מעורב הופס ליום שלישי / מנחם לס

מעורב הופס ליום שלישי / מנחם לס

1. כל 30 קבוצות NBA מתחילות לשחק בששי-שבת

צהרי יום ששי, ה-5 ליולי. הכל מתחיל: משחק ראשון קרואטיה נגד דטרויט.

ואז – בשני אולמות – מינסוטה נגד קליבלנד, ברוקלין נגד דאלאס, גולדן סטייט נגד שרלוט, ספארס נגד אורלנדו, מילווקי נגד פילדלפיה, סין נגד מיאמי, שיקגו נגד לייקרס, ניקס נגד NOA, ודנבר נגד פיניקס.

תם ונישלם היום הראשון.

וככה זה נימשך, כל קבוצות ה-NBA!

יהיו שם צעירים שעוד לא מלאו להם 19 כמו ציון ויליאמסון, וצעירים בני 29 בדרך להיות בנו 30 כמו ג'ימר פרדט.

עד משחק הגמר האחרון ב-15 ליולי, ישוחקו 95 משחקים, וכולם משודרים בשני ערוצי טלוויזיה. חצי מהם אחזה בחווה של הבן קני אליה נוסעים לרגל ה-4 ליולי, יום העצמאות שלנו.

רוב השחקנים יהיו כאלה המנסים לעשות את ה-NBA, אבל כמובן שהעניין יתרכז בנבחרי הדראפט הראשונים, ובשחקנים כג'ימר פרדט המנסים לעשות חזרה לליגה. אני מוכן להתערב עם שמעון על 3 סביחים שג'ימר – המשחק עבור הווריורס – יעשה את הקבוצה לעונה הבאה, ויהווה את "התשובה הגדולה לעזיבתו של הדחליל". אני לא מתערב עם שמעון שהוא יהווה תשובה מתאימה לדוראנט, אבל מתערב שהוא יעשה את הקבוצה – לפחות כדי להפיח תקווה בין אוהדי הקבוצה, כמו שאומרים החברים שלי מדאונטאון נהריה.

******************

MGM Resorts NBA Summer League 2019, which features all 30 NBA teams and the Chinese and Croatian National Teams, will tip off with 10 games on July 5 and continue through Monday, July 15 at the Thomas & Mack Center and Cox Pavilion on the campus of the University of Nevada, Las Vegas.  The first day of action will include five games on NBA TV and a tripleheader on ESPN.

The event opens with all 32 teams playing four preliminary games each.  The top eight teams are then seeded in a tournament, which culminates with a Championship Game on July 15 at 9 p.m. ET on ESPN2.  Teams that do not qualify for the tournament will each play a consolation game.  Every team will play at least five games and as many as seven at MGM Resorts NBA Summer League.

****************

כשציון נשאל הבוקר מדוע הוא כאן לשחק; מה יש לו עוד להוכיח כשהכל נעשה והושלם, הוא ענה: "אני לא עושה זאת כי ברצוני להוכיח משהו. אני עושה זאת כי זה מה שאני עושה. אני משחק כדורסל, וזה הדבר שאני אוהב לעשות יותר מכל דבר אחר!"

אצל פרדט המטרה אחרת בתכלית: הוא שיחק עבור 5 קבוצות NBA. הוא הפך לכוכב ענק של 1.35 ביליון סינים כשקלע בליגה שם 75 נקודות בעונה שעברה (עם ממוצע של 37.8 נק' בשלוש עונות!), והוא שיכנע את כל ה-1,350,000,000 שלא יכול להיות שאין לו מקום ב-NBA. כל מה שברצונו לעשות זה לשכנע רק את המאמן והמנכ"ל של הווריורס שהוא יכול להוות חלק מהתשובה להיעלמותו של דוראנט. לפחות הוא יביא איתו מין מטה קסמים והתלהבות אין-קץ.

"הוא יהיה נהדר עבור שחקנינו הצעירים", אמר מאמן הווריורס לליגת הקיץ ארון מיילס. "כולם כבר מסתכלים עליו כמנהיג, ומיד רואים את נסיונו מהעבר. הוא לא משחק כטירון. הוא בן 29, אבל מה שנשאר לו כטירון זאת ההתלהבות והרצון לעשות הפעם את ה-NBA לבית שלו עד סוף הקריירה. כולנו מאמינים שהפעם הוא יעשה זאת. אף פעם לא ראינו אותו בכושר כזה לפני כן!".

בליל ששי מספקים לנו סוכריה: ניו אורלינס נגד הניקס. ציון ויליאמסון נגד RJ נרט. SOLD-OUT. הטרוף מתחיל.

PLAY BALL!

אנחנו העכברים כבר מתגעגעים!!!

2. "כן! הולכים על ג'ימי באטלר בכל הכוח!" – כך ציווה פט ריילי כשהתברר שיש סכוי!

לפט ריילי עדיין יש את זה גם בגיל 74.
*
הוא היה ווינר פעמיים, תקופה אחת בלייקרס ותקופה שנייה במיאמי. הוא היה קרוב מאד לעשות זאת פעמיים בניקס, אבל פעם אחת אולג'ואן עמד בדרכו ופעם שנייה מייקל.
*
אני לא משווה את עצמי בשום פנים ואופן לאחד מגדולי המאמנים בהסטוריה, בכל ספורט שהוא, אבל  הלך מחשבתי היה תמיד כשלו.
כשצלצלו לו ואמרו לו מה יהיה התשלום על הבאתו של ג'ימי באטלר, הוא לא היסס לשנייה: "לא משנה מה המחיר; אנחנו חייבים את ג'ימי במיאמי".
*
ב-1973 איבדתי אשה אהובה ואם לשתי בנותי בנות ה-6 ו-3 רינה ז"ל לסרטן דם ממאיר. כשהתגברתי (איך שהוא) על משבר שעליו, למעשה, לא מתגברים לחלוטין לעולם, התחלתי חיים חדשים במוטיבציה חדשה עם החלטה להיות בכל דבר הטוב ביותר שאני יכול: כאבא, כבעל לאשה חדשה, כפרופסור, וכמאמן.
*
משום מה החלטתי שאני לא שקט ולא נח עד שאני מנצח את אליפות ארה"ב עם קבוצת הכדורגל של האוניברסיטה ששבה לימדתי ואימנתי. בדיעבד אני מבין שהיתה זו מין בריחה, או תלות במבמצע שהצבתי כמטרה שהיא כבשה את כל כולי, וכאילו לא היה לי זמן לכל דבר אחר, כולל אבל ארוך.
*
היו לי אז רק 2 סטפנדיות (מילגות מלאות) לשנה. זו היתה רק השנה השלישית שהיו לי סטפנדיות, וחילקתי כל אחת ל-2 או 3 שחקנים, בינוניים כמובן, שלא היו טובים מספיק להשיג מילגה מלאה לכדורגל בכל מקום אחר.
*
אבל אז נפל לי אסימון: לך חפש כוכב-על במקום 3-4 'בינוניים'. מה שיקרה הוא שהשחקנים הבינוניים עם מילגה חלקית או ללא מילגה "יידבקו" ממנו, וכמובן שאני גם נותן לעצמי קרדיט כמאמן די טוב שקולט חולשות של שחקנים ומצליח לשפר את יכולותיהם הספציפיות של שחקנים המוגדרים כ-'בינוניים'.
*
במילים אחרות במקום להביא חמישה-ששה 'בינוניים' כל אחד על שליש מילגה, אביא שני כוכבי-על בתקווה שעליהם אצליח לבנות מגדל.
*
נתתי את שתי המילגות לנמרוד ('נימי') דרייפוס, ולתלמיד תיכון אמריקאי בן 18 בשם רוני אטנזיו, שקלטתי אותו כשחקן שאוכל להעלות לגדולה. רק לסיים בקצרה סיפור ארוך, נמרוד הפך אחרי 'אדלפי' לשחקן וקפטן אלופת המדינה הפועל ת"א ושחקן נבחרת ישראל, ורוני אטנזיו הפך לשחקן הקוסמוס ל-4 שנים, ששיחק עם פלה (ולפני זה שנה אחת עם רובי יאנג ומוטה'לה שפיגלר).
*
ידעתי והרגשתי שכדי להגיע לטופ, אני צריך שחקני טופ. ואז זאת תהיה הבעייה של שאר השחקנים להגיע (פחות או יותר) לרמתם, ובעייתי, כמאמן, היתה להראות לשאר שחקני הקבוצה מה עליהם לעשות כדי להיות ברמת ההבנה, התחכום, והיכולת של נמרוד (נימי). בקשר לרוני לא חששתי: הוא היה ילד שובב בן 18 שידעתי שיכולתו האישית המזהירה תדבר בעד עצמה, אם כי בשעור לקיזיניולוגיה הייתי חייב לתת לו שני שעורים פרטיים (חינם כמובן) על כל הרצאה באוניברסיטה, למוח ה-FEEBLE של הרוני הזה (שהיה אחלה צעיר ששיחק ולמד אצלי 4 שנים והיום הוא מסודר נהדר כסגן מנהל בעסקי יבוא עורות יקרים מבראזיל  של אחיו).
*
1974 היתה מוקדשת לאימונים ולמידה. הקבוצה פרחה. הפסדנו בחצי הגמר של ה-NCAA.
*
ב-1975 אדלפי יוניברסיטי  – עם שני סופרסטארים וחבורת בינוניים, מין 'נגרים' בשפתו של שמעון – זכתה באליפות ארה"ב במכללות בכדורגל NCAA DIV II.אז קיימו טורניר 'אלופת האלופים' בין אלופות DIV I, II, III, ואלופת ה-NCIA (שהיתה אז ליגה משנית ל-NCAA), ובגמר אדלפי ניצחה את האוארד יוניברסיטי (שאז שיחקו בה 7 שחקני נבחרות ג'מאייקה וטרינידד-טובגו) 1-2.
*
השגתי את מטרתי.שנה אחרי העליתי את  ADELPHI SOCCER ל-DIV I, והחלטתי לפרוש ולהקדיש זמני למחקר והוראה, ולהתקדם בדרגה המקצועית מ-ASSISTANT PROFESSOR ל-ASSOCIATE PROFESSOR, ואז ב-1979 ל-FULL PROFESSOR.
*
תודה על הסבלנות.
*
כל הפואנטה היא שללא נימי ורוני לא הייתי מגיע קרוב אפילו לאן שהגעתי. זה היה כמו להוסיף לנבחרת ישראל של טל ברודי ("אנחנו על המפה") לא רק ברודי אחד אלא שני טל ברודי'ם. כל התלהבות, התרוממות,  ובטחון הקבוצה עלו פלאים. לפתע הפכנו מקבוצה של בעלי רגשי נחיתות כדורגלנית לקבוצה של 'גדולים'. עלינו לכל משחק כשכולם מסתכלים ביראת כבוד על "אדלפי הקטנה שהיא רוצחת כדורגל". אני זוכר משחק נגד פן סטייט באיצטדיון הגדול כשאנחנו מופיעים כנבחרת בראזיל, ושחקני פן סטייט על 50,000 הסטודנטים שלה מגניבים לעברינו מבטים בחימום. אני זוכר כיצד שיחקנו משחק אימון מצויין בקיץ על מגרש אדלפי נגד 'נבחרת העולם' עם פרנץ בקנבאור, יוהן קרויף, ג'וני בסט, וכל השאר, לפני משחק הראווה המפורסם של 'העולם' נגד הקוסמוס באיצטדיון הג'איינטס החדש, עם פלה, קרלוס אלברטו, קינליה, וכל השאר.
*
הפסדנו ל'נבחרת העולם' 0-1. שיחקנו ללא רגשי נחיתות. בסיום המשחק בקנבאור ניגש אלי, לחץ ידי, ואמר "יוניברסיטי טים? כל הכבוד לכם!".

(כמובן שהם שיחקו בקלילות אבל בכל זאת!)

המחמאה הגדולה ביותר שקבלתי בחיי.
*
נחזור למיאמי היט.
*

*

פט ריילי יודע שקבוצות כמו דטרויט של 2004 או דאלאס של 2011 הן יוצאות הדופן בחבילת המנצחים.  כי כדי לנצח צריכים סופר-כוכבים. אלה הם השחקנים שכשהכל אותו דבר, הם-הם שבאים עם הדבר המיוחד הזה שאין להגדירו, ומביאים את הנצחון. זה מה שעשה מרדונה אז וזה מה שעושה מסי בשנים האחרונות. אבל מרדונה ומסי הם לא היחידים. היו עוד כוכבי-על בתקופתם שעשו זאת.

היום ב-NBA ישנם כמה כאלה: סטפן קרי. קליי תומפסון. קווין דוראנט. ג'ימי באטלר. קיירי אירוינג. ראסל ווסטברוק. לברון. AD. ג'יימס הארדן. אולי פול ג'ורג'.  לינארד? אולי עוד לא, ובטוח ששכחתי מישהו פה ושם.

בפלייאוף על כל הקופה הם שווים יותר מסכום החלקים. אתה צריך אותם כדי לנצח, ולרוב אחד לא מספיק כפי שמיאמי למדו עם דוויין ווייד: עד שלא הגיע לברון דוויין לא עזר.

מה שפט ריילי עשה הוא צעד ראשון לקראת חזרה פוטנציאלית לגדולה. עכשיו כל מה שהוא צריך זה עוד אחד, כי את גורן דראקיץ' כבר יש לו (שהוא אמנם לא 'סופר-כוכב' אבל משרת מצויין לסופרים).  כל מה שפט ריילי רוצה עתה זה ליצור PLATELET. תובנה. לפחות עכשיו ניתן להזכיר את המילה האסורה ללא סופר-סטאר – "אליפות". כמובן שזה עדיין בגדר 'תכנית', אבל בשום אופן כבר לא 'חלום'.

שוב, אני לא מנסה בשום פנים ואופן להשוות כאן. אבל אני זוכר מימי במיאמי כיצד פט ריילי דחף את שחקנים "TO GO ALL OUT" בכל פעם.

אני נשבע לכם שעשיתי אותו דבר. שנים אח"כ היו לי רגשות אשמה על שדחפתי את שחקני יותר מדי. הייתי קצת פסיכי. בנובמבר 26 לפני שטסנו ל-FINAL FOUR בסינט לואיס, לקחתי את כולם לג'ונס ביץ' שבלונג איילנד שלנו והוריתי לכולם לרוץ ולקפוץ למים החצי קפואים. עבור מה? עבור "הנאמנות לאדלפי סוקר". כולם עשו זאת בכיף הכי גדול (אני נשארתי עומד על החול כמובן).

אני יודע ומודה שהייתי מאמן פסיכי וקצת דפוק. אני גם כואב לב כי שלשום ניפטר ברני רוליג, שחקן נמוך (אולי 1.60 מ') שהיה הדבר ה-TOUGH ביותר שראיתי בימי חיי, 4 שנים פותח במרכז השדה ליד נימי, ושחקן שלא התלונן מעולם. רק בא, התלבש למשחק, ותרם המון.  הוא יכול היה להכל אבל לא לסרטן המוח. מי שזוכר את נוביס סטיילס האנגלי, זה היה ברני שלי באדלפי.

בדיוק כמו פט ריילי האמנתי ב-TOUGH DEFENSE. מי שלא יכול לשחק TOUGH בהגנה – אמצא אחרה במקומו.

ריילי כבר לא מאמן, אבל עם ג'ימי באטלר  – אריק ספואלסטרה שירש הכל מריילי – ייפתח הגנה ה-TOUGH ביותר בליגה, וכל שחקן ייתן כל מה שיש לו.

לקבוצות אחרות זה לא מספיק. למיאמי זאת לפחות התחלה טובה.

מיאמי הראלד כתב היום:

. On Sunday night, Riley transferred that philosophy to the front office. He threw all of his cards on the table by trading for Jimmy Butler on the first day of the free agency period. It was a move that puts the Heat back on the national landscape after five years of playing out of the spotlight.

ריילי בן ה-74 יודע שהזמן מתחיל לאזול משעון החול שלו. לכן, למרות שהוא אהב את צעיריו בקבוצה, הוא לא יכול היה לוותר על ההזדמנות. באטלר הוא בן 29 וחתם על ארבע שנים. אלה הן השנים הפוריות ביותר של שחקן, ולמיאמי ישנן 4 שנים למלא בקבוצה כמה כוכבים שיחד עם באטלר יעשו זאת.

ללא אחד כמו באטלר אי אפשר. עם אחד כמוהו זאת תחילת העבודה הקשה, אבל ישנו כאן עתיד. לפני באטלר לא היה עתיד אלא מלחמה לא פוסקת מבינוניות ועד איכות מקובלת, וחזרה לבינוניות. אבל אף פעם לא מצויינות. עכשיו לפחות יש צ'אנס.

מה שקרה הוא שבשנים האחרונות מההיט נעלמה הרגשת ההתלהבות והמצויינות. היא כאילו היתה בתקופה של אבל כבד בגלל העזיבה של לברון.

עתה האבל הסתיים. הפרישה של דוויין ווייד היא רק סמלית. אבל לי זה נראה כאילו הוא חזר לפרוש ולתת את השרביט לג'ימי באטלר, וכולם מתחילים להתכונן למטומורפוזה של התחלה חדשה לקראת עתיד חדש.

עידן דוויין ווייד הסתיים. עידן ג'ימי באטלר נולד.

 

3. קליי תומפסון מוכיח שוב עד כמה הבן אדם הזה מצחיק

הוא משתמש בקטע של לאונרדו דיקפריו מתוך "הזאב מוול סטריט" כדי להודיע שהוא נשאר בגולדן סטייט.

 

View this post on Instagram

Mood (there was never a doubt) #warrior4life

A post shared by Klay Thompson (@klaythompson) on

4. תמונות NBA וסתם תמונות

 

מייקל

*

*בני אותה קבוצה???

הים בבת גלים בחורף מהתד הדרומי של הקזינו

*

*

פיסטול פיט מסוגל להתעופף ככה?

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 84 תגובות

 1. מעולה מנחם, תודה רבה. עוד עלול להתברר שדרייפוס עולה על ג'ימי בהשפעה שלו על הקבוצה, אבל הסיפור על בקנבאואר אדיר.

 2. מעולה מנחם. הכל נכון על ריילי אבל בnba הכשרון מדבר. אם קאווי לא מגיע לסאות ביץ מה באטלר יעשה עם חבורת נגרים שלא יכולה לקלוע סל אפילו במזרח החלש? הבן אדם היה בקונטנדרית וויתר על כסף לעזוב אותם. ריילי לא הביא אותו גימי בא לבד הוא רצה לפרוש עם חבילת מזומנים לפנסיה בסאות ביץ. לדעתו אנו נראה שם אפקט כרמלו בניקס כי המציאות יותר חזקה מכל רצון או מטרה שהייתה בדיעבד. גם הניקס שהביאו את כרמלו רצו להצליח וללמד את הצעירים. המציאות הייתה אחרת. באטלר יתאמץ בתחילת העונה ושהוא יראה שהקבוצה כלום אז הוא יתחיל שכונה שתדרדר מעונה לעונה. אני מאד אופתע אם יהיה אחרת.
  שנה הבאה שוק הפריי אייגנסי מת ולא נראה לי שריילי ימלא סביב באטלר עוד כשרון להיות קבוצה חזקה.

   1. תמורת מה? אני יודע שזה וושינגטון והם יכולים לתת את ביל על אדביו אבל בכל זאת מה יש למיאמי לתת? הכל זה נגרייה אחת גדולה שם?

     1. האמת, זה לא ממש הגיוני, שכח מזה. אבל האופציה הראשונה, נראית הגיונית. אין לביל מה לחפש בוושינגטון. הוא יעבור לקבוצה אחרת בשנה הקרובה.

    1. גם לדעתי הוא יעבור רק לא חושב שלהיט. הם יכולים לקבל דברים יותר טובים על ביל

 3. מנחם, מעורב משובח.

  פילוסופיית "צריך סופרסטארים" היא מוגזמת קצת, הייתי אומר. צריך בעיקר מאמן שיש לו ראיית עולם ופילוסופיית משחק מצויינת: כך הוא "יוצר" כוכבים. ואז אחר כך מחבר סביבם עוד שחקנים. כמו שראינו עם פילדלפיה שנה שעברה, אתה יכול לשים בקבוצה 4-5 כוכבים גדולים אבל אם המאמן לא מחבר אותם לא ייצא כלום. ולעומת זאת, עם טורונטו ראינו השנה שמספיק כוכב אחד אפילו אם יש פילוסופיה למאמן.

 4. רגע אז לברון מנחית 2 סופרסטארים? זה תמיד היה סופרסטאר ואולסטאר בדכ.

 5. ברשימת כוכבי העל שכחת את כוכב העל הגדול מכולם. זה שעל גבו סחב קבוצה חביבה ותו לא לאליפות.. מסיים השושלות – קוואי לאונרד. הוא מעל כל הרשימה שציינת

 6. כוכבים רוצים לשחק עם כוכבים בשנים האחרונות. עצם העובדה שריילי הצליח להנחית באטלר להיט (ותודה לחברות של וויד), מראה שההיט הם יעד רלוונטי עם כוכב אחד שכבר מוכן.
  זה מחזיר את ההיט לרלוונטיות ולאפשרות שכוכב אחר ירצה להגיע לשם (ביל?). ב-NBA כבר הוכח שאם כוכב רוצה להגיע ליעד מסוים, אין שום בעיה לבנות את הטרייד המתאים בקבוצת היעד.
  הוויזארדס יכולים לקבל את דראגיץ' (רכז בכיר במזרח) ואת החוזה הגמור שלו תמורת החוזה של ביל. אבל קודם ביל יצטרך "לשבור את הכלים" ולהבין שהוויזארדס רק הולכים למרפאה כדי לבקר את האכילס של וול

 7. מנחם סיפור מעולה תודה רבה .
  שיכנעת אותי גם שבאטלר זו החלטה נכונה של מיאמי .
  אבל אף אחד לא ישכנע אותי שמיאמי זו החלטה טובה ( מקצועית) לבאטלר

  1. למה לא? בוא ננסה
   מיאמי קבוצה שבנויה על הגנה, באטלר בנוי על הגנה (בראיון בשנתו השניה בשיקגו הוא נשאל על כמות הנקודות שהוא קולע הוא אמר "אני לא דואג להתקפה, אותי הביאו כדי לעשות הגנה וזה מה שאעשה".
   מיאמי יש מאמן נורמלי וטוב, זה מה שג'ימי מחפש (כל המריבות שהיו לו עם מאמנים זה נטו כי הם לא היו הכי טובים בשוק, ע"ע תיבודו שלא הצליח לאמן את מיניסוטה, ע"ע הויברג שהאימונים שלו היו קלים מדי עבור המבוגרים ולכן ג'ימי ווייד יצאו נגדו)
   למיאמי יש חבורה קשוחה, ג'ימי קשוח. ( ע"ע וינסלו, אדביו, דראגיץ וכו')
   מיאמי הייתה מאוד קרובה עונה קודמת לפלייאוף, ג'ימי זה השינוי הגדול שיעלה אותם לפליאוף ולא אגזים ואומר שאפילו עם יתרון ביתיות.
   לדעתי ג'ימי מתאים למיאמי כמו כפפה ליד.
   אשמח לשמוע אם הצלחתי לשנות משהו בהלך המחשבה.

   1. אתה צודק שבתור פרויקט ארוך זה יהיה מעניין
    הבעיה הליגה פתוחה לגמרי השנה ולמיאמי אין סיכוי.
    אני פשוט לא מצליח להבין כמה הוא שונא את פילי בשביל לא להישאר אפילו ל1+1 בנסיון לטבעת עם סגל שהוא מכיר

    1. שחר אבנר ענה לתחושתי .
     הייתה לו אמנם עונת התאקלמות סדירה קשה אך דווקא בסדרה מול טורונטו בטח לאחר שהאחרונה לקחה אליפות הוכח כמה פילי קרובה והוא היה שם האיש המרכזי למה למען השם לא להמשיך משם לניסיון אמיתי למאבק על האליפות ?
     מיאמי זה לרדת ליגה בשיא הקריירה.

     1. יש לי תחושה שהוא פשוט לא הסתדר עם האריס וסימונס על המגרש ומחוצה לו, וברגע שהוא ראה שהאריס בתוכניות והוא פחות אז הוא חתך… לא בנו עליו מספיק, פילי הייתה צריכה להילחם עליו ולא נלחמו מספיק

 8. תודה רבה מנחם, אהבתי במיוחד את הסיפור שלך על אדלפי ועל המשחק מול בקנבאוואר, ובכלל אפילו על הכניסה שלהם למים הקפואים, יופי של סיפור על הבוקר.

  1. מיליונים על עפים באוויר צריך לתפוס מהר אין זמן. תחשוב עכשיו אתה ברחוב ומתחילים להעיף מיליונים אתה רץ ומנסה לתפוס כמה שיותר זה השוק. אין זמן לחשוב העיקר לסגור דולרים. כנראה גם לא היו לו יותר מידי אופציות בשכר גבוה ופורטלנד כנראה לא הכי רצו אותו

     1. שוב, אני אישית לא מרגיש שאני יודע איך הדברים באמת עובדים.
      מה שכן – לשחקנים עצמם יש הרבה זמן לפני הדדליין לחשוב מה הם רוצים לעשות ולהתכונן להצעה שכנראה תגיע עם טיימר כי השוק זז מהר.
      והטיימר הזה לא נכפה רק על השחקן ע״י הקבוצה, אלא גם על הקבוצה עצמה ע״ קבוצה אחרת – למשל יכול להיות שההיט אמרו לפורטלנד – ״יש לכם שעה להחליט״, ומזה נגזר ה-45 דקות לקאנטר. קשה לדעת.
      מעבר לזה, אני חושב שבאופן כללי יש לשחקנים היום יותר כוח מאי פעם, ובטח יותר מכל ענף ספורט אחר.

     2. כשאתה מדבר על הכח שיש לשחקנים אתה חושב על שכבה מאד דקה וספציפית מתוכם. לא על החלק אליו קנטר משתייך.

     3. עם זה אני מסכים, למרות שספציפית בטרייד דדליין הנוכחי השכבה הזאת לא מאוד דקה. די הרבה שחקנים הלכו to get paid כמאמר פרד ון וליט.
      בכל אופן – אני עדיין חושב שמגבלות הזמן האלה לא חלות רק על השחקנים, אלא גם על הקבוצות שמתנהלות בשוק די כאוטי – אחרי הגל הראשון של הטריידים בשעה הראשונה של החלון, קבוצות היו צריכות להגיב ולקבל החלטות מהר בהתאם לשוק השחקנים המשתנה מהר מאוד מול עיניהם.
      מן הסתם זה משפיע על השחקנים, לרע אבל גם לטוב – לעתים זה יוצר מצב בו שחקנים מקבלים יותר כסף מה״ערך״ שלהם כי קבוצה רוצה להגיע להסכם מהר (למרות שהערך שלהם הוא בסופו של דבר כמה ששילמו להם).

 9. קוואי ערך אמש שיחת טלפון עם מג'יק ג'ונסון, שמתווך במגעים, שהוגדרה כ"חיובית".

  "קוואי והדוד דניס שמשמש כסוכנו דיברו עם מג'יק כמה פעמים בימים האחרונים. הם דיברו גם עם רוב פלינקה ורוצים להיפגש עם ג'ימי באס ומג'יק. זה לא יכול לקרות, כי הוא לא עובד רשמי של הלייקרס וזה אסור על פי התקנון. אבל מג'יק בהחלט עוזר בנושא הזה", ציין כתב LA טיימס ברודריק טרנר.

  על פי טרנר, קוואי רצה לבדוק עד כמה הלייקרס מעוניינים בו ושאל את מג'יק האם כשהיה נשיא המועדון ניסה להביא אותו בטרייד. "התשובה היתה 'כן', אבל גרג פופוביץ' וסן אנטוניו דרשו 2,000 בחירות דראפט או משהו כזה, ופשוט לא יכולנו לעשות את זה".

  כמו כן, לאונרד בירר האם מערכת היחסים בין ג'יני באס לרוב פלינקה אכן קלוקלת כפי שמצטייר בתקשורת האמריקאית. ובנוסף, הוא בדק את האפשרות להביא מאמנים אישיים מטעמו וכן רופא מטעמו שיעבוד בצמוד אליו.

  השקרים של מגיק חחח פופוביץ רצה 2000 בחירות דראפט LOL כולה 8 זה המקס, על קאווי. קיצר בלייקרס קאווי יתאמן לבד עם מאמנים ורופאים שלו, לברון יתאמן לבד עם מאמניםם ורופאים שלו ודיוויס יתאמן לבד עם מאמנים ורופאים שלו ואז יפגשו למשחק.
  בשביל מה הלייקרס אז מעסיקים רופאים ומאמנים בשביל אייזיק בונגה?

   1. למה אידיוט אשך, לברון מלקק לו ולדוד שלו כל היום, אומר לו יהיה אופציה ראשונה יבנו לך פסל ליד הפסל של שאקיל, תגיע להר ראשמור, נכניס אותך להר ראשמור 3 אליפויות + קבוצות שונות, תצטרף לצותת של ספייס ג’אם ותקבל מיליונים+ חוזה נעליים אדיר (החוזה שנייק ״איר גורדן״ הציעו לו שנה שעברה נמוך מזה של בן סימונס), גם אני הייתי עובר ואליפות בטוחה, נראה את פילי ודנבר והעומק שלהם מתחרים בכישרון כזה , אני מאמין שאם קוואי עובר זה פו פו פו.

    1. התקווה זה רק אם הפיניקס האפל יתיישב על הראשמור ואז קאווי צולע לכל החיים לברון נפצע באכילס ודיוויס בברך בסדרת הגמר

    2. אם זה מה שהוא צריך לשאול כדי לדעת עם מי יש לו עסק, עם איזה אנשים, איך האירגון מתנהל ומי זה לברון, הבנאדם ברמת פיגור שכלי.
     .
     יש לו את הקבוצה אולי הכי מסודרת בקליפרס מלמעלה למטה, אחלה צוות משלים, ג'רי ווסט, מאמן מוכח, אירגון שמתנהל בשקט ובמקצועיות בדיוק כמוהו, והוא הולך ושואל שאלות מפגרות בקרקס הכי גדול ב-nba עם הכוכב שהכי לא מתאים לו לשחק איתו.
     .
     פשוט מסתבר כמפגר מוחלט.

  1. עם כמות כישרון כזאת אפילו ברט בראון יכול לנצח השחקןהטוב בעולם קוואי ועוד שניים טופ 5, אפילו אם שמים אותי על הפארקט אנחנו מנצחים, אני יהיה “המנוע והלב “ של הקבוצה

 10. מעורב משובח מנחם, חוץ מה "חייבים 2 סופרסטארים לאליפות"
  אם אני זוכר נכון את האליפות ההיא של 2018-2019 לקחו רק עם כוכב אחד.
  נכון שפאסקאל סיאקאם הוא גאוות העדה הצרפתית אבל לא סגור שהוא ברמת הסטארים העליונה.
  או שבכלל דיברת על ואןוליט….
  🙂

 11. טורונטו קבוצה מצויינת שהגיעה לגמר המזרח גם בעונה שעברה,הספיקו לצרף עוד אולסטאר כמו פאו גאסול לקבוצה. שלא יגידו שקוואי שיחק עם פדלאות נוסח קבאלירס 2007.

  הקביעה הזאת נאמרה בגלל קבוצה כמו גולדן סטייט עם 5 אולסטארים בחמישייה.
  טורונטו וקוואי נצחו אותם רק אחרי שנפלו בפציעות.

  1. הוא לא! אבל בטח לא שיחק כמו לברון במיאמי עם שני כוכבים ברמה של וויד או בוש וכמובן כמו שציינת לא גולדן סטייט של שתי האליפויות האחרונות. זה היה יותר קרוב מבחינת ההרכב לגולדן של האליפות הראשונה במובן מסוים ועוד יותר קרוב לדאלאס של 11

   1. נכון הוא רק שיחק עם 4 הול אופ פיימרסכמו דאנקן, גינובילי ופרקר.
    לא היה קרוב לכלום בטח לא סגל הקצר ואחרי הזדקנות של שחקנים כמו איגואדה וליבינגסטון.

 12. נשמע שריילי מחפש למכור כמה מנויים, והטייטל היחיד שמעניין את ג'ימי הוא מיס ביקיני.
  אולי יצליחו להביא עוד כוכב.

 13. תודה מנחם.
  סיפור מדהים על אדלפי.
  כדורגל דורש המון אש בעיניים יותר מכדורסל לדעתי.
  ג'ימי הובא למיאמי גם כדי להיות מנטור לחבר'ה הצעירים וכמו שכתבתי למעלה בתגובה לאהרון ג'ימי מתאים למיאמי כמו כפפה ליד. ריילי צדק.
  מיאמי שנה הבאה תהיה קבוצת פלייאוף שתמרר לכל מי שבא את החיים. עוד כוכב אחד והם מועמדים רציינים מאוד לזכות באליפות.

 14. מנחם תודה על המעורב. בהזדמנות זאת, אני ממש לא שולט בכל כללי השכר בליגה, תקרות,רצפות ,חריגות , MLE ושאר ירקות , יש סיכוי לקבל הפנייה למקום שמרכז את הכל בצורה פשוטה יחסית להבנה???

 15. מנחם תסביר לילדיםשלהשוות בין הקליפרס ללייקרס זה כמו להשוות בין קוקה קולה לארסי.
  ו בין טורונטו ללייקרס זה כמו להשוות קוקה קולה לסופר דרינק טא
  איפה עדיף לשחק אז נוו

 16. כואב לראות אותך מתאמץ.
  מתעקש.
  ממשיך לנסות ולהעלות.
  מחפש דרך לעקוף ולהיכנס.
  "הדעה שלי הכי חשובה וכולם חייבים לקרוא אותה!"
  כמה חשיבות עצמית באדם אחד.
  כמו שמעון. רק בטרול.

  1. תענוג לשמוע אותך ככה.
   כי הכאב שלך עצום. כל מילה שלי שורפת אותך.
   עד כדי כך שאת הולך כמו בריון בגן ילדים ומוחק. מוחק תגובות על כדורסל!!!
   החיים שלך גמורים, יא חביבי. כי תראה במה אתה מתעסק. בריון בגן ילדים. זו הממלכה הדמיונית שהקמת לעצמך.
   אין לך מושג כמה כיף לדעת שאתה סובל כל כך. ואנ, בניגוד אליך, יודע בדיוק מי אתה, מה הבטן הרכה שלך, ואיך אפשר לפגוע בך עוד הרבה יותר.
   אתה יודע שאני מסוגל. רק למה למהר? לאט לאט.
   ואין לך מה לעשות נגד זה. רכשת לעצמך סיוט שלא ייגמר.
   חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

 17. מעורב מצוין!
  לדעתי באטלר ומיאמי לא ילכו לשום מקום.
  הם זרקו הרבה מהצעירים שלהם ואף כוכב לא נמצא על המדפים .
  ביל האופציה היחידה אבל גם בשבילו אין לך מה לתת אלא אם כן תמשכן את כל העתיד פלוס דראגיץ.
  .
  קוואי יהיה טמבל רציני אם הוא חותם בלייקרס והוא יהפוך בין רגע לאחד הפחות חביבים עלי אם יעשה זאת.
  מה יש לו להיכנס לחרא ולדרמות של השיקוץ והגרופי שלו?
  מהשחקן הטוב ביותר לרגע הוא יהפוך לצלע השלישית של הקבוצה.
  מהשחקן שמדינה שלמה משתחווה לו הוא יהפוך לשק החבטות של השיקוץ ועיתוני החצר שלו.
  ואולי סקיפ בייליס בכל זאת צדק כשאמר ש"נמבר 2 מפחד להנהיג,שזה גדול עליו כל הלחץ להיות האיש שמחזיק את המועדון ושהיה לו נוח להתחבא מאחורי דאנקן גינובלי ופארקר וברגע ששמו אותו בפרונט הוא ביקש לברוח והנה הוא עושה זאת שוב,הוא בורח ממועדון שהוא הכוכב הראשי…אולי זה גדול עליו והוא מעדיף להיות בכיסא האחורי".
  מקווה מאוד שהוא יהיה חכם מספיק ויחתום לפחות לעוד עונה בטורונטו ויהפוך בקיץ הבא שוב לתפוח האדמה הלוהט.
  אין לו מה לחפש בלייקרס,הוא יכול לקחת אליפות בעצמו.
  מה שהתקשורת ועיתוני החצר של השיקוץ עושים זה לא לטובת הלגאסי של קוואי,הם חושבים איך להביא עוד אליפות לשיקוץ בכך שהם דוחפים את קוואי לליקרס,הרי ברור וידוע שאם הלייקרס לוקחים הכל זה לברון ,לברון הביא,לברון נתן,לברון לבדו החזיר עטרה ליושנה ובלה בלה בלה…וקוואי יוזכר כקווין לאב וכריס בוש כזה…

  1. דווקא קווין לאב ובוש יהיה דיוויס, הוא עוד לא יודע, אל תגלה לו
   אם לברון מנחית את קאווי הוא הGOAT של המנג'רים לדורותיהם, משאיר ללייקרס את קאווי דיויס קוזמה ואת עצמו עד גיל 40 ומצטרף את ברוני בדראפט.
   אם קאווי בלע את הפיץ' שלו זה יהיה מצחיק בטוח. שלברון אמר אקח צעד אחורה הוא התכוון בהגנה, הוא רק לא אמר את זה לקאווי 🙂
   אליפות הכל זה יהיה לברון, נראה לך שנרקיסיט כמוהו מסוגל לוותר על התהילה הוא כמו כריסטיאנו, קובי שגם אם ירצו לא יכולים לוותר על זה. גם שהוא ינסה זה יתפרץ בפלייאוף. קאווי יהיה מס 1 שם רק אם ילך לא טוב אז התאגיד יהפוך אותו למס 1 ופני הקבוצה ויגידו שלברון לקח צעד אחורה.

   לקאווי אין מה להוכיח הוא הראה שהוא יכול להנהיג, אני עדיין חושב שהוא יהיה בקליפרס אבל התאגיד זורע הרבה לייקרס ברשת ונראה שזה הכיוון…

   1. הגנה של ראסל קרי לוני כמה שסן פרנסיסקו עיר מפנקת רק להגיע ולקבור 140 נקודות על הראש שלהם.
    קרי ודאינגלו אפילו קונוס קולע אליהם, ולוני רך כמו חמאה גורם להגנה של פורטלנד להיראות כמו זאת של יוטה

 18. מנחם, אפילו את הקייזר פגשת?! אולי אתה כבר לא ילד, אבל בחיים האלה צברת חוויות שמספיקים לשלושה סיבובים נוספים

 19. אחרי המשחק באדלפי פגשתי אותו כמה פעמים בחדר ההלבשה של הקוסמוס. כשנגשתי אליו הוא תמיד חייך לעברי ומיהר ללחוץ ידי

 20. תודה על מעורב מרגש ומעולה, אין תחליף לכתיבה כזו.
  בכל זאת, ממש לא מסכים לגבי מיאמי. מבחינתי זו רק עוד הוכחה שריילי איבד את זה (אם החוזה של וייטסייד לא הספיק לך). באטלר בינתיים רק עובר מקבוצה לקבוצה (3 בשתי עונות, איזה כוכב עושה כזה דבר?) והעובדה שדווקא על החוף בפלורידה, בגיל 30, הוא מצא לו לכאורה בית+חוזה כנראה לא מבשרת טובות.

  לעניין קוואי – ההנהלה של הלייקרס התנהלה בצורה מבריקה לדעתי, הגיעו משום מקום ועקפו בסיבוב את הקליפרס שהתכוננו לקוואי שנה מראש. אפילו אם ישאר בטורונטו בסוף (עדיין ההימור שלי), עדיין הלייקרס נתנו בראש לאח הקטן והפגום והזכירו לו מי הבוס של LA

כתיבת תגובה

סגירת תפריט