אמריקאס קאפ- ניוזילנד ניצלו מאסון!

 

 

 

 

 

הערה של מנחם לס:

האמריקן קאפ ימשיך כמעט יום-יום בהמשכים עד סופו. יש לנו בצוות האתר מומחה כדורסל שהוא ימאי במקצועו, ובוודאי אחד הישראלים היחידים שמכיר את האמריקן קאפ מבפנים ומבחוץ. זוהי אחת מתחרויות הספורט המדהימות בעולם, ספורט המחבר יכולת גופנית עילאית, מחשבה, ידע, אינסטינקטים, אימון, עבודת צוות מושלמת, וכסף. המון כסף. מאות מיליונים. ספורט לביליונרים, אבל אנחנו כחוזים יכולים להתפעל וליהנות. בקשתי מאפלטון – קיבוצניק לשעבר, והיום משיט אמריקאים ואמריקאיות עשירים מחופיה המזרחיים של ארה"ב לאיים הקריביים השונים ביאכטה גדולה – שימשיך לכסות את התחרות עד סופה בפוסט מתמשך, שימשיך להופיע יום-יום (אלא אם כן ישנה הפסקה במרוץ או אין על מה לכתוב), וגם התגובות תמשיכנה להיכנס באותה משבצת. אבקש רק מאפלטון שכל יום עם טור חדש יצויין בכותרת, כמו שעשינו היום!

יום שיוט חמישי- 14.9.2013- ניוזילנד כמעט מתהפכת ומאבדת את הגביע

קליפ התקרית: http://youtu.be/yoOjcDf_dJA

כמה פעמים אפשר להגיד וואו? היאכטות האלו מוציאות מאיתנו נשימות משתאות כמעט בכל יום שיוטים אך היום כמעט והתרחש אחד האסונות הגדולים בתולדות גביע אמריקה.

כבר אמרנו שהכל גמור? אמרנו. אמרנו שהאמריקאים לא מסוגלים לחזור מפיגור? אמרנו. אמרנו שהאוראקל חלשה מאוד נגד הרוח? גם אמרנו.

היום הוכח שבגביע אמריקה הכל יכול לקרות ושום דבר לא גמור עד שהגביע נוחת באוקלנד. אז מה בדיוק הלך שם ומה נשתנה באחר הצהריים הזה?

לפני הפתיחה הקיווים החליטו לתת לגרנט דלטון, מנהל הקבוצה והגריינדר בן ה-56 מנוחה. בפעם האחרונה שעשו זאת הם הפסידו אך צריך לזכור את הקושי הפיסי שהשייטים האלו עומדים בו. מישהו באחד הטוקבקים אתמול (שהיה מאוד פורה, כנראה כי לא הייתי) טען שאני מגזים בתיאור הקושי הפיסי על השייטים האלו. אז רק כדי לסבר את האוזן, קצב הלב של השייטים מגיע ל-90% מיכולתו, זהה לקצב הלב שאליו מגיעים הרוכבים בעליות של הטור דה פראנס, תוסיפו לזה נסיון לשמור על שיווי משקל תוך כדי ספרינטים על טרמפולינה ברוחות של סופת הוריקן, מתיחת מפרשים בגובה של בניין בן 13 קומות ותזמון מדוייק עם שאר עשרת אנשי הצוות, 2 שיוטים ביום, ותבינו עד כמה המאמץ הפיסי והמנטלי של החברה האלה הוא עילאי.

אז הקיווים החליטו לתת לזקן לנוח, והנה התרחשות האירועים.

הרוחות היום בגבול העליון, החזקות ביותר שהיו עד היום בתחרות ופעם הראשונה נתקלות הקבוצות בזרמי שפל. האמריקאים עשו כמה שינויים ביאכטה ביום החופש וקיצרו את חרטום היאכטה מה שאמור לאפשר להם הפלגה טובה יותר אל מול הרוח. אך הפתיחה היתה כולה של הקיווים. ג'ימי ספית'היל נראה עצבני ונואש כשניסה לפתוח בטקטיקה שונה לגמרי ולבחור מסלול אחר מזה של הניוזילנדים אך הוא אחר בהגעה לקו הזינוק והקיווים קיבלו "פור" של כמה שניות. לאחר המצוף הראשון ההובלה של הקיווים היתה כ-3 שניות והם שמרו מצויין על המסלול. כל מה שהם צריכים לעשות זה להגיע ללג אל מול הרוח כשהם בהובלה ומשם לפתוח פער ולגמור את הסיפור. אך משהו מוזר מתרחש. אל מול הרוח האמריקאיים לא רק שלא מאיטים, אלא אף מצמצמים את הפער. הם נראים מתואמים בסיבובים ונחושים להוכיח כי הספדנו אותם מוקדם מדי. הקיווים החלו להיראות לחוצים. מה קורה פה? זה לא אמור לקרות. אפילו באוזנייה נשמעה קריאה מופתעת מיכולת האוראקל אל מול הרוח.

הקיווים מנסים לשמור על המסלול בכל מחיר. אוראקל עושים סיבוב, והם יחד איתם, שומרים עליהם מלפנים שלא יעקפו. ואז, באחד הסיבובים, כשהפער בין היאכטות מטרים בודדים, כפתור ההפעלה של לחץ השמן ההידראולי לא עבד ומפרש הכנף לא שינה כיוון. מפרש ששטח הפנים שלו כמגרש פוטבול שלם עומד כנגד רוח של מעל עשרים קשרים ויאכטה שמופנית לכיוון השני. הלחץ האדיר הרים את בידון היאכטה באוויר. הרים והרים. כולנו עצרנו נשימתנו בעת שהשייטים בצד המורם של היאכטה החזיקו כאילו חייהם תלויים בזה, והם היו. היאכטה כמעט ומתהפכת, תאונה שעלתה לארטמיס ביאכטה וגבתה את חייו של האלוף האולימפי אנדרו "בארט" סימפסון לפני חודשים בודדים. אך דין בארקר, הסקיפר וההגאי של הניו-זילנדים מצליח להתעשת ולהפנות את היאכטה למורד הרוח, אולי הפעולה הטובה ביותר שעשה בכל המירוצים עד היום. האוראקל המופתעים כמעט והתנגשו חזיתית ביאכטה הניו-זילנדית והתחמקו מתאונה בשנייה האחרונה. מכאן והלאה הם המשיכו בביטחה אל עבר האופק ואלפי האוהדים האמריקאיים ששיוועו סוף סוף לניצחון.

כמה מהר משתנה המומנטום בתחרות הזו. האמריקאיים עדיין צריכים לנצח 9 מירוצים בעוד הקיווים צריכים 3 בלבד, אך היום הבינו כולם עד כמה שברירית ההובלה באמריקאס קאפ.

המירוץ השני של היום הופסק כתוצאה מרוחות חזקות ומחר (ראשון) אמורים להיות שני שיוטים נוספים.

 

 

———————————————————————————————————————————————————————-

יום שיוט רביעי- 12.9.2013

סיכום וועידת העיתונאים היום הרביעי: http://youtu.be/cbeNvkux750

זהו זה גמור. אמריקה הגדולה והשחצנית, הגלקטיקו של עולם השיט שאספה את מיטב השייטים מכל קצוות תבל להרכיב נבחרת חלומות, נשברת לרסיסים על-ידי חבורת שייטים מאי קטן בדרום -מזרח האוקיאנוס הפסיפי. אוכלוסייה של 4 מיליון תושבים מיוצגת בתחרות היוקרתית בעולם ומביסה מבזה ומשפילה עד עפר את לארי אליסון וחבורת הכוכבים שהרכיב.

אומרים שהניוזילנדים הם השייטים הטובים בעולם כי בניוזילנד, לא משנה לאן תפליג, תמיד תהיה נגד הרוח. בתחרות הזו הם הוכיחו כי התאוריה נכונה, הם פשוט שלטו במקטעים נגד הרוח. לפני שהחלה התחרות אמרו שהנקודה הקריטית ביותר היא הפתיחה ובגלל מהירות היאכטות האלה, מי שתיקח את הפתיחה תנצח. כמה שהם טעו. האמריקאים ניצחו במאבקי המיקום ברוב השיוטים, רק כדי לראות איך הקיווים החלקלקים עוקפים אותם בסיבוב, תרתי משמע.

האוראקל עשו שינוי דרמטי בצוות והחליפו את הטקטיקן שלהם, זוכה האמריקאס קאפ בעבר ויליד העיר סן פרנסיסקו ג'ון קוסטקי, ב-בן איינסלי, זוכה 4 מדליות זהב אולימפיות רצופות. אך תסריט האימים חזר, ואם בשיוט היום הראשון ראינו חזרה דומה על שיוטי הימים הקודמים, במירוץ השני ראית שזה הכל גמור. ג'ימי ספית'היל נראה עצבני וחסר ביטחון, והשייטים שלצידו נראו כאילו הם רק רוצים שההשפלה הזו תיגמר כבר. המצב כרגע עומד על 6-0 לניוזילנד והסיפור יכול להיות גמור בסוף השבוע. מחר יום חופש ובו ישוויצו כל שועי תבל בצעצועים שלהם בתחרותיות המגה יאכטות המסורתית. ניפגש ביום ראשון לסיכום המאורעות.

צום קל וגמר חתימה טובה לכולם

——————————————————————————————————

יום השיוטים השלישי 10.9.2013

שיט הוא ספורט קשה לצפייה, מכמה סיבות. הראשונה היא שבדרך כלל השיוטים מתרחשים רחוק מהעין בלב ים, קצת קשה לצפייה אלא אם כן יש לך יאכטה או מסוק, לחלקנו אין את המזל הזה. השנייה היא שכדי להבין מה הם לעזאזל עושים שם צריך להכיר כיצד פועלת רוח על מפרשים, זרמים תת ימיים וסימונים בלתי נראים על המפה. קצת יותר מורכב מ-put the ball in the basket. הדרך הכי טובה להכיר היא לצאת לים, לקחת סירונת קטנטנה ולהירטב קצת. תאמינו לי שלא תצטערו. הסיבה השלישית היא שזה בערך הספורט היחיד שמתחיל לפני שנשמעת שריקת הפתיחה. מייד נגיע לזה. כמו שהתחייבנו לפני כמה חודשים, אם יש משהו שאפשר לסמוך על האמריקאיים זה שהם ידעו לתת שואו לקהל. ואכן חמשת דוברי העברית שחוזים עכשיו באחד ממירוצי האמריקאס קאפ המעניינים ומרתקים מאז ומעולם מקבלים שואו מעולם אחר. האמריקאיים בראשות לארי אליסון, האדם החמישי הכי עשיר בעולם (לא כמו דגי הרקק פרוחורוב ואברמוביץ') ובעלי אוראקל USA הביאו לים את ה-AC72 שהן פשוט, כמו שהדוק אמר, מכונות מהעתיד. בנוסף עליהם הם הביאו את השיוטים אל הקהל, כמה עשרות מטרים מהחוף בסן פרסיסקו הקסומה, קיצרו את המסלול ולבסוף, שידורי טלוויזיה כמו שרק האמריקאיים יודעים. תאווה לעיניים ולאזניים. ועכשיו לכתבנו בשטח:

התדרוכים לצוותים נעשו. המפרץ התקשט בערפל לבן. עשרות אלפי צופים עומדים בתור בציפייה ליום השיוטים השלישי.

התנאים היום קשוחים ומצפים לרוחות החזקות ביותר שנראו עד היום. הגבול העליון עלה ל24 קשרים במירוץ הראשון, יחד עם גיאות חזקה והפלגה במהירות של קרוב לחמישים קשרים, הסקיפרים יאלצו לנווט בין הרצון לדחוף קדימה כמה שיותר מהר לבין הימנעות מטעויות שיגרמו לאסון. כל החושים דרוכים והצוותים מלאים אדרנלין.

בעזרת חבר שהוא שייט נבחרת ישראל בעבר ושייט ומאמן נבחרת ארה"ב בהווה, נקרא לו חורחה רבינוביץ', ננסה לנתח כמה נקודות טקטיות שעלו בשיוט היחיד היום.
אחת הנקודות הקריטיות בשיט היא מאבקי המיקום לפני שריקת הפתיחה. לכל יאכטה יש 3 דקות של מאבקי מיקום לפני ההגעה לנקודת ההתחלה. היאכטה חייבת להגיע למקום הנכון במהירות מקסימלית ובתזמון מדוייק כדי להגיע לנקודת ההתחלה. שנייה מוקדם מדי והיא תיענש, מאוחר מדי והיא תפספס. האמריקאים ניצחו את מאבקי הפתיחה בשני השיוטים הקודמים וגם היום זה לא היה שונה. הם הצליחו לדחוף את המאבק לצידו השמאלי של המסלול ולקחת את המקום מעל הרוח שמסתיר ומעוות את הרוח לניוזילנדים. לניוזילנדים לא נותרה ברירה אלא לעקוב מאחור. אוראקל בפתיחה מצויינת כבר הגדילו את הפער ל-150 מטרים לקראת המצוף השני ונראה כי המומנטום ממירוץ 4 ממשיך, מנחם צהל ממרומי הרי הסמוקי והעיר כמה דובים. מכאן והלאה האמריקאיים רק צריכים להמשיך ברוגע ולהימנע מטעויות. ואז נשמעת באזנייה ההוראה, "חברה להתכונן לסיבוב על ההידרופוילים", משמע סיבוב חד אל הרוח בעודם באוויר. גם אני הרמתי גבה ווירטואלית. למה לנסות כזה תמרון מסובך שגם בתמרונים רגילים אל מול הרוח אתם מתקשים? חורחה מסביר, הטקטיקן של האוראקל מכיר את המפרץ כמו את כף ידו, הוא גדל שם. הוא יודע שבזרמים חזקים כמו של היום עדיף יהיה לו להפליג מאחורי האי של אלקטרז ולקבל הסתרה מהזרמים החזקים. הניוזילנדים לא התרגשו והמשיכו בהפלגה ישרה לצבור תאוצה לפני הסיבוב. התוצאה היא שהאוראקל כמעט ונעצרה במקום לכמה שניות כתוצאה מהסיבוב והקיווים החלו מצמצמים, וכשאול בלאקס מריחים דם, תשאלו את עידו מוריה מה קורה. הקיווים פתחו בסדרה של 3 תמרוני מפרשים אגרסיבים אל מול האוראקל ההמומים שלפתע איבדו את הפער הגדול וגם את המיקום המועדף על המסלול. האמריקאיים נאלצו לכסות יותר מרחק כדי לצבור מהמהירות שאיבדו ואף לעשות תמרון אחד יותר כתוצאה מהמסלול הצר ולפני שאמרנו הקלברי פין, הפער כבר 300 מטרים לניוזילנדים והמירוץ גמור. אולי גם התחרות כולה.

הדרמה הגדולה התרחשה לפני המירוץ השני של היום. צוות של טכנאים זינק אל האוראקל המבולבלים והנבוכים, והסקיפר ג'ימי ספית'היל נשלח מייד אל הסירה של מנכ"ל הקבוצה. מה דיברו השניים מאחורי חלונות היאכטה ומול מצלמות הטלוויזיה רק שניהם יודעים, אבל כנראה שזה לא היה על התכניות לארוחת הערב. לכל קבוצה מותר לוותר על שיוט פעם אחת בתחרות. בדרך כלל עושים זאת כשנשבר משהו קריטי ביאכטה שצורך זמן לתקן, אך האוראקל נראו כל כך המומים ממה שקרה שהם החליטו לוותר על השיוט, להתאסף מחדש, ולחשוב איך לעזאזל הם איבדו 2 משלושת השיוטים האחרונים שהיו להם בכיס.

תוצאה בסוף היום השלישי: 4 נקודות לאמירויות ניוזילנד ו:0*לאוראקל USA.

* לאוראקל הורדו 2 נקודות

——————————————————————————————————————————————————————–

יום השיוטים השני 8.9.2013:

סיכום היום השני: http://youtu.be/PmQ-KDdV8Sc

וואו, איזה קרב היה לנו אתמול. מפרץ סן פרנסיסקו התרגש מהמעמד ולבש שמלה לבנה של ערפל קל לכבוד המאורע. מהירות הרוח 15 קשרים וזרמי גאות חזקים הנכנסים למפרץ.

עשרות אלפי צופים נלהבים עמדו בשורה לאורך החוף ביום השני ברציפות וזכו לקחת חלק באחד המירוצים המרתקים ב-162 שנות ההיסטוריה של האמריקאס קאפ.

שני הצוותים למדו את מאורעות אתמול והתאמנו כל הלילה על השינויים הקטנים שעליהם לעשות. מסקנות הצוות האמריקאי הוא פתיחה חזקה. אם נותנים לקיווים להוביל הם לא שומטים את היתרון וצריך לעשות הכל, פשוט הכל בשביל להתחיל חזק. חובת ההוכחה היא על ספית'היל בן ה-34, ההגאי והסקיפר הצעיר ביותר אי פעם לזכות באמריקאס קאפ.

המירוץ הראשון החל באגרסיביות של שני הסקיפרים אל נקודת הפתיחה, האמריקאים התעופפו על החרבות והחלו לתפוס תאוצה להגיע ראשונים לסימון הראשון. הפער היה כבר 150 מטרים ו18 שניות במצוף השני אך הניוזילנדים החלו מצמצמים בסדרה של תמרוני מפרשים מתישים האוראקל היו עדיין מלפנים והקשו על העקיפה, אך הקיווים לקחו את הצד השמאלי של המסלול המסומן. זה נתן להם את המפנה השמאלי  ואילצו את האמריקאים לבצע תמרון נוסף ולקחו את ההובלה. מכאן והלאה האמריקאים רק עקבו אחרי השובל שהותירו הניוזילנדים שבשלב זה נראו בלתי מנוצחים.

לקראת המירוץ השני של היום החלו לראות סימני ייאוש אצל האוהדים האמריקאיים. אם בהתחלה כזאת טובה הניוזילנדים מנצחים בהפרש כזה, אין זה נראה אפשרי לנצח אותם. אך כפי שאמרנו, אף פעם אל תזלזל בליבו של אלוף וספית'היל הופיע מלא ביטחון לעמדת הראיונות לפני המירוץ השני. המירוץ החל ושוב האמריקאים הופיעו אגרסיבים ולקחו את ההובלה. הם הובילו כבר ב- 300 מטרים אך תמרון לא מוצלח גרם לחרטום היאכטה להיכנס מתחת למים והניוזילנדים שוב על הזנב שלהם. האם יהיה שיגור חוזר של המירוץ הראשון? האמריקאים החלו להילחץ ולהסתכל מאחור אל היאכטה השחורה ששעטה לכיוונם אך ספית'היל ברוגע ויד יציבה על ההגה צלח את תמרון המצוף השלישי, הרוחות עלו ועלו עד לגבול המסוכן בלג האחרון אך האוראקל סופסוף עשו זאת וניצחו את הניוזילנדים האימתניים.

אם נשים בצד את הורדת הנקודות שקיבלו האמריקאיים המצב כרגע הוא 3:1 לניוזילנדים. האוראקל קיבלו עוד נסיון חשוב בקרבות אמיתיים ולא רק באימונים ונראה כי מתפתח לנו כאן אחד ממירוצי האמריאס קאפ שייזכרו לדורות.

——————————————————————————————————————————————————————-

יום השיוטים הראשון 7.9.2013:

סיכום היום הראשון: http://youtu.be/mnCIE8OE3Hk

מפרץ סן פרנסיסקו מוכן לקרב הגדול.  ואיזה קרב זה היה.

שני הסקיפרים הגיעו אגרסיבים לקו ההתחלה. הקיווים בחרו להיות קרובים יותר לרוח בנקודת הפתיחה והובילו ב-3 שניות . הניוזילנדים כבר הובילו ב-150 מטרים אך אוראקל החלו מצמצמים. במצוף הסימון הבא הניוזילנדים הובילו ב-4 שניות בלבד כשהיאכטות כמעט ונוגעות במהירות של 45 קשרים, האמריקאים ניסו להגיע לנקודה שבא זכות הקדימה תהיה שלהם וטענו שהגיעו לשם אך השופטים התעלמו. במצוף הבא התרגיל עבד. הקיווים נאלצו לפנות את הדרך ולעשות תמרון מפרשים נוסף. אוראקל לקחו את ההובלה. היאכטה האמריקאית אמורה להיות המהירה מבין השתיים, אז מכאן הכל צריך להיות כוכבים ופסים, אך האם כולם טעו? הניוזילנדים לקחו מחדש את ההובלה ועפו פשוטו כמשמעו אל קו הסיום. איזו דרמה. מבטי ההפתעה של המהנדסים האמריקאים אומרים את הכל.

בשיוט השני ג'ימי ספית'היל שוב ניסה מהלך אגרסיבי בכניסה לקו הזינוק כאשר היה מתחת לרוח וזכות הקדימה שלו כשהתקרב לניוזילנדים עד כמעט נגיעה אך הסקיפר הקיווי דין בארקר לא מצמץ ולא פינה דרך והשופטים לא הענישו את הקיווים. מכאן ואילך המירוץ למעשה נגמר, לרדוף אחרי הניוזילנדים המנוסים זה בלתי אפשרי, הם פשוט לא עושים טעויות והם צלחו בקלות את המשוכה.

בסיכומו של יום השיוטים הראשון ניתן היה לראות כי שתי היאכטות שוות במהירות למעשה, שזו הפתעה כי ציפו שהיאכטה האמריקאית תהיה מהירה יותר. הפער נוצר בתמרוני המפרשים המתואמים להפליא של הצוות הניוזילנדי. האם לאוראקל יש בכלל סיכוי? זאת נדע מחר.

 ——————————————————————————————————————————————————————-

הקדמה והסבר על האמריקן קאפ

הגמר הגדול של האמריקאס קאפ מתחיל היום. המירוץ הראשון מתוך 17 שיוטי ראש בראש, 2 מירוצים ביום. הראשונה שמגיעה ל-9 מנצחת.

אין מקום שני. יש מנצחת שתיזכר לעד כיאכטה התחרותית המהירה מאז ומעולם ויש את האלה שסיימו אחריה.

בשלושת הפוסטים הקודמים הבאנו הקדמה למשמעות ההיסטורית של המירוץ, העליונות ההנדסית של היאכטות השנה, ה- AC72, והקושי הפיזי והמנטלי של השייטים הטובים בעולם.

האמריקאס קאפ ה- 34 לאחר  162 שנים בתחרות העתיקה בעולם מתחיל היום. זהו קרב חלומי בין המגינה על הכתר ה"אוראקל" האמריקאיים והטוענת לכתר והפייבוריטית- ה"אמירויות" ניוזילנד, המובלות על-ידי הסקיפרים ג'ימי ספית'היל ודין בארקר.

שני הסקיפרים דין בארקר וג'ימי ספית'היל ראש בראש

כמו כל אמריקאס קאפ, אי אפשר בלי שערורייה משפטית כאשר האמריקאיים נענשו בחומרה בהורדת 2 נקודות והשעיית אחד השייטים הקבועים שלה שבוע לפני הגמר. הענישה נעשתה כתוצאה מכך שבשיוטים המקדימים על היאכטות הקטנות יותר (AC45) שתיים מהיאכטות האמריקאיות שינו את הדגמים (ללא ידיעת הסקיפר והמאמנים) ולמעשה רימו ועברו על חוק ה"דגם האחד" המחוייב בתחרות. עובדה זו מקשה עוד יותר על אוראקל, אבל תירוצים אף אחד לא זוכר. באמריקאס קאפ זוכרים רק את המנצחים.

שני הקפטנים  מכירים היטב, אחרי הכל הם שכנים. האחד מניוזילנד והשני מאוסטרליה. "הם בטוח רוצים להרוג אחד את השני עכשיו", אמר הטרימר הניוזילנדי גלן אשבי. "שניהם אנשים מחוייבים למטרה".

התחרות מפגישה שתי קבוצות מעוטרות המפליגות על הAC72, הדגם הכי מתקדם טכנולוגי של האמריקאס קאפ מאז ומעולם. מחוזקות במפרשי כנף בגובה 45 מטר ורוכבות על-גבי הידרופויילים שמרימים את היאכטות באוויר, ה-AC72 עוברות את אורכן המלא, 72 רגל בשנייה בודדת.

הניוזילנדים עברו את מירוצי חצי הגמר תוך תצוגת מחץ שהשפילה את היריבים האיטלקים. הם הצוות המשופשף ביותר, עם היאכטה הטובה ביותר עד עתה. אוראקל הם תעלומה. הם המגינים על הכתר וכמו שאומרים- לעולם אל תזלזל בנשמה של אלוף, אולם הם מעולם לא התחרו באופן רשמי על הדגם הזה. אף אחד לא יודע כיצד תגיב היאכטה שלהם כשידחפו אותה אל הקצה, אך השמועות אומרות שהיאכטה האמריקאית היא המהירה מבין השניים.

נגמרו המילים-  ITS GO TIME!

צמווווד

סרטון הקדמה לאמריקאס קאפ

הפרק המלא לרציניים בלבד

הפוסטים הקודמים בנושא:

1) הדבר הגדול הבא

2) סן פרנסיסקו על המים

3) עדכונים מהאמריקאס קאפ

לפוסט הזה יש 438 תגובות

 1. אני לא מבין את היתרון שהיה לאמריקאים להתאמן בסירה "יותר קטנה", ולמה רק אחד מהשייטים ניפסל? כל העסק כלל לא ברור לי. בכלל, מה זה משנה מה עושים באימונים?

  1. לאמריקאי קאפ סדרת מירוצים מקדימים שנמשכים על פני 3 שנים מרגע היוודע על הדגם באמריקאי קאפ הבא. ה-45 שימשו לכל המירוצים המקדימים כי הן הרבה יותר זולות ויותר משתתפים יכולים להרשות לעצמם. במירוצים האלה בעצם נקבעות המשתתפות במירוצי לואי וויטון ונבחר הצוות לאמריקאי קאפ תוך למידה של הדגם החדש.
   אחת התלונות (המוצדקות) של האמריקאים היא שכל הקבוצה מוענשת בשל התנהלות לא תקינה של פרטים בודדים שפעלו על דעת עצמם.

   1. שנתיים, ועוד לא הצלחתי להחליט אם התגובות האלו מוצדקות. לטעמי אם קבוצה החליטה לרמות – וקשה לי להאמין ששייט בולט כמו דירק דה רידר פתאום יפעל על דעת עצמו ככה בלי שאף אחד יידע. חבר השופטים הבינלאומי דווקא מאד נזהר עד עכשיו מלעשות החלטות גדולות ונמנע מלהתערב עד כמה שאפשר. לדעתי אם הם הגיעו להחלטה כזו כנראה שאנחנו רק רואים את קצה הקרחו של מה שקרה שם.

   2. אה, וזה גם ממש לא נכון שבתחרות הזו נקבעו המשתתפות בגביע לואי ויטון, אם כי לא היה יכול להיות מצב שבו קבוצה תשתתף בגביע לואי ויטון ולא תשתתף בסדרה. ורציתי להוסיף שאני כן מסכימה ברמה מסוימת שהסדרה הזו באמת היתה יותר קידום מכירות לגביע מאשר כל דבר אחר, אבל בכל זאת, זו היתה תחרות, שהתקיימה במסגרת הארגון של אמריקה'ס קאפ, עם חוקים ברורים, עם פרסים, ועם קבוצות אחרות שעבדו מאד קשה, ולהשגת תוצאות במרמה צריכות להיות השלכות, אפילו אם באמת מדובר בכמה אנשים בודדים שדפקו את שאר הקבוצה.

 2. אני בחופשה עד יום חמישי בטנסי ולא אגיב כרגיל

 3. נדמה שזה ארוע גדול ומשמעותי,
  וזכור לי שסן פרנסיסקו השקיע מליארד דולר (או סכום אסטרונומי דומה) כדי לארח את התחרות.

  יצאו מזה תמונות יפות 🙂

  תודה

 4. זה המקום לכל מי שרוצה להגיב על הפרטים הטקטים של המירוצים. למה לבחור להתחיל במפנה שמאלי, האם עדיף להיות מעל הרוח או מתחת לרוח ואיפה הטקטיקנים טעו בבחירות שלהם או היו יכולים לעשות אחרת

 5. בחדשות הבוקר אמרו שהרוח עלולה היום להיות חזקה מדי עבור המרוץ. אגב, הסירות יכולות להגיע למהירויות של 80 קמ"ש ויותר, ולשוט מהר יותר מהרוח הדוחפת אותם.

  מה זאת אומרת "מעל" או "מתחת" לרוח?

  1. אייב היאכטות האלה הן פשוט עילוי הנדסי, דיברנו על היכולות שלהם לשוט פי 3 ממהירות הרוח הדוחפת אותם בפוסטים הקודמים.
   ברוחות של מעל 20 קשרים הן פשוט יעופו באוויר ולכן הגבלת הרוח.
   לשאלתך: כששתי יאכטות שטות זו לצד זו, נניח שהרוח באה מימין (מפנה ימני) היאכטה שיותר קרובה לרוח (הימנית מביניהן) היא זו ש"מעל" הרוח ואילו היאכטה השמאלית תהיה "מתחת" לרוח.
   יש לזה כמה משמעויות- האחת היא שהיאכטה שמעל הרוח בעצם "מסתירה" את הרוח ומעוותת אותה ליאכטה השמאלית, שזה יתרון כמובן ליאכטה הימנית.
   אך מבחינת חוקי הדרך בים היאכטה שמעל הרוח חייבת לפנות דרך ליאכטה שמתחת לרוח ולכן מבחינת הטקטיקנים שווה לפעמים לנסות "להכריח" את היאכטה מעל הרוח לפנות את הדרך, זה מה שניסו האוראקל לעשות כמה פעמים. בפעם אחת הצליחו.
   בשיוט השני ממש על קו הזינוק אוראקל ניסו לעשות את זה וכמעט ונגעו בניוזילנדים שלא פינו דרך. אם השופטים היו מענישים אותם על זה (את הקיווים) אז המירוץ השני היה נראה אחרת לגמרי.

 6. חזיתי בוידיאו. זה נראה כמשהו מעולם אחר. למה השייטים רצים מצד אחד לשני? ומה הם מסובבים? בוודאי את המפרשים, אבל זה בא מידע או שיש 'קפטן' הצועק מה לעשות?
  הלכתי לוידיאו אחרים וראיתי גם שלכל שייט יש מין מחשב קטן ביד.

  1. השייטים רצים מצד אחד לשני משתי סיבות:
   סיבה אחת היא שמחליפים את כיוון המפרשים, ז״א שהרוח שקודם דחפה מימין עכשיו תדחוף משמאל.
   הסיבה השנייה היא זו שהיאכטות האלו מעופפות על חרבות באוויר וצריך לשמור על איזון. תדמייני נדנדה שאת רוצה ששני הצדדים יישארו באוויר, את חייבת לשמור על משקל מאוזן בכל צד. אם צד אחד מתחיל לנטות כלפי מטה, תהיי חייבת להעביר משקל לצד השני כדי לשמור על איזון.
   הקפטן הוא זה שנותן את ההוראות בעזרת אוזניה שיש לכל השייטים. יחד עם מהירות היאכטות ורעש המים והרוח זה מרגיש ונשמע לשייטים כאילו הם בסופת הוריקן אז אף אחד לא ישמע צעקות, בקושי שומעים את ההוראות באוזניה. התיאום חייב להיות מושלם ומבוסס על אינספור שעות אימון ו"הרגשה״ של השייטים איזו הוראה תבוא. בגלל זה הם השייטים הטובים בעולם.

 7. הוידאו הראשון ארוך מדי אבל לי הוא סיפר הרבה מהסיפור המטורף הזה. האם השייטים הם במשרה מלאה? מקצוענים? ומי משלם להם?

  1. איתן השייטים האלה הם העילית שבשייטי העולם. רבים מהם בעלי מדליות אולימפיות וכולם מקבלים שכר מאוד מאוד גבוה בשביל המיומנות שלהם.
   בפוסט הראשון דיברנו על ההיסטוריה של האמריקאס קאפ. הספונסרים עומדים בתור כדי לשים את שמם בתחרות היוקרתית בעולם.
   הבעלים של אוראקל האמריקאית הוא ענק התכנה לארי אליסון, היאכטות וכל הצוות עולים לו בערך 200 מיליון דולר. כסף קטן בשבילו.

  2. מקצוענים. תחשוב על זה בתור קבוצת כדורגל מפוארת שמחתימה כוכבים.

   בהקשר של הכסף, בהמשך למה שאפלטון אמר, ואורקל זו דוגמא טובה: אחד מהעונשים שאורקל קיבלו הוא קנס של רבע מיליון דולר. יש קבוצות שלהן סכום כזה היה קצת יותר כואב בכיס ואז אולי לא היה צורך בעונשים נוספים, אבל במקרה של אורקל קנס כספי זה באמת לא מספיק; כי זה לא מדגדג ללארי אליסון, שמחנה את היאכטות המפוארות שלו בדיוק כאן בחוץ מול מרכז התקשורת, את קצה הזרת של רגל שמאל.

 8. במילה אחת:
  UNBELIEVABLE!

 9. תודה לך על פוסט מרתק ועל שהכרת לי תחום חדש של תחרויות.
  כל כמה שנים מתרחש גמר כזה?
  מדוע מחליפים דגם בכל תחרות? ומי מחליט מהו הדגם הבא?
  ושאלה אחרונה- איזה מדינה זכתה בהכי הרבה אמריקאס קאפ?

  1. תודה עופר, אם אתה רוצה להכיר את ההיסטוריה של התחרות שמתי קישור לפוסט הראשון בעניין: ״הדבר הגדול הבא״.
   זה הספורט הבין לאומי הכי עתיק בעולם ומועדון היאכטות של ניו יורק זכתה בו הכי הרבה פעמים. 100 שנה ברציפות ליתר דיוק. הרצף הכי ארוך של ניצחונות אי פעם בכל ספורט. יותר ממכבי תל אביב 🙂
   התחרות מתרחשת כל 3 שנים לערך והזוכה בתחרות האחרונה, להלן ״המגינה על הכתר״, היא זו הקובעת איזה דגם יהיה בתחרות הבאה.
   החלפת הדגמים נעשית מכל מיני שיקולים, שיקולי כסף, כבוד, יוקרה, עליונות הנדסית ובשנים האחרונות שיווק לקהל הרחב.

 10. המרוץ מתחיל ב-11 שעון קרית חיים

 11. אפלטון אתה טוב

 12. אפלטון אמנם לא הכרזנו
  אך אם יש לך הערות והבהרות במהלך השיט, אני כאן, אפשר מעיין בלוג חי

  1. אחלה זה יהיה מעניין
   אני צופה בNBC

 13. תכף מתחיל.
  תנאי הים: 15 קשר רוח, זרמים נגדיים וערפל במפרץ סן פרנסיסקו.
  אוראקל מתחילים במפנה השמאלי, הניוזילנדים במעלה הרוח

 14. סימון ראשון אוראקל מובילים ומאוד אגרסיבים. ניוזילנד קיבלו עונש על אי פינוי דרך

 15. אני צופה בסקיי

 16. הקיווים מצמצמים

 17. מהזה העונש ומה משמעותו

 18. בסימון השני האמריקאיים מובילים ב-18 שניות

 19. וואו איזה קרב! שתי היאכטות תוקפות אחת את השנייה ומנסות להכריח אחת את השנייה לפנות דרך. ההובלה התחלפה פעמיים ועכשיו הניוזילנדים מובילים

 20. הניוזילנדים במעלה הרוח מעוותים את הרוח לאמריקאיים. השאלה הגדולה אם האמריקאיים יוכלו להמשיך ישר עד לסימון הבא מבלי לעשות עוד סיבוב ולאבד זמן יקר. זה קרב טקטי משובח

 21. בעד מי אנחנו?

  1. כרגע בעד האמריקאיים כדי לשמור על מתח. הניוזילנדים פשוט רמה אחת מעל כולם

 22. מדהים
  אני מבין שהאמריקאים חזרו על אותה טעות מאתמול

 23. הניוזילנדים פשוט טובים מדי, בסימון השלישי הם כבר בהובלה של 20 שניות ולא עושים טעויות. מכאן יהיה מאוד קשה לאמריקאיים לצמצם את הפער

 24. אנחנו בעד הניו זילנדים

 25. אוכלים שובל האמריקאים

 26. זהו זה גמור, הניוזילנדים כבר עם 3 נצחונות רצופים ויחד עם העונש של האמריקאיים של 2 נקודות הגביע כבר חצי הדרך בפסיפי איפשהו בבורה בורה

 27. עכשיו בסקיי אנליזה של המירוץ, מגישים ברמה, מי שרוצה למעלה יש קישור שהוספתי לראיית השיט בסקיי (מספר 2)

 28. האמריקאים מובילים
  נקווה שימשיכו

 29. רמי אתה עדיין איתנו?
  המירוץ השני התחיל עם התחלה טובה של האמריקאיים.
  נראה עם הם יסתדרו עם מהפכי המפרשים

 30. איזה צמוד

 31. טעות בג'ייב של האמריקאיים עם החרבות שהכניס את החרטום למים והאט את היאכטה הפער הפך מ150 מטר ל-20 מטר בכמה שניות

 32. עכשיו האמריקאיים חייבים להיזהר הרוח עולה ועולה וכל טעות קטנה יכולה להיגמר באסון

 33. האמריקאים נראים מבטיח

 34. בסימון השלישי האוראקל מובילים בביטחה.
  סוף סוף יש לנו תחרות

 35. נראה לי שמופעל לחץ רב על החרבות הללו
  בטח עשויים מלאכת מחשבת

 36. יפה שלוש אחת

 37. סיום היום השני סה"כ התוצאה 3:1 לניוזילנדים. לאמריקאיים יש עוד תקווה.
  יום שיוטים מצויין וצמוד

 38. תודה על ההסברים

  1. בכיף רמי, פניתי לכמה חברים שהם שייטים תחרותיים מקצועיים ואני מקווה שהם יצטרפו אלינו בהמשך לניתוחים ובלוגים חיים אם נרצה ויהיה זמן בימים הקרובים.

 39. הסירות האלו מפלצות

 40. יש 3 למחן זילנדים ומינוס 1 לאמריקאים.

  1. נכון צודק, אני מתעקש לשכוח את הורדת הנקודות המפגרת

  2. לא מינוס אחת, אלא אפס. זה מבלבל את כולם העניין הזה: אורקל הולכים להיות תקועים על אפס עד שהם ינצחו שני שיוטים. בנצחון השלישי שלהם הם יקבלו נקודה ראשונה.

 41. הדלקת אותי לחלוטין על העסק הזה

  1. זה הדבר הכי טוב שיכול לצאת מהחשיפה הזאת לספורט הנהדר הזה. 🙂

 42. הקלידו את התגובה כאן…

 43. בקרב כזה הורדת הנקודות מאוד משמעותית. פשוט מטומטמים האמריקנים. כאילו שללא הרמאות הזו לא היו מגיעים לגמר, ועכשיו הסיכוי שלהם לךנצח לא טוב. הם חייבים לנצח לפחות 3 יותר מהניו-זילנדים כדי לנצח בתחרות.

  1. ישראל זה לגמרי נכון, העניין שמי ששינה את הדגמים לא היתה הקבוצה האמריקאית כי אם פרטים בודדים שלא ברור מה היתה הכוונה שלהם- אולי להיכנס לצוות הסופי, אולי לנסות משהו חדש. אבל זה באמת גורם נזק עצום, גם מבחינה שיווקית יותר טוב לכולם מירוץ צמוד והניוזילנדים בהחלט לא צריכים עזרה מהשופטים.
   אני עוד מקווה שיבטלו את ההחלטה הזאת ולכן בינתיים אני לא מתייחס אליה

   1. מי שקיבל את העונש הכי חמור הוא דירק דה רידר שללא ספק היה בצוות הסופי אם לא ההרחקה שלו. הנזק העיקרי הוא נזק תדמיתי, כמובן.

    אגב, אני לא מסכימה שהורדת הנקודות היא משמעותית, והשופטים גם מאד נזהרו מלתת עונש שתהיה לו השפעה גדולה על התוצאה הסופית. בסופו של דבר, אם אורקל יכולים לנצח 9 שיוטים, הם יכולים לנצח גם 11. אם ניו זילנד תוביל 8-3 מבחינת מספר נצחונות (שזה יהיה 8-1 למעשה) אז אמנם אורקל יצטרכו עדיין 8 נצחונות נוספים במקום עוד 6 אם הם לא היו מפסידים את הנקודות האלו, אבל יתרון כזה מבחינת ניו זילנד בהחלט יראה שלניו זילנדים מגיע לנצח. הרי אם נסתכל על שיוטי צי, שם הרבה פעמים היציבות קובעת ולא בהכרח לנצח שיוטים, הובלה כזו בהחלט מראה על סוג של יציבות.

 44. לפי מה שאני מבין, שגיאה של אחד השייטים האמריקאים כמעט עלתה להם במרוץ הרביעי כשהוא שיחרר איזה DAGGERBOARD בשעה שכל משקל היאכטה היה עליו, וכך גרם למפרש להיתקל במים ולהאיט את היאכטה משמעותית, אבל הם התגברו על השגיאה. לא ידעתי שבנאדם אחד בלבד מכל הצוות יכול בעצמו לדפוק את היאכטה כולה!

  1. התיאום חייב להיות מושלם, במהירויות של 40-50 קשרים כל טעות קטנה יכולה להיגמר באסון, במקרה שאתה מדבר עליו הם כמעט התחרטמו (מה שעלה לניוזילנדים במירוצי לואי וויטון בשני שייטים בתוך המים).
   צריך לזכור שמה שהאנשים האלה עושים הוא חדש לחלוטין בעולם השייט, כל ההידרופויילים ההידראולים וההתעופפות מעל המים זה משהו שעדיין לומדים ומנסים להבין איך לעשות את זה בצורה הטובה והחלקה ביותר

 45. Is it 17 races anyway or the first to reach 9 wins? With the penalty, the NZ team can win 8 out of 17 races and still win the title

  1. יינון זה הראשון שמגיע לתשע. במקרה הזה מספיק לניוזילנדים 6 נצחונות ולאמריקאים 10 כדי לנצח

 46. מומי חלש בים ומעדיף יבשה.
  פה ושם נותן הפלגות על המג'יק ואן .
  קצת קזינו , מזרחי , דרינקים וחלוקה של כאפות בטוסיק.

  1. מומי למרות שאני לא מומחה בענייני מזרחית, קזינו וחלוקת כאפות בטוסיק כל מה שאמרת עכשיו יותר כיף בים.

 47. I CANNOT WAIT!
  איזה יום היום!
  השייט
  כדורגל ארה"ב נגד מכסיקו
  הנאום של אובמה
  ההרים של הסמוקיס!

 48. היי אפלטון
  הערות לגבי מירוצי היום?

 49. המירוץ מתחיל,
  המאבק הגדול הוא במיקום לנקודת הפתיחה

 50. אוראקל הצליחו להתמקם מעל הרוח והם מעוותים את הרוח לניוזילנדים

 51. הרוח חזקה ואוראקל בהתחלה מצויינת. הניוזילנדים יצטרכו לצמצם בסיבובי המפרשים שלהם, יש פה הרבה סיכון ברוחות החזקות האלה

 52. סוף סוף יש לי קליטה. איזה מראה מהטופ של הסמוקיס! נראה שהאמריקאים עומדים לנצח אתצ המרוץ ה-5. למה המפרש הראשי של הניו זילנדים נראה גדול יותר?????

 53. בסיבוב השני האמריקאים מובילים ב150 מטרים. שני הצוותים בחרו קורס הפלגה אחר. יהיה מעניין

 54. אורקאל עושים עבודה יפה

 55. איזה תרגיל עשו הניוזילנמדים! צימצמו הפרש של 159 מטר ל-50 מטר בכמה שניות!!!
  אבל נראה לי שאורקל מנצחת!

 56. פתאום הניו זיעלנדים עם יתרון! אני לא מבין מה קורה!

 57. בעצם פישלו

 58. בחירה מוזרה של הטקטיקן האמריקאי ללכת לכיוון אלקטרז וכרגע הניוזילנדים הצליחו לקחת את ההובלה

 59. למה הם מחליפים צדדים בשיט? פתאום סירה פונה מערבה והשנייה מזרחה. ? יותר מדי מסובך להבנה

 60. הקיווי מובילים ב-300 מטר עכשיו. האמריקאים עשו איזה פאשלה כשהסירה שלהם כמעט נעצרה. לא מבין מה היתה הטעות.

 61. האמריקאים עשו טעות כשלקחו חד מדי את אחד הסיבובים והאטו מאוד את היאכטה. גם אתמול הם עשו אותה טעות

 62. קורעים לאמריקאים ת'תחת

 63. הניו זילנדים בורחים מהאמראיקאים. איזה מהפך!!!!!!!

 64. טעויות טקטיות חמורות

 65. הם הולכים לכיוונים שונים מסיבות טקטיות של מאיזה כיוון הם מעדיפים את הרוח ומאיפה מגיעים הזרמים. יש פה כל כך הרבה משתנים שצריך להתייחס אליהם וזה באמת הרבה יותר מסובך מכדורגל או כדורסל, אין מה לעשות. גם אני לא מבין את הסיבות שהם בוחרים מפנה כזה או אחר אבל יכולתי לקחת אליפות כמאמן מיאמי היט 🙂

 66. הניו זילנדים מובילים בדקה ו-17. כשנוצר לי הקשר האמריקאים הובילו ב-70 או 80 מטר. לי המפ]רש של הניו זילנדים נראה גדול יותר.

 67. תסתכל על הידיים של הגריינדרים. איזה חיות

  1. אחת האנקודוטות האהובות עליי היא ששניים מהגריינדרים על הסירה הניו זילנדית בכלל עשו הסבה מחתירה, ואחד מהם, רוב וודל, אפילו זכה בזהב אולימפי באולימפיאדה בסידני.

 68. השדר אמר עכשיו שהשייטים לומדים כל יום דברים חדשים על הסירות הסופר-הידרודינמיות הללו. ממש נראה כמשהו מהמאה הבאה.

  1. זה משהו שהשייטים בעצמם אומרים כמעט כל יום ואפשר גם לראות את זה, למשל אם מסתכלים על ניו זילנד וצופים בשיוטים שלהם בשלבים המוקדמים לעומת השיוטים עכשיו. תחשוב שהם יושבים במסיבת העיתונאים של הגמר ועדיין מדברים על זה שהם משתפרים כל יום ומי שישתפר יותר במהלך הסדרה ינצח בסדרה הזו.

 69. הניו זילנדים מסיימים את השייט במהירות של 58 מייל לשעה. 90 קמ"ש בסירה!!! רק בכוח הרוח. תחשבו על זה לרגע.

  1. זה מטורף והם רק מגלים את היכולות של היאכטות האלה. בהתחלה חשבו שניתן להפליג פי 2 ממהירות הרוח עכשיו הם עושים פי 3 ויותר. חבל שזו הפעם האחרונה שנראה את היאכטות האלה. הן פשוט חלליות ים

 70. כשותה נספרסו אני חלק מהנצחון

  1. 🙂

 71. מרוץ 5 לניו זילנדים!

 72. הניוזילנדים פשוט לא טועים. כשהם מובילים זה גמור.
  גודל המפרשים הוא פחות או יותר דומה, מעניין אם יבטלו את המירוץ הבא, הרוחות מתחזקות

 73. אז מרוץ 5 לניו זילנדים!

 74. אפלטון, מיד אחרי הסיום עלו על הסירה איזה 8 פקחים לבדוק אם הכל "כשר". מה הם בודקים? אם מחביאים מנוע?…

  1. לא זה אנשי ה"פיט". כמו בפורמולה 1 כשנכנסים לפיט ומחליפים ציוד. תמיד נשברים דברים בהפלגה ויש פחות משעה לתקן עד המירוץ הבא. עכשיו ג'ימי ספית'היל דווקא אומר שהבעיה זה שהמפרשים האמריקאיים קצת גדולים מדי וזה מפריע להם בהפלגה מול הרוח (המפרש הקדמי נוטה לדחוף את היאכטה מחוץ לרוח והראשי לכיוון הרוח) ככה שאם ישתמשו במפרש קדמי קטן יותר הם יוכלו להפליג בזווית חדה יותר אל הרוח.

 75. הניו זילנדים שטו כמעט חצי מייל פחות מרחק מהאמריקאים! אני חושב שפתאום פנייה ב-90 מעלות של האמריקאים לכיווןן אלקטרז היתה השגיאה הגדולה שלהם!
  למה "פעם אחרונה" שנראה אותם? יורדים רמה למפרשיות יותר נורמליות?

  1. המנצחת בוחרת את הדגם בתחרות הבאה. הניוזילנדים הם היחידים שאין ביליונר שעומד מאחוריהם אלא רק גאווה של מדינה קטנה וחסויות מחברות מסחריות. השמועות אומרות שאם ינצחו הם יבחרו את הAC45 שהן קטנות וזולות יותר וככה יותר משתתפים יוכלו להרשות לעצמם

   1. אני מאד אשמח אם זה יקרה, והקטנה של הAC72 לכיוון של הAC45 זה משהו מאד הגיוני לעשות. אבל השמועות גורסות דווקא שגרנט דלטון כל כך שונא את ראסל קוטס שהם יחזרו למונוהולס רק כדי לעצבן אותו ולא לשוט על דגם שאורקל אוהבים.

   2. אה, ורוב המימון של ניו זילנד הוא מהממשלה – רק כדי לחזק את עניין הגאווה הלאומית שלהם. השאר מחסויות מסחריות ומקצתו מעסקות ביזאריות עם קבוצות יריבות 🙂

 76. מנחם תחשוב שאחד השייטים בצוות הניוזילנדי הוא בן 56. עוד יש לך סיכוי

 77. יש עיכוב
  האמריקאים פונים לקונגרס (-:

 78. האמריקאיים ביטלו את המירוץ הבא. מותר לכל קבוצה לעשות את זה פעם אחת. יכול להיות שנשבר להם משהו ביאכטה או שהם לא מסוגלים להתמודד מנטלית עם ההפסד הזה שלמעשה גמר להם את הסיכוי לניצחון בתחרות

 79. כרגע ג'ימי ספית'היל בדיבור צפוף עם מנכ"ל הקבוצה. מישהו עומד לשלם ביוקר על הטעות הטקטית שעשו שם

 80. מותר להחליף אנשי צוות, להחליף את ג'ימי?

  1. לא נראה לי שיחליפו אותו. הוא ההגאי והסקיפר, הוא הסירה. חוץ מזה שהוא הזוכה הכי צעיר באמריקאס קאפ מאז ומעולם.
   לך תדע אולי יתנו לבן איינסלי, שייט העשור באנגליה לקחת את ההגה במירוצים האחרונים.

 81. הסיבובים שפתאום הם עושים לא מובנים לי בכלל. פתאום כל סירה שטה בזווית לחלוטין שונה מהשנייה!

 82. הקלידו את התגובה כאן…

 83. אוקי, עד המירוץ הבא אשתדל לקרוא קצת על טקטיקות
  תודה

 84. עוד שגיאה אמריקאיעת גדולה לפני הסיבוב הראשון!

 85. מנחם מה שאתה רואה זה המירוץ מלפני יומיים

  1. באמת? המרוץ ה-6 לפני יומיים

 86. שטות 90 מעלות אחת מהשנייה?????????????????

 87. ייייההה! TEAM USA!!!

 88. מנחם אם תרצה אני אתן פה פסקה קטנה בעזרת אחד מהחברים המומחים למה היאכטות הולכות בכיוונים מנוגדים

  1. בכיף! תכניס זאת כעוד פוסט חלקי בפוסט הזה. מציע שאת הפטוסט הכי עכשווי תכניס הכי למעלה, והאשר ימשיכו למטה. זאת אומרת מה שאתה כותב היום או מחר יופיע בראש הפוסט!

 89. למה אני מגלה את האתרים האלו בכזה איחור, אחרי שהייתי בכל שיוט ושיוט כל הקיץ?

  מנחם: מהירות השיא שהם הגיעו אליה בשיוט הזה היתה קצת מתחת 47 מייל.

  מעניין לראות את האמריקאים משתמשים בכרטיס רק לצורך התכנסות מחדש ובלי שהיתה להם תקלה בסירה. זה יכול לעלות להם אם וכאשר כן יישבר להם משהו בסירה. מצד שני, כשהניו זילנדים רחוקים חמישה נצחונות מזכייה בגביע, אחר כך אולי יהיה מאוחר מדי.

  ההימור פה במקום מושבי עמוס האנשים שמבינים בשייט בסן פרנסיסקו הוא שנראה חילוף על הסירה ביום חמישי, וג'ייקיי (ג'ון קוסטצקי הותיק, הטקטיקן של אורקל שהיה אמור להיות הקלף החזק שלהם כשייט היחיד מהמתחרים שגדל על הים של סן פרנסיסקו) יוותר על מקומו לטובת בן איינסלי, שהיה מופקד על ההגה של הסירה השנייה של אורקל במהלך האימונים לתחרות.

 90. ותגובה אחת אחרונה ואני אפסיק להציף להיום ואלך לעשות דברים פרודוקטיביים. כתבתי את זה באחת התגובות למנחם לדעתי, אבל עכשיו שמתי לב שזה מופיע בפוסט, וזה ראוי לתיקון: הניקוד הרשמי אינו 4 – -1, הוא 4-0. אורקל אמנם ספגה הפסד של שתי נקודות אבל הדרך בה העונש פועל הוא שאורקל פשוט לא מקבלת נקודות על שני השיוטים הראשונים בהם היא מנצחת ותקבל נקודה ראשונה בנצחון השלישי שלה, אם וכאשר. לכן הניקוד הרשמי הוא 4-0.

 91. שמרית כיף לראות שיש עוד אנשים שמתעניינים בשיוטים האלה. אולי תתני דיווח איך האווירה בסן פרנסיסקו בזמן התחרות?
  מעניין אם באמת יחליפו את הטקטיקן באיינסלי. מנסיון 2 קפטנים על סירה אחת זה מתכון לצרות.
  לפי מה שנראה אחת הבעיות בסירה האמריקאית היא הצורה שבה יושבים השייטים שבה הטקטיקן מאחורי ההגאי בלי קשר עין בניגוד לניוזילנדים שם הם יושבים אחד ליד השני.
  לגבי הניקוד- צודקת. אם זה תלוי בי אני מתעלם לגמרי מההורדת נקודות ומתייחס רק לנקודות שזוכים בים ולא בבית המשפט

  1. אני יכולה לתת הרבה יותר מאווירה אם מעניין משהו, יש לי המון חומר משיחות עם שייטים על כל מיני נושאים שעניינו אותי (נגיד כל האספקט של העבודה הקבוצתית על הסירות וכל המערכת שמאחורי כל קבוצה, הרי בארץ אנחנו כל כך רגילים לשייך שייט לסירות דינגי או אפילו לגלישת רוח ובטח לא לראות שייט כספורט קבוצתי מקצועני לכל דבר). אז כאמור, יש לי הרבה חומר ומעט מאד מה לעשות איתו.

   בקצרה בינתיים לגבי האווירה, מדהימה, באמת. קודם כל, זה לא ייאמן כמה קיוויז יש כאן. הם בכל מקום, מסתובבים עם החולצות הרשמיות שלהם ועטופים בדגלים, זה די מקסים, ואחרי שאורקל לקחה את השיוט הרביעי (המדהים!) ביום ראשון גם ראיתי שהרבה אמריקאים מעודדים. אני רואה את השיוטים מהפארק, כלומר את רובם על המסך ואז את קו הסיום על המים, וביום ראשון היה פה כל כך עמוס (היו 28 אלף איש רק בפארק) שהמשטרה סגרה את הסוף של המזח שרואים בטלוויזיה בגלל עומס יתר של אנשים.

   לגבי מה שציינת על הבעיה של המיקום של הטקטיקן וההגאי, אני לא יודעת אם אני מסכימה. הם בכל זאת מתאמנים כבר הרבה זמן ובשלב הזה, גם אם מסיבות כאלו ואחרות זה לא היה ניתן לשינוי (ואני לא סגורה על זה שזה לא ניתן לשינוי) אמור להיות להם מספיק זמן במים כדי שגם זה יהיה כבר מתוקתק ומתורגל. אני לא יודעת אם קוסטצקי היה עושה החלטות יותר טובות מעמדה אחרת בסירה אתמול.

   אני לא חושבת שתהיה בעיה עם איינסלי מבחינת שני סקיפרים על סירה אחת — אני מבינה מה אתה אומר ואתה בעקרון צודק, אבל אני חושבת שאיינסלי יודע את מקומו בהיררכיה, מה גם שהם כן תרגלו, עד רמה מסוימת, רוטציה בין השייטים השונים בסגל, למרות שבגדול אלו היו אותם צוותים על סירה 1 וסירה 2 במהלך האימונים. מה שמעניין אותי לראות זה מה יהיה באימון של אורקל היום. אני לא יודעת אם מישהו יצליח לראות, אבל אני חושדת שאם הם אכן מתכננים לעשות שינוי בסגל, הם יעבדו עליו באימון של היום (הם הודיעו אתמול שהם מתכננים להיות על המים היום, בעוד השייטים הניו זילנדים יקבלו יום חופש והצוות שלהם יעבוד על הסירה בבסיס הניו זילנדי).

  2. אה, והשורה שלך בפוסט על הניקוד כרגע בתחרות אחרי היום השלישי עדיין שגויה עובדתית 🙂

   (אתה יכול לזרוק עליי נעליים ולהגיד לי להפסיק להיות קטנונית עכשיו)

 92. ישנן לי כמה שאלות לשמרית ולאפלטון:
  1. כמה סירות כאלה ישנן?
  2. מה עושים איתן אחרי הקאפ?
  3. מדוע שלא ימשיכו להתחרות באותן סירות עם אפשרות לשיפורים? למה להתחיל סוג חדש של סירות לקאפ הבא?
  4. אם היית צריך להשיט סירה כזאת עם מינימום אנשים מראש הניקרה ליפו, מה המספר המינימלי של אנשים שהיה מצליח להשתלט על הסירה (נניח שהמהירות לא משנה; פשוט להגיע מ-א' ל-ב')?
  5. מדוע נותנים ימי חופש בין המרוצים?
  . אני חוזר הביתה מחר מהרי הסמוקיס ואתחיל לצפות במרוצים על טלוויזיה של 70" ולא הטלוויזיה של 12" על בטריות בה אני בקושי רואה מה קורה.
  אפלטון, אני משאיר את המשבצת דבוקה עד הסיום. אם הכל הולך בסדר, מתי הסיום, רק שאדע?

  1. 1. 5 – שתיים של אורקל, אחת של ארטמיס, אחת של לונה רוסה ואחת של ניו זילנד. שווה להזכיר למקרה שאפלטון לא הזכיר (עוד לא היה לי זמן לקרוא הכל) שלונה רוסה קנו את הסירה שלהם מניו זילנד, שזה היה די חריג. בהעדר מספיק זמן לפתח סירה משלהם הם ביקשו מניו זילנד שימכרו להם את העיצוב שהם השתמשו בו. בכסף שניו זילנד קיבלה מזה הם פיתחו סירה דור 2 של אותו עיצוב שהיתה הרבה יותר טובה ולונה רוסה קיבלה את הסירה הראשונה והפסידה באופן מרשים ומתסכל עבורם לניו זילנדים.

   2. כלום. מפרקים. מעבר לזה, שאלה טובה.

   3. את זה אפלטון כבר הסביר. הפורמט בגביע הוא שכל קבוצה שזוכה בו מחליטה ה-כ-ל לגבי הגביע הבא, אז זה מאד תלוי בקבוצה שתזכה ומה היא תחליט לעשות. אפשר להמשיך עם הסירות האלו ולשפר, אבל זה פשוט לא סביר שיעשו את זה. גם אם יישארו עם אותו רעיון כללי, צריכים לעשות כל כך הרבה שינויים בתכנית, כדי לעשות את הסירות פחות מסובכות ופחות יקרות ולאפשר ליותר קבוצות להשתתף, שבכל מקרה אותן סירות בדיוק זה לא פרקטי. אבל לך תדע, אם אורקל תארגן איזה נס אז יכול להיות שהם יישארו על אותו דגם וסדרת גמר בו אורקל תעשה קאמבק כזה עשוי לשכנע עוד קבוצות להשקיע בדגם בנוסף לקבוצות שכבר השקיעו בו.

   התשובה הקצרה היא שאין סיבה, חוץ מזה שכל קבוצה זוכה יכולה לעשות מה שבא לה.

   4. קודם כל, לגבי ההערה שכתבת בסוגריים על המהירות: השייטים אמרו לא פעם שאי אפשר להשיט את הסירות האלו בחצי מהירות, זה או שמשיטים אותן הכי מהר או שהן לא שטות. מעבר לזה, האמת שאני לא יודעת. הכי מעט שראיתי היה כמובן כשהניו זילנדים איבדו שני שייטים אחרי התקרית המפורסמת ההיא. באימונים הקבוצות תרגלו את האימונים במינימום של עשרה שייטים. לא יודעת להגיד בוודאות באיזו נקודה זה הופך להיות בלתי אפשרי, אולי אפלטון יודע יותר טוב.

   5. הסירות האלו הן סירות מאד מאד קשות להשטה מבחינה פיזית. כל השייטים אומרים שבאופן מובהק זו העבודה הפיזית הכי קשה שהם עשו אי פעם כשייטים, וצריך לתת להם זמן להתאושש בין שיוט לשיוט. מעבר לזה, בגלל שהסירה הזו כל כך גדולה ומסובכת, צריך גם לתת זמן הולם לתחזוקה שוטפת של הסירה, כדי שדברים לא ישברו עד כמה שאפשר באמצע שיוטים (מה שקרה כמה וכמה פעמים במהלך סדרת הגמר של גביע לואי ויטון).

   מעבר לזה, חלק מימי המנוחה – לא השבוע, אבל בשבוע הבא, אם נגיע אליו, משמשים כימי רזרבה. כלומר, כדי להימנע ממצב בו השיוטים גולשים מעבר לתאריך שנקבע כתאריך סיום התחרות (ה21 בספטמבר) נקבעים ימי חופש כימי רזרבה למקרה שלא מצליחים לקיים שני שיוטים ביום וצריך להוסיף ימי שיוטים. ימי הרזרבה נקבעים מראש ומופיעים בלו"ז.

   לגבי השאלה האחרונה שלך: הסיום הוא ברגע שאחת הקבוצות תיקח את מספר השיוטים שהיא צריכה לנצח בו. כרגע הכי מוקדם שזה יכול להיות זה יום ראשון (ניו זילנד צריכה לנצח חמישה שיוטים, ובהנחה שהיא עושה את זה עם מקסימום נצחון אחד נוסף של אורקל בימים הקרובים ובלי דחיות מזג אוויר, אז זה שני שיוטים ביום חמישי, שני שיוטים ביום שבת ואחד או שניים ביום ראשון). אם אורקל תנצח יותר משיוט אחד בין עכשיו ליום ראשון, אז זה יימשך יותר.

 93. מנחם בספק אם הייתי מגיע מראש הנקרה ועד אכזיב בלי להתהפך על הסירות האלה. הן נוגדות את כל מה שאנחנו מכירים בשייט. דבר ראשון הן עפות באוויר. המפרש הוא מפרש קשיח כמו של מטוס והחרבות מרימות אותך מעל המים בניגוד לקיל המסורתי שאמור לשמור אותך בתוך המים. לגבי כמה אנשים, הייתי הולך על לפחות חמישה אנשי צוות שיודעים מה הם עושים. הגאי, 2 אנשי חרבות ו-2 אנשים על המפרשים (אחד מכל צד, לאט לאט). אבל מכיוון שגם ככה הייתי מתהפך אחרי 20 מטר הכי חשוב זה שידעו לשחות.
  אני בספק אם מישהו הולך לפרק את הסירות האלה. לדעתי הן אגדה שלא תחזור על עצמה. הביליונרים ישמרו עליהם כצעצועים שלהם. כמו חללית פרטית. אולי יערכו איתן מירוצי ראווה, הן באמת משהו מהעתיד, עוד לא הגיעו להבנה מלאה מה ניתן לעשות איתן, מה שבטוח זה שהשייטים שהיו עליהן יזכרו את החוויה הזו לכל החיים.

 94. מה שברור לי לחלוטין הוא שאפילו שלושת השדרים (אמריקאי ושני אנגלו-סקסים, לא בטוח מאיזו מדינה) לא מבינים בדיוק מחה קורה. האמריקאי שהוא הפחות מבין מהשלושה שואל שאלה כמו שאני הייתי שואל, ושני השדרים האחרים (אחד היה קפטן שניצח אמריקן קאפ בעבר) מתקשים לענות, או מגמגמים, או פשוט לא יודעים מה להגיד. יש לי רושם שכל מה שאנחנו רואים זוהי חווייה לחיים שאולי לא תחזור.

  ושאלה אחרונה: האם מותר לסירה אחת 'להפריע' לסירה שנייה לא מבחינת חסימת רוח, אלא חסימת דרך? כלומר, לחתוך אל תוך המסלול של הסירה השנייה ולהכריח אותה לשנות מסלול או שתהיה התנגשות של שתי הסירות?

  1. לצערך אני מניחה שאתה צופה בשידור בNBC. אני מציעה לך מתישהו לגשת ליוטיוב ולצפות בשיוטים שוב שם. ברוב השיוטים (פרט לאתמול מאיזושהי סיבה, אז הם העבירו את השידור של NBC), בשידור שמועבר דרך מרכז השידורים של הגביע, משמש כפרשן ניית'ן אאוטרידג', ההגאי של קבוצת ארטמיס, שעושה עבודה נהדרת כפרשן ולו בגלל שבניגוד לאחרים, הוא שט על הסירה בעצמו.

 95. ושאלה לשמרית: מה הבקראונד שלך? את מבינה בעיקר בשיוטים או גם בספורטים אחרים?
  אני מתפלא שד"ר הופמן לא משתתף בדיון שלנו כי הוא איש מים בעצמו (גלשנים וכו').

  1. הרקע שלי הוא ככתבת ספורט בכלל ובעיקר כדורסל 🙂 כבר הרבה זמן לא עבדתי בזה באופן קבוע, אבל סיקרתי את הפועל ירושלים בכדורסל לא מעט שנים, ובמקביל גם דברים אחרים (סיקרתי למשך שלוש שנים את בית"ר ירושלים, ענפים אולימפיים פה ושם, וכו'). לשייט הגעתי במקרה כשבמהלך הסיקור של האולימפיאדה באתונה הגעתי לסירת צלמים באחד מהימים הראשונים של השיוטים שם וראיתי לראשונה שייט תחרותי ממרחק של מטר וחצי. חשבתי שזה אחד הדברים המדהימים שראיתי ומאז התחלתי להתעניין, לעקוב וללמוד. אחרי זה עברתי לסן פרנסיסקו וכשהגביע הגיע לעיר מגוריי הנוכחית היה ברור לי שאני צריכה להיות איפה שהאקשן קורה בכל שנייה בה יש סירה על המים.

  2. אה, כן, שתי הערות קטנות:

   1. כותרת הפוסט לא נכונה.
   2. העליתי תגובה קצת יותר למעלה לאחד הפוסטים עם לינקים לתמונות שצילמתי בבסיס של הקבוצה האיטלקית, אבל הפוסט דורש אישור של מנהל.

   אני עוברת עכשיו על התמונות שלי, אולי אני פשוט אעלה כמה גלריות לרשת, לחלוק את החוויה גם דרך המצלמה. אמנם הכל מצולם במצלמת כיס פשוטה, אבל יש לא מעט תמונות שמעבירות את החוויה של להיות כאן טוב יותר מכל משפט שאני אכתוב. למרות שיש לי לא מעט סיפורים גם כן.

 96. אני הייתי מעדיף שהאמריקן קאפ יחזור לפורמט של לפני 20 שנה כשסירות החו סירות מפרש, והימאמים שניצחו היו אלה שהבינו מה צריכים לעשות עם המפרשים כשישנה רוח.
  כאן זה נראה לי כהרבה יותר מהתמודדות של סירות מפרש. כלומר, ישנם כל כך הרבה משתנים עם הסירות המגה מטורפות הללו שזה יותר מהתמודדות של מפרש ורוח.

  1. אתה לא היחיד בדעה שצריך לחזור לדגמים קודמים, אבל אני לא מסכימה איתה באופן אישי. הגביע היה תמיד חוד החנית של הענף – סליחה על הקלישאה – וככזה צריך להיות זה שדוחף את הספורט קדימה ומביא חידושים. בהחלט יכול להיות שיחליטו שהדגם הספציפי הזה לא מתאים כי הוא מסובך מדי או בהחלט משלב יותר מדי משתנים שלא בהכרח קשורים לשייט, אבל בין זה לבין לחזור חמישים ושבעה צעדים אחורה המרחק גדול מאד. בוא נגיד, ותסלח לי, כן, שהאנשים ששותפים לדעה שלך הם בדרך כלל מדורות קודמים שלא מסתדרים טוב עם שינויים וחידושים. אני חושבת שמה שקרה בגביע הזה הוא גלגל שיהיה מאד קשה להחזיר אחורה.

 97. הי שמרית!
  כיף לדבר איתך. אין דרך להעלות תמונה בתגובות (אני המנהל, ואני בעצמי לא יודע כיצד) אבל אפשר להכניס יוטיוב.
  אני יכול להכניס תמונות שלך לפוסטים שכותב אפלטון (שמו ניב) אם תשלחי לי אותן לאימייל שלי, או לאימייל שלו, והוא יכניס אותן לפוסטים שלו.
  וברצוני להציע לך להתחיל לכתוב לנו כדורסל בזמנך החופשי, על כל דבר הקשור ל-NBA ובעיקר על מה שקורה עם הווריורס, שכולנו יודעים שזאת שנה בה הם עלולים להגיע רחוק.
  אנא התקשרי אלי ישירות ל-
  sefersheli@hotmail.com
  ואני מבטיח לך שבמשך העונה יגיבו לך רבים מ-4,000 עד 7,000 ה-HITS שיש לנו יומית (בפלייאוף עד 10,000).
  אך לפני שאת מחליטה, עלי להסביר שאנחנו אתר שבו כולם 100% מתנדבים. לא רציתי כל קשר מסחרי (עם אתרים מסחריים שהציעו לי קשר איתם אבל תוך מסגרות מגבילות ושליטה על החומר באתר, דברים שסרבתי להם כי אני חפץ אתר חופשי לחלוטין מכל מיגבלות.
  הכל כאן חופשי לחלוטין. כל כתב כותב כמה שהוא רוצה ומתי שהוא רוצה. עלי רק לדעת למפרע מתי תופיע כתבה. אחרי 2-3 כתבות כשאני רואה שיש על מי לסמוך, הכתב מקבל הוראות כניסה לאתר, ואז הוא יכול לפרוח כמה שבא לו (או לה).
  אני מת שתתחילי לכתוב כי עד עתה כולנו זכרים, ולא כל כך חכמים!

  1. Hear, Hear!!!

  2. על הרוב אני אענה באימייל קצת יותר מאוחר היום (יום מנוחה מהשייט, צריכה ללכת לעשות דברים יעילים שמשלמים חשבונות), אבל רק לגבי התמונות: לא ניסיתי להכניס תמונות, רק הכנסתי קישורים לתמונות, וזה אמר לי שההערה מחכה ל moderation (שבהיכרותי עם ממשק וורדפרס, כשנכנסים למערכת בעמוד הראשי אמורה להיות לך אפשרות לראות הערות שמחכות לניהול). מה שכן, אני אעלה את התמונות לגלריות קודם ואז יהיו פחות לינקים לשים, כי כן ראיתי שאנשים אחרים שמו לינקים בתגובות.

 98. שכחתי לציין שהצ'ופר שאני כן יכול לתת היא כניסה למשחקים ככתבת האתר!

 99. שמרית אני ממש אשמח לקבל את הרשמים שלך מהתחרות האדירה הזו, בעיקר מכיוון שאת נמצאת ממש שם ואני תקוע על אי נידח בקריביים ורואה את התחרות באינטרנט ובטלוויזיה בלי גישה לאנשים ששם, למרות שהפלגתי עם כמה מהחברה הניוזילנדים שזכו בתחרות של הצעירים.

  1. יש לי כל כך הרבה, ישבתי וראיינתי לא מעט מהשייטים (לא ידעתי מה ואיך אוכל לעשות עם החומר אבל היה ברור לי שלפספס את זה אני לא יכולה), הייתי בכל מסיבות העיתונאים, האירועים, ראיונות אחרי שיוטים, פגשתי את כולם, כך שבאמת יש לי המון לשתף ולספר. אם יש איזו אפשרות לכתוב פוסט שניים שמספרים על החוויות ומעבירים חלק מהחומרים האלו לכמה אנשים שיהנו לקרוא על זה, אני מאד אשמח.

   עם מי מהחבר'ה של הניו זילנדים הפלגת? אני מכירה בעיקר את בורלינג כי אותו גם פגשתי בשנה שעברה בוורלד סרייס, אבל פגשתי את כולם כי הם ישבו מאחוריי במסיבת העיתונאים המסכמת של תחרות הצעירים והיה לי איתם קטע ממש מצחיק (שלמעשה הוא חלק קטן מסיפור שקרה לי במהלך התחרות, שהוא אחד הדברים הקורעים וההיסטריים שקרו לי בכל שנות חיי ובכלל מגיע לזה פוסט נפרד), אז אחרי זה במסיבה אחרי התחרות הם כבר זיהו אותי.

   1. תמסרי דש לגיזר. תגידי לו שג'ורג'יה עשו בושות בניופורט באקט רגטה בגלל שהוא לא היה. יהיה ממש מעניין לקרוא את הפוסט שלך על החוויות מהתחרות והאירועים מסביבם. אפשר להגיד הרבה דברים על שייטים אבל מה שאי אפשר לקחת מהם זה שהם יודעים לחגוג 🙂
    יהיה מטורף לראות את בן איינסלי, סליחה, סר צ'ארלס בנדיקט איינסלי, זוכה 5 מדליות זהב אולימפיות ו-4 ברציפות , על הסירה של אוראקל. הבן אדם אגדה.
    מנחם לגבי הדגמים האלה, לדעתי זה מה שמציל את האמריקאס קאפ. המודל הקודם היה ארוך ומשעמם לרוב האנשים. ביאכטות בסדר גודל כזה קצב ההתרחשויות כל כל איטי שהצוות אוכל סנדוויצ'ים והמבורגרים בזמן התחרות עצמה (true story), דווקא בדגמים האלה השייטים חייבים חושים חדים כתער ובעלי סיבולת אירובית ואנאירובית של אתלטים מהרמה הגבוהה ביותר. כל זאת יחד עם מהירות מחשבה אלתור וכמובן אדרנלין ואפילו סכנה הופך את הספורט להרבה יותר מעניין ממה שהוא יכול להיות במונוהאל.

    1. אוי, כמה שאני התאפקתי לא להכניס את הסר בן איינסלי הזה לאף תגובה שלי, ואז היית צריך לבוא ולהרוס.

     לגמרי מסכימה. מספיק לדבר עם השייטים ולשמוע את ההתלהבות בקול שלהם כשהם מדברים על איך זה להשיט את הסירה הזו, כולם אומרים לך שזו הסירה הכי מלהיבה ומדהימה שהם אי פעם היו עליה, וכשהם מדברים על המהירות שלה העיניים שלהם נוצצות. בסופו של דבר, אם מעניין אותי להביא את הספורט הזה אל קהל יותר רחב ממה שהיה לו עד היום – ומעניין אותי – זו בהחלט הדרך הנכונה, ועם כל הפגמים שהיו בגביע הזה, והיו, דבר אחד שאני לא יכולה להגיד הוא שכל החידושים והנסיונות להביא את זה לקהל רחב יותר באו על חשבון רמת השייט או השייטים, כי ההפך הוא הנכון: מבחינת יכולת השייט ורמת השייטים זו באמת אחת התחרויות ברמה הכי גבוהה שאי פעם יצא לי לראות. את השיוטים מגביעי אמריקה קודמים אני רואה רק בתקצירים, כי נו באמת. ספיקינג אוף שיוטי עבר, הייתכן שלא לינקקת לוידאו של הטביעה של האוסטרליה 2 ב1995? אחד הדברים המדהימים.

     1. ומרוב שאני עייפה חשבתי דבר אחד וכתבתי דבר אחר: One Australia, כמובן. האוסטרליה II זכתה בגביע אמריקה ב1983 והיתה זו ששברה את רצף הנצחונות המטורף של מועדון היאכטות של ניו יורק.

    2. אה, ובן איינסלי זכה בארבע מדליות זהב אולימפיות, לא חמש. החמישית – מאטלנטה – היא כסף.

 100. שמרית – רק מהתגובות נראה לי שאת הולכת להיות נכס עצום לאתר הזה. תמשיכי תמשיכי!

  1. אתם חמודים אתם. כשיזרקו אותי מהדירה שלי כי לא שילמתי שכר דירה בזמן, אני אדע את מי להאשים.

 101. אגב, עדכון חם מהשטח: אני אמנם הברזתי היום ממרכז התקשורת כי אין שיוטים ואני צריכה לעשות מדי פעם דברים אחרים עם החיים שלי (כביסה, נגיד), אבל מי שכן נמצאים שם הם העיתונאים שבאמת צריכים לכתוב על זה כל יום והרבה (כלומר: הניו זילנדים) והדיווחים גורסים שבן איינסלי נצפה היום על סיפון הסירה של אורקל, מה שמחזק את ההשערה לפיה נראה מחר את איינסלי במקום ג'ון קוסטצקי.

 102. אני ממש מחכה לקרוא אותך כותבת על כדורסל. תדעי לך שזה אתר הכדורסל מס' 1 בישראל, אפילו שפרופסור מנחם לס מגזים מאד בכל הנוגע למיאמי היט.

  1. אז זה לא הזמן לספר שאני אוהדת מיאמי מאז 1996, כשביקרתי אצל דוד שלי שגר במיאמי בפעם הראשונה?

 103. אה מנחם עכשיו ראיתי את השאלה לגבי החסימות המותרות והלא מותרות.
  אז המסלול הוא מסלול מוגדר בגבולות בצדדים, מה שנקרא layline, זה גבול שרואים רק על הGPS ובטלוויזיה כמובן והוא חידוש שלא היה במירוצים קודמים.
  המסלול עצמו עובר בחלוקה ללגים שונים, כל סיום של לג מצויין במצוף שמותר לעבור בצד אחד בלבד שלו. (המצוף הראשון לדוגמא ניתן לעבור רק מימינו). אז תדמיין קו פתיחה ומסלול עם קווי גבול מוגדרים (ובלתי נראים) ומצוף מולך שאתה יכול לעבור רק מצד ימין לדוגמא.
  בתור הגאי וטקטיקן אתה חייב להתחשב לאן הזרמים ימשכו את היאכטה ואת הזווית שאתה מפליג לרוח. לדוגמא, ברוח קדמית אתה תוכל להפליג עד זווית של 30 מעלות לרוח (בקטמרן זו זווית יותר גדולה בד"כ אבל אני לא יודע איך הסירות האלה מגיבות, בגלל זה תראה מפרשים קדמיים קטנים יותר, הם מקשים על החידוד לרוח).
  אם אתה בוחר את הצד השמאלי של המסלול והרוח באה מקדימה ומימין זה אומר שתעשה את המרחק הקצר ביותר אבל יש סיכוי טוב שעד שתגיע למצוף אתה תצטרך לעשות עוד סיבוב מפרשים (בגלל זווית הרוח) מה שיאט אותך מאוד. אז פה מתחילים הקרבות על המיקום במסלול לפני קו הפתיחה. חייבים מקום טוב על המסלול עם הזווית הכי טובה לרוח והדרך הקצרה ביותר.
  עכשיו נכנסת העובדה שאתה לא לבד על המסלול, יש עוד יאכטה שרוצה את המיקום המושלם שבחרת. כמובן שגם אתה וגם היאכטה השנייה תעדיפו להיות "מעל" הרוח ולעוות את הרוח במפרשים ליאכטה השנייה. במקרה שהרוח באה מימין זה אומר שהיאכטה הימנית תהיה מעל הרוח. העניין הוא שכשמתקרבים למצוף ושתי היאכטות צמודות, זכות הקדימה מגיעה למי שמתחת לרוח, משמע היאכטה השמאלית. אז אם היאכטה השמאלית מצליחה לשמור על מהירות זהה במד הפנימי של המסלול למרות שהיא מתחת לרוח, זכות הקדימה שלה והיאכטה הימנית תהיה חייבת להאט או לשנות קורס הפלגה על מנת להימנע מפגיעה. ביאכטות האלה יש אורות על החרטום שנדלקים (נראה לי שהשופטים שולטים באורות) ברגע שהיאכטה מחוייבת לפנות דרך.
  הדרך הכי טובה לחסימה כמובן היא להיות מלפנים ולנסות לדחוק את היאכטה השנייה לגבולות המסלול.
  הבעייה של האמריקאיים היא שהניוזילנדים טובים בהרבה בסיבובי המפרשים ואז הרבה יותר קשה לחסום אותם כי הם מתחילים בהרבה תמרוני מפרשים אגרסיבים לתפוס מיקום ובשביל לחסום אותם גם האמריקאיים יצטרכו לעשות תמרוני מפרשים מרובים. פה הם נופלים. (הסיבובים שעושים היא בגלל זוויות הרוח המשתנות אם לא הסברתי).
  וואו כתבתי המון וזה עדיין ממש לא מובן. האמת שהכי קל זה לצייר.
  צייר סירה על לוח. את זווית הרוח ומתי צריך להפוך את המפרשים לימין או לשמאל. זה עושה את זה טיפה יותר מובן נראה לי.

 104. וואללה, איפה הימים שאני, חגי אגם לבן, ועוד 2-3 חברים היינו לוקחים קטמרנים בקלאב מד באכזיב וטסים על הגלים הדי גדולים והרוח המצויינת (לרוב) בין ראש הניקרה לנהריה!!@!

  אני די מבין את ההסבר שלך. תודה.

 105. האם יש מרוץ היום? היכן אפשר לחזות בארץ ובאיזה שעה?

 106. כאן משדרים ב-3:30 (ז"א 10:30 בערב בישראל) ב-NBC SPORT

 107. ככאן משדרים ב-3:30 (ז"א 10:30 בערב בישראל) ב-NBC SPORT

 108. רעות ,רמי בד"כ נותן את הלינק למירוצים באינטרנט. הם משודרים בלייב באינטרנט.
  אני יוצא היום להפליג קצת אז יכול להיות שאני אפספס את המירוץ הראשון, אבל אני מקווה ששמרית רמי ומנחם יהיו כאן ויוכלו לתת הסברים בלייב.
  שיהיה בהצלחה לאוראקל ושנראה תחרות צמודה ומהנה

 109. זה הופיע אתמול בניו יורק טיימס:

  AN FRANCISCO — Defending America's Cup champion Oracle Team USA could be in deep trouble against scrappy Emirates Team New Zealand.

  The American powerhouse was so soundly beaten by the Kiwis in Race 5 Tuesday that Larry Ellison's syndicate had to call timeout.

  Ellison, the software billionaire who runs Oracle Corp., has made crew changes before, and some could be coming after a major blunder by his team let Team New Zealand speed off to a resounding victory of 1 minute, 5 seconds on San Francisco Bay on Tuesday.

  Not long before the scheduled start of Race 6, Oracle Team USA radioed in to the race committee that it was playing its one postponement card of the regatta, meaning the race was scrubbed until Thursday.

  The Kiwis crushed the momentum Oracle gained with its heart-stopping win in Race 4 on Sunday.

  Team New Zealand leads 4 to minus-1 and needs five more wins to claim the oldest trophy in international sports for the Royal New Zealand Yacht Squadron.

  Oracle was docked two points by an international jury and wing sail trimmer Dirk de Ridder was booted from the regatta in the biggest cheating scandal in the 162-year history of the America's Cup. It needs 10 wins to keep the Auld Mug.

  Skipper Jimmy Spithill said Oracle Team USA needs to regroup and make some changes. Whether they're to the 72-foot catamaran, the crew or tactics — or all three — remains to be seen. Oracle has made numerous errors this regatta and Team New Zealand continues to make strong gains sailing upwind.

  Either way, it was a stunning move for the well-funded, deep sailing team that won the America's Cup in 2010.

  After Oracle announced it was playing its card, Spithill hopped onto a chase boat and conferred with syndicate CEO Russell Coutts, who won the first two of his four America's Cups as skipper of Team New Zealand in 1995 and 2000.

  Spithill declined to recap that conversation.

  "Oh, we were just talking about rugby, weather," Spithill cracked. "No, I can't, actually. I'd love to tell you, I really would. But no."

  Asked how safe he feels, the Australian said: "You can be a rooster one day and a feather duster the next, mate."

  It's unlikely Spithill would get the boot. Early speculation was that tactician John Kostecki, a San Francisco native, could get subbed out.

  Spithill was asked if Kostecki would be on the boat Thursday, when Races 6 and 7 are scheduled.

  "I can't guarantee anything," he said. "I probably can't guarantee I'll be on there. It's too early to make a decision right now. It's really part of the reason why we played the card. We need time to assess our program and the boat. We need to get it heading in the other direction. We've got time, fortunately. There are a lot of races left."

  Kostecki usually attends post-race news conference with Spithill. On Tuesday, rising star Tom Slingsby, a gold medalist for Australia at the London Olympics and a strategist and grinder for Oracle, accompanied the skipper.

  Spithill said he was just rotating things around and it was too early to say whether Kostecki would be replaced.

  Coutts said in a text to The Associated Press that he didn't think replacing Kostecki was an option.

  "But we might look at other options," Coutts said.

  Kiwi skipper Dean Barker seemed a bit stunned when Team New Zealand was told Oracle was playing its card.

  "Oracle just pulled the pin, boys," he told his crew. "Is that 100 percent?"

  It was.

  It was an intriguing development, considering that Oracle Team USA practiced its upwind sailing and tacking on Monday, an off day, while the Kiwis chose to stay ashore.

  Wednesday is an off day. Oracle plans to go out and practice. The Kiwis plan to stay ashore, work on the boat and use their simulators to try to improve their starts, the one area where they're weak.

  Spithill said Oracle's boat is fine, which makes playing the postponement card now that much riskier, in case there is a breakdown later in the regatta.

  "We're not going to go back and massage each other's egos, I can guarantee you that," Spithill said. "But you've got to be smart about it. If all things were great, we wouldn't have played it. But we have to be honest with ourselves. We're very, very candid with each other and we're very direct. It was obvious that unless we make some changes, there's a real chance we weren't going to win the second race of the day."

  Oracle Team USA led on the first two legs Tuesday and then called for a foiling tack, a radical, quick turn around the downwind mark. The crew botched the tack and practically came to a stop, costing it almost all of its 150-meter lead.

  "Yeah, I think it was a mistake in the end," Slingsby said. "We wanted to cover the right-hand side but ideally we probably should have kept going straight and tacked when they tacked."

  Oracle has made a number of mistakes. This was just the latest, and perhaps the biggest.

  "In this racing, you only need to make a couple little mistakes here and there and they add up very quickly," Spithill said. "As we've seen in these boats, what's good or bad, depending on if you're in the lead or behind, you make a mistake, you get absolutely punished for it."

  Barker steered Team New Zealand into the cone of Alcatraz, which offers protection from the flood tide as the boats sail upwind toward the Golden Gate Bridge. By the time the 72-foot catamarans had passed Alcatraz, the Kiwis were in the lead. Their advantage was more than 300 meters halfway up the leg.

  "Obviously we're very pleased to take the win," Barker said. "It's difficult because these guys are getting off the line well and leading around mark one, so they get to dictate a little bit what's going on down the run. But the boat is going really well upwind. The guys are doing a really, really good job with the maneuvering, tacking and everything. We're taking some pretty nice little gains there."

  Besides being hurt by mistakes, Oracle Team USA continues to struggle upwind against the faster New Zealand boat. Once Barker took control, the Kiwis sailed higher and faster against the wind. Oracle had no chance to catch up.

  Spithill won the start and flew around the reaching first mark at more than 43 knots, or just more than 50 mph. He led by 4 seconds around the buoy and onto the downwind second leg.

 110. לפי מה שאני קראתי, הניו זילנדים קורעים את אורקל שוב ושוב דווקא נגד הרוח, בעוד שאורקל מצמצמת עם הרוח, אבל לא מספיק.

 111. משאירים אתכם לבד לכמה שעות….

  רעות: יהיה לינק, ואני גם אעדכן מתדרוך התקשורת הבוקר והראיונות עם השייטים לפני השיוט אם יהיה משהו מעניין.

  מנחם: הניו זילנדים אכן באופן משמעותי יותר חזקים נגד הרוח. בשיוט האחרון באופן ספציפי אורקל היו יותר חלשים אפילו יחסית לעצמם נגד הרוח (אנחנו חושבים שהיתה להם איזו בעיה טכנית על הסירה – לא שמשהו נשבר, אבל שהם עשו משהו בסירה לא נכון שהאט אותם ואני חושדת שהם יתקנו את זה היום). ממה שראינו, מצד שני, נדמה שהסירה של אורקל מסתדרת יותר טוב עם רוחות חזקות וזה יכול לשחק לטובת אורקל, כי רוחות חזקות זה בדרך כלל מה שיש כאן (ולמשל לא היה ביום הראשון של השיוטים בו ניו זילנד ניצחה את שניהם).

 112. הי שמרית!
  עדיין מחכה לשמוע ממך באימייל. שום התחייבות. סתם לא לאבד אותך!
  sefersheli@hotmail.com

  1. אל תדאג, אתה תשמע ממני. סתם לוקה בחוסר זמן קשה בימים אלו.

 113. למה לא לתת את הלינק הישיר לשידור ביוטיוב בערוץ הרשמי של America's Cup?

 114. מחכה בקוצר רוח לחזות במשהו חדש לחלוטין עבורי.

 115. אני פתוח להצעות
  בלינק שנתתי יש שידור מסקיי ספורט, עם פרשנות על הכייפאק
  אבל אם יש לך פרשנים עדיפים אני בעניין

 116. יש לי הפסקה קצרצרה בין הפלגות, ושוב אני רוצה להגיד תודה למנחם ולאתר היחידי בעברית שמסקר את התחרות המונומונטלית הזו.
  שמח שעוד אנשים נחשפים לשיט שזה אחד מענפי הספורט המרתקים שיש וחבל שבישראל כמעצמת שיט אין לו יותר חשיפה בעיתונות הספורט

  1. במעריב הבוקר היתה כתבה! (בסיסית מאד. שאני כתבתי).

  2. אנחנו כאן בזכותך ובזכות מנחם
   באמת תודה
   היכולת שלך לתאר ולהעביר את ההתלהבות שלך מדבקות
   גם לשמרית יש את זה
   וזו הגדולה באתר הזה

 117. כן, ראיתי את זה כבר הבוקר, אבל בין ריצה לרכבת כדי להגיע לשייט ובין שיחות בוקר ליד המכונת קפה במרכז תקשורת ותדרוך עיתונאים, לא הספקתי: אבל כמו שחשדנו אתמול, שינוי גדול הבוקר בסגל של אורקל, יהיה מעניין לראות מה יקרה לאור העובדה שהם באמת לא התאמנו הרבה ביחד. אבל הקולות מסביב גורסים שכבר לא מעט זמן היה קרע בין קוסטצקי לכמה מהאוסטרלים על הסירה (שלום, ספיטהיל וטום סלינגסבי), ואני חושבת שהם מלכתחילה מסתדרים טוב יותר עם איינסלי.

  מבחינת השידור ביוטיוב – השידור מצוין, השאלה רק מה יהיה עם הפרשנות היום – ביום שלישי הם שידרו את הפרשנות של NBC שאני פחות אוהבת אותה, אבל בימים הראשונים ביוטיוב היה את טאקר תומפסון וניית'ן אאוטרידג' שעשו עבודה מעולה, מקווה שהם יחזרו היום.

 118. אני יותר דלוק על המראות הנפלאים של הסירות באוויר מאשר ההסברים המקצועיים, ולכן אני כמו הדוק מסתפק בשידור של NBC.SPORT, שלפחות אני רואה אותו על 60 אינטש

  1. אייב, אם אתה נמצא בארה"ב אתה בלאו הכי לא יכול לראות את השידור ביוטיוב, אז זה בסדר 🙂 כל מה שמשודר בNBC חסום בארה"ב באינטרנט.

 119. נכנסתי הנה לראות על מה כל המהומה, והלכתי ליוטיוב. לדעתי אפלטון מגזים מאד כשהוא מתאר את המאמץ הפיזי של הימאים האלה. אז הם מסובבים גלגל הקשור לחבל. ואז נחים. ביג דיל. מרתון זה לא, ואפילו לא שחיית 400 מ' חתירה. וכל מתאבק או מרים משקולות מתאמץ הרבה יותר מכל ימאי שראיתי. אולי הידע חשוב אבל המאמץ הפיזי נטו לא נראה לי משהו מיוחד.

  1. וואו, אני אפילו לא יודעת מאיפה להתחיל. הבחורים שעושים את העבודה הקשה הם ענקיים ובכושר מטורף. כל אחד מהם שתשאל יגיד לך שמעולם הוא לא שייט על סירה שדרשה כל כך הרבה עבודה קשה. אם כבר, אחד האלמנטים הקריטיים בתחרות הזו היתה שאלמנט המאמץ הפיזי כאן הרבה הרבה יותר גדול מכל תחרות שייט אחרת, ויש לכל השייטים תכנית אימונים קשה מאד כדי להיות בכושר הנדרש כדי להשיט את זה. סירה בגובה 40 מטר ומשקל שישה טון, כן?

   ההגאי עושה פחות עבודה פיזית מהשאר, אבל התפקיד שלו אחר.

  2. אני אתן לך כדוגמא את אחד הגריינדרים בסירה הניו זילנדית, רוב וודל – פעמיים אלוף עולם ופעם אחת אלוף אולימפי בחתירה, לפי שעשה הסבה לשייט. גובה 2.01 מטר, משקל 115 קילו, והכל שרירים.

   זה מה שהוא מספר על הסירה, כמעט כאילו הוא קרא את מה שכתבת:
   "The monohulls are more about being strong. These are about being fit, fast and strong, and having agility and balance and control. You are doing 40 knots plus and you have to try to get to the other side of the boat. It's like trying to stand on a swiss ball. You almost feel a bit cheated because you watch the video afterwards and it doesn't seem to be as impressive. The G-forces, too, are unreal. You get thrown, literally."

 120. אגב, בקבוצה הניו זילנדית יש אחד הנראה לי כמו סבא בן 70

  1. זה גרנט דלטון, שהוא גם מנהל הקבוצה, גם בן 57 וגם בכושר יותר טוב מזה שאנחנו אי פעם נהיה בו.

 121. קראתי את רוב התגובות כדי להבין יותר. אפלטון, האם הבנתי אותך נכון כשכתבת שה"מפרש" הוא לא ממש מפרש אלא משהו קשיח? זה נשמע ממש מופרך.

 122. אחלה בלוג ויופי שיש עוד אנשים בעניין…

  1. אה, תראו מי כאן! עמוד הפייסבוק של אושן ניישן הוא הבית השני שלי בזמן גמר האמריקה'ס קאפ עם עדכונים יומיים וחיים גם שם. כי חלילה שאני רק אשב בשקט ואראה שיוט בלי לעשות 3222 דברים אחרים במקביל.

 123. היום שלושת שדרי NBC הם אמריקאים, וכבר נשמעים בעלי ידע עליון השלושה עד עתה (אמריקאי ושני אנגלו-סקסים)

 124. בעלי ידע עליון על השלושה עד עכשיו

 125. שמרית, עכשיו שערן סורוקה (אחד הילדים שגידלתי מאז היה בן 11 או 12!) כבר לא במעריב, אז מי עורך הספורט?

  1. יודעת על ההיסטוריה שלך ושל סורוקה – אחד מהחברים הכי טובים שלי!

   ואני אמורה לדעת את התשובה, אבל אני לא זוכרת. אשאל את סורוקה.

 126. האמריקאים פתחו בתרגיל מצויין והם בראש!

 127. 180 מטר הפרש ליאנקים

 128. אל תבלבל אותנו עם שידור חוזר, מנחם 🙂 השיוט הראשון מתחיל עוד חצי שעה.

 129. ככה זה עם אוהדי מיאמי השנה
  רואים שידורים חוזרים (-:

 130. האמריקאים ביצעו סיבוב "קצר" והניו זילנדים "רחב" ופתאום הניו זילנדים הקטינו את ההפרש. אני לא מבין בכלל מה הולך.

 131. איך מרשים לסירות קטנות להתרוצץ ליאכטות 'בין הרגליים'?

 132. איזה פראיירים האמריקאים! איזו שגיאה!

 133. חבר'ה עוד לא התחיל זה שידור של שיוט 5

 134. נראה לי שהאמריקאים נתנו את המרוץ לקיווים

 135. שוב – אם אתם רואים עכשיו שיוט, אז הוא שידור חוזר, לא שידור חי.

  אייב – היחידים שיכולים לעבור במים *בין* הסירות הם השופטים. חוץ מזה יש במים את סירות התמיכה של כל קבוצה, סירות הצלה, סירות צלמים, וכל שאר הסירות נמצאות מחוץ לגבולות המסלול.

 136. מרוץ 5 ניגמר. הניו זילנדים ניצחו ביותר מדקה

 137. אני מבולבל לחלוטין. זה היה שידור חוזר של מרוץ 5?

  1. כן 🙂 כך שאם חשבת שהשדרים שונים, אז הם לא. השיוט השישי מתחיל עוד עשרים דקות.

 138. אז מה? התוצאה עתה היא 4-1?

  1. הניקוד הרשמי 4 – 0, כי אורקל יכולים לקבל נקודות רק אחרי שינצחו בשני שיוטים (יקבלו נקודה ראשונה בנצחון השלישי שלהם בגלל הפחתת שתי הנקודות שקיבלו כעונש).

   אבל מבחינת שיוטים, ניו זילנד ניצחו ב-4, אורקל ב-1

 139. השידור מתחת לכל ביקורת. לא מסבירים מאומה.

  1. NBC נהדרים בלחרב שידורים. זה ככה גם באולימפיאדה לצערי.

   אני אבדוק אם בשידור הרשמי של הAmerica's Cup היום הם ישתמשו באותם שדרים או השדרים שלהם, כי השדרים והפרשנים שלהם הרבה יותר טובים…

 140. שמרית, כיף לקרוא אותך בכל מקום שאפשר וגם את כל השאר כאן במקום הנחמד הזה…
  חתימה טובה לכולם בהזדמנות הזו…
  ושאיינסלי בבקשה יכניס לנו קצת מתח בסיפור הזה..כי אחרת זה יגמר לנו מוקדם מדי..

 141. רואים שלשדרי NBC אין כל נסיון בשידור. אולי הם שייטים טובים אבל הם לא מבינים שהם מדברים אל קהל שלא מבין.

 142. אוקיי. מרוץ 6 עומד להתחיל. עד עתה זה היה "מהומה על מאומה"

 143. אני חוזה בשידור חוזר. איך זה ששני שייטים העומדים אחד ליד השני מסובבים גלגלים לכיוונים שונים (כל אחד מסובב גלגל, אחד בכוון השעון והשני נגד כיוון השעון)?

 144. מה? הקפטן האמריקאי הוא לא אמריקאי? יש לו מבטא בריטי או אוסטרלי

  1. כל קבוצה מייצגת מועדון יאכטות מארץ מסוימת, אבל השייטים על הסירות לא חייבים להיות על זה מאותה ארץ. תחשוב על זה ככה: לא כל מי שמשחק בריאל מדריד או ברצלונה הוא ספרדי.

 145. ממה? הקפטן האמריקאי הוא לא אמריקאי? יש לו מבטא בריטי או אוסטרלי

 146. אני קולטת דרך האינטרנט. חתיכים לאללה השייטים האלה.

 147. לפי הבנתי הניו זילנדים ניצחו 4 והאמריקאים ניצחו 1 אבל הניקוד הוא 4-0. ככה לפחות היה כתוב

  1. בדיוק, רעות! בגלל שהאמריקאים איבדו שתי נקודות כעונש, הם לא מקבלים נקודות על שני הנצחונות הראשונים שלהם (ובינתיים הם ניצחו רק אחד), לכן הם עדיין על אפס.

 148. תפישת המיקום להתחלת המרוץ נראה לי מרתק כמו המרוץ עצמו!

  1. זה אכן מרתק ומאד מאד קריטי, במיוחד עם הסירות האלו. בסוגי סירות אחרים זה יכול להיות פחות משמעותי (ברור שתמיד עדיף זינוק טוב על זינוק רע, אבל כאן הרבה יותר קשה לתקן).

 149. ומתחילים! זינוק מצוין של האמריקאים, שזה אחד הדברים שעד עכשיו הם היו יותר טובים בו בסדרה מהניו זילנדים, והם יגיעו למצוף הראשון ראשונים, שברוב השיוטים הקיץ זה היה מפתח מאד מאד חשוב.

  כמובן שזה מה שהם עשו גם בשיוט הקודם ואנחנו יודעים איך זה נגמר, אבל אם הם רוצים בכלל תקווה לנצח בשיוט הזה, הם היו חייבים לנצח בפתיחה ולהגיע ראשונים למצוף.

 150. יצאו לדרך!

 151. שמרית, כשהם קרובים, יש 'פאקה-פאקה' בין האוראקול והניו זילנדים? מקללים? מעליבים? או עסוקים מדי?

  1. כלום. מעבר לזה שהם עסוקים מדי, על הסירה של עצמם הם בקושי יכולים לשמוע זה את זה מרוב שרועש.

 152. לדעתי העובדה שישנם זרמים חזקים במפרץ מוציאה את העוקץ מהידע של הימאים כי זה לא רק רוח, זה גם זרמים של המים.

  1. אביטל, זרמים זה חלק מהידע של הימאים וזה משחק חלק מאד חשוב בשיוט. הטקטיקן על הסיפון לוקח בחשבון את הכל, רוחות, זרמים, כל דבר.

 153. שמרית, אמרתי לאשתי שישנה בחורה שעוזרת לנו להבין. היא אמרה
  SO ASK HER HOW THE HELL THE 2 BOATS ARE GOING IN TWO DIFFERENT DIRECTIONS IF THEY WANT TO REACH THE SAME POINT?
  אני חושב שאני יודע את התשובה ואני אסביר לה בשמך…

 154. הקיווי תפסו הובלה של 25 מטרים

 155. איזה יופי
  קרב על השערה

 156. אני חושבת שאפלטון הסביר את זה למעלה? אם לא, אני אסביר את זה בצורה מסודרת אחרי השיוטים של היום – כרגע אני תכף רצה החוצה לעמוד על קו הסיום מול הסירות.

  הניו זילנדים עם שיוט מאד מאד אגרסיבי עברו להוביל, מעניין אם האמריקאים יכולים לחזור. נקודה מאד מאד קריטית עכשיו.

 157. הבנתי את התרגיל שעשו הניו זילנדים שהכריחו את האמריקאים לעשות סיבוב גדול. אם הם ינצחו זה בגלל התרגיל הזה

 158. וואללה מסובך העסק

  1. מאד 🙂

   אבל ביתרון כזה, השיוט הזה הולך להיות של ניו זילנד. הם פשוט יותר טובים. שליטה הרבה יותר טובה בסירה ובתמרונים.

 159. זהו. הקיוויז מנצחים. זה היה הכל בסיבוב לפני האחרון כשהם עשו תרגיל לאמריקאים והפכו פגור ליתרון של 50 מטר, ועכשיו 250 מטרים.

 160. הניו זילנדים ניכנסו לראש של האמריקאים ועושים להם שמות במוח. נצחון נוסף גדול לניו זילנדים, ואם אני מבין קצת זה היה בסיבוב אחרי חצי הדרך שהאמריקאים נאלצו לפנות את הדרך לניו זילנדים ב-"RIGHT OF WAY".

 161. נצחון ב-47 שניות

 162. הקפטן האמריקאי (שהוא אנגלו סקסי) בכלל לא סימפטי.

  1. הוא דווקא חמוד. אבל כרגע הוא מאד מפסיד ומאד בעצבים.

 163. כן, בתחילת השידור נתנו וידאו טוב שהסביר את עניין זכות הקדימה. אני אחפש איפשהו אם יש את הוידאו – יש כמה וידאוים כאלו שעושים עבודה טובה בלהסביר את הדברים האלו.

  יש פה אלפי אנשים בחוץ, ורובם, כנראה, מניו זילנד, אז יש פה אחלה אווירה אפילו שהקבוצה הביתית חוטפת בראש.

 164. קטע שקראתי
  היום 12 ספטמבר בשנת 1895 היה מירוץ בין האמריקאים בסירה דיפנדר לבין גרמנים בסירה וולקירי 3, במירוץ השלישי שתי הסירות זינקו והגרמנים פשוט המשיכו בהפלגה מבלי להשאר במירוץ
  טענתם היתה שהאמריקאים מרמים.
  לאחר שנים איש צוות מהדפנדר, על ערש דווי בשנת 1974, הודה שהם רימו ועשו שימוש במשאבה (-:

 165. אגב, משהו שנראה לי חשוב להדגיש – בגלל הפורמט, בו הקבוצה שזכתה בפעם הקודמת מתחרה באופן ישיר בגמר והקבוצה מולה עוברת תחרות מוקדמות מאד ארוכה כדי לקבל את הזכות להתמודד מול הקבוצה שמגינה על התואר (במקרה הזה, אורקל), לקבוצה שעוברת את הטורניר המוקדם יהיה הרבה יותר נסיון תחרותי, ורואים את זה ברמת המיומנות של הניו זילנדים.

 166. כשכל הזמן דברתי על "הסיבובים" התכוונתי לזיג-זאגים שהסירות עושות. באחד הזיג זאגים הניו זילנדים עשו תרגיל בו "גנבו" את זכות הקדימה, וזה היה המרוץ, לפי הבנתי.
  לא ידעתי שמלבד הקטפן ישנו גם "טקטיקן" על הסירה.

 167. בזמן שאנחנו מדברים אמריקן קאפ, אפלטון משיט אמריקאיות זקנות על המפרשית שלו באיזה אי בקריביים ומספר להן סיפורי זוועה על כרישים טורפים לעשות אווירה.

 168. עכשיו אמרו שהרוח עלתה ל-16 קשר וכן הגאות עלתה, והאנליסט אמר ששני הגורמים הללו יתנו "מרוץ שונה" מהראשון.

 169. השיוט הראשון התחיל במהירות 12 קשר וזה עלה במהלך השיוט, אנחנו עכשיו כבר ב16 קשר וקצת וזה יעלה במהלך השיוט גם כן, ונראה שכמה שהרוח יותר חזקה זה יותר טוב לסירה של אורקל.

  סטטיסטיקות חיות למי שרוצה להתבלבל יותר: http://live.virtualeye.tv/acstats/live.html

 170. מרוץ 7 החל

 171. ושיוט 7 יצא לדרך….

 172. טוב, זזתי לראות את המשך השיוט עם הניו זילנדים בחוץ. הם הולכים לנצח גם את זה ובאופן די ברור גם את הסדרה כולה.

 173. לפי ההסבר אם הבנתי
  בזכות המפרש הקדמי שמתאים יותר
  איפה תהיה הסדרה הבאה, האם ידוע?

 174. הגברת השמנה יכולה להתחיל לשיר. גם המרוץ ה-7 לקיווים.

 175. ניו זילנד מובילה בקילומטר. אפשר ללכת לישון בישראל.

 176. פירקו אותם
  מנטלית וטכנולוגית

 177. אם עוד שייט אחד אומר "אנחנו צריכים לחשוב על כל שיוט בנפרד" עוד פעם אחת, אני מתחילה לדרוש קנס כספי כל פעם שהם אומרים את זה.

  כמות האוהדים הניו זילנדים בחוץ כאן היא מדהימה, ככה שהולכת להיות פה מסיבה גדולה בסופ"ש – אלא אם כן מתישהו בארבעת השיוטים הבאים אורקל תנצח שניים ואז נגיע לשבוע הבא…

 178. שמרית , פעם ראשונה בים?
  רוצה סיבוב על החסקה של עוזי?

 179. טוב כרגיל בים הכל התאחר ופיספסתי את כל האקשן, ומנחם הפלגנו 3 גברים, והייתה הפלגה כל כך טובה ששכחנו לחזור, ולחשוב שאני מתלהב מלהפליג 13 קשרים כשהחברה האלה עפים ב40 קשר.
  שמרית את עושה איזה סיכום יום?

  1. מיליון ניו זילנדים מאושרים ושיכורים בחוץ זה סיכום יום מספיק טוב בשבילך?

   אני יכולה לעשות סיכום אם צריך, יש לי גם ציטוטים וחוויות לזרוק פנימה.

   מחר יום חופש ויש רגאטת סופר-יאכטות! הולכת להיות על ה"אמריקה".

   1. תהני זה כיף הריגטות האלה, אמריקה היא יאכטה קלאסית מדהימה. לוקחים את זה ברצינות כמו בניפורט ובסנט בארטס או סתם מפליגים בכיף?

    1. ממה שהבנתי ברצינות, אבל עוד לא הייתי – בימים הקודמים ניצלתי את זה שאין תחרות כדי לעשות את שאר העבודה שלי כדי לא להיות הומלסית בחודש הבא אחרי שלא יהיה לי איך לשלם שכר דירה, אבל מאחר והגביע תכף נגמר, החלטתי ששווה לנצל את ההזדמנות. כבר הייתי על האמריקה פעם אחת, עשו לנו מסיבה קטנה עליו ביום ההולדת של הגביע לפני שבועיים וחצי, אבל מחר זה יהיה שונה עם כל שאר היאכטות מסביב.

  2. ראיתי שהעלית סיכום, וטוב שכך, כי אני הרגע נכנסתי הביתה ויש לי עוד מיליון דברים לעשות לפני שאני צריכה לקום מוקדם לרגאטה מחר.

   מתישהו בימים הקרובים (כדי שזה יהיה מוכן אחרי סוף התחרות) הייתי שמחה לכתוב איזה פוסט מסכם שבאמת מכסה את כל החוויות, ראיונות, דברים שאספתי, כי יש הרבה וחבל לי שילכו לאיבוד. מצד שני, זה יהיה ארוך, אז צריכה למצוא מי שיארח אותי 🙂

   בינתיים למי שמעוניין, התמונות שלי מהתחרות – גם מהמים, אווירה, אוהדים, נופים, אירועים – בלינק הבא. הכל מצולם במצלמת כיס או פלאפון, זה פשוט יומן החוויה האישית שלי. כרגע התמונות מאורגנות לפי פולדרים אבל עדיין אין הסברים, תאריכים או כותרות. מתישהו כשיהיה לי זמן.

   http://s882.photobucket.com/user/shiberman/

   1. תמיד נשמח לארח אותך פה:-)
    מומו אפילו יקח אותך חינם ב׳ ספיישל שלו

   2. שמרית הלינק לא עובד, אני מאוד הייתי שמח לפוסט מסכם בסיום התחרות ואני בטוח שלדוק לא תהיה בעיה עם זה, כל עוד בתמונות תהיה לפחות בחורה אחת בביקיני 🙂
    שיוט נעים

 180. טוב אני מקווה שהיום נראה שינוי מהשיוטים האחרונים. הרוחות נראות חזקות יותר שזה אמור לעזור לאוראקל

  1. היי ברוך השב
   קראתי שההבדל נובע מכך שאורקאל שוקלת יותר
   ולכן תמיד מופסדת נגד הרוח
   מעניין אם הצליחו לשפר

   1. הם עשו כמה שינויים ביאכטה, בעיקר קיצור החרטום (החלק הקדמי), שאמור לעזור להם אל מול הרוח. מעניין באמת עד כמה השינויים הקטנים שאפשר לעשות ביום אחד יצליחו לשנות

  2. הרוחות כל כך חזקות שיש סיכוי סביר שלא יהיה שיוט שני. זה לא יעזור לאורקל. אבל בואו נראה מה יהיה עם השיוט הראשון קודם.

   1. כרגע הרוחות הן כבר על 17-19 קשר ולראשונה יש לנו שפל ולא גאות, מה שאומר שהגבול העליון של הרוח הוא אפילו קצת יותר נמוך. מכיוון שהשרוח נוטה לעלות כאן, אני משערת שעד סוף השיוט הזה הרוח תגיע כבר לגבול העליון שלה, מה שבאמת מטיל את השיוט השני בספק. אבל כאמור, קודם נעבור את זה.

 181. אני לא קונה את הפלת האשמה על היאכטות, האמריקאיים עשו טעויות ענקיות לפחות בשניים מהשיוטים שהיו אצלם בכיס. הניוזילנדים פשוט מתואמים יותר ואוראקל חייבים לתת את כל מה שיש להם היום, בעיקר לדעת לשמור על המסלול כשהם מובילים

 182. היה פעם נסיון ישראלי להשתתף?

  1. לא שאני יודעת, אבל אני מכירה יותר משייט ישראלי אחד שמת להשתתף בזה.

 183. נראה כמו תנאים מאוד שונים ממה שהיה עד עכשיו. רוחות על הגבול העליון ושפל חזק (הזרמים יוצאים מהמפרץ). גם ההתחלה שהצוותים בחרו מאוד שונה

  1. פעם ראשונה שיש לנו שפל מתחילת הגמר, שזה גם כמובן מוריד את הגבול העליון יותר.

   איזה זינוק מזעזע של אורקל.

 184. בתחום הימי אנחנו טובים, יכול להיות מאוד מעניין, אם הקיווים יכולים, צריך שרפא"ל שיבנו איזו חללית שתתחרה

  1. ישראל לא יכולים להשקיע את הסכומים האלה. תרבות השיט שיש בניוזילנד והמדינות שמתחרות היא לא תאמן, אנחנו עדיין מצויינים בדינגים אבל כמעט ואין שייטים ישראלים בתעשיית היאכטות העולמית

   1. גם בישראל יש כמה ביליונרים. רק צריך אחד שייכנס לו הג'וק לראש….

    1. קבוצת שווארמה חזן (-:

    2. התחילו לראות יותר יאכטות גדולות ותחרויות בשנים האחרונות בארץ. מי יודע אולי יגיע היום ואני לא אצטרך להפליג בכל קצוות תבל ואוכל להתפרנס מהמקצוע הזה בארץ

 185. ספית'היל מנסה יותר מדי ופספס את ההתחלה

 186. נראה שאוראקל מצמצמים מעט. הפער עומד על 70 מטרים בלבד. ניוזילנד שומרים מצויין על המסלול

 187. וואו ממש צמוד. אוראקל נראים טוב אל מול הרוח

 188. פעם ראשונה שאנחנו רואים את אורקל יותר טובים בחלק הזה של המסלול. זה בדרך כלל הזמן של ניו זילנד לפתוח פער (היי, כתבתי כשהשדרן אמר את זה. אני צופה בשידורים האלו יותר מדי זמן, מסתבר).

  חמישים מטר וממשיך לרדת…

 189. מדהים לראות כמה מרחק אפשר לאבד על טעות פיצית. הפנייה הזו….

 190. נראה מה יקרה בחלק הבא שאמור להיות יותר טוב בצד האמריקאי. לא היה לנו כזה צמוד מאז יום ראשון…..

 191. הקיווים שומרים כל כך טוב על המסלול, לא נותנים לאוראקל לעבור אותם

 192. וואו!!! כמעט והתהפכו!!!!

 193. וואו. לא נשמתי שם לעשר שניות. ועונש לניו זילנד בנוסף.

 194. חבל"ז

 195. המירוץ של אוראקל אם לא יעשו טעויות.
  הקיווים בשוק ויש מצב שהלכה להם המערכת ההידראולית מה שיכול להשפיע גם על המירוץ השני

 196. וואו כמה דברים קרו במירוץ הזה. האוראקל בשינוי מומנטום אדיר. פעם ראשונה שהם חוזרים מפיגור ולקוחים את הקיווים דווקא נגד הרוח.
  הניזילנדים פשוט נושמים לרווחה, הם היו משב רוח אחד מהתהפכות ולמעשה גמירה של התחרות. זה הזמן להזכיר שלאוראקל יש 2 יאכטות ולקיווים רק אחת

  1. כן, זה חלק מאד קריטי. ואגב, הסירה השנייה של אורקל יותר מהירה מזו שהם שטים בה עכשיו, אבל היא יותר קשה לתפעול.

 197. יש איזה חלק בסירות שעלול להפגע ולהוצי את הקבוצה מהמירוץ?

  1. רמי יש כל כך הרבה חלקים שיכולים להוציא את היאכטות האלה מהמירוץ שזה מפחיד. מספיק בעייה בלחץ שמן כמו שקרה לניוזילנדים (זה מה שהם אומרים למרות שזה נראה כמו טעות אנוש ואיחור בסיבוב) שיכול להפוך את הסירה ולגמור את התחרות.
   בעייה במפרש הראשי תוכל לגמור יום יומיים עד שיצליחו לתקן ולקיווים אין יאכטה ספייר. אם המקרה הזה, יחד עם המקרה במירוצי לואי וויטון יתקע לדין בארקר בראש זה יוריד מהאגרסיביות של הניוזילנדים ויכול לשנות את הכל.
   קשה לי להאמין שאוראקל מסוגלים לנצח עכשיו 9 ברציפות אז הסיכוי היחידי יהיה אם תקרה תקלה עצומה ליאכטה הניוזילנדית

   1. כן, גם לי, אבל כן חשוב להזכיר שפרט לפתיחה המזעזעת אורקל כן נראו יותר טוב בשיוט הזה. יש תנאים מסוימים שבהם אורקל יותר טובים, גם רוחות חזקות יותר, וגם מצב הים יותר התאים להם לדעתי.

    קשה לי להאמין שהם יכולים לנצח 9 (עכשיו הם סוף סוף מתחילים לצבור נקודות), אבל אני רוצה שיהיה קצת יותר קרוב…

 198. אורקל, עם פתיחה די גרועה, הצליחו לחזור לא רע עוד לפני התקרית שם עם הקיווים, ככה שבהחלט יש מה ללמוד משם על מה אורקל יכולים לעשות ברוח חזקה ועם זינוק נורמלי.

  רמי – כן, הכל בערך. בשלב גמר לואי ויטון היו לדעתי שלושה שיוטים בהן אחת הקבוצות שברה משהו בסירה ולא סיימה שיוט.

  1. תודה, אני מתכוון להוציא מהיכולת להתחרות כך שיפסידו את גביע אמריקה, מאחר ואתה מציין שיש להם סירה אחת

   1. כן, זה אפשרי. אם הסירה שלהם הולכת במצב שאי אפשר לתקן (וזה קרה במהלך האימונים גם לאורקל עם הסירה הראשונה שלהם וגם לארטמיס עם הסירה הראשונה שלהם והמוות של אנדרו סימפסון), היא הושמדה מעבר למצב שמיש. הבוקר דיברנו על זה במסיבת העיתונאים ובעקרון במצבים מסוימים אם הם ניתנים לתיקון קיימת אפשרות שקבוצה תוכל לקבל יום דחייה אם צריך לתקן את הסירה ואין מספיק זמן, תלוי בהחלטת חבר השופטים, אבל אם זה טוטאל לוס אז זה טוטאל לוס.

    האמריקאים אכן יכולים להשתמש בסירה השנייה שלהם, לניו זילנד אין אפשרות כזו.

    אגב, רוחות מאד חזקות עכשיו, מאד אופתע אם יהיה לנו שיוט שני היום. אם אין לנו שיוט שני היום, אז התחרות לא תיגמר מחר כמו שאפשר היה לנחש.

    1. הקיווים מאוד ישמחו אם יבטלו את המסלול השני, נראה לי כולם צריכים להחליף מדים ולזרוק את הישנים לפח

 199. תודה לשניכם על התשובות
  קטע אדיר קבלנו

  1. לגמרי 🙂
   הקיווים החזירו את גרנט דלטון בן ה-56. כנראה שאי אפשר לתת לו לנוח

   1. שני השיוטים היחידים שגרנט לא היה בהם הם השניים שהם הפסידו. ועוד שאלו הבוקר אותם לפני השיוט אם זה שגרנט לא על הסירה זה סימן רע. הם אמרו שהם לא מאמינים באמונות טפלות. נראה לי שזה הזמן להתחיל.

    1. לא קיים ימאי שלא מאמין באמונות טפלות 🙂
     יהיה מירוץ או לא?

   2. הקריין אומר ששיטים אנשים עם הרבה אמונות טפלות
    החזירו את הלאקי צ'ארם

    1. הנה כמה בשביל הקטע:
     לא יוצאים להפלגה גדולה ביום שישי
     אסור בננות על היאכטה
     אסור נשים בחדר המנועים
     לא שורקים על הסיפון

     1. עברתי על כולם ד"א

     2. גדול

     3. יש כאלו שרלוונטיים לתחרויות שאני מכירה, כמו לא ללבוש חולצה של התחרות במהלך התחרות, לא להסתפר או להתגלח במהלך תחרות, כל מיני כאלה.

  1. תיקון, הם איפסו את שעון גבול הרוח (כל פעם שעוברים את גבול הרוח מאפסים את השעון לרבע שעה – צריך רבע שעה שבה הרוח בסדר כדי להתחיל שיוט). ואי אפשר להתחיל שיוטים אחרי שתיים ארבעים, אז אם הם מאפסים שוב את השעון אחרי 14:25, לא יהיה שיוט שני.

   כרגע השעון עדיין סופר, 12 דקות אם לא יהיה איפוס של השעון.

 200. מתכוננים לזינוק, נראה אם אורקל יכולים להשתפר הפעם אחרי הזינוק הנוראי בפעם הראשונה.

 201. יאללה התחילו

 202. הקיווים שומרים מסלול מעולה ודוחפים את המאבק לצידו השמאלי

 203. הקיווים פתחו טוב בהובלה אבל האוראקל מצמצמים במורד הרוח

 204. הרוח חזקה מדי – הולכים להפסיק את השיוט….

 205. וואו כל כך צמוד, פשוט מטורף מה שהולך היום. סוגרים את המירוץ??

 206. טוב, השיוט מבוטל, יותר מדי רוח. זה אומר שקיבלנו לפחות יום נוסף בגביע הזה…

 207. לא היום של הקיווים

 208. כמו ששמרית אמרה, לפחות הרווחנו עוד יום בתחרות 🙂
  לדעתי דווקא הניזילנדים יצאו המרוויחים הגדולים מהיום הזה, יצאו במזל מלגמור את התחרות כולה

  1. זה בטוח. אבל מצד שני תמיד יש את האלמנט המנטלי של לזכור בצורה מאד מוחשית שזה יכול לקרות ושאין להם גיבוי. אבל שלושה שיוטים וזה שלהם….

 209. מעניין אם יש אתר הימורים שמציע הימורים על מה הסיכוי שאורקל יארגנו לגרנט דלטון איזו הרעלת קיבה מחר.

 210. מנחם
  כבר כמה ימים שיש לי בעיה בכתבה הספציפית הזו. כל כמה שניות כל הטקסט של הכתבה והתגובות נעלם (אבל לא השאר), ומופיע חזרה אחרי שתיים שלוש שניות. זה מעצבן כי בכל כמה שניות אתה מפסיק לקרוא, ואז מנסה למצוא איפה הפסקת, רק כדי שהטקסט שוב ייעלם.

  האם זה קורה לעוד מישהו?

  זה לא קורה לי בכתבות האחרות, רק בזאת ספציפית.
  אולי היא כבר יותר מדי זמן פתוחה והגיע הזמן לפתוח חלון חדש?

  טפל בזה בבקשה, כי אני מרגיש את השבץ מתקרב מכל הדבר המעצבן הזה

  תודה

  1. יינון יכול להיות שזה קורה לך כשאני מעדכן את הפוסט. זה קורה כמעט כל יום כי יש יום שיוט חדש.
   סליחה

  2. קורה לי כנ"ל בכל הפוסטים, וגם מפריע לשמור, פשוט עברתי מאקספלורר לכרום והכל הסתדר

 211. וסיכום מסיבת העיתונאים, למי שמעוניין:

  מסיבת העיתונאים היומית לאחר השיוט סבבה בעיקר סביב, איך לא, הכמעט-התהפכות של הניו זילנדים, שניסו בכוח להזכיר לנו שגם היה שיוט שני שאולי הפסיק באמצע, אבל הם הובילו בו.

  "היינו הכי קרובים שאפשר להתהפכות מבלי שהדבר הזה ימצא את עצמו על הצד," תיאר הסקיפר הניו זילנדי, דין ברקר, את העמדה המדויקת אליה הגיעו, רבע שניה לפני שהצליחו לייצב בחזרה את הסירה.

  "פנינו בשנייה האחרונה," הסביר הסקיפר של אורקל, ג'ימי ספיטהיל, איך התחמקו מסירת הענק הנוטה על צידה. "כמעט עשינו פניית חירום. הופתעתי שהם הצליחו להתייצב, חשבתי שהם יתהפכו."

  כולם היו כל כך עסוקים בלהיות (עדיין) בטראומה או פוסט התקף לב מהשיוט, שאפילו העובדה שאורקל הצליחו לקחת אחד הביתה כמעט נשכחה מעשרות העיתונאים.

  "אמרתי לכם שאנחנו יכולים לנצח", ספיטהיל וידא שאף אחד לא יפספס את מה שחשוב. "אני חושב שיש לנו עוד דברים שאנחנו עדיין מסוגלים לעשות."

  "אנחנו מעודדים מהיום," טומי סלינגסבי האוסטרלי המשיך בואתו קו. "זו הפעם הראשונה שהרגשנו באמת תחרותיים נגד הרוח. הפניות היו טובות יותר ומן הסתם המהירות היתה טובה יותר. עשינו כמה שינויים בסירה אתמול והן נראו כמו צעדים טובים."

  טוב, מספיק עם זה. בחזרה לדרמה של היום. דין, איך הרגשת שם על הסירה כשהצד השמאלי שלה עלה לגובה הזה?

  "חשבתי שטוב, לא יהיה קשה מדי לקפוץ מכאן, כי הייתי בצד ימין," צחק ברקר, מחזה נדיר למדי. "אבל חשבתי על הבחורים בצד השני, זו דרך ארוכה עד למעלה. ככה זה להשיט את הסירות האלו, אילו סירות חזקות וצריך לשוט איתן ללא טעויות. עשינו טעות אחת וברור שזה עלה לנו בשיוט, אבל זה היה קרוב מאד לעלות לנו בהרבה יותר מזה."

  זה היה כל כך קרוב, עד שברקר אפילו לא היה מוכן לקחת קרדיט על ההצלחה לייצב את הסירה ולהימנע מהתהפכות. "אני חושב שמישהו הסתכל עלינו מלמעלה ועזר לנו קצת".

 212. חזרתי לפני שעה קלה מבית הכנסת. אני לא מפסיד אף 'יזכור' אף שנה בבית הכנסת. זמן מיחוחד להתייחד עם אשתלי לשעבר רינה ז"ל שניפטרה בגיל 36. אני ושתי בנותי נדרנו נדר לעשות זאת כל ימי חיינו.
  כמובן שהפסדתי את כל השיוט.
  מחר בעייה כי השיטו בדיוק בזמן של הג'איינטס נגד דנבר, אבל אחצה את המסך לשניים.

  1. הלוואי והיה לי מסך מפוצל, למזלי הקאובויז משחקים באחת והשיוט מתחיל בארבע. תראה את הלינק שצירפתי, איזה גובה החברה בצד ההפוך לרוח הגיעו.

   1. הניינרז לא משחקים עד הערב, אז גם כאן זה מסתדר.

 213. אפלטון
  זה לא קורה לי פעם או פעמיים ביום, כי אם פעם או פעמיים ב-10 שניות. זה ממש מעצבן ולא מאפשר צפייה וקריאה נורמלית.
  למה אתם מתעקשים אגב להשאיר את זה כפוסט מתגלגל? למה לא לפתוח חלון חדש, אם לא כל יום אז כל יומיים שלושה?

  1. תחליף דפדפן, אולי מוזילה

  2. יינון לי אין בעייה, אני פועל על פי הוראות, מה גם שלא תמיד יש מה לכתוב על כל שיוט בנפרד פוסט שלם בפני עצמו.
   מכיוון שזה המקום היחידי בעברית (שאני מכיר לפחות) שנותן במה לעקוב אחרי השיוטים למי שמתעניין, אני מקפיד לנסות לכתוב על כל שיוט ולא מחכה יומיים שלושה.
   היתרון של פוסט מתגלגל זה שמי שרק נתקל בזה בפעם הראשונה יכול להבין על מה המהומה. החיסרון זה שזה נראה כבד ומבולגן, במיוחד בתגובות.
   מעניין אם זה קורה לאנשים נוספים

  3. באיזה דפדפן אתה משתמש, ינון? לא נתקלתי בבעיה הזו בכלל.

 214. עדיין סיכוי האמריקנים נמוך מאוד וללא הורדתהנקודות האמריקנים היו צריכים שבעה והניו-זילנדים חמישה, ואז היה סיכוי לא רע לאמריקנים.

  1. לא ממש נכון ישראל, כי הניוזילנדים עדיין היו צריכים 3 נצחונות בלבד (זה הראשון שמגיע ל-9).
   מה שבטוח זה שזה די מוציא את הרוח לאמריקאים שאחרי שעבדו כל כך קשה על כל נצחון עדיין בלוח התוצאות הם על אפס.
   אני איתך בדיעה שהעונש מוגזם, שמרית לא חושבת כך והיא הרבה יותר מעורה ונמצאת עם האנשים המעורבים עצמם. למרות שעושה רושם שהיא מסתובבת יותר עם הקיווים אז אולי הדיעה קצת סוביקטיבית 🙂

   1. הורדת הנקודות ממש בלבלה אנשים, מה?

    האמת שהלב שלי בכלל היה עם ארטמיס, למרות שכן, אם תשאל אותי את מי מבין שתי הקבוצות אני מעדיפה, אז אני חושבת שלניו זילנדים מגיע יותר, אבל בהחלט יש כמה אנשים באורקל שאני מאד מחבבת, ואם אורקל היו זוכים הייתי מקבלת עוד גביע בבית. אבל אף אחד פה לא *באמת* אוהב את אורקל.

    אם נחזור שוב לעונש — אני חושבת שיש סיבה לזה שהם קיבלו אותו מלכתחילה, ואת זה קל לאנשים לשכוח. קראתי את המסמכים המלאים שחבר השופטים פרסם כשהם הודיעו על העונש, 30 עמודים של עבודה מאד מאד יסודית, יש לומר. קיבלתי את הרושם שהם באמת השתדלו למצוא את האיזון הנכון בין זה שהם בטוחים מאד שהיתה כאן רמאות ברמה שמגיעה עליה ענישה מהותית, וכזה שלא יאפשר להם לטאטא את מה שעשו מתחת לשטיח לבין זה של למצוא עונש שלא יכריע את התחרות עצמה.

    נתחיל מהחלקים האחרים בעונש – קנס של רבע מיליון דולר? קטן על לארי אליסון, הם לא מרגישים את זה בכלל, אז זה עונש שאין לו שום משמעות – חוץ מהאנשים שהכסף יילך אליהם (חצי הולך לנוער משכבות חלשות בסן פרנסיסקו והחצי השני לארגון שקם לזכרו של אנדרו סימפסון). הרחקתו של מאט מיצ'ל לארבעה שיוטים? הוא בלאו הכי לא היה בסגל הראשי ולאורקל בניגוד לשאר הקבוצות יש סגל יותר מכפול של שייטים בגלל שהם היו צריכים לתפעל שתי סירות במהלך כל האימונים. ההרחקה של דירק דה רידר? זה קצת יותר משמעותי כי הוא כן היה אמור להיות על הסירה ולתפעל שם את הכנף, ואני משערת שלזה כן היתה השפעה מסוימת על איך שאורקל נראים כי הוא מאד מנוסה והיה שם עם הצוות של הקבוצה הראשונה מההתחלה. מצד שני קייל לנגפורד שעשה את אותה עבודה על הסירה השנייה וגם היה עם אורקל עוד משלבי הAC45 יודע את העבודה ואני לא חושבת שראינו בעיות מיוחדות שקשורות לתפקיד הזה. כל קבוצה אחרת שהיתה מקבלת את העונש הזה היתה מתקשה יותר כי לקבוצות אחרות יש מקסימום שניים שלושה שייטים רזרבה, ולא בהכרח מאמונים על כל תפקיד בסירה. לאורקל היה "כפול" מכל תפקיד בסירה.

    אז עדיין, לא קיבלנו עונש שיש לו השפעה אמיתית, ואני מסכימה עם השופטים על זה שלתת עונש למראית עין שאין לו השפעה בכלל על הקבוצה זה לא מספיק. היה צריך משהו שישאיר אפקט אמיתי. הורדת הנקודות עשתה את זה. אבל עכשיו, תחשוב לעומק. כן, זה מתסכל לאמריקאים שבשלב הזה הם עדיין צריכים לנצח תשעה (במקום עוד שבעה) וש 6-2 היה מרגיש אחרת מ6-0, אבל צריך לחשוב בהקשר של הסירות האלו. ראינו את השיוטים בסיבובים המוקדמים ובחצי גמר וגמר לואי ויטון. היה די ברור בסירות האלו לפחות עד שלב הגמר שברגע שסירה אחת יותר מהירה מהשנייה, היא תזכה בשיוטים, פרט לבעיות חמורות בסירה השנייה (כמו הנקודה היחידה שלונה רוסה לקחה). תחת ההנחה הזו, כל קבוצה שיכולה לנצח תשעה שיוטים, יכולה לנצח גם 11. תסתכל על זה מהכיוון ההפוך. אם ניו זילנד היתה מקבלת את העונש – אתם חושבים שזה שהיו להם עכשיו חמישה לנצח ולא שלושה היה עושה כזה הבדל משמעותי? הם מסוגלים לקחת את חמשת השיוטים האלו. כן, זה עושה את החיים יותר קשים אבל זו הפואנטה: אם החלטת לרמות, יש לזה השלכות. השופטים, לפחות, אם תקראו את הדו"ח, לא השתכנעו שהיה מדובר רק בעבודה של כמה אנשים שעבדו על דעת עצמם ללא ידיעת הקבוצה. אפילו להפך: הם כותבים במפורש שהם לא מצליחים לדמיין מצב בו בקבוצה כזו ובדרך שבה אורקל עובדת, זה היה משהו שמישהו יעשה על דעת עצמו.

    השורה התחתונה היא: חבר השופטים קיים עבור סיבה טובה, וזה חבר שופטים שקשור לספורט אבל מנותק מהתחרות עצמה, והדאגה שלהם היא אינטרס לענף שייט נקי עד כמה שאפשר, שזה צריך להיות אינטרס שמשותף לכל מי שאוהב את הענף. אין שום טעם בענישה אם העונש לא מכאיב למי שמקבל אותו.

 215. שמרית יש כמה דברים שאני לא מסכים איתם באופן מהותי (ולא קראתי את המסמכים)-
  1) לא נכון לתת עונש כבד יותר לקבוצה רק כי היא עשירה יותר או חזקה יותר.
  2) במיוחד בשיט, ואת בטוח יודעת את זה- אין אדם שלא נגוע בפוליטיקה והוא אובייקטיבי לגמרי, אליסון פשוט מצטייר כנבל הגדול של עולם השיט וכולם ישמחו בנפילתו והשפלתו
  3) מבחינה שיווקית לספורט זה טעות, כולנו היינו שמחים לניצחון "פייר אנד סקוור" של הקיווים, בלי עזרת השופטים.
  4) דווקא הפעם ניתן לראות שהסירות כמעט ושוות ביכולתן. הפער נובע פשוט כי הקיווים טובים יותר ומתואמים יותר. זה לא פייר כלפי הקיווים להגיד שהסירה שלהם מהירה יותר, כי הפער פה הוא אנושי ולא טכנולוגי

 216. 1. זה דווקא בהחלט נכון: עונש חייב להיות בפרופורציות לא רק לעבירה אלא גם למי שמקבל אותו. אני חושבת שהם עשו טובה בלמצוא את האיזון בין השניים. לתת עונש כספי לקבוצה שהעונש הכספי לא ישפיע עליה זה עונש סרק, ואז מה עשית בזה.

  2. ברור שלא, אבל עד כמה שאפשר. אלו אנשים שלפחות אין להם נגיעה ישירה לתחרות הזו והם יחסית מנותקים.

  3. ורמאות ללא ענישה בספורט זה שיווק יותר טוב?

  4. זה נכון, אבל אני מדברת על הנקודה בה היינו *לפני* הגמר. דיברתי עם ניית'ן אאוטרידג' לפני הגמר והוא היה משוכנע שהגמר ייגמר ב9-0 למישהו, פשוט כי לראייתו (ולדעת הרבה אחרים), היתה חייבת להיות קבוצה שהיא יותר טובה ויותר מהירה, אפילו אם לא בהרבה, ובסירות האלו גם הבדלים קטנים הן מרחקים גדולים, מה שעושה את זה יותר קשה עבור הקבוצה השנייה לנצח שיוטים. גם אם האמריקאים היו עכשיו בפיגור 7 ולא 9 היתה להם המון עבודת השלמה לעשות, ואם הם יוכלו בשבעת השיוטים האלו להשלים פערים, למנוע מהניו זילנדים לנצח שלושה שיוטים בזמן שהם מנצחים *שבעה* נוספים, הם יגיעו לשלב של השניים האחרונים שהם צריכים לנצח כשהם כבר לא בפיגור מהפער האנושי.

  השורה התחתונה היא, האם זה שלאורקל הורדו שתי נקודות תהיה השפעה מכריעה על מי ינצח בגביע בסוף? אני חושבת שלא.

 217. וקצת בידור לשעת בוקר מוקדמת (בסן פרנסיסקו) – המפלצת של מארק הקריקטוריסט מניו זילנד (שיושב לידי כל יום ומסיח את דעתי כי אני מסתכלת על הציורים שלו במקום לעבוד) עברה זמנים קשים אתמול בזמן הצפייה בשיוט 8:

  http://www.monstacartoons.com/uploads/3/3/5/0/3350726/6023451_orig.jpg

 218. נכנסתי היום הנה לראשונה וראשי מבולבל לחלוטין. זה נראה ספורט לא רק מתקופה אחרת, אלא גם מעולם אחר, כמו שמנחם הרגיש כנראה כשראה NBA לראשונה כשהגיע מישראל לפני 55 שנים…

 219. כמה הערות כדי להכניס מעט אובייקטיביות לעניין:

  1. כאן במזרח ארה"ב העתון היחיד שמדווח על האמריקן קאפ הוא הניו יורק טיימס. איש לא מתעניין ואיש לא יודע שיש דבר כזה, מלבד עכברי שייט אמיתיים.

  2. אפילו היום בסן פרנציסקו 95% מהעניין הוא המשחק נגד סיאטל בפוטבול בעוד כמה שעות.

  3. אני אכניס כמה מהקריקטורות למאמר היום של אפלטון.

  4. אני הייתי רוצה שהקאפ כבר יסתיים כדי שאוכל להוציאו מהמשבצת בו הוא קיים כי הבטחתי שהוא יישאר בראש עד הסוף. חשבתי שיותר גולשים ייכנסו לעניין, אבל כשאין שידורי טיווי על זה, כנראה שזאת היתה תקוות שווא ללא סכוי.

  1. מנחם תוציא אותו בכיף, מי שמעוניין ימשיך לראות ולהתעניין. שייט בחיים לא יתקרב לדרגת פופולריות של ענפי הכדור, למרות ששידורי האמריקאס קאפ הקודמים זכו באמי על שידורי ספורט, 60% רייטינג בניוזילנד ומעל 50 אלף אוהדים בכל יום שיוטים בהפנינג במפרץ סן פרנסיסקו גם לא הולך ברגל.
   בכל מקרה לא צריך לדווח על כל יום שיוט ואפשר בהחלט לחכות לכתבת הסיכום של שמרית (אם תרצו כמובן)

   1. זה גם לא יקרה ביום אחד. האמריקה'ס קאפ תמיד היה הפסגה עבור חובבי שייט אבל משהו שאין סיכוי שאנשים שלא בקטע של שייט יכירו. זו הפעם הראשונה בכל תחרות שייט שהיא שבאמת נעשה מאמץ להביא את זה החוצה – גם עם מערך השידורים המדהים שלהם (שזכה באמי, כאמור) וגם עם לראשונה להביא את זה אל החוף ולאפשר לאנשים לראות את זה מקרוב, ואני אספר שאני כל הזמן פוגשת אנשים שהגיעו לכאן מתוך סקרנות לראות את הדבר הזה מקרוב ולא ראו שייט אף פעם קודם. כל יום אני עונה לאנשים על שאלות ורואה כמה הם נדהמים מלראות את הסירות האלו מקרוב. אבל לא הולך לקרות סוויץ' שתוך תחרות אחת זה פתאום יהפוך למשהו סופר פופולרי ובטח ובטח שאי אפשר להשוות את זה לפוטבול.

    כמובן שיש מקומות כמו ניו זילנד ובהם כולם מכירים ויודעים ועוקבים ואיכפת להם – הרייטינג שם השבוע ניצח את הראגבי, שזה די מדהים, אבל זה יוצא הדופן. גם הפוסט הזה הוא חלק (קטן) בלנסות לחשוף אנשים שאחרת לא היו מכירים את זה לתחרות ולענף, אבל כל תהליך לוקח זמן ולא יקרה תוך שבוע. גם לא תוך חודשיים.

    וכמו שאפלטון אמר, כמות האנשים שמגיעה לכאן, זה לא הולך ברגל. בכל השיוטים השבוע נאלצו לסגור כאן את המזח כי היו יותר מדי אנשים עליו, וזה אתר שתכננו מראש עם תחזית מסוימת למספר מבקרים, כן?

   2. אני בעד שיישאר.
    כשאתה, שמרית ורמי כותבים את השמחה הפרוורטית שלכם מהאינצידנט המוזר שמתרחש אי שם, וברור שמעניין רק אתכם ואת לארי אליסון ואיזה נוזילי, זה מצחיק וכיף לקרוא.
    כולנו קצת סוטים של המשחק, אבל אתם יותר, אז זה כיף לקרוא.

  2. יש גם לציין שבארה"ב באופן כללי ענף השייט היום לא במצב טוב – למשל, באולימפיאדה האחרונה היו שלושים מדליות אפשריות, 12 מדינות זכו במדליות וארה"ב לא היתה אחת מהן. למרות שהיו להם נציגים בכל עשר תחרויות השייט השונות, רק ארבעה מתוכם בכלל נכנסו לעשירייה הראשונה (צמד הבנות ב470 שאימן אודי גל היו מקום 9). קשה במדינה כמו ארה"ב שיש בה כל כך הרבה ענפי ספורט מצליחים להזניק את זה.

   מצד שני, דווקא במדינה כמו ישראל, שבה 3 מתוך 7 מדליות אולימפיות הן בשייט + לא מעט אלופי ומדליסטי עולם ואירופה + כמה וכמה סיומים בעשירייה באולימפיאדה, יותר מתאים לקדם את הספורט הזה.

  3. אה, ומנחם, אם אתה מכניס את הקריקטורות, אנא לנקק לאתר של היוצר – http://www.monstacartoons.com/

   1. תודה, וראיתי שיש גם אימייל ממך שעדיין לא קראתי אז תודה כפולה ומכופלת.
    בכל מקרה, אם בין השיוטים יהיה זמן, זירקי מבט לניינרס בסיהאוקס, וראי כיצד ראסל וילסון (הקוורטרבק של סיאטל) מראה לקולין קפרניק (הקוורטרבק שהפך את כל עיר גשר הזהב לסוגדת שלו) מאיזה צד משתין הדג.

    1. דג משתין מהזימים. הוא מפריש משם את כל מה שאנחנו משתינים מלמטה. כך שבעיקרון, דג משתין מהצדדים.

     1. האמת דובי שהוא משתין מהקלואקה אם נשארו כמה תאי זיכרון מצריבות השמש על מוחי.
      ואם כבר מדברים על סטייה אז איך זה שאני מסוגל להתלהב מכל ספורט, מ-MMA ועד סנוקר אבל תן לי 90 דקות לצפות בכדורגל ואני נוחר כמו תינוק על קראק.
      משהו דפוק בהוראות ההפעלה כנראה

     2. הקלואקה זה פתח הביב. משם הדג מוציא קקי ועודפי מים. עודפי אמוניה הוא מוציא מהזימים, ולכן משתין מהזימים.
      נכון שאתה יכול להגיד שהמים זה הפיפי ולהגיד שהוא עושה את זה מהטוסיק. זאת תשובה של אנשים משעממים. נגיד כאלה שהם לא אוהדי יוסטון ואמריקה קאפ.

      אגב יוסטון, שמת לב שבשקט בשקט קיבלתם כבר שני שחקנים בפרויקט שלי?

     3. בטח שמתי לב, למרות שאחד מהם היה בלחץ ווירטואלי מתון.
      אחרי שיוסטון יזכו השנה באליפות, מי מהם יכנס לפרויקט של הבן שלך?

 220. ניב, מחר אני מוריד את האמריקן קאפ מהמשבצת הראשונה כפוסט 'מודבק', ואם תכתוב כל יום מרוץ (עד הסיום) מאמר חדש עליו, זה תמיד יופיע בראש לאותו יום וחלק מהיום הבא!
  תודה לך ולשמרית שהצגתם ספורט חדש (לא לי! אני הייתי נוסע קבוע לרוד איילנד בשנים שקלאב השיט של ניו יורק היה מנצח בקלות; אבל כמובן שהמפלצות החדשות הן דבר חדש עבורי, וכנראה גם לשייטים אם בתחרות כזאת חשובה הם כמעט מתהפכים!)

  1. בכיף מנחם, אני אפסיק לכתוב על כל שיוט בנפרד ופשוט אעלה פוסט אם תהיה התפתחות דרמטית עד הסיום

 221. הניו זילנדים שוב דפקו את האמריקאים בפתיחה!

 222. האמריקאים נראים לי טוב. עושים דברים שלא עשו לפני כן!

 223. וואווווו הניו זילנדים כמעט התהפכו שוב!

 224. נצחון קל מאד לאמריקאים!

  1. זה השיוט של אתמול מנחם. זה הבעיה במסך מפוצל.
   בינתיים דאלאס מפסידים אז לפחות שאוראקל יקחו היום

  2. השיוט מתחיל בארבע

 225. סליחה.
  ראיתי שידור חוזר מאתמול (אתמול הייתי בבית הכנסת…)

 226. אפלטון אתה מהוד השרון?

  1. לא אני מגרנדה בקריביים 🙂

 227. תכף מתחילים – יום מקסים היום בסן פרנסיסקו, אבל תנאי מזג אוויר בעיתיים, תנאים מאד דומים לאתמול – שפל ורוחות חזקות, נראה איך זה משפיע על הסירות ותפעולן, ואם הם יצליחו להכניס שני שיוטים היום.

  עוד נותר לראות אם אורקל יתאפסו על הזינוקים שלהם היום.

 228. בטוח גרנט דלטון משתתף (-:

  1. אכן 😛

 229. מנחם היום אם גייל שואלת למה כל יאכטה הולכת לצד אחר תדע מה להגיד לה?

  1. כן! אבל למדתי עוד משהו חדש: השימוש ברוח שהסירה עצמה יוצרת!

 230. ובעודי בוהה בעדכוני הרוח ומחכה לתחילת השיוט זה בהחלט משהו ששווה להזכיר ובאמת משהו שעושה שייט לספורט שקשה לשידור, מהבחינה הפרקטית ביותר – קשה לקבוע לזה שעת התחלה וסיום, אנחנו תלויים במידה גדולה במזג האוויר כדי ששיוט יתחיל בזמן ולא יידחה מכל מיני סיבות. בתחרויות אחרות שאין בהן את הסירות האלו אין כזו הגבלת רוח אבל אז בדרך כלל יש מצבים שבהם אין מספיק רוח (כמו שהיה השבוע בתחרות ההכנה בסנטנדר בספרד, שם היו לנו גם גולשת רוח וגם צמד ה470) ושיוטים כל הזמן נדחו ואת שיוט המדליות הם ביטלו כי לא היתה מספיק רוח.

  בסן פרנסיסקו אף פעם אין מצב כזה שאין מספיק רוח, ככה שהם תמיד היו מסוגלים *להתחיל* בזמן, אבל בגלל שיש פה כל כך הרבה רוח ובגלל שתקנות הבטיחות קובים גבול עליון של רוח, להכניס שני שיוטים ביום היה בעייתי לפעמים, ואם אתם משדרים את השיוטים בשידור חי ופתאום אין שיוט שני, אתם נתקעים עם חצי שעה פנויה בשידור.

 231. התחלה מצויינת לאמריקאיים. בקו הזינוק עם 47 מייל לשעה

 232. איזה תרגיל
  סחתיין

 233. איזה תרגיל "חסימה" נהדר עשו האמריקאים על הקיווי ב-START!

 234. אחת הפתיחות הכי יפות שראיתי.

  עכשיו נראה אם הם יתפצלו בשער הבא – אורקל עשו את זה בהצלחה לא קטנה אתמול, וזה גם יכול להיות טוב עבור ניו זילנד לעשות אותו הדבר בדיוק, אבל השאלה היא איך אורקל יהיו היום נגד הרוח – אם ההצלחה שהיתה להם בזה אתמול היתה בגלל שינויים בסירה, אז הם אמורים להיות מסוגלים לעשות את זה גם היום.

 235. הבעייה הכי גדולה ליאכטה שבפיגור היא שהרוח המדומה תמיד מגיעה מלפנים בגלל מהירות הסירות האלה שכל כך יותר מהירות מהרוח. זה גורם לכך שהסירה מלפנים תמיד תעוות את הרוח לזו שמאחור, מה שאין בהפלגות רגילות. לכן הסירה מאחור תמיד תהיה חייבת לתפוס מרחק מזו שלפנים והם בוחרים לפצל את המסלול

  1. אני מאד אוהבת את ההדגמות שהם עושים בשידור כדי להראות את עיוות הרוח. זה מאד מאד עוזר להסביר את זה.

 236. ב-GATE השני האמריקאים עשו עוד תרגיל כשפתאום הלכו על הGATE בצד של הקיעוויי, ואילצו את הניו זילנדים להסתובב סביה ה-GATE הרחוק.

  1. מנחם נראה שלא תצליח להיפטר מהאמריקאס קאפ הזה כל כך מהר 🙂

 237. שמרית זוכרת שגולשים רבים [מינוס חבושה] מצפים בכליון עיניים לאיזה פוסט משלה?

  1. זוכרת, ומקווה שיתנו לי עוד כמה שיוטים כי יש לי הרבה מה לכתוב וצריכה זמן לעבוד על זה 😛

 238. נראה לי שהאמריקאים סוף סוף למדו להכיר את הסירה, את הזרמים, את הרוח, ומה עושים בנידון

  1. לגמרי, גם התקשורת ביניהם נראית הרבה יותר טובה. כמעט ולא היה דיבורים בין הטקטיקן הקודם להגאי באוראקל.

   1. היו הרבה שמועות שספיטהיל/סלינגסבי לא ממש מסתדרים עם קוסטצקי (כבר הזכרתי את זה למעלה), אבל קוסטצקי היה אמור להיות האס – זה שמכיר את המפרץ הכי טוב מכולם. אבל כנראה שבשלב הזה כולם כבר שטו על המפרץ כל כך הרבה שזה כבר לא כזה יתרון והאחרים כבר למדו מה שהם היו צריכים ללמוד, ואין ספק שהמשולש האגרסיבי של השייט, ספיטהיל/סלינגסבי/איינסלי, עושה את שלו. הפתיחה היום היתה בית ספר לזינוקים.

 239. אם עכשיו מרוץ ראשון
  האמריקאים לוקחים את הגביע

  1. אולי. זה היתרון שיש למרוצי לואי וויטון. מאז שהתחילו איתם כמעט אף קבוצה לא לקחה את הגביע פעמיים ברציפות. אין תחליף למירוצי נוקאאוט אמיתיים כדי להשתפר באמת

   1. אם גם במירוץ השני האמריקאים יפרקו
    יש כאן הצהרה שהקיווים יצטרכו לפתור ומהר

 240. נצחון כמעט קל מדי. אם האמריקאים לוקחים גם את השני, הכל עומד להתהפך!

 241. רואים בברור שהמרוצים המוקדמים של הניו זילנדים נתנו להם את היתרון העצום בהתחלה.

  1. עכשיו ממש מבאס שהתוצאה 6-1 ולא 6-3.

   1. מה שאמרתי מקודם עדיין תקף. אם עכשיו אורקל היו צריכים רק לנצח עוד שישה או עוד שמונה, זה לא באמת הבדל כזה גדול. אם הם יכולים לקחת שישה מהקיוויז הם יכולים לקחת שמונה, גם אם זה הרבה יותר קרוב ממה שצפינו שיהיה. ולהבא שלא ירמו.

    1. בואי נסכים לא להסכים. 🙂
     ההבדל בין 6-1 ל 6-3 הוא עצום. במיוחד בסירות שהן שוות ביכולתן ותנאים שיכולים לדפוק מירוץ בטעות אחת קטנה.
     אני עדיין לא קיבלתי את הסיבה וההסבר לרמאות. את שמעת את הגירסה של האמריקאיים?

     1. פספסתי את הפוסט הזה מקודם.

      נראה לך שהאמריקאים נתנו לזה גרסא באמת? מתנו סדרה של התחמקויות ושום דבר שנשמע כמו הסבר חצי סביר. עצם זה שהם פרשו מהוורלד סרייס וויתרו על ההישגים שלהם ישר כשנודע על זה, כמה שבועות טובים לפני החלטת השופטים והעונש, במקום להתעקש שהם בסדר, כבר אומר משהו לדעתי.
      אותי יותר מעניין ההסבר על איך הם נתפסו, לא למה הם רימו. אני משערת שהם רימו כי באורקל היתה אובססיה ממש גדולה להצליח ולנסות לסחוף את הקהל המקומי מאחוריהם בזכות יצירת תחושה שהם הפייבוריטים.

      בתכל'ס, כל הסיפור הזה משונה ממש, אבל השופטים עשו כזו עבודה יסודית מבחינת מה שהם בדקו וכל האנשים שהם דיברו איתם. לא מאמינה שהם היו נוקטים בעונש רציני בלי דברים בגו, בלי קשר לכמות החיבה שאין להם ללארי אליסון.

      שוב, אתה מדבר על הסירות של אורקל וניו זילנד כשהן שוות ביכולתן, כשהעונש ניתן לפני זה ולשופטים לא היתה אפשרות לדעת את זה, אלא רק להתבסס על השיוטים שכבר ראינו ואיך בהם קבוצה אחת תמיד היתה יותר טובה מהשנייה.

 242. נראה לי שהשעון של האתר על חורף? הכל מוקדם בשעה? או שמשהו נדפק

  1. איזו שעה אתה רואה?

   1. השעה בישראל היא 12 בלילה

 243. וקצת עזרה: יש עוד מירוץ כעת? מתי? וכמה זמן דבר כזה לוקח?

  1. אמור להיות עוד מירוץ היום, זה תלוי ברוח אבל. המירוץ עצמו לא נמשך יותר מעשרים דקות. שמרית מעודכנת יותר בזמני ההתחלה, משהו כמו עוד 20 דקות- חצי שעה אמור להתחיל המירוץ השני

   1. בעקרון השיוטים מתוכננים ל13:15 ו14:15 כל יום שעון מקומי (23:15 ו00:15).
    יש דבר כזה כאן שנקרא גבול רוח – אם יש יותר מדי רוח הם לא מתחרים, יש לזה כללים די מורכבים ולוח זמנים של איך זה עובד, אבל נכון לעכשיו הרוח אמנם מאד חזקה אבל בתוך הגבולות, והשיוט השני מתוכנן להתחיל בזמן – עוד שמונה דקות בערך.

 244. היי מנחם ראית vmg

  1. תמונה יפה, כיף לך

 245. שחר עוד 2 דקות אמור להתחיל

  1. נדחה ברבע שעה בגלל הרוח. יש מצב שיבטלו את השיוט השני כמו אתמול

 246. ואיפסו את השעון, כי עברנו את גבול הרוח. כל פעם שיש יותר מחצי דקה בה הרוח היא מעל הגבול מאפסים את השעון, וצריך לעבור רבע שעה שבה אין חצי דקה כזו כדי להתחיל שיוט.

  השעה הכי מאוחרת בה אפשר להתחיל שיוט היא 14:40, אז אם מאפסים את השעון אחרי 14:25, השיוט מתבטל, שאני חושבת / חוששת שזה מה שיקרה גם היום.

 247. אגב, נכון שאתמול ביטלו את השיוט באמצע השיוט כי עברו את גבול הרוח (וגם אם יצליחו להתחיל את השיוט עכשיו יש מצב שזה יקרה שוב), אבל אם במהלך השיוט הרוח עולה מעל הגבול אבל אחת הסירות כבר עברה את השער השלישי, השיוט ממשיך עד הסוף, גם ברוחות חזקות מדי.

 248. טוב, התחלנו בריקוד קו הפתיחה. נראה מה הם יעשו. עדיין הרבה זמן.

 249. מעניין אם בפתיחה עכשיו האוראקל ינסו משהו חדש לגמרי כשהיתרון של הקיווים. מה שהם יכולים לעשות הוא לא לנסות להיכנס למאבק על הצד השמאלי של המסלול ולגרום לקיווים להאמין שהם כן ואז ברגע האחרון לעלות על ההידרופויילים ולצבור מהירות

 250. בדיוק מה שעשה

  1. כן, אבל מהלך מצוין של ריי ודין שם בסיבוב, ובוא נגיד שאני עדיין לא לגמרי סומכת על אורקל נגד הרוח, אם כי ראינו מה הם עשו בשיוט אתמול כשהם היו בפיגור דומה, אז לך תדע. ברור שהם הולכים על פיצול בשער אבל גם הניו זילנדים יודעים את זה.

 251. הקיווים בשמירה מעולה על המסלול ושומרים על הובלה

 252. והאמריקאים כרגיל לא יציבים בג'ייבים שלהם. הם איבדו כמה שניות טובות על הסיבוב הזה.

 253. כל גורל התחרות
  תלוי בהצלחת האמריקאים נגד הרוח

 254. עכשיו הכל יקום ויפול אם הקיווים יעשו טעות תחת לחץ, מה שהם כמעט ולא עושים. האוראקל צמצמו קצת אבל הקיווים עדיין מובילים בבטחה

 255. ממש ממש קרוב עכשיו, שמעתי את כל הקהל בחוץ עושה יוווווווו ענק. בתוך מרכז התקשורת שקט לגמרי – אני חושבת שאנשים הפסיקו לנשום. כל כך כל כך כל כך קרוב.

 256. הולך להיות כאן צ'יקן

 257. פשוט פסיכי כמה שזה צמוד

 258. איזה פיספוס של אורקאל

  1. חופשי. הם מצמצו ראשונים בצ'יקן והפסידו.

 259. היה פה כל כך שקט עכשיו למרות שמפוצץ בחוץ. אפילו הניו זילנדים חטפו פה התקף לב עד שהשיוט הזה הסתיים.

  זה מץ' רייסינג במיטבו, באמת, אבל כל כך חבל על הפספוס של אורקל כאן. אבל אני חושבת שהם יכולים לקחת לפחות אחד ביום שלישי ולהאריך את זה בעוד יום יומיים ככה…

 260. היה ממש מותח, כמעט עד הסוף
  מצפים לנו מיקצים מעולים

 261. במידה ומנחם סוגר
  נעמתם לי מאוד, נתראה בפוסטים ובכתבות שלכם שאקרא

 262. אני חושבת שהפוסטים ימשיכו עד הסוף – זה פשוט לא יהיה מודבק בראשי.

 263. אני לא אכתוב פוסט על המירוץ הזה, כנראה ביום שלישי אני אכתוב פוסט שיסכם את היום הזה ושל יום שלישי (אם יהיו שיוטים). היה כיף ונחמד לדעת שיש עוד שניים שלושה אנשים שמתעניינים בספורט הזה 🙂

 264. הערה קטנה לגבי הכתבה על "הכמעט" התהפכות, מה שדין בארקר ובעיקר גלן אשבי (שישב על ההגה בבידון העליון) עשו זה להרים את הסירה אל הרוח ולתת לרוח להכנס לצד השני של הכנף ואגב כך להרים אותה..אם היה מושך הגה לירידה היה קובר את הסירה ואת החלום הניו זילנדי..

  1. האמת שלפי מה שקראתי אחר כך (הפוסט נכתב שניות אחרי סיום המירוץ) שהם שמרו על ההגה ישר והגריינדרים שמפעילים את המערך ההידראולי הצליחו להפוך את הכנף ולבצע את הסיבוב

 265. וסיכום מסיבת העיתונאים:

  יום עמוס עבר על כוחותינו בסן פרנסיסקו, ובמסיבת העיתונאים לאחר השיוטים כולם עדיין היו בשלב של להשיב לעצמם את יכולת הנשימה.

  "אם לא נהניתם מהשיוטים של היום," דין ברקר, הסקיפר הניו זילנדי, סיכם, "אתם צריכים למצוא ענף ספורט אחר לצפות בו."
  "בכנות, זה השייט הכי כיפי ומלהיב שהייתי מעורב בו", אמר בן איינסלי, הטקטיקן של אורקל. "זה מדהים להיות חלק מזה ולראות את הקבוצות מוציאות את המירב מהסירות האלו."

  "זה ספורט בהתפתחות", אמר ג'ימי ספיטהיל, הסקיפר של אורקל, "זה שם המשחק, ואנחנו כל הזמן לומדים. זה מאד נחמד לחשוב על דברים בדיעבד, אבל מה שחשוב זה מה שעושים מנקודה זו והלאה. אני חייב לתת קרדיט לבן שקפץ לתפקיד אחרי שהיה סקיפר על הסירה השנייה והוא נכנס לתפקיד מאד מהר."

  ברקר דיבר על הצורך בהוזלת ההשתתפות בגביע בעתיד. "זו תהיה חובתו של מי שלא ינצח כאן לערב יותר קבוצות. זה צריך להיות פחות יקר, הסירות האלו מסובכות ויקרות, וצריך לעשות הרבה דברים כדי לצמצם עלויות." רגע אחרי זה הוא נזכר שהוא דיפלומט שמדבר בקלישאות, והמשיך, "אבל בשלב הזה אנחנו מתרכזים רק בעכשיו. אנחנו רואים סירות נותנות ביצועים טובים בתנאים מסוימים ופחות טובים בתנאים אחרים, ואנחנו חייבים להמשיך להתפתח עד הסוף."

  "בסירות האלו אתה לא יכול להרפות לשניה," אמר גלן אשבי, אחד מהשייטים על הסירה הניו זילנדית. "אתה חייב להשאיר את הרגל על הגז כל הזמן, ואני חושב ששתי הקבוצות עשו עבודה מאד טובה בזה היום. אם אתה מרפה רק לכמה שניות אתה יודע שהסירה השנייה תהיה לידך תוך רגע."

  "תמיד יש תחושת רווחה כשמסיימים שיוט לפני הקבוצה השנייה," הוא סיכם את השיוט השני של היום, "ופה בכל שיוט יש סוג של תחושת רווחה כשמסיימים שיוט עם הסירה עדיין בחתיכה אחת."

 266. צריך להביט שוב בשידור החוזר..דין מנסה להעלות אותה לרוח בכל כוחותיו..

  1. פגשתי הלילה בדרינקים של אחרי העבודה כמה חבר'ה ניו זילנדים שנמצאים כאן לרגאטה אחרת בכלל והיו בצוות של טים קוריאה בשנה שעברה בוורלד סרייס, והם אמרו שמה שהם שמעו מהחברים שלהם בקבוצה זה שדווקא העמדה בה אורקל היתה בזמן הכמעט התהפכות מאד עזרה לניו זילנדים להעלות אותה בחזרה.

 267. testing testing

 268. מתארגנת לי ליציאה למה שיכול להיות היום האחרון של הגביע… שני נצחונות של הקיווים היום וזה נגמר.

  תסריטים אפשריים אחרים: 1. אורקל ינצחו שניים – עוד לא קרה ואם היה זמן טוב לעשות את זה בפעם הראשונה זה היום.
  2. יחלקו נצחונות ויעבירו את ההכרעה למחר.
  3. תחזית מזג האוויר להיום תגשים את עצמה ועם רוחות מאד חזקות ושפל לא יצליחו לקיים את שני השיוטים אלא רק אחד מהם, במקרה הטוב. עוד לא ראיתי תחזית מעודכנת, אבל זו היתה התחזית מאתמול.

  1. עדכון לעניין הזה – שפל והזרמים הכי חזקים שהיו לנו עד עכשיו מתחילת הקיץ מה שמוריד את גבול הרוח מ23 קשר ל20.1 בשיוט הראשון ו20.3 בשיוט השני, כשתחזית הרוחות היא 20-25 קשר, וכרגע נמצאת בטווח של 16 קשר במערב ו24 קשר במזרח המסלול. מאד מאד גבולי, נראה שאם יהיה לנו מזל יהיה שיוט אחד היום, אבל יש סיכוי סביר שלא יהיו שיוטים בכלל.

   מצד שני, אם יהיה נס גדול – ואי אפשר לדעת עם סן פרנסיסקו, אולי כן יהיו שיוטים, אז צריך לחכות ולראות…
   (כן, אני יודעת שזה לא באמת עוזר).

 269. אנחנו כבר בפיגור, ממשיכים לאפס את השעון בגלל שיש יותר מדי רוח, כרגע אנחנו 14 דקות לפני תחילת השיוט, אבל יש לי תחושה שימשיכו לאפס את זה- מי שרוצה לעקוב אחרי מצב הרוח (משחק המילים הגרוע ממש לא מכוון, אבל סליחה בכל זאת), יכול כאן:

  http://live.virtualeye.tv/acstats/live.html

  כל פעם שאתם רואים את המספר מתחת לממוצע 30 שניות מתחת ל"רוח הרשמית" בצד ימין עובר את ה20.3, מאפסים את השעון לתחילת השיוט שוב ל15 דקות…

 270. וזהו – הרוח ניצחה. השיוטים להיום מבוטלים, נשוב מחר.

 271. ואי ואי ואי איזה שעמום האמריקן קאפ הזה …
  אבל זיו ושמרית עושים מזה כאילו משהו מענין ….

כתיבת תגובה

סגירת תפריט