ווימבלדון (4) – איך הופכים שברולט לקופסת שימורים?

הגרוזיני בתמונה לא קשור לשוק שחור

מיבאל קוקושקין קם בבוקר והרגיש התרגשות גדולה. שיבוץ למשחק הפותח במגרש מספר אחד בבוימבלדון, כל העולם הולך להסתכל עליו וכדאי שהוא יביא את המשחק הטוב שלו למגרש !

אחרי קצת דמיון מודרך מנוחה וגילוח המצח קוקשקין שם עליו חולצה לבנה כמה מחבטים ויצא למגרש המרכזי.

בינתיים באוסטרליה כותב המדור התכונן לראות אם מדד ניקיי יעלה או יירד וזפזפ במהירות על נציגת הממלכה מציגה את גיבורייה הספורטאים ושלשיית הקריקט המהוללת שחטפה מאיתנו 11:1 בתחילת השנה. הכל התגמד שלפתע נקראו סאצ'ין טנדולקה האגדי ובקהאם שגידל שפם עבות לתפארת, למרכז הטלוויזיה. דקות ספורות לאחר מכן החל לרדת גשם וכל המגרשים נסגרו מלבד מגרש מספר אחד.

קוקושקין בינתיים ערך חימום וקיבל כמה מכות רוטינה מהיריב שלו במגרש המרכזי. ואז קראו בשם שלו והוא קיבל מחיאות כפיים מכל הצופים כולל בקהאם וטנדולקה. המשחק החל בשמירה שקוקושקין מוצא שהייריב איינו נוראי כל כך למרות המוניטין הנורא שייצא לו. הכדורים חזרו בקצב נורמלי והיריב היה שקט להפליא. ואפילו הווינרים היו נגישים לחלוטין.

במצב של 2:2 הגג נסגר וכל העיניים הופנו למגרש המרכזי, קוקושקין הרגיש גל של אנרגייה מציף אותו, הראליס הלכו לכיוון שלו ואם לא יום הגשות מצויין של היריב הוא אפילו היה מגיע לנקודת שבירה… עוד משחק על האפס והפעם הוא התקרב אפילו ל 30:30 לפני שהיריב מצא ווינר וכדור שקפץ על הרשת ונחת בחוסר מזל בחלק שלו

חמוד הקוש-קוש-קין הזה…

קוקושקין מרגיש שהיום הזה הולך לכיוון שלו ומנסה לקרב את הכדורים לכיוון הקו ולהכנס לעומק המגרש בשביל לקבל כדורים בעלייה. הכל עובד, למרות המוניטין של היריב שמירה מופלאה של ההגשות , ומשחקי ראליס מפוארים שהולכים לכיוון שלו. רק חוסר מזל מונע ממנו להגיע לנקודות שבירה.

במצב של 5:5 ו 6:6 היריב מנסה להעלות את האינטנסיביות וגם שומעים שהוא ממש מתאמץ אבל לא משהו שקוקושקין צריך להתבלבל ממנו. יום שבת הראשון ייזכר בווימבלדון-14 כיום של קוקושקין!

זמן לשובר שיוויון. קוקשקין קצת מתרגש ודופק טעות בכדור הראשון אבל בארבעת האחרים הוא עף על כנפי האנרגייה מהקהל וכוחו המאגי של סאצ'ין טנדולקה ולוקח 4 נקודות. השובר מסתיים ב 7:4 מערכה ראשונה . עוד 2 כאלו למנייאק.

מערכה שנייה מתחילה משחק 0 ליריב ופתאום קיר כל הכדורים חוזרים עם ריבית, קוקושקין מבלה יותר זמן בצד הזוגות מאשר באמצע, מה קורה פה? קוקושקין מגרד שיוויון מציל נקודת שבירה מגרד עוד שיוויון ובסוף אכשהוא מנצח את הנקודה 1:1. היריב עושה שוב משחקון 0, איך זה בא לו בכל כך קלות? קוקשקין מוציא את הסרב הטוב ביותר שלו ומקבל כדור החזרה ווינר. הסרב השני הולך בול על ה-T הכדור חוזר לצד שמאל, קוקושקין מגיע בקלות ונותן קרוס לבקהנד החלש של היריב, אהל היריב רץ במהירות מאחורי הכדור ונותן ווינר מהפורהנד! אין סיכוי שהוא חוזר על התרגיל הזה! שוב סרב ל T. הפעם רשת, הסרב השני מוחזר עם ריבית. כדור ארוך עם המון ספין. קוקשקין מוציא טעות.  ב 40:0 קוקשקין מנסה קיק סרב. היריב הולך צעד אחרוה ומחזיר לתוך הגוף, לקוקשקין נגמר האוויר אבל לוב מחזיר את הכדור לצד ימין והיריב בריצה קלילה משחרר ווינר. כתף ימין של קוקשקין שולחת אותות מצוקה חמורים למח. זאת היתה שבירה.

מפה עד סוף המשחק קוקשקין עשה רק עוד 2 נקודות ואת השאר  נאדאל לקח.

7:6 1:6 1:6 1:6

– – – –

מי שהימר על סארינה כזוכה, אני משתתף בצערו

– – –

חדשות טובות בקשר למדד ניקיי! הוא ממשיך לעלות . חדשות רעות למדד ניקיי!! הבא בתור נאדאל

טנדולקה יחתום לי על הימני ובקהאם על השמאלי

 

 

לפוסט הזה יש 18 תגובות

 1. היריבים של נדאל משקיעים כ"כ הרבה אנרגיה וריכוז במערכות הראשונות שהם פשוט קורסים לאחר מכן. לוקחים לו את הראשונה, לפעמים מקשים בשניה ואז רק מחכים שהסיוט יגמר.

 2. שברלוט היא לא קופסאת שימורים

 3. ברח סימן שאלה ???

 4. Thanlkds Ido, for excellent Wimbledon posts

 5. אברי כפרה , יש לי הרגשה שקנדה בדרך להיסטוריה בנשים!!

 6. עידו,פוסטים נהדרים לצערי זה נראה שברגע שנאדאל עבר את המחסום של השלבים הראשונים אפשר לסמן מנצח ברור לטורניר(ביחוד שנולה קצת פצוע)

  1. מה יש לו?

   1. הוא קצת שרוף בשנתיים האחרונות… וגם כתף ימין לא מה שהיה…

 7. מוריה סחטיין על המעקב.. תודה!
  אני עוקב אחרי ווימבלדון דרכך ואחרי המונדיאל מהטורים של כולם. תודה לכותבי המונדיאל

 8. אהבתי איך שנשמעת מלנחס את ניקיי, ועדיין עדכנת אודותיו.
  מצד שני, אולי צריך יותר מזה מול נדאל

 9. תודה חברים. המשחקים של נאדאל זה טרגדייה יוונית יותר מטניס.

  אתמול חביב המערכת דסטין הפסיד גם בזוגות… וג'רזי שניצח את לייטון קשישה הפסיד לשחקן בן 34 (רוברדו שיישחק מול רוג'ר סיבוב הבא).

  ווימבלדון זה הטורניר החביב עליי בייחוד כי הוא משודר בפרי טיווי ויוני זה העונה המתה בענף שלי.

  בקשר לנאדאל הוא הכי טוב שייש. המשחק שלו כיום הוא משחק מושלם

 10. אהלן עידו.
  ראיתי את המשחק בשלמותו ואכן היה שינוי בלתי מוסבר בתחילת המערכה השניה.
  כל אחד חזר למימדים הטבעיים שלו.

  מה בדיוק עשה ניקיי ?

  1. לא ראיתי את המשחק של קיריוס… ישנתי. אבל הוא ניצח ב-4 מערכות.

   ואני מסרב לתזה של המיממדים הטבעיים. נאדאל הרים הילוך והפסיק לנסות כל מיני בק הנדים וסלייסים שהוא נתן במערכה הראשונה. הוא הלך על הגנת קיר ווינרים מהפורהאנד ונתן גז לקוקושקין המסכן.

 11. 1. האם דסטין בראון מול נדאל היה הברקה חד פעמית או לדעתך יש לו מה למכור בהמשך.
  2. נדאל הכי טוב, וייחשב בסוף הקריירה להכי טוב אי פעם (אני משוכנע בזה), אבל על הדשא הוא פגיע יותר ולהערכתי לא ייקח את הגביע.
  3. חוצמזה האובססיות שלו והאמונות התפלות שלו וכל מה שהוא עושה לפני ההגשה, מתחיל לעצבן.
  (שים לב בסוף משחקון הוא תמיד יתיישב על הספסל א ח ר י שהיריב מתיישב. הבקבוקים מסודרים כמו חיילים. תמיד שתי מגבות. לפעמים נראה שהוא על כדורים).

  1. דווקא נדאל הוא דוגמה לתיעול נכון של נטיות אובססיביות

  2. לדעתי הוא תמיד על כדורים ושהוא לא על כדורים אז בדרך כלל הוא פצוע באופן מיסתורי

 12. נדאל הוא היום הטניסאי מס' 1 בעולם וג'/קוביץ' רק שני. אבל לא לשכוח את מוריי.

 13. גליקשטיין היה אוכל אותו בלי מלח !!!
  (את קוקושקין)

  🙂

כתיבת תגובה

סגירת תפריט