot out of his players, so he'd be very high on the list right now, and likely the leader."

Ettore Messina, former coach of CSKA Moscow, also is a leading contender for the Nets' opening, a source told ESPN.com.

Sources said Bucks co-owners Marc Lasry and Wes Edens met with Kidd on Friday in New York City after asking for and receiving permission to talk to Kidd a few days before last Thursday's NBA draft.

Lasry was familiar with Kidd and had a previous relationship but Edens did not. The source said Kidd told the owners that he would like to have the job. The source said Kidd was intrigued by coaching a young, rebuilding team that just added the No. 2 pick in the draft in Duke's Jabari Parker and was looking for the challenge.

The source said the ownership wanted Kidd because he was able to handle a number of egos on the Nets in his first head coaching stint and guide them into the playoffs.

The ownership view of Kidd is that he was a great player, a good young coach and somebody who could be a good disciplinarian, the source said. The ownership saw someone who handled a lot of pressure in Brooklyn, held the team together and was one of the best teams in the East.

מנחם לס

בעל האתר, העורך הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 29 תגובות

 1. חתיכת האשמות הטחת בו.
  מעניין כמה הן מבוססות.

  בכל אופן, לא אהבתי את המינוי שלו ומההתחלה זה היה נראה כמו בדיחה גרועה.

  1. "כמה הן מבוססות"?
   1. ESPN
   2. SPORTCENTER
   3. היום כמעט בכל עתוני ארה"ב (יום אחרי!)
   4. אתר הנטס המראיינים השבוע את ליונס ואת קרל ג'ורג'.
   תקעת לי אחת תחת החגורה. תודה לך.

   1. בכיף, זה על חשבון הבית

 2. הנטס מראיינים את הולינס ואת קרל ג'ורג'.
  הבוקר הסתבר מראיון של ספורטסנטר עם בילי קינג שג'ייסון קיד פנה דרך עוזרו של פרוקוחרב בבקשה לנהל את ה-"BASKERTBALL OPERATIONS" בלי לקבל קודם אישור של קינג או לשוחח איתו בכלל על זה. זה PISSED OFF את פרוקורוב, ובזה קיד חתם את סוף הקריירה שלו בנטס.

 3. מה שלא הבנתי מכל הסיפור שלו תכלס נכון להיום הוא עדיין המאמן של הנטס או לא?

 4. מסתדר שקיד הוא טיפוס איגו-מצניאק לא קטן.
  האם הוא עדיין מאמן הנטס? אני חושב שכן, אבל השבוע הם מראיינים שני מאמנים חדשים.

 5. דוקא חשבתי שיש לו סיכוי להפוך להיות מאמן מצויין אבל כנראה ששחקנים גדולים לא יכולים להיות מאמנים טובים(למעט בירד שגם לא החזיק בתפקיד יותר מדי זמן).

 6. פוסט מעולה.
  לא אוהב את ג'ייסון קיד. שחקן ענק, אדם קטן.

  1. 1+

 7. דווקא אחרי הפיטורים של פרנק הנטס התחילו להיראות הרבה יותר טוב, אני לא יודע אם זה קשור. לגבי שאר הדברים אני חושב שהבנייה של הקבוצה הייתה גרועה ובכל מקרה עם כל כמות האגו שהלכה שם זה בטח לא עבודה למאמן חסר ניסיון..

 8. אחד הרכזים האהובים עלי. איפה כל שונאי ההיט? קיד הוא הראשון שנשף ללברון באוזן וגם ניצח אותו בסדרה.

  1. מה קשור היט כאן?
   מה נסגר עם האובססיה שלכם??
   הרגתם את האתר עם השטויות שלכם, עם ההקנטות והשטויות שאתם רושמים!
   שטויות כמו "הראשון שנשף ללברון באוזן וגם ניצח אותו בסדרה", מה זה בכלל אומר? שלא לדבר על זה שלברון הפסיד בפלייאוף כל זמן שהיה בפלייאוף.
   תכלס, לא היה עדיף שהיית חוסך מאיתנו את התגובה הזאת?

   1. *שהיה בקליבלנד

   2. לידיעתך, מאז שקיד התחיל את המסורת רבים עברו בדרך הזו.
    כך שזה מאוד רלוונטי לקהל אוהדי הנ.ב.א.

    למשל, רק השנה כריס בוש ניצח את לברון בסדרת משחקי קלפים וזכה לנשוף לו באוזן בעוד הוא מקבל את הפרס הזוכה – תקיעה מלכותית.

 9. קיד בסכנה אמיתית של להיות מוחרם על ידי המאמנים בליגה.
  יש קוד אתי ביניהם שלא מנסים להשיג ג'וב של מאמן אחר, וקיד הפר אותו בגסות.

  הלכלוך של קיד אפילו יותר גדול מזה – לפני כל הבלגן שהוא עשה עכשיו, הוא ניסה לדחוף לטרייד בים ברוקלין לבאקס (לא זוכר כבר מי היה מעורב, אבל לופז וסאנדרס היו שם), וזה בידיעה שהוא הולך לעזוב למילווקי בקרוב…

  יש סיכוי סביר ביותר שמילווקי תהיה התחנה האחרונה בקריירת האימון של קיד, ונכון לעכשיו השמועות אומרות שהג'וב שהוא יקבל שם יהיה אך ורק אימון ולא סמכויו ג'נרל מנג'ר שלהם הוא שואף.

  בקיצור, קקה אחד גדול שכבר יכול להתחיל לספור את ימיו לאחור בליגה הזו.

  1. חשבתי שהקוד הזה תקף רק לליגת העל שלנו בכדורגל.

 10. ללס, אם זה נכון למה מבקשת הנטס , בחירה ראשונה כפיצוי?
  על פי דבריך צריך לקרות ההפך שהנטס יתנו בחירה כדי להפטר מחוזה ארוך של קיד.
  אני נגד הכאת נשים. מה זה קשור ליכולות של קיד כמאמן?
  השערה שלי שלקיד נמאס מכל המאפיה הרוסית שמסתובבת סביבו.הוא מבין שבעונה הבאה הוא מפוטר בכל מקרה, כי שום מאמן לא יוכל להשיג את היעדים של פרוקרוב , אליפות או או אליפות מזרח.
  מי שזורק כסף יזרוק גם כסף על פיטורי מאמן.
  נקודה נוספת קיד רוצה קריירה ארוכת טווח, פיטורין וכבר מתחילים לשכוח ממנו.
  ולבסוף מי לא ירצה לאמן את פרקר, תוצר של ששבסקי?

 11. וואו כמה דברים הפסדתי בשבוע בלי אינטרנט.
  בנוגע לקיד את הגשר לנטס הוא כבר שרף ואין סיכוי שיחזור כמאמן.
  למילווקי הוא ממש לא האדם המתאים לייצב ולעצב קבוצה מוכשרת של שחקנים צעירים ואני מקווה שלא יגיע לשם, אני ממש מחבב את הקבוצה הזאת.
  מצד שני, כל העונה שעברה ירדתי עליו ולגלגתי עליו אבל הוכיח שהוא יכול לאמן. הקבוצה נראתה בסוף עם פנים ואישיות שזה הדבר הכי קשה למאמן לעשות, בטח שתוך כדי עונה אחת.
  האמת שאף פעם לא חיבבתי אותו, לא כשחקן ולא כאדם כפי שהצטייר בעיתונים לפחות. אבל יש לי הרגשה שהוא יהיה מאמן מעולה כשיתפזר העשן

  1. ברוך השב. חזרת מילוסטון, לא ? איך היה שם ?

   1. תודה, היה מדהים. חבל רק שיצא על ערב הדראפט…
    ודובי כרמלו לא יגיע ליוסטון העניין כמעט סגור הרמטית תודה לאל.
    עכשיו שיתפנו לחזק את הקבוצה באמת במקום לבנות מגדלים באוויר

  2. תגיד תודה שקיבלת מתנה לסיום הילוסטון את קיד למאמן הסטנד בסט שלך ולא את כרמלו תקוע בלב של הפייבוריטית.
   זה עדיין לא ירד סופית מהפרק, אבל כמו שזה נראה כרגע הוא בדרך לשיקגו, ובא לציון גואל.

 12. וואו מנחם אלו האשמות ממש חמורות.
  מעורר מחשבה. אם זה נכון אז אין ספק שהוא הנבל בסיפור. האם יחזור לאמן אני לא יודע, במציאות הנב"א כיום כנראה שכן ובקלות.
  עושה רושם שהוא מתמודד רציני לפרס "שחקן ענק ותת אדם" ע"ש מ. ג'ורדן.

 13. מדהים שהנטס הרוויחו תמורתו שתי בחירות סיבוב שני אחרי שהיו מוכנים להעיף אותו קיבינימט בחינם.

  המצב הנוכחי מפנה את המקום בברוקלין ומסינה מוזכר כמועמד מוביל.

 14. מכירים את זה שאתה שונא מישהו ולא יודע למה?..
  אז וואלה עכשיו אני יודע..

  1. בתוך תוכך ידעת תמיד.

 15. סיפור מעניין על ג׳יסון קיד
  הוא שנוי במחלוקת לא מהיום , נהיגה בשכרות ותאונה תקרית של מכות עם האשה ומצד שני רכז מגדולי המשחק
  מבחינת יכולת כדורסל היו ימים שהיה כיף לצפות בו לא רק נטס אלא גם בסאנס . בדאלאס היה חלק מטריו בלתי אפשרי עם משברון וג׳ים ג׳קסון
  כמאמן הוא בתחילת דרכו ואולי בסיום דרכו
  יכול להיות זהו דור חדש של מאמנים שלא דופקים חשבון לאיש , זה מעט מוזר אבל בדרך כלל הכוכבים הגדולים לא הצליחו כמאמנים וקיד כבר מסומן כאחד שכנראה לא תזרח קרנו

 16. אורלנדו מג'יק שיחררה את ג'מיר נלסון בתום תקופה של 10 שנים שלו שם .

כתיבת תגובה

סגירת תפריט