האם אר ג'י בארט יכול להיות טוב יותר מהסנדק שלו? – מארק ג'יי ספירס / תרגום Smiley

האם אר ג'י בארט יכול להיות טוב יותר מהסנדק שלו? – מארק ג'יי ספירס / תרגום Smiley

האם אר ג'י בארט יכול להיות טוב יותר מהסנדק שלו?

בזמן שגדל בקנדה, מי שצפוי להיבחר באחת מחשמת הבחירות הראשונות, קיבל השראה מסטיב נאש

מארק ג'יי ספירס / The Undwfeated
יוני 18, 2019
מאמר מקורי:
https://theundefeated.com/features/can-rj-barrett-be-better-than-his-nba-godfather-steve-nash/

סטיב נאש נבחר פעמיים MVP ושמונה פעמים לאול-סטאר. הוא חבר היכל התהילה בכדורסל ואחד הרכזים הכי גדולים בכל הזמנים. הוא בנוסף גם הסנדק של שחקן שהוא מאמין שמסוגל להיות טוב אם לא יותר ממנו ב-NBA.

בן הסנדקות של נאש הוא כוכב דיוק לשעבר וחברו הקנדי אר ג'י בארט, שצפוי להיבחר באחת מחשמת הבחירות הראשונות בדראפט ה-NBA שיערך בחמישי.

"אתה מבין שמהמקום שממנו אני מגיע קשה לחזות על מישהו" אמר נאש ל-The Undefeated. "אבל יש לו את כל הסיכויים להיות טוב כשחקן או יותר. האם הוא יזכה בשני תארי MVP? זה לא דבר הוגן לומר, בגלל שהרבה מאוד מזה תלוי בנסיבות ובסיטואציה. אף פעם אי אפשר לדעת. אבל האן הוא יכול להיות בחור המשחק בשמונה משחקי אול-סטאר?"

"לחלוטין".

בארט, שבדיוק חגג את יום הולדתו ה-19, נולד בטורונטו. הוא קיבל את הכינוי "מייפל ממבה", והוא חבר בנבחרת הלאומית של קנדה בכדורסל והרגיש גאווה גדולה כאשר הטורונטו ראפטורס שלו הפכו לאלופי ה-NBA לשנת 2019.

הוא מגיע ממשפחה אתלטית. אביו, רואן בארט סניור, שיחק עבור סנט ג'ונס במכללות ובאופן מקצועי בספרד, ארגנטינה, ונצואלה, קפריסין, יוון, ישראל, צרפת ואיטליה. אימו, קאשה, הייתה כוכבת ריצות מהירות וקפיצה לרוחק בסנט ג'ונס.

בארט נותן את הקרדיט לאביו, שהוא כרגע מכהן כסגן הנשיא ועוזר הג'נרל מנג'ר של הכדורסל הקנדי, על כך שלימד אותו כיצד לזרוק, לכדרר ולמסור בגיל מאוד צעיר. הוא גם אומר כי שורשיו הקנדיים מאביו ושורשיו הג'מייקנים של אימו עזרו לעצב אותו.

"הסבים שלי נולדו וגדלו בג'מייקה. אמא נולדה בג'מייקה", סיפר בארט, המקווה לבקר בג'מייקה יום אחד כדי ללמוד יותר על השורשים של אימו. "זה ממש הושרש בי בגיל צערי, התרבות הזו, העבודה הקשה הזו, ובאמת מה המשמעות של ג'מייקה. אני מאוד גאה לומר שאני ג'מייקני וקנדי".

אביו של בארט ונאש היו חברים לקבוצה וחברים קרובים בזמן ששיחקו עבור הנבחרת הלאומית של קנדה. לאחר שאר ג'י נולד, נאש העניק למשפחה עריסה עבור התינוק. הבארטים, בינתיים, בקשו מנאש בן ה-26 להיות הסנדק של בנם. כוכב ה-NBA העולה שמח להסכים והוא נזכר כי הוא למד להכיר את אר ג'י הצעיר מקרוב בזמן שהוא הגיע למחנות הנבחרת הלאומית של קנדה יחד עם אביו.

Image result for steve nash rOWAN barrett CANADA BASKETBALL

"אני כן זוכר ששאלו אותי אם אני רוצה להיות הסנדק [שלו], אבל הזיכרון טיפה מעורפל עכשיו. אבל ברור, הייתי נפעם", נאש סיפר. "באותו הזמן, היינו עדיין מאוד צעירים. אז הבקשה הזו בגיל כזה הייתה כאילו, 'לעזאזל! זה נהפך להיות אמיתי כאן'. ברור, אתה נפעם מכך. אני אוהב ילדים".

"לא זכיתי לבלות איתו מספיק זמן כפי שרציתי בגלל שהייתי מאוד עסוק והוא היה עסוק. הם היו באירופה. ואז הם שוב חזרו מאירופה, [אר ג'י] נכנס לתוך המעגל המטורף הזה של ה-AAU בתיכונים. אבל זה היה מדהים וכבוד לצפות בו מתגלה וממשיך לגדול ולגדול ולגדול".

ב-2010, אר ג'י בארט ואביו נסעו לגמר האזור המערבי כשאר נאש והפיניקס סאנס הפסידו לקובי בראיינט והלוס אנג'לס לייקרס. זה היה בזמן שהם צפו בקצב הגבוה של סדרת הפלייאוף שבארט אמר שהוא קיבל מוטיבציה להפוך לכוכב כדורסל. הוא גם קיבל השראה ממוסר העבודה של נאש.

"אני זוכר שצפיתי בו משחק בפלייאוף, הם שיחקו מול הלייקרס", בארט אמר. "ובחיי, מאותו יום ואילך בהחלט שהייתי ככה, 'אני ממש רוצה להיות שם. זאת הדרך שבה אני רוצה לשחק'. ופשוט [נאש] היה מעודד אותי כאשר התבגרתי וזה היה נהדר".

נאש, ללא ספק הכדורסלן הקנדי הגדול בכל הזמנים, אמר שהוא הבין שלבארט יש סיכוי להיות כדורסלן מיוחד בזמן שהוא צפה בו בשנות הנעורים המוקדמות שלו.

"אתה יכול לחשוב על זה בגיל 14 לפי מה שהוא עשה בטבעיות על מגרש הכדורסל", נאש אמר. "כבר בגיל 14, להיות גבוה, וילד ארוך, למסור את הכדור, לכדרר את הכדור, לחדור ולסיים. אתה חושב, 'האם הוא יכול להתפתח? וואו'".

לקנדה כרגע יש מספר שחקנים ב-NBA, כולל ג'מאל מורי, אנדרו וויגינס, טריסטאן תומפסון, קליי אוליניק, קורי ג'וזף ושי-גילגיוס אלכסנדר. אבל נאש וסנטר ה-NBA לשעבר ג'מאל מגלור הם הקנדים היחידים שנבחרו למשחק האול-סטאר ב-NBA.

מורי, שהבזיק פוטנציאל לאול-סטאר בעונה החולפת עבור דנבר נאגטס, מאמין שבארט לא רק יהפוך לכוכב NBA אלא גם יעבור בסופו של דבר את זאיון וויליאמסון כשחקן הכי טוב מכיתת 2019.

"זאיון לחלוטין העפיל צל על אר ג'י בגלל הטירוף", מורי אמר ל-The Undefeated. "אבל אני חושב שאר ג'י הוא שחקן שלם יותר בתנאים של מה שמחפשים. זאיון הולך למכור כרטיסים. אבל אם זה היה תלוי בי, אני עדיין הייתי לוקח את אר ג'י".

כאשר בארט נשאל אם הוא מסכים עם מה שעמיתו הקנדי אמר, הוא אמר ל-The Undefeated: "ברור. קרעתי את עצמי, אז בוודאי".

בארט למעשה נכנס לעונת 2018-19 כשהוא צפוי להיות הבחירה הראשונה בדראפט 2019 של ה-NBA לפני שוויליאמסון הדהים את כדורסל המכללות והפך להיות קונצנזוס כפרוספקט העליון. כמי שזכה בתואר שחקן השנה בתיכונים ע"ש מורגן ווטן לשנת 2018, בארט חווה את הצלחתו משלו עם הבלו דבילס, כשהוא משיג ממוצעים של 22.6 נקודות, 7.6 ריבאונדים ו-4 אסיסטים למשחק כפרשמן.

Image may contain: 2 people, people playing sport

למרות שוויליאמסון לקח את מרבית אור הזרקורים, בארט לא מתחרט על חווית המכללות שלו. הוא אמר כי הוא אהב לשחק עבור מאמן דיוק מייק ששבסקי בגלל שהוא התייחס אליו כמו גבר ודחף אותו להשתפר על בסיס יומי. הוא גם אמר שלשחק לצד וויליאמסון עזר לא להתכונן ל-NBA ולהתרגל לשחק עם עוד כוכבים.

"ברגע שאתה מגיע ל-NBA, כולם טובים, ככה שאתה צריך ללמוד כיצד לשחק עם אנשים כאלה. אתה ממש [לומד] את ענייני התקשורת", בארט אמר. "דיוק, קיבלנו תשומת לב השנה. אבל להיות מסוגל להפוך את זה לרמה המקצוענית, אני מקווה שזה יהיה קל יותר".

וויליאמסון צפוי להיבחר מספר 1 בדראפט ע"י הניו אורלינס פליקנס בחמישי, שלאחריו הגארד של מארי סטייט, ג'ה מוראנט, יבחר ע"י ממפיס גריזליס בבחירה השנייה. למרבה ההנאה של בארט, הוא כנראה יבחר בבחירה השלישית ע"י הניו יורק ניקס, אלא אם כן יהיה טרייד (יש לזכור, כי ממפיס לא התחייבה לחלוטין לבחור בדראפט את מוראנט ועדיין שוקלת את בארט. בארט, מצידו, סירב לבקר את הגריזליס).

בארט למעשה כבר שיחק בבית ההיסטורי של הניקס, המדיסון סקוור גארדן, כשהוא קולע 16 נקודות כדי להוביל את דיוק לניצחון 69-58 על טקסס טק ב-20 בדצמבר. נשיא הניקס, סטיב מילס, עוזר הג'נרל מנג'ר, אלן יוסטון, והשחקנים קווין נוקס ועמנואל מודאיי היו במשחק.

הג'נרל מנג'ר של הניקס סקוט פרי, גם כן ראה באופן אישי את בארט משחק ארבע פעמים בדיוק, כפי שאמר מקור המכיר את הדברים.

הגארד בגובה 2.01 גם כן ביקר לאחרונה את הניקס ואמר לתקשורת המקומית במתקן האימונים ש"זה המקום בו אני רוצה להיות".

כבר נאמר שאם אתה יכול להצליח בניו יורק, אתה יכול להצליח בכל מקום. בארט יאהב את האתגר, על ומחוץ למגרש, שבלשחק עבור הארגון שלא זכה בתואר מאז 1973, והוא יכול להיות שחקן משמעותי בשוק השחקנים החופשיים שמגיע.

"זה יהיה נבדר לשחק בגארדן בכל ערב. יש לי משפחה רבה בניו יורק, ככה שאתה יודע שזה יהיה כיף גדול", בארט אמר. "לחלוטין, לניקס יש הרבה היסטוריה. לשחק תחת האורות הבוהקים של העיר ניו יורק, זה יהיה מדהים".

נאש יהיה בעיר ניו יורק ברביעי כדי לקחת חלק במשחק הכדורסל השנתי שלו עם הקרן של סטיב נאש בפארק ע"ש שרה די. רוזבלט. אבל הוא לא יוכל להישאר באזור כדי לראות את בן הסנדקות שלו נבחר בברוקלין ביום שלמחרת מכיוון שהוא צריך לחזור ללוס אנג'לס עבור הלידה הקרובה של ילדו השני עם אשתו, לילה פרדריק (לנאש יש גם שלושה ילדים מנישואיו לאשתו הראשונה).

נאש, בכל מקרה, עדיין יהיה סנדק גאה כאשר הוא יצפה מרחוק באר ג'י בארט נבחר בדראפט.

"זה מדהים עכשיו להסתכל בחזרה על כל זה", נאש אמר. "זה כמו חדשות. אתה אף פעם לא יכול לחזות שמישהו ילך במסלול שהיה לו. זה די ביזארי".

לפוסט הזה יש 6 תגובות

  1. תודה רבה סמיילי, התשובה היא לא… השאלה האמיתית היא האם יצליח להפוך לשחקן כשנקודת ההתחלה שלו היא המועדון הכי גרוע בליגה… אני מקווה שכן ולא פוסל את האפשרות שיעשה מעשה זינגר ויברח משם במהרה בימינו אנו. בהצלחה ילד.

  2. כל הסיפור עם נאש חדש לי לחלוטין. לא ידעתי דבר. נראה אם הוא יכול לעשות משהו בניקס. אם הוא יהווה נקודת אור שתתחיל לזרוח, הוא יהפוך לאליל בניו יורק. תודה על התרגום

כתיבת תגובה

סגירת תפריט