לא יכול לתרום הרבה אבל יכול להעתיק ולהכניס כפוסט לשבת / מנחם לס

1."עולם שטוח" – הבלאדה על קיירי אירוינג והבוסטון סלטיקס, שהם שטוחים כמו העולם של קיירי!

כידוע לכמה מכם אנח ו נמצא בסן דייגו על גבול מקסיקו. מכאן אני לא 'מרגיש' שאני בתוך ארה"ב ממש ולא מרגיש אותנטי מספיק לכתוב כדורסל כי אני נמצא 'רחוק' מדי מהעניינים, ובכלל, לראות כדורסל ב-4:30 אחה"צ זה לא מה שהמורה שלי קווינט לימד אותי על המשחק. בעוד שבמזרח אר"הב כדורסל מתחיל כפי שאלוהים רצה – ולכן תכנן – ב-19:30 או 20:00, כאן הוא מתחיל ב-4:30, כשאתה עדיין נמצא ב סיאסטה', כמו כל החברים שלי בטיחואנה.

אני נמצא כאן עם המשפחה שלי מהצד של גייל, כולם נוצרים (למעשה מהצד של גייל – שנכדה ג'סי ג'וניור מתחתן יותר מאוחר היום  – הרוב אתאיסטים, אבל  הורי הכלה ומשפחתה הם עם שורשים מקסיקניים והתעקשו על כומר קתולי, ורובם כנראה שפוטי ישו שלנו מנצרת) – אבל כמובן שחצי מלבי הוא במשחקי המערב והמזרח המגיעים אחרי מחר לשלב השלישי והסופי לפני אליפות ה-NBA.

אז במקום לכתוב אני קורא, ואתמול קראתי את הפוסט מהלב של שי בוקר, והסכמתי עם הרוב ממה שכתב. הרעיון לנסות להביא את קמבה וולקר במקום קיירי ארוינג הוא פנטסטי ממש, למרות שעם כל הביקורות עליו אני יודע שקיירי הוא שחקן מצויין. אבל לא בבוסטון סלטיקס עם הצוות הנוכחי שלה ולא עם בראד סטיבנס כמאמן.

עם קמבה וולקר ההרגשה היא שחלקי בפזל ייפלו במקומם.

בתגובות לפוסט של שי מצאתי תגובה מ-

https://www.youtube.com/watch?v=wZUG5bmfTgE

נכנסתי לסרטון ולהפתעתי מצאתי סרטון משעשע ביותר שהחלטתי לשתף בו את הגולשים שלא נכנסו אליו.

תנו מבט, והקשיבו (עם חיוך עצוב לצערי, ד"ר הופמן):

 

*

2. מה קורה בסן דייגו?

*

סן דייגו (באנגליתSan Diego) היא העיר הדרומית ביותר בדרום-מערב קליפורניה . העיר – באותו LATITUDE של ישראל – ידועה לכן בשל האקלים הנוח השורר בה ומגוון חופי הרחצה מצפונה, – במיוחד לוהויה, קרלסבאד, אושיינסייד, ומליבו – הם הידועים כהכיפים והנחשקים ביותר בארה"ב של האוקיאנוס הפסיפי. בסן דייגו מתגוררים כ-1.8 מיליון תושבים והיא העיר ה-8 בגודלה בארה"ב. אבל המטרופולין שלה – הנחשב עם טיחואנה המקסיקנית למטרופוליטן של 6 מיליון – הוא הרביעי בצפון אמריקה.

בסן דייגו ממוקמים מספר מהמתקנים הצבאיים הראשיים של הצי וחייל הנחתים. נמל סן דייגו הוא נמל הבית של הצי השלישי של ה-NAVY, ונמצאות בו נושאות מטוסים מסוג נימיץ נימיץ (CVN-68) ורונלד רייגן סי.בי.אן 79 וכן  אניות סופר מודרניות שהן , AMPHIBIOUS HIGH-TECH וכן צוללות גרעיניות.

העיר הפכה לאחד ממרכזי הביו-טק המובילים בארה"ב המתחרה ב-RESEARCH TRIANGLE של צפון קרולינה. גן החיות של סן-דייגו (SAN DIEGO ZOO) הוא הגדול ביותר בארה"ב, וה-SEAWORLD מתחרה עם זה שבאורלנדו, והאקווריום עם האקווריום שבאטלנטה, הידוע כמס' 1 בצפון אמריקה.

3. חופי סן-דייגו

בסן דייגו מספר 'חצאי איים' מהיקרים בארה"ב.

 

*

חופי הפסיפיק מצפון סן-דייגו נחשבים לבין הטובים בארה"ב לגלישה, ומצטיינים ביופיים. זהו לה-הויה ביץ' שם בית על החוף מתחיל ב-5 מיליון דולרים ועולה עד 30 ויותר!

 

 

*

מצאתי בית ב-4.7 מיליון!!! (זה שאין לי את ה-DOUGH לקנות אותו זה ספור אחר). הנה:

 

 

*

4. מפה תתחיל המלחמה הבאה נגד סין וצפון קוריאה. סן דייגו היא בית הצי ה-3 של ארה"ב:

CARRIERS – נושאות מטוסים – בנמל העמוק של סן-דייגו, העמוק ביותר בין נמלי היבשת:

*

(HIGHEST NEW TECHNOLOGY: AMPHIBIOUS HIGH TECH BOATS (AND NUCLEAR SUBMARINES 

 

דאונטאון סן דייגו משקיף על ה-AMPHIBIOUS  BOAT הזאת – המילה האחרונה בטכנולוגיה – יכולה להרוס את העולם. הפקודה "GO" חייבת לבוא מהנשיא ו-6 אנשים שיאשרו אותה לפניו:

5. קפיצה ל-TIJUANA – טיחואנה – 'המרגישה' הרבה יותר כמו החוף והטיילת בת"א מאשר עיר במקסיקו!

אתמול קפצנו לחצי יום לטיוחאנה, מקסיקו, שהיא כאילו ההמשך של סן דייגו אבל הסגנון מיד משתנה, וההרגשה היא הרבה יותר רח' הירקון, הטיילת ושוק הכרמל מאשר סן דייגו ולו-הויה. בטיחואנה וסן-דייגו, שבמטוס אינך יודע היכן אחת מסתיימת והשנייה מתחילה, מתגוררת אחת מאוכלוסיות המטרופוליטן הגדולות בצפון אמריקה:

"הטיילת" של ת"א בטיחואנה, מקסיקו…

*

'שוק הכרמל' בטיחואנה:

*

 

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 15 תגובות

 1. סן דייגו אחת הערים הכי שוות באמריקה, והכי שווה בקליפורניה
  לא פלא שקוואי קנה לו שם בסביבה אחוזה מטורפת, פיצוי על שנה קפואה בטורונטו, אולי כהכנה למעבר הקיץ
  13 מיליון דולר וזה שלך:
  https://nba.nbcsports.com/2019/01/24/report-kawhi-leonard-buys-massive-13-3-million-mansion-in-san-diego/

 2. כל טוב מנחם
  תבלה ותאכל טוב.
  חברה שהיתה לי נולדה בסאן דייגו ועשתה עלייה לארץ.
  ככה שמעתי על גן החיות המופלא, עולם הים והאקווריום.

 3. יכול להיות שהתכנית של קוואי היא להתנות את ההגעה שלו למעבר חזרה של הקליפרס לסן דייגו? הוא בן המקום אם אני זוכר נכון. זה שוק טוב בהרבה מאשר להיות האח החורג בלוס אנג'לס. זה יכול להיות מגניב…

  סתם מחשבה כי הבנתי שהקליפרס בונים אולם שיהיה מוכן עוד כמה שנים

     1. תיכון בריברסייד, אבל נולד בלנקסטר שזה חור באמצע המדבר. ערכו את הערך שלו בוויקיפדיה לפני שנה בערך, ועכשיו כתוב שנולד בLA, מעניין למה…

 4. סוף סוף כתיבה לעניין ,גם נכום בעניין הכדורסל
  והרבה יותר חשוב סן דייגו ,דייגו הקדוש …לאחר יד אלוהים היו חייבים להופכו לקדוש ,העיר הזו למרות שהיא בארה"ב היא באמת מקום נחמד.
  וטיחואנה זו מחיקו בואנוס דיאס מחיקו מי צריך ספורו אופיום להמונים כשנמצא שם .
  מחיקו חוץ מהפשיעה היא מקום מקסים .
  בואנוס נוצ'ס סניור לס.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט