קוואי וואיי וואיי / משחק שביעי טורונטו מארחת את פילי – הלל הורוויץ

קוואי וואיי וואיי / משחק שביעי טורונטו מארחת את פילי – הלל הורוויץ

יום של הכרעות בעולם הספורט התחיל עם מפח נפש אישי וצפוי מראש בדמות אותה סיטי שסירבה להפסיד ואף הגדילה לעשות כששמה את עצמה בפיגור מכוון רק כדי להעלות לי את הציפיות ל-120 שניות ולרסק אותן חזרה. עודדתי את עצמי שלפחות בערב יש לי משחק על עונה משל עצמי ובניגוד לסנריו בליגה האנגלית שם קבוצה אחת תלויה בעצמה והשנייה מתפללת לנס שלא יגיע, משחקי שבע מציעים לנו את הקרב האולטימטיבי עד הסוף בין שתי קבוצות.

למה הוא אולטימטיבי? כי ישנם משחקים על כל הקופה בספורט דוגמת גמרים בכדורגל, טורנירי אומות ופוטבול אמריקאי אבל אין כמו סדרה שנגמרת בשיוויון של שלושה משחקים כאשר כל קבוצה כבר מכירה את השנייה וזרקה את שלל חיציה וקלפיה מהשרוול רק כדי להיפגש לדו קרב אחרון ומכריע. מה שמרגש במיוחד בעיניי בסצנה הספציפית שעומדת מולנו היא שגם לאחר המשחק כשהאבק ישקע הגיבורים לא ילכו לעבר האופק עם גביע נכסף אלא ימשיכו ישירות לקרב הבא והקשה יותר מול אל יווני בלתי מושג וקבוצתו המאומנת היטב.

העיר כולה במצב מגננה לקראת משחק מספר שבע, לא תשמעו המון אוהדים בטוחים בעצמם ובניצחון בשל העובדה שהעיר טורונטו למודת הפסדים ומפחי נפש, הם רגילים לראות את הקבוצה שלהם קורסת על המגרש הביתי וגם מההוקי האח הגדול הם למודי מרורים ומסתכלים אחורה אל 1967 אז ניצחו בפעם האחרונה. העונה הליפס כבר הספיקו להפסיד במשחק 7 בהוקי אחרי שהובילו 2-3 בסדרה אבל שם משחק 7 היה בחוץ.

תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏2‏ אנשים‏, ‏‏קהל‏‏‏

בבית הכנסת בשבת כולם רוצים לדבר על הרפטורס, התחושה היא שחייבים ניצחון בשביל להשאיר את קוואי ובשביל הסיכוי שדוראנט יישאר פצוע. חלק כבר רוצים לדבר על מילווקי אבל הם ישר מושתקים בכדי שלא ישפיעו חלילה עם איזו עין רעה שתהרוס את כל העונה שבנו בעמל רב.

תמונה יכולה לכלול: ‏‏אדם אחד‏, ‏‏‏‏לעשות ספורט‏, ‏‏מגרש כדורסל‏, ‏נעליים‏‏‏ ו‏בתוך מבנה‏‏‏‏


כמה מחשבות לפני המשחק, לקראת סוף המשחק השישי פילי החליטו לשלוח את כל השחקנים לכיוון קוואי, דאבל טים או טריפל טים או כולם. וזה עבד. למה? כי החבר'ה האחרים פשוט לא קלעו את השלשות שלהם. בשלושת המשחקים שטורונטו הפסידו הם קלעו פחות מ-30% מהשלשות הפנויות שלהם. המשחק הזה יוכרע על ידי השחקנים שהם לא קוואי וכמות הנקודות שהם יצליחו לקלוע מהמצבים שייווצרו להם. אחד המינוסים בלשחק עם גאסול, איבקה ופסקל הוא כמות השלשות וחוסר הרצון של חלקם לזרוק את השלשות האלו. פילדלפיה בונים על זה.

תמונה יכולה לכלול: ‏‏אדם אחד‏, ‏‏קהל‏‏‏

אם מחברים את כלל התוצאות של ששת המשחקים נראה שטורונטו מובילה ב-17 נקודות בסך הכללי. בדקות שאמביד על הפרקט (192 דקות) הוא עם פלוס מינוס של פלוס 80, בשאר 96 הדקות הסיקסרס במינוס 97. אולי הוא לא נותן משחק התקפי טוב אבל הוא משפיע על כל ההגנה של פילי ומאפשר המון מרווח ומרחב לאחרי.


הרעש באולם בדקות הראשונות לא נורמלי וההגנה מעולה, כבר בהתחלה קוואי מחטיא שתי שלשות פנויות לגמרי, אבל לגמרי… זו בעיה, אלו בול הזריקות שהרפטורס יתחרטו עליהן בהמשך.

כמעט שש דקות במשחק וברור שזה משחק 7… המון החטאות, המון עצבים וסקור נמוך. אנחנו בתוצאה 3-6 לטורונטו אחרי 5:20 בתוך המשחק. טורונטו יכולה לרשום לעצמה מינוס רציני על חוסר ניצול של פתיחה חלשה מאוד של פילי. האם הם יתחרטו על כל זה? הגנה טובה מאוד של הרפטורס יוצרת רבע טוב ויתרון 7 ארבע דקות לסוף הרבע אבל מהלך שניים יכולים להפוך את הקערה על פיה.

תמונה יכולה לכלול: ‏‏2‏ אנשים‏

הרבע הראשון מסתיים בתחושה חזקה שזה משחק שביעי ואחרון עם התוצאה 13-18 לטורונטו. נקודת אור לצפונים כי המשחקים בסדרה הלכו כולם למי שניצחה את הרבע הראשון. נקודת חושך לסלים שספגו מטח אבנים כבד לאורך כל הרבע עם 10-43 מהשדה בכללי ו-1-16מהשלוש. ח"ח לואן וליט שעם ראבק ובעזרת השופטים מצליח לסייע לטורונטו, אמנם מהקו אבל עדיין, האגרסיביות חשובה להמשך.


כמה סמלי שהרבע השני נפתח עם שתי החטאות לשלוש. אבל אז, הרגע שכולם חיכו לו, שלשה! של איבקה, עוד אחת שתיים שלו ושל גאסול ואפשר לחתום על וי לטורונטו, אם ההגנה של פילי צריכה לקחת אותם ברצינות זה מספיק בשביל ניצחון.

בהתקפה לאחר מכן פילי מזכירה איפה היא יודעת לפגוע בטורונטו, עם שני ריבאונדים בהתקפה שיוצרים פוזשנים אקסטרה, טורונטו יצטרכו להילחם על הקרשים ההגנתיים. השופטים בינתיים מסריחים את הפרקט ונראה שציידו אותם במשרוקית עם השהייה לכבוד משחק 7. נורא.

תמונה יכולה לכלול: ‏‏אדם אחד‏, ‏‏‏לעמוד‏ ו‏נעליים‏‏‏‏

ממליץ לכל אחד לראות משחק בלייב עם שחקן שקולע על אוטומט כמו רדיק או הספלאש ברוס, השקט שמשתרר בקהל כשהם משחררים את הכדור, כזה של "זה כנראה בפנים" הוא פשוט חוויה. בכלל, לראות את ההתמצאות שלו על המגרש, איך הוא מוצא באוטומט את הזריקה שלו לשלוש זו חוויה. זה ממש לראות חיית טרף בפעולה, תענוג לעיניים.

לאורך כל העונה אני חש מתוסכל עבור אוהדי הרפטורס שלא נראה שהקבוצה מצליחה לשחק "חכם" בהתקפה. מה זה אומר? לייצר יותר חסימות לקוואי מהשחקן של רדיק כדי לשים אותו בהיכון בהגנה ולהוריד אותו דרך ההגנה מהפרקט, לתקוף את סימונס ואמביד ברבע השני כשהם עם שתי עבירות, הרפטורס לא תוקפים בהתקפה מטרות מסודרות וזה חבל.


במחצית הכתבים מדברים על כמה דברים, הידיים הרועדות, המשרוקיות המאחרות ואמביד שמשחק בהתקפה בכל האזורים שטורונטו מעדיפה אותו. הוא מתפשר על זריקות מרחוק, נמצא כל הזמן על קשת השלוש ולא מצליח לייצר מסירות טובות מספיק כשיש עליו דאבל טים. הסקור נמוך ועוד לא קיבלנו כלום באופן יחסי מבאטלר שיכול להתפרץ בכל רגע נתון. יאללה, עוד שני רבעים ויש פה קבוצה שסיימה את העונה. בצד של טורונטו פאוול יכול להיות מאוכזב מכך שהוא עוד לא קיבל דקה על הפרקט, סדרות כאלו שוות המון כסף לשחקנים כמוהו וכמו פרד, אלו הרגעים שהופכים אותם לשחקן המשלים האולטימטיבי או לשחקן להעביר בטרייד הבא.

תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏3‏ אנשים‏, ‏אנשים מחייכים‏‏

שחקן נוסף שיצטרף להופיע בחלק השני של המשחק הוא גאסול שנותן אחלה מחצית בהגנה אבל נמצא על אפס בטור הנקודות והאסיסטים, הרפטורס צריכים תרומה שלו במחצית השנייה כדי להתניע את ההתקפה.

תמונה יכולה לכלול: ‏אדם אחד‏


טיים אווט של ברט בראון בפיגור 9 מייצר לפילי ריצת 0-10 ויתרון של 50-51. אחרי לא מעט דקות בלי סל, איבקה עולה לשחק וישר קולע. הם מייצרים גם סטופ בהגנה ועוצרים את ריצת ה-0-16 של פילי עם שני סלים בצבע. הקהל מתעורר. שלשה של קוואי שמורידה לאחד הפרש בלבד בפילי יוצרת חירפון כללי.

ואן וליט מחטיא ליי אפ, לאורי חוטף את הריבואנד ומעביר מאחורי הגב לאיבקה שקולע. הרעש מרקיע שחקים. המפתח להלילה בינתיים הוא העבודה שהרפטורס שרדו את הריצה של פילי. האם יש להם את הכלים לייצר ריצה משל עצמם?

שחקן המפתח של הרבע הזה מלבד קוואי הוא בהחלט איבקה שיצר נקודות חשובות וכמה ריבאונדים חשובים בשני הצדדים. הקבוצות יורדות בסיום השלישי עם הפרש מינימלי של פלוס שלוש לטורונטו. עונה שלמה על הכף ויש לנו רק רבע אחד לשחק. אחרי שלושה רבעים איבקה עם פלוס מינוס של פלוס 23! הבא אחריו הוא ואן וליט עם פלוס 7…

תמונה יכולה לכלול: ‏‏אדם אחד‏, ‏‏קהל‏‏‏


גאסול קולע את הסל הראשון של הרפטורס ברבע הרביעי וזו שלשה, זה בדיוק מה שהרפטורס צריכים כדי לרווח מחדש את המשחק. איבקה קולע גם הוא שלשה והוא כרגע עם שלוש משלוש לשלוש.

עם תשע לסיום המשחק ג'ימי קולע שלשה עם יד בפרצוף, האם הוא מתחיל לתת עבודה? כנראה שכן עם עוד סל בהתקפה לאחר מכן.

קוואי עם שש רצופות מעלה את טורונטו ליתרון חמש ואת המאזן שלו ל-36. הבן אדם לא בן אדם. הוא לא על אחוזים מדהימים אבל הוא מתפקד מעולה תחת הלחץ ועושה יחסית החלטות מעולות וקרות רוח למשחק 7. זהו רבותי שיוויון 85, שלוש וחצי דקות לסיום. יש יותר משחק 7 מזה? עוברות עוד כמעט שתי דקות ואף אחד לא קולע. אנחנו מתחת לשתי דקות ועדיין בשוויון 85. קוואי עם ג'אמפר מטורף שהיה כמעט שלשה עולה ל-38 אישיות ומעלה את טורונטו ליתרון שתיים עם 1:41 לסוף. הרפטורס עם הגנה מעולה בסוף הרבע מצליחים לגרום לאיבוד כדור בצד אחד וסיאקם עם לייאפ בצד השני מעלה ל-85:89, 1:14 לסוף. אסיסט מעולה של לאורי בהתקפת המעבר והרפטורס נערכים לסטופ הגנתי קריטי.

אחרי החטאה של קוואי וריבאונד התקפה ניק נרס רואה שההתקפה נתקעת ולא מחכה שהשופטים ישימו לב שהוא ביקש טיים אווט ופשוט פורץ למגרש. הביקור של מיאמי לא היה לשווא. במשחק ההוא ספולסטרה ביקש פסק זמן ולא קיבל כי אף שופט לא שם עליו, נרס למד ופשוט פרץ למגרש כאחד החוליגנים. ביתרון שלוש לטורונטו אמביד קולע שתיים מהקו עם 12 שניות לסיום, קוואי תופס את הכדור וישר עושים עליו עבירה. השנייה בחוץ ובאטלר משווה את המשחק עם 4 שניות לסיום. כדור אצל טורונטו. הארכה או הדחה? הנה הזווית שלי לערב 🙂

הרגע הזה יישאר בפנתאון הספורט של טורונטו לכמה שנים טובות. קוואי לוקח זריקה בלתי אפשרית מעל אמביד שקופצת על הטבעת אינספור פעמים. טורונטו תקפא שנית לאותן שניות עד שהכדור נכנס והקהל מתפרץ. איזה רגע! הלא מתלהבים סטייל ברט בראון וניק נרס יגידו שהם ראו שהכדור הולך להיכנס, אבל דני גרין מספר שעם כל קפיצה הוא שינה את דעתו והרגיש כאילו זה היה חצי דקה לפחות למרות שזה בטוח היה פחות משנייה.

קוואי הוביל את קלעי שתי הקבוצות עם 41 נקודות כולל שתיים די חשובות והוסיף גם שלוש חטיפות בהגנה. איבקה הוסיף 17 נקודות והיה סופר חשוב מהספסל, סיאקם עם 11 ו-11 קרשים. בצד השני כל החמישייה קלעה בספרות כפולות כשאמביד מוביל עם 21 ורדיק אחריו עם 17.

אחרי המשחק אני מגיע למסיבת העיתונאים ומצלם לכם סרטונים פגז רק שמשום מה האודיו לא עובד, טעות של רוקי, והנה אתם מול תמלול נהדר של עיקר הדברים ואצרף כאן את מה שיש לו עותקים אצל אנשים פחותי מעלה ממני 😉 כאלה שיודעים להפעיל אודיו בטלפון…

ברט בראון עולה ראשון עם זקן ספירת העומר שלו ולוק המאמן שהרגע פוטר אחרי משחקו האחרון. לשאלה שקשורה למשרה שלו הוא מציע לפנות לאלטון ברנד ועובר הלאה. בראון אומר שהייתה סדרה קשה, שהוא גאה בשחקנים ובסופו של יום הוא בטוח שיש מהלכים מסויימים שאפשר היה לעשות טוב יותר, אולי לשלוח יותר שחקנים על קוואי לאורך הסדרה אבל באופן כללי הוא לא היה משנה שום דבר. הוא מודה שהיה שמח לעוד כמה משחקים עם החמישייה שלו ובעיקר מקווה שהחבר'ה למדו מהניסיון שלהם למרות שזה בדרך הקשה.

ניק נרס עולה ונראה רגוע ושמח בצורה מאוד לא מפתיעה. הוא מספר שהיו הרבה זריקות ודברים אחרים (יענו שיפוט אבל אסור להגיד) שלא הלכו לטובת הקבוצה שלו והוא שמח שהטבעת החזירה קצת מהגינות עם הסל של קוואי שנקלע. הוא מספר שקוואי שחקן מיוחד כי מעבר להיותו סופרסטאר הוא גם קשוב באימונים ורוצה כל הזמן להשתפר שזה דבר לא ברור מאליו לשחקן ברמתו. הוא אומר שאין הרבה זמן להתאושש כי הסדרה הבאה כבר בדרך וזו סדרה שונה לגמרי.

הוא מספר כי לפילי יש מבנה התקפי מסודר ואילו משחק החדירה והוצאה לשלוש של מילווקי מייצר הרבה אתגרים חדשים להתמודד איתם. הוא משבח את איבקה ששינה את התפקיד שלו פעמיים השנה וסיפר שהיו לא מעט דקות שאיבקה היה השחקן היוזם החשוב במגרש לצד קוואי. הוא משתף כי זו הייתה סדרה קשה והקבוצה לא שיחקה התקפית כמו שהוא רצה אבל זה מאחוריו.

בן סימונס מגיע לפודיום ונראה רגוע מאוד. הוא נשאל מה הוא למד מהסדרה וענה "שצריך להשתפר כל הזמן", גם כשנשאל על אמביד ועל כך שהוא בכה ועל איך והאם עודד אותו הוא עונה: "כולנו משפחה ובוודאי שאני דואג לו אבל פשוט צריך להמשיך הלאה".

הראיון של ג'ימי וג'ואל הוא לפנתיאון של הראיונות המייבשים בהיסטוריה, זה אמביד שפשוט אומר שהוא לא יודע לכמה שאלות, ג'ימי וג'ואל שלא עונים לשאלה מסויימת עד שג'ימי גם אומר "what the hell is formidable?" ועוד. שווה צפייה – ההנאה ותחושת המבוכה מובטחת. זה ראיון ארוך אבל מסמך אנושי באמת מרתק על שני השחקנים האלו.

בחדר ההלבשה גרין נראה שמח, מספר שזו הייתה סדרה קשה מבחינה הגנתית ומבקש מכל האוהדים בארץ להמשיך לעקוב אחריו ואחרי הקבוצה (זה היה בוידאו חסר אודיו…). שאלתי אותו על הדאנק שלו והוא אמר שבעונה הבאה כשהפציעות יהיו עוד יותר מאחוריו אפשר יהיה לצפות ליותר נפיצות והטבעות אבל עוד לא לצפות לראות אותו בתחרות ההטבעות בשבוע האולסטאר.


אז מה עזר לטורונטו לסגור את הסדרה במשחק הנוכחי? כמה נתונים מעניינים אולי מהמשחק.
ראשית, אף שחקן חוץ מקוואי לא קלע יותר משישה סלי שדה במשחק הלילה או כמו שניק נרס אמר: "אולי ניצחנו אותם בריבאונד, אבל היו הלילה יותר מדי ריבאונדים לקחת".

הספסל של טורונטו שכלל שני שחקנים, איבקה ופרד ואן וליט, נתנו את הפלוס מינוס הגדול ביותר בקבוצה והיו שמישים בדקות שהם שיחקו. בנוסף אפשר לתת לנרס הרוקי ח"ח גדול על המעבר למשחק עם גאסול ואיבקה באותו זמן דבר שלא נעשה כלל בעונה הסדירה.

5-16 לטורונטו בריבאונד ההתקפה, 6 חטיפות יותר ושבעה איבודים פחות מראים את ההשפעה של המגרש הביתי ושל משחק עם יותר ראבק.


תמונה יכולה לכלול: ‏‏אדם אחד‏, ‏‏מחייך‏, ‏‏קהל‏‏‏‏

אני תופס את מאט, אחד מאוהדי הקבוצה שהיה ב-Jurasic Park (האזור של האוהדים מחוץ לאולם), שמספר לי על הרגע של הסל של קוואי: "זה היה טירוף, אנשים שלא מכירים התחבקו, בכו, היה טירוף! ידענו שאם זה הארכה אז מפסידים, אני לא אשכח את הרגע הזה".

ובמילים האלו של מאט שמזכירות לנו את כל מה שאנחנו אוהבים בדבר הזה שנקרא ספורט טמון כל הקסם.

לפוסט הזה יש 116 תגובות

 1. תודה רבה הילל. כמו שאמר פול ג'ורג, זאת היתה זריקה רעה! הלב נשבר עבור אוהדי פילי. אבל הסיפור של המשחק הוא שלושת (!) איבודי הכדור בסוף המשחק בגלל תום שעון 24. שלוש פעמים רצוף. בלתי סביר. כולם ברחו מהזריקה. לפי דעתי דווקא בדקות האלה היה צריך להשאיר את מייק סקוט בפנים. הוא כבר הוכיח שהוא על אוטומט במצבים האלה. הוא היה מנצח את המשחק.

  1. מצד שני היו מנצלים אותו בהגנה וספק אם הכדור היה מגיע אליו. כמו שברט בראון אמר, שאפו לטורונטו על ההגנה אבל זה גם בהחלט בעיה אצלם בהתקפה…בנוסף אני בספק אם הכדור היה מגיע בכלל אל מייק סקוט.

  2. ברור, לא מבין מה יש לחפש לסימונס על המגרש במאני טיים. הרי את קאווי הוא גם ככה לא שמר וקאווי היה קולע 40 נק גם על מייק סקוט אבל לפחות סקוט איום מה3 מאשר אמביד.

 2. כיף לך הילל, זכית באחלה משחק, אחלה סיומת ואחלה הצגה של קאווי. הצגה של איש אחד קטלני מול רפי ההבנה הכי גדולים בליגה (אני מצטער OKC איבדתם את הבכורה).
  3 אולסטארים בהם כל אחד יותר דביל מהשני. האריס מקבל כדורים 5 שניות לסוף שעון ומתחיל להניע כדור האהבל ולמסור לאמביד הדביל על קשת ה-3 שבסוף שעון עושה את הפייק המפגר שלו.
  באטלאר רץ עם הכדור 24 שניות מסביב לקשת ומתחת לסל ועושה איירבול.
  בהגנה אף אחד אין לו כוח לקפוץ לכדור וקייל לאורי קוטף ריבאונדים על אמביד שבטח פצוע בשרירי המאמץ.
  על 3 הדבילים מנצח המאמן הדביל מכולם, הקואלה שרואה שכולם בטורנטו זורקים סלעים, קאווי מנגב שוטף ושוצץ אותו התקפה אחרי התקפה אחרי התקפה והדביל תקוע על העץ, לא יודע מה זה דאבל טים, לא מאמין בזה, הוא מאמן NBA, יודע הכי טוב, תנו לו.
  אסור לברט בראון לאמן עוד דקה בליגה הזאת, לא רק שם, גם לא בארץ. יכול ללכת לאמן את סימונס בליגה האוסטראלית עם בוגוט.
  לטורנטו במקום שלישיית מה קשור שלנו יש כוכב עם ביצים שמנגב באחד על אחד ונהנה מכל מה שההגנה נותנת לו, זריקות חופשיות מה-3 כאילו הוא בן סימונס, בגיים 7, במשחק חוץ, הבנתם?

  בליגה הזאת יש מאמנים כ"כ גרועים, בשם השואו הם תמיד יאפשרו לכוכב היריבה לקבל כדור לזרוק זריקת נצחון/שיוויון, לא משנה מה, חלק מהנוהג, חלק מהמסורת, חלק מהשואו, קאווי WE ARE ALL WITNESS, יהיה לו אחלה מכירות לנעליים, גדול מהחיים.
  בדיוק עמו מקמילן שנתן ללברון לנצח אותו בסל באזר שנה שעברה, בדיוק כמו קייסי שנתנו ללברון לקבל כדורים במאני לזריקות ניצחון.

  אמביד הוא נקבה פחדנית 7 משחקים הנכה הזה לא מתקרב לצבע, עומד כמו בוק על ה-3 ורוצח את פילי, אין לו מושג מה עושים אם רדיק לא מצליח להשתחרר לזריקה אז הוא מסתובב עושה פייק ודוהר ודורס אנשים, מאבד כדורים, עושה עבירות, זורק סלעים, ככה כל הסידרה, משחק אחרי משחק אחרי משחק אחרי משחק, בלי שום הפקת לקחים של איש.
  תרגיל בפיגור 3 לקראת הסוף ודי ברור מה בראון יעשה ודי ברור מה יקרה למזלו סקוט פוסטר הציל אותו מאיבוד כדור לפאקן קייל לאורי, לוזר שנראה ווינר מול אשפה כמו אמביד, ב-7 משחקים עבר רק פעם 1 20 נק.
  והכי גרוע שהוא בוכה בסוף, מה הוא רוצה שנרחם עליו? לך תתאמן ותפסיק להיות עם ביקיני ולייבב כמו בחורה, אתה הסיבה שהפסדנו את הסידרה.

  בן סימונס לא ראוי לשחק בעירוני קרית מוצקין נערים ב', זורק דיסקוס שנכנס לשחק בNBA. אולי בולט ינסה גם את מזלו, הוא מהיר.

  שנה הבאה יהיה אותו דבר. פילי=OKC אהבלים עם תעודות וראש בקיר. כבר אני ארשום לך כאן את הפרמו. בן סימונס הולך להיעלם שוב מול קבוצה רצינית, אמביד יעמוד על קשת ה-3, מאמן אחר יהיה איזה רפה הבנה אחר. פרוסס.

  1. מסכים לצערי בכל מילה, קוואי התחמם בסוף הרבע השלישי היו חייבים להתחיל לעשות עליו דאבל טים שבקושי קרה , לא כל המשחק הייתה לו התחלה בינונית (החטיא זריקות שהוא קולע) אבל כשהוא מתחמם זה היה גיים אובר שלנו, כולנו ידענו שזה יקרה וחבל

   1. זה נכון אבל חד מימדי כי באותה מידה הרפטורס יכלו לשחק יותר חכם ונגיד לקלוע שלשות פנויות או לא לעשות עבירות מפגרות בלי סיבה….ראיה לאחור היא לא חוכמה אבל בהחלט לא ניהול משחק מבריק בלשון המעטה של ברט שכנראה לא יהיה איתנו שנה הבאה

    1. הראפס ניהלו מצויין קליעות לא קלעו כי הם נגרים מה לעשות? אז אתה משאיר נגרים שיזרקו. נרס לא יכול לקלוע במקומם.
     נרס היה גם קטסטרופה בסידרה הזאת וגם טורנטו אבל בראון התעלה עליו.
     לברון היה נותן לראפס סוויפ בסידרה הזאת. מזלם שהוא עבר והם קיבלו את לאורי ודרוזן החדשים, סימונס ואמביד רק עם יותר אגו והם חושבים שיהיו טבעות. סימונס הבטיח בשנה שעברה אחרי ההדחה מול בוסטון כמה טבעות כמו מורו ורבו.

     1. אני חושב שמילווקי בהחלט עם יתרון לקראת הסדרה אבל צריך לזכור שכל מאצ'אפ מתנהל אחרת ויש הרבה לטורונטו לתת מולם. זה לא ייגמר בפחות משישה לדעתי אבל אולי אני אופטימי מדי…

     2. הלל לצערי המקסימום שטורנטו יצליחו לנצח יהיה משחק 1 וגם זה במזל גדול, יהיה שיעמום בשני סדרות הגמר.

  2. חחח שמעון אל תהרוס לי את התענוג. אחת ההנאות הגדולות שלי בחיים זה לראות את אוק' ופילי מתרסקות כל שנה בפלייאוף בגלל הטמטום והיהירות של עצמן.
   רק שימשיך ככה

   1. אבל רגע…
    אמביד 10
    טוביאס האריס רדיק ובאטלר 9
    וסימנס 8.5
    זה קבוצה של 45.5

    איך הגענו למשחק שבע מול קבוצה של פאוור אמר 40…???? ועוד הפסדנו

 3. תודה על סיקור מהמם כיף לך לראות את אחד הרגעים הגדולים של הNBA ולהיות חלק מהטירוף של העיר טורנטו בזה, קוואי הוכיח בפעם המי יודע כמה הסדרה שהוא השחקן הטוב בעולם, שיש לו קרח בוורידים, רק לראות אותו ברבע הרביעי לעומת הארדן ברביעי ולהבבין את ההבדל בין שחקן פלייאוף לשחקן עונה רגילה. קילר חסר רחמים .
  .
  עם זאת טורנטו יחטפו סוויפ ממילווקי ובמקרה הטוב יגנבו משחק , טורנטו היא קבוצה של נכים (כל הכבוד לאורי ואיבקה על המאמץ אבל לא כל יום פוגשים את פלייאוף אמביד) ופילדלפיה המטומטים.
  .
  לגבי אמביד הוא נתן את ההופעה הגרועה בהיסטוריה לסופרסטאר לסדרה התקפית והגנתית והוא הסיבה מספר 1 ביחד עם בראון להפסד הלילה. הוא היה נוראי התקפית נתקע על קו ה3 מתחיל משם את רוב ההתקפות שלו מאבד כדוריים ועם הפאמפ פייק שכל הליגה יודעת שהוא יעשה את זה, הגנתית הוא הגן הרבה בצורת ICE ואיפשר קליעות קלות, החיפווים שלו לא היו טובים, לקחו עליו ריבאונד התקפה כאילו הוא אוויר, אני לא קונה את הדמעות תנין שלו במקום לבכות שיעבוד על הכושר הגופני שלו על הבחירת זריקות על ההתמודדות עם דאבל טים , אני לא זוכר שחקן בגיל 25 שאמור להיות סופרסטאר נראה כמו גופה אחרי 20 דקות משחק.
  .
  לגבי בראון הוא חייב להיות מפוטר ההתקפה של פילדלפיה פשוט מביישת ביחס לכישרון, בכללי פילי תתן מקס לסימונס וזה יהיה שירת הברבור שלה, עם סימונס ואמביד לא יגיעו רחוק בפלייאוף

  1. מבחינת מספרים יבשים אתה צודק מבחינת מה שהוא איפשר על המגרש הסידרה הייתה של פילי אם הוא היה על הפרקט לכל הדקות. ההתקפה מאוד לא מתוחכמת זה נכון…
   צריך גם לזכור שהוא היה חולה רוב הסדרה הזו והוא ייצר הרבה דאבל טים שהקבוצה שלו לא השכילה לנצל דווקא פחות מסכים על הירידה עליו. כמובן שיכל להיות יותר טוב אבל מכאן ועד גופה יש מרחק….

   1. אמביד היה חולה כמו שאני הייתי חולה וכמו שקרי היה חולה.
    לקרי באורח פלא נעלמה הפציעה מקגע הפציעה של דוראנט, אולי הפציעה שלו זה בכלל דוראנט?

   2. אמביד לא היה חולה , הוא נראה כמו רול פלייר סדרה שלמה כל יום יש לו מחלה אחרת זה מגוחך, יש לו תירוצים ליכולת נוראית, הפלוס מינוס זה המדד הכי שיקרי שיש, גם במשחק 6 הקבוצה רצה למרות אמביד בהתקפה פרט למשחק 3 הוא היה חושך בשני צידי המגרש. גם היום הוא היה השחקן החלש ביותר בפלידלפיה.
    .
    הוא לא יודע לפרק דאבל טים כמן יוקיץ (היום הוא נתן כמה מסירות יפות אבל בעיקר איבד כדורים בחשיבה איטית), הוא פחד להילחם בצבע והעדיף לחיות על קו ה3 למרות שהוא מאיים משם כמו בן סימונס, ולא רק היום כל הסדרה, גאסול זה לא באמת מאצאפ בשבילו ובטח לא איבקה והם נראו יותר טוב ממנו בסדרה ומדובר בשחקנם סבירים במקרה הטוב, אני לא יודע איך הוא יוצא בהצהרות על שחקן ההגנה של העונה והשחקן הבלתי עציר בליגה שבפלייאוף הוא נראה כבר שנתיים ברצינות כמו אפס, גם שנה שעברה הורפורד התעלל בו.
    אני לא מתרשם מהצגות בעונה הסדירה הוא התפוצצות מול ברוקלין את זה גם סימונס הנגר יכול לעשות.

  2. הכל נכון.
   אני מסרב להאמין שיהיה מישהו שייתן לסימונס מקס.
   זה יהיה עיוות מרחב וזמן-חלל קיצוני שיגרום ליקום להתכווץ חזרה ללפני המפץ הגדול, לחשוב במה הוא טעה.

 4. "משחק עם יותר ראבק",
  מתאר בדיוק נמרץ את ההבדל בין 2 הקבוצות.
  .
  ב-99% מהמקרים (לא בדקתי. ניחוש), כאשר הסיקסרס מסיימים משחק עם יתרון באחוזים מהשדה, מה-3, ועם הפרש של 10+ בניסיונות קליעה מהעונשין –
  הם מנצחים.
  לא הלילה.
  את הלילה טורנטו סיימו עם יתרון עצום בקרב על הפוזשנים (יתרון של משהו כמו 20 פוזשנים שהסתיימו בזריקה לסל או טיול לקו העונשין)
  וזה היה ההבדל (זה, קצת מזל, והמון קאוויי ברבע האחרון).
  .
  תודה, הלל. סיקור מעולה!

  1. חחחחחחח. אני מוכן לטרייד אחד על אחד סימונס מול לונזו בול. לייקרים יש?

   מי זוכר שבגלל סימונס גם רצחו את מרקל פולץ, קורבנות השלום

  2. סימונס עכשיו הולך לקרדשיאן ול-THE SHOP בו חבורת קלאץ' יחמיאו לו על סדרת פלייאוף אדירה וכמה כשרון הוא כהכנה לקראת המקס בקיץ הבא.

    1. במה לנצל אותו? איזה עתיד? בראון עשה מקסימום בשביל סימונס, רצח את הקבוצה עבורו. איך ישתמשו בו יותר נכון? במשחקי פלייאוף ברמות הגבוהות אין הרבה לייאפים ודאנקים וזה הדבר היחיד שהוא עושה. הנעת הכדור שלו לרוחב רק תוקעת את המשחק ומונעת פיק אנ רול. איזה מאמן ישתמש בו יותר? הוא לא לרמות האלו. הוא ינפח סטט מול ניקס במשחקי עונה סדירה. פלייאוף זה עולם אחר.

     1. אפשר לנצל אותו בשימוש כפול – הוא גם יבנה את הארון וגם יוכל לנקות מלמעלה.
      שילוב מנצח של נתונים טכניים ופיזיים.

     2. כמה שטויות …
      אתה טוען שבראון לא מאמן … אבל מסרב להבין שמאמן טוב מוציא מסימונס יותר.
      הכל ממש כל כך ברור לך, חוץ מהעובדה למה אינך מאמן בNBA
      כדאי לך להיות פחות נחרץ בקביעות שלך כי הן לא מוציאות אותך מבין גדול או חכם. בטח ללא גיבוי של נתונים …

    2. בדיוק אין מאמן שהשתמש בו יותר מבראון דבר שפגע בקבוצה, בהתקפה עומדת הוא לא קיים כיוון שהוא לר יודע להריץ פיקאנדרול, הוא משאיר את השאר 4-5 כיוון שאין לו קליעה כל מה שצריך לתת לו מטר והוא גמור, הוא שחקן של 6 נקודות בערב בקבוצה ללא אולסטרים, חייבים להטריד אותו כמה שיותר מהר. הוא לא אתלט על כמו יאניס שיחפה על הקליעה (למרות שיאניס התחיל לזרוק חצי מרחק ושלושות).

    3. הלל – אם האשך ושמעון את רובין אומרים שאתה טועה זה סימן שאתה צודק באלף אחוז.
     סימנס מחכה לקבוצה שמתנהגת כקבוצה. פילי זה שכונה

 5. נו אמרתי טורונטו ב5 😉

  טורונטו צריכה להיות מודאגת מאוד מהתפקוד הלקוי של כל השחקנים שאינם קוואי ואיבקה.
  מודאגת מהסדרה הקרובה, ומודאגת מכך שקוואי לא עיוור, הוא מבין שאין לו עם מי לצאת לקרב

  1. השאלה לגבי קווי והעתיד היא לא הקבוצה הזו…היא כמה הוא סומך על מסאי…יש מספיק חלקים להעביר ולייצר עוד משהו ויש יותר כסף בטורונטו …לגבי התפקוד של השאר אתה צודק…גם גרין ונרס אמרו זאת בפירוש

 6. סיקור מעולה הלל, תודה רבה. חתיכת קליעה, חתיכת משחק וחתיכת סדרה קיבלת.
  .
  בסוף, שתי הקבוצות הטובות במזרח הגיעו לגמר האזורי. כרגע מילווקי נראים יותר טוב, אבל צריך לראות איך יסתדרו עם ההגנה של טורונטו ועם ההתרגשות. יהיה מרתק.

   1. שאלה טובה.
    אני מנחש שהתשובה תלויה בהרכב בו אתה מציב את ה-2.
    .
    2 השחקנים מגני על.
    בצד ההתקפי –
    קאוויי סקורר אדיר. ה-ISO שלו הוא ברמה של גדולי המשחק, ויש לו טווח (משהו כמו 40% מהשלוש השנה בפלייאוף).
    יאניס הוא מפלצת אתלטית שידעת לסיים בצבע כמו עם אותה מידת הרתעה כמו של שאק בימיו הטובים, והוא יודע לנהל משחק ברמה גבוהה.
    .
    כך ש-
    יאניס זקוק להרכב קלעים שירווח עבורו את הצבע.
    קאוויי זקוק למנהל משחק לצדו.
    .
    אישית, הבחירה שלי היא יאניס. בעיקר בגלל העובדה שהוא כל כך נוח לאימון.
    אבל כל מי שכותב "קאוויי", אין לי באמת ויכוח אתו. זה כל כך קרוב, שההכרעה היא יותר שאלה של תעדוף סובייקטיבי מכל דבר אחר.
    .

 7. יש!
  נשארו רק הקבוצות הכיפיות שאני אוהב.

  טורנטו תעבור את מילווקי. היא מנוסה יותר ויש לה את השחקן הכי טוב בסדרה

 8. הקטע עם האמריקאים האלה, בסדר הקנדים… המהלך הכי גדול שהם הולכים לראות בחיים שלהם, והם ממשיכים עם עידוד של בית ספר, לטס גו רפטורס, לטס גו רפטורס. ואז בשניה של הסל, כולם ממשיכים עם המצלמות, אף אחד לא מסתיר לשני את הפריים, ואחרי הסל כל הפרקט מתמלא צלמי טלוויזיה וכולם ישר מוכנים לראיונות.
  בצד השני של העולם היה שם טינופת ודם לפני, וטירוף של קהל מתעלף ופורץ פנימה אחרי.
  שואו ביזנס. אולי יש בזה משהו טוב. אחלה סיקור בלי קשר.

  1. תודה! אין ספק שהאוהדים בצפון אמריקה זה דגם פלסטיק ואין מה להשוות…איך אמר לי חבר…בכדורגל באירופה אתה בא לעודד בnba הקבוצה באה לעודד אותך לעודד ולבדר אותך

   1. ואני באמת לא יודע מה עדיף… אחרי הרבה חוויות מכוערות פה, שלא לדבר מה שנשים וילדים סופגים. רק שלפעמים חסר לך האטרף.

  2. פוטבול מכללות זה המקום היחידי שיש באמת אווירה של "אירופה/דרום אמירקה" ברמה הארצית. הם גם אשכרה מתפרצים למגרש לפעמים!

 9. הלל תודה רבה על הסיקור הנהדר. נהנתי לקרוא. שמעון וברוך מגזימים כרגיל או בעצם מקצינים בביקורת על פילי ואפילו על בראון. אין נוסחה קבועה לקבוצת כדורסל והחיבור בין שחקנים ומאמן הוא משהו שנבנה. לגבי בראון אני מסכים עם הביקורת. הוא מנהל משחק בינוני ושיטת המשחק שלו מסרסת את היתרונות הברורים של פילי. אמביד חייב לשחק מתחת לסל או לבצע פעקנרולים עם האריס ובאטלר. סימונס צריך לקבל כדורים בחיתוכים תוך כדי תנועה שם יש לו יתרון על שומרים גבוהים כמו איבאקה או בפוסט על שומרים נמוכים כמו לאורי. בכלל פילי לא ניצלו מיסמצ׳ אחד כל המשחק. בגזרת החשק חסרה לפילי הקילריות. היחיד שיש לו את זה הוא באטלר וגם הוא היה אנמי מאוד והתעורר רק בסוף. במשחק כזה על כל הקופה אתה רוצה שהאלפא שלך יתקוף את הסל מהשניה הראשונה כמו שקאווי עשה (זרק איזה 7 זריקות בכמה דקות הראשונות של המשחק). קאווי שווה פסקה נפרדת… מעבר לעובדה שהוא פשוט שחקן נהדר יש לו גם כושר מדהים. הצווחות של שמעון על כל שסימונס לא שמר עליו מפספסות כמובן את המציאות והיא שקאווי איד משחקני ה ISO הטובים בליגה. הוא יכול ללכת ימינה או שמאל, לעלות לשלשה או לחדור ולסיים בדאנק או פלואוטר, בקיצור רק הזקן והארדן נותנים לו פייט בתחום הזה. שמירה על כזה שחקן כל המשחק היא משימה מטורפת ובראון (עוד פעם הוא) נתן לסימונס להתמודד איתה לבד. במשחק הקודם לדוגמא פילי החליפה על קאווי שומרים (באטלר ואניס) והיה לו יותר קשה. סימונס נתן משחק עם מאמץ פיזי מדהים. אי אפשר לזלזל בזה (אלא אם כן קוראים לך שמעון) ומה שאנחנו רואים מהכורסת טלוויזיה הסטרילית שלנו היא לא בדיוק המציאות של שחקן על הפרקט. אמביד גם לא היה במיטבו בלשון המעטה, אבל הנוכחות שלו מתחת לסל גורמת לשינוי של זריקות. בראון ניסה את סקוט כמה דרות על איבאקה ומהר מאוד הבין שבלי אמביד מתחת לסל קאווי ידפוק דאנק בכל התקפה והחזיר אותו. אמביד, כמו סימונס, עשה מאמץ אדיר במשחק הזה. אם אני בראנד אני מנסה להשאיר את באטלר, רדיק והאריס, מהספסל משאיר את אניס, סקוט זהיר סמית׳ הרוקי הפצוע ואת מקונל כרכז שלישי. הייתי משאיר גם את בובאן כגבוה שלישי. פילי חייבת רכז שני נורמלי ותכל׳ס היא שיחקה בלי רכז מחליף כל הפלייאוף וחבל שבראון לא נתן למקונל קצת לשחק. פילי חייבת גם גבוה מחליף הגנתי סטייל ביינס שיתן מנוחה לאמביד וירביץ קצת, עוד ווינג הגנתי שיהיה לה סטופר כלשהו ופורוורד עם קליעה מבחוץ סטייל מירוטיץ או אחד מהמוריסים. לסיום מילה טובה על קייל לאורי, הבחור פשוט רצה את המשחק הזה. הוא עלה אגרסיבי ולא הפסיק לתקוף ולנסות גם כשלא הלך לו. ככה נראה שחקן שמגיע לו לנצח.

  1. לא ידעתי שהם יפסידו את הסדרה גם הימרתי על טורנטו ידעתי שבראון יפשל בענק זה היה רשום מתחילת העונה, ידעתי שסימונס לא יוכל לעשות כלום בסדרה כזאת כי אין לו שום כלי התקפי בארסנל פרט לריצה וליאפ . הקטע זה לא לשמור על קוואי בדאבל טים כל המשחק כמו אידיוט אלא לראות מתי הוא מתחמם עליו בטח ברבע הרביעי שפרט אליו ואל איבקה אף אחד לא מסוגל לקלוע (קוואי התחמם מהרבע ה3). ברור שעדיף לתת את הכדור לואן וילט 0-5 או לאורי 4-13 או סייאקם העקום 4-11 לנסות או גאסול שחקן שכל קליעה שלו היא נס לקבור אותך במקום לתת לקוואי שהרופאים בדקו ומצאו אצלו קרח בוורידים

   1. מסכים לגמרי. אבל שים לב שקאווי הצליח לברוח מכמה טראפים פשוט בגלל שהוא זריז ככ. זה לא משימה ככ קלה, בטח לא לקבוצה לא מאומנת הגנתית כמו פילי

 10. סיקור באמת משובח.
  היה משחק גרוע מאוד מבחינת רמה, אבל השחקנים התאמצו ונתנו הכל והייתה אחלה דרמה, שזה תמיד שווה יותר ממשחק איכותי אבל משעמם.
  הסל של קוואי זה פשוט מסרט הוליוודי. לא ראינו דבר כזה.
  שני הגיבורים האחרים של טורונטו היום היו איבקה (שגם לא הפסיק לחטוף פיצוצים מכל כיוון) ולאורי, שעשה כל מה שיכל והתאמץ.
  טורונטו מאוד מאוד מאוד מאכזבת, אבל אני שמח שהיא עלתה ולא הקבוצה המפגרת מפילי שלא מוציאה 10% מהכישרון שבסגל שלה.
  וגם מגיע לקנדים:
  https://twitter.com/YahooSports/status/1127779891410194433

    1. בגלל זה אנחנו מסתדרים אשך,אני יליד מונטריאול ,
     בקיצר אני קנדי דור שלישי,
     שההורים המפגרים (סליחה,ציונים) החליטו לעשות עליה
     כל זה אחרי אהבת שריטות חיוביות,חוש הומור מג'ונן,
     איך יודעים אם לבן אדם יש חוש הומור שרוט ואמיתי?
     אם הוא יכול להיקרע ולקרוע את עצמו מול אחרים.

 11. סימונס זה הדבק של פילי.
  דבק נגרים.
  מי שעוד חושב שייצא ממנו משהו אין לי יותר מה לומר עליו…
  אמביד אולי דביל, יהיר ושחצן אבל לפחות אכפת לו.
  לסימונס לא אכפת מכלום. הוא פשוט שטוח מבחינה רגשית.
  הוא בטוח שהוא היה מעולה בסדרה ושבמקרה לא עברו (או אולי מישהו אחר פישל מבחינתו, לא יודע).

 12. תודה! השאלה למשחקים מול מילווקי היא האם לאורי את גרין וגאסול יחזרו לקלוע או שזה ימשיך להיות קוואי וכלום…

  1. אמביד יכול לפרוח תחת מאמן אחר כמו יאניס תחת קיד ובאד. הבעיה שאין מאמן נורמלי יביאו כסיל אחר. הוא חייב לשפר גופני ולהפסיק לברוח מהצבע.
   השאלה מה נקבל בטרייד עליו, מישהו שיתן לנו אליפות? וזה אני אומר אחרי שחשבתי לעומק. מצד שני יש סיכוי טוב לפציעות וליכולת כזאת גם בעתיד אז קשה לומר. מי היית לוקח בתור GM פילי עליו? הארדן, קרי, דוראנט, קאווי יאניס לא פנויים. יש שחקן אחר שהיית לוקח עליו?

     1. ומה הם עשו עם אמביד? נגד קבוצה מוגבלת כמו טורונטו?
      הרכב עם בראדלי ביל -באטלר-האריס ישחק לא פחות טוב. מן הסתם צריכים לבצע התאמות חדשות בחמישייה ובספסל אבל יש יותר פוטנציאל בצורה הזו.

    1. ברור שלא להעביר את אמביד בטרייד זה הסדרה הגרועה ביותר שאני זוכר של כוכב אבל יש אשמה עצומה גם לשיטה ולמאמן להטריד אל סימונס ובראון זה חובה .

 13. תענוג של סיקור
  כואב הלב על פילי יקירתי…. אבל כמו בחולון, אנו מנוסים בהפסדים
  הייתי שולח את אמביד לטאקר להתנחם
  🙂

 14. זה המשחק שהכי נהניתי ממנו עד כה בפלייאוף, יותר מהארבע ההארכות בין דנוור לפורטלנד..

  משחק קשוח, תוצאה של יורוליג,
  שחקנים נפצעים ןממשיכים לתת את הכל (לאורי ובאטלר)
  שחקנים משחקים חרא אבל משתדלים מאוד ואי אפשר לפספס את זה (סימונס, אמביד)
  7 נגד 8
  נעלמו כל שחקני הספסל ,
  ומעל כולם תצוגה ג'ורדנית מרגשת מלווה בסל ניצחון היסטורי ועוד יותר תגובה היסטורית מקאווי.

  קאווי לקח את המשחק עליו עם שיא זריקות הסטורי עבורו ופשוט פירק את ההגנה של פילי, שחקן ענק,
  הוא חזר מעונת ההשבתה והריב עם סאן אנטוניו אפילו יותר טוב ממה שהיה,
  ניהול המשחקים שלו בעונה הסדירה (נעדר מ 22 משחקים בהחלטה מודעת) פשוט משתלם בטירוף.
  זה בטח יהיה אחד האלמנטים שיכריעו אם לחתום שוב בצפון.

  מול מילווקי זה יהיה מרתק, שני השחקנים הכי טובים במזרח, שתי מפלצות ,
  אני חושב שגם פה יהיו שבע
  הספסל של טורונטו יחזור, אין להם ברירה

 15. תודה על סיקור מצויין הלל,
  ראיתי את סל הניצחון של קוואי בפעם הראשונה בוידאו שלך.
  כאילו לא חסרה דרמה אחרי בשוויון בתום הזמן של משחק שבע.
  מחכה לקרוא עוד סיקורים מסדרת הגמר.

   1. צעדים אחושלוקי, גם של קאווי גם של רדיק LOL.צעדים 200% שים לב בעת תפיסת הכדור שזה איסוף עשה 2 צעדים זה לא צעדים ואז הוא עשה עוד שני צעדים והתחיל לכדרר. 4 צעדים!! אפילו בחוקי הNBA זה צעדים ברורים אבל אין מה להתלונן איש לא ישרוק דבר כזה, בטח לא פוסטר או בראדרס אלא אם כן זה נגד הארדן

    1. הצעדים היחידים ב-NBA שנשרקים זה השטות הקטנה הזאת שאף אחד לא רואה, כשמקבלים כדור על הקשת וישר חודרים (אוהבים לשרוק את זה במיוחד לקארי).
     מעבר לזה – תעשו כמה שבא לכם.

 16. יופי של סיקור הלל,
  איזה כיף לך שזכית להיות במשחק כזה, שייזכר לשנים קדימה.
  ועוד יותר שהעונה שלך ממשיכה לסדרת גמר סופר קשה מול מילווקי!

  לטעמי יאניס וקוואי מקזזים זה את זה,
  ולכן הסדרה תקום ותיפול על שחקני המשנה.
  והאם יתר הסגל של טורונטו יגלה את הביצים שלו,
  כי הסגל של מילווקי עם ביצים של איילים.

 17. תודה רבה הלל!! זכית במשחק ענק, וגרמת לנו בדברים שכתבת להיות איתך בתוך האולם!!
  הרושם העיקרי שלי בראיית המשחק זה הטעית השופטים ואני בטוח שניתן למצוא לפחות 15 נק של טורונטו שנגרמו בגלל השופטים. (בין היתר הצעדים של קוואי במהלך האחרון)

  1. חוק הצעדים ב-NBA הוא כל כך קשה לשיפוט, או אפילו להבנה.
   אני מאתגר אותך לכתוב הסבר –
   למה מה שקאוויי עשה זה צעדים, ובאיזה שלב הוא הפר את כלל הצעדים של ה-NBA.

   1. החוק בא ואומר ששחקן שמקבל כדור אם הוא בתנועה הוא יכול לעשות צעד או שתיים עד להורדת כידרור, מסירה או זריקה. אם הוא באויר אז לנחיתה ואז עוד רגל ציר אחד והורדת כדור.
    במהלך של קאווי, הוא מקבל את הכדור כשהוא עם רגל אחד על הקרקע ואז הוא עושה מין קפיצה במקום ואחרי שלושה צעדים מוריד כדרור ראשון.
    הוא הפר את הכללים ברגע שהוא מתחיל את התנועה ימינה מכיוון שהוא "ניצל" את הרגל ציר שלו כבר.

     1. אבל איש לא ישרוק לא ברור לי למה סימונס הפסיק לרוץ אחרי קאווי והשאיר רק את אמביד, סתם נעמד במקום להפעיל עוד לחץ הטמבל.

     2. לצפות שבסגנון השיפוט בליגה הזאת יתעסקו בדבר כזה זה כמו לצפות שבאגף הסגור של רוצחים ואנסים יגידו לך סליחה אם נתקלו לך בבטעות בכתף במסדרון.

     3. גם לדעתי אלו צעדים.
      אבל –
      זה רחוק מלהיות כל כך פשוט.
      הכלל המדויק הוא:
      A player who receives the ball while he is progressing must release the ball to start his dribble before his second step
      החלק הבעייתי הוא להבין מתי השחקן שחרר את הכדור והתחיל בכדרור ("release the ball to start his dribble").
      בשביל להבין למה חלק זה בעייתי,
      צריך להכיר מה ההגדרה של ה-NBA לכדרור:
      A dribble is movement of the ball, caused by a player in control, who throws or taps the
      ball to the floor
      יותר מכך, רק בנוגע לשחקן שעצר עצירה מלאה לפני שהתחיל לכדרר, כתוב במפורש שהכדרור הוא כאשר הכדור עזב את היד –
      In starting a dribble after (1) receiving the ball while standing still, or (2) coming to a legal stop, the ball must be out of the player’s hand before the pivot foot is raised off the floor
      .
      יהיה מעניין לשמוע שופט מפרש את המהלך,
      ולקרוא את תגובת ה-NBA,
      אבל –
      פשוט, זה לא. ובכל מקרה, גם אם זו הייתה טעות (וכאמור – לדעתי הלא מלומדת, אלו צעדים), זו טעות "הגיונית" (לפחות לטעמי).

 18. סיקור נהדר ותפסת משחק כדורסל משובח ,סגנון שונה ממה שאנו רגילים בשנים האחרונות,סגנון שנות ה90' תחילת 2000 שבו יש הכל מהכל ובמיוחד הגנות חזקות מלחמה על בריבאונד וכו'.

  מי שחושב שמילווקי הולכת להעביר סמרטוט על טורונטו כראה העריך יותר מידי את הניצחון על הקבוצה המבולבלת ,המונהגת על-ידי קיירי "חי בסרט" אירווינג.
  הקנדים התמודדו מול קבוצה חזקה בהרבה מאשר מילווקי,אומנם עם מאמן אהבל אבל חמישייה שלא מביישת את זו של ג"ס.
  אני מאמין שהסיכוי לניצחון של מילווקי הוא טיפה גבוהה אבל בשום מצב לא ילך לסוויפ.
  אני מעריך שזה ילך ל6-7 משחקים עם סיכוי של 60 אחוז למילווקי.
  מדובר כאן על קבוצת הגנה מצויינת אשר יש לה הרבה שחקנים שיכולים לשמור על יאניס עם חוסמים ומגנים טובים על הטבעת .
  במקרה ושחקני מילווקי לא יהיו מספיק חדים מחוץ לקשת אז אזור הסל יהיה סגור לתנועה בשביל היווני.
  טורונטו קבוצה מנוסה יותר עם שחקנים שהיו במעמדים וקרבות במערב הקשה במשך שנים (קוואי,גרין,גאסול,איבקה) ולכן זה מאוד מצחיק הזלזול הזה בהם.
  אני עדיין לוקח את מילווקי בגלל שהם נראים יותר מלוכדים ומאומנים על-ידי צוות האימון העדיף יותר אבל זה לא אומר שזה הולך להיות זבנג וגמרנו.

  1. גם איתך אני מתערב. נותן לך הזדמנות לקזז אחד משני הבורגרים שאתה חייב לי מעונה שעברה.

   5 ומטה לבאקס אני לוקח. מעל זה שלך. יש?

 19. תודה על הסיקור הלל. כל האלה שאומרים אמרתי לכם וכו' – זה נגמר בגלל הרבה מזל לטורונטו. היה יכול להגמר גם הנצחון פילי. זה לא ממש משנה, כי מילווקי תכסח להם את הצורה כי הם הרבה יותר מסוכנים מהשלוש מפילי ויאניס התבגר תוך כדי הפלייאוף והוא פשוט חיה. וקוואי יעזוב בסוף העונה כי הוא צריך הרבה חום ושמש לחמם את הקרח בעורקים.

 20. בעונה הרגילה מילווקי ניצחה 3-1 את טורונטו, כשהנצחון היחיד של טורונטו היה בבית של מילווקי. מה שאומר שהיו להם שהי הפסדים בבית מול יאניס. בקיצור שתי הקבוצות הטובות במזרח עלו לגמר כעל הנייר מילווקי עדיפה, אבל מול זה עומד הנסיון העצום של לינארד, וזה שווה המון.

 21. פאקינג איי, הלל. פשוט אפינג פאקינג איי. זכית.
  .
  לאור תגובות רבות במהלך הסדרה הזו, PSA קצרצר –
  לא יודע מה מצבו של אמביד, או בריאותו של קרי. זה לא קשור אליהם. אם יש לך מחלה, פציעה, דכאון, משהו קבוע, כרוני או זמני, בולט לעין או בלתי נראה, יום אחד טוב לא מבטל את המצב שלך ואת המרגש שלך בימים האחרים. רגע אחד מוצלח הוא רגע אחד מוצלח, אבל הוא לא סיבה שאחרים יבואו ויבטלו את הכאב וההישרדות שלך סביבו בימים אחרים.

  1. למיטב הבנתי, לא לפני משחק 4 של גמר המערב.
   .
   צריך לקחת בחשבון שמאז ה-MRI לא עודכן מצבו –
   משחק 4 זה במקרה בו הנפיחות פוחתת בקצב משביע רצון
   (דקה אחרי הפציעה הוא ככל הנראה התחיל לקבל טיפול אנטי-דלקתי, והרבה אמבטיות קרח)
   והחזרה של השריר לפעילות היא ללא עיכובים.
   .
   בנוסף יש את שאלת הזהירות –
   חזרה מהירה מדי אחרי פציעה מסוג זה מגדילה משמעותית את הסיכוי להחרפה של אותה פציעה.
   במקום מתיחה מדרגה 1,
   יש סיכוי גבוה לקרע/מתיחה דרגה 3 (90% מסיבי השריר פגועים).
   זו פציעה שמשפיעה דרמטית על הקריירה של השחקן, היות וקשה מאוד לחזור לתפקוד מלא אחריה
   (להבדיל מהפציעה הקלה שדוראנט עבר. טיפול נכון במתיחה דרגה 1 מאפשר חזרה ל-100% יכולת).
   .
   לאור השמועות סביב דוראנט,
   אני לא אופתע אם הוא יבחר בדרכה של הזהירות.

 22. הצוות המסייע של מילווקי סיים התאקלמות
  הצוות של טורונטו לא התאקלם עדיין בפלייאוף
  יש להם כמה ימים לעשות את זה אחרת זה 4-1 די קל

 23. הלל, באיחור רב כי רק לא מזמן חזרתי הביתה.
  אני ממש מאושר בשבילך שסוף-סוף קבלת אישור, ואיזו מתנה חיכתה לך!!!!!!!!!!!!!!!!!
  נצחון אדיר.
  תודה לך על הסבלנות ואני מקווה שהציפייה הייתה שווה את מה שקבלת. מקווה רק שלמשחקים נגד מילווקי טורונטו תהיה יותר 'חברית' אתך!

כתיבת תגובה

סגירת תפריט