מחשבות כדורסל של יום העצמאות / רועי ויינברג

יש חיים בלי דוראנט?

קווין דוראנט נפצע בניצחון של גולדן סטייט מול יוסטון ועלול לפספס את שני המשחקים הבאים של הווריורס. זה משאיר את גולדן סטייט עם קליי תומפסון, סטפן קרי, אנדרה איגודלה ודריימונד גרין – קבוצת כדורסל מוכשרת מאוד שניצחה אליפות בעבר, אבל אחת שאיבדה יתרון של 3-1 בסדרת הפלייאוף האחרונה שלה. דוראנט היה השחקן הטוב ביותר עבור גולדן סטייט בסדרה הזאת והספסל החלש שלהם מעלה לא מעט שאלות בקשר להמשך הסדרה. 33.8 נקודות במשחק הן ואקום שיהיה קשה מאוד למלא בהמשך.

איך הווריורס ימלאו את החלל? מן הסתם, מישהו אחר יפתח בחמישייה. אנדרו בוגוט יכל להיות אפשרות מעניינת בזכות התרומה שלו להנעת הכדור, אבל הוא שיחק 10 דקות בלבד במהלך כל הסדרה, רובן בגארבג' טיים. יש סיבה לכך – הוא לא אתלטי מספיק בשביל לשחק בסדרה הזאת מול קלינט קפלה הנייד שיכול לסדר לו בידודים מול הארדן. קוון לוני הוא אפשרות מעניינת וזכה לכמות דקות ממושכת בהעדרו של דוראנט במשחק החמישי. הוא שחקן הגנה טוב ויחפה על העדרו של דוראנט בחלק זה, אבל ההתקפה שלו מדאיגה. שון ליבינגסטון הותיק הוא אופציה אחרת ורעה לא פחות שיכולה לתרום להנעת הכדור הקבוצתית. מאמין שנראה את הווריורס מנסים להתאים את הדקות שלו לדקות של אימאן שאמפרט או אוסטין ריברס ליד ג'יימס הארדן וכריס פול בהמשך.

לא הייתי שולל גם את האפשרויות של אלפונזו מקיני או יונאס ירבקו, הפורוורדים המחליפים של הווריורס. הם מן הסתם לא קווין דוראנט ולא יקלעו יותר מ-15 נקודות בערב מוצלח במיוחד, לכן העול ההתקפי ייפול על סטפן קרי וקליי תומפסון. הספלאש בראד'רס יצטרכו להתעלות, בדומה למשחק החמישי בו הם עשו את זה לא רע – תומפסון במחצית הראשונה וקרי עם 16 נקודות ב-14 הדקות האחרונות של המשחק בהן דוראנט היה בחוץ. סביר שנראה את יוסטון ממשיכה עם שיטת החילופים האוטומטיים שעבדה להם בצורה די מוצלחת עד עכשיו, עם שינוי קל: פי ג'יי טאקר ישמור על דריימונד גרין במקום על דוראנט.

גרין הוא הלב של ההתקפה של הווריורס, במיוחד כשדוראנט בחוץ, עם השילוב בין החסימות והמסירה. טאקר יכול להחליף אחרי כל חסימה שלו ולהתמודד עם קרי ותומפסון ולמנוע ממנו להשפיע על המשחק, בדומה למה שקרה במדגם הקטן (62 פוזישנים) בהם הוא שמר על דריימונד. הווריורס קלעו פחות מנקודה לפוזישן, 0.96 ליתר דיוק, בכל מהלך כזה, בניגוד ל-1.22 במקרים של קפלה או 1.25 במקרים בהם הארדן שמר עליו. ההתאמה הזאת יכולה להיות מאוד משמעותית עבור הטילים, נוסף על כך שיהיה להם קל יותר בחילופים ובאפשרות להחביא שחקני הגנה בעייתים, למרות שאין להם צורך בכך – פול, הארדן וגורדון נותנים סדרה הגנתית טובה עד כה.

למרות זאת, זה בידיים של קרי. אחרי סדרה חלשה מאוד הווריורס תלויים רק בו ויש לו הזדמנות להסיר את תדמית הצ'וקר. זאת תמונת מראה לסדרה מהשנה שעברה בה כריס פול נפצע במשחק החמישי ויוסטון איבדה יתרון של 2-3 עם ביתיות. אם דוראנט אכן מפספס את שאר הסדרה וגולדן מאבדת את הביתיות, יש סיכוי שהיא תאבד גם את דוראנט. זה הנושא המרכזי של הפלייאוף.

קיירי אירווינג לאן?

אני מאמין שכולנו יכולים להסכים על זה שהסלטיקס לא הצליחו בפלייאוף האחרון, בניגוד לפלייאוף הקודם בו הצליחו להגיע עד לגמר המזרח בלי שני שחקני המפתח שלהם. בפלייאוף הקודם הם איבדו סדרה עם יתרון ביתיות, בניגוד למצב השנה, אבל השנה הציפיות היו גבוהות יותר עם קיירי אירווינג כמנהיג הקבוצה. הוא היה חלש מאוד בסיבוב השני עם 19 נקודות למשחק ב-31% מהשדה. זה נראה כאילו בוסטון לא הצליחו למצוא היררכיה בין כל השחקנים שלהם העונה ובהתחשב בכך שאירווינג יכול לצאת מהחוזה, יש סיכוי שנראה אותו מוצא בית חדש. אילו קבוצות יכולות להתאים?

השם הראשון שעולה בראש הוא הלייקרס. אירווינג הצליח לקחת אליפות לצידו של לברון ג'יימס והשניים, לפי שמועות, בקשר טוב מאז שאירווינג דרש טרייד החוצה מקליבלנד של 2017. ראז'ון רונדו שחקן חופשי ולונזו בול פספס כמעט 40% מסך המשחקים שיכל לשחק בקריירה, כך שלא בטוח שהלייקרס יכולים להרשות לעצמם לתת לו להתפתח בקצב כה איטי בהתחשב בפציעות ובגיל של לברון. אירווינג זה סטאר שיודע לשחק ליד המלך וייקח תפקיד מרכזי יותר בקבוצה בהשוואה לשנים בקליבלנד. לא היו הרבה שחקנים שעברו ישירות מהסלטיקס ללייקרס או הפוך, במיוחד לא כאלה שהובילו את אחד המועדונים, אבל זה לא משהו שיעצור את אירווינג בליגה של היום.

אופציה מעניינת אחרת היא דאלאס. המאבריקס מחפשים פוינט גארד ולפי השמועות מעוניינים בקמבה ווקר, אבל אירווינג אופציה אחרת. יש להם 52 מיליון דולר פנויים מתחת לתקרת השכר כשחלק צפויים ללכת לחוזהו של קריסטפס פורזינגיס, אבל זכויות הבירד שלהם על פורזי יאפשרו להם לתת לאירווינג חוזה מקסימום. הוא יכול לשחק ליד דונצ'יץ', תאורטית, כמוביל כדור ראשי שייתן לדאלאס עוד אפשרויות מעבר לרוקי בהתקפה כשחקן יוצר. הם יכולים להסתדר ביחד כשכאן ההיררכיה תהיה ברורה, בניגוד למצב בסלטיקס.

לא אופתע לראות את קיירי מסיים בניקס, קבוצת שוק גדול שמחפשת מוביל. דניס סמית' לא רע, אבל במקרה הטוב הוא יהפוך למשהו בסגנון של אירווינג עכשיו. יש לניקס מקום לחוזה מקסימום נוסף שיכול למשוך סטאר שני לצידו, ומצב בו אירווינג, ג'ימי באטלר (או קווין דוראנט) וציון וויליאמסון מגיעים לניקס יכול להפוך אותם לקבוצה מאיימת מאוד. קונטנדרית מיידית לאליפות.

התאמות מחוץ לקופסה

פורטלנד ופילדלפיה בפיגור 3-2 ועם הגב לקיר. איזה שינויים הם יכולים לעשות בניסיון לנצח את הסדרה?

פילדלפיה: להקיף את בן סימונס בקלעים. אמביד השחקן הטוב ביותר של ה-76' על הנייר, אבל בשני המשחקים האחרונים הוא חלש במיוחד. שווה לפילדלפיה לנסות לשחק עם סימונס כרכז/סנטר כשהוא מוקף בקלעים – ג'יי ג'יי רדיק או ג'יימס אניס, ג'ימי באטלר, טוביאס האריס ומייק סקוט. סימונס נהנה מריווח שמאפשר לו להיכנס לצבע ולשחק יותר בלי הכדור – לחסום לאחרים (במיוחד לבאטלר והאריס), להיות מסוכן יותר במעבר ולשחק משחק מהיר בהרבה. הרינגר טוענים שהוא סנטר שמשחק בעמדה לא נכונה, טענה מעניינת. ההרכב הזה הצליח לגרום להתפוצצות התקפית מול הנטס ויכול להיות חשיבה מחוץ לקופסה שתשנה את ההתפתחות של כלל המשחק השישי.

פורטלנד: סמול-בול. פורטלנד לא קבוצה של משחק איטי ויכולה לנצל את האנרגיות בבית כדי לרוץ מול הנאגטס. הייתי מנסה לשלב שחקן נוסף, אולי רודני הוד או סת' קרי, בחמישייה לצד מקולום ולילארד. זה יאפשר להם לתקוף בקלות את ג'מאל מארי, החוליה החלשה של הנאגטס בהגנה, בלי נזק משמעותי בצד השני – טורי קרייג לא איום התקפי כלל. חשיבה קיצונית עוד יותר יכולה להיות השימוש באל-פארוק אמינו ומו הרקלס כגבוהים היחידים, אבל היעילות של ניקולה יוקיץ' ופול מילסאפ בפוסט-אפ יכולה להשפיע על כך לרעה, למרות שהיא תצליח למנוע ריצות של הנאגטס. יכול להיות שימושי בעיתוי הנכון.

רועי ויינברג

עורך הופס. אוהב את מיאמי וגבוהים שמוסרים מעל 4 אסיסטים במשחק.

לפוסט הזה יש 38 תגובות

 1. תודה על הפוסט רועי
  קיירי לדעתי ילך ללייקרס. לניקס לא חושב שמישהו מהנ"ל יגיע, אולי רק באטלר. ציון יכול הגיע להרבה קבוצות.
  גולדן יעברו את יוסטון כי הם יותר מנוסים במעמד
  דנבר אחת מקבוצות העתיד בליגה והיא מראה את זה כבר בפלייאוף הזה
  פילדלפיה צריכה שינויים דרסטיים (טרייד על סימונס וחילופי מאמן), גם אם יעברו את הסדרה הנוכחית איכשהוא

  1. תודה שחר. מסכים איתך בקשר לדנבר. סימונס יכול להשאר לדעתי, פשוט צריך להשתמש בו יותר טוב – להפריד את הדקות שלו מאמביד במידת האפשר ולשחק איתו כחוסם בפיק-נ'-רול. הוא מבוזבז כרגע.

   1. נקודה מעניינת, השאלה אם סימונס שרואה את עצמו כוכב, יסכים להפריד דקות מאמביד שמשחק רוב המשחק, ולעבור לתפקיד יחסית משני, ואיך כל זה יסתדר עם המקס שהוא כנראה ידרוש בקיץ, בוא נראה לאן זה ילך

 2. אחלה מחשבות רועי, תודה רבה.
  .
  מסכים עם הכל למעט:
  .
  החיבור בין קיירי לצעירים מבטיחים לא נראה מבטיח, והכדור בהתקפת דאלאס צריך להיות אצל דונציץ', אז לדעתי דאלאס יעשו טעות גדולה אם יחתימו את קיירי.
  .
  שלשותיו של טורי קרייג חרוטות היטב בזכרוני הספרסי. מציע לא להשאיר אותו פנוי.

 3. תודה על הפוסט רועי.
  עם דוראנט או בלי דוראנט, יוסטון כמו שכנינו הפלסטינאים לא מפספסים הזדמנות לפספס. מחסור חמור בליבידו ובלב של אלופים שם. עד שהארדן שבר את מחסום הפלייאוף שלו והפך רשמית לשחקן הכי טוב בשתי הקבוצות, כריס פול נראה כמו הבחור שיעשה הכל כדי להרוס לו.
  הרבה סימבוליות סביב הסדרה הזאת, עם הפציעה של דוראנט וההקבלה לשנה שעברה, מקווה שלפחות נקבל משחק 7.

 4. מצד אחד הניצחון היחיד של ג"ס בעונה הסדירה היה ללא דוראנט, כשהספלאש בראדרס נראים נהדר וזזים בלי הפסקה. מצד שני היה את קאזינס שהיה מאוד משמעותי.

  קשה לי מאוד לראות את ג"ס מנצחים בלעדיו בעיקר בגלל שאין מישהו שייכנס לוואקום במקומו.
  לוני/בוגוט/ליווינגסטון זה להוסיף עוד שחקן שלא יכול לקלוע בערך מחוץ לצבע ושישאירו אותו חופשי. מה שמקל עוד יותר להיצמד לסטף ולקליי.
  גם ג'רבקו ומקיני זה לא שחקנים שאפשר לסמוך על הקליעה שלהם למרות שיש יותר סיכוי שנקבל איזה שלשה או שתיים.
  ובנוסף הגנתית יש פה פגיעה רצינית. קליי מתקשה עם הארדן, וזה משאיר רק את איגי כמי שיכול להתמודד איתו. מעניין האם בל יקבל הזדמנות כדי להכניס עוד פורוורד.

  מבחינה התקפית, אם הרוקטס יחליטו שהם תוקפים את סטף בטראפים, הזדמנות מצוינת להחזיר את הפיק&רול בין סטף לגרין. אם הם ימשיכו החילופים, אז נצטרך לראות הרבה תנועה של סטף וקליי, עם ניצול מצבים של השאר , אליהם ההגנה לא כל כך תתייחס. בנוסף סטף יצטרך להיות אגרסיבי, להביא את קאפלה והארדן לחילופים ולתקוף אותם. גם כאן כל ההגנה תתכווץ על החדירות שלו והקבלת החלטות שלו, לצד היכולת של הצוות המסייע לקלוע מדי פעם יכריע אם יש להם סיכוי להישאר במשחק.

  אסור גם לשכוח שסטף של הארבעה וחצי משחקים הראשונים של הסדרה לא יכול לעזור פה לייצר קרב תחרותי. בשנייה שדוראנט נפצע משהו השתחרר אצלו. קצת מורכב הסיפור שם כנראה, ובכל זאת, אם יקלע באחוזים טובים, יכול להשאיר אותם בתמונה.

  לגבי פילי – מסכים לגבי סימונס שחייבים להשתמש בו כחוסם. הבעיה שבגלל ההתעקשות עליו כרכז אין מי שישחק כמוביל כדור חוץ מבאטלר ועל זה הראפטורס יכולים להחליף הרבה פעמים בלי לייצר מיס מאצ'. האם אמביד יגיע בריא במקרה למשחק הזה זאת שאלת המפתח בסיכויים של הסיקסרס לכפות גיים 7

 5. גולדן סטייט איבדו לא רק את דוראנט אלא גם את קאזינס, חשוב לזכור. מעניין אם דריל מורי כיוון במיוחד למקום הרביעי כדי לפגוש את הווריירס כבר בשלב הזה מתוך הערכה שיש סיכוי גבוה יותר שיגיעו פצועים

   1. כן ואני בטוח שהסטטיסטיקות האלה אומרות שככל שמתקדמת העונה הסיכוי לפציעות גדל.
    שחקן שנפצע וחוזר באמצע הפלייאוף הוא המקרה החריג, לא להיפך.

 6. תודה רבה.
  ג"ס – אני מאמין שמקיני יפתח במקומו. הוא יכול לתת נקודות מהר ויש לו ביצי שור. ג'רבקו גם יקבל הרבה דקות.
  מה קרה לג'ורדן בל?
  .
  קיירי – מאמין שנראה אותו בניקס.
  למה שדאלאס יתנו למישהו אחר את עמדת הרכז במקום לוקה?

 7. רועי כל פעם שקבוצה נמצאת בפיגור אתה כותב שהיא צריכה לחשוב מחוץ לקופסא. לפעמים זה הכל ענין של ביצוע. להתחיל להפוך עולמות יכול להיות מתכון הרסני. לא כך רעיון שעולה בראש הוא פיתרון. לפעמים מספעק שינוי קטן כדי לעשות הבדל גדול.

 8. לגבי הווריורס – עברת בערך על כל הקבוצה אבל נראה לי שזה יקום ויפול על האם שון ליבינגסטון יגלה שעוד נשאר בו משהו. אם הוא ייתן את אחד המשחקים האלה שבו הוא קולע את הבידודים בפוסט ורושם 15 נקודות לא צפויות זה יכול חלהיות מאד משמעותי.
  קשה לי לראות את זה קורה כי עד עכשיו בפלייאוף הוא חושך מוחלט.

 9. תודה רועי פוסט מעניין , לגבי קיירי יש לו גם אופציה לחתום בנטס שגם נמצאים בניו יורק ויורת טובים מהניקס עם מאמן מצויין , הנהלה טובה וסגל לא רע כאשר יש להם כסף לצרף אליו עוד כוכב

 10. תודה רועי על פוסט מוצלח נוסף שלך. אתה תותח ויש לך חלק מכריע שהופס נשאר האתר בהא הידיעה אחרי העזיבה של חלק מהחברה החזקים כמו מומי, זעפרני, ולדי, שא"צ, עגל ועוד
  ולענייננו, הפציעה של דוראנט לדעתי דרמטית מכפי שניתן לתאר. ייתכן שהיא עלולה לשנות את הלנדסקייפ של הנבא:
  1. דוראנט – מצטער שניחסתי את השחקן היחיד שאני קם לראות בזה שהשוותי אותו לג'ורדן. אבל לדעתי הוא מכונה התקפית עילאית שהייתה ברגעי העקיפה של ג'ורדן לקראת הפוסט סיזן הטוב בהיסטוריה ונעצרה בצורה כל כך כואבת. אני לא יודע מה תהיה ההשפעה של הפציעה ואני לחוץ מכך שהיא תוצאה של עומס שהגוף לא עמד בו ולא של איזו פגיעה פיזית ממשית. בכל מקרה אני אתייחס אליו כ"סבן פוטר מייקל ג'ורדן", ואקווה שיש לו עוד שנים בריאות בקנה כדי שגם כל השאר יבינו את זה.
  2. בסדרה מול הטילים – אלא אם אני מפספס משהו דרמטי וצריך לחזור לדרגת "מבין קטן", הסדרה גמורה לטובת יוסטון. זה נכון שהלוחמים יחזרו ל-2016 אבל יוסטון וכל הליגה מוכנים לכך היטב. הדם הרע בין המועדונים יביא להשפלה גדולה מאוד במשחקים הנותרים לדעתי, והספלאש יחזרו למימדיהם האמיתיים.
  3. ניצחון בקרב, הפסד במלחמה- בכל האתרים והפרשנים למיניהם, נכתב כי הלוחמים ניצחו בקרב (משחק 5) אבל ככל הנראה הפסידו במלחמה (הסדרה מול יוסטון). אני טוען באופן נגדי שהלוחמים הפסידו בקרב (הסדרה מול יוסטון) אבל ככל הנראה ניצחו במלחמה (הישארות דוראנט במפרץ).
  ************************
  הסבר לסעיף 3 – דוראנט היה בדרך לניקס בסבירות גבוהה מאוד, הנרטיב היה אליפות שלישית ו-FMVP שלישי ואז חיזוק המורשת במקום אחר.
  אחרי הפציעה וההדחה הצפויה של הלוחמים, דוראנט יחשב מסלול מחדש ולדעתי גבוהים הסיכויים שיבחר בלוחמים משלוש סיבות עיקריות:
  1. חשש מפציעות – דוראנט יבין את המציאות המרה שהוא חייב להיות בסיטואציה בה הוא משחק בעונה הרגילה בהילוך שני ולמרות שמבחינת כדורסל הוא יכול להיות פי שניים מהארדן, אין לו את הגוף לכך. אין קבוצה כמו הלוחמים שיכולה לאפשר לו לשייט במשך העונה הרגילה, בה הספלאש עדיין מהווים צמד בלתי רגיל.
  2. שינוי הנרטיב – אם אכן הלוחמים מודחים, גם לקיצוניים שבאוהדי קרי יהיה ברור שהקבוצה חייבת את דוראנט להצלחה. זה כבר לא יהיה מקרי החריקות וחוסר ההצלחה בפלייאוף ללא דוראנט. לכולם, גם לקרי, תהיה ברורה ההיררכיה והנרטיב. ואז שתיים שלוש אליפויות של דוראנט בלוחמים כמספר 1 בלתי מעורער יאפשרו לו לקבל את ההכרה הנדרשת.
  3. הכסף – כשאתה פצוע וחושש לאיך תהיה כשתחזור, 220 מיליון דולר והחוזה הגדול בהיסטוריה של הנבא נשמעים כמו אחלה תעודת ביטוח. הרבה יותר מללכת לבנות משהו בניקס.

 11. תודה על הפוסט. עם זאת, להגיד שסטפן קרי הוא צ'וקר זה קצת יומרני. הבן אדם "רק" שינה את משחק הכדורסל מקצה לקצה בחמש שנים האחרונות, כולל 3 אליפויות על חשבון ה'פיק' של לברון ג'יימס. בעיני משחק 5 הוא קודם כל CHOKE של דאנטוני. היה חייב לדחוף בכל מחיר את קבוצתו לניצחון…לאבד את דוראנט במצב של שוויון בסוף רבע שלישי זה מתנה מהאלים.

  1. מסכים לגבי דאנטוני. הוא מאוד חלש בסדרה הזו.
   לדעתי זה לגמרי עליו שהארדן לקח רק זריקה אחת ב-7 הדקות האחרונות (הלייאפ 18 שניות לסיום שכבר לא באמת שינה משהו).

 12. אחלה מחשבות, תודה
  הגולדנים במצב לא קל, למצוא השלמה של 30 נק' זה לא צחוק. מזלם שהם צריכים לעשות זאת רק פעם אחת (לפחות בסדרה. זו, בהנחה שדוראנט יהיה כשיר לבאה, אם וכאשר).
  .
  בקשר לאירווינג, יש לו הרבה קבוצות ללכת אליהן, בבקשה שלא יגיע לדאלאס. הוא כבר חירב לי עונה של הקבוצה שאני אוהב, אשמח אם לא יזכה לקלקל את לאקי לוקה

 13. לכל התוהים להיכן נעלם ג'ורדן בל – היו לו מספר תקריות משמעת בעקבותיהן הושעה, שהבולטת בהן ניסיון לחייב חשבון שלו במלון בו שהתה הקבוצה על שמו של עוזר המאמן מייק בראון . נראה לי שבקבוצה קצו בהתנהגותו והוא ישוחרר בקיץ .

 14. נהדר רועי. איש לא יודע מה יהיה הקיץ. נדע יותר טוב אחרי משחקי הפלייאוף. מה מדברים על לאן יילך קיירי? ומה אם הסלטיקס הולכת עד לאליפות? אז הוא לא הולך לשום מקום. מוקדם לדבר.

 15. כמה נתונים מעניינים:
  במצב של 3:2 ללא ניצחונות חוץ בכלל – המאזן הוא 40:3 לקבוצה עם הביתיות, כולל מאזן 26-17 לניצחון חוץ במשחק 6.
  אלה שהפסידו את הסדרה – יוסטון נגד יוטה ב-2007, ניו אורלינס נגד הספרס ב-2008 ובוסטון נגד קליבלנד בשנה שעברה.
  מאז 2013 – בכל שנה הייתה לפחות סדרה אחת בה הקבוצה עם הביתיות ניצחה את משחק 6 בחוץ.
  הפלוס מינוס של דוראנט לעומת סטף בסדרה:
  משחק 1: דוראנט: 0, סטף: +4. ניצחון ב-4.
  משחק 2: דוראנט: +6, סטף: +9. ניצחון ב-6.
  משחק 3: דוראנט: -6, סטף: -1. הפסד ב-5.
  משחק 4: דוראנט: 0, סטף: +2. הפסד ב-4.
  משחק 5: דוראנט: -1, סטף: +9. ניצחון ב-5.
  אני מרגיש שקצת ממהרים מדי להספיד את גולדן סטייט. יהיה להם קשה, אבל מבחינתי הסיכוי עכשיו הוא בערך 55-45 ללוחמים בסדרה.

 16. לא הייתי מספיד כל כך מהר את גולדן. גם בלי דוראנט הם הגיעו פעמיים לגמר אחד לקחו ואחד היה קרוב.דוראנט ענק, אבל לדעתי הוא משנה להם את המשחק כך שזה פוגע בקרי. הוא יותר משחק בידודים וגולדן היא קבוצה שמתאפיינת בתרגילים. יהיה מעניין אם הספלש יחזרו להיות כמו לפני דוראנט ואז הם עוברים את יוסטון בקלות.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט