מעורב הופס ליום רביעי / מנחם לס

1. אדוני. שים לב לפיניקס!

אז כנראה שניתן לחשוב על דווין בוקר כאול-סטאר.

ה-40 נק' ב-15 מ-19 נגד פילדלפיה היו תעודת הבגרות שלו.

תמיד היו לו היסוסים בקשר אליו. משהו באימאג' שלו הפריע לי לשימו באותה כיתה עם הארדן, אירוינג, או ווסטברוק.

העובדה שהוא עשה את מה שעשה בהנחלת הפסד ראשון לפילדלפיה רק מעצימה את הסטטיסטיקה שלו. פעם הוא היה קולע 40 בהפסד על 30. לקלוע 40 נגד פילדלפיה ולהנחיל לה הפסד ראשון באותה הזדמנות זה כבר דבר אחר לחלוטין. אמש היה ברור לי ששים אותו בסופר-טים והוא יקלע 40. שים אותו בקבוצץ-פח? הוא יקלע 40. הוא שחקן של 40, פשוט ולעניין.

GOOD FOR HIM!

אבל רגע…

HOLD EVERYTHING. אני שואל שאלה שעצם המחשבה עליה מרעידה לי את אמות הסיפים (גיא, מה זה סיפים?): היש סכוי???…היש מקרה???…היש מצב???… שהפיניקס סאנס יעשו את הפ…פ…פ…פלייאוף?

בואו נקשיב לאחד המומחים המובילים בכל דבר שהוא פיניקס סאנס, הלא הוא ג'רלד בורקט (https://twitter.com/GeraldBourguet).

אני יודע שעצם הזכרת המילה 'פלייאוף' כשמדברים על הסאנס נותנת לגיא כאב בטן ולעידו כאב ראש. אוהדים אמיתיים מנסים לסלק מחשבות כאלה ממוחם, אבל כאן ניכנסת לעיסה צורת מחשבה הנקראית OCD וכמה שאתה רוצה פחות לחשוב על 'פ', 'ל', 'י', 'י', 'א', 'ו', 'ף', המחשבה חוזרת על עצמה. אתם לא מאמינים? תשאלו את אוהד הסאנס מס' 1 או 2 באתר. הוא יכול לתת לכם הרצאה (גם לי ישנה בעיית OCD אבל החלטתי להינות ממנה)

אז זהו. התחילו לדבר באתרי הכדורסל ובעתונים המובילים על אחת מהפתעות הפלייאוף, הפיניקס סאנס שהם 2-5 בתחילת העונה עם משחקים לא קלים כלל וכלל, ועתה כמובן מחלחל הפחד מ-JINX. הם פוחדים לבטא את המילה 'פלייאוף' , כי כמו שכתב ה- www.azcentral.com הפחד הוא ה-

"p"perpetual agony that’s hovered overhead for the better part of a decade

לכם כולם שואלים 'IS IT REAL?' אלוהים ישמור שזה לא מגדל יפהפה עשוי זכוכית שיקרוס בקרוב.

אלוהים, אולי אתה יכול לעשות מהם קבוצה שתחזיק מעמד עד הפלייאוף?

אני רק מקווה שאיש כאן לא ישאל, "מה דעתך דוק?". אני אשלח אותם לגיא או עידו לפני שהמסר יגיע אפילו למחשב.

2. פופ רוצה להופיע למשחקים עם טריינינג. 'החליפה חונקת אותי ומייבשת את מוחי'

הודעה חשובה לכל הגולשים: כשאני מצטט עם " – כמו ב- "החליפה חונקת אותי" וכולי, פופ (או כל אחד אחר) אמר זאת. כשאני מצטט עם ', כמו ה- 'החליפה חונקת אותי', פופ התכוון לומר כך אבל לא היה לו אומץ, או הוא לא רצה להשפיל את ה-NBA אז הוא אמר אותו דבר במילים אחרות, והמבין יבין. אז אני שם 'החליפה חונקת אותי' כדי שגם שימון יבין ולא יהיה חלק מהלא מבינים.

פופ מבקש מה-NBA שירפו קצת ויירגעו בקשר לקוד הלבוש כדי שיוכל להופיע למשחקים לבוש טריינינג, ולא לבוש חליפה. בקשר לעניבה, בראד סטיפנס כמעט אף פעם לא עונב. אולי מקנסים (מהמילה קנס) אותו ב-$20 כל פעם כשהוא מופיע כמו חורני, וכבר לא מדווחים על כך.

הוא לא מרגיש נוח לאמן עם חליפה. בקולחוז לא לובשים חליפות. בינינו, איזה מנהג טפשי הוא לענוב עניבות וללבוש ג'קטים בעת משחק כשצריכים להיות חופשיים בידיים, ברגליים, ובפה. גם מתחילים להזיע ולהסריח, ואז עוד צריכים לדבר עם הטיווי.

אפילו עוזרי מאמנים, מנכל"ים, וכל מי ששייך חייב ללבוש חליפה. המנהג המטופש עבר לקולג'ים ולתיכונים, שם גם 'ילדי הכדורים' (BALL-BOYS,) התחילו לבוא עם חליפות.

דויד סטרן התחיל עם המנהג המטופש הזה.

הצעתי למאמנים? לבקש עזרה (ועצות) מכמה משחקניהם שבאופנה. פופ יופיע ערב אחד לפי ההוראות של ראסל ווסטברוק, ואדם סילבר יהיה בבעייה.

************************************

ממזר, הבן של סטוקטון, כתוב לי. רק בינינו!

*********************************

3. אינגראם – בחיוך טוב אחרי פגישה מקרית עם מאמנו היקיר – "אני לא יכול לחכות להאכיל את קוץ' לוק (וולטון) ב-50 בסקרמנטו"

האדם האחרון בעולם שברנדון אינגראם ציפה לפגוש במלון 'דומיניק' היקרתי שבאזור סו-הו שבמנהטן בו שהתה הפליקנס, היה מאמנו לשעבר בלייקרס, לוק וולטון.

הקינגס שהתה באותו מלון. אינגראם חזר אמש למלון אחרי ששפך 40 בקרייר-היי נגד הנטס, ולוק עמד לשחק עם קבוצתו למחרת נגד הניקס.

היכן הם נפגשו? בחדר הכושר במלון, כשלוק מרים ברזל, ולדברי אינגראם 'לוק תמיד מבלף כאילו הוא מתאמץ; הוא אף פעם לא מזיע באמת. רק שופך מים על פניו". הוא ממשיך: "הוא תמיד אמר לי שעלי לשפר את הקרדיו (CARDIO, קיצור פופולרי מהמילה CARDIOVASCULAR) כי אני נראה שרוף ומסכן כשאני רץ למעלה ולמטה על הפארקט".

So then you went out and dropped 40?  שאל אותו עתונאי.

“I’m waiting to drop 50 on him in Sacramento,, אינגראם ענה בחיוך. "אני רוצה להראות לו שמה שהוא הציע לי – לפתח קליעת מיד-ריינג' – עובד טוב יותר אפילו מאשר מישהו ציפה. תמיד אהיה אסיר תודה ללוק על שדיבר איתי כמו גבר-לגבר ואמר לי 'או ש…או ש…"

-What else did Walton say ?

הוא אמר לי שהוא אוהב כיצד אני משחק עתה. הוא תמיד אמר לי שברגע שאתחיל לקבור את העור בחור אני אהפוך לשחקן NBA מצויין. אם לא אהפוך לקלעי אשאר בליגה רק כשחקן ממוצע. אז החלטתי שעלי לשפר את משחק ההתקפה שלי, במיוחד את הג'אמפ.

עדיין מוקדם לדבר אבל אין שאלה – לפחות לי – שאינגראם טיפס מדרגה למעלה והוא נהנה מעונתו הטובה ביותר ב-NBA. הייתי אומר אפילו BREAKOUT SEASON. זה קורה לכמה שחקנים שהפכו לכוכבים רק אחרי שהאמינו שהם יכולים לשחק הרבה יותר שהם משחקים. כאילו הם הציבו לעצמם מין מחסום מלאכותי של, נניח, 20 נק' ו-10 ריב', ולפתע משהו ניכניס להם לראש שזה רק חלק ממה שהם מסוגלים. אז בא משחק של 40 נק' ו-16 ריב', וקריירה שלמה וחדשה נולדת. 30 נק' הופך סטנדרד חדש למשחק, ולפנינו קורית מטמורפוזה מופלאה.

הפליקנס הם 6-1 אבל הם טובים הרבה יותר מהרקורד כשכמה משחקים הם הפסידו בהפרש קטן. בתהליך אינגראם קולע 25.9 נק' למשחק ב-55.2% דיוק עם 7.1 קרשים ו-4.3 סוכריות. שימון, רק שתדע – כל הנ"ל הם קרייר-היי.

אינגראם וולטון הם צמד-חמד. וולטון הגיע כמאמן רוקי ואינגראם כשחקן רוקי. הם היו יחד שלוש שנים כשבינהם נירקמים יחסים מיוחדים. אינגראם היה ילד כשלוק החל לאמן (בן 19) ולוק ידע בדיוק כיצד לדבר איתו, לעודד אותו, ולתמוך בו.

עד שאמרו ללוק שמצטערים, אבל שיילך לחפש מקום עבודה אחר.

ואז עשו את הטרייד על אנטוני דייויס ששלח את אינגראם, לונזו בול, וג'אש הארט לפליקנס.

איך אתה מסתדר בפליקנס?

I’m a tough cookie. הטרייד מהלייקרס לא היה לרוחי אבל אמרתי לעצמי שהוא ישמש לי כמוטיבציה. אני אראה להם על איזה שחקן הם ויתרו"

לוק וולטון עבר גיהנום בלייקרס. כולם ידעו שלברון הוא הבוס האמיתי, ולברון לא ניסה להסתיר זאת, כאילו שוולטון הוא כלום. לא קיים. הבוסים של הלייקרס ראו וידעו בדיוק מה הולך אבל לאף אחד לא היה אומץ לומר ללברון שלפחות ינסה להראות מין כבוד לוולטון.

ווולטון היה חייב לחיות דרך כל הדרק הזה. דראמה. DYSFUNCTION. מאמן צעיר שכולם אומרים שזוהי עונתו האחרונה כי הוא לא טוב מספיק ולא מנוסה מספיק להוביל קבוצה רחוק. לווולטון לא היתה ברירה אלא לסתום את פיו, לסבול את כל ההשפלות, ולהמשיך להגיע לאימונים כשברור היה שהשחקן הטוב בקבוצה והבוס הראשי שלה לא מקשיב, לא מתאמץ, ומחכה רק שהעונה תסתיים.

"אני מרגיש שיצאתי חזק יותר מכל העניין", אמר וולטון לאתלטיק. כנראה שזה חלק מהגדילה ב-NBA כשעליך לעבור כמה שלבים ולנסות להסתגל לכל מצב. כמובן שחטפתי כמה LUMPS (צלקות), אבל זה לא שבר אותי. להיפך. זה חיסן אותי, ולימד אותי דברים חדשים. אני לא מצטער על הזמן שהייתי בו עם הלייקרס, וגם עם לברון אין לי בעייה. לא אגיד שאנחנו מצלצלים בבוקר אחד לשני. הוא חי את החיים שלו ואני חי את חיי.

אני שמח על מה שקרה לאינגראם. הוא היה על ה-BACK BURNER בלייקרס ע"י כל האנליסטים והמדיה, כמו שאומרים. עכשיו, חצי שנה אחרי, הוא אחד מהמועמדים הראשיים שלי ל-MIP נכון להיום, לעונה זו. שחקני קבוצתו אוהבים אותו: בן ה-22 הזה הוא עדיין ילדון, אבל ילדון מתבגר עם חוש הומור משגע שקשה היה לו לשחק עם לברון שהוא 'BALL-DOMINANT' ובכך חנק ממש את אינגראם. עתה הוא חופשי לשחק את משחקו ולהראות שהוא בדרך להיות אחד הכוכבים בליגה הזאת תוך 3-4-5 שנים.

ייתכן מאד שדווקא הטורייד הזה – שבתחילה כאילו 'הרס' אותו, היעה הדבר הטוב ביותר שקרה לו עד עתה ככדורסלן!

4. העונה רק בת שבועיים וחצי וכבר מתחילים עם LOAD MANAGEMENT: קוואי יישב נגד הבאקס!

PLAYA VISTA, Calif. — Kawhi Leonard will sit out his second game this seasonאם אני אוהד הקליפרס עם כרטיס עונתי, אני מודיע על "מסיבת שריפת הכרטיסים" בכניסה ל'סטייפל-סנטר' מיחר (הערב) כשקוואי לינארד לא יעלה לשחק נגד ה-MVP של העונה שעברה Giannis Antetokounmpo .

אבל ביום חמישי, באותו אולם, הוא יעלה לשחק נגד פורטלנד.

איזו באסה. איך, איך, איך עושים תרגיל כזה על אוהדים שקונים במיטאב כספת כרטיסים למשחקים כאלה. זאת ההזדמנות של קוואי להראות לג'יאניס ני הוא באמת השחקן הטוב בעולם, אך במקום זה הוא יישדב עם פני הגולם שלו ויסתכל על המשחק.

שני השחקנים האלה – לדעת רבים הטובים בעולם – משחקים רק פעמיים בעונה אחד נגד השני. אז רבותי, תקפצו למנהלי הקליפרס. אני מתפלא רק על סטיב באלמר שמרשה לנמושות האלה לעשות נא באוזן לעשרות מיליוני אוהדים בכל העולם שרשמו את המשחק הזה כ-MUST ביומנם, וכמובן שהמשחק משודר לכל האומה.

ליאונרד קולע 29.3 נק' למשחק עם 7.3 ריב', 5.7 אסיסטים, ו-2.3 גניבות. ג'יאניס קולע 27.7 עם 14.0 ריב' ו-7.4 אס'. מי היה יותר טוב במשחק ראש-בראש? לא נדע בגלל החזירים האלה

לפעמים דברים כאלה כל כך מקוממים אותי שבא לי להפוך את האתר הזה לאתר של חץ וקשת.

5. לברון – שנראה נפלא, ומה שנכון נכון, ולא משנה מה יגיד האשך – והלייקרס עושים EPIC COMEBACK מדפיציט של 19, או בשפה שלנו 'קמבק מהסרטים' נגד הבולס

6. גם דווייט האוארד נתן את אחד ממשחקיו הגדולים בשנים האחרונות, כשהוא עושה הכל, ולברון LOVING IT!

7. תנו מבט בטריי יאנג, הקוסם החדש של ה-NBA בחזרתו למשחק הלילה. בוב קוזי מס' 2!

8. דוק גוברת על קנזס 66-68 בסיפתח לעונת המכללות ב-EPIC GAME שמתאים לאליפות!

9. גורדון הייוארד לא סתם 'חזר'. הוא חזר עם קרייר-היי של 39 נק' נגד הספארס. עם גורדון כזה, הסלטיקס הופכת למועמדת רצינית ביותר!

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 100 תגובות

 1. אמות הספים אלו העמודים שתומכים את קורת המשקוף של פתח מבנה.
  בעת העתיקה, אותם עמודים החזיקו למעשה את כל המבנה, כאשר פגיעה בהם משמעותה קריסה אפשרית של כל המבנה.
  המקור:
  ”וַיָּנֻעוּ אַמּוֹת הַסִּפִּים מִקּוֹל הַקּוֹרֵא וְהַבַּיִת יִמָּלֵא עָשָׁן“ (ישעיהו)
  .
  לכן, כאשר אמות הספים רועדות, משהו גדול צפוי להתרחש.

 2. וואלאק מה שטריי עשה ללמרקוס הבוקר יכנס להיילייטס של מהלכי העונה. ראיתי רק 8 דק אחרונות במשחק הזה היה טירוף.

  אינגראהם מנפח סטט בשיטת גנטרי כמו כל השחקנים שם, לא שחלילה אני מוריד ממנו הוא שחקן מצויין, מעט שחקנים יכולים לשים נק כמוהו בליגה אבל שציון יחזור החגיגה שלו תיגמר.
  את המקס הוא יקבל הקיץ לפחות מ5 קבוצות.

  פופ צודק די עם החרטא הזה של החליפות המאמן מזיע למוות, אפילו אני שונא חליפות ולובש אותם רק לפגישות מאד חשובות עם אנשים כבדים בעבודה.
  אין כמו שורטס וכפכפים להעביר משחק, בכלל רוצה לראות את פופ ככה 😂

  פיניקס והמאבס יתחרו על מקום בפלייאוף אם לא תכה בהם איזה פציעת כוכבים.
  אולי אפילו שניהם יכנסו כמו שפורטלנד נראית אבל אני עדיין מאמין שדמיאן יעשה את הפלייאוף.

 3. טריי "קוריוז" יאנג נתן הלילה תצוגת ניהול משחק אדירה. אני לא זוכר מי זה שכתב בבלוג החי "מסי ורונאלדו", על לוקה ויאנג (האמת היא שיש לי מעט מאוד דקות צפייה במי מהצמד, מסי את רונלדו. אבל אני מודע למשמעותם לאוהדי הספורט בעולם),
  והאמת היא שלמרות שמדובר בשחקנים בעונתם ה-2 בלבד, זה ממש לא מופרך.
  כל אחד מה-2 נותן כדורסל עילית כבר כיום. אפשר רק לפנטז על לאן הצמד הזה יכול להגיע.
  מה גם, הסיפור של הטרייד ששם את יאנג באטלנטה ואת לוקה בדאלאס, לעד יהפוך כל מפגש בין ה-2 ליריבות משמעותית.
  .
  עידן לברון מתקרב לסופו,
  יהיה נחמד לראות צמד כמו טריי "מסי" יאנג ולוקה "רונאלדו" דונצ'יץ' לוקחים את המשוכות.
  .
  תודה, מנחם.

  1. אני כתבתי מסי רונלדו. רק שיבנו לילדים קבוצה.
   בכלל דראפט 2018 מסתמן כחולני. גם אייטון יכה בגדול חכו הוא מפלצת. שגא גם רותח בokc והופך לכוכב שלהם.
   לוני ווקר עוד כמה שנים גם יפרוץ.

   1. אייטון זה אבוללה. מפלצת שלא קיימת.
    לא מצליח להחזיק מיאנג משהו רציני כרגע, למרות השלשות והתצוגות והכל.
    נראה לי כמו ניפוח בקבוצה זבל.
    לוני כישרון, יפרוץ רק לאחר שתהיה עסקת חילופי שבויים וייצא לחופשי מהגולאג של הפלח.

    1. אתה לא מחזיק מיאנג כי פישלת איתו ואתה מחכה לו בפינה 😎 מה ניפוח מספרים חח

     יאנג קולע ב50.6% מהשדה ולוקה 46.4%
     יאנג ו60.6% אפקטיבי לוקה 54.9%
     יאנג 50% מחוץ לקשת דונציץ 35.2%
     יאנג 80.8% מהקו ולוה 80.4%

     לוקה זורק 18.7 זריקות יאנג זורק 17.8 חח
     לוקה מאבד 4.7 ויאנג 5
     יאנג קולע יותר מלוקה
     ויאנג עושה הכל ב29.8 דק משחק בעוד לוקה משחק 35.5 דק

     אז איך זה בנפח זריקות 😂 הדבר שהיחיד שצדקת שהוא בקבוצה פח

     1. יאנג, אייטון ודונצ'יץ –
      דונצ'יץ' הראה שהרצפה שלו היא סופר סטאר.
      יאנג מעולה, מה שאנשים פיספסו אצלו בהתחלה זו המסירה וניהול המשחק, בעיני כדי להיות סופרסטאר אמיתי צריך הבנה ברמה הכי גבוהה ויש לו את זה.
      הספקות שלי לגבי יאנג הן לעניין הפלייאוף, שם הגודל יכול להפריע לו, אם משווים אותו לנאש או קארי, שניהם 5 ס"מ ו-5 קילו יותר. קארי למשל מסיים מעולה בצבע, כמעט 60%, יאנג 50%. מול הגנות חזקות וקבוצה מוכנה, ליאנג יש יותר חסרונות בהגנה ובהתקפה לעומת לוקה והם ינוצלו.

      אייטון – הסנטרים המובילים היום הם מכמה טיפוסים: א. יוקיץ' וטאונס שחקני התקפה עם יכולות מאד ייחודיות ב.גובר שהוא הגנה של איש אחד ג. סנטרים שמשלבים הגנה ברמה גבוהה והתקפה כמו אמביד, גאסול ודיוויס. לא רואה את אייטון מגיע לתרומה של יוקיץ' או טאונס בהתקפה ולא רואה אותו מגיע לרמה של האחרים בהגנה, כך שלדעתי הסיכוי שלו להיות סנטר טופ 5 בליגה נמוך, בשילוב עם הירידה במעמד הסנטר זה הופך אותו לשחקן שיביא הרבה פחות נצחונות מלוקה ויאנג.

      1. גם על דונציץ יחגגו בהגנה בפלייאוף אל תדאג. הגודל יפריע? ברור שיפריע, לכן צריך לבנות קבוצה סביבו שתמקסם אותו בהתקפה ותעלים אותו בהגנה.
       נאש? קרי? 5 קילו יותר? איפה נאש וקרי היו בגיל 20? רמז…בקולג'. טריי יאנג בדרך לאולסטאר. בפלייאוף שההגנות יצופפו (שהוא ישחק בק'בוצה נורמלית כן? לא עם הקולגים שיש לו היום) הקליעה שלו תהיה היתרון הכי גדול, הטווחים שהוא קולע מהם, השמירה שהוא מצריך זה בדיוק מה שמנצח פלייאופים. טרי כבר מעונה שעברה מתמודד כמעט כל משחק באופן קבוע מול דאבל טים, הדבר הזה רק מכשיר לרמות הגבוהות.
       ימים יגידו.

       אייטון? הוא מפלצת התקפית כבר היום של 25 נק למשחק, הוא הרבה יותר חזק מטאונס ויוקיץ בפיזיות. סנטר צריך לרמוס בצבע ואת זה לאייטון יש בכמויות, הוא לא צריך שלשות, הוא צריך לטחון יריבים בפוסט, בהטבעות, בריב התקפה, חצי מרחק, יש לו פוטנציאל השמדה בצבע וזה מספיק.
       בהגנה? אני חושב שהוא יהיה שומר אדיר עוד כמה שנים, מהטובים שבסנטרים. טופ 5? הוא כבר היום סנטר טופ 5 בליגה.

      2. מסכים מאוד עם שמעון לגבי השלושה, וזוכר שאמרנו את זה כבר בשנה שעברה.
       שלושתם אולסטארים, כאשר היחיד שעוד מתנדנד זה אייטון, אבל לדעתי הוא יסתום לא מעט פיות השנה או בשנה הבאה.
       השניים האחרים זה ממש פואטרי אין מושן, בעיקר יאנג. הוא לחלוטין הפרוטוטייפ של סטף, ונראה שהוא מתחיל לפרוח הרבה לפניו (כרונולוגית). אני חושב שלגבי השניים, הרבה מהשיפוט על הטרייד הולך להיות חוכמה בדיעבד. שניהם יהיו אדירים, אבל מי שיגיע להישגים קבוצתיים משמעותיים יותר ייזכר כטוב יותר, ולאו דווקא בצדק.

  2. גיא אני יכול לנחם אותך שלא לוקה ולא יאנג היו נראים ככה בסאנס. בוקר לא היה מוותר על הכוכבות בשבילם והוא היה חתום על מקס.
   שניהם פשוט קיבלו את הקבוצות באופן בלעדי כמו מוראנט. במאבס היו טיפה הפרעות וזרקו את כל מי שהפריע ללוקה, מעט מאד מועדונים היו זורקים ככה שחקנים בשביל רוקי.
   ציון בנא נפל למצב דומה ייתכן שאחרים שם יפריעו לו ולדעתי נא יזרקו אותם גם.
   אין מצב שהם היו נותנים סטט כזה וקלאץ כזה לצד בוקר הכוכב שחתום על חוזה המקס.
   עם הזמן אני מאמין שאייטון לא יפול מהם, הוא מפלצת ושיהיה מגן ברמה גבוהה אז תבינו.

   1. שלא יהיה ספק –
    אני מאוהדיו של אייטון. אני חושב שאייטון עוד יוכיח את עצמו –
    יש לו גם כישרון, גם נתונים פיזיים, וגם רצון.
    ומי יודע? אולי כשיחזור מהשעיה עדיין תהיה לו קבוצה מנצחת? . . .

    1. יש לכם כבר את 2 הסופרטארים העתידיים בוקר ואייטון. עכשיו צריך להתקדם כל שנה ולא לפשל בצוות המסייע. אתם סגורים גם עם אוברה שהוא גם צעיר.
     עכשיו הכל תלוי בהם בוקר ואייטון צריכים להפוך לסופרסטארים, בוקר כבר קרוב הבן אדם סקורר על והוא רק בן 22.
     פורזי וקולינס לא נראים לי חומר של סופרסטארים עם כל הכבוד להם.

  3. גיא כמי שצפה הרבה מאוד שעות בשניהם אז ההשוואה של רונלדו ללוקה היא יותר לשם ההשוואה. לעומת זאת ההשוואה של מסי ליאנג – כבר דומה מאוד גם במימדים (יחסית כמובן) הזריזות התנועה החלקה הטעיות הגוף אפילו דומות (כאן היילייט של מסי דווקא כן יכול לתת תמונה טובה) אבל מעל הכל זה היכולת להשחיל את הכדורים בין קווי ההגנה בזה הם מאוד מאוד דומים.

 4. תודה מנחם.
  אני חושב שזה בושה וחרפה כל השחקנים שלוקחים מנוחה מהעבודה שלהם. אם כדורסל זה העבודה שלך וזה מה שאתה עושה למחייתך ומרוויח יפה, אין שום סיבה בעולם שלא תעלה למשחק. אז תשחק פחות ותנהל דקות בצורה שונה אבל מה זה לא לעלות למגרש?
  התופעה הזאת היא פרצה לכוכבים, הם יתחילו לזרוק פס על המשחקים ואז יבואו רעננים לפלייאוף, ומי שנדפק זה האוהדים שקונים כרטיסים כדי לראות כוכב ואז הכוכב נח לו.

  1. אוהדים טפשים קונים כרטיסים. לפני הקנייה תבדוק מתי הבק טו בקים ואל תקנה כרטיסים. כולם ידעו שקאווי ינוח היום. רשמתי את סה כבר ביום א פה שקאווי ינוח.
   אפשר לא לבוא לעבודה אתה יודע כן?

 5. ****
  אני רוצה ברשותכם להתעכב קצת על הבלוג החי. אמש כמקרה מבחן. מי שאין לו כוח אז כרגיל, לגולל מתחת לתגובה הבאה. לא כואב.
  רוצה להציג תמצית מהבלוג, במובהק מתחילת משחקה של הלייקרס. הוא לא מלא, אבל נדמה לי שהוא משקף את רוח הדברים השלטת (אפשר כמובן לבדוק בבלוג החי עצמו).

  34 אשך: קרוסו אילוץ מפגר של השיטה הלברונית.
  35 יואל: איכס הלייקרס מגעילים, אני מסרב לשלוח טיטולים לקוקסינלים מל.א, גם במחירי הפסד.
  35.1 אשך: חחח.
  40 יואל: האמת צריך להודות ללייקרס על ריכוז האשפה במקום אחד, לחסוך לכולנו סירחון. כמה ג'יפה.
  40.1 אשך: +1
  42.2.1.1.1 יואל: הטיטול קקי גב יגיע באקספרס שי, תבחר צבע, אדם, חום שחור או לבן לסוטים.
  42.2.1.1.1.1. אשך: חום שחור, להסוואה במקרה של כשל.
  43 יואל: האוורד בועל הקוקסינלים,איכס ,הוא דוחה. תגיד שי,דמיין מצב שהפלול נמרח עלייך עם הזיעה המג'יפית שלו,אני מקיא.
  43.1 אשך: אני קופץ לבריכה של חומצה. להוריד ממני ת'עור.
  47 יואל: תגיד אשכנו, מה יותר נוראי לראות את הקוקסים מל.א או את הרקבונות מיוסטון עם אבו מנדבוצקס.
  47.1 אשך: הרקבונות.
  47.1.1 יואל: לא מסוגל לראות את אבו מנדבושקס והלהקה.
  49 יואל: גוווווווווווווווווו שיקגו. לקבור את הלייקרס המצחינים, לא מקבלים אפילו חצי טיטול מהפס, חולה על הבכיינות של הפלול.
  49.1 אשך: לא יודע אם ראית, הפלול זרק עונשין ועשה פרצופים עם עיניים דומעות.
  49.1.1 יואל: הוא ואבו מנדבושקס עושים לי בחילה,כל שנה זה יותר גרוע.
  54: שאדו: ראיתי שתפסו עוד שחקן צעיר בצורה מחשידה כמשתמש בחומרים אסורים. תחשבו מה יקרה לליגה אם יתפסו שחקן של מעל 15 עונות עם לפחות 3 אליפויות? מה יעשו עם כל התארים יקחו לו אותם? זו תהיה פגיעה אנושה לליגה.
  54.1 יואל: חותם על האשך האחרון של שי,שהפלול מל.א לוקח חומרים משפרים, הוא מצחין מזה.
  69 יואל: שולח לג'בל ארגז טיטולים עם אנטי קקי גב וסגירה אחורית למקלחות "אנטי הווארד".
  69.1 אשך: חחח.
  73.1 אדיסו: הפסד של "המלכה האם לברונה" הוא ניצחון של העם.
  85: אדיסו (שוב) הפסד של "המלכה האם לברונה" הוא ניצחון של העם.
  108 בלוק (חדש תמים בבלוג): לברון שומר העונה ממש טוב
  108.1 אשך: במיוחד כשהוא על הספסל.
  120 שאדו: אני לא מצליח להבין איך יכול להיות ששחקנים בשיקגו מרוויחים מיליונים על מה שהם עושים. זה נראה כמו קבוצת חובבנים.
  120.1.1 שאדו: זה או זה או שהם מוכרים משחקים. אין סיכוי שהם כאלה גרועים.
  122 שאדו: דיוויס חזר כשהמשחק גמור לשיפור סטטיסטיקה. מביך.
  127 בלוק (תמים חדש בבלוג) לא פחות חשוב מהניצחון- משחק טוב של שחקני הג'י ליג של הלייקרס.
  127.1 שאדו: זה נגד שיקאגו כן? גם אני הייתי נראה טוב אם הייתי משחק היום.
  [הלייקרס עולה ליתרון ומנצחת. הפורום משתתק].
  ***
  אני הגעתי אחרי כל אלה לבלוג, כי אני מעדיף לא להשתלב בו, בתגובה מסכמת אחת. (שוב: תמיד ניתן לגולל מטה אם זה מעייף!).
  133 stam: פרנק ווגל כנראה גאון.
  מה שראינו הערב לא היה משחק כדורסל. אלא, המשך הניסויים של תחילת העונה.
  אמר וקיים. ווגל הבטיח ניסויים עד לחזרת רונדו, דגש על הגנה, וייצוב ההרכב.
  .
  והערב: תרגול קלאצ', רבע רביעי, ובעיקר – ניסוי מחליפים.
  שיקגו בולס: קורבן אידאלי. כמו פלסטלינה. אפשר לעשות בה מה שרוצים.
  .
  כל המשחק נראה כלפי חוץ מחפיר. כי היה כזה. כולפ פרט ללברון (כי יש לו משהו להשיג בסוף, נחשו אם הצליח) – במשחק הכי רע שיש. וזה רק 20 לבולס, 20 אדיש כזה, בגלל ערב רע של השוורים מהקו.
  אבל הוא נועד כאמור למטרה אחת – להגיע לרביעי בפער גדול, אבל עדיין מחיק.
  .
  ברביעי, לפי קיו, נכנסת חמישית התת מחליפים. זו התוכנית כאמור. לא המחליפים – קצה הספסל. הווארד מדנקק, קוזמה שעד אז לא נראה בכלל, הוכנס לקצב הליגה. קוק עם ידית. קארוסו, הפקיד המתחזה מהרבעים 1-3, לובש את הגלימה והופך לקארוסו-מן.
  וכולם, בשיניים ובציפורניים. נאבקים על מקום ברוסטר. מול העיניים של לברון והגבה של AD.
  .
  ריצת 0-16 לפתיחת הרביעי. ווגל יכול לחייך. מישן אקומפלישד.
  .
  זה הזמן לסגור, כי בכל זאת, מדובר במשחק במסגרת הליגה. וללברון יש טריפל דאבל 3 רצוף להשיג. זה איזה הישג כלשהו.
  לפי התסריט, AD (שותף נפלא להצגה המלאכותית!) "נזכר לחזור", ובשלשה מאסיסט של לברון, נועל הכל, דקותיים לסיום. אסיסט שמסדר ללברון, כמובטח, עם 10-11-30, טריפל שלישי ברציפות, הראשון בלייקרס מאז מג'יק 1984.
  .
  היה זה עוד ערב בפארק.
  .
  **********
  **********
  עכשיו שאלתי אליכם. איזה משתי הגירסאות אתם מעדיפים פה בבלוג החי?
  לכל אחת הסגנון שלה, הטעם שלה.
  שואל, כי לא נראה לי ששני אלה יכולים לחיות בכפיפה אחת.
  הופס הוא אתר מתנדבים. קודם כל הדוקטור כמובן, ולצדו חברי המערכת והכותבים.
  ובקטנה, המגיבים שנותנים לו אופי, עיניים של קהל, תחושת חיוניות ואקשן. במיוחד בבלוג החי. שהוא לב כל הענין, המשחקים עצמם.
  חבל לדכא אנשים שאוהבים את המשחק, מתי לדבר עליו, קראו והשתתפו פה כל היום, חלק גדול משקיעים המון בתגובות, קמים בלילה בשעות מוזרות, ורוצים להשתתף בבלוג החי. אבל הם לא מוצאים מקום בבלוג החי הקיים היום. כי זו אינה השפה שלהם.
  זו אינה השערה בעלמא. יש יותר מדי מגיבי יום, נקרא לזה, ומעט מאוד מאוד יחסית מגיבי בלוג לילה חי.
  היו גם לא מעט התבטאויות כאלה. "אני מדיר ידי מהבלוג החי".
  .
  אז אם זה אפשרי טכנית – ובהנחה שיהיה ביקוש להצעה שלי – אולי ניתן לפתוח בלוג חי שני, מקביל. ברוח הפוסט שלי.
  אין צורך להשקיע בו. רק עמוד ריק, שיתמלא ע"י המילים והתגובות של כל אוהדי המשחק והופס, שמדירים את עצמם מהבלוג החי המוכר.
  אולי אני משוכנע מדי (כהרגלי), אבל יש לי תחושה חזקה שיהיו לא מעט שישמחו להצטרף דווקא אליו. איך נבדיל? אה, זה קל. אחרי תגובה שתיים תדעו.
  אבל זה לדעתכם המלומדת. אשמח לשמוע.

  1. סתם משהו שלא קשור
   בקשר למחקר השלשות שעשית
   לפי מה שראית התייחסת לא לכמות השלשות שהקבוצה לוקחת אלא לאחוז הנקודות שבאות משלשות מתוך נקודות הקבוצה שזה לא בדיוק אותו דבר..
   אם אני טועה תתקן אותי.
   מה שכן רואים עליה מטורפת כל שנה והעונה בעיקר עליה לא של המובילה אלא של השדה כל ה10 קבוצות הראשונות קולעות אחוז גבוה יותר של נקודות מ3 מאשר אטלנטה שהייתה שניה שנה שעברה.

   1. (יואב, בוא תפתח לזה בבקשה תגובה אחרת, עצמאית, לא משורשרת. לא רוצה לעשות פה סלט. מעדיף לקבל תגובות לתגובה המקורית, אם יהיו. תודה).

  2. לא מתאים לך להיעלב מקצת טראש בלייב.
   כל הקטע בבלוג החי זה גם קצת צחוקים או הרבה צחוקים אני למשל תמיד עם חיוך בבלוג החי, זה בריא.
   תמיד אפשר להתעלם זה האינטרנט הלו. יש מקום להכל שם אין צורך לסנן אף אחד , גם המציף ההוא חזר ראיתי עכשיו נשאר רק לידיעת הציבור שיחזור התגעגענו אליו.
   ממזר ודה שוט אתם חסרים

   1. זה לא להיעלב. זה כמו לשבת בקבוצה שיש בה כמה שפשוט צועקים באוזן, רק בכיוון אחד. זה מתיש. ואין שום טעם לנסות לדבר שם.
    פשוט ככה. אני קורא לזה גועל נפש מרוכז ותת-רמה, ובושה שאנשים בני 40-50 ומעלה עוד תקועים שם – אבל זו כבר שאלה של טעם. בכל מקרה, הרעש הוא בלתי נסבל. ולא מדובר במטחנת שמעון (הכל בטוב, זה דיבורים על כדורסל, בכיף. להיפך, תדבר). אלא בחרא מזוקק. פשוט ככה. מילולית. וחד כיווני. אז כמה אפשר?
    ותתפלא – רבים אחרים מסתלקים בדיוק רק בגלל הקומץ הזה. הניסו אותם. לא חראם?

  3. אנחנו לא נפתח עוד בלוג חי. אנחנו גם לא נצנזר.
   לטעמי, החריגה מגבולות ה-"לא נצנזר" זה כאשר התגובות הן לגופו של כותב.
   בדיחות החיתולים, ביקורת כזו או אחרת (לא משנה מידת חריפותה, אועד כמה היא נאמנת למציאות) –
   אלו בהחלט בגבולות שאלת הטעם האישי. יש לנו באתר מספיק פוסטים בהם ניתן לדון על הכל. אישית, אני בוחר להשתתף בדיונים אחרי המשחקים, וזה היות ושם באמת אפשר לנהל דיון רציני.

   1. איפה ראית במה שכתבתי בקשה לצנזר? מה פתאום.
    אני בעד פרי ספיצ', לקצה, אני בעצמי חוטא גדול בכתיבה מתגרה ופרובוקטיבית. מה יש להכחיש. זה בכלל לא עניין צנזורה. זה בלתי נסבל. מה יש להגיד – תראה את הריכוז הזה. תיכנס לבלוג עצמו. מגאפון באוזן של טיטולים. מרגיש אידיוט בכלל לנסות לכתוב שם משהו. לא אוהב להכינס לסלון עם מלא רוק על הרצפה. מקווה שאני לא לבד.

  4. אומנם יש לילות שהרמה בבלוג החי היא לפעמים קצת רדודה אבל יש לילות שלא.
   וגם חלק מהיופי באתר שכל אחד שמקפיד על גבולות הטעם הטוב יכול להגיב.
   האם זה תמיד לטעמי לא.
   תמיד אפשר להגיב מה שתרצה וואם אנשים יחשבו שזה ברמה יתפתח דיון

  5. סתם אני לא יודע אם אתה קורא את התגובות שלך אבל איך אדם ש״מעודד״ כביכול לטוהר המידות רק מטיף לשנאה ומנסה לחרחר ריבים לא מובן לי ? כל הבדיחות ברוח טובה , ויש כאלה שלא מתאימות אז מדלגים עליהם. אתה אדם בוגר.

  6. לפתוח עוד בלוג חי לטעמי מוגזם.
   .
   אותי מצחיק איך כל ההייטרים הקטנים נעלמים שפתאום לברון מחסל ברבע הרביעי.
   .
   אבל בגדול stam אתה צריך לקבל את רוע הגזרה שאיכשהו כולם כאן תומכים במחזור הבדיחות המשעממות שלהם אבל יוצאים בקול תרועה שמשהו מתרחש לצד השני, גם הקולות השפויים.
   .
   עכשיו יגידו שאני ממציא ומעליל כי אין דרך לבדוק הרי , אבל בעבודה אנחנו קבוצה של חולי nba, וכמה שניסיתי להכניס להופס התבאסו ולא נכנסים כי בשבילם פעם אחת באים לבלוג החי וזה פשוט שירשור בלתי נגמר של פיפי קקי.

    1. לא קראו הופס בכלל , אני כבר שנים חופר להם שזאת אחת ההתמכרויות הטובות.
     .
     בסוף שמישהו מקשיב לי ומוכן לנסות הם נכנסים לבלוג החי ולא מבינים ממה התלהבתי ומה בלבלתי על דיונים מרתקים ואנשים חכמים והרבה צבע ביניהם כי זה נראה להם כמו מופע שנאה ללברון בשפה די קרינג'ית

      1. לאהדה? להשניא את הנוכחות על מי שהוא לא מקומץ ההייטרים.
       אתה וברוך חריגים מובהקים. שניכם יכולים להמשיך עם השמעון ברוך בתוך האשפה, ואפשר לפעמים להיאחז בכם. ואז מחכים שגיא יגיע עם סוף המשחקים, כשנהיה נקי והצללים בורחים למאורה.
       אבל תראה איפה היתר. או בעצם איפה לא. פשוט הסתלקו.

      2. מסכים שיש ככ הרבה באתר שאדם בוגר יכול לקרוא את הרוב ולדלג על הבלוג החי אם לא בא לו טוב.
       .
       בכל מקרה הדיון הזה על האם ההייטריות הזאת לגיטימית או לא ימשיך להתנהל סחור סחור .
       .
       Stam אני חושב שורה תחתונה שאפשר להבליג

     1. תשמע זה בעיקר טעם וריח (טיטולים לא?) אבל אי אפשר לייחס לבלוג החי מה שלא שלו. יש פה כתיבה ברמה שהיא לעניות דעתי הכי טובה בעברית, ובמרחק מהשאר כולל בדיונים. אם זה מה שהם מחפשים בטוחני שימצאו את זה כאן ובשפע. מי כמןך יודע ומייצר את זה. על הבלוג החי לא קשה לדלג

      1. בףנאתר כולו? מה בכלל השאלה. אין בכלל תחרות.
       והוא יכול עוד יותר לגדול. לא רק ב nba.
       פוטבול, למשל. לא כזה מבין, אבל מבין בידענות וכתיבה. זה ליגת על – על, ועוד מגיבים דוקטורים. תקרא פעם. זה חלום לכל אוהד.
       לפוטבול יש ים אוהדים קנאים בארץ. אז איפה הם? למה לא כאן?

       להופס כולו יש פוטנציאל גדילה אדיר, ובזה אני מבין טוב, באמת.
       למשל, קודם כל להחזיר את "הפורשים" וזה קל לדעתי מהצפוי. ווים לכולם: הם צריכים קוראים, הופס צריך כתיבה וידע וסטייל ועניין. כן, גם עבור מי ש"מדלג על הבלוג החי" –
       ולמה אגב שידלג? על הלייב?? בגלל בריון שכונתי ששואב מזה כוח מדומה? חלאס. אנשים מתבגרים.
       יש עוד הרבה אפשרויות. הרבה. אבל זה כהערה על הדרך.

      2. הייתי מתדיין איתך על זה אבל זה נראה לי חסר תקווה.
       .
       כי מבחינתי אתה הבריון השכונתי – אז אני מאמין בדיאלוג אבל עד גבול מסוים שאותו עברנו די מזמן. היות ובעיניי אתה זה שעושה פה את הטרור ומבריח קוראים – ולא בבדיחות קקי פיפי אלא כמו שכתבתי לך אתמול על ענייני הדת (וזו דוגמה אחת מני רבות) שהם פשוט להכאיב לאחרים כי כנראה הם לא מספיק חשובים, ואתה הגבת איך שהגבת. אז איך אני אמור להתייחס אליך ברצינות כשאתה לא מסוגל לקחת טיפת אחריות על הדברים שאתה מתלונן עליהם?
       אגב אני הפסקתי לכנות את לברון בתור השיקוץ בעיקר כי זה הפריע למספר אנשים שאתה העיקרי בניהם.

      3. וואו. ניסני. אתה כל כך חסר הבנה, סליחה, בהבדל בין טענה שלא נעים לשמוע, שאתה חולק עליה – לאלימות מילולית, קללות והייטריזם. אגב: לא פעם ראשונה שאתה עושה את הטעות הזו.
       .
       אתה משווה בין טענה, נניח, שאין אלוהים – ל"אלוהים בן יונה?" כי זה מה שאתה עושה. ה"בריונות" שלי זה בגלל הדעות שלי, נקרא להן אתאיסטיות (לא חשוב אבל נגיד), שפשוט אתה לא מקבל! כי אתה בצד השני של שולחן הדעות! וזו בריונות?? זה פאשיזם. זה לסתום פה, "בגלל שהתוכן הציק לי". מה הציק? הוא אמר שאין אלוהים.

       אתה כל כך עושה פה סלט, במקרה הטוב. או ממציא כדי" לאזן" בחאווא, את החרא הלברוני. איזה בריונות יש בדעות?
       מצדי תמשיך אתה עם מה שכבר ראיתי, דעות ימין קיצוני לאומני פנאטי כמעט, לשיטתי, שעושות לי פריחה ובחילה. אבל בחיים לא אקרא לזה בריונות. דבר חופשי ואתמודד. זה במסגרת הכללים.
       אני בכלל מדבר פה על מגרש אחר לגמרי. חרא קקה פיפי טיטול זבל קוקסינל לברון זבל לברון חרא לייקרס חרא לייקרס צואה – גם כל האוהדים שלהם. מיליון פעם שוב ושוב בצרחות.
       זו ה"הדעה" שאיננה דעה, שלטעמי – מקווה שגם לטעמך – פשוט מחבלת ומיותרת ומרחיקה אנשים.

      4. אני אמנם כאילו אני מתדיין איתך אבל זה בעצם מיועד לשאר הקוראים לא פחות.
       אני לא יודע אם שמת לב אבל אני הייתי נוכח כאן גם ביום כיפור – אתה מבין מה זה אומר על היחס שלי כלפי אלוהי העברים. אבל בניגוד אליך אני לא מזלזל באנשים בצד השני של המפה להיפך אני מאוד מעריך אותם – כי הם לא פחות אינטילגנטים ממני, קוראים את המציאות לא פחות טוב ממני, ויש להם הבנה עמוקה לא פחות ממני. אתה בניגוד לזה פשוט משפריץ רעל – בלי ידע עמוק מדי אגב (זה שאתה מתבטא ברהיטות – אי אפשר לקחת ממך אבל מי שקורא אותך מבין שיש לך לא מעט חורים)
       אתה יכול עד מחר לקרוא לדברים שאתה אומר טענות ענייניות בעיניי ואני מניח שבעיניי הרבה מאוד מן הקוראים פה זה זלזול ודורסנות במסווה של דעות אינטלקטואליות. אתה רוצה לספר לעצמך אחרת – לך על זה ותמצא אנשים אחרים שינסו לרצות אותך כי אותי כבר התשת עם חוסר המודעות שלך.
       אתה יכול לקרוא לי פשיסט עד מחר אם זה עושה לך טוב או סותם פיות אני רק מקווה שהאדם הסביר שקורא את שנינו ידע מיהו הביריון השכונתי שרק יתנו לו כוח ביד הוא יעשה איתו דברים קשים ומי מאפשר לשני להשמיע את דעותיו (רמז: זה לרוב מי שמזדהה בשמו המלא)

      5. בסדר. לא מקבל, אבל הבנתי אותך, וגם להערות שאתה לא מסכים איתן לפעמים יש משקל מצטבר. אגב תתפלא – לא כל דוגמא מוקצנת מבטאת זלזול, למרות שהדוגמאות שנתתי אכן היו ברמת המורה ציפי. ולא כל כופר הוא בור מכללא. לעתים ההיפך הגמור. ובקטנה – לא התבטאתי בעניין כיפור (ככה אומרים אצלנו), אם רמזת לכך. פשוט לא היה. שיהיה ברור. ותודה על ההתייחסות.

      6. ל"סתם":
       באותה מידה יש הבדל בין להיות בדעה שאין בורא לעולם לבין לזלזל במישהו שחושב אחרת ולהתייחס בשנאה לדת היהודית ולשומרי מצוות כמו יחס האנטישמים ליהדות וליהודים שקיימת אצל אתאיסטים רבים.
       ובהקשר לזה אם אתה כל כך צודק אז איך אתה מסביר למשל שמדענים גדלו על השקפה לא דתית חזרו בתשובה לאחר שהכירו מקרוב את הדת היהודית כמו אלו:
       https://he.m.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7%98%D7%92%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%94:%D7%9E%D7%93%D7%A2%D7%A0%D7%99%D7%9D_%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C%D7%99%D7%9D_%D7%A9%D7%97%D7%96%D7%A8%D7%95_%D7%91%D7%AA%D7%A9%D7%95%D7%91%D7%94
       וכן אתה צריך להסביר היטב איך הדברים הבאים מסתדרים עם האתיאיזם שלך:https://he.m.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7%98%D7%92%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%94:%D7%9E%D7%93%D7%A2%D7%A0%D7%99%D7%9D_%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C%D7%99%D7%9D_%D7%A9%D7%97%D7%96%D7%A8%D7%95_%D7%91%D7%AA%D7%A9%D7%95%D7%91%D7%94

       בכל מקרה, לא משנה מהי ההשקפה הנכונה, אין מקום לשנאה בגלל שלא מתאימים לאג'נדה החילונית-שמאלנית שלך. מספיק שונאים בעולם אותנו היהודים. בזכות הדת היהודית שאתה כל שונא העם היהודי יכול היה לשמור על זהותו ולהגיע למצב של הקמת מדינה. בדרך האתיאיסטית שלך העם היהודי כבר היה מתבולל בין העמים. אז קצת כבוד בסיסי לדת של העם שלך!

      7. #התחלנו

      8. תודה, ציפור.

      9. המשך ל"סתם":
       וכן עליך להסביא איך הדברים הבאים מסתדר עם השקפתך:
       https://judaism.walla.co.il/item/2731108https://m.ynet.co.il/Articles/4405139 (התייחסות לכך שאמונה דתית היא הדבר הטבעי והבריא לגוף ולנפש – נמדד בהשוואה כליל בין שומרי מצוות לאלו שאינם)

       וכך עליך להסביר, מדוע דווקא מתוך התרבות החילונית יצאו התופעות האנטי מוסריות ואנטי חברתיות ביותר שמראות על שחיתות מוסרית של התרבות החילונית כמו המתירנות המינית, כמו ניבולי פה וגסויות שהכניסו לעברית רק חילונים, מסיבות הסמים והמין, תעשיית המין, קטינים ואף ילדים שצופים במין ואף מתעסקים במין כשהתופעה מתרחבת והגיל יורד, וכדומה, כשכל התופעות המגעילות ומכוערות ביותר והלא לגיטימיות האלו לא היו יכולות להיות ללא החילוניות. בהשוואה כללית ציבור שומרי המצוות הרבה יותר ערכי ומוסרי ועדין מציבור אחר כפי שאמר רופא ערבי שעבד בסביבה חילונית ומאוחר יותר בסביבה חרדית.

       אך בכל מקרה, אין מקום לשנאה בינינו, לא משנה מהי ההשקפה הנכונה.

       לחגי: כל הכבוד שאינך אנטי דתי כזה לעומת אתיאיסטים רבים, אך מה ששאלתי את סתם לגבי איך הדברים שבקישורים ודברים אחרים מסתדרים עם השקפתו, שייך גם אליך.

      10. *עליך להסביר

      11. חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
       מה נהיה פה? אני עוזב לחצי יום ואנשים פה איבדו את הצפון?
       חזרנו לוויכוח הגדול?

      12. לסתם: תודה לך, על השנאה החולנית למסורת של העם שלך ולשומרי מצוות כמו שנאת האנטישמיים ליהדות וליהודים כי אתה חושב שהשמש זורחת לך מהישבן החילוני-שמאלני קיצוני שלך.
       תלמד מחגי שמבין שבכל זאת עליו לכבד את המסורת של העם שלו שכאמור בלעדיה לא היה עם ישראל.

      13. ישראל אם להיות כנה אז אתה לא בדיוק משיג את המטרה כי הטיעונים הללו איך נאמר? לא הכי טובים בלשון המעטה. ולחזור עליהם מליון פעם? יוצר יותר חילול ה' לדעתי. "כשם שמצווה לומר דברים הנשמעים.." אתה בטח יודע את ההמשך. תעשה עם זה מה שאתה רוצה.

      14. לד"ר הופמן: זה כי ראיתי בתגובה של חגי לסתם ביקורת על הזלזול שלו במי שמאמין באלוקים. וכל פעם כשאני רואה זלזול/שנאה כלפי האמונה הדתית או כלפי אנשים שומרי מצוות או שניהם, אני מגיב כך כתגובה הולמת לשנאה והזלזול הזה שאין לו מקום בינינו ולא משנה מהי ההשקפה הנכונה.

      15. לחגי:
       מדוע הטיעון של מדענים שגדלו על השקפה חילונית וחזרו בתשובה לאחר שהכירו את השקפת היהדות, הוא לא טיעון טוב?

       מדוע הטיעון בשבהשווה כללית שומרי המצוות יותר ערכיים ומוסריים ועדינים מאלו שאינם כפי שטען הרופא הערבי שהכיר גם חילונים וגם חרדים, אינה טיעון טוב? אשתו של אורי זוהר חזרה בתשובה שבעלה הפך ליותר עדין ומכבדה הרבה יותק לאחר החזרה בתשובה והילדים הפכו ליותרנעדינים ומכבדים הרבה יותר את הוריהם לאחר שנכנסו לחינוך חרדי.

      16. *"…חזרה בתשבה כי בעלה…"

      17. ישראל אם תרצה נמשיך במייל כי הבמה הזו היא לא המקום.
       hanissani@gmail.com
       אבל בלי קשר זה שאתה חוזר וחוזר על אותם טיעונים כל כך הרבה פעמים – זה מייצר תחושה שאתה לא מאמין שאנשים מספיק חכמים בשביל להבין ועדיין לא לקבל את זה. בעיניי זה עושה יותר נזק מתועלת או יותר חילול ה' מקידוש ה' שאני מניח שזו המטרה שלך. זה פשוט מייצר אנטי. אז אנא ממך תקבל גם אתה שחושבים אחרת ממך.

      18. זהו שתגובתי כמגד האנטי של "סתם". כדמישהו מגיב בתגובה אנטי דתית כפי שסתם עשה והעברת עליו ביקורת על כך, אז תגובתי התגובה הראויה לתגובה אנטי דתית.
       מצדי שלא יהיו דיונים על כך כלל בהופס על בשביל סה שהאנטי דתיים החולניים ישאירו לעצמם את הדעה היהודואנטישמית שלהם ונתרכז בגיונים ספורטיביים בלבד וכדורסלניים בפרט.

  7. התלבטתי אם לחשוף אותך או להחליק לך אבל מכיוון שאני לא רוצה "ללכלך" למנחם את התגובות במעורב שלו בדברים לא רלוונטים, שרק פחדן מסוגך יבחר לשים אותם פה ולא בבלוג החי איפה שכביכול מפריע לך וברור למה, בחרתי להחליק הפעם.
   למרות שאתה חוזר למשוך בזנב בצורה מופגנת עד שתקבל שוב פעם ביס.

 6. מגיב לסתם
  בקשר לתגובת השלשות
  לאחר עיון בנתונים נראה לי שהייתה טעות קלה במחקר
  והוא הסתכל על אחוז הנקודות מ3 מתוך כלל הנקודות ולא על אחוז השלשות מתוך כלל הזריקות.
  בעוד בנתון הראשון יש עליה שנתית קבועה של כמעט כולם
  בנתון השנה העונה יש בלאגן וקשה לחזות אם זה סתמי או מגמה.

  1. "המחקר" שלי, סתם לשאוב נתונים, היה כמות הזריקות ל-3 – מסך הזריקות הכללי.
   בכלל לא קשור לאחוזי הקליעה. אלא, כמה זרקו.
   למשל, מזכרוני, עד לפני 4-5 שנים, הקבוצה שזרקה הכי הרבה מה-3, הגיעה לסך של פחות מ-30 אחוז מהזריקות.
   עכשיו זה כבר נהיה הנורמה. לפחות.
   היום קבוצות כמו יוסטון ומילווקי, שוב מזכרוני, כבר מגיעות לסך כמעט חצי מהזריקות הכולל! כל איום שני – מהשלוש. מגמה מובהקת, מטאורית, שלא נראה שיש לה סוף.
   זה פתח, מצע לדיון, על נחיצות השיטה, על "האם המשחק נהרס", ועוד. אבל קודם כל, נתוני יסוד.

   1. בלי לשפוט, טוב או לא טוב, זו היא מהפכת השלשות על שם דריל מורי.
    מאז 12/13, יש עלייה הדרגתית של כמות הניסיונות מטווח השלוש מתוך סך הזריקות מהשדה בליגה.
    לפני המעבר של הארדן ליוסטון, הייתה תקופה די ממושכת בה המספר עמד על 22 וקצת אחוז.
    מאז, יש טיפוס הדרגתי ויציב, עד לנתון של העונה: 37.9%
    כמובן שזו יוסטון שמובילה עם 52%, אבל הבאקס לא הרבה מאחור עם 47.8%, הנתון הרביעי הכי גבוה בתולדות הליגה, אחרי יוסטון של 18 – 19 – 20 .

    1. מילווקי היתה עד לפני רגע אחרונה עם 15 אחוז… מה שקורה שם ממש קיצוני. השנה היו כמה משחקים של 60 פלוס, נגד מיאמי היה הכי מובהק, היה שם יתרון עצום שנמחק להפסד מפתיע – הכל, חיים ומוות על השלוש.
     לי זה עדיין עושה גירוד. זו סטריליזציה של המשחק. במקום * גם* קרבות חי"ר ושריון, לא רק –
     חצי מהקרב" נעלם". זה טילים מרחוק, מעבר לעננים, כשאתה לא רואה בכלל אקשן אנושי.
     הופ, אדם זורק ממרחק עצום. זהו. מצאנו מישהו. זורק מהשלוש. כן כן לא לא.
     אם לא קוראים לך סטף – תכלס זה נורא משעמם, מהר מאוד. הישגים, עניין אחר. אסתטיקה ומנעד עשיר? אוי.

    2. זה ללא ספק יוסטון מובילה בענק בכל קטגוריות של שלשות מאז דריל מורי.
     זוכר שהיה דיון מי התחיל את זה ובראש של כולם זה גולדן פשוט בגלל שהם קולעים מעולה ובגלל הספלאש בראוור אבלאם מסתכלים על הנתונים זה יוסטון בוהק
     (גם באחוז הזריקות משלוש גם מאחוז הנקודות שנקלעות משלוש ועוד)

 7. אי אפשר שלא לדבר על יאנג שנכון להיום מציג את היכולת של השחקן הטוב בעולם הוא פתח בקליעה נוראית , וגם כשהכדור לא נכנס ניהל בצורה מופתית את המשחק היה עם 0-8 מהשדה ו8 אסיסטים, ואז היד התחממה והוא קבר את הספרס, הוא כבר היום סופרסטאר איזה קליעה איזה ניהול משחק איזה זריזות מהירות שליטה בכדור לילד יש הכל ברמה הגבוהה ביותר.

  1. עכשיו צריך למצוא לו קליי. הוארטר זה לא זה, הם התבלבלו עם טיילר הירו אולי? לא שהוא קליי אבל בכל זאת גם קליי לא היה קליי ישר…
   לקוות שהאנטר יתבסס יותר נראה עם פוטנציאל האמת להיות אחלה משלים ולמצוא סנטר סביר.

   1. כן, במזל שלו בניגוד לדונציץ (שגם בוא סופרסטאר כבר היום) שאטלנטה לא שרפו את כל השכר שלהם על שחקנים משלימים, לדאלאס שעון החול אזל זה הייתה השנה היחידה להוסיף עוד שחקן מקס לצידם, אני גם לא מחזיק מפורזינגס כל כך הילד פחדן אף פעם לא נכנס לצבע בגובה שלו, אם אמרנו שהוא יעבור לשחק כסנטר טעינו.

 8. נפלא דוק, נהניתי מאוד, תודה רבה.
  אינגרם ישב בדיוק על המשבצת של לברון שהגיע ותפס לו אותה.
  עדיף לו ולוולטון להצליח במקום אחר.
  מקווה ששתי הקבוצות הסימפטיות שלהם יצאו מהפתיחה הרעה.
  הלייקרס שיחקו חרא הלילה (שוב), אבל שיקגו בקריסה מהדהדת. היה מביך אבל צפוי.

 9. בינתיים מאמני העונה זה מונטי ואחריו לויד פירס. ההגנה של ההוקס ממש מפתיעה אותי, חשבתי יראו כמו הגנת הפליקנס ואשכרה למרות הכשרון הדל מנסים שם ואפילו מעלימים קצת את יאנג,הוא עושה עבודה אדירה שם, באסה על ההשעייה של קולינס אבל זה מה יש.

  כשלון העונה זה הבולס שנראים נורא, תעיפו כבר את בוילן למה בדיוק מחכים? לא יכול להיות שקבוצה עם וויט, לאבין, מארקנן תאיים על המקום האחרון במזרח.

  אוטו פורטר הזה פח מטורף

 10. את הכינוי המתפנה "הקוריוז" אפשר להעביר לקובי ווייט.
  מודה, לא ראיתי את שיקגו עד הערב, בושה לי וקצת להם. ופתאום עולה מהספסל, לא ידעתי שזה הוא, איזה ננס, רזה, נראה בן 14,ועוד כרבולת כזו, שעושה אותו עוד יותר גמד.
  ממש צחקתי בהתחלה. ספונטני. מה זה הילדון הזה? יהרגו אותו שם!
  ועד הסוף צחק עלי בחזרה. פנתר.
  חתיכת תופעה יש פה.
  אולי הכינוי "הקוריוז" יקפיץ גם אותו, והבולס צריכים כזה.

 11. מה נסגר עם הסטטיסטיקה הזו? אתמול בוקר 15-19, היום היוורד 17-20.
  זה מספרים של יאניס.
  איפה הימים שבין 40 נקודות היית צריך 30 זריקות מהשדה או 15 קליעות עונשין?
  כתבתי ונזכרתי שלפני כמה ימים דיוויס עשה את זה, אבל אתם מבינים את הכוונה

  1. הייוורד בכושר נהדר העונה. זה ממש משמח שהוא חזר לעצמו (הלוואי וימשיך בכושר הזה עד לסיומה של העונה).
   רק הערה אחת קטנה על נתוניו המרשימים מהמשחק הלילה –
   זה מול הגנת הקאבס. 4 הסלים הראשונים שלו היו מול אוויר, ברמה שזה ממש מביך היה לראות איך שחקני הקאבס לא ממש מנסים לשמור עליו.
   הקטע שלו, זה לדעת לנצל את מה שההגנות היריבות נותנות לו. אם לוחצים אותו, הוא לא מכריח זריקה, אלא מאפשר לקבוצה למקסם את התועלת מהעובדה שהוא מושך תשומת לב.
   זו הסיבה שלמשחק הלילה הוא הגיע עם "רק" 16 וקצת נק' למשחק, אבל באחוזים נהדרים (55% אפקטיבי, 55% מהשלוש)

   1. אין ספק שהקטע של היוורד תמיד היה השחקן הכי יעיל עם פחות מ-16 זריקות למשחק.
    השאלה אם השיפור הרוחבי בליגה בקליעה והדגש על היעילות יביא לנו יותר משחקים כאלו של 40 נקודות ב-70% מהשדה.

    בדיקה העלתה שכל עונה יש איזה 6 משחקים של 35 ומעלה עם 75% ומעלה מהשדה ופחות מ-10 זריקות מהקו.
    בינתיים יש לנו 2 אחרי שבוע.
    נראה.

    1. אני לא בטוח שזה יקרה יותר בגלל ריבוי השלשות האחוזים יורדים
     אבל אם תסתכל על טי אס אז בטוח בעונות האחרונות נשברים שיאים.

 12. פיניקס השנה היא הסקרמנטו של שנה שעברה, קרי המרענן הרשמי והמפתיע, מה שהופך את גיא לזיו החדש. מה שלא יהיה, תמיד כיף לראות קבוצה חוזרת מהמתים, ואת כל אוהדיה נחשפים סופסוף לקרניה המחממות של ההצלחה. מקווה שזה ימשיך ככה.

  וכמובן תודה רבה על המעורב המעולה

  1. כבוד גדול, להיות "זיו החדש", הוא אחד המגיבים התותחים באתר –
   אוהד אמיתי, מפוקח, אופטימי, עם הבנה מעמיקה במתרחש בקבוצה "שלו".
   ועל הדרך, אחד מהמגיבים הנחמדים שתענוג לנהל אתם דיון.

 13. תודה על מעורב מצוין.
  אני מבסוט על פיניקס. כל הטוב שייחלתי לסקרמנטו קורה דווקא להם. הקינגס עדיין לא מקרה אבוד. באגלי יחזור ויהיה בסדר. בינתיים הם הרוויחו את הולמס.

 14. אני שומע מהבן שלי שגר בפניקס שהדעה הרווחת בעיר היא שהסיבה העיקרית להצלחה של הסאנס השנה היא ריקי רוביו. אחרי הרבה שנים של נפקדות, סוף כול סוף יש לפניקס רכז. קווין בוקר לא יכול לקלוע 40 נקודות במשחק אם אין מי שיפעיל אותו.

  1. המצב שלנו הוא כזה:
   יש את החוזים הנגמרים של סאריץ', ביינס, וקארטר. ויש פיירול קיים של 92 מיליון. הקאפ הולדס של ביינס + סאריץ' + קארטר = 23 מיליון.
   היות ותקרת השכר צפויה לעמוד על 116 מיליון, זה לא משאיר לנו מקום להחתמות שהן לא אקספשינס/חוזי מינימום.
   אם מוותרים על סאריץ', נשארים משהו כמו 8 – 9 מיליון פנויים מתחת לתקרת השכר (תלוי בגובה בחירת הדראפט). אבל אז מאבדים את היכולת להשתמש ב-MLE (צפוי להיות 9.8 מיליון), ובמקום המקבלים ROOM אקספשין בסך 5 מיליון.
   כך שהבחירה היא בין סאריץ' + MLE של 9.8 מיליון, לבין שחקן של 9 מיליון + אקספשין של 5 מיליון.
   .
   בשוק חלש כמו זה שצפוי להיות בקיץ הקרוב?
   אם מחפשים להתחזק, יש מצב שסיין אנד טרייד, או סתם טרייד, יהיו הגיוניים יותר מהחתמה של השוק החופשי.

      1. כנראה שלא הסברתי את עצמי כראוי –
       הפיירול כיום הוא 120 מיליון. אחרי ניכוי חוזים נגמרים, הוא יורד ל-90 וקצת בקיץ הקרוב (לפני קאפ הולדס).

כתיבת תגובה

סגירת תפריט