מעורב הופס ליום שלישי / מנחם לס

1. אפילו לברון ג'יימס נאלץ לברוח משריפות הענק בסביבות אל.איי

2. סטיב קאר: "אני יכול אולי להפוך את סטף קרי לג'יימס הארדן אבל זה לא כל כך קל, ולא בתכנית!"

מהרגע שהווריורס הגיעו לניו אורלינס, העתונאים לא עזבו את קאר במנוחה: "מה ההרגשה להיות 2-0?"…"כיצד ההרגשה להיות שק החבטות של קבוצות הליגה?"…"כיצד מרגישים השחקנים להיות בתחתית המערב?"…

וכו', וכו', וכו'.

זה היה לפני הנצחון אמש על ניו אורלינס כשהווריורס משחקת טוב מאד עד הדקות האחרונות.

קאר ענה:

"I don't know that it's that simple," Kerr said. "We could turn him into James Harden and give him the ball every play. That's really hard to do and you have to build a team for that. Houston has put five shooters on the floor for years now with Harden to give him that space. We don't have that kind of personnel, so there's not the same spacing. And that kind of basketball wears you out, too. Especially for a guy who's 180 pounds like Steph is. So I don't think the answer is just to run a million high screens. We don't really have the personnel for that. And I don't think it makes a ton of sense from Steph's standpoint."

הווריורס ניצחה 134-123, כשהחמישייה הראשונה קולעת 25 (סטף קרי), 24 (ד. ראסל), 16 (דאנדרה גרין), 13, ו-12, ומהספסל ספלמן ופשקל מוסיפים 8 כ"א. אני עצמי לא רואה כל סיבה להפוך את סטף קרי לג'יימס הארדן ולתת לו כל כדור לקליעה כשהווריורס החדשה מראה שיווי משקל של מתעמלת רוסיה.

(העונה רק התחילה. לא הייתי מבכה את הווריורס עדיין).

3. ג'ה מוראנט הוא טוב יותר משחשבתי, וחשבתי שהוא יהיה טוב מאד!

אז מה? האם כל הקנונים שהגיעו העונה מ'דוק' יכולים להירגע כי האמת חייבת להיאמר, והאמת – אחרי שבוע של משחקים – היא שג'ה מוראנט הוא הרוקי הטוב ביותר מכולם, מועמד בטוח ל-ROY, עם סכוי להפוך עד סיום העונה לאחד הפוינט גארדים הטובים בליגה.

אולי אגיד זאת בשפה יותר מוחצת כדי שגם שימון יבין את תמצית דברי: מוראנט הוא לא רק הפוינט גארד הטוב ביותר מבין הרוקיס. הוא כבר – אחרי שבוע – הוכיח לי שהוא אחד הפוינט גארדים הטובים בכל הליגה, ואני לא כותב זאת רק בגלל ה-30 חיצים שתקע בלב הנטס בנצחון בהארכה (עם 9 בונבונים לחבריו) – 17 מהם ברבע הרביעי, כולל אסיסט לג'יי קראודר בתרגיל הנמסירה שהייתי מכנה מושלמת, או החסימה על קיירי אירוינג בסיום הזמן החוקי.

אני כותב זאת כי ראיתי אותו בחלקי משחק של שני משחקים, ולי זה מספיק כדי להסיק מסקנה שאתם יכולים לרשום בפינקס כעובדה מוגמרת: ג'ה מוראנט הוא הפוינט גארד הטוב ביותר בין הרוקיס; אחד מטובי הפוינט גארדים בליגה כבר עכשיו כשרק טריי יאנג משחק ברמתו, ופוינט גארד שיום אחד ייחשב כאחד הטובים מכולם. (טריי יאנג מראה סימנים של מס' 2).

I AM NOT KIDDING YOU!

4. הפתעת הליגה עד כה – מינסוטה וולבס!בארבע סיבות!

בסיום המשחק נגד ההיט, שחקני הוולבס מתנפלים באהבה על וויגינס כי הם יודעים – כמוני – שוויגינס סוף-סוף שבר מחסום פסיכולוגי שמנע ממנו להפוך לכוכב בליגה!

חלק ראשון: כללי (כולל העזיבה של ג'ימי באטלר)

אחת ההפתעות הגדולות של פתיחת הליגה היא מינסוטה וולבס. העזיבה של ג'ימי באטלר עשתה לה, כנראה, רק טוב, ואני מתחיל להאמין – כן, אחרי 3 משחקים בהם הם 0-3 – שהם יעשו העונה את הפלייאוף, הרבה בגלל ארבעת החלקים בפרק זה.

לראשונה ישנה בוולבס התלהבות כמו בימים הטובים של קווין גארנט לפני איזה 15 שנה.

חלק שני: המאמן ריאן סאונדרס

ריאן סאונדרס בן ה-33 כבר מוכיח את עצמו כמאמן שירש את הטוב מהאבא, והוא מוכן להתעלות על ז"ל. הפרונט אופיס של גרסון רוסאס וסקין קופטה נתנו לו כלים והוא יודע כיצד להשתמש בהם.

הוא יצר חמישייה קבועה, רוטציה ידועה שנראית מצויין, והכדור נע בין כל השחקנים כשהוולבס משחקת משחק קבוצתי כפי שלא ראיתי מהם אף-פעם. השחקנים נמצאים כולם על אותו דף עם המאמן, למרות שכמה מהם מבוגרים ממנו. בתחילה חשבנו שריאן קיבל את המשרה זמנית כ-DEFAULT. היום ברור שהוא האיש של מינסוטה לשנים רבות. למעשה, ככל שיחשק ליבו.

חלק שלישי: אנדרו וויגינס מתחיל להראות שכולנו טעינו לגביו (ובמיוחד שימון!)

כתבנו שאנדרו וויגינס איננו שחקן גרוע. הוא יכול היה לעשות את ה-12 של כל קבוצה בליגה, ואת נבחרת קנדה. אלה הישגים לא רעים לשחקן כדורסל.

בחמש שדנותיו בליגה כתבנו עליו שהוא טוב בהשגת פאולים עליו, ציון 'עובר' בדיוק מה-3, ולא רע ביצירת קליעה לעצמו. הוא גם תמיד מתלבש לשחק, כשהוא החמיץ רק 0.025% ממשחקיו (אולי אני טועה; אין לי קלקולטור. אבל בראש חילקתי את עשרת המשחקים שהחמיץ ב-410 ששיחק וזה בערך מה שיצא לי. אבל עם כל ה-PH.D שלי, אני בן 82 והראש לא עובד כמו פעם, אז התוצאה שהגעתי אליה שווה בדיקה).

הבעייה היא שכמעט כולנו חשבנו – כשהוא הגיע לליגה – שהוא 'הדבר הבא'. למעשה, היתה לו עונת רוקי לא רעה כלל שלא גרמה לאף אחד (אולי חוץ משימון) לשנות את דעתו. האתלטיות שלו, וכמה MOVES פה ושם גרמו להרבה מאיתנו להאמין שהפריצה ל-STARDOM היא עניין של זמן קצר; זה יקרה בחילוף הרמזור הבא מאדום לירוק.

אבל הרמזור התקלקל. הוא נשאר אדום, אדום, אדום. כשהוולבס נתנו לו הארכת חוזה מקסימלית האמונה הכללית היתה שקרה כאן מקרה של נתינת חוזה מהגרועים בהסטוריה.

למה?

כי האפקטיביות שלו (23 נק' ב-0.484 אפקטיב פילד גול) היתה מתחת לממוצע בליגה. לשחקן כזה נותנים 'מקס'?

וויגינס נשאר דורך במקום במקום לעשות את הצעד הבא ולהשתפר. הוא הפך לשחקן 'טוב, בסדר', אבל לא יותר. קבוצות יריבות חדלו להתחשב בו באופן מיוחד. הוא הפסיק להיות פקטור בתיכנוני התקפה נגד הוולבס. למה? כי כמעט כל מה שהוא עשה היה לקחת ג'אמפים ממרחקים, וביעילות פחות מבינונית.

הוולבס ניסו בסתר לעשות עליו טרייד אבל לא היו כל קונים. ב-30 מיליון לעונה מה הפלא שלא היו קונים?

המצב הגיע עד כדי סיפסולו עבור רוקיס כג'רט קולבר וג'אש אוקוגי.

אני מאמין שלפתע קרה לו משהו. כאילו הוא שבר מין מחסום פסיכולוגי בשני המשחקים האחרונים בהם ראיתי שחקן אחר. שחקן חדש. שחקן שהרס מחסום פסיכולוגי, סכר שמוחו יצר, והוא פרץ אותו סוף סוף, ונראה כשחקן חדש.

שימון יגיד, "רק שני משחקים; הוא היה נגר ויישאר נגר". אבל לשימון אין את העיניים שלי. הוא לא ראה (וכנראה לא הבין מה שראה) מה קורה כשנתן מבט בוויגינס החדש.

לדעתי שבירת הסכר באה נגד מיאמי היט כשכמה דקות לפני הסיום, ומיאמי מובילה ב-3, וויגינס יצא ל-EXPLOSION פרטי של 11 נקודות כשהוא מנצח את ההיט לבדו. אני לא מדבר על 25 הנקודות שלו ו-6 הריבאונדים. אני מדבר על הצורה בה הוא השתלט על המשחק. ראיתי משהו בבודי אימאג' שלו – מין מבע של נמר שוחר לטרף – דבר שאף פעם לא ראיתי מהשחקן הזה.

הוא עשה את הדבר החשוב ביותר שיכול לקראות לאתלט: הוא הוכיח לעצמו שהגבול הפסיכולוגי שהוא כנראה העמיד לעצמו הוא נמוך הרבה, הרבה מיכולתו. זה קורה הרבה בספורט כשאתלט מציב לעצמו מעצור פסיכולוגי, וכשהמחסום נישבר יום אחד – היפנוזה היא אחד האמצעים שמשתמשים בהם למקרים שבטוחים שלאתלט ישנו מחסום שהוא העמיד לעצמו – הפוטנציאל עולה השמיימה.

גם שחקני קבוצתו הרגישו שמשהו קרה לוויגינס. בתום המשחק הם התנפלו עליו בחיבוקי להט ואהבה כאומרים 'סוף-סוף!'. גם אני מצטרף לסוף-סוף. שימון, שים לב והיזהר מעתה בביקורת על השחקן שבשבוע הראשון של עונתו הששית נולד מחדש.

זה מה שקרה לוויגינס. אתם תראו מעתה והלאה שחקן חדש שלא הכרתם עד כה.

חלק רביעי: קרל אנטוני טאונס הוא כרגע הסנטר הטוב בליגה

קרל אנטוני טאונס הוא הסנטר מס' 1 שהייתי בוחר לקבוצתי מכל הסנטרים בליגה, והסיבה העיקרית ליכולת של המפתיעה עד עתה – מינסוטה וולבס. לא תארתי לעצמי שאאריך כל כך על אנדרו וויגינס, אז בהזדמנות קרובה אסביר מדוע אני חושב ככה.

(אבל אחרי שראיתי את ג'ואל אמביד לפני כשעתיים עם 36 נק' ב-12 מ-19, 10 מ-10 מהקו, ו-13 קרשים והכל ב-33 דקות, אני כבר לא כל כך בטוח. אבל שזה אחד משניהם? על זה אני שם את דירתי החדשה!)

5. הייתי אמור להיות במשחק, אבל התכניות בוטלו בגלל משחק כדורסל של הנכדה!

סיפור די ארוך. בגילי לנסוע מביתי החדש לאולם בדאונטאון זה רק איזה 12 ק"מ, אבל על I-285 זה יהיה עניין של שעה, שעה וחצי בשעה 18:00. ג'ייסון האב והנכדה שירה היו עם כרטיסים ותכנית לנסוע למשחק וכמובן שהצטרפתי ברצון, עם אקרדיטציה. ברגע האחרון הכל בוטל והחמצתי משחק טוב מאד שראיתי כמובן בטיווי.

בסוף המשחק ג'ואל אמביד עשה דאנק על ג'ון קולינס, כולל SHIMMY.

מה זה 'שימי'? זה מה שאמביד עשה לקולינס, תנועה שהיא TAUNTING וזיכתה את ההאוקס בטכני שהיה יכול להיות אסון לפילי.

מה שאתם רואים בסרטון זה אמביד בא מהפינה, BARRELLING לאורך הקו לפני שהוא מכניס חבטת פטיש בג'ון קולינס, המגן מהוויק-סייד. אמביד תקע מבט מאיים על קולינס וביצע את ריקוד ה-SHIMMY שהפך לפופולרי בליגה. פילי ניצחה על שתיים.

6. היום B/R יוצא עם פאור רנקינג ראשון של העונה:

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 49 תגובות

 1. 1. נכון למשחקים ששוחקו הוא לא הרוקי הכי טוב. אר גי בארט כרגע מראה עקביות.
  2. מוראנט יהיה השני הכי טוב מהדראפט הזה אחרי ציון זה כבר אמרתי
  3. לא ראיתי את מוראנט חוץ מתקציר אבל מתקשה להאמין שהוא יהיה טוב מטריי יאנג או לוקה. טרי יאנג הולך להיות יחד עם לוקה משהו מיוחד מאד.
  4. יאנג היום קיבל שמירת פלייאוף מקבוצת ההגנה השנייה בטיבה בליגה על הנייר אחרי הקליפרס ועדיין סיים עם 25 נק ו9 אס שאלכס לן חירבן לו עוד כמה אס. חבל שוינס בסוף לקח לו את זריקת הניצחון.
  5. מוראנט קלע אותם על קיירי ואין הרבה שומרים יותר גרועים בכל הליגה מקיירי, רק מציין.
  6. מיני לא טובה, בכל המשחקים שהם ניצחו הימרתי שהם ינצחו וגם הימרתי שהם יסיימו את העונה במקום ה14או 13 לא זוכר כבר וזה מה שיהיה. שיגמר הטיול במזרח הרחוק תראה את מיני באמת.
  7. פילי היא אותה פילי אמביד בתפקיד רדיק וסימונס נגר. היום ההוקס הובילו 8 לקראת הסוף פתאום אמביד נכנס רק לצבע מחק את כל ההפרש לבד. בפלייאוף מול קבוצה רצינית זה לא יחזיק למזלה במזרח יש רק קבוצה רצינית אחת. פילי תקועה אין לה אף קלעי אמין בסגל שהמשחק יהיה תקוע וילך קשה, האריס זורק אבנים עד כה. שמתחיל להיות קשה בפלייאוף אמביד בורח מהצבע ועובר לקשת ה3 והוא מתחיל "להיפצע", הכל יהיה בצורה זהה לשנתיים האחרונות בפלייאוף. ברט בראון בעיה קשה, סימונס בעיה קשה אבל לפחות נותן הגנה.

  1. 1. גם אם מוראנט יהיה פחות מיאנג ולוקה עדיין נראה שיהיה מעולה.
   2. סימונס נותן גם התקפה, גם אם הטווח מוגבל וגם ריבאונד ומסירה, והוא בהחלט הרבה יותר מהגנה.
   3. שים לב שאתה משתמש ב"ש" רק כשצריך ולא במקום "כש"!
   ב-4 צ"ל "כשאלכס לן…"
   ב-6 צ"ל "כשייגמר הטיול במזרח הרחוק…"

 2. טאונס בהחלט מתמודד על תואר הסנטר הטוב בליגה, בטוח שבצד ההתקפי. אם הוא יוכיח שגם בהגנה יש לו את זה לאורך זמן,
  אז כן, יהיה אפשרי לכתוב עליו "הסנטר הטוב בליגה". בינתיים התחרות קשה (אמביד, יוקיץ').
  .
  וויגינס?
  46.5% אפקטיבי. 23.5% מהשלוש. הוא אותו וויגינס. יש רגעים שהוא מחליט בכל זאת לנוע קצת ללא כדור, ואז טאונס יודע לתגמל אותו במסירה שמסתיימת ב-2 קלות. אבל שחקן "חדש", (או "טוב"), הוא לא.

 3. תודה דוק.
  אחלה מעורב על הבוקר.
  .
  אני שונא את וויגנס. שחקן פאסיבי בלי אמוציות, זורק את עצמו לדעת.
  אותי לימדו שכדורסל עושים באהבה או שלא עושים בכלל, ולוויגנס אין אהבה לכדורסל הוא אדיש למתרחש סביבו.
  לפני 4 עונות הוא קלע 50 נק וכששאלו אותו בסוף מה קרה הוא ענה שהמאמן ביקש ממנו להיות אגרסיבי אז זה מה שהוא עשה. למה שלא כל משחק יבוא ויהיה אגרסיבי או לפחות אקטיבי ויקלע כמו שצריך יזוז כמו שצריך ישמור כמו שצריך.
  הוא השתלט על המשחק נגד מיאמי ואני באמת מקווה בשבילו שהוא יצא מהאדישות שלו. כי אם לא הוא בושה לכדורסל.

  1. קיירי לא יכול להיות בחיים.
   הMVP זה הסייבורג.

   1. קאווי (2 משחקים של 30 נק וניצח קבוצה חזקה באת-לייקרס)
   2. ראס- גנבו לו היום אס' אבל ממוצע כמעט טריפל דאבל +25 נק
   3. סיאקם
   4. טאונס
   5. יאנג/דונציץ' יחד

  1. בתור מומחה גילרי שמוסרים למישהו מתחת לסל ועושים עליו עבירה והוא קולע את 2 הזריקות מהקו זה לא נחשב אס למוסר? אם זה כן נחשב גנבו לראס אס היום ואם לא אז טוב ללמוד משהו חדש

   1. אתה צוחק? אנחנו צריכים לעשות כזה לסיכום כל היום.
    ה MVP של היום היה…(קארי) ואז דירוג שבועי… וגם כן השחקן המחורבן של השבוע.

   2. זה לא נחשב ולדעתי זה אמור להיחשב, אפילו אם קלע רק 1 מהקו. מבחינתי אסיסט זה מסירה שהובילה לנקודות וזה שנעשה פאול בזריקה לא אמור לגרוע את האסיסט. כמו שאין הבדל בין אסיסט ל-3 או ל-2 נקודות גם לא צריך להיות הבדל מול אסיסט לפאול שהוביל לנקודה או 2 מהקו.

  1. השריפות אמיתיות לחלוטין
   ראיתי אתמול בחדשות, השריפות בכל רחבי קליפורניה והגיעו ללוס אנג'לס, כאשר הן מתרחשות מיום רביעי האחרון וכ-3000 כבאים לא מצליחים להשתלט עליהם.

 4. תודה רבה מנחם.
  לגבי ג'ה מוראנט היה ברור שהיה הפוינט גארד הכי טוב בדראפט, לא היו כל כך מתחרים, אבל לדעתי עדיין מוקדם לקבוע אחרי שבוע אחד של משחקים בסה"כ, ולגבי ROY ממש מוקדם לקבוע כי עדיין לא ראינו את זאיון בפעולה, וגם אי אפשר לדעת מה עומס של משחקים שהרוקיס לא רגילים אליו יכול לעשות.
  לגבי מינסוטה – אכן מפתיעה מתחילת העונה אבל לא הייתי ממהר להכתיר את אנדרו וויגינס כאחד שעשה שינוי כי כבר ראינו אותו כמה שנים מדשדש, אני רוצה לשפוט אותו אחרי עונה שלמה.

 5. תודה מנחם. ההוקס יצאו פראיירים. חרבנו במכנסיים בארבע דקות האחרונות. למה לעזאזל שאלכס לן יעיף שתי שלשות במאני טיים ולא יאנג או האנטר שהיה מצוין? יאנג שיחק עם יד של סימונס בפרצוף בדקות האחרונות ולא ראה את הסל. קולינס היה נהדר עם הטיפ לעונשין של יאנג בין המגדלים של פילי (לא ייאמן ששחקן מנוסה כמו הורפורד לא סוגר לריבאונד בעונשין). להוקס עם יאנג הוארטר האנטר רגיש במברי וקולינס יש אחלה בסיס לעתיד

 6. אנדרו וויגינס, זכר צדיק לברכה.
  בזכות הגאונות של לברון, וההחלטה המרעישה לעשות טרייד מיידי על בחירת הדראפט מספר 1, תמורת קווין לאב.
  דה סיטי אוף קליבלנד אנד דה סטייט אוף אוהיו, סאלוט יו, פרינס אנדרו!

 7. ממחזר מבלוג הלילה – הפרט הסטטיסטי של הלילה:
  ראסל ווסטברוק, ששוב ניצחת את המשחק ליוסטון, לקח רק זריקה אחת בלבד ל-3 בכל המשחק.
  רק פעם אחת מהפרימטר, ב-35 דקות משחק. כושר איפוק מטורף.
  זה אירוע נדיר במיוחד. הוא קרה רק ב-7 מתוך 824 משחקי הקריירה שלו.
  התוצאה: 6 נצחונות, והפסד אחד בלבד, על חודו של סל ====>
  ראס לא זורק ל-3 = הסיכויים לנצח גדלים.
  שדוקטור דוליטל יתרגם את זה לצ'יטה, בבקשה.

  1. אני אתרגם לו קוף.
   – "ראס מנגב את הליגה. מראה לאבו זקן, מי האלפא!! היום שם אצבע משולשת לבילי דבילי והראה לו שיש מאמן שיודע להסביר, ראס יודע להקשיב. אבל לא לבילי דבילי כי הוא דבילי וחרא של מאמן שבזבז לראס את הקריירה.
   לראס יש IQ כדורסל גבוה, ומי שיש לו IQ חייב להיות חכם. היום ניצח את OKC והשמיים הם הגבול התחתון. הגבול העליון זה העננים ושם כולם יודעים יושב אלוהים"

 8. אחלה מעורב.
  בעיניי שלושת הסנטרים הטובים בליגה הם יוקיץ, אמביד וטאונס.
  יאנג נכס אדיר לאטלנטה שעם קצת סבלנות תהנה מעתיד בטוח שמרכזו הוא ארבעה צעירים: יאנג, קולינס, האנטר ורדיש.
  ככה בונים נכון.

 9. מוראנט אינו טוב מציון בריא. אם ציון יהיה במצב בריאות טוב מכשיחזור עד סוף העונה, הוא צפוי להיות רוקי העונה

 10. מנחם איך לא כתבת אפילו מילה אחת על "קבלת הפנים החמה" לה זכה הנשיא טראמפ במשחק החמישי בוורלד סירייס?

  כול מילה שנכתבת שבוע אחרי פתיחת העונה ב NBA על מי יהיה רוקי העונה מיותרת. ציון וויליאמסון עוד לא שיחק משחק אחד בליגה הסדירה ויש לו הרבה מה להוכיח.

 11. תודה מנחם. כדי לחכות איזה חודש -חודשיים עם מסקנות ,
  באותה נשימה לא אופתע עם מורנאט יגנוב את רוקי העונה מציון

כתיבת תגובה

סגירת תפריט