שיר הלל לשניים: לברון עומד לעבור את קובי / מנחם לס

1." NOTHING BUT LOVE AND RESPECT"!

אלה היו מילותיו של קובי בריאנט שלשום באקדמיה שלו MAMBA ACADEMY כשהוא נשאל ע"י ביל אורם מ'האתלטיק' כיצד הוא מרגיש כשברור שלברון ישבור את שיא הנקודות שלו במסע המזרחי הזה.

במקרה אשתו וונסה היתה לידו. מה שרבים לא יודעים היא העובדה שלשניים נולדו עוד שתי בנות מאז שהבלק ממבה פרש מכדורסל.

קובי פרש מכדורסל ונולד מחדש – ממש REINVENTED HIMSELF – למה שהוא היום: זוכה בפרס 'אוסקאר', וסופר של ספר רב-מכר.

היום לברון ג'יימס ואנטוני דייויס שולטים בכיפה, בסטייפלס סנטר, וזה אומר בעיר לוס אנג'לס. הוא פרש מכדורסל אבל נשאר קרוב מאד לעניינים, וממש מגחך כשהוא נשאל אם חשוב לו שלוס אנג'לס הפכה לעיר של לברון ג'יימס והלייקרס המצויינת עם רקורד של 9-34 שוב הפכה לקבוצה המעניינת ביותר בליגה.

הוא מחייך: "דור הולך ודור בא", הוא אומר את הניבון באנגלית.

אין לו קשר אישי מיוחד עם לברון והשניים ניפגשו רק מספר פעמים שאתה יכול לתאר באצבעות יד אחת מאז הפרישה. קובי נשאר מעוניין, יודע, מכיר, אבל באותו זמן הוא כאילו נחבא אל הכלים ועושה ממש ככל יכולתו לא למשוך את עיני המדיה והצלמים. הוא שומר גם בקנאות ממש את הפרטיות של בנותיו.

אבל אין בריחה מהמציאות שתוך כמה ימים כל המדיה תדבר על זה ש"לברון עבר את קובי". אמש נגד הסלטיקס לברון הוסיף 15 נקודות ל-33,563 וכך יש לו 33,578. זה יקרה במשחק השלישי של הלייקרס מהיום, כנראה בשבת נגד פילדלפיה, בפילדלפיה. בן סימונס יעשה הכל לדחות את ה-INEVITABLE כמה שיותר. "לא בבית שלי" בן סימונס חושב בוודאי. יכול מאד להיות שהסלטיקס שצימצמו את לברון ל-15 בלבד יעזרו לבן סימונס ברצונו שזה לא יקרה בביתו.

זה לא משנה היכן זה יקרה.

כיצד קובי מרגיש בנידון?

"אחזור על מה שכרמלו אנטוני אמר לפני כמה ימים בקשר לזה ש'כל השיאים אמורים להישבר יום אחד'. וינס קרטר – מס' 20 ברשימת קולעי כל הזמנים, אמר בנידון:

, “I guess some people look at them like, ‘Who’s better?’ I don’t. It’s a hell of an accomplishment. It’s unbelievable. Point blank. That’s a lot of damn points.”

זה לזכותם ולכבודם של קובי ולברון שמהסיקסרס נשמע שהם מתכננים משהו מיוחד לחגוג את המאורע אם אכן לברון יעשה זאת בביתם.

היי, לך תדע. קובי עצמו קלע פעם 81 נק' במשחק אחד (נגד טורונטו ב-2006)…

קובי, שייבחר ל'היכל התהילה' בשנה הבאה, נשאל ע"י אורם בקשר להרגשתו האמיתית בנידון.

“What’s going on with it?” הוא הגיב.

Oh, sweet!” Bryant said, his face brightening.

היה ברור שיום אחד לברון יעבור את קובי, כשרק פציעה רצינית היתה יכולה למנוע זאת. הם היו משך 15 שנה הפנים של ה-NBA משני עברי היבשת, האחד במזרח והשני במערב. אולי לא היו שני שחקנים מלבד ביל ראסל ווילט צ'מברליין שהושוו, נימדדו, ודורגו כמוהם, והויכוח לא יסתיים לעולם.

קובי אומר:

It’s great,” Bryant said. “I think it’s great for him. I mean, the amount of work he’s put in over his career, consistency, I think it’s awesome.”

היי. כולנו זוכרים את היום, ה-1;4 בדצמבר, 2014 שקובי עצמו קלע את הפאול שנתן לו 32,293 נק', נקודה יותר ממייקל ג'ורדן עם ה-32,292 שלו. באותו ערב במיניאפוליס קובי הפך לשלישי בין קלעי ה-NBA בכל הזמנים, מקום שלברון עומד להחליפו תוך שלושה משחקים.

היי. כולנו בעסק של יצירת זכרונות. להתרפק על העבר בזמן שאנחנו נהנים מההווה.

הרגע בו קובי עבר את מייקל!

מייקל, אגב, היה הראשון ששלח טקסט מסג' לקובי. "זה אחד הדברים החשובים ביותר שאני שומר", אומר קובי היום. הוא מוסיף:

“That was the most important thing,” Bryant said last week. “That was cool. Because it’s such a brotherhood, such an amount of respect between us as players, and you know the amount of work and consistency you have to put in over time so it’s nothing but love and respect.”

אלה דברים שזזים ולעולם לא נעצרים. כשמייקל עבר את צ'מברליין, הענק היה במקום שלישי. היום הוא במקום שביעי. לך תדע לארן ג'יימס הארדן יגיע.

אבל במקרה של קובי ולברון זה לא כמקרה הארדן. כאן מדובר על שניים מגדולי דור הכדורסל. שניים שהיו – והם – בראש מעייננו כבר 25 שנה.

כשקובי אומר על לברון העומד לעבור אותו שהוא מרגיש רק כבוד ואהבה ללברון, אני מאמין לו.

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 24 תגובות

 1. מוזר איך שהסימפטיה שלי לגבי שניהם התחילה שלילית מאד, וככל שהם התבגרו, וככל שהם שיחקו יותר שנים, ההרגשה הלא חיובית שהייתה לי לגבי שניהם השתנתה לחיוב. הם אף פעם לא יזכו להערצה ממש שהייתה לי פעם ללארי בירד למשל, אבל אולי גם אני הזדקנתי, ועם ההזדקנות 'הערצה' היא תחושה שאתה לא מרגיש יותר

 2. אין ספק שקובי ולברון הם הפרצוף של הליגה ב-20 שנה ה אחרונות. היה שאק, היו קארי ודוראנט, היה דאנקן. אבל השניים האלה נשארו הדמויות הראשונות שכל חובב הליגה חושב עליו כשהוא חושב NBA.

 3. קובי היה השחקן ההתקפי שהכי נהנתי לראות (אולי חוץ מאייברסון), בשיאו זה היה פשוט לראות שירה בתנועה של רוצח חסר רחמים.
  מהצד השני, אין מתאים מלברון להיות הראשון (ואני בטוח שלא האחרון) שעובר אותו במס' הנק' מאז שפרש.
  .
  תודה מנחם, אין מישהו מתאים ממך לכתוב על האגדות החיות האלו.

 4. אחלה טור
  גם אני כמוך, מנחם. ממש לא אהבתי את שניהם אבל עם התקדמות הקריירה יש לי הרבה יותר כבוד אליהם.
  קובי בכלל הפך לבחור מקסים
  🙂

 5. תודה מנחם על הפוסט ועל האתר כולו
  קצת להשתעשע עם הסטטיסטיקה של לברון (בעוד 20 שנה יסתכלו על זה כמו על צ'מברליין או קארים, אבל לנו זה עניין שקורה עכשיו)
  נקודות: עונה סדירה: יגיע למקום שני תוך שנתיים ולמקום ראשון תוך כשלוש עונות אם הכל בסדר, יכול הגיע ל 40000 לפני גיל 40
  נקודות פלייאוף: מקום ראשון כבר עכשיו בהפרש של 20% על הבאים אחריו (ג'ורדן וקארים)
  אסיסטים עונה רגילה: כרגע שמיני, תוך 3-4 שנים יהיה בסביבות המקום השני כנראה (ג'ייסון קיד) כנראה לא יגיע לסטוקטון במקום הראשון
  אסיסטים פלייאוף:כרגע שלישי (!) תוך שנתיים יכול להגיע למקום שני (סטוקטון) למקום ראשון(מג'יק) יוכל להגיע רק אם ישחק 5 פלייאופים ארוכים)
  טריפל דאבלס: כרגע חמישי, יוכל להגיע למקום הרביעי (ג'ייסון קיד) אבל קשה להאמין שמעבר לזה
  טריפל דאבלס בפלייאוף: כרגע שני, יש סיכוי שיגיע למקום הראשון (מג'יק)

 6. יפה מנחם.
  שניהם היו שייכים לשתיים מארבע הקבוצות המתועבות בהיסטוריה- הלייקרס של שאקובי והשופטים, ומיאמי הסופר טים עם חיקוי השיעולים.
  אבל מה- שניהם באד אס מאדאפקאס שעלו (ועדיין עולה) ערב ערב להיות הטובים ביותר, ועל זה מגיע המון ריספקט (בהקשר הכדורסלני הצר).

 7. אגב, אף פעם לא הבנתי למה סופרים את הנקודות של העונה הסדירה בלבד.
  למה לא טוטאל נקודות כולל פלייאוף??

 8. וואו אתה כל כך צודק מנחם
  אני אולי התחלתי לראות nba ב2014 אבל אני יודע שקובי היה משהו אחר מהסיפורים של אח שלי הוא פשוט היה קולע מתי שרצה איך שרצה מאיפה שרצה והעובדה שמישהו עובר אותו אתה יודע שזה מיוחד והוא יודע את זה בעצמו ובגלל זה הוא לוקח את זה בכבוד ואחוות שחקנים כזה
  ורק מזכיר שקובי נפצע ולא חזר כמו שהיה לפני וזה גם גורם גדול שצריך להתחשב בו כי אני חושב שקובי היה יכול לקלוע עוד הרבה יותר אם לא היה נפצע אז

   1. לברון שיחק עד כה (עונה רגילה) 1239 משחקים, לקובי בקריירה 1346 משחקים.
    הסיבה שלברון יעקוף בקרוב את קובי היא ממוצע הנק' למשחק –
    זה של לברון עומד על 27.1 נק'. של קובי 25 נק'.

 9. תודה רבה מנחם, זוג אגדות.
  קובי הפך משחקן שנתון תמיד במחלוקות, לאדם מאוד חיובי ואהוד, בהחלט מעבר יפה מאוד.

 10. פוסט יפה מנחם. אני יודע שזה על טעם ועל ריח אבל לטעמי לברון נמצא מדרגה אחת מעל קובי, עם הגדולים באמת, אלו שבדיון העיזי. בראי ההסטוריה וממרחק מסויים אפשר לראות שקובי פשוט לא בדיון הזה, אף אחד לא שואל היום אם יש לו מקום בהר רשמור.

 11. את קובי התחלתי להעריך יותר ויותר עם השנים, עם לברון זה עדיין לא קרה לי (אם כי אין לי עוררין על כך שהוא השחקן הגדול ביותר ב15 האחרונות וכו' וגו').
  בכל מקרה, יפה לראות שהממבה מנטלתי אופסנה ליד הנעליים, ושהיום קובי רואה את הדברים בצורה שפויה. גם 20 שחקנים שיקלעו יותר מצ'מברלין לא יפחיתו מהערך של הקריירה שלו, ולא של קובי. יש מקום לכולם

כתיבת תגובה

סגירת תפריט