מהקאמבקים הגדולים בהסטוריה של הספורט!!!/אפלטון

 

 דראמה לעולמים במפרץ

 מאת אפלטון

קם-בק שידברו עליו גם עוד 100 שנה

*הכותרת של הניו יורק טיימס הבוקר היא "HISTORY AT THE BAY".

*אטלנטה קונסטיטושיון כותב: "COMEBACK OF THE CENTURY"

מי שחזה אישית, בטיווי, או ביוטיב במרוץ ה-19 הזה של האמריקה קאפ זכה לחזות באחד ממאורעות הספורט שייכנסו להסטוריה. כשידברו על הקמבקים הגדולים בספורט – כמו הקאמבק של הרד סוקס נגד היאנקיס בוורלד סרייס כשהיאנקיס מובילה 0-3 במשחקים, ו-2-4 במשחק הביתי הרביעי שהיה מחסל את הרדסוקס, עם 2 שחקני רדסוקס שרופים ושני סטרייקס נגד החובט – ואז הרדסוקס מצאה דרך לנצח את המשחק, ואז את הסידרה כולה 4-3 – הם יזכירו את הדראמה הזאת במפרץ באותה נשימה.

יש כמה מילים באנגלית שיכולות לתאר את המתרחש במפרץ סן פרנסיסקו,  משום מה רק רפרנסים של איגרוף עולים לי בראש כשאני מנסה להבין את מה שרואות עיני. דון קינג, האמרגן האגדי, האיש והשיער, היה אומר בהגייה המיוחדת רק לו: UNBELIEVABLE! IMPOSIBLE!! INCOCEIVABLE!!!

בלתי נתפס, זה התיאור המדוייק ביותר בעברית למה שהשיגו צוות האוראקל USA  ביום רביעי אחר הצהריים במפרץ סן פרנסיסקו הקסום. אחד הקאמבקים הגדולים בתולדות הספורט. אחרי מה שראיתי בשבועיים האחרונים גם אם גרג אודן יהפוך ל-MVP  של הליגה אני לא אשפשף את עיני בתדהמה, הן כבר פצועות משפשופים.

מאיפה להתחיל? כמות השיאים שנשברו באמריקאס קאפ הזה הן לא יאומנות. פעם שלישית ב-162 שנה של תחרות שהאמריקאס קאפ מגיע למירוץ המכריע. האחרונים היו ב-1920 וב-1983. חמישה מעשרת המירוצים הצמודים בתולדות התחרות נראו כאן, המהירות הגבוהה ביותר ליאכטה והתחרות הארוכה מאז ומעולם.

 אבל אנחנו לא כאן כדי לכתוב את דברי הימים של התחרות, בימים הקרובים תעלה כתבה מלאה שתתאר בפירוט את כל החוויה ממקור ראשון, יותר ממיליון צופים במתקני האמריקאס קאפ בסן פרנסיסקו שגדשו את המפרץ בימי התחרות, ואי אחד קטן והמום בדרום מזרח האוקיאנוס השקט שלא מאמין שזה קרה לו.

האוראקל כבר היו בתחתית הבאר, בפיגור 8-1 כשהניו-זילנדים היו צריכים ניצחון אחד בודד כדי לגמור את הסיפור. אתם יודעים מה קרה בהמשך והסיפור שלנו מתחיל בשעה 13:15 זמן פסיפי,יום רביעי, העשרים וחמישה לספטמבר, שנת 2013 לספירת הנוצרים.

 בריזה של 20 קשרים נשבה במפרץ, הגיאות נכנסה, מעלה את הגבול העליון ל-23 קשרים. הצוותים מוכנים, האדרנלין בשמיים. ה-'קיווים' הסימפטיים מניו-זילנד  נכנסים ראשונים לשטח התחום שמתחיל את מאבקי המיקום לקראת קו הזינוק. צוותי המאמנים של אוראקל ישבו כל הלילה עם ג'ימי ספית'היל האוסטרלי, הסקיפר הצעיר ביותר לזכות באמריקאס קאפ הקודם כשהיה בן 30, סר בן איינסלי, הטקטיקן הבריטי בעל 4 מדליות זהב אולימפיות , והאסטרטג האוסטרלי טום סלינסגבי, אלוף עולם ואלוף אולימפי בשיט, כדי לנסות ולחשוב איך להתמודד עם היתרון של הקיווים בפתיחה.

הניוזילנדים הלכו כצפוי לצידו השמאלי של המסלול, והאוראקל מאחוריהם, ספית'היל נראה שהולך על תרגיל ה"הוק" שעל שמו מכנים אותו "קפטן הוק", אך לפתע חתך לימין כדי לרווח את המרחק בין היאכטות ולתפוס את העמדה העליונה לרוח. הקפטן הניו-זילנדי המנוסה, דין בארקר, שכבר הפסיד 3 גמרי אמריקאס קאפ בעבר, תפס מייד את התרגיל והניוזילנדים הגיבו במהירות הבזק ולא נתנו לאוראקל להתחמק. את קו הזינוק חצו 2 היאכטות בהבדל של עשירית שנייה. הקיווים היו במיקום המועדף על המסלול ותפסו את ההובלה, כשהאוראקל נראים לחוצים ועושים טעות קריטית בסימון המצוף הראשון ונכנסים עם חרטום היאכטה אל תוך המים. 7 שניות הבדל במצוף הראשון.

האם אוראקל הגיעו כל הדרך אל ראש ההר רק כדי להיזרק מהמצוק? הקיווים נראים חדים ושומרים על המסלול מפני כל ניסיון עקיפה אמריקאי. מפרץ סן פרנסיסקו עוצר נשימתו ואין ניוזילנדי בעולם שלא מחזיק עכשיו ידיים עם מישהו.

בכל פעם שהאוראקל מנסים לעקוף הקיווים שם לפניהם, חוסמים אותם. אחד הקרבות הצמודים שנראו, האוראקל צמודים לזנב של הניוזילנדים שמגיעים ראשונים לסימון המצוף השלישי. האוראקל ראו שהקיווים לא יתנו להם מרווח ובחרו לפצל את המסלול ולקחת סיבוב מסוכן יותר, אך הם עשו זאת מושלם והובילו אחרי הסימון הראשון. ההובלה פתאום של האוראקל! ניוזילנד ניצלו את הזרמים החלשים יותר מאחורי האי של אלקטרז והחזירו לעצמם את היתרון. איזה קרב יש לנו על המים כאשר היאכטות הולכות אחת מול השנייה, משחקות צ'יקן, נראה מי תמצמץ כשתראה יאכטה של 72 רגל נעה לכיוונם במהירות משותפת של 100 קמ"ש. בתחילת התחרות היו אלה האמריקאיים שמצמצו בכל מפגש שכזה. אבל בשלב הזה כל המומנטום והביטחון אצל האוראקל והנה הם תופסים שוב את ההובלה, עולים על החרבות ופשוט מעופפים קדימה, ספורט חדש נולד. היסטוריה בהתהוות.

מדינה שלמה בוכה היום בערב. הם כמעט וניצחו את הביליונרים, את צוות הגלקטיקוס שקיבץ לארי אליסון תחת דגל ארה"ב. הם היו כל כך קרובים להוכיח שהצדק יכול לנצח, שגאווה של מדינה קטנה יכולה לגבור על הכל. אך הם נשארו עם גאוותם בידם, והדמעות זורמות כבירה.

מהצד השני נוצרו גיבורים. איזו מדינה אם לא ארצות הברית יכולה לייצר כזה סיפור של קםאמבק, הצוות הנבחר שחזר מהמעמקים בכדי לעשות את הבלתי אפשרי, לנצח 8 מירוצים ברציפות כשהאקדח מכוון לרקתם.

איזה סיפור, איזו דרמה, איזה ספורט נפלא.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לפוסט הזה יש 101 תגובות

  1. בטח סן פרנסיסקו בטירוף עכשיו, מה לא הייתי נותן כדי להפליג על היאכטות האלה…

  2. אני מכניס את התמונה שצילמת!!!

 1. וואו!
  תכלס בלי העונש האמריקאים כבר היו מנצחים, לא?
  אם עכשיו הם מפסידים את זה יהיו פה בכיות לגבי האותנטיות של הניצחון הניו זילנדי, בדיוק בגלל הסיבה הזו. בדברי ימי השייט זו תירשם כ"אליפות הקיזוז"

 2. שתי הערות נוספות:

  1. התוצאה היא 8-8 בנקודות, אבל 10-8 לאורקל בשיוטים. אם ניו זילנד לוקחת מחר, היא תנצח אחרי שניצחה פחות שיוטים בגמר.

  2. אתה שם את שעון המזרח ושעון ישראל אבל לא את השעון המקומי של המקום בו התחרות מתקיימת?

  1. בגלל ההערה הראשונה שלך, לטעמי יהיה פה פיאסקו אם ניו זילנד מנצחים. זה יהיה על השולחן הירוק ולא על הים הכחול

   1. אז מזל שאורקל ניצחו…

 3. אני לא יכול להאמין שהחמצתי את המרוצים היום בגלל משחק גולף ואז דיג, עם אנשים שקבעתי למפרע כי לא האמנתי שהמרוץ יימשך אחרי הוויקאנד.
  מחר אני לא זז מהטלוויזיה!

  מחר נכניס לינק לציפייה!

 4. תכניסו לינק, מקווה שאהיה ערני.
  כי אתמול עבדתי קשה בבת גלים על תפישת גלים.
  מי שלא ראה מהטיילת את בת גלים בסערה לא עלה לרגל למכה מעולם.
  בת גלים המכה של הגלישה בישראל ואתמול לכבוד פתיחת עונת הסערות הגיעו גולשי רוח וקייט מכל הארץ.
  אני לא מאמין להבטחות של יונה יהב, ראש העיר המכהן שכנראה ייבחר לקדנציה שלישית. האיש הזה מבטיח לסדר את המקום עבור הגולשים ובתכלס כולנו יודעים שהוא משקר. הכל מניסיון העבר המר איתו.
  ילה TEAM USA

 5. לא יאומן איך זה טפס את כולם. חדשות הבוקר נפתחו עם זה היום.

 6. נשמע מעניין.

  1. ומי שקצר בזמן
   דקה עשרים ותשע למשך כחמש, עשר דקות
   שירה צרופה

 7. לינק 2, לחלק מהמדינות צפייה דרך יוטיוב חסומה ולכן ניתן לצפות באחד מהקישורים לסקייספורט (1,2,3,4 איני יודע עדיין, בד"כ 3 או 4)
  http://firstrownow.eu/watch/193916/4/watch-skysports.html

  הכל מוכן, פיצוחים, שתיה, רק שלא ישימו לה-מארמור (-:

 8. רמי, השאלה שלי היא אם יהיה וידיאו "חי" ביוטיב, וידיאו למרוץ 19?
  (אני כמובן רואה הכל בטיווי, אבל למען הגולשים)

 9. רמי, היכן מצאת AMERICA CUP RACE 19? (הוידיאו שלמעלה)?

  1. שלחתי לך במייל הסבר ממצה
   ודאי שיראו את המירוץ בקישור יוטיוב 1 ששמתי בזמן אמת, אלה אם כן אתם נמצאים במדינות חסומות
   ואז תצפו בלינק 2 שצירפתי של סקייספורט

  2. יש לאמריקס קאפ ערוץ ביוטיוב שם הם מעלים הכל, תקצירים מסיבות עיתונאים וגם את השידורים החיים, פשוט גגל
   america's cup youtube
   נכנסים לקישור

   http://www.youtube.com/user/AmericasCup
   ושם מופיע

   america's cup finals – live
   מתחת לכותרת יש סרטון שבו צופים
   עד לתחילת השידור מופיע בו טיימר לתחית השידור

 10. תודה!!!
  סוף סוף סחטתי ממך הסבר ממצה!
  אז יאללה לבלוג חי!

 11. כן, עם הסברים ודברי פתיחה של סר אפלטון, תמונות וסיכום של שמרית אנחנו מוכנים

 12. כמה נקודות שכדאי לשים אליהם לב היום:
  1) מאבקי הפתיחה- לפני תחילת המירוץ עצמו יש 3 דקות באיזור תחום שבו הקבוצות מנסות לתפוס מיקום כדי הגיע לקו הזינוק במהירות המקסימלית. זה אחד השלבים הכי קריטיים במירוץ למרות שהוא אפילו לפני ההתחלה. אם תחשבו על הרוח כמנוע של היאכטות האלו אז תנסו לדמיין מירוץ מכוניות כאשר אחת מהם מתחילה מהמקום והשנייה נכנסת למירוץ בפול ספיד. זה יתרון עצום ליאכטה שמצליחה להגיע במהירות מקסימלית ולהצליח להאט את היאכטה השנייה לפני שהיא מצליחה לתפוס תאוצה.
  ליאכטה שנכנסת במפנה שמאלי מותר להיכנס לאיזור התחום 10 שניות לפני השנייה (אחד החוקים שקבעו לפני התחרות כדי למנוע התנגשויות), זה נותן לה יתרון לתפוס את המקום האידיאלי. היום לאוראקל יהיה את היתרון הזה.
  צפו בג'ימי ספית'היל מבצע את סימן ההיכר שלו- ה"הוק". זה תרגיל שיט קלאסי אבל מצריך ביצים של שור ואמונה מוחלטת ביכולת ההגאי. מה שיקרה הוא שהאמריקאים ינסו לגרור את המאבק לצידו השמאלי של המסלול. שם יש פחות זרם. הם יתנו לקיווים לעבור אותם אבל יקחו את הצד השמאלי של המסלול, מה שמקנה להם זכות קדימה כי הם היאכטה "מתחת" לרוח. ברגע האחרון לפני קו הזינוק הם יבצעו תנועה חדה לימין כדי להכריח את הקיווים לפנות להם את הדרך. אם הם יפנו אז הקיווים יגיעו כמעט לעצירה מוחלטת, אם הם לא יפנו הם יסתכנו בהתנגשות ויקבלו עונש של לחכות אורך של 2 סירות עד שיוכלו להמשיך. להזכירכם היאכטות האלה מפליגות את אורכן המלא, 72 פיט בשנייה בודדת כך שכל טעות והאטה תוביל להפרש עצום או צמצום טווח מטורף.
  2) נקודה נוספת ששווה לשים אליה לב:
  בתחילת המירוצים האמריקאיים לא הסתדרו אל מול הרוח, הניוזילנדים פשוט שחטו אותם בלג הזה. אז הם עשו כמה שינויים (שרובם מסתוריים וידועים רק לשופטי התחרות שמאשרים כל שינוי הכי קטן), העיקרי שבהם הוא קיצור החרטום ולמעשה וויתור על מפרש ה"קוד 0". במירוצים האחרונים אנחנו רואים את האוראקל עושים פויילינג אל מול הרוח ומפליגים במהירות 30 קשר נגד רוח של 20 קשרים. הניוזילנדים מתקשים לשמור על יציבות ואיזון באוויר על החרבות והיאכטה שלהם נוגעת הרבה יותר במים ובעקבות כך מאטה משמעותית.
  אלו יהיו הנקודות הקריטיות היום

  1. אגב, זה 2:10 דקות, לא שלוש. /קטנונית

 13. תודה! דבר נוסף להבנה!

 14. חזיתי עתה במרוץ מס' 16 ולא האמנתי למראה עיני: שאלה למי שיודע: מה עושים עם המפלצות הללו כשהתחרות ניגמרת?

  1. סימה זו שאלה טובה, לא ברור והרבה תלוי במי יזכה היום. הזוכה קובעת איזה דגם ישתתף בתחרות הבאה, מעניין לראות איזה דגם האמריקאיים יבחרו אם ינצחו.
   צריך לזכור שהצוות שלהם מורכב משייטים זרים שכבר הצהירו שהם יעדיפו להתחרות בשביל המדינה שלהם אבל בשביל זה הם צריכים דגמים יותר קטנים וזולים.
   מצחיק אבל אולי האינטרס של בן איינסלי אם הוא רוצה לבנות קבוצה בריטית הוא שדווקא הניו-זילנדים ינצחו

   1. למה בצוות האמריקאי ישנם רק 5-6 אמריקאים?

    1. אין חמישה אמריקאים. יש שלושה. בלחץ. ארבעה, אם סופרים את ג'ימי האוסטרלי שנשוי לאמריקאית וחי פה כבר הרבה זמן. וכי אין הגבלת מדינות – הדגל מסמן את מועדון היאכטות שאחראי על הקבוצה, אבל כמו בענפי כדור למשל אין בעיה להביא זרים, רק שכאן לא משתמשים בחוקים רוסיים ואין הגבלה על מספר הזרים.

 15. השדור החל:)

 16. יאללה. אני מוכן!

 17. היי אפלטון
  הייתי מציע שני דברים עקריים לשנות
  אחד- רוב מוחלט מהשייטים שיך למדינה (מותר שחקני חיזוק כמו החוק הרוסי)
  שתיים – בעקבות מידע שמנחם הוסיף שלכל סירה יש צוות טקטיקנים שבזמן אמת אומרים להם מה לעשות ע"פ סימולציות מחשבים צריך להפסיק ובכך לתת לחושי השיט ביטוי

  1. לגבי 1 אתה צודק
   לגבי ה-2 אני לא חושב שהם מקבלים הוראות מחוץ לסירה, שווה לבדוק את זה אבל

  2. הטקטיקנים נמצאים *על* הסירה – הם שייטים.

   1. הוא התייחס ל-300 הסנסורים שנמצאים על הסירה ונותנים מידע בזמן אמת שמגיע לראסל קוטס והחברה שמחוץ לסירה.
    מעניין אם האוזניות הן שידור פנימי בלבד (רק לחברה בתוך הסירה), או שהטקטיקנים מקבלים לחישות אל תוך האוזן מבחוץ תוך כדי המירוץ

    1. הם לא מקבלים הוראות מבחוץ. אתה תמיד יכול לראות את הסירה הרודפת בחוץ ולראות שהאנשים שם לא מחוברים לכלום.

     בעקרון, מי שיש לו מיקרופון הם רק הסקיפר והטקטיקן, במקרה של אורקל גם סלינגסבי, שהוא האסטרטג, לכן בעיקר שומעים אותם או אם במקרה מישהו נשמע ממש לידם, לשאר יש רק אזניה לשמוע, וגם ככה כולם עושים מאמץ להקשיב כי יש ממש הרבה רעש והם מאד מאד מתאמצים. חלק מהמפתחות שכל הזמן הדגישו כאן הוא שאחד הדברים החשובים בלהשיט את הדבר הזה הוא צמצום התקשורת למינימום.

     הקיצר, אין הוראות מבחוץ.

 18. מהירות הרוח 17 קשרים

  1. ככל שיותר מהירה עדיפות לאמריקאים

 19. עוד 2:44 דק' מתחיל

 20. איזה תרגיל של ניו זילנד!

 21. איזו טעות של אורקל

 22. יש לי רושם שהניו זילנדים החליטו לתקוף את הסירה האמריקאית בצורה אגרסיבית ביותר!

 23. האורקל ניסו לעשות את ההוק והקיווים הצליחו להתחמק מעולה. זה יהיה צמווווד

 24. עוקפים אותם אורוקול

 25. הניו זילנדים ממש מפריעים לאמריקאים לזוז. נדבקים אליהם ועוצרים להם את הרוח. לא יאומן!

 26. פעם ראשונה שהם צמודים ככה
  עד כמה שאני זוכר

 27. האורקל חייבים לפצל את המסלול בסימון כדי לא לתת לקיווים לשמור עליהם

 28. הניו זילנדים לא נותנים לאמריקאים מקום. סוף סוף ניפרדו!

 29. הניו זילנדים שוב מתקרבים לאורקל. הם החליטו כנראה לנצח בלהפריע!

 30. עכשיו הקטע הקריטי. זכות קדימה לאורקל

 31. וואללה איזה קרב!

 32. מדהים
  האורקול פשוט יותר מהירה

 33. האורקל עולים על הפויילים וצוברים פער רציני במעלה הרוח. הקיווים יחכו לטעות ואולי במורד הרוח יצליחו להדביק

 34. איזה תיקון

 35. בניו זילנד זה גמר המונדיאול!

 36. מנחם , איזה ערוץ זה בכבלים (טיים וורנר)?

  1. אלעד תחפש כאן
   לינק 2, לחלק מהמדינות צפייה דרך יוטיוב חסומה ולכן ניתן לצפות באחד מהקישורים לסקייספורט (1,2,3,4 איני יודע עדיין, בד"כ 3 או 4)
   http://firstrownow.eu/watch/193916/4/watch-skysports.html
   הכל מוכן, פיצוחים, שתיה, רק שלא ישימו לה-מארמור (-:

  2. NBCSP

 37. נצחון המהנדסים

 38. מה זה העיגולים האדומים שהסירה משאירה?

  1. זה הסימונים של הטלוויזיה, הם מראים איפה ההפרעה מהרוח, את קווי הגבול של המסלול וההפרש בין הסירות

 39. בסדר מצאתי

 40. IT IS OVER!!!
  USA WON

 41. אלעד זה ב- NBCSP

 42. מה גרם לאמריקאים לנצח בקלות כזאת?

  1. לעלות על החרבות נגד הרוח. אולי משהו בהנדסת הסירה שהם שינו תוך כדי התחרות. פשוט מטורף.

 43. מה היה היח הימורים לאמריקאים כשהיה 8-1?

 44. כמעט והושלם הקאמבק הגדול ביותר בתולדות הספורט ואולי אחד הגדולים בכל ספורט (הרבה הזכירו את הרד סוקס שחזרו מ0-3) בגמר הבייסבול

 45. לא יאומן. טוב אני הולך לים לפני שיחשיך. עוד ידברו על התחרות הזו הרבה

 46. לא יאמן
  משהו לספר לנכדים

 47. ניב, אתה חייב לסכם את המרוץ היום, ושמרית תכתוב כתבת צבע על הכל!

  1. אבל נגד היאנקיס זה לא חוכמה!

 48. לא ייאמן
  פשוט הרואי מה שהיה פה.
  8 נצחונות ברצף הביאו לאורקל גביע.
  אין מילים
  התרגיל של הניוזילנדים הוציא את אורקל נחושים יותר והיתרון בזיג הראשון במהירות הוא זה שיצר את הפער שהניוזילנדים לא הצליחו לסגור.
  מדהים

 49. מנחם תודה שנתת לנו להכיר את התחום
  ולחלוק את ההתלהבות אצלך באתר
  חבלז

 50. ניב, תשאיר את המשבצת המודבקת והמסרים. רק תמחור הכל ותכתוב מחדש עם תמונות חדשות. אפשר להשאיר את מה שכתבת כפרה-תחרות, אבל להתחיל מלמעלה את סיכום היום ואל תחסוןך במילים או התלהבות. אולי אני אוסיף קטע אחריך. תענה לי כאן אם הבנת

 51. התכוונתי תמחוק הכל
  (או תשאיר אבל תתחיל לכתוב עם תמונות מהטופ)

  1. חחח…
   אפלטון עשה לך מעשה אורקל
   עלה על הפויילים ושם גז (-:

 52. אני שם כותרת עבורך (תוכל לשנות אם תרצה!)

 53. אפלטון!
  יש לך דף חדש לעבוד עליו!!!

 54. Party time:)

  1. חחח זה בסדר זה לא שיש לי חיים או משהו 🙂

 55. עקבתי אחרי התחרות כאן וזה היה פשוט מדהים !

  איזה קאם בק לא ייאמן. משהו חסר תקדים.

  שום דבר שאכתוב לא ישתווה למה שקרה כאן, מחכה כבר לסיכום של

  אפלטון ומה קרה מאחורי הקלעים שהוביל את ארצות הבריות לנצח 8

  שיוטים רצופים !

 56. מה אלה העיגולים האדומים, שמשאירה הסירה הניוזילנדית מאחור, והעיגולים הלבנים שמשאירה אחריה האמאיקאית על המים בזמן השיט?

  1. מנחם – זה הסימון של הדרך שהם עוברים במים.

 57. יש לי המון מה להגיד, כרגע במסיבת עיתונאים עם ניו זילנד אחרי שהייתי על קו הסיום ובטקס הענקת הפרסים – שורה ראשונה מול הבמה עם הצלמים. הערות ותמונות אחר כך, וגם פוסט הסיכום שהבטחתי. לא יודעת איך אני יכולה להכניס חודשיים וחצי לפוסט אחד – אבל אמצא את הדרך.

  1. מחכים!

 58. מודה למנחם ולצוות (אפלטון, שמרית ואחרים) שחשפתם אותנו לענף ספורט מדהים שלא ידעתי כלל על קיומו.

 59. מתי יוצא הסרט ?
  תסריט להוליווד פר אקסלנס

 60. יופי, התעוררתי בארבע וחצי בבוקר בפניקה שמא אני אפספס את תדרוך התקשורת של הבוקר. נראה לי שייקח לשעון הפנימי שלי זמן להתאפס 🙂

  פוסט סיכום נרחב בשני חלקים יגיע במהלך היומיים הקרובים – החלק הראשון היום (שעוני, לא שעונכם), החלק השני מחר (כנ"ל). מזהירה מראש שהם למיטיבי לכת – הצטיידו בקפה ועוגה או כל נשנוש אחר.

  1. תודה שמרית, תותחית את.
   דרך אגב אם אפשר לציין מה היו באמת השיפוריים שעשו לאורקל,
   בשידור אמרו שהם חשבו לחשוף זאת לפני המירוץ
   אך החליטו לחכות לסיום התחרויות כדי שאם יתבטל מירוץ הקיווים לא יעתיקו את השיפורים.
   לך, כקיוויפילית בטח כאב קצת עליהם.

   1. קצת? רציתי לבכות ו / או לחבק את דין ברקר במשך כל טקס הענקת הפרסים, הוא נראה כל כך עצוב.

    אבל אני לא יכולה שלא להעריך את אורקל או כמובן לא להתלהב מהסיפור המדהים הזה ומהאווירה שזה יצר בימים האחרונים בעיר שאני גרה בה. בשלב הזה באופן כללי, אחרי שליוויתי את כל הקבוצות עוד מהקיץ שעבר, אני מכירה את רוב השייטים ברוב הקבוצות, ככה שגם אם יש לי בעיה עם המנגנון (אהמ, אורקל) אני לא יכולה שלא להעריך את השייטים, שרבים מהם לא רק שאני מכירה, אני גם מאד מחבבת.

 61. מחכים לך בקוצר רוח!!!

 62. אגב, אפלטון – תיקון קטן: הגבול העליון של הרוח הוא תמיד 23 קשר, ואז משתנה תלוי גאות/שפל. אתמול הגבול העליון המשוקלל היה 24.4 קשר.

 63. הייתי בשוק כשראיתי את הסירות מפלצות הללו. מדהים. מדהים ממש. מחכה לסיקור של שמרית!

 64. UNBELIEVABLE!

 65. אליסון הודיע שהוא משאיר את האמריקה קאפ במפרץ סן פרנציסקו כל זמן שהוא מנצח את הקאפ!

  1. זה לא בדיוק מה שהוא הודיע – הוא אמר שאם זה תלוי בו הוא ירצה לארח את זה כאן שוב, אבל זה תלוי הסכמה של העיר ואנחנו לא לגמרי סגורים על זה שסן פרנסיסקו רוצה לארח עוד פעם.

 66. נזכרתם להחזיר את האמריקאפ? אני משום מה שמח עם האמריקנים והדוק, ומחכה לפוסט של שימרית!

 67. אכן אורקאל הוכיחו וינריות מדהימה ועצומה ולא יאומנת, אך ללא השטוח שבגלל נקנסו בשתי נקודות היו מנצחים עם פחות לחץ הגם שגם אז זה היה עדיין צמוד.

 68. clScip I really like and appreciate your post.Thanks Again. Keep writing.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט