חם מהתנור: סופשבוע/ רועי ויינברג

חדשות מאוקלהומה: המו"מ בין ג'יימס הארדן לקבוצה עלה על שרטון. יש פסימיות רבה, והקבוצה לא תציע להארדן חוזה מקסימום. לצדדים יש עוד 4 ימים לנהל משא ומתן, כי ב-31 לאוקטובר מגיע הדד-ליין של הארכת החוזה לבוגרי דראפט 2009, הדראפט של הארדן. כרגע, הסיכויים שיחתום על חוזה מחודש נמוכים, אבל נראה ש-2 הצדדים מעוניינים בהארכת חוזה (הארדן יהפוך לשחקן חופשי מוגבל-אוקלהומה יכולה להשוות כל הצעה עליו, אבל אין לה כסף לחוזה מקסימום). בנוסף, הקבוצה חתכה את דניאל אורטון, אנדי ראוטינס והוליס תומפסון.

***

חדשות מאורלנדו:

הקבוצה חתכה את הפורוורד ג'סטין הארפר, הסווינגמן כריס ג'ונסון וקוונטין ריצ'רדסון. עד שריצ'רדסון יחתום בקבוצה חדשה, המג'יק ישלמו את חוזהו-5.4 מיליון דולר. כמו כן, הסנטר
ניקולה ווצ'ביץ' ימשיך לעוד שנה במועדון-הקבוצה מימשו את האופצייה של בוגר דראפט 2010.

***

חדשות קצרות:


4 שחקנים נלחמים על 2 מקומות בוושינגטון-בארון, ג'נארו פארגו, מאק וקוק-הבאקס חתכו את אוריאן גרין, אלאנדו טאקר, אדי גיל ומוסטפה פרן-רוביו ו-וויליאמס ימשיכו לעוד שנתיים
בוולבס-לאונרד וג'וזף קיבלו הארכת חוזה לשנה בספרס.

***

חדשות מברוקלין:

הניו יורק פוסט דיווח שמיקאיל פרוחורוב, בעלי הקבוצה, עוזב עולם העסקים למען הפוליטיקה. פרוחורוב התמודד בבחירות לנשיאות רוסיה, וסיים במקום השלישי. לא ידוע האם יעזוב ברוקלין.

הקבוצה שיחררה את ג'יימס מאיס וקרלטון סקוט.

***

חדשות מהליגה:

דיוויד סטרן, קומונישנר הנבא, הודיע על פרישתו ב-2014. סטרן כבר 30 שנה מנהל את האן.בי.איי, והפך אותה מליגת מסוממים לליגה הגדולה באמריקה. מי שיחליפו יהיה סגנו, אדם סילבר. סטרן יסגור 30 שנה מלאות בליגה, וישבור שיא-הכי הרבה זמן כקומונישינר של ליגת ספורט באמריקה.

בישיבה שבה הודיעו על פרישת סטרן, אושרה מכירת הגריזליס לקבוצה הניהול של רוברט פראה, שכוללת את פני הראדוואי, פייטון מאנינג וג'סטין טימברלייק.

***

חדשות מדאלאס:

הקבוצה החתימה את הסנטר מרווין אלי, שנבחר בבחירה ה-12 בדראפט 2002, ואת הסווינגמן המוכשר כריס דגלאס רוברטס. אלי ורוברטס ממלאים סגל הקבוצה, וכנראה שבאוקטובר היא לא תחתים או תשחרר שחקנים.

***

המיטב מהפרה-סיסון.

רועי ויינברג

עורך הופס. אוהב את מיאמי וגבוהים שמוסרים מעל 4 אסיסטים במשחק.

לפוסט הזה יש 29 תגובות

 1. ריצ'רדסון נחתך ?
  אני אשמח אם הלייקרס ינסו אותו.

  ולגבי הארדן – ברור שאוקלהומה לא יתנו לו עכשיו חוזה מקסימום, השאלה היא רק אם יגיעו להסכמה על איזה שהוא חוזה – בטוח שגבוה, אבל גם בטוח שלא מקסימום.

  בקיץ הבא עוד יש איזו שהיא אפשרות לאוקלהומה להשוות חוזה מקסימום להארדן ולשלם קצת מס, אבל זה באמת מתחיל להיות יקר, וקשה לי להאמין שהם יוכלו להחזיק אותו מעבר לעוד עונה אחת בסכום כזה.

  לדעתי יש בהחלט אפשרות שעוד יהיה הסכם בימים הקרובים –
  יש להארדן כאן אפשרות להבטיח לעצמו הרבה מאד כסף במקום לקחת את הסיכון על לשחק עונה בלי חוזה עתידי, וצריך לזכור שזה החוזה הגדול הראשון שלו…
  אם הם יהיו חכמים ולא יעליבו אותו עם הצעה נמוכה (או אפילו נמוכה משאיבקה קיבל) – זה עוד יכול לקרות עכשיו.

  אבל אם הארדן לא ירד בדרישות, אני חושב שהתכנית שלהם היא להחליט לגבי השוואת הצעת מקסימום עבורו בקיץ הבא – לפי התוצאות של הקבוצה והתפוקה של הארדן עצמו בעונה הזו.
  אין להם סיבה לנהוג אחרת במקרה כזה.

  1. זה יכול להיות מהלך טוב, אבל כרגע הרוסטר של הלייקרס מלא.

   יוסטון צריכה לנסות לגייס את הארדן, ולהעביר את מרטין על סנטר טוב, ואז יש להם פרנצ׳ייז חזק.

 2. מוזר לי הטרייד על לאמב+מרטין מול הארדן , זה סוג של הצהרה שהוא
  הולך להיות שחקן פרנצ'ייס , והוא לא הוכיח את עצמו לכזה , זו חתיכת הימור. לא?

  1. זה לא כזה הימור, הארדן שחקן מצויין, פרנצ'ייז או לא, מרטין היה שם רק עד שיצליחו להעיף אותו ולא נראה כאילו היה ביקוש אדיר, ג'רמי לאמב אולי יהיה שחקן ברמה של הארדן ואולי לא. בקיצור, טרייד לא רע גם אם הארדן לא פרנצ'ייז. מה שכן, ליוסטון יש איזה 19 פורוורדים בסגל שעוד לא עברו לשום מקום.
   אוקלהומה- תמיד הקבוצה שמקבלת את השחקן הטוב ביותר בטרייד היא זו שעשתה את הטרייד היותר מוצלח, והכי טוב היה הארדן. אבל זה עדיין טרייד טוב יחסית למצב האין ברירה שהיו בו, ואם לאמב יפרח הם בנו יפה קונטנדרית ל- 4 השנים הקרובות (2 סופר סטארים, איבאקה על חוזה יפה אבל לא מקס + שחקן מרכזי על חוזה רוקי לכל התקופה+ מספיק כסף לצוות משלים). צריך גם להחמיא ל-GM על התזמון, גם מיצה את האפשרויות מול הארדן וגם לא נתן לזה להגרר עד לטרייד דד ליין באמצע העונה.

 3. זו באמת חתיכת הימור
  לדעתי הוא עדיין לא מתאים לזה
  אבל זה טרייד טוב לדעתי לשני הצדדים
  לאוקלהומה לא הייתה בררה כדי לקבל עליו תמורה היא הייתה חייבת לעשות טרייד ויוסטון הרוויחה שחקן טוב מאוד וצעיר

  1. הסבר על הטרייד –

   אוקלהומה יקבלו את מרטין ולאמב.

   לאמב הוא המטרה העיקרית כאן – נראה כמו כישרון נהדר בעמדה מס' 2, וכרוקי – מובטח להם שהוא יעלה להם גרושים למשך 4 העונות הבאות – שזה הקטע הקריטי פה.

   ועם זאת, לאמב כמו רוב הרוקיז, כנראה יצטרך זמן להתפתח ובטח אי אפשר לבנות עליו לעונה הקרובה – עונה שבה אוקלהומה מצפים להתמודד על התואר…
   ובגלל זה אוקלהומה יקבלו גם את קווין מרטין שבעצם אמור להחליף את הארדן העונה, ולתת ללאמב זמן להתפתח בלי לחץ.

   מרטין חתום על חוזה די גדול, אבל החוזה הזה מסתיים העונה, כך שבקיץ הבא במקום שיהיה להם את הארדן עם חוזה של 13 מיליון, יהיה להם את לאמב עם כ-2 מיליון…

   כמובן שאם לאמב יפתיע ויפרוץ כבר העונה, יהיו להם גם אפשרויות לטרייד עם החוזה המסתיים של מרטין, אבל לדעתי זו לא התכנית העיקרית.

   חוץ מזה, אוקלהומה יקבלו גם 2 בחירות דראפט בסיבוב הראשון, ובחירת סיבוב שני – מה שיוסיף לת'אנדר עוד 2 שחקנים צעירים מוכשרים בעתיד – שגם הם חתומים על חוזה רוקי זול ל 4 שנים…

   אגב, מאד מעניין בדיוק איזה בחירות אוקלהומה קיבלו מיוסטון, ואיזו "הגנה" יש על הבחירות האלה (כלומר האם הם הולכות לאוקלהומה בכל מקרה, או שיוסטון שומרים אותן אם הם גבוהות במיוחד ?).
   זה פרט מאד מאד מסקרן שעדיין לא ראיתי מידע לגביו, כי ליוסטון יש בחירה שכמעט לא מוגנת של טורונטו (מוגנת טופ 3), וגם הבחירה שלהם עצמם בקיץ הבא כנראה תהיה בחירה טובה מאד – אפילו עם הארדן…
   אז אותי מאד מאד מסקרן לדעת בדיוק על איזה בחירות מדובר…

   הלאה, אוקלהומה שלחו את דקוואן קוק ליוסטון – כי אין להם שום צורך בו עכשיו, בזמן שליוסטון כן יש צורך במספר 2 נוסף, ושני השחקנים הנוספים שאוקלהומה שלחו – אולדריך והייווארד – רק נמצאים שם כדי "לאזן" את המשכורות בעיסקה, ולאפשר לאוקלהומה להגיע לכמות המשכורות היוצאת המינימלית שתאפשר להם לספוג בחזרה את החוזים של מרטין ולאמב לפי חוקי הסכם השכר הקיבוצי.

   לסיכום – הת'אנדר עשו עיסקה טובה מאד לטווח הארוך – אולי אפילו מצויינת (תלוי באיזה בחירות הם קיבלו), אבל ללא ספק הסיכויים שלהם לתואר העונה, ונגד הלייקרס בפרט – פחתו מאד העונה, ואולי בכלל בשנתיים-שלוש הבאות.

   יוסטון – עשו עיסקה פשוט מצויינת.
   הייתי אומר שיש 99% סיכוי שהארדן נשאר שם לטווח ארוך, וכל מה שהם נתנו עבורו היה רוקי די מוכשר שהם היו בעננים אם היו יודעים שהוא אי פעם יגיע לרמה של הארדן, ושחקן שממילא לא היה בתכניות שלהם מעבר לעונה הקרובה (מרטין).

 4. איפה הפריוויו שלי על אוקלהומה ???

  תנו קצת קרדיט – חזיתי את הטרייד הזה !
  (וזו אופילו לא היתה הפעם הראשונה או היחידה שאמרתי שיוסטון ולאמב צריכים להיות השותפים של אוקלהומה אם יהיה טרייד של הארדן).

  ! 🙂 !

 5. זה יכול להיות טוב לכל הצדדים, גם להארדן. לפחות מבחינת האגו – ביוסטון הוא יוכל להיות הכוכב מספר אחת. ובטח לתת שנה מפוארת שתסדר לו חוזה מקסימום. מה שכן, הוא היה יכול להיות חלק משושלת בOKC ועכשיו הוא רק יהיה מאלו שמנסים לגנוב שנה פה או שנה שם מהם. זה בטח לא יזיק לתחרותיות בליגה. וOKC קיבלו תמורה מצוינת שיוכלו לשחק איתה לא רע ולהעמיק את הרוטציה שלהם (אנחנו זוכרים שכשלהארדן לא היה יום טוב לא נמצא מי שיציל את התמונה ברגעים מסוימים בגמר שנה שעברה) מה שבטוח יהיה מעניין מאוד לראות גם את יוסטון וגם את OKC אחרי הדיל הזה..

 6. לדדי, אני זוכר שאמרת את זה. כל הכבוד! שנית, אם המספרים נכונים והארדן קיבל הצעה שבין 52 ל55 מיליון דולר ל 4 שנים ולא לקח אותה הוא אידיוט.

 7. דקסטר אני איתך , מזכיר מאוד את הידו טורקוגולו עם החוזה ברפטורס
  הוא עזב קבוצה שרצה נפלא ועבר להיות חתול בשק
  וגם אז הוא קיבל עוד סכום לא גבוה על המעבר

 8. תודה דקסטר.

  אני אגיד לך מה היו השיקולים של הארדן לדעתי, למרות שזה רק ניחוש שלי:
  מבחינת חוזה המקסימום שאוקלהומה יכלו לתת לו עכשיו, הוא בעצם היה מוותר רק על כ-4.5 מיליון (על פני 4 שנים) אם היה מקבל את ההצעה שדיווחו עליה, שזה באמת כסף קטן.

  אבל…
  עכשיו כשהוא ביוסטון, לדעתי הוא בונה על לקבל מהם כשחקן חופשי חוזה של 5 שנים בקיץ הבא, כדי שלא יברח להם לדאלאס או לאטלנטה.
  לדעתי זה השיקול הכלכלי שלו, ואני מניח שהיה כאן גם קטע של אגו , אולי גם משהו שקשור בזה שהוא לא עולה בחמישייה של אוקלהומה, ובטח גם איזה סוכן שלוחש על אוזנו…

 9. לי מאד ברור שהשיקול שלו היה אגו ואני לא רואה זה כמשהו כ"כ שלילי לבחור צעיר כמוהו.
  אליפות זה משהו חשוב אבל לשחקן צעיר חשוב קודם כל הקריירה ובאוקלוהומה הוא היה תקוע כשחקן שישי שזה נחמד אבל הוא רואה את עצמו ככוכב מוביל, מה רע בזה?
  כשהוא יגדל ואולי לא תהיה לו אליפות ברזומה יתכן שהוא יצטער על-כך, אבל כרגע זה נראה כמו החלטה נכונה לשחקן צעיר שמאמין בעצמו ומאמין שמגיע לו יותר מלהיות שחקן שישי.

 10. תודה זה אני.

  אוקיי, עדכון לגבי הבחירות שאוקלהומה יקבלו:

  א. שתי בחירות סיבוב שני ב 2013 מטורונטו ודאלאס (שהיו של יוסטון כמובן)

  ב. בחירת סיבוב ראשון של דאלאס ב 2013
  (רק אם תהיה נמוכה מ-20, מה שלא נראה כרגע. אותה הגנה יש על הבחירה גם בעונות הבאות, רק ב 2018 ההגנות על הבחירה מתבטלות, אז תכלס – ברגע שהמאבס יחזרו להיות קבוצה רלוונטית – הת'אנדר יקבלו את בחירת הסיבוב הראשון שלהם).

  ג. בחירת סיבוב ראשון של טורונטו – אבל יש הגנות:

  ב 2013, הרפטורס שומרים על הבחירה אם היא 1-3.
  יוסטון מקבלים אותה אם היא 4-14 (סביר מאד)
  אוקלהומה מקבלים אותה אם היא נמוכה מ 14.

  יש גם הגבלות על הבחירה הזו גם בשנים הבאות (מה שכאמור עשוי להיות רלוונטי כי כנראה יוסטון ישמרו את הבחירה השנה), אבל אני עוד לא בטוח לגבי הפרטים המדוייקים.

 11. תחושה חזקה שהוא הולך ליפול השנה, וגם לגלח את הזקן.
  תמיד היה לו פרצוף קצת חסר ביטחון, ולדעתי אם זה המצב הוא פשוט יקרוס תחת הציפיות להוביל קבוצה ערב ערב, לאורך העונה כולה.

 12. קודם כל,ברכות לדדי,באמת מרשים שצדקת,אבל אף אחד (ואני מתכוון-אף אחד!) לא ידע וראה את זה מגיע!

  סיכום העניין פה:

  פרסטי העביר את הארדן בגלל המון סיבות.
  קדום כל,אוקלהומה לא יכולה לשלם את ה-100000000 שהלייקרס משלמים כרגע,כי הם שוק קטן והם לא מרוויחים 250000000 לשנה מעסקת כבלים מדהימה.

  דבר שני,יש את עניין הכימיה.
  אוקלהומה (וכל הליגה) זוכרים את הריצה הנהדרת של בוסטון ב-2011.
  הם שלטו במזרח,ניצחו כל הזמן את מיאמי,היה להם אופי מיוחד באותה שנה,ונראה שהם הטובים בליגה בשלב מסויים.

  ואז בא הטרייד על פרקינס.
  הקבוצה לא שיחקה אותו דבר,ולמען האמת,גם גרין לא היה טוב (בוא נודה בזה,ב-Preseason הוא הוכיח שהוא יכול להפוך לשחקן ברמה של האדן וטרי בשיאו-כמעט "אול-סטאר").

  אוקלהומה מנסים לנטרל את עניין הכימיה הזאת,כי ריצה השנה או לא,אם הארדן היה נשאר,זה כל מה שהוא היה מתרכז בו.
  פרסטי הוא המנג'ר הכי חכם בליגה (לצד קופצ'אק,ביופורד ולדעתי,גם איינג') ואם הוא העביר את הארדן,הוא ידע וחזה שזה יקרה בסוף.
  פרסטי גם לא רצה לתת לשאר השחקנים שאפילו יחשבו שהוא מפחד להעביר אותם.

  בסופו של הדבר,אני עדיין רואה את העונה של אוקלהומה כעונה שהסלטיקס חוו ב-2011.
  הם ירגישו על בשרם את העברת הכתר המערבי ללייקרס.
  פשוט מדהים!
  הלייקרס הם המועדון היציב בליגה,אבל אם הייתה שנה בה הם יכלו עדיין לפקשש לפני שהם באמת יתחילו להכין זיקוקים,זאת השנה הזאת.
  אוקלהומה קבוצה צעירה,ואולי פרסטי לא מבין כמה כימיה היא עניין רציני במקום כזה,והטרייד קצת גורם לו להיראות כמו דיקטטור בעיניי השחקנים (לפי דעתי לפחות…).
  בכל זאת,הארדן הוא השחקן הרביעי בחשיבותו באוקלהומה,בגלל שלעומת השלושה האחרים,הוא לא כוכב! הוא ברמה של שחקן-שני תותח לכל היותר,והם כבר העבירו שחקן כזה (גרין),אז פרסטי רואה בזאת משהו שלא ייצור סיבוכים גם הפעם.

  תראו,אוקלהומה יהיו טובים בעתיד,אבל הלייקרס,כהרגלם,טובים עכשיו,ונראה שאוקלהומה פינו להם את המקום לגמר (ואני באמת לא מבין איך אפשר שלא להשוות את המקרה לעונת 2011 של הסלטיקס!?)
  הם פשוט הולכים להצטער בשנתיים הקרובות,אבל אחרי זה,אם הבחירות שלהם (אולי שאבאז מוחמד יפול אליהם? אם כן זה פשוט לא הוגן!!) יהפכו לטובות באמת,כי בכל זאת,דוראנט,ווסטברוק,איבקה,פרי ג'ונס ה-3,לאמב,ושתי בחירות גבוהות ומוצלחות-פשוט נראה שאת האוף-סיזן של הת'אנדר והלייקרס עשו במשחק מחשב-מדהים!

  דרך אגב,אף אחד לא הבטיח שהארדן יחתום על הארכת חוזה!
  ופתאום,יש מספיק שלל בקיץ הזה כדי כדי שדאלאס ועוד קונטנדרית שלא נקראת מיאמי/לייקרס/אוקלהומה להפוך לדרג א' א'.
  אם הארדן רוצה להוכיח שעשה טעות,אל תחתום ביוסטון על החוזה.
  נכון,הוא כבר יראה כמו ביץ' בעיניי העוקבים הטיפשים של הליגה,אבל הוא לפחות יוכיח שכסף זה לא מה שקובע אצלו,אלא אליפויות (ואת זה,כל אחד יכול לכבד).

  סיכום אחרון-איכשהו,הכל מסתדר ללייקרס….

  1. גם אם הארדן לא יחתום על הארכת חוזה, יוסטון תשווה כל הצעה מקבוצה אחרת (שחקן חופשי מוגבל).

   שאבז מוחמד לא יגיע לאוקלהומה כי הוא צפוי להבחר בבחירה הראשונה. בחירת הדראפט שהועברה לאוקלהומה מוגנת כפי שפרט דדי:

   ב 2013, הרפטורס שומרים על הבחירה אם היא 1-3.
   יוסטון מקבלים אותה אם היא 4-14 (סביר מאד)
   אוקלהומה מקבלים אותה אם היא נמוכה מ 14

 13. הברכות לדדי!!

  הלייקרס עדיין לא עדיפים כ״כ על אוקלהומה…
  אני חושב שבסדרה נגדם הם יהיו חייבים להשתמש והרבה בסאפולושה, הוא זה שצריך לעשות את ההגנה על קובי. ופרקינס ששומר מעולה על דוויט הווארד עדיין שם.. והם קיבלו שוטר (אמנם חד גוני) ורוקי עם פוטנציאל במקום. ככה שלא הייתי מוריד את אוקלהומה כ״כ מהר כאלופי המערב…..

 14. לא מצליח להבין איך הוא ויתר על 52 מיליון לארבע שנים.
  אולי בחוזה מקסימום הוא יבטיח לעצמו יותר כסף, אבל ראבאק, הוא בן 23,
  יש לו עוד המון שנים לשחק כדורסל. איך מוותרים על צ'אנס לכמה אליפויות?
  לדעתי הארדן היה בורג מרכזי מאוד באוקלהומה, קומבו גארד שגם מרכז היטב וגם סקורר טוב, בלעדיו אני חושש שהת'אנדר יהפכו לקבוצת גאנרים
  מבולבלת, הרי אחרי הבלאגן שווסטברוק היה עושה היה תענוג לראות את הארדן נכנס ומשליט סדר והיגיון. סופה של שושלת שלא הייתה, לדעתי אוהדי הכדורסל הפסידו בגדול, וחוץ מזה קווין מרטין שחקן מעצבן ורך.
  שמישהו יסביר לי שוב מה היו השיקולים שלו לעזאזל? חמדנות נטו?
  רצון לתפקיד מרכזי יותר? אני לא מבין, היה לו תפקיד סופר מרכזי בת'אנדר, לא? הוא היה הרכז האמיתי שלהם.

 15. באמת נתנו לו הצעה מאוד מכובדת. אבל במידה רבה לקחת אותה היה ללכת על בטוח ולא לאתגר את עצמו כמו באפשרות של העסקה הזאת. אני גם חושב שמשמעותו בעונה שעברה בOKC הייתה עצומה וההמשכיות הייתה גורמת לעליית מדרגה, אבל אני יכול להבין את הרציונל שהביא אותו ללכת לכיוון של העסקה הזאת.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט