פריוויו גמר המערב גולדן סטייט ווריורס נגד פורטלנד טריילבלייזרס / נמרוד איתן

 

4:00: גולדן סטייט ווריורס (0) – פורטלנד טרייל בלייזרס (0)

חצאי הגמר האזוריים סיפקו לנו סדרות נהדרות, כשבמערב הסדרה הכי מתוקשרת בין גולדן סטייט ליוסטון נגמרת עם אותה מנצחת כמו בשלוש הפעמים הקודמות שהשתיים נפגשו. בסדרה הכי מהנה בשלב חצי הגמר (ובעצם בכל הפלייאוף עד עכשיו), הבלייזרס מדיחים את הנאגטס הצעירים לאחר ניצחון בגיים 7 בחוץ, הפעם תודות לתצוגת מאני טיים אדירה של סי ג'יי מקולום.

רק לפני קצת יותר משנה הבלייזרס יצאו מושפלים מהפלייאוף לאחר שחטפו סוויפ בסיבוב הראשון מהפליקנס, כשדווקא הבלייזרס הגיעו כמדורגת 3 לסדרה. כולם דיברו על פירוק החבילה, שלילארד ומקולום לא יכולים להגיע רחוק, שסטוטס מיצה את עצמו ועוד ועוד. והנה העונה, בלי יותר מדי שינויים, ודווקא בלי נורקיץ' הפצוע, החבורה מאורגון עולה לגמר מערב ראשון בהובלת דמיאן לילארד.

בדומה לסדרה של גולדן סטייט מול הרוקטס, גם כאן יש קצת עבר בין הקבוצות, אבל הרבה פחות תחרותי. ב-2016 נפגשו הקבוצות בחצי גמר המערב, כשקרי מפסיד את תחילת הסדרה זכר לפציעה מהסיבוב הראשון מול הרוקטס. זה לא הפריע ללוחמים לנצח 1-4 בסדרה, למרות שהבלייזרס נתנו פייט והפסידו את משחק 4 בבית בהארכה בקאמבק של קארי, ואת משחק מספר 5 הפסידו רק בארבע באוראקל.

שנה אחרי הקבוצות נפגשו בסיבוב הראשון, כשהבלייזרס במקום השמיני במערב לא מהווים יריב בסדרה הראשונה של KD בווריורס בדרך לסוויפ קליל של ג"ס.

הסדרה בגמר המערב היא השלישית בין הקבוצות בארבע השנים האחרונות, פורטלנד הגיעה לכאן בניגוד לכל הציפיות, האם הפעם יש להם סיכוי לסדרה יותר תחרותית ואולי אפילו להפתעה ענקית?

שאלה קשה מאוד, בטח בהתחשב בעובדה שאנחנו לא בדיוק יודעים איזו גולדן סטייט נקבל. כרגע דוראנט וקאזינס פצועים, ויש שמועות ששניהם אולי יחזרו בנקודה מסוימת בסדרה. הסיכויים שדוראנט יחזור הרבה יותר גבוהים ובכל מקרה זה כנראה לא יהיה לפני משחק מספר 3. לגבי החזרה של קאזינס יש ספק גדול יותר.

שתי הקבוצות נפגשו ארבע פעמים העונה בליגה, כל קבוצה ניצחה פעמיים, פעם אחת בהפרש גבוה, ופעם אחת קצת יותר צמוד. קאזינס לא שיחק באף אחד מהמשחקים, כנ"ל קאנטר. שימו לב לקליי שהיה מעולה בשני הניצחונות וחלש מאוד בשני ההפסדים.

סגנונות

אלך על אותה נקודה שהעלתי לקראת הסדרה בין ג"ס ליוסטון, וכמובן שיש לכך סיבה.

הרבה תלונות נשמעו על סגנון הכדורסל ששוחק בסדרה הזאת, ובצדק. כדורסל הבידודים של יוסטון פשוט נורא לצפייה, הקצב האיטי, החיפוש אחר המיס מאצ' בכל מחיר, וניסיון סחיטת העבירות המוגזם מוציאים את החשק.

אבל רגע, גם על ג"ס והכדורסל המדהים שהתרגלנו אליו שמענו לא מעט תלונות, מה קרה? מאוד פשוט. יוסטון נבנו כדי לעצור את ג"ס. הביאו את השחקנים המתאימים כדי שיוכלו להחליף על כל חסימה ועדיין להתמודד בלי מיס מאצ'ים ברורים. קאפלה שיכול להישאר על גארדים, טאקר כסנטר בהרכבים נמוכים, והרבה גארדים/פורוורדים בדיוק בשביל זה. תוסיפו לזה את הפלייאוף הלא ברור שעובר על סטף, מה שהגביר את ההישענות על דוראנט, הוריד משמעותית את התנועה ללא כדור והמסירות מה שהוביל לכך שגם קליי נפגע. כל זה הוביל לסדרה עם המון מתח וסיפורים מסביב, אבל כדורסל גדול לא ראינו. כל זה השתנה באותה פציעה של דוראנט לקראת סיום הרבע השלישי במשחק מספר 5, שהובילה לכדורסל שהזכיר לנו את ג"ס של 15-16 במשחק מספר 6. המון תנועה ללא כדור, חסימות אוף דה בול, קליי לא מפסיק לרוץ בלי הכדור, כל שחקן שעולה על המגרש יכול לתרום, וההתפוצצות של סטף בחצי השני לצד שימוש מוגבר בפיק&רול בינו לבין גרין העלו תהיות האם לא עדיף לג"ס בלי דוראנט.

הפעם היריבה של ג"ס שונה לגמרי. קבוצה שמתבססת לא מעט על הנעת כדור, תנועה על חסימות בעיקר של מקולום אבל גם קצת של לילארד, פיק &רול במטרה לתקוף מהר ולא לגרום לחילוף ובידוד, בקיצור – קבוצת כדורסל. מהעבר השני אין לפורטלנד את הכלים להחליף על כל חסימה, וכדי ליצור חמישיות שהיא תוכל לעשות את זה היא תאלץ לוותר על דברים אחרים שמשמעותיים למשחק שלה.

לכן צפויה לנו סדרה הרבה יותר מהנה לצפייה, עם יותר שטף במשחק וכדורסל זורם ומעניין יותר.

 

מפתחות

גולדן סטייט

נתחיל מהאלופה. קודם כל מעניין מאוד באיזה חמישייה קר יבחר לעלות. אחרי ששלף את ההאמפטונס 5 כבר בתחילת הסדרה מול הרוקטס, במשחק 6 נאלץ לשנות בגלל הפציעה של דוראנט ובחר לעלות עם בוגוט. אני מאמין שהוא צריך לפתוח עם בוגוט/לוני בגלל הנוכחות של קאנטר, אבל זה ישפיע על הגנת הפיק&רול של הקבוצה. עם בוגוט אין סיכוי להחליף ולהשאיר אותו מול לילארד/מקולום. לוני מתפקד יותר טוב בהגנה על גארדים לאחר חילוף אבל גם כאן העדיפות היא לנסות להימנע מזה. דבר נוסף שיקשה על החילוף זה העובדה שקאנטר מספיק טוב בפוסט כדי לנצל מיס מאצ'ים.

קר צריך להחליט איך הוא שומר בהגנה. ראינו את לילארד ומקולום תוקפים את יוקיץ' בפיק&רול, בעיקר כשהנאגטס שמרו פלאט.

שימו לב כאן איך בשני המהלכים לילארד מקבל חסימה מצויינת מקאנטר, ומנצל את העובדה שיש המון ספייס בינו לבין יוקיץ' כדי לפתח מהירות ולעבור אותו בלי שום בעיה בדרך לטבעת.

כאן לילארד ברבע השלישי המצוין במשחק 6 מנצל את הספייס שיש לו לקליעה שכל כך אוהב, כמו שהבנו בפלייאוף הזה, המרחק בשבילו לא משמעותי והוא יכול להרים בערך מכל נקודה במגרש.

כאן אפשר לראות איך גם מקולום תוקף את יוקיץ' בלי בעיה נגד הפלאט ומגיע לטבעת בקלילות.

לעומת זאת, לא ראינו את זה הרבה, אבל הנה שתי דוגמאות מגיים 7 כשיוקיץ' יוצא בהדג' על לילארד, ומשאיר לו את המסירה לקאנטר:

כמו שאתם רואים, יוקיץ' לא יוצא בצורה אגרסיבית יותר מדי או תוקפנית כלפי לילארד, אלא פשוט נמצא שם. מילסאפ מגיע לעזרה בזמן וקאנטר לוקח זריקה קשה. אמנם בצד השני אמינו חופשי לגמרי, אבל בהתחשב באחוזים שבהם קלע בסדרה הזאת לא סתם השאירו אותו לבד.

כאן בהתקפה לפני יוקיץ' יצא בצורה הרבה יותר אגרסיבית, שהשאירה לו גם זמן לחזור לקאנטר עד שלילארד מסר. הבעיה שהוא מתעצל לאתגר את הזריקה של קאנטר שקולע מעליו, ועדיין זו זריקה עדיפה להגנה נגד הבלייזרס.

להזכירכם, ג"ס כבר נתקלה בסיבוב הראשון בפלייאוף בצמד פיק&רול קטלני והתקשתה להתמודד איתו. אמנם הארל הרבה יותר יעיל מקאנטר, אבל גם הוא תוקף טוב את הטבעת כשמקבל את הכדור באזורים המסוכנים. ג"ס דווקא בחרו לשמור פלאט רוב הזמן על הפיק&רול, משהו שלא כל כך עבד להם.

שימו לב איך לוני הולך אחורה במטרה לנסות לגרום לוויליאמס לחשוב או לקחת זריקה קשה. אבל בשנייה שלוני מתחייב לו וויל עם מסירה מצויינת להארל שמשם כבר אי אפשר לעצור אותו.

כאן בוגוט מחכה לוויליאמס ממש באיזור הצבע, וויליאמס תוקף ומכריח את קליי להחליף אחרי שמוסר. הארל דווקא לא מתגלגל הפעם, אלא מחכה למסירה ואמנם זאת זריקה לא קלה, אבל כשזה מול קליי ולא מול בוגוט זה הרבה יותר נוח.

כאן דווקא גרין שומר על הארל כשאין סנטר על המגרש, ויוצא אגרסיבי על וויליאמס. מסירה מצויינת של וויליאמס להארל, אמנם דוראנט מגיע לעזרה בזמן, אבל מתקשה להתמודד עם הפיזיות שלו. זאת עוד נקודה שדוראנט יהיה חסר בה עד שיחזור – ההגנה על הטבעת. האורך שלו והעזרה שלו משמעותיים מאוד ואין לג"ס עוד מישהו בסייז שלו חוץ מבוגוט ולוני שמגיעים עם חסרונות אחרים בהגנה.

כאן במעבר בוגוט שוב מחכה לוויליאמס בצבע, ליוינגסטון עם הגנה עצלה וזה מהלך פשוט מאוד בשביל הצמד הזה.

בואו נחזור לנקודת ההתחלה – ראינו כאן איך ג"ס טיפלו לא טוב בסיבוב הראשון בפיק&רול בין לו וויל להארל. בנוסף ראינו איך מול אותו סוג טיפול בהגנה הבלייזרס הסתדרו מצוין בסדרה מול הנאגטס. אז מה עושים?

קודם כל נדבר על ג"ס בלי דוראנט. אני חושב שקר צריך להתחיל כשאיגודלה שומר על לילארד וקליי על מקולום. האורך של איגי יכול להיות משמעותי בהגנה על לילארד ולהפריע לו מאוד. כך שאם יחליטו עדיין על פלאט, איגי יוכל לעבור באגרסיביות מעל החסימה ולהפריע ללילארד לקליעה. אם לילארד ינסה לחדור (כנ"ל מקולום) ההגנה של הלוחמים חייבת להתכווץ משמעותית, לסגור את הצבע ולגרום להם להוציא.

חוץ מלילארד&מקולום היחידים שקולעים בפלייאוף הזה ב-35% ומעלה מחוץ לקשת עבור הבלייזרס זה סת' קרי ורודני הוד, וכשמצמצמים את החיפוש לסדרה מול הנאגטס הנתונים עוד פחות טובים. אגע בזה עוד בהמשך אבל סטוטס לא סמך בכלל על אמינו והארקלס בגיים 7, ומעניין אם יעשה שם שינוי. בכל מקרה ג"ס צריכים להתעלם כמה שאפשר מהם ולתת להם לזרוק, זה עדיף על זריקות של לילארד ומקולום.

בדקות שלוני יהיה על המגרש אני חושב שעדיף לג"ס לצאת בהדג' אגרסיבי על הפיק&רול כדי להוציא את הכדור מהידיים של לילארד&מקולום. בהנחה שהכדור יגיע לקאנטר בהתגלגלות הגיוני שגרין יהיה שם ברוטציה לפגוש אותו והוא יכול להתמודד איתו לבד. אם יסתבך איתו אפשר בקלות להביא דאבל טים ולסמוך על הרוטציה המצוינת ועל העובדה שתמיד יהיה לפחות שחקן אחד שאפשר להשאיר לבד על המגרש. אותו דבר נכון גם לגבי קולינס, שעוד פחות מאיים מקאנטר בפוסט.

בדקות שבהן גרין יתקפד כסנטר אפשר להמשיך עם ההדג' או לעבור להגנת החילופים ושוב לסמוך על הרוטציה במקרה שהכדור נכנס פנימה. כשדוראנט יחזור ייווספו אורך ומהירות להגנה שיקשו עוד יותר על היכולת של הבלייזרס להיכנס פנימה.

מבחינה התקפית, ג"ס צריכה להמשיך עם מה שעבד במשחק מספר 6 נגד הרוקטס, הכדורסל של לפני דוראנט. ההגנה של הבלייזרס טובה, אבל אין לה את היכולת להחליף על הכל בלי לייצר מיס מאצ'ים ולכן צפויים חורים בהגנה נגד כל החסימות אוף דה בול לקליעה אצל ג"ס. בהנחה שינסו להימנע מחילופים ברוב המקרים יש את חצי השנייה שאחד השחקנים לבד – או השחקן שיוצא על החסימה, או החוסם. ג"ס מעולים בלנצל את זה לשלשות/חיתוכים לטבעת.

בפיק&רול הם צריכים לתקוף את קאנטר. אין לו את היכולת להחליף ולהסתדר עם סטף, ולכן הבלייזרס צריכים למצוא כאן פתרונות. לג"ס יהיה הכי טוב אם אקשן מקדים לפיק&רול יביא למצב שקאנטר שומר על גרין ומשם זה צריך להיות מאוד פשוט עבור ג"ס. גם עם בוגוט/לוני אני מאמין שיכולים להגיע למצבים טובים, אבל לא ברמה של גרין כחוסם.

כשדוראנט יחזור אני מקווה מאוד שהמשחק של ג"ס לא ייתקע. יהיו את התרגילים בשבילו כדי לסדר לו את הכדורים במקומות שהוא אוהב. אבל אין סיבה ללכת על זה בתדירות שהייתה נגד הרוקטס. הם צריכים להמשיך עם מה שעובד, כי כשהם משחקים ככה בהתקפה, ובדקות הטובות שלהם בהגנה, שיש הרגשה שאי אפשר לקלוע, זאת הקבוצה שלא ניתן לנצח. להיגרר למשחק איטי יותר של בידודים של דוראנט מוציא אותם מהשטף וההנאה של המשחק.

 

פורטלנד

אמשיך כאן מאיפה שסיימתי אצל ג"ס. הגנת הפיק&רול של פורטלנד. הנה כמה דוגמאות לאיך הם התמודד מול מארי&יוקיץ':

פלאט של קאנטר שהולך אחורה ומאפשר למארי להגיע לאיזור הצבע, אמנם הפלוטר הזה זאת לא זריקה מאוד קלה, אבל כן כזאת שמארי קולע בד"כ (לא בגיים 7). מיותר לציין שלהשאיר את סטף עם כ"כ הרבה ספייס באיזורים האלה זה מסוכן לא פחות.

כאן טיפול דומה והפעם מארי מוצא את יוקיץ'. מקולום מגיע כאן לעזרה עמוקה אבל זה לא מה שיפריע ליוקיץ'. אמנם לג"ס אין מי שיסיים את הזריקות האלה באיכות כמו יוקיץ', אבל גרין ולוני בהחלט יודעים לסיים שם מדי פעם ובנוסף שימו לב כמה האריס לבד בוויק סייד בגלל העזרה.

כאן קאנטר דווקא יוצא לכיוון מארי הרבה יותר גבוה, מארי עם מסירה מהירה לשורט רול של יוקיץ' שמסיים כאן שוב בפלוטר לא פשוט, אבל אם נקביל את זה לכדורסל של ג"ס – זה בדיוק ה-4X3 שהם כ"כ אוהבים.

הסרטונים האלה לא מראים תמונה מעודדת עבור הבלייזרס. לקאנטר יש המון משמעות למשחק שלהם, הן מבחינת יכולת ייצור נק' ובעיקר מבחינת הריב' בכללי וריב' התקפה בפרט. אם ג"ס יתקפו אותו בחסימות אוף דה בול ובפיק&רול פעם אחרי פעם ויענישו יהיה לסטוטס מאוד קשה להשאיר אותו על המגרש, וזה יכול להיות ניצחון ראשון לג"ס בסדרה.

מפתח עיקרי מבחינת פורטלנד זה ניצחונות בדברים ש"מסביב". הרי ברור שג"ס פייבוריטים ברורים כאן, כנראה שגם בלי דוראנט. ועדיין פורטלנד הגיעו לפלייאוף הזה במטרה להוכיח ואין לי ספק שייתנו פייט. כדי להשאיר לעצמם סיכוי הם קודם כל צריכים לשלוט בקצב. פורטלנד גם אוהבים לרוץ מדי פעם, יש להם מי שיקלע את השלשות במעבר, וכשלילארד ומקולום תוקפים מול הגנה לא מאורגנת קשה מאוד לעצור את זה. אבל ברוב הזמן הבלייזרס אוהבים לשחק יחסית לאט. התקפות ארוכות עם המון תנועה, כשהכדור זז עד שמגיעים לזריקה הטובה.

לאורך כל העונה וגם בפלייאוף פורטלנד ממוקמים בחצי התחתון בנק' מאיבודים ונק' ממתפרצת, הקצב שלהם גם הוא בחצי התחתון. אנחנו יודעים שאלו נקודות החוזקה של ג"ס ופורטלנד יהיו חייבים לעצור אותם. זה חבל דק בין זריקה טובה בתחילת שעון הזריקות לזריקה שגורמת למתפרצת בצד שני, והרבה פעמים ההבדל היחיד הוא בתוצאה – האם הזריקה נכנסה. הבלייזרס יהיו חייבים להיות מאוד ממושמעים בבחירת הזריקות ולצד זה כן לזהות מתי לרוץ ולהעניש את ג"ס. אנחנו מכירים את הנפילות של ג"ס, והשנה זה עוד יותר בולט. יש דקות שהם פתאום יוצאים מהמשחק, לא שומרים, לא יורדים להגנה ומאבדים כדורים שטותיים. אם הבלייזרס ינצלו את הדקות האלה, ויהיו ממושמעים בשאר הזמן יש להם הזדמנות לשים לחץ על ג"ס.

בהמשך לשליטה בקצב כמובן שיש את נושא הריב'. ראינו בסדרה של ג"ס מול יוסטון כמה זה משמעותי, ואיזה יתרון משיגה הקבוצה ששולטת בריב' ההתקפה בערב נתון. ריב' ההתקפה זה אחד הכוחות העיקריים של הבלייזרס, שגם בלי נורקיץ' יש להם את קאנטר שנכנס למשבצת שלו. ג"ס מציגה מספרי ריב' טובים יותר בפלייאוף מאשר בעונה הרגילה, ושוב יש דק' שהם שולטים בצורה מוחלטת ויש דק' שהם פשוט נעלמים. אם הבלייזרס יהיו אגרסיביים מתחת לסל וישלטו בריב', הם גם ירוויחו עוד זריקות שאתה כמעט תמיד חייב כדי לנצח את הלוחמים, גם יעכבו את משחק הריצה שלהם וגם יוכלו לתסכל אותם בצד המנטלי. אלה בדיוק הדברים שפורטלנד חייבת לנצח בהם כדי לאתגר את ג"ס.

 

חמישיות ומאצ' אפים מרכזיים

לילארד ומקולום נגד סטף וקליי. אולי צמדי הגארדים הכי טובים בליגה. מאוד דומים אך מאוד שונים והמאצ' אפ ביניהם בהחלט יכול להכריע. גם לילארד וגם סטף אחרי סדרה לא פשוטה, בטח באחוזים מחוץ לקשת (28.8 ללילארד, 27.9 לסטף) אבל שניהם ידעו להתעלות בזמן כדי להשיג ניצחון בסדרה. לצידם מקולום וקליי היו שניהם מעולים במשחקים שסגרו את הסדרה והחזיקו את הקבוצות בעניינים לאורך זמן.

בענייני החמישיות לסטוטס יש כמה החלטות מאוד מעניינות לקבל. אמינו והארקלס נתנו סדרות חלשות מאוד מול הנאגטס. לעומתם הוד וקולינס עלו מהספסל והיו נהדרים. קודם כל אני לא יודע כרגע מה חומרת הפציעה של הוד והאם יהיה כשיר למשחק הראשון או שזה יותר חמור. אם נסתכל על כל החמישיות של הבלייזרס ששיחקו לפחות 5 דק' בסדרה, יש 6 קומבינציות שסיימו עם נט רייטינג חיובי. בכולן נמצא זאק קולינס. בחמש מתוכן נמצא רודני הוד. אמינו נמצא באחת מתוכן, הארקלס אפילו לא באחת. פורטלנד הגיעו עד לכאן גם בזכות אמינו והארקלס, שתמיד היו החוליות החלשות בחמישייה אבל ידעו לתת תרומה. גם בסדרה נגד התאנדר שניהם היו טובים, קלעו בדאבל פיגרס ואמינו אפילו קלע בכמעט 41 אחוז מהשלוש בסדרה. לא כל כך ברורה ההיעלמות שלהם בסדרה נגד הנאגטס, ולמרות שסטוטס ויתר עליהם בגיים 7, משחק שאתה חייב ללכת עם מי שנותן לך משהו, אין לו את הפריבילגיה להסתדר בלעדיהם גם נגד ג"ס. הוא חייב לקבל מהם תרומה כלשהי, ואת הזריקות הפנויות יהיו להם כי לא יתייחסו אליהם יותר מדי בהגנה של ג"ס, השאלה אם הם יוכלו להתעלות.

אצל ג"ס מי שנמצא ברוב החמישיות עם הנט רייטינג החיובי הוא קוון לוני המצוין שמשמעותי מאוד בפלייאוף הזה. דווקא ההמפטונס 5 עם נט רייטינג חיובי בקושי, לא מוכיחים עליונות בפלייאוף הזה, ואולי גם במקרה שדוראנט חוזר שווה לקר לשמור אותם למספר דקות יותר מצומצם כדי לנסות להעלות את היעילות שלהם.

יהיה מעניין לראות איך יתמודדו בבלייזרס עם דריימונד גרין. בדקות שקולינס ישחק ליד קאנטר הוא יכול לעשות עליו עבודה מצוינת. הסתדר נהדר עם מילסאפ ב-1X1, אבל גרין זה שחקן שמחפש מסירה קודם. שווה לעקוב גם אחרי המאצ' אפים, סביר להניח שנראה את לילארד וקרי מוחבאים על אחד הפורוורדים של הקבוצה השנייה, לילארד על איגי וקרי על אמינו/הארקלס. מעניין לראות האם המאמנים מחפשים להעניש את המיס מאצ' ולתקוף את הכוכבים כדי לסבך אותם. ראינו כבר את סטוטס משחק עם הוד ליד לילארד ומקולום ומעניש את מארי שלא הצליח להתמודד איתו.

כמובן שכמו בכל סדרה צריך לעקוב אחרי הצוות המסייע. דיברו על ג"ס הלא עמוקה ואז פתאום בגיים 6 ראינו את איגי בשיאו, ליווינגסטון קם לתחייה ולוני נהדר. כשגם מקיני, ג'רבקו ובל היו לא רעים בכלל, עכשיו השאלה כמה קר יסמוך עליהם בתחילת הסדרה הזאת והאם ימשיך לסמוך גם כשדוראנט יחזור.

בצד השני ציינתי את הארקלס ואמינו, לצד הוד וקולינס, אבל לבלייזרס יש גם את סת' קרי, אוון טרנר ומאיירס לנארד. היכולת של סת' לתפוס משחק או שניים בהם יקלע 2-4 שלשות יכולה להיות משמעותית ליכולת לנצח, כי זאת תהיה תרומה הכרחית מהספסל. לצד זה טרנר היה מצויין בגיים 7 נגד הנאגטס וגם לנארד נתן דקות טובות, וסטוטס יכול להשתמש בו בסיטואציות מסוימות. אם טרנר יעניש מיס מאצ'ים בפנים כמו שעשה בגיים 7, בלי לקחת זריקות שטותיות ולהכריח הוא יכול לתת תרומה משמעותית נוספת לספסל של הבלייזרס.

 

הפן המנטלי

נקודה אחרונה שלי לפריוויו, וכנראה גם מאוד משמעותית. ג"ס עוברים פלייאוף מוזר מאוד. דוראנט השתלט על הקבוצה לאחר משחק 2 מול הקליפרס. סטף עובר פלייאוף מאוד מוזר מבחינתו, ומגיע אחרי סדרה משונה נגד הרוקטס, שהסתיימה במחצית הכי גדולה שלו בפלייאוף. לצד זה הייתה הרגשה שלוותה בדיווחים שהניצחון מול הרוקטס הרגיש קצת יותר מניצחון בחצי גמר אזורי. לא אופתע אם תהיה ירידת מתח, לפחות בתחילת הסדרה שיכולה לעלות באיבוד של יתרון הביתיות.

מבחינת הבלייזרס, הם עשו את שלהם, גם ככה הם כאן בניגוד לכל הציפיות והפעם הם גם אנדרדוג מובהק. מצד שני יש להם את היכולות להישאר קרובים ללוחמים ולשים את הלחץ עליהם. ראינו כבר את מקולום ולילארד נותנים משחקים גדולים בפלייאוף נגד ג"ס ואם יגיעו משוחררים ויקלעו באחוזים טובים הם יכולים לשים את החבר'ה שלהם בתמונה. אם יצליחו להיות אגרסיביים עם קרי, לגרום לו להמשיך בכושר הקליעה הלא טוב שלו ולקחת משחק אחד באוראקל, הם יכולים להגיע הביתה מלאי ביטחון ואם דוראנט עדיין לא יחזור, ג"ס יכולים להגיע מעורערים למשחקים האלה, וזאת תהיה הזדמנות מצוינת בשביל הבלייזרס להתקרב להפתעה. מצד שני ג"ס כבר הוכיחו שהם דווקא אוהבים להיות עם הגב אל הקיר.

 

כמו שהבנתם, אני לא מהמר גדול, אבל אני לא צופה כאן משהו אחר מלבד ניצחון של ג"ס, בלי קשר למועד חזרתו של דוראנט לסדרה. אני כן מקווה שלצד כדורסל איכותי נקבל משחקים צמודים וגם שני ניצחונות של הבלייזרס, כי מגיע ללילארד ומקולום לפחות את זה, אם לא אפילו יותר.

לפוסט הזה יש 289 תגובות

 1. פריוויו מושקע ומדוייק.
  הרבה דמיון בין שתי הקבוצות רק שגולדן סטייט לפחות רמה מעל גם ללא דוראנט. מבחינתי כל הארבע ראויות אבל הספלאשים ללא דוראנט זה כדורסל מזוקק שאשמח להמשיך להנות ממנו.

  1. לס , עוד שעתיים למשחק .
   מזמין אותך לצפות במשחק אשששש כרגע :
   סינסינטי רדס-שיקאגו קבס . הנאה מובטחת !!!

 2. פריוויו מושקע ונהדר.תודה רבה נמרוד .
  כמו שנכתב הרבה יוכרע עד חזרת דוראנט על המאצ'אפ בין צמד הגארדים. לדעתי נראה הרבה דק' איגי על לילארד/משולם כדי להחביא את סטף , דק' של פורטלנד עם טרנר כגארד שלישי או הוד אולי יכולות להיות מעניינות מבחינת זה שביקשו על הלוחמים מהבחינה הזו.
  בכל מקרה לא רואה את הסדרה הזו הולכת מעבר לחמישה משחקים לטובת הלוחמים, מצד שני גם לא האמנתי שפורטלנד יגיעו לגמר אזורי…

 3. יקשו כמובן

 4. תודה. מעניין לקרוא.
  מישהו יודע לעדכן על הפציעה של הוד?

  1. An MRI revealed a left knee bone bruise for Rodney Hood and he is officially being listed as questionable for Tuesday's Game 1 matchup against the Warriors.
   Depending on the severity of this bone bruise, Hood might not be available at all for the Western Conference Finals, which is a tough blow to Portland's second unit. We doubt he'll play Tuesday, which will lead to more minutes for Seth Curry, Evan Turner and Moe Harkless. For what it's worth, Hood has dealt with a lot of right knee issues in the past, but this is his first time dealing with a left knee injury.

   1. He Will play like a princess on ice
    No problems

 5. פריוויו מעולה. צודק בנק. גולדן ב5

 6. הזדמנות לפורטלנד . 2 משחקים ראשונים בחוץ ללא השתתפות של דוראנט באף אחד מהם. 2-0 לפורטלנד לאור היתרון שנוצר זה מאוד אפשרי. פורטלנד צריכה ללכת חזק מאוד על 2 הראשונים.לילארד ומקולום טובים מאוד באותו משחק זה כמעט מתכון בטוח לנצחון.

 7. איזו השקעה, יפה מאוד. פריוויו מעולה

 8. קודם כל –
  נהדר! (כרגיל)
  ניתוח מקצועי ורהוט, ברמה הגבוהה ביותר שיש.
  .
  2 נקודות –
  הראשונה היא קרי.
  בהיעדרו של דוראנט, המשקל על כתפיו של קרי גדול מהרגיל. כבר ראינו בפיינלס של 2016 איך אפשר לעצור (סוג של…) את קרי בהתקפה –
  על ידי הפעלת לחץ בצד ההגנתי.
  גם ככה קרי מגיע לסדרה כאשר הוא משחק הרבה יותר דקות ממה שהוא רגיל. כאשר מוסיפים את העובדה שלפורטלנד יש את הכלים ללחוץ את קרי (הן הזכות סגנון המשחק, והן בזכות הכישרון בעמדות הגארד), אז יש אולי מתכון לעייף את קרי, כך שיתקשה לעשות "רוקטס משחק 6" , אם וכאשר המשחק יגיע לישורת האחרונה כאשר הוא צמוד.
  .
  הנקודה השנייה היא העומק.
  בכל עונות האליפות הקודמות לגולדן סטייט היה ספסל שאפשר לסמוך עליו. פעם אחר פעם נשלף הקלף מהספסל ששינה משחקים –
  פעם זה היה לווינגסטון, פעם ווסט, פעם איגודאלה.
  לסדרה הזו גולדן סטייט מגיעים כאשר איגודאלה כבר לא על הספסל (ככל הנראה ב-2 המשחקים הראשונים. בהחלט סביר שגם במשחק 3 דוראנט לא ישחק), אלא שחקן הרכב. זה משאיר ואקום שיוסטון לדוגמה, עם הרוטציה הקצרה שלהם, לא הצליחו לנצל.
  לפורטלנד, להבדיל, יש רוטציה ארוכה בהרבה (זה המקום להחזיק אצבעות שהוד יהיה כשיר).
  אם פורטלנד יצליחו להעניש את גולדן סטייט בדקות בהן קרי/קליי על הספסל, הסיכוי שלהם לנצח גדל פלאים (ואם על הדרך ממשיכים להמשיך להתיש את קרי בגלל צמצום זמני המנוחה שלו – זה בכלל בונוס).
  .
  אני מסכים עם השורה התחתונה.
  גולדן סטייט פייבורטים.
  פורטלנד לא קבוצת הגנה מספיק טובה,
  וגולדן סטייט יודעים להעניש חורים בהגנה בדמותו של קנטר, טוב יותר מכל קבוצה אחרת ב-NBA (אחת מהסיבות שהם לא עוד קונטנדרית. הם שושלת).
  כל שנותר הוא לקוות לסדרה שתפתיע בצמידותה.
  .
  תודה, נמרוד.

  1. לגבי לתקוף את קרי בהגנה, מסכים שזאת הדרך. השאלה כמה הבלייזרס בנויים לזה. הקאבס והרוקטס שיחקו את הכדורסל שמתאים לזה, איטי, בידודים, ולהביא את השחקן שלו לפיק&רול.
   זה לא הסגנון של הבלייזרס, ולהתחיל לחפש את זה עלול להוציא אותם מהשטף ויגרום לכך שהם יותר יפסידו מירוויחו. בנוסף בהנחה והוא ישמור על אמינו לדוגמה בתחילת משחקים, גם אם מביאים את השחקן שלו לפיק&רול, אין שום סיבה להחליף, הדג' אגרסיבי של סטף וחזרה. מקסימום שאמינו יקבל החלטה/יישאר לבד לקליעה לשנייה. לא משהו שלג"ס תהיה בעיה איתו.

   מה שכן ראינו מהבלייזרס נגד הנאגטס זה בידודים על מארי, אבל גם זה הגיע בעזרת תנועה של ההתקפה ובידוד של הוד. מה שמפריע לזה כרגע זה שאלת הכשירות של הוד. אולי טרנר יכול להיות אופציה אחרת בפוסט , כמו שראינו בגיים 7 מול הנאגטס.

   לגבי הדקות, כבר היו לו סדרות של 38-40 דק', נראה לי הגיוני לחלוטין. צריך לזכור שנגד הקליפרס לא שיחק הרבה בכלל, גם בגלל בעיית עבירות. ודווקא במשחק 6 בגלל שתקפו את קרי והסתבך בעבירות הוא שיחק רק 12 דק' במחצית הראשונה, כך שהגיע טרי מאוד לשנייה.

  2. יש בזה משהו בנוגע לספסלים כרגע אצל גולדן זה די רק ליווינגסטון, בעיקר שבנוסף לאיגי גם לוני בחמישייה בעקבות פציעת דוראנט. אין ספק שהם חייבים לתקוף את קארי בהגנה ,יש לו גם נטייה לעבירות מהירות ואז בלא מעט מקרים יוצר מהפוקוס לגמרי.

  3. בלי להכנס לדיוני לברון סטף קקי פיפי אני חושב שסטף היה מאוד מוגבל בסדרה ב2016. שנה אחר כך הוא לקח את תומפסון לאב וגם לברון לטיולים לסל. השנה הוא ממש לא פצוע (כן הוא פשוט נכנסלתקופה גרועה מבחינת קליעה) ולתקוף אותו לא ייתן את מה שהקאבס קיבלו ממנו

 9. פשוט מעולה, כרגיל, תודה רבה נמרוד, הניתוחים האלה מוסיפים המון.

 10. ניתוח מקצועי ומעניין! שאפו.
  להערכתי אם לילארד ומקולום לא יהיו במיטבם, הסדרה תלך לג'נטלמן סוויפ או אפילו סוויפ. בהיעדרם של הוד ונורקיץ, מצופה מצמד הגארדים של פורטלנד לתת לפחות 55 נק' משותפות בכל משחק. אני לא אופתע אם לילארד ידפוק 2-3 משחקים עם 40+.
  המשחקים ללא דוראנט הולכים להיות מהנים במיוחד, סוג של תיקון למראות הקשים מחצי גמר המערב נגד יוסטון.
  הימור שלי: 2-4 ללוחמים.

 11. סקירה מעולה.
  הדבר הכי מאלף הוא שגולדן סטייט צפויה לנצח את הסדרה, ולא בציפורניים – גם בלי השחקן מס' 1 בעולם.
  לא משחק אחד בלי מסי או רונאלדו. סדרה שלמה של הטוב מ-7 משחקים.
  צרות של עשירים? יותר מדויק – צרות של כל יתר העניים.

 12. תודה על זה. תענוג לקרוא.

 13. ניתוח נהדר

 14. תודה על הפריוויו.
  הלוחמים מאד פגיעים. קליפרס לקחו מהם שניים. יוסטון לקחו שניים ואנחנו לקחנו מהם שניים בעונה הסדירה. אפשר לנצח את זה.
  השנה קארי הפך לשוטר אנושי ויש ירידה חדה אצל גרין ואיגי.
  אנחנו נעשה כמו הקליפרס וכמו העונה הסדירה וניתן לגרין ואיגי לנצח אותנו. הרקולס עשה עבודה זהב על דוראנט. אם הוא לא משחק אפשר להכניס את הוד וקארי הקטן ואז הייל מאריי.

  נצחון לנו בשישה

  1. אין ספק שיש הרבה נפילות השנה אצל הלוחמים, כמו שגם כתבתי.
   דווקא גרין ואיגי לא מראים שום ירידה בפלייאוף הזה. בעונה הסדירה נראו לא טוב אבל שניהם הגיעו מוכנים לפלייאוף, למה שחשוב באמת.
   אין לג"ס בעיה עם "לתת לגרין ואיגי לנצח" כי גם שהם לבד הם יודעים מה לעשות עם הכדור, בניגוד לאמינו והארקלס בצד השני, ויודעים לא להכריח. קליפרס גם תקפו את קרי שני שחקנים בפיק&רול והשאירו את גרין ואיגי לבד, זה לא בדיוק עבד. אבל אני כן מסכים שזאת אופציה טובה לפורטלנד כי בכל זאת זה עדיף על להשאיר את קרי וקליי לבד.

   החסרון של הוד יכול להיות פה מאוד משמעותי. אם לא יחזור יהיה קשה לבלייזרס לנצל את היתרון של הספסל שלהם.

  2. הימור נועז מאוד ido. הלוואי ויקרה

 15. עד שדוראנט יחזור זו תהיה סדרה חד צדדית לגמרי.
  ברגע שיחזור פורטלנד יכולה לקחת משחק/שניים.
  תזכרו שאמרתי

 16. אם רק נורקיץ' היה משחק זה היה יכול להיות סוג של קרב עם שליטה של הבלייזרס ברחבות.
  עם כל האבסורד הסדרה הזו תקום ותיפול לדעתי על היכולת של קאנטר לתפקד.
  בכל שאר האספקטים אני לא רואה שום יתרון לבלייזרס בשום מאצ'אפ למעט אולי אולי השמירה של סטף על לילארד שלא נראה טוב בסדרה מול דנבר.

 17. תודה אחלה פריוויו
  כדאי שנהנה מהלוחמים כי אם דוראנט עוזב זו כנראה השנה האחרונה אלא אם כן יעשה גסטה סין אין אנד טרייד,כי אחרת אין להם שום דרך להוסיף עומק

 18. לראס א שטן וברוך וכל מי שאוהד את פילי,
  לא יאומן,אם זו בלהבלה פוליטי לפני החלפה אז סבבה,אם זה אמיתי,שיבדקו מה הם מעשנים לפני החלטות
  ווג' מפרסם שלמרות השמועות,
  פילדלפיה מתכוונת להשאיר את ברט בראון לעונה נוספת.

  1. תודה נמרוד,פריוויו נהדר ומעניין

 19. ניתוח מעולה. מדהים כמה המערב שיוויוני חוץ מג"ס. דנבר, ס"א (של הפלייאוף) ופורטלנד הן פחות או יותר באותה רמה, וכל אחת שהייתה מגיעה לגמר הייתה לגיטימית לגמרי. אם הם יגנבו משחק ב 2 הקרובים אז יגמר ב 6.

 20. אם פורטלנד רוצים לנצח הם צריכים לעשות מה שכל המערב עושה בפלייאוף נגד קארי. לתקוף אותו באופן עקבי ולנצל את עקב אכיחס היחיד שלו: חוסר יכולת להמנע מעבירות טיפשיות של שליחת ידיים לחטיפות ולהדביק לו עבירות.

  וכאוהד גולדן סטייט הלוואי שדוראנט לא יחזור לא העונה ולא בהמשך(טרייד ולהביא מישהו שאוהב לחלוק את הכדור ולנוע ללא הרף).

 21. ג.ס גג ב 5 .
  מעניין האם נוקריץ היה האם זה היה יכול קצת לשנות .
  פורטלנד נתנה לנו כמה רגעי פליאוף יפים אך מול הקבוצה ההיסטורית של ג.ס היא תצא לפגרה מהר ובראש מורם.
  המטרה הראלית היחידה של פורטלנד לא לקבל מטאטא .

 22. מעולה נמרוד.
  הבלייזרס מבוססי פיק אנד רול של שני הגארדים שלהם ומעניים לראות עם הווריורס למדו משהו מהסדרה מול הקליפרס.
  השאלה בהגנה איך הם יתמודדו עם קרי. אולי עדיף להם לתת לא לקחת את המשחק עליו במקום להביא את הדאבל אפ על ההיי-פיק אנד רול עם גרין מה שיכניס את שאר הקבוצה למשחק (כמו במשחק עם הרוקטס). במיוחד כשקאנטר על המגרש זה יכול להיות אסון.
  בכל מקרה – לילארד אוהב לשחק מול הווריורס , אם הוא נותן סדרה גדולה אז יכול להיות מעניין.

  1. אתה מתכוון לשמור פלאט?
   שקאנטר יחכה לו בצבע ושהשחקן ששומר עליו (סביר להניח הארקלס/אמינו) יעבור מעל וינסה להפריע לקליעה?

   1. כן. או להחליף כשלא מדובר בקנטר

    1. מעניין, אם זה לא קנטר אפשר להחליף. סביר שזה יהיה קולינס ברוב המקרים והוא עושה עבודה לא רעה

     אם לשמור בפלאט, לא זוכר מתי שמרו על סטף ככה לאחרונה, מעניין מאוד מה יהיה במצב הזה

    2. פלאט על קרי עם השחרור המהיר שלו ועם גרין כחוסם בהיי? נשמע לי כמו מתכון לשיא שלשות במחצית/משחק/פלייאוף.

 23. וואו איזה פרוויו מושקע…. שאפו.
  הלב אומר ליילארד ואני הולך עם הלב הפעם
  🙂

 24. פריוויו פנטסטי

 25. תודה על הניתוח המעולה.
  שמח מאוד על הסדרה הספציפית הזו לעומת החלופה – לפחות נראה כדורסל איכותי של 2 הקבוצות וגם קהל רועש(לפחות פורטלנד).
  כרגיל משחק 6 בשבת אז נקווה שייגמר לפני או אחרי..

 26. אחלה פרטיו תודה.
  תגידו איך זה שלא מדברים על הלוטרי הלילה?
  ההגרלה הלילה מעניינת בהרבה מערב הדראפט עצמו.

 27. סקירה מצוינת.
  לפורטלנד יהיה קשה מאוד בשתי סדרות רצופות ללא ביתיות, למרות שיכולה לגנוב משחק אחד באורקל, כמו שעשתה העונה,
  אבל גם להפסיד בבית, כמו מול דנבר.
  סטוטס צריך להשתמש בכל הכלים העומדים לרשותו לחפות על החולשה בזמן האחרון של אמינו, הארקלס וקאנטר, ויש לו על הספסל אופציות מצוינות דוגמת קולינס, הוד (בהנחה שיתאושש) וג'ייק ליימן שמשום מה נעלם.
  אחרי מה שראינו קשה להמר נגד הבלייזרס, גם בארקלי חזה שיעלו לגמר הכללי, שם הם בהחלט יכולים להתמודד מול מי שתעלה מהמזרח.
  אגב, מעכשיו צריך לציין לאיזה קרי מתכוונים…

  1. יש סת' ויש את אח שלו

  2. בארקלי גם חזה שגולדן בלי דוראנט לא ינצחו כלום..

 28. תענוג של פריוויו נמרוד. מהרמה הגבוהה ביותר שיש.

 29. אחלה סקירה, פורטלנד לוקחים

 30. גולדן סטייט מפסידים את הראשון, בגלל נפילת המתח שאחרי יוסטון, ואז מנצחים 4 בלי להתאמץ.

 31. נמרוד שחקת אותה בגדול
  בתור אחד שראה את רוב המשחקים של דנבר פורטלנד אתה מדייק בכל נק' שהבאת!

  פיק%רול- היכולת של מארי ויוקיץ' בפיק%רול הם מהטובות לדעתי בליגה. היכולת של שניהם לקלוע מחצי מרחק, מארי בג'מפ ויוקיץ בFLOATER הם פשוט חיסול כל הגנה…יעילות אדירה שבשנים הקרובות תמשיך לזנק..
  לו וייל והראל גם שונה..היכולת של הראל לטוס לטבעת אחרי החסימה היא זריזה מאוד, ובנוסף גם היכולת לסיים בכח מול דוראנט/גרין שבאים לעזור להגן על הטבעת. וכמובן וויליאמס שהיכולת שלו לקלוע מכל מילימטר על המגרש היא פשוט מדהימה. במיוחד עם סטפ בק קליל שמרחיק ממנו את המגן

  לילארד/מקולום וקאנטר זה שונה- קאנטר הוא הרבה יותר כבד..עד שהוא יקבל את הכדור יקח לו שעתיים להגיע לסל בכדרור וגרין ידאג לחילופים בהתקפה,וגם אם יגיע היכולת שלו לקלוע בFLOATER היא על הפנים.. ולילארד ספציפית אוהב יותר לתקוף את הטבעת מאשר לזרוק מחצי מרחק (כמו שמקולום אוהב מאוד!) ככה שלא יהיה לו קל מול גרין שיבוא לעזור (וכנראה יוותרו על אמינו על קו השלוש..).

  בצד השני- הכול תלוי בקרי..כי שומר כמו קאנטר בפיק&רול זאת המתנה הכי גדולה שיכל לקבל אחרי הסדרה הזוועתית שלו מול יוסטון…הכל מוכן על מגש של כסף, פשוט לטייל עם הטורקי על המגרש ולקלוע עליו בכל הדרכים שסטף אוהב..הכל תלוי בו

  מבחינת פורטלנד- הייתי שמח לראות שמירה כפולה על קרי בפיק&רול ולהמר על זריקות משלוש של מי שישאר שם..אם איגודלה/ליוינסגטון/קוק/גרבקו. אין מה להפסיד..היכולת של גרין בסדרה האחרונה הייתה פשוט אדירה(!!!) כשהוא נשאר לבד אחרי שמירה כפולה על קרי. בשונה מהסדרה מול הקליפרס שהצליחו לא מעט בכך. מול יוסטון הוא פשוט בחר את המסירה הנכונה פעם אחרי פעם..נראה איך אמינו והארקלס יעבדו בהגנה..

  1. הייתי שמח לראות את קולינס משחק על המגרש כשג"ס משחקת עם גרין ואחד מהסנטרים.
   יתן ידיים ארוכות שיבואו לעזור על המסירות של גרין בהגנה
   יכול לעשות בעיות בריב' התקפה
   יכול לרחב את המגרש עם זריקות משלוש.

   לילארד, מקולום, הוד, הארקלס וקולינס צריכים לשחק בסופי משחק וכשהאמפטון פייב על המגרש

   1. מסכים לגבי קולינס , יכול להיות משמעותי מאוד בסדרה הזאת. גם כל עוד פצוע הוא הכוח העיקרי בספסל, וגם אם קאנטר לא יסתדר הגנתית אז נראה הרבה דקות שלו והוא צריך להיות פעיל מאוד בריב' ולנצל את המבטים הפנויים שיהיו לו מחוץ לקשת, לצד איסוף נק' בצבע. הילד צריך לתת סדרה גדולה

 32. ניתוח מעולה, וואו. אפילו ברמות של האתר הזה, עשית עבודה יוצאת דופן.
  .
  מסכים עם מי שכתב שהערב גולדן עשויה להפסיד, יש מצב שהיא תבוא מעט זחוחה. מאידך, מעניין איך סטפ יגיב לכל פסטיבל 'האחים בגמר' שעובר עליו ועל סת'. הוא עוד עלול להיזכר שהפוקוס עליו ולנפק ערב רותח

 33. מצויין נמרוד. אין לי יותר מדי מה להוסיף מעבר לחשיבות של רודני הוד – אני מאמין שנראה אותו משחק בסדרה הזאת ליד לילארד ומקולום כדי להעניש את קרי, כמו מארי בסיבוב הקודם. המצ'-אפ של איגודלה על CJ יהיה חשוב מאוד ואיגודלה עצר אותו (מדגם זעיר אמנם) בעונה הסדירה האחרונה, קליי עשה עליו עבודה טובה אבל אני מאמין שהוא ישמור את לילארד. 4-1 ווריורס.

 34. יש שחקנים שרצים לצדדים
  יש שחקנים שזורקים מטווחים
  יש כאלה שבעונה הרגילה מצטיינים
  ויש כאלה (לפי דונקי ) שבפלייאוף פורחים
  אבל דיים אוהב להיות בבית ( אוקלנד)
  עם המשפחה והחברים וההרגלים הישנים
  ולחזות בסטף – ברנד
  שעליו ממטיר צרורות סלים .

  1. לצלילי "אוהב להיות בבית" של אריק תנצב"ה.

   1. גולדן סטייט מזמן עברה מעלי מוהר ואריק איינשטיין, לדידי הררי ואייל גולן

    1. לא אצלי . בארץ אני אוהד אדום .

  2. אוהו, הייט אשבורי בפוזה הזחוחה..
   יפה..

 35. כיוון שאיש לא התייחס הרשו לי לתרום מבט על הפן הפסיכולוגי.
  פואטלנד אחרי סידרה מתישה שהסתיימה בהישג מרהיב.
  הם צריכים להיות אנשים עם משמעת עצמית עליונה כדי לא להתפרק לרסיסים הערב.
  עברו בסה"כ 48 שעות מהפיק הרגשי שהם חוו. עם כל תשומת הלב הבינלאומית שעטה עליהם.
  אין מצב שהם הצליחו להתכונן כראוי, ולהתארגן רגשית למשימה הקשה שנצבת בדרכם.
  אני צופה תבוסה.

  1. מסכים עם הנקודה שהעלת, לשתי הקבוצות יש פה מתכון לנפילת מתח, ציינתי בפוסט מה הסיבה של ג"ס. מה שכן, לג"ס היה יותר זמן להתאושש.

   הרבה פעמים אבל דווקא הקבוצה שמגיעה עם פחות זמן מנוחה לסדרה כזאת עוד רוכבת על גל ההצלחה מהמשחק האחרון כדי לקחת את המשחק הראשון בסדרה.

 36. איזה פריוויו, כמה עבודה! תודה רבה!!
  מי ייתן והטובה תנצח (פורטלנד כמובן).
  אהבתי את הניתוח המנטלי, ככל שהזמן עובר אני נותן יותר מקום למנטליות על פני הכישרון והקשיחות. בפלייאוף המנטלי לוקח.
  בגלל שג"ס מפוצצת כישרון לא שמים לב אבל לדעתי היא אחת הקבוצות הצ'וקריות בליגה.
  לגבי פורטלנד המצב הפוך לגמרי. הם קרים כקרח אבל חסר כישרון מול קבוצה כמו ג"ס.
  מקווה שפורטלנד ימצאו דרך לפרוץ לניצחון.

  ואז סדרה חלומית מול הבאקס

  1. לקרוא לאלופה בשלוש מ4 השנים האחרונים צ'וקרית (למרות האיבוד אליפות בדרך שקרתה) זה קצת יומרני. בעבר הייתה טענה חצי בצחוק שהם לא טובים במשחקים צמודים פשוט כי הם לא רגילים לזה, אלא רגילים לדרוס.
   ובכל זאת גם בדיוק סיימו סדרה נגד היריבה הכי גדולה שלהם במערב, כשאף משחק לא נגמר ביותר מ6 הפרש. לא חושב שאפשר לכנות אותם צ'וקרים

 37. פורטלנד עשו פלייאוף מצוין.
  גולדן ב 5 משחקים זה הכי סביר, יהיה כדורסל מהנה

 38. נמרוד, מבחינה מקצועית אתה אחד הטובים שלנו, אם לא הטוב ביותר.
  לי עלתה מחשבה זדונית: למה לא לנסות את זאק קולינס וקנטר יחד, כשלילארד עושה פיק-אנד רולים בעיקר עם קולינס וסי ג'יי מקולום בעיקר עם קנטר. אבן טרנר ירוץ מקרן לקרן. זה יכריח את הווריורס לשים שני גבוהים וישבש להם את משחקם. כמובן שצריכים לעבוד על זה אבל פיק-אנד-רול הוא דבר מושרש בכל השחקנים

  1. תודה רבה מנחם.

   הם דווקא שיחקו ביחד נגד הנאגטס קולינס וקנטר וזה בהחלט יכול לעבוד גם נגד ג"ס. כשדוראנט יהיה בריא אין בעיה שיתמודד עם קולינס.
   ועוד לפני, קאנטר הוא הבעיה מבחינה הגנתית, אם יצליח להתמודד מול הגארדים אז זה בהחלט יכול להיות משמעותי. קאנטר וקולינס ביחד יכולים להיות כוח בריב'

 39. נמרוד, פריוויו ממש נהדר. כל הכבוד!
  .
  אני כמובן בצד של פורטלנד, מאוד מקווה שליזארד את משולם יביאו את ה-A game שלהם הערב.
  בתכל'ס הציפיות נמוכות כי בגזרת הפורוורדים אמינו והרקלס מאוד חלשים, בעיקר אמינו שהקליעה שלו מזכירה את הפעם הראשונה שניסיתי לירות במטול.
  .
  הבלייזרס חייבים ללכת בכל הכוח על המשחק הראשון, לעצבן את הדונקי, להריץ את סטף החלשלוש בהגנה ולעשות בוקס אאוט ללוני, שבסדרה מול הרוקטס שלט ברחבה משל היה ביל ראסל. וגם קצת מזל לא יזיק כמובן.
  .
  דבר אחרון, בסדרה מול הרוקטס כל פעם שהארדן חדר יצא מזה משהו טוב. זה שהוא החליט להעיף שלשות במקום לחדור- זבש"ו, אבל לילארד ומשולם הם חודרים מעולים- הייתי מציע להם שינסו מה שיותר לחדור, בטח אם סטף שומר על מישהו מהם.

  1. +1 על הכל
   תודה נמרוד, ניתוח מעולה ומחכים.
   הלב עם פורטלנד ב-6 משחקים

 40. אני תוהה מה האובר/אנדר להתעמרות בואכה טכנית כפולה בין קאנטר לדונקי ובין קולינס לדונקי.
  הימור שלי-
  קאנטר-דונקי: רבע ראשון אחרי 5 דקות- אנדר
  קולינס- דונקי: רבע שלישי- אובר

 41. פורטלנד יקחו 1 מ 2 באורקל.הווריירס יקחו 1 מ 2 בפורטלנד.לדעתי הסדרה תהיה ב 2-2 אחרי 4 משחקים.אחר כך אלוהים (דדי)גדול

 42. ניתוח גדול על הקריסה של אמביד במשחק 7 מול טורונטו ועל השטויות שברט בראון עשה

  אהההה וגם השלוש צעדים (בלי כדרור) שקוואי עשה במהלך שהוביל לסל נצחון

  https://www.youtube.com/watch?v=aCX7dvwfXrQ

  1. יפה

 43. לכל היותר נצחון אחד לפורטלנד
  ההפרש הממוצע יהיה דו ספרתי

 44. לפני משחק 6 כתבתי כאן בהופס שההיעדרות של דוראנט הפכה את המשחק לחובת-צפייה. ESPN דיווחה שלמרות שיום שישי בערב איננו המשבצת הכי נצפית, היה זה משחק 6 בחצי הגמר האיזורי הכי נצפה שלה בכל הזמנים. כנראה שהצופים בארה"ב מעריכים את תרומתו וחשיבותו של דוראנט ללוחמים, קצת יותר מחמשת האוהדים שלהם כאן.
  הערב יקרה דבר דומה – ההיעדרות של דוראנט הופכת את המשחק מאירוע צפוי וחסר עניין, לאירוע ספורט אמיתי שכל תוצאה אפשרית בו.

  1. אני מאוד אוהב את גולדן סטייט וגם את דוראנט, ואין ספק שהפציעה שלו הופכת את הסיפור להרבה יותר מעניין, אבל בסדרה נגד יוסטון זה אילץ אותם לשחק יותר יפה ופחות פשוט, מה שעבד לטובת האוהדים. נגד פורטלנד אין חשש כזה ואני מצפה לראות אותו חוזר במהרה…

 45. תודה נמרוד כהרגלך פריוויו ברמה הכי גבוהה שאפשר.
  דבר אחד לא בטוח שהבנתי אתה מדבר על הרבה תנועה של פורטלנד. לי לא יצא לראות את פורטלנד משחקים ככה. מצד שני לא ראיתי המון את פורטלנד השנה.מלבד הפלייאוף. האם היה שינוי מהותי בעניין?

  1. תודה חגי

   ההתקפה של פורטלנד מתבססת על יחסית הרבה תנועה. לא משהו בלתי פוסק סטייל ג"ס בשיא , אבל כן יחסית למשחקי פלייאוף.
   בסוף התנועות מגיעים או לבידוד או לםיק&רול כמובן, אבל כן עם תנועה לפני מה שמרענן מצד אחד, וגם מצד שני מוביל לנק' /טעויות של ההגנה עוד לפני.

   לדוגמה ה' של הוד על מארי בסדרה נגד הנאגטס הגיעו לא מעט לאחר כמה חסימות שמפנות את האיזור .

   יש תנועה שהם מאוד אוהבים שמקולום רץ על חסימת flare ומשם יכול לברוח לבק דור/לקבל לקליעה/בידוד/פיק&רול.
   כמובן שגם אצלם לפעמים לילארד ומקולום פשוט חודרים או מתחילים בפיק&רול ישר וזה מספיק. אבל יש כמה תרגילים נחמדים שהם אוהבים להריץ, בהם הכדור והשחקנים זזים.

   1. אוקי. האמת שעכשיו אני גם מבין למה זה "נמחק" לי מהזיכרון. לתחושתי יש משהו לא אפקטיבי בתנועה הזו. הם יכולים לייצר תרגיל שבסופו של דבר נותן פיק&רול בקצה העליון של קשת השלוש – לאחר לא מעט התמסרויות, והיו יכולים ליצור את אותו המצב בדיוק ללא המסירות הללו – אני מנסה להיזכר במשחקים שלהם וחושב שראיתי לא מעט תרגילים כאלו שבסופו של דבר מייצרים את הפיק&רול בין נורקיץ' לדיימו. בעיניי בפועל הם משחקים בעיקר פיק&רול.

    1. כן אבל אם תתחיל את ההתקפה בפיק&רול של לילארד וקאנטר, כשכל ההתקפה מאורגנת ומוכנה, יודעת שזה מה שאתה הולך לעשות, אז יעצרו אותך יותר פעמים.

     לעומת זאת אם תתחיל באקשן אחר, עם מטרות אחרות כמו לדוגמה החסימה הזאת למקולום אז ההגנה תתרכז בזה ותהיה עסוקה בו. ואז קנטר ייתן בכלל חסימה אחרת, כשהשומר שלו יטפל השחקן שיוצא על החסימה, והכדור זז קצת, והשומר של לילארד במצב של עזרה. ואז לילארד שוב קיבל את הכדור, וקנטר בא לחסום, כשההגנה לא מעולה על המהלך הזה אלא טיפלה בכמה דברים אחרים, אז יש לך יותר סיכוי להצליח במהלך, במעבר לעוד כמה נק' שתשיג במשחק מכל האקשן שהיה לפני.

 46. הסדרה הזאת יותר נוחה לגולדן סטייט, כי דווקא בעמדות הגארדים יש להם יותר עומק – ליווינגסטון וקוק – והחיסרון העיקרי הוא איפה שפורטלנד לא יכולים להכות.
  איגי ישמור על לילארד ומקולום, אבל בעיקר ינוח לקראת יאניס או קוואי, שם הוא יעבוד במשרה מלאה…
  פורטלנד הצליחה להוכיח בפלייאוף הזה שהיא קבוצה ראויה שעם חיזוק נכון יכולה להיות מועמדת לגיטימית לאליפות, וזה קורה בדיוק בקיץ שכמה חוזים בעייתיים מתחילים להיות נכסי טריידים – אוון טרנר, מאיירס לנארד ועוד…
  בסדרה הנוכחית – 4:1 או 4:2 תלוי בפציעות של גולדן סטייט ובמידת העירנות…

 47. תודה רבה על הפריוויו, מקצועי ברמה הגבוהה ביותר!
  האמת? בלי דוראנט וקאזינס הפצועים המאצ' אפ בין שתי הקבוצות הוא יחסית שווה, כאשר לפורטלנד יש ספסל ארוך ורגליים צעירות יותר אך לגולדן בוייס יש את הניסיון וה"לב של אלוף" הכל כך חשוב לניצחון.
  פורטלנד חייבים לגנוב את המשחק הראשון הלילה, פשוט חייבים, אם הם רוצים שיהיה להם איזה שהוא בדל של סיכוי לנצח את הסידרה הזאת.
  הראש אומר 4 – 2 ללוחמים, הלב אומר 4 – 3 לפורטלנד במשחק 7 שיזכר לדורות (הלב שלי חיי בסרט).
  העיקר שתהיה לנו סידרה מעניינת, שתמשיך פלייאוף ברמה גבוהה עד עכשיו.

 48. לפורטלנד אין סיכוי לצערי הלוחמים בשישה.דמיאו אוהב להופיע מול קרי אבל קרי אוהב מאוד להופיע מול לילארד גם הוא

 49. אגב, מצלמה אחת בטח כבר מכוונת למקומות הישיבה של משפחת קרי על הורי השחקנים, נשותיהן, בנותיהן, ארוסותיהן וכו'

 50. גג 5 משחקים, עם או בלי דוראנט.

 51. נמרוד תודה זה לא פריוויו זו עבודת מחקר.
  מהרביעיה של דנבר ספרס okc והבלייזרס יש לי תחושה שמעט מאוד אנשים האמינו שדוקא פורטלנד היא זאת שתגיע לגמר המערב. (חוץ מ IDO אבל הוא קודם כל אוהד).
  פורטלנד עושה בפליאוף הזה את הבלתי יאומן בלי נורקיץ. אחרי הפליאוף הקודם זה משפיע על השחקנים ועל האמונה שלהם ולכן יש מצב שהסדרה הזאת תהיה יותר שקולה מהצפוי

 52. 3 הגאנרים הכי גדולים שיש היום במשחק ועוד אחד שתמיד רוצה להוכיח…..צפויה סדרה לפנים של 7 משחקים !!!

 53. וואוו נמרוד תודה על פריוויו המשובח.
  הנה שני הדולר שלי על המשחק: פורטלנד מגיעה בתחושת אופוריה שלא ידעו כמוה הרבה זמן באורגון, לילארד חוזר לנוף ילדותו לסדרת משחקים אחרונה אולי לפני שדחפורים יעלו בחודש אוגוסט על אורקל ארנה וגולדן תנדוד לאולמה החדש בן פרנסיסקו. הבלייזרס הקיאו דם בשתי הסדרות האחרונות, אין שפן שלא נשלף מהכובע של סטוטס, כל שחקן שעלה לפרקט תרם כל שביכולתו וחיפה על חברו. האם החבורה המלוכדת של פורטלנד תוכל לגבור על הווריורס כבר במשחק הראשון? במילה אחת: לא. ובכן, גולדן כבר כמה ימים ממתינה עם ריר בפה ומפית מתחת לסנטר לגמר האיזורי – לא באמת עניין אותה מי תנצח בחצי הגמר המקביל, אחרי שעברו את יוסטון – עיניהם היו נשואות למתרחש במזרח. הלילה סטיב קר רוצה שהראש של דמיאן יוגש כמנה ראשונה על הצלחת של הווריורס כבר ברבע הראשון. אפשר שמקולום יהיה לקינוח בגראבג'. אל תתבלבלו, לפי הראיונות בespn גולדן מחזיקה במטאטא ומעוניינת בסוויפ. אין לה את הרצון להיגרר לדרמה מול קבוצה נחותה ממנה שאף אחד לא ציפה לה. נכון, פורטלנד כבר דפקו את גולדן בבית גם כשהדראנטולה על הפרקט, אבל אין להשוות בין המיד-סיזן לפלייאוף או כמו ששמחה ריגר אוהב להגיד – עכשיו מדובר ב"מממאאנניייי".
  רשת הטלוויזיה הטורקית היטיבה עם קאנטר כאשר הכריזה הבוקר שלא תשדר את סדרת המשחקים של הבוגד מאינסטנבול. המכות שהוא הולך לחטוף מגרין בצבע, יחסכו מלוחם החופש לעג במולדתו. סטיב קר יודע שהמפתח לניצחון הוא להרוג את לילארד מוקדם, מקולום לא חשוב כי לא כל יום דנבר, כל השאר לא מעניין. כפי שציינתי קודם, גולדן לא רוצה דרמות ומתח מיותר מול קבוצה שנמצאת כרגע בשיכרון חושים, לכן מהטיפ אוף ועד לשריקת הסיום הרגל תהיה על הגז – גולדן בדו ספרתי.
  נפגש פה ב4:15.

 54. דריימונד גרין הוא האיש של הלוחמים מתחילת הפלייאוף. כשהוא טוב כולם טובים .
  גרין וקאנטר יהיה סוער .
  צפוי משחק רץ ושוטף ללא דוראנט והרבה קליי תומפסון בהתקפה ובהגנה

  1. תשמעו סינסינטי נקלעת לפיגור מוקדם.
   אני כנגד כל הסיכויים הולך על ניצחון ביתי 2-6 וזה ניחוש בלבד ! מול שיקגו

 55. ככה זה נראה

 56. תודה ענקית על ההשקעה בפריוויו, ממש כיף!

 57. שכחתי לומר – אין הכרח שהמהפך יגיע דוקא בסבבים הראשונים

 58. שכחתי מקודם להודות על הפוסט!

 59. ראיתם? במשחק באותו זמן 3 נקודות בסבב, רק אצל הרדס האוהדים לא קיבלו מנה עדיין

 60. במשחק המקביל 3 נקודות בסבב. לא נשאר הרבה זמן

 61. טוב זה שקוף שהנבא מתערב בהגרלה. גם הניקס וגם הלייקרס בבחירות גבוהות? אטלנטה קאבס ושיקאגו לא בטופ 4. מה הסיכוי לזה?

  1. +100

 62. חחח זאיון לפליקנס

 63. עםהבחירה הזו יתכן שהפליקנס הצליחו להשאיר את AD

  1. וממפיס עם הבחירה השנייה כנראה תבחר בג'ה מוראנט ויחפשו טרייד על קונלי כדי שיוכל ללכת לקבוצת פלייאוף

   1. והמקום הכי טוב לג'ה הוא… ממפיס
    #מי_רוצה_את_קונלי?

 64. לוותר על צפיה בקאמבק, אם וכאשר יגיע בMLB בשביל גיים 1?

 65. 1. New Orleans Pelicans

  2. Memphis Grizzlies

  3. New York Knicks

  4. Los Angeles Lakers

  5. Cleveland Cavaliers

  6. Phoenix Suns

  7. Chicago Bulls

  8. Atlanta Hawks

  9. Washington Wizards

  10. Atlanta Hawks (via Mavericks)

  11. Minnesota Timberwolves

  12. Charlotte Hornets

  13. Miami Heat

  14. Boston Celtics (via Kings)

  15. Detroit Pistons

  16. Orlando Magic

  17. Brooklyn Nets

  18. Indiana Pacers

  19. San Antonio Spurs

  20. Boston Celtics (via Clippers)

  21. Oklahoma City Thunder

  22. Boston Celtics

  23. Utah Jazz

  24. Philadelphia 76ers

  25. Portland Trail Blazers

  26. Cleveland Cavaliers (via Rockets)

  27. Brooklyn Nets (via Nuggets)

  28. Golden State Warriors

  29. San Antonio Spurs (via Raptors)

  30. Milwaukee Bucks

  31. Brooklyn Nets (via Knicks)

  32. Phoenix Suns

  33. Philadelphia 76ers (via Cavaliers)

  34. Philadelphia 76ers (Chicago Bulls)

  35. Atlanta Hawks

  36. Charlotte Hornets (via Wizards)

  37. Dallas Mavericks

  38. Chicago Bulls (via Grizzlies)

  39. New Orleans Pelicans

  40. Sacramento Kings (via Timberwolves)

  41. Atlanta Hawks (via Lakers)

  42. Philadelphia 76ers (via Kings)

  43. Minnesota Timberwolves (via Heat)

  44. Atlanta Hawks (via Hornets)

  45. Detroit Pistons

  46. Orlando Magic (via Nets)

  47. Sacramento Kings (via Magic)

  48. Los Angeles Clippers

  49. San Antonio Spurs

  50. Indiana Pacers

  51. Boston Celtics

  52. Charlotte Hornets (via Thunder)

  53. Utah Jazz

  54. Philadelphia 76ers

  55. New York Knicks (via Rockets)

  56. Los Angeles Clippers (via Blazers)

  57. New Orleans Pelicans (via Nuggets)

  58. Golden State Warriors

  59. Toronto Raptors

  60. Sacramento Kings (via Bucks)

 66. תוכנית גיים 1 כפי שקיבלתי מהילל —
  רבע ראשון של הלוחמים.
  עד למחצית פורטלנד חוזרת .
  נגמר בסוף בתבוסה של הטריילבלייזרס.
  נא לעקוב !

  1. מי ביים?
   שמעתי מול יוסטון זה נולאן

 67. מעולה

 68. אין לילארד ווי טראסט
  פורטלנד ב7

 69. קישור?

 70. טוב דוראנט כבר לא יחזור לסדרה הזאת לפי דוריס שאומרת שהווריירס לא מצפים לחזרה של דוראנט בקרוב.לדעתי סיים את העונה ואת הקריירה בגולדן סטייט עם דיווחים היום שכבר התחיל לגייס שחקנים לניקס.לא רק כוכבים גם שחקנים משלימים.
  זה מה שיש ועם זה ננסה לנצח

  1. אם תקחו אליפות העונה בלי דוראנט זה ישים חותמת על המורשת של קרי בתור אחד מהגדולים ביותר.

   1. השנה האליפות תהיה של המזרח אבל עם זה יקרה אז כן קרי סוגר את מעמדו כטופ 15 בכל הזמנים

    1. אם

  2. מעניין, כי הדיווח הרגע בשידור היה שהוא בחוץ רק למשחק 1, ולגבי משחק 2 יעשו הערכה מחודשת
   מאיפה זה?

   1. מדוריס ברק בשידור שהווריירס לא מצפים לחזרה של דוראנט בזמן הקרוב

 71. לא הייתה עבירה. השופטים באו עם השריקה מהבית.

  1. תודה.
   אני בlivetv

  2. תודה ממזר

 72. מוסר יפה הסטף הזה

 73. טוב, שום הפתעות
  פורטלנד היא בכלל לא מאצ'-אפ, אפשר לדלג לפינאלס

 74. איפה ההגנה של גולדן,וחסר להם גובה

 75. סטף רקדן על המגרש. שחקן מדהים

 76. פורטלנד תנצח אם קנטר יטחן את גרין בפוסט.

 77. הלוחמים נראים נהדר כרגיל ללא דוראנט.
  פורטלנד חייבים להפחית את הבידודים ולהמשיך להגיע למיס מאץ' של קרי/לווינגסטון/לוני על לילארד ומקולום

 78. קולינס לא שייך לענף. שיחזירו את קנטר

 79. כל כך חשוב דריימונד.לפני הפלייאוף הוריד 20 פאונד ומאז זה דריימונד של פעם

 80. אני ממש אוהב את גולדן בלי דוראנט,

 81. איפה לברון/הארדן/ווסטברוק/דוראנט. משעמם בלי השיקוצים. אתמול לקחו לנו גם את סימונס.

  1. הילל הוא גאון!!
   בכל אופן אני חושב שהוא טועה בתחזית שלו לגבי המחצית.

 82. Both team double team the ball
  Hoping that green and cantor won't score

 83. כרגע פורטלנד נופלים על ריבאונד ואיבודים טיפשיים, או שמילים אחרות – נלחצים מהמעמד.
  אם הם יתאפסו על עצמם הם במצב מעולה.

 84. טוסטררררר

 85. גארדים ארוכים כמו קליי והולידיי הם הקריפטונייט של סי גי מקולם, אין מה לעשות מאצאפ נורא בשבילו.

 86. הסיבה שגולדן יותר "טובה" בלי דוראנט זה פשוט שכלכך כיף לראות את קליי וסטף שחבל שהוא לוקח להם את הספוטלייט

 87. אליפות או לא אליפות חזרתי להנות מגולדן סטייט כמו בימים הראשונים.גם אם לא יקחו אליפות הכל בסדר.
  קרי קליי וגרין צריכים לשחק בווריירס עד סוף הקריירה שלהם

  1. +1

 88. מקולום מצא זמן לא לקלוע לייאפים.
  החיים מחייכים לקר- יכול בכיף להכניס את ספסל היורוקאפ שלו.

 89. אם בל חוזר לחיים זה חשוס מאוד לווריורס עכשיו כשקוק כבר לא ברמה של nba

 90. אני אוהב את שתי הקבוצות. אבל..
  רמת המשחק נמוכה ולא מתאימה לפלייאוף, ודאי שלא לגמר המערב. קווין קוק לא קשור למעמד והחמישיות של הווריירס נראות לפרקים כמו חמישיות D-LEAGUE במקרה הטוב או ליגה בפיליפינים במקרה הפחות טוב.
  הבלייזרס לא מצליחים להתעלות מעל הבינוניות הנ"ל.
  הכל עד כה

  1. צודק
   ==
   הגמר האמיתי היה מול יוסטון
   ==
   לגמרי נפילת מתח

 91. Even game so far

 92. קאנטר קלט שזה לא הסרבי בהגנה, ואוכל מירורים אי אפשר לנפח יותר ממוצעים

 93. סת קארי עם שתי החטאות שאחיו לא מחטיא אף פעם….

  1. ד״ר רזי זה הסיבה למה הוא נקרא סת ולא סטפן, לצערו אחיו הגדול לקח את מרב הכישרון והיופי

   1. 🙂
    אמא אוהבת את שניהם אותו דבר.

 94. סטפןןןן

 95. קאנטר היום חושך מצרים

  1. ברור זה לא הסרבית שפותחת רגליים בהגנה, אי אפשר לנפח ממוצעים.

 96. אפשר עכשיו להתרכז במשחק

 97. בכללי לפורטלנד מאצאפ זוועתי נגד הלוחמים, זה הסיבה שרציתי את דנבר

 98. גריפין משדאיר את AD. הוא לא הולך לשום מקום'

 99. Zion Williamson was QUICKLY whisked out of the room after Pelicans were announced the winner of the draft lottery. Source said the former Duke star was rooting to go to New York, but now is going to New Orleans.

  1. טוב בליגה של היום הוא מסיים להתאקלם בnba בחוזה רוקי שלו. עובר לשוק גדול עם עוד סופרסטאר/שתיים לוקח כמה אליפויות חוזר לפאלקינס לאליפות נוספת וצועק new orleans this is for you

  2. ציון צריך לחתום ועד סוף העונה הוא מחוץ לנא 🤣🤣

 100. כמעט בוקר טוב חברים

 101. אחח סוניה.משתבחת עם השנים

 102. סטפןןןןןן

 103. חחח סטפן פצוע ביד🤣🤣🤣🤣

 104. כשקרי משחק ככה גם כיפת ברזל לא יכולה לעצור את הטילים שהוא יורה

 105. לא כוחות
  ==
  ברור לכם, לא?

  1. לא מסכים.
   המשחק כרגע בשליטה של הגולדן זה נכון אבל פורטלנד קולעים ב35% אחוז מהשדה, איבדו 10 פעמים ועדיין ההפרש עומד על פחות מ10.
   מה שזה מראה שכרגע זה יותר פורטלנד משחקים גרוע מאשר גולדן משחקים טוב.
   הכול פתוח לגמרי

 106. במידה ואני כל שחקן בליגה אני רוצה לעבור לשחק עם סטף, תאמינו לי בסוף יאניס יגיע לשם בטעות

 107. היה 3 הפרש 2 שלשות בק טו בק של קרי ונהיה 9 אבל היה צריך להיות הרבה יותר.גולדן סטייט טובה משמעותית מפורטלנד ועושה לא מעט שטויות שנותנות לפורטלנד לחזור

 108. קווין דוראנט בהצלה בניו אורלינס היה נחמד איתך

 109. משחק נוראי של פורטלנד. 2 אסיסטים על 8 איבודים לצמד לילארד את מקולם. 5 מ-16 מהשדה.
  .
  אני מחזיק להם אצבעות שזה ג'ט לג של אחרי סדרה בת 7 משחקים, ושבמחצית ה-2 הם יתאוששו.
  בגלל שבקלות "רק" 9 הפרש יכול להפוך ל-"כבר" 9 הפרש (בדרך ל-19).

 110. פורטלנד רכים כמו חמאה במיקרו. מה עם קצת קשיחות, טיפה לכלוך?
  מחצית אנמית כמו משחק קדם עונה.
  פורטלנד התקרבו כמה פעמים לפוזשן אחד, אבל רפיון וחוסר ריכוז לא איפשר להם להשוות/לעלות ליתרון.

  1. מה שיפה אצל הלוחמים ויש שלא יאהבו את זה, שהם מרימים את הרמה בהתקפה ובהגנה בהתאם לקבוצה השניה. כרגע לא נצרכת העלאת הרמה כי פורטלנד אכן רכים

 111. זה גמר פלייאוף מערב זה? … באסה …

  יש קצת אקשן רק כשגרין או קרי על המגרש. זהו

 112. מישהו עוד לא שם לב לשינוי במשחק של ג"ס ללא דוראנט?
  אני מעדיףת הרבה מעדיפים – כדורסך זורם גם אם פחות נקודות אבל יפה יותר "פדררי" יותר

  1. בגדול אתה צודק, אבל.. קשה להינות כשקוק, ליבינגסטון, ג'רבקו ולוני משחקים בו זמנית על הפרקט.. זה התאים, אולי, למשחק גמור במהלך העונה כשחצי מהקהל כבר בדרך הביתה, אבל רבאק – גמר המערב?? לא מתאים, לא יפה לעין ולפרקים מביך.

   1. צודק, אבל ככה זה היה פעם – רבע שני וסוף שלישי/תחילת רביעי משחקים הנערים והבליץ מגיע בהתחלה ,ברבע השלישי המפורסם וב-8 דקות האחרונות. דוראנט באמת גרם לגולדן להיות כל הזמן עם 2-3 כוכבים על הפרקט ופחות שוטף

    1. כן – אבל לא בשלב כזה בפלייאוף ובתדירות כזו

     1. עם כל הכבוד זו פורטלנד – הסידרה תהיה כזו גם בהמשך

  2. מצד אחד ido כתב שההפרש לא היה גדול ואז באותה שורה- היה צריך להיות גדול יותר. משאלות תשאירו בבית. כאן הבית-לניתוחים-טקטיים-ולא למשאלות

 113. זה היה צפוי , סטף כל הזמן חוגג על פורטלנד. אין מאצאפ יותר נורא למקולום מקליי תומפסון , וקאנטר בסדרה הזאת כמו חמאם טורקי לא יעיל

 114. ומנסיון כשחקן – ברגע שהרבה שחקני ספסל משתתפים וזורקים יותר – תקבל מהם יותר גם בהגנה. מתי פעם אחרונה ראיתם ברבע שני כל כך הרבה זריקות של שחקני הספסל ב-3 השנים האחרונות?
  דוראנט אדיר אבל

  1. מה חשוב מה סתם אחד כותב

 115. קאנטר לא רוצה שהאוהדים בטורקיה יפספסו שום סל שלו אז הוא לוקח רק ריב

 116. קאנטר צריך טורטית.

 117. summer league came early this year

 118. קארי לא אנושי

 119. סטפןןןןןן חיים של סוניה

  1. סטפן לא קיבל כאלה זריקות פנויות כבר חודש

 120. אמינו עוד רגע נעצר על שוטטות.
  לא מתאים לרמות האלה.
  .
  סטוטס חייב לשנות גישה אחרת זה סוויפ בהנף עפעף.

  1. חחחח

 121. אם אני אוהד של פורטלנד (ואני מחבב אותם האמת) – אני מתבייש בגישה שהם הגיעו למשחק הערב: רכים, הססניים, לא בטוחים בעצמם. נכון, ההגנה של הווריירס מצוינת, אבל לא ייתכן שכל כדור אבוד, כל מלחמה על כדור, כל רגע שצריך אקסטרה – זה של הווריירס.

 122. איזו הגנה נוראית של פורטלנד. בייחוד על הפיק אנד רול. חבל שדנבר לא עברו אותם הם לפחות היו יכולים לתת ללוחמים קצת יותר פייט.

 123. קרי נפלא וג"ס הרבה יותר טובים מפורטלנד עם או בלי דוראנט, אבל לוני עכשיו *זז בחסימה* ולא נתן ללילארד להגיע לקרי. זה טקסט-בוק עברת תוקף.

 124. פעם איזה מישהו בהופס כתב שקרי שחקן משלים אמרתי אני אשמור את זה לאיזו מסיבה

 125. חחח איך סטפן אוהב לשחק מול לילי כריות איש לא יוצא עליו בפיק אנד רול כל שנה טוחן אותם דוראנט ינוח עד הבאקס.
  ליליארד הוריד ל3 הפרש לקראת סיום ואז עשה ווסטברוק וחירב לפורטלנד. רבע 3 סטפן מפגיז מה3 ואיש לא יוצא קנטר מתחת לסל ובהתקפה הוא מחפש את יוקיץ 🤣🤣

  1. זה כשגילרי מייעץ לקבוצה, לא לצאת על קרי בפיקאנדרול זנ מוות בייסורים, אני מעדיף כל יום לתת לגרין ו לאיגודלה וליוונגסטון לנסות לקבור אותך מאשר קרי, רק תחשוב מה היה קורה אם היו משחקים מול פילי במקום הנכים של טורנטו

 126. טוב , לילה טוב לכולם אני לא הולך לבזבז זמן על החבורה הזאת

  1. ביי ביי מלילארד

 127. Clippers special consultant Jerry West has agreed to a new contract to stay with the franchise, league sources tell @TheAthleticNBA @Stadium.

 128. הרייטינג למשחקים 2-4 הולך להתחרות בשידורים חוזרים של ערוץ הקניות

 129. איגו השחקן שישי הטוב בהיסטוריה

 130. גולדן סטייט עם הגנה משובחת
  באו חמים מיוסטון
  רק הגריק פריק יצליח להתמודד עם זה וזה רק אולי

  1. אל תעשה צחוק, ראית את הסגל של מילווקי? 3 דרגות הבדל
   עד עכשיו לא נתקלו ברמה שמתקרבת לזה, הבלוף שלהם ייחשף חד ואכזרי

 131. אז לילארד נפצע בהמסטרינג.
  Zzzzzz….

 132. חושלאימא של הספלאשס

 133. פשש סאחה על סטיב קר מישהו יודע למה הוא שומר דאבל וטריפל טים על ליליארד? שכולם מחכים לו עוד לפני המהלך?
  אני חשבתי שצריך להקשיב לברט בראון שלא צריך.
  עזוב קר תן לו לשחק אחד על אחד מול קרי שיהיה כוחות בחייאת

  1. ברור, הקטע שזה לא דאבל טים כמו מטומטם כל הזמן, זה דאבל טים חכם, אבל עזוב שמעון המטומטם האריס החתים את בראון לעוד שנה מגיע לארגון הזה שאני אוהב אותו להירקב עם הברית האוסטרלית

   1. בראון מבוסטון. אני בתור אוסטררלי אואגינל לא מבין מילה ממה שהוא אומר. בעסטאן.

 134. הווריירס לא יודעים לסגור משחק

   1. אני מדבר על השנה הובילו 20 והפסידו משחקים

 135. מק'ולם שומר את הבלייזרס במרחק הפסד מכובד בשלב זה.
  אגב – למישהו יש מושג לאן נעלם ג'ק ליימן מהרוטציה? שחקן נהדר לטעמי

  1. אני לא יודע מה מכובד הם בקצב של לחטוף 20 הפרש. פורטלנד אין לה כלים מול גולדן סטייט זה הסיבה שדנבר הייתה עדיפה משמעותית , לפורטלנד יש מאצאפ מהגיהנום נגדם

   1. ברוך הכוונה ב'מכובד' הייתה ביחס ישיר לאיך שהם נראים הערב.. כמו שהם נראים הם היו צריכים לקבל 30 ולא 10 הפרש

 136. למה הארדן לא בבלוג החי שלנו?
  מה עוד יש לו לעשות עכשיו?

  1. יושבות עליו בין 3-4 חשפניות גם אני הייתי מעדיף את זה במקום הבלוג החי

 137. הנה הווריירס מתחילים עם השטויות הרגילות והפער מצטמצם

 138. רודני נכנס למשחק

 139. 77:71. זה הולך להיות צמוד

 140. זריקות עונשין 22-3 לפורטלנד, אבל כמובן שהשופטים תמיד עם גולדן סטייט…

 141. דוראנט השחקן המשלים הטוב בהיסטוריה

  1. חחח חכה לבאקס. קווין יסדר. מול פורטלנד לא באמת צריכים אותו

 142. סטוטס צריך להתמיד עם אמינו על הספסל.
  לילארד חייב להיות יותר אקטיבי, קלע עכשיו את סל השדה הראשון מאז הדקה הראשונה של הרבע הראשון.

 143. שימו לב לכמות זריקות העונשין בין גולדן לפורטלנד.

  פער מטורף לטובת האורחים

 144. רואים תעייפות על קרי וקליי.
  אם הם יסיימו את הסדרה בארבע/חמש ובמזרח זה יסתיים בשבע זה יכול להיות משמעותי מאוד

 145. איישה קארי הפכה לסופגנייה ממולאת והיא בוכה שגברים לא מתייחסים.
  סונייה עושה וויל האנטינג…הולכת ונהיית צעירה משנה לשנה.

  1. סוניה משתבחת אבל איישה יפה גם בגרסה המלאה

 146. פורטלנד עם הגנה נוראית.

 147. קוק כל כך חשוב

 148. זה מכוחך. ההרכב השני שלהם מנצח את המשחק.

 149. מי זה ה COCK הזה ?

  1. הרכז משנה שעברה שנכנס לסגל בפלייאוף במקום כספי כי קרי נפצע לפני הפלייאוף וקיבל חוזה

   1. וקנה לעצמו 6 מליון אויבים

    1. רואים nba באושוויץ?

 150. רודני הוד בפורטלנד חוזר לימים ביוטה לפני דונובן מיטצל ששם היה בטריו עם הייורד וגובר

 151. השופטים ממש מנסים אבל קשה להשאיר צמוד.

 152. היחיד שהגיע למשחק מפורטלנד- רודני הוד

 153. טוסטררררררר

 154. פשוט הזוי איך פורטלנד משאירים את תומפסון וקודם את קרי חופשיים לשלוש.
  כאמור, הגנה נוראית. סטוטס צריך לעשות עבודה יותר טובה.

 155. פלוס 16 מהקו לפורטלנד אם שואלים למה המשחק לא ב25 הפרש

 156. לדעתי אפשר לסכם את העניינים במשפט אחד: פלייאוף מנצחים בהגנה. כל היתר זה בונוס.

 157. זה יהיה עוד סוויפ של הווריורס בגמר המערב.
  והפעם זאזא לא ירה באף אחד

 158. להשאיר את ההרכב הזה עד שפורטלנד יצמצמו לפחות מעשר.

 159. לילארד כל כך פאסיבי.
  לא זורק לסל בכלל

 160. קרי>ליחיארד
  קליי>מקולום
  איגי>הארקלס
  גרין>אמינו
  לוניסטוטס

  אז למה אנשים פה מאוכזבים מפורטלנד אני לא מבין.
  הסיכוי היחיד של פורטלנד לנצח בסידרה זה אם ברט בראון מחליף את קר.
  וזה בלי שדיברנו על הדוראנטולה. נצחון במשחק 1 יהיה הישג נפלא. 2 נצחונות יהיה מדהים עבורם.

  1. קנטר>לוני

  2. שמעון זה לא רק זה יש עניין למאצאפים, זה קבוצה עדיין לא הבנת לא משווים ככה שחקנים, ולפורטלנד אין מאצאפ גרוע יותר מקרי וקליי , הם לא מסתדרים עם גארדים ארוכים הגנתית (קליי הולידיי רונדו…) קאנטר לא מתאים לסדרה, הם משחקים בדיוק לסגנון של גולדן סטייט אין להם לאנס בכלל

   1. זה רק על הנייר ברוך חומרי הגלם. מנה עם חומאי גלם יותר טובים אמורה לצאת יותר טובה אם לא יש בעיה בשף? כימיה וכו זה קטע של שף בין החומרים.
    הרי כל שף ירצה בתחרות לקבל את חומרי הגלם הטובים ביותר.

 161. לליבינגסטון יש זריקה ייחודית: הוא מרים את הכדור מעל הראש ואז דמות בלתי נראית דוחפת אותו בגב והוא מועד קלות קדימה בעודו משחרר את הכדור. תופעה מוזרה בהחלט

 162. עדיף לקר לא לעלות יותר את סטף

  1. הוא יחזיר אותו עכשיו.. הכל צפוי בנ.ב.א

   1. כן

 163. זה גמור וחבל על כל דקה

 164. חא מבין את התגובות פה.
  גם20 הפרש בשני המשחקים הראשונים לגולדן לא אומרים כלום ושומדבר פרט לחוויית הצפיה שלנו.

  הסדרה הזו בעיקר תוכרע במה פורטלנד תעשה אצלה בבית. יגיעו ל2:2 זו סדרה של 50/50 גם אם דוראנט חוזר

  וזה בהנחה וגולדן תנצח את המשחק השני, פורטלנד ניצחו בחוץ את אוקלוהומה ודנבר(פעמיים!) ומשתי הקבוצות הללו הן קיבלו תבוסות, לא צריך לזלזל בזה

  1. אתה חדש פה? ראית מה גולדן סטייט עושה במערב כבר 5 שנים?
   הסדרה הזו לא תוכרע בפורטלנד. היא הוכרעה עוד כשהיה שיער על הראש של רודני הודו

   1. חחחחח

   2. חחחח

 165. אולי גם פורטלנד תנצח הערב בקרב הטקטי. וזה חשוב להמשך

 166. לאבד 19 כדורים מול גולדן סטייט? אפילו הדרים טים הייתה מפסידה

 167. אני במשחק אתכם אבל הייתי צריך להכניס מאמר של אהרון שדה ולעשות מעורב. המשחק הזה גמטר. אחוזי הקליעה משלוש זה ההבדל

  1. טעות דוק. ההבדל הוא בהגנה ובגישה למשחק.

 168. הווריורס עם כמעט 50% מה-3. פורטלנד 30%

 169. שואו טיים

 170. היה יותר מתח בין אסטוניה וסן מרינו בחצי האירוויזיון

 171. פורטלנד מופתעים שספלאש לא זורקים קלינגים כמו ראס וגורג

  1. הכל בגלל שסטוטס שכח לאחל בהצלחה… כל ההכנה הטקטית השתבשה

 172. חולה על דונקיייי

 173. קאספנייק יכול לנוח עד יאניס בשקט גם דמרקוס.
  הבאקס מתבאסים שהם לא במערב

 174. I CALL THIS GAME
  WARRIORS BY A LOT

 175. יסלחו לי אוהדי פורטלנד (ואני ביניהם..) – זו כבר התעללות בגווייה..

 176. בדרך לסוויפ 0:3

 177. אוי, פורטלנד.
  הקבוצה שלא צריכה להיות שם.

 178. יש כדורסל יותר מהנה מרביעית האמפטונס ?

  1. nope

  2. חזרתי להנות.

 179. וואו ליימן במגרש !!!

 180. קליי תומפסון זרק מהשדה פי 2 מדמיאן לילארד.

 181. דמיאן ג’ונס צריך לעבוד על הרגליים בחדר כושר, עדיין נראה כמו ילד בתיכון.

  1. רק חזר מפציעה. אני בכלל לא ידעתי שהוא בחיים..

 182. בוקר טוב לאדם ולילי ריגר

 183. קליי זה האיש שאני הכי אוהב בליגה.

  1. בטופ 3 שלי

 184. זה היה ערב מביך בהיסטוריה של הבלייזרס

  1. זה היה צפוי זיו אני לא יודע מה אתה מופתע, אמרתי לך שזה לא יהיה הפסד בכבוד גם כתבתי שלא שווה לקום לסדרה הזאת אין להם מאצאפ מולם בעיקרון עד הגמר לא שווה לצפות גם טורנטו יפורקו על ידי מילווקי

 185. יום טוב
  לא נהנתי כל כך ממשחק של הווריורס מאז הפעם האחרונה ש… דוראנט לא שיחק

  1. לא נהנית כל כך ממשחק מאז… הפעם האחרונה שלא עשו עליהם הגנה.
   ההגנה של פורטלנד בפיק אנד רול הייתה מביכה, כמעט כל השלשות שקרי הכניס היו פנויות לגמרי. מקווה מאוד שדוראנט יעזוב ואז האוהדים של הלוחמים יבינו מה הוא באמת היה שווה בשבילם.

 186. מצלמות TNT מחדר ההלבשה באורקל חושפות
  איך המהפכן קאנטר מתמודד עם דונקי וצום הראמדן
  .
  https://m.youtube.com/watch?v=WlJOYOlhcwk

 187. שוחטים את קאנטר, מסכן.

 188. סטף קליי 12 מ 24 לשלוש
  לילארד מקולום 11 מ 31 מהשדה
  לא באותה ליגה בכלל

 189. דוריס ברק מוסרת שהבלבול, ההססנות וכל האיבודים של פורטלנד נבעו מכך שסטוטס שכח לאחל להם בהצלחה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט