הסיקסרס יתארחו אצל הראפטורס והבלייזרס יצאו לדנבר בליל יום הזכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה / תומר שנאן

למרות שזהו אתר ספורט במהותו אני אעצור לרגע ברשותכם, ובמקום לצלול היישר אל הפריוויו ארצה להתעכב לרגע על יום הזיכרון.

את הפריוויו הזה כותב תלמיד כיתה י"ב, בן 18, שבעוד שנתיים (לאחר מכינה קדם-צבאית) צפוי להתגייס לצה"ל ומקווה לשרת בתפקיד משמעותי ככל הניתן ולתרום ככל האפשר למדינה. שתיים מהשאלות ששאלו אותנו במיונים למכינה אליה אלך היו מהי ציונות עבורנו, ולמה אנו מתגייסים לצבא. התשובות היו רבות ומגוונות, חלק לא קטן מהתשובות לשאלה הראשונה דיברו על ציונות עכשווית (בעבר ציונות סימלה שיבה לציון, כעת שבנו ונותר לפתח), חלק מהתשובות לשאלה השנייה דיברו על מורשת של לוחמים שמגיעה מבית, החובה להשיב לאילו שהגנו עלינו כשלא יכולנו לעשות זאת והצורך שבהגנה על המדינה וחלק מהתשובות איחדו את שני המושגים ואמרו כי הרעיון שצבא העם היהודי (שמורכב מעוד מגוון עמים שאינם יהודיים, אינני מקל ראש לרגע בכל חייל באשר הוא) יגן על עמו הוא הביטוי הטוב ביותר לציונות שניתן למצוא.

את התשובה הנכונה אינני יודע, אך אני כן יודע דבר אחד. אני יודע שעד כה מעל ל-23,500 חיילים קיפחו את חייהם במערכות ישראל, ועוד 3,150 אזרחים נרצחו בפעולות איבה שנעשו נגדנו. ועדיין, על אף המספרים שנראים אסטרונומיים, ועל אף שיחסית לגילה הדי צעיר של מדינתנו אנחנו עדיין למודי קרבות וצלחנו מלחמות נגד צבאות גדולים ומנוסים מאיתנו אנחנו עדיין כאן. עם אוכלוסייה ההולכת וגדלה מדי שנה, קשרי חוץ חדשים שנרקמים וחיילים חדשים שמתגייסים מדי מחזור גיוס לצבא העם. מבלי להיכנס לפוליטיקה, לטעמי יום הזיכרון הוא יום שאמנם יש להרכין ראש בו, לתמוך במשפחות השכולות (את הפעולה הזו רצוי לעשות גם מעבר ליום הזיכרון) ולא לשכוח את אלו שנפלו על מנת שאנו נוכל להיות כאן. אך הוא גם יום בו אנחנו יכולים להסתכל על הדגל ולהיות גאים, גאים כי לא רק הקמנו מדינה וניצחנו במלחמות נגד אויבינו (חלקן כנגד כל הסיכויים), אלא כי גם הצלחנו לשגשג, לחתום על הסכמי שלום עם עמים שכנים, לפרוח, ולהיות לאחת מהאומות המתקדמות ביותר בעולם.

עכשיו, לאחר הקדמה די ארוכה שכל קשר בינה לבין ספורט מקרי בהחלט, אבקש את סליחתכם ואחזור לפריוויו. כשהערב מצפים לנו שני משחקים נהדרים בין ארבע קבוצות מאוד איכותיות.

טורונטו ראפטורס (2) – פילדלפיה סבנטי-סיקסרס (2) 03:00

לאחר שפילי גנבה לראפטורס את הביתיות בקנדה חזרו השתיים לפילדלפיה אל שני משחקים בהם הסיקסרס לא רצו לאבד את היתרון שהשיגו. המשחק הראשון אכן הלך טוב למארחים כשפילדלפיה מביסה את הראפטורס בתוצאה 116:95 ועולה ליתרון 1:2 בסדרה. אולם במשחק הרביעי בסדרה קוואי לנארד המוכשר חווה ערב קרוב למושלם, ניצח עבור הראפטורס את המשחק ואיזן את תוצאת הסדרה. כעת שתי הקבוצות נפגשות בקנדה במטרה להשיג יתרון משמעותי לקראת המשחק הבא, ולנו מצפה משחק מותח ומהנה.

איך טורונטו תנצח?

ללכת על לאונרד, אין ברירה אחרת. בואו נודה באמת, שחקני הראפטורס בד"כ לא פורחים בפלייאוף. ועד כה אין שינוי משמעותי במיוחד גם העונה. נכון שעזרה משאר השחקנים תקל מאוד על קוואי, אך אם הוא והקבוצה רוצים לעלות שלב, קוואי הוא שחקן המפתח דרכו הכל חייב לעבור. הפורוורד הנהדר הוא הסיכוי הטוב ביותר של הקבוצה מהצפון, ומשחק טוב שלו יקל מאוד על שאר שחקני טורונטו.

איך פילדלפיה תנצח?

שיתוף פעולה בין כלל שחקני פילדלפיה, אין כל דרך אחרת. בניגוד לראפטורס בכל פעם בה פילי מנסה לתת לשחקן אחד בלבד את המושכות זה נגמר לא טוב. זה קרה עם באטלר נגד ברוקלין ונגד הראפטורס במשחק האחרון, עם סימונס, עם אמביד, עם האריס ואפילו עם רדיק. ישנה סיבה שלסיקסרס יש כל כך הרבה שחקנים מוכשרים על הפרקט, והיא שהם ישתפו פעולה יחד. על אף שקוואי עומד מול הקבוצה, אין שחקן (אולי חוץ מלברון) שיכול לנצח קבוצה שלמה לבדו. שיתוף פעולה נכון בין כלל שחקני הקבוצה יקשה על הראפטורס, וייתן יתרון לפילי.

אז איך זה ייגמר?

על אף שהראפטורס מגיעים עם מומנטום חיובי ועל אף שחלק משחקני פילדלפיה חוו משחק לא טוב במשחק שעבר זהו בכל זאת משחק משמעותי כשיש המון על כף המאזניים. הניסיון של טורונטו במשחקים כאלו הוא לא טוב במיוחד, לכן אלך עם האורחים. פילדלפיה ב-8.

יספיק נגד הסיקסרס? קוואי

דנבר נאגטס (2) – פורטלנד טרייל בלייזרס (2) 05:30

גם כאן יש לנו סיפור דומה למה שקרה בין פילי לטורונטו. ההבדל היחיד? עד כה אין משחק אחד בסדרה הזו שנגמר בהפרש דו ספרתי לטובת קבוצה כלשהי. למעשה, בשני המשחקים האחרונים המשחק היה צמוד עד כמעט לרגע האחרון, כשהשלישי בסדרה נגמר בתוצאה 140:137 לפורטלנד לאחר ארבע הארכות והאחרון נגמר בתוצאה 116:112 לדנבר. הערב שתי הקבוצות נפגשות פעם נוספת, כשדנבר יודעת שניצחון של פורטלנד ככל הנראה יגמור את הסיפור ופורטלנד לא רוצה לאפשר לדנבר ניצחון שיבטיח משחק 7 לכל היותר שיתקיים בביתם של הנאגטס.

איך דנבר תנצח?

הכל מתחיל מההגנה. לא, זו לא עוד קלישאה, אלא באמת הכרטיס של דנבר לניצחון בסדרה. שתי הקבוצות הן קבוצות התקפה נהדרות, מהטובות בליגה, אך אף אחת מהן לא מצטיינת בחלק האפור של המגרש. לטעמי לדנבר יש יותר כלים בצד הזה, כלים שהיא לא מנצלת מספיק. לקבוצה יש גארדים חזקים, אתלטיים וגבוהים שיכולים לאתגר את מקולום ולילארד ופורוורדים שיכולים להקשות על אמינו, הוד והארקלס. אמנם בקרב בין יוקיץ' לקנטר יש מעט מיסמאץ', אך נקודות מהסנטר הטורקי זהו משהו שהנאגטס בהחלט יכולים לספוג. הגנה נכונה של הנאגטס מול הבלייזרס תשיג להם את הניצחון, ותיתן להם מקדמה משמעותית לקראת המשחק/ים הבא/ים.

איך פורטלנד תנצח?

אם עבור דנבר הכל מתחיל בהגנה, הרי שפורטלנד צריכה להביא את החלק השני במגרש לידי שלמות. הקבוצה ידועה ביכולותיה ההתקפיות עם לילארד ומקולום הנהדרים בקו האחורי וקנטר יחד עם אמינו והארקלס (שהם מעט יותר הגנתיים למעט הסנטר) בקו הקדמי. פורטלנד הצליחה לפעול נכון נגד הנאגטס בהתקפה במשחק מס' 2 (בו היא ניצחה) אך במשחק האחרון דברים מעט פחות עבדו לה. על מנת לנצח הערב פורטלנד צריכה לשחק את המשחק אליו התרגלנו ממנה במהלך כל השנה, ולנצל את העובדה שעומדת מולה קבוצה שמאוד דומה לה מבחינת איכויות אך לא מחזיקה בגארדים מוכשרים כמוה לטובתה.

אז איך זה ייגמר הערב?

שתי קבוצות איכותיות מאוד ייפגשו לקרב בו המנצחת תקבל דחיפה עצומה לקראת ההמשך. מאחר ודנבר מארחת הערב וצפויה לקבל לא מעט עידוד מהקהל הביתי אבחר בה הערב כמנצחת. הנאגטס ב-5.

לפוסט הזה יש 382 תגובות

 1. ברכות, אתה המיעוט. יותר מחצי בני ובנות גילך, לא משרתים שירות חובה מלא.
  זו מזמן מדינה של מוחתים ורקובים מול פראיירים, ברוך הבא למועדון של המיעוט, שמשלם מסים עבור הרבה אחרים, וגם שופך דם כדי להגן על הווילות שלהם.
  כשתגדל תבין יותר טוב. שיהיה גיוס נעים.
  אידיוט נוסף, לוחם לשעבר (ועשרות שנות מילואים)

  1. אם היית הולך ברחוב, ופתאום מקומה עליונה נופלת חבילת שטרות כסף שמתפזרת באויר. מלמעלה נשמעת צעקה – "נפל לי בטעות, לא לקחת, אני רץ למטה !!!" ובנתיים יש עוברים ושבים שמכניסים לכיסים ובורחים, ואתה ועוד כמה צדיקים אוספים ומחכים לו שיבוא.
   האם תרגיש "פראייר" כי יש כמה רקובים ?
   אני לא הייתי מרגיש פראייר מהעניין הזה. יש משהו שצריך לעשות , אז עושים אותו בשמחה ואהבה ואחריות.
   וממש לא אכפת לי לעניין הרגשת הפרייאריות כמה מתחמקים וכמה משרתים. אולי ארגיש קצת עצבות – עליהם. על המוטיבציה שלי זה מעולם לא השפיע.

   1. הבלתי יאמן קרה. אני מסכים עם 100% ממה שכתבת בתגובה הנוגעת לפוליטיקה/חברה.

   2. 💯+

   3. הייתי רוצה שתהיה ראש העיר שלי (כמו ג'ונסון בסקרמנטו). תגובה במקום

    1. אתה זוכר שמדובר בהומופוב גזען תומך אונס, כן?

     1. ואשתו והוא מושחתים ברמות

   4. +1000

   5. אני קצת הורס את המסיבה כאן, אבל הדוגמא שנתת לא קשורה למציאות ולאדם שעושה יותר מאדם אחר למרות שהוא לא לייב ועוד מסכן את החיים שלו יש הגדרה שצריכה להיות מילונית – פראייר!

   6. תגובה יפה שאני מסכים לכל מילה בה.
    ככה גם הרגשתי עם הגיוס, ועוד שנים אח"כ. אולי על זה בדיוק עובדים – על הצעיר התמים שעדיין לא הזדהם מהמציאות פה.
    והמציאות שונה מאוד. אלה לא "כמה תפוחים רקובים". זה הרוב.
    אני מבסוט בשביל הצעירים שהולכים עדיין נקיים לצבא, ומבואס עבורם כשיתפכחו. לא רק מהשירות בצבא, מכל החיים במדינה הזו.
    מה הייתי עושה היום? שאלה טובה. אין לי תשובה.

  2. מסכים עם גיוס נעים, לוחמים הם סוג של פריירים. אני לא מצטער על הקרביות, אבל גם לא גאה בזה. אתה מגן על המדינה, אבל גם על אינטרסים, ולא ברור מה יותר. כשתצא לאזרחות אף אחד לא יודה לך על השירות, תהיה כמו כולם.

  3. עבור הסטטיסטיקה הזו תומר ב-50+% שלא משרת. הוא הולך בגיל 18 למכינה. לשנתיים. ולעזאזל האמת, שהשירות שלו רק ישתפר לאחר המכינה.
   יש עמדות פוסט-ציוניות שחשות שהסטט' שהבאת משרת את עמדותיהן. שיבושם להם. האמת היא שיש לנו לגמרי על מי לסמוך בעבר, בהווה ובעתיד

 2. בתקופות שכל כך הרבה רפש והסתה נשפכים מכל עבר לכל עבר, היה מרענן ויפה לקרוא את ההקדמה שלך, של בחור צעיר במדינת ישראל. נתת תשובה יפה ונקייה מאינטרסים.
  תודה תומר

 3. תודה תומר. כתבת יפה. בתור לוחם יחידה מובחרת במיל׳ אני מצטרף להרגשה של הכותב הראשון ובאותה הנשימה אומר לך כל הכבוד. אני אפילו איתך בהימורים היום… גו פילי

 4. אתה מוכשר וטוב, אל תתן לציניות מקום מעבר להומור שבדבר, בהצלחה חבר ותודה

 5. נ.ב – מתוך 23,500, כמעט מ10,000 באמת נפלו באש. השאר בתאונות דרכים , מחלות, התאבדויות, וכו'.

  1. לא נכון.
   זה לא קשור בכלל למניין הזה

   1. סיכמתי את החללים של מלחמות העצמאות, קדש ,סיני, ששת הימים, ההתשה, יוה"כ, לבנון הראשונה, לבנון השניה, אינטיפאדות, מבצעים ביו"ש, מבצעים בעזה – הגעתי לכ9800.

    נתקלתי גם בכתבה הזו :
    https://www.srugim.co.il/174066-%D7%97%D7%9C%D7%9C%D7%99-%D7%A6%D7%94%D7%9C-%D7%91%D7%92%D7%9C%D7%9C-%D7%94%D7%AA%D7%90%D7%91%D7%93%D7%95%D7%99%D7%95%D7%AA

    1. לא כולל אזרחים.

 6. מצויין תומר, כל הכבוד.
  אשר לפריוויו, הולך היום עם הביתיות.

 7. טוב הראש אומר טורנטו, תחושת הבטן לגמרי עם פילי בנקודה בסל נצחון של גיימס באטלר. אלך עם הבטן-פילי מנצחת
  במפגש השני 'שה לי לראות את פורטלנד לוקחת נצחון שני במייל היי- דנבר מנצחת

  ובארסה עולה לשלב הבא

  1. ואני אומר שלשת ניצחון של סימונס בסטפ-בק על הפרצוף של קאווי. אם הלפרין דפק שלשת ניצחון על ריאל גם סימונס יכול

 8. תודה תומר. הקדמה יפה ליום קשה, אבל חשוב. למה התגייסתי (וללוחמה)? לא כל כך שאלו אותי לפני, אבל אני שמח שהגעתי למקום הזה. עם כל הקושי להגן על המדינה שלך ועל העם שלך זאת משימה כמעט קדושה ואני שמח שיוצא לי לתרום כמה שאפשר.

  מבחינת המשחקים – מקווה שסימונס יתעורר ויתן משחק הגנה טוב במיוחד היום, הסיקסרס חייבים את זה. במקום טורונטו הייתי מתחיל את המשחק עם פוסט-אפים לגאסול שיתישו את אמביד ויאפשרו לקוואי להשתלט במחצית השנייה, כמו שהוא אוהב. המשחק השני של דנבר לדעתי – לא יהיה להם עוד יום קליעה מזעזע כמו משחק 2 והם פשוט קבוצה טובה יותר.

 9. תודה תומר. – לא שאני כזה מבוגר (34) אבל לא פעם אני שומע את צקצוקי "הנוער של היום" במיוחד בתקופות בהם עבדתי עם נוער – וכל פעם שאני קורא את החבר'ה הצעירים כאן זה פשוט מעלה בי גיחוך. הלוואי על המבוגרים להיות עם בגרות מנטאלית ויכולת הבעה כמו שעשית כאן ובעוד המון טורים שלך (אגב אם זה בסדר שאני שואל לאיזו מכינה אתה מתכוון ללכת?)
  .
  כדורסל
  .
  לא מצליח להבין מה עובר על טורנטו – אפשר לדבר על מנטליות של מועדון לוזר אבל בדומה למשלים בודהסטיים – איפה כאן בדיוק המועדון? גרין, גאסול, קוואי, איבקה – את רוב השנים שלהם בילו במועדונים אחרים ונתנו בראש בפלייאוף סיאקום חדש ולא הספיק "לספוג" את רוח הלוזריות (אם יש דבר כזה – סוד שאגלה עכשיו אין באמת דבר כזה) אז לא ברור לי איך קבוצה גם כל כך הרבה קלעים טובים שנותנים להם לזרוק חופשי נמצאים כרגע
  על 29.5% לשלוש?! אגב בבדיקה זריזה שערכתי בסיבוב הראשון של הפלייאוף הזה אין אף קבוצה שעברה סיבוב והיה לה ממוצע אחוז מהשלוש שנמוך מהקבוצה השנייה – אז כדאי לטורנטו להתעורר ומהר.

 10. תודה על הפריוויו.
  המסקנה שרשמת בנוגע ליום הזיכרון מהווה בעצם את הצידוק לכך שישר לאחר היום הזה אנו חוגגים את יום העצמאות. יש לא מעט אשר גורסים שהמעבר מהשכול לחגיגות הוא בעייתי עבורם. מה שאתה כתבת מהווה בעצם את עיקר טענות ה״בעד״ להשאיר את המצב כפי שהוא.
  .
  לגבי המשחקים –
  באמת מדהים כמה שטורונטו בנויה על קוואי. ערב קליעה כמו במשחק הקודם לא יהיה לו כל ערב, ולכן לאורי, סיאקם ושאר החבורה (בדגש על הספסל שנעדר) חייבים להתעלות על עצמם כדיי להביא ניצחונות נוספים.
  אצל פילי, למרות הניתוחים המפורטים של שמעון בדבר התפקוד הלקוי של בראון וסימונס, לפחות יש יותר משחקן אחד שבערב נתון יכול לקחת את הקבוצה על הגב..
  .
  דנבר-פורטלנד – נשמע שאפשר לקום למחצית השנייה או אפילו רק לרבע האחרון. עם איך שהסדרה הזאת צמודה, זה מה שחשוב. ומי יודע? אולי שוב פעם יהיו הארכות, כך שלהצטרף רק לרבע האחרון זה בכל זאת לא להפסיד הרבה מהמשחק..
  מאמין שדנבר ישמרו על הביתיות, וינצחו ב-6 או 7.

 11. ההקדמה במקום. יפה.
  .
  תודה, תומר.

 12. אני גם לוחם וגם בוגר מכינה לשעבר, והייתי במקום שלך. הייתי מאוד רוצה לראות סרבנות גיוס במקרה שהחוק שמפלה בין אזרחים וגיוס יתקבל אבל כנראה שעדיין הייתי הולך לצנחנים (אני לא חושב שצה"ל צריך את החרדים אבל הפתרון הוא לא פטור אוטומאטי על סמך הצהרה. מבחינתי שיעברו לצבא מקצועי, שיוציאו את כל מי שלא צריך ויתנו לכל חייל מינימום וללוחמים כפול או כל מתווה הוגן אחר כלשהו).

  לגבי הנ.ב.א – הולך עם ההימורים שלך, למרות שאני מקווה לניצחון של טורונטו.

  1. תתפלא לשמוע שכבר היום יש אפליה בשרות. נשים משרתות פחות (או לא משרתות כלל על סמך הצהרה) וגם ערבים לא משרתים. אבל את בגץ לא מעניין ערך השוויון אלא לתקוע אצבע בעין לקבוצה בעלת ערכים שונים

 13. ההקדמה כתובה יפה ולעניין.

 14. הקדמה יפה. בסוף מבחינתי מדובר על הגינות הכי בסיסית. אם אני לא אגן בעצמי על חיי ועל חיי משפחתי מפני האויבים המבקשים את חיינו, לא אוכל להסתכל במראה.

 15. תודה תומר. פסקת הפתיחה חשובה , זוכר את עצמי עם מחשבות דומות בגיל 19 אחרי שנת שירות.
  מאז עברו כמעט אותם מספר שנים , אחרי שירות סדיר קרבי של שלוש שנים ועדיין עם איזה שבועיים מילואים באופן קבוע
  כל שנה הרגשות הרבה יותר מעורבים. כל הכבוד בכל מקרה על הרצון לתרום גם בתקופות הללו.
  ובקשר להימורים- הולך על נצחונות לשתי הביתיות , קאווי עם עוד הופעה של 35+…

 16. יפה כתבת תומר. ריגשת

 17. תודה על הקדימון.
  במזרח – נצחון קל לטורונטו. קוואי יהרוג את המשחק כבר ברבע השני. פשוט אין מישהו שיכול להתמודד מולו. לא באזורית לא באישית לא בטראפים ולא בדאבל אפ. מדהים לראות את קוואי, שבכלל התחיל בתור סטופר הגנתי, הופך למפלצת של מספרים גם בהתקפה. איך אמר המאמן של פילי בתחילת הפלייאוף: " אין לי בן זונה אחד בחדר ההלבשה" והוא צודק. באטלר הכי קרוב להיות קילר. אמביד בקושי סוחב, הוא תשוש וגמור במשחק מס 4 הלשון שלו הייתה בחוץ רוב הזמן, וכשישב על הספסל עטפו לו את הברכיים בקרח ומגבות. טוביאס שחקן נהדר, אבל לא הביאו אותו כדי להוביל קבוצה בפלייאוף. בן סימונס לא הייתי נותן לו לפתוח במכבי קריית מוצקין, אחד הנגרים הגדולים בnba, החוזה שלו זה הגדרה קלאסית לגניבה ממעביד. פילי יכולה להתמודד מול טורונטו רק כאשר כולם מחוברים והכימיה שוטפת או אז הניצוץ נדלק + ספסל שמביא מספרים – הבעיה שזה לא קורה לעיתים. הקנדים נרגעו אחרי שהחזירו את הביתיות, הצבע חזר ללחיים השמנמנות של קייל לאורי. איבקה סוף סוף מוכיח שהוא עוגן הגנתי שלא נס ליחו. סיאקם פשוט נותן פלייאוף משובח ודומה שהוא וקוואי קוראים אחד את השני במבט. הלילה הרפוטרס יחנקו את פילי בהגנה, ומשם יגיע הW בואכה 2:4. אני לא רואה את פילי עוברת את ה100 נק הלילה. התהליך יצטרך להמתין עוד עונה כדי להבשיל אם בכלל.
  טורונטו בדו ספרתי.

  1. אתה מודע לזה שהחוזה שלו הוא חוזה רוקי. ואם אתה מודע לזה. רוצה להתערב שהחוזה השני שלו יהיה יותר גבוה?

   1. יודע יודע וגם זה מוגזם
    החוזה היחיד שהייתי נותן לו זה "חוזה לך ברח, אתה שחקן אפל כל כך"

    1. אתה מודע לזה שסימונס נבחר לאולסטאר ולא ע"י הקהל?

  2. "בן סימונס לא הייתי נותן לו לפתוח במכבי קריית מוצקין, אחד הנגרים הגדולים בnba, החוזה שלו זה הגדרה קלאסית לגניבה ממעביד" – שברת אותי! שאפו על הפריוויו

 18. מסכים עם כל מילה תומר, תודה רבה.
  .
  טורונטו ודנבר.

 19. תודה על השיתוף תומר
  לגבי המשחקים:
  טורונטו פילי זו סדרה של אנדראצ'יברים. לפילי עדיף כבר להפסיד כדי לעשות שידוד מערכות בקיץ. אם יעברו בטעות את קוואי וחבריו, אז אולי עוד יחשבו שהכל בסדר. הם צריכים במינימום להטריד את סימונס וכנראה גם להחליף מאמן, אחרת ישארו גימיק לצערי (אוהד שלהם בילדות).
  דנבר טובים ואמורים לקחת את המשחק, פורטלנד לא יכולים להתעלות כל משחק.
  מד כוח לפלייאוף בינתיים:
  גולדן- יוסטון, אלופה וסגניתה
  דנבר, מילווקי, פורטלנד: הטופ של הליגה חוץ מהשתיים
  בוסטון פילי טורונטו: צריכות שינוי, לא קרובות לתואר

 20. כתבה יפה, נראה שאתה מחובר היטב לאידיאלים.
  במידה ואכן תשרת ביחידה קרבית, אתה גיבור אמיתי, ואם תדע את הסיכונים שאתה לוקח על עצמך, תהיה אפילו גיבור יותר.
  חייל קרבי נותן שלוש שנים למדינה שבהן הוא עלול להיפגע פיסית ונפשית.
  עמיתו בממר"ם, ג'ובניק, חרדי וכו' יכולים למצוא את עצמם בתום השנים האלה עם מקצוע לחיים.

 21. תודה תומר, שיהיה בהצלחה במכינה ובצבא.

 22. תומר, תודה רבה. כתבת בצורה יפה מאוד.

 23. הקדמה מעולה. כמו שאמרו מעלי, יש עבודה ומישהו צריך לעשות אותה. גם מיסים זה ככה, אגב. גם משטרה.
  לי רק עצוב שמורים ושוטרים לא משתכרים כמו חברי כנסת….. כסף יש….
  חוצמזה אחלה פרוויו. הלב עם פלדלפיה ולאמביד יש לי רק שתי מילים – תהיה בריא !!!
  🙂

  1. בתור מורה (לחינוך מיוחד) היה נחמד אם השכר היה יותר מתגמל, מזל שהעבודה עצמה מתגמלת מספיק בשביל לחפות על זה .

 24. תומר, אני גאה שיש לי בין חברי הצוות צעיר בוגר, פיקח, ומלא אופטימיות כמוך. ההקדמה שלך כל כך ריגשה אותי. אני נמצא כאן עם נכדתי דריה בת ה-22 שרק לפני שנה סיימה שנתיים ב-8200 בתפקיד מאד אחראי שהכריח אותה להשקיע המון כוחות רגשיים ומנטליים, ובשנת שחרור אחת כבר נקראה למילואים פעמיים. היא כאן כדי לשמש מדריכה ראשית במחנה קיץ עם נישה ישראלית בשם 'קולמן', בהרי האפלשים שעתיים מכאן (מאטלנטה בה אנחנו נמצאים) ושעה מגרינוויל. היא בחרה לעבוד במחנה הזה כי אחד מהמיוחדויות שלו הוא שאת המחנאים בכיתה י' לוקחים לחודש לישראל, בתקווה לעורר ולהצית את הרעיון של שרות צבאי בישראל לפני שחוזרים הנה ללימודים, או – התקווה הגדולה – שמעדיפים להישאר ללימודים בארץ. הרבה מאד כבר עושים זאת והתכנית עובדת מעל הציפיות.
  זאת המטרה של דריה: להצית את רעיון ישראל. אינני יודע מהיכן הכל נידלק אצלה כ"בת טובים" בהוד השרון שמעולם לא חסר לה דבר, ועדיין צה"ל, המדינה, ושלום ישראל הם הדברים החשובים ביותר של נכדתי הבלונדינית והחמודה (המדברת מלבד עברית, אנגלית מושלמת, ערבית – משהו בתיכון בו התמחתה – והיא גיקית מחשבים). כשאני קורא את תומר, ומכיר יותר ויותר את דריה נכדתי, אני יודע שעתיד ישראל נמצא בידיים טובות.

  אילו רק יכולתי לחיות את חיי מחדש, לא הייתי זז ממדינת ישראל כי ברגע שאתה עוזב, לעולם אין לדעת כיצד הגורל יוביל אותך. אחד הדברים המפריעים (והחסרים) לי בחיי היא הידיעה שאני לא תרמתי מספיק לצה"ל (שנה בקורס טייס שלא הצלחתי לסיים, ושנה בעתודה האקדמאית, ורק חצי שנה במבצע סיני ואז בחיל התותחנים, אבל רק לזמן קצר)..

  שוב, תודה גדולה לבגרות וכושר ההבעה של אחד מהצעירים הטובים ביותר באתר. שכחתי בכלל שיש גם כדורסל הלילה.

  1. מנחם אנחנו מאמצים חייל שכזה. הוא בן להורים ישראלים אך נולד וחי כל חייו בארה"ב (בוסטון) .הגיע אלינו במסגרת פרויקט גרעין "צבר" של תנועת הצופים. בחור מקסים עם מוטיבציה מטורפת לשרת ולתרום וזאת למרות שהצבא קצת מקשה עליו בשל כך שנולד עם כליה אחת המוטיבציה רק גדלה. בני גילו לא מעטים שנולדו וחיים כאן כל החיים לא מראים זיקה למקום כמוהו.

 25. אגב, אם כבר מדברים על דריה, אחרי סיום העבודה ב'קולמן' היא מתחילה לימודיה במין מקום שהיא קוראת לו "המרכז הבין-תחומי" בהרצליה, שם תלמד פסיכולוגיה תעשייתית

  1. נשמע כמו סבא גאה.
   בהצלחה!

 26. תודה רבה תומר, ושיהיה המון בהצלחה בהמשך.
  .
  .
  כדורסל-
  טורונטו ופילי שוות לחלוטין, לטעמי.
  סדרה של פיפטי-פיפטי שכל תוצאה בה תוציא פרשנות של "טורונטו עם מנטליות של לוזרים", "בראון מאמן גרוע", "בראון עשה בית ספר לנרס", "לאורי שמן", "לטורונטו אין תשובה לאמביד", "לפילי אין תשובה לקוואי" וכו' וכו'. אני בעיקר מקווה שיהיה צמוד וילך לגיים 7.
  אותו הדבר גם פורטלנד-דנבר רק ללא הפרשנות השלילית. זו סדרה כל כך כיפית ששתי הקבוצות מקבלות הרבה קומפלימנטים מוצדקים. אני ממש מבסוט על הסדרה, בעיקר כי אני לא מושקע רגשית, מה שמאפשר להנות מהמשחק (למרות שהכיף הכי גדול בספורט הוא משחק בו אתה מושקע רגשית..).

 27. סבא גאה מאד

 28. שַׂחֲקִי, שַׂחֲקִי עַל הַחֲלוֹמוֹת,
  זוּ[1] אֲנִי הַחוֹלֵם שָֹח.
  שַׂחֲקִי כִּי בָאָדָם אַאֲמִין,
  כִּי עוֹדֶנִּי מַאֲמִין בָּךְ.

  כִּי עוֹד נַפְשִׁי דְּרוֹר שׁוֹאֶפֶת
  לֹא מְכַרְתִּיהָ לְעֵגֶל-פָּז,
  כִּי עוֹד אַאֲמִין גַּם בָּאָדָם,
  גַּם בְּרוּחוֹ, רוּחַ עָז.
  .
  תומר לך ותעשה את המקסימום ואל תסתכל ימינה ושמאלה.
  תמשיך להיות צעיר ונאיבי ואני מאחל לך שתוכל לשמור את זה לכל החיים.

 29. בחגיגות הכשרת מותם העתידי של חיילי ישראל שהמשטר הציוני לא מאמין בערך חייהם ננוחם

  1. אפילו גילרי הטמטם לא קונה יותר את ההתחזויות שלך. עלק להכפיש בדרך של התחזות לאחר. קלישאות שקופות על "משטר ציוני", הוווו, כמה הוא חתרני ומסוכן! היזהרו מפניו!
   יום הזכרון, לא נח? עדיין צורב ההפסד מאתמול?
   לך תעשה מקלחת קרה. אתה טיפש מהמשוער.

   1. טוב אחינו
    כולם פה מקשקשים על שירות משמעותי ולתרום למדינה ולא להרגיש פראייר ואני מדבר בקלישאות שקופות רק כי אתה עוצם עיניים לאמת
    נתראה שנה הבאה כשהפוליטיקאים שלנו מסמוטריץ' ועד גנץ ישלחו עוד תומר שאננים למות בשביל אדלסון תשובה ונפט בגבול לבנון שיגיע למיליארדר יהודי אמריקאי אחר.
    חבוב, אני הגבתי פה תמיד כדוקטור סוס
    לא יודע מה אתה רוצה אז לך תשתה מים ותחזור טיפה פחות היסטרי

    1. צודק.

     1. גנב זהות!
      לקחת לי את השם.
      מי זה שגנב לי את המייל?

 30. חייל בממר"ם לא מקבל חיים נוחים יותר ביום שלאחר השחרור.
  נכון שיהיה יותר קל למצוא עבודה בתחום שהוא שירת אבל החיים כ"כ ארוכים ודווקא המכשולים יכולים לכוון למקומות טובים יותר- כל אחד ומקומו.
  במקרה שלי השירות הקרבי רק עזר ואלו היו 3 שנים אינטנסיביות ומלמדות שלא הייתי מוותר עליהן בחיים.
  אם תבחר להיות לוחם- הרווחת.

  1. עד כמה שידוע לי חיילי ממר"ם נחטפים להיי טק, בעוד שקרביים מוכשרים לעסוק רק באבטחה. זה בלי לחשב את סכנת החיים נחשב אצלי יותר נוח. טוב לשמוע על החוויות שלך, אבל זה לא בהכרח מייצג.

  2. המשפט הראשון שלך ממש שגוי, עם כל השאר אני יכול להסכים. יש עוד כמה ג'ובניקים / תומכי לחימה חוץ מממר"ם שמסיימים עם אחלה מקצוע לחיים, כמו אלה שעברו קורס טכני שקשור למחשבים בד"כ ושירתו בתפקיד כזה כל השירות, הרוב המוחלט לא.

 31. תודה רבה על הפריוויו תומר. על אף שכולנו מתאספים פה לדון בענייני כדורסל, היום הזה מסמל דברים יותר חשובים מזה,ואם לשים את הפריוויו הנהדר בצד, אני מעריך מאוד מה שכתבת כמישהו בסיטואציה קצת דומה. שיהיה בהצלחה בדרך.

 32. תומר יא תותח
  אני נמצא בדיוק בשלב שלך בחיים שנה הבאה הולך למכינה ושואף לשירות משמעותי
  אל תקשיב לאנשים שעסוקים רק בעצמם ולך עם הערכים שלך
  .
  גם שאר הפריוויו היה מעולה

 33. מרגש, תודה רבה

 34. פריוויו נהדר תומר,
  אל תפחד לתרום ולהשקיע.
  תעשה את הדברים הכי טוב שאתה יכול,
  בסופו של יום, ציניות בצד, בלי צבא חזק,
  לא היינו פה היום.
  מאחל לך שתהנה מהשירות,
  ושתדע להפיק ממנו את המיטב.

 35. ליברפול מפרקת את ברצלונה 3-0 ושליטה מוחלטת, איזה קבוצת חוץ חלשה ברצלונה.

 36. ברסה 4 דקות מהדחה

 37. אוי איזה כתם למורשת של מסי, שוב הוא קורס ברגע האמת שוב ברסה מודחת אחרי ייתרון של שלושה שערים, חסר להם שם אופי והמאמן חייב לקבל את הפתקית הוורדה

 38. לא יאומן!

 39. יישר כח לך תומר. ציינת את יום הזכרון בצורה מאד מיוחדת ומאחדת.
  תודה רבה, מאחל המון הצלחה בהמשך.

 40. הוא כבר בן 40
  אין לו אישה, לא יהיו לו ילדים
  רק מנקה חרא של כלבים

 41. אחרי 3 שנים בגולני + מילואים קרביים עד גיל 38, אני אומר למי ששואל שהשירות הצבאי היה סבל מתמשך.
  האם הייתי עושה אותו מסלול שוב? בלי שום ספק כן!!!

  תומר, תודה על הפריוויו ובהצלחה.

 42. כבוד על הפריויו המצויין. לצד האבל על ההולכים, חשוב דווקא ובעיקר ביום כזה לחשוב איך אנחנו מונעים את המלחמה הבאה (כמו בשיר המפורסם של חנוך לוין). נקווה שנמצא את הדרך ונסיים את מעגל הדמים הבלתי פוסק הזה
  לגבי משחקי הלילה- אני מהמר על הביתיות. יהיה מעניין בלי ספק

 43. אמביד הגיע לאולם בהליכה כאילו הוא הולך למות. לא דיברו עדיין על מצבו הגופני.

 44. אמביד עם הפאמפ פייק הדפוק שלו, איך לא קוראים אל זה

 45. ההגנה של פילי ביזיונית

 46. גאסול וסייאקם כאלה נגרים תעשו גבל טעם על קוואי , אני מוכן להישאר אותם כל הזמן חופשיים.

 47. טורנטו זה הגדרה במילון לנכים; אף אחד חוץ מקוואי לא יודע לזרוק זה בושה לרמה , פילי פשוט טיפשים יחטפו סוויפ מילווקי .

  1. 100+

 48. מייק סקופ אחלה שחקן.

 49. למישהו יש קישור טוב לפילי – טורונטו?
  לא מפסיק להיתקע לי…

   1. תודה

 50. סימונס נכה

 51. הצטרפתי

 52. משחק מחריד, שתי קבוצות נוראיות, שיפוט מחריד, שני מאמנים מזוויעים, סימונס לא קשור לענף

  1. חחחחח

 53. אמביד נראה לי בסדר. אבל משחקו דפוק

  1. כמו הראש שלו

 54. wtf קרה לטורונטו?!
  מה קרה לספסל שלה?
  .
  מדוע כל מגע בשר בבשר נחשב היום עבירה?
  .
  למה סימונס עדיין מקבל כסף "לשחק" כדורסל?

 55. שמעון,התאגיד הצהיר שאתה בוגד במטרה,
  הוציאו חוזה עלייך

 56. אמביד אתה מוכן להתחיל מהלכים בצבע מאשר קו ה3, טורנטו קולעת אנחנו בבעיה . אמביד איזה איבוד טוב החיתול כבר נופל ביזיון.

 57. לא אוהב את הילדותיות של אמביד,
  הוא נראה לי עצלן,וחסר עמוד שדרה.
  "נראה לי" כן?
  פילי בבעיה אם בונים עליו לעתיד

  1. sick minds think alike

 58. אמביד אנטי כדורסל.
  מת כבר לסיים את הגיג ולעוף לטוויטר ולחברה

 59. אמביד בטח נפגע ממה שכתבתי,אני מכין לאמביד דבל טיטול
  סופג אקסטרא,עבד ללאורי

 60. קוואי לא קולע הלילה ואנחנו מפסידים.

 61. sick minds חופשי על הבר

 62. אמביד עם עוד איבוד מפגר הורס לנו את המשחק חושב שיש לו כדרור של רכז, כזה מטומטם

 63. כיסחו את איבקה? מי המנייק?

  1. מס- 2 בלבן

   1. מקוואי לדעתי

 64. עונש ראוי למס' 2 בלבן לשחק בקבוצה הנכה הזאת, שרק הוא מסוגל לקלוע בה.
  הפלח ידע מה הוא עושה, שלח למושבת עונשין

 65. איזה חיפוי גרוע של אמביד, הפלייאוף מגיע והוא קופא. כינוי בציבור יהיה גואל ״חיתול מלוכלך״ אמביד

  1. מת שניגאל ממנו כבר בפלייאוף הזה

 66. גיימס באטלר היחיד עם ביצים. אחרים לא מצליחים בהסרת הביקיני

 67. שמעון,אתם תצטרכו ארגז טיטולים XXL היום,
  אני מריח .
  הוצאתי הזמנה אקספרס למגרש

  1. מוגן קלקול קיבה?

   1. מוגן אבל לא יודעים אם יעבוד

   2. למי יש קלקול? לך אשך?
    הטיטולים להיום ספיישל לפילי,אתה לא מקבל.
    מייצור בובות עברנו לייצור טיטולים,אינעל בית שימוש .

    1. תמיד חשוב להתחדש בהתאם לשוק

  2. הלו שחקני פילי עלו עם אקסטרה קר 11 למשחק 12 ו-13 מוכנים להמשך, יוצרו במעבדות שלך. גם 14 בתהליך לרבע האחרון

 68. באטלר מקבל היום יותר שריקות הארדן מהמקור, וזה עוד בזקן בן-יומו

  1. די לבכות היה פאול נגע במרפק. שחקן חסר בינה מה לעשות

   1. נשף עליו בעוצמה. פלייגרנט

 69. יצאנו בזול, משאיות הברינקס הוזמנו לבית של ג'ימי

  1. לצערי גם לבית של סימונס. הקשר ביני לבין התקפה זה מביך כזה נכה

   1. צריך לפתות את הניקס עם סימונס

 70. בושה שכזאת קבוצה נכה כמו טורנטו קולעת עלינו 27 נקודות.

 71. ברבע

 72. בראון: אני בהלם שאנו במינוס 1 רק חחחח יא דביל אז מה אתה עושה בנדון גולם אוסטרלי?

 73. פתאום אמביד לא חולה, עדיין מפחד מהצבע שאקיל רואה אותו ומתבייש. וגם בהגנה הלילה הוא נוראי

  1. בטח שהוא חולה חכה לסוף המשחק. אמביד רוצח אותנו לא קיים בהגנה כל הסלים עליו, נו יאללה בקצב הזה חוזר לישון.

   1. היום חולה בטפשת עורקים

 74. הגנה לא קיימת

 75. איך נתנו לטוביאס זריקה חופשית מ -2 ,מה קרה השנה להגנה בנ.ב.א?
  מה,אם זה לא מ-3 או בפנים אז זרקו חופשי? לא נורמלי

 76. כמה אמביד מטומטם תפסיק עם הפאמפ פייק ולגדר כאילו אתה הארדן, הוא גומר אותנו

 77. אמביד ככ גרוע

 78. אמביד השחקן החלש ביותר על הפרקט בהתקפה הוא מאבד כדורים בקצב חילוני בעיקר בגלל שאין לו שכל עם בכדרורים המיותרים שלו ובהתחלת מהלכים על קו ה3, בהגנה הלילה הוא לא קיים לא בצבע נאדה.

 79. אני עוד בשוק מהחרבון של בארסה מול מול ליברפול חח מסי חרבן יותר מאמביד

  1. מסי כל שנה חסר לו להרבה אופי ליברפול קבוצה טובה יותר בהרבה , גם משחק קודם ברסה ניצחו בלא צדק ,

 80. אמביד היום נזק כמו סימונס.
  .
  אתם מפגרים מול קבוצת פנטום, הולוגרמה

 81. איזה אהבל אמביד ועוד יותר המאמן של פילי,אני ממש בשוק מהקקה שאני רואה.
  קצת חדשות טובות לפילי,אני מהמר שבראון יחפש עבודה שנה הבאה.
  אבל אם הפרונט אופיס של פילי,לא יביא מאמן בעל שיעור קומה,אתם באמת בזבל

 82. איזה כיף למילווקי תנוח בגמר המזרח ותבוא רעננה לגמר הליגה, פילדלפיה בוזה, ואני מוכן להתערב שאפילו בכיתה של הנכדה שלי קולעים טוב יותר מאשר השחקנים של טורנטו.

 83. אחוז קליעה מחריד בינתיים לשתי הקבוצות

 84. שני הליגיונרים מחזיקים אתכם במשחק

 85. בא לי לתת לאמביד בעיטה שייכנס לצבע המטומטים אבל לא הוא חי על ה3 , בשעה טובה הורידו אותו הלילה מחריד

 86. 4 משחקים טורנטו נתנו לפילי צאנס לנצח מה חשבו שאיש לא יקלע כל הסידרה חח לצערי תם הטקס

 87. אלוהים תציל אותנו מסימונס הוא יותר רשע מהמן

  לא מתאים לשחק בליגה ב דרום, לא קשור לענף

 88. שמעון מי ייקח את סימונס, בושה לענף הוא גם בהגנה מבלף למרות שבהתקפה הוא נכה

  1. פיניקס. גיא רוצה אותו וגם עידו

 89. משחטהההה חחח טוב הלכתי לישון חזרה לא יכול לראות אותם, לא מסוגל לראות את סימונס שיפצע כבר שיגאל אותנו שנראה את מקונל קצת

 90. סימונס משחק "כדורסל ללא עמדות" – אין לו שום עמדה במגרש.
  סתם סותם את הצבע כמו בוק.

  1. חחחחחחחחחח

   1. חחחחח

  2. אשך זה חייב להיות בחידון שלך

   1. לא יודע אם יהיה עוד. אולי אחד לסיכום

 91. מונרו בזריקה שלא מביישת את ראס

  1. מה הוא יעשה הסתום סימונס חוסם לו את הצבע,

 92. אפילו הוא לקח שלשנ לפני סימונס

 93. בחיים לא שנאתי שחקן כמו שאני שונא את סימונס

 94. היום הטבעת שפילי תוקפת אליה מוכרת כנפגעת פעולות איבה

  1. למה? הם לא פוגעים בה

   1. הם שוברים אותה

 95. מתחיל לחשוב שפלייאוף בלי קוואי כמו בשנה שעברה זה הפסד יותר גדול לליגה מאשר פלייאוף בלי לברון.
  פשוט מדהים לראות אותו משחק בפלייאוף

 96. כמה שאנחנו יורדים על סימונס הוא עדיין ממשיך לשבור שיאים, הוא הרכז היחיד בהיסטוריה שלא מסוגל לקלוע או בכלל לזרוק ממרחק של שני מטר ומעלה, ריספקט.

  1. הוא מפצה על זה בחורים בהגנה

 97. אמביד תמשיך להשליך אבנים מ3 מאשר לחיות בצבע, יש לו בעיה מוחית אני לא צוחק.

 98. סדנא להשתנות ואיבוד מומנטום תוצרת פילדלפיה
  14 אחוז מהשלוש
  7 איבודים
  אין הגנה
  כל רכיכת פלייאוף בטורונטו נראה כמו אולסטאר

 99. 4\3 מהמזון של האמריקאים,פשוט זבל של אוכל,והם נהנים,
  איזה עם דפקט.
  שאלה למי שגר בארה"ב,מלא שמנדריקים ,לא?

 100. המשחק מדרדר, קודם לא יכלו לקלוע, עכשיו גם לא לכדרר. מה יהיה הלאה?

 101. מזל שבאטלר אצלנו מנסה להחליף לילדים את החיתול, אמביד היום לא קיים התקפית והגנתית הוא הרבה יותר מזיק ממועיל, סימונס זה נכה עם תעודות, פשוט בושה, זה פרוסס.

 102. בראון צריך לקבל מכתב פיטורים במחצית בראנד צריך לעלות לחצי השני

 103. כל פעם שאני שומע את הקריין של הקבוצה המקומית,
  מפרסם מזון מהיר בחשק של חסר זין באורגיה ,
  אני מייייית

  1. 😂

 104. המשחק לא מעניין

 105. עדיף לכל אוהדי פילי לחטוף דריסה מלאה וטראומה היום,אולי ברנד יתעורר לאקשן

 106. טוב אנחנו מביישים את הפארקט, שמעון אני מתחיל לחשוב כמוך בקשר לאמביד, אני לא זוכר תצוגה כזאת מכוכב על פשוט ביזיון.

  1. אכן אכן. המניה שלו בשמיים זה הזמן לטרייד אפשר לקבל עליו המון

 107. לדרוס לדרוס לדרוס
  עם מכבש

 108. אשכרה מכבש חמוצים

 109. איזה אשפה של קבוצה חבל ששרפתי שעת שינה הצצתי היה 18-16 אמרתי נקום לראות

  גיא בן סימונס תמורת בחירת דראפט אחת יש?

  בן סימונס=מרקל פולץ. אם פולץ היה מקבל את הדק שלו היה מסיים עם אותם ממוצעים

 110. ברח להם מהטיטול,הם על רטוב בפילי.
  אין לי סחורה לספק היום,
  הם מחוררים לי את הטיטולים

 111. יש לכם קישור?

  1. למעלה יש

  2. תיזהר מהתעוורות ,המשחק זוועה

  3. עכשיו ראיתי. תודה יואל

   1. תביא משקפי שמש ושקית הקאה

 112. שמעון תחשוב שבמקום סימונס ופולץ יכולתם לבחור בג'מאל מארי ומיצ'ל.
  מרגיש קצת יותר טוב עכשיו, לא?

  1. מיצל ופוקס, חסר שחקנים שהם יכלו לבחור , אבל למען השם איך הם לא בחרו עוד מאמן.

   1. 1+

  2. 🙂 אני נותן את אמביד וסימונס יחד על מורי היום

 113. וואו קוואי אבל איזה הגנה נוראית.

 114. 20 הפרש, אוי ואבוי.
  ראינו חזרות מהפרשים גדולים יותר, אולי פילי יעשו ליברפול ויחזרו לנצח

  1. חחח תמה הסידרה. טורנטו נתנו לנו 4 משחקים שניתן להם סוויפ עכשיו נגמר מה שלא לקחנו. גם משחק הבא נושפל. לפחות בראון יפוטר ולא יעבוד עוד הרבה זמן כמאמן ראשי

  2. ליברפול ענקים
   מי היה מאמין. איך העיפו את ברסלונה ברסלונה…..
   את ממסי סאקרס
   איך חוזרים מ 3:0 ומנצחים 4:0 את אלופת ספרד?
   לא ייאמן שליברפול בגמר.
   אם לא בליגה אז לפחות באלופות….
   ואני אוהד יונייטד לא אופייני 🙂

 115. הלו
  זה רדיו?
  וודאי וודאי.
  לצופציק של הקומקום….
  עכשיו הצטרפתי ורני רואה שזה לא משחק כדורסל אלא תחרות מבית שימוש.
  מה זה חארטא הזה?

  1. דוק דוקי רזי,הגיע להתעודד אחרי אתמול,
   אנכנו אוהבים אותך רזי ( כמו ב O.A)

  2. עשו ריקול לטיטולים של יואל ושמעון.
   היה פגם בתפר ליד החלחולת

   1. אין מה לעשות מסימונס בוא נגיד את האמת על המגרש אנחנו לא מצפים ממנו לכלום, ואמביד כבר ימציא איזה מחלה וירוס פציעה, אני כבר חושב מה התירוץ שלו. אשך זה עדיין לא מוריד מחולשתה של טורנטו

    1. יאניס ינגב אותם חזק 5 משחקים

    2. חחחחח
     הרגתם אותי כולכם עם החיתולים
     שימון, ברוך יואל והאשף.
     האם פילי יכולים להתחפש לאוריגי ו-ויינאלדום?

     1. חחח בחלום

 116. אני חושב שצריך לתת לפילי עוד זמן.
  הם קבוצה צעירה, עוד רק מתגבשת.
  .
  יש להם עוד המון מה להדרדר בהמשך.

  1. 😀😀😀

  2. חחחח פילי קבוצה מתה לא יגיעו לכלום

   יאניס=לברון הולך לשלוט במזרח

  3. חחחחחח
   נראה לי שקמתם בבוקר בשביל הדאחקות ולא בשביל משחק כדורסל 🙂

   1. אני בחופש עד יום א אז יכול להנות בכיף 🙂

 117. חחח בראון מביא דאבל טים אחרי 4 משחקים חחחח

 118. כל עוד השליטה במזרח תגיע מיאניס או מהסלטיקס – קיירי הסוס הטרויאני,אני מבסוט

  1. סלטיקס מועדון מת גם כמו פילי

   1. לא בטוח ולא סופי,הם חייבים לעשות אחורה פנה,לוותר על קיירי,ולהמשיך

 119. אני מוכן להטריד את סימונס תמורת החוזה הנגמר של לאורי

 120. שאק קורע אותי,התנדב למצוץ\ללקק את האצבעות של בארקלי,אני נקרע ממנו

 121. הרג אותי התירוץ של אמביד הלילה , מתחיל להיגמר לו המחלות חחחחח

 122. עכשיו יש לו דלקת שמפריעה לנשימה חחחחח

  1. חחחח בדיחה מהלכת

  2. 🤣

 123. איפה הימים שהסכימו לתת לי את ליליארד תמורת סימונס

  1. גם עכשיו יתנו לך את לילארד תמורת סימונס, לא דמיאן לילארד אלא ג’ון לילארד השליח מפיצה האט, גם הוא יודע למסור.

   1. 🙂

   2. חחחחחחח

  2. תגיד תודה אם תקבל תמורתו את בנדר וזיכוי של 4.30 דולר בוולמרט

 124. הלינקים שלא משדרים את הזבל בהפסקות כל כך אהובים עלי ,הלינק שלי למעלה ,
  שם שיקופית ושקט בזמן זיוני המוח.
  איזה כיף

  1. חח לא רכבים, כרטיסי אשראי, ביטוחים ומזון

 125. אמביד תמורת הבחירה ה1 בדראפט השנה יהיה אחלה

  1. מי ייתן לך את זאיון על אמביד ?

   1. יתנו יתנו ניקס יתנו. אמביד יש לו מעמד על כרגע הוא "בשיא" יביאו תמורתו גם כוכבים

   2. אפילו תמורת מוראנט. גיא אני נותן את סימונס ואמביד על אייטון ומוראנט יש?

 126. הגברים האמיתיים של המזרח יפגשו בעוד כמה ימים.
  הגריק פריק מול הפאן גאי
  .
  למזלי המתח והעצבים עברו ממני ועכשיו אשב בנחת ואהנה מ2 השחקנים הטובים בליגה ובתקווה שאחד מהם גם יצליח לקחת הכל בסופו של הפלייאוף (ליבי נוטה טיפה לכיוון קינג אופ דה נורת')

 127. פאקינג 3 מעלות בחוץ,במאי פאקאמולי,לא יאומן

 128. וואו סימונס

 129. שמעון,תשמח לשמוע ,
  בהפסקה עשינו ניסויים על בני אדם,
  מצאנו טיטול בלתי חדיר,יחזיק גם 2 ליטר שלשול נוזלי,
  שלחנו אקספרס למגרש,לפילי,נחזיק אצבעות ולסתום את האף

  1. זה אבוד כבר, זה כמו להחזיר שלשול חזרה

   1. הרגת אותי ,נשפך הקפה מהאף ,😭

 130. אמביד במומ להיות הפרזנטור של קופח מכביאחרי שסגר חוזה עם דואר ישראל ״לא מגיע בזמן׳

  1. חחחחחחחחחח קופ"ח כללית הכי טוב

  2. דואר ישראל יינעל אביהם.
   הוצאת לי את הג'ננה, אני מחכה חצי שנה לספר וההוצאה הולכים לשלוח לי ספר נוסף במקום מה שהאהבלים איבדו. בסוף יגיעו שני הספרים ביחד…

 131. אני חושב שאנחנו שופטים את סימונס לחומרה.
  זה כמו שנשים את מסי לשחק כדורעף.
  לא פייר.
  צריך לשפוט אותו ואת מאמציו בהגינות.

  1. כמו לשים שחקנית WNBA בNBA

 132. שיחקו 2 דק ויאללה 5 דק מנוחה חח

 133. כמה שאנחנו צוחקים אנחנו מזלזלים בחולשתה של טורנטו

  1. אתה צודק

  2. טורנטו בושה לענף

 134. וואו סימונס 2#

 135. גימי אומר לעצמו אני מתגעגע לוויגינס, אפילו טאונס לא נחנק כמו אמביד

 136. משהו יכול בבקשה להסביר לי מה בן סימונס עושה על הפרקט?

  1. אוו מנחם ברוך הבא מתאמן על זריקת דיסקוס לאולימפיאדה

  2. רוקד.
   הוא שילוב של לברון ומג'יק, רוקי העונה, שובר הטבעות, אב התהליך, חובב הקרדשיאן, אדון החושך

   1. חחחחחחחחחחחחחח טראסט משווה לי אותו לדונובן מיצל חח

  3. תמה הטקס פילי בדיחה עצובה.

 137. מדהים איך הוא ייבש למקונל את הצורה ונותן לנכה 100% את כל הדקות.
  בראון מבצע פשעים נגד הכדורסל.

  1. מסכן מקונל

  2. חחחח
   פשעים נגד סימונס וטראסט-דה פרוסס 🙂

   1. התכוונתי שימון ויצא סימונס חחחחח
    זה פסיכולוגי
    אז שימון קבל עינטוז מבארי סימון…

 138. באקס ראפס איזה גמר שעמום חח יהיה לי זמן לישון סוף סוף

 139. ולפילי יש את רדיק. שחקן גדול הוא לא, אבל יד לשלשה יש לו. לא ראיתי תרגיל אחד שהם עושים עבורו. דני גרין כמוהו: יודע לקלוע מה-3. אז לפחות טורונטו עושים לו תרגיל או שניים

 140. איבוד אחרי פסק זמן
  אין על פילי

 141. אני כאן כל הזמן אבל עשיתי 'מעורב'

  1. אנחנו רעבים, מתי אתה מגיש?

 142. בראון צריך להישפט בבית הדין בהאג על מה שהוא עושה עם הסגל הזה.

  1. צריך קנגורו שיקפוץ עליו

 143. איך גיא אומר: סימונס לא כזה גרוע האפקטיבי שלו 200% ל-50% פוזשינים והוא שומר נהדר, הוא לא כזה גרוע. הDFR שלו ממווקם מקום 20 בליגה והמסירות שלו דליקטס רומני.

  סימונס אם בא לשחק בליגה הישראלית קולע פחות מתמיר בלאט ואני מוכן לשים על זה כסף מי שרוצה איתי

  1. ראס תפסיק כבר להיכנס בשחקנים בלי הפסקה! תמיר בלאט לא כזה גרוע

   1. נכון הוא יותר טוב מסימונס

 144. אז מה הספור של אמביד? חולה או בריא?

  1. בריא חולה. מנחם כל משחק יש לו מחלה אחרת. מתי אתה מצליף במעורב של בסימונס ומודה שהוא לא שייך לענף? ומתי מצליף באמביד ובראון? אני מחכה לשוט שלך דוק

   1. כבר כתבתי

  2. הוא המציא דלקת שמפריעה בנשימה עכשיו, נגמר לו המחלות

   1. הוא ב-ט', בחר בטחורים

  3. חולה מת.
   בלעדיו אין להם מה להציע (באדיבות הקוסם בראון)

 145. נגמר פילדלפיה מביישת את הענף לעולם לא הייתה קבוצה כזאת כישרונית שהצליחה להוציא כל כך מעט מהשחקנים, בושה. איך השוו את אמביד לשאקיל לווילט… הוא יותר דומה לאדי קרי, סימונס בוא נגיד שמדיח יותר יעיל ממנו, איך אמרו שהוא יהיה מגיק הבא, הקסם היחיד שלו זה העילמות.

  1. סימונס פחות טוב מתמיר בלאט ואני לא צוחק. לוקח את תמיר בלאט לקבוצה שלי לפניו.
   אמביד=אדי קרי לגמרי

 146. פילי יותר גרועים מבוסטון, רזי חבל שלא פגשתם אותנו הייתם עוברים שלב

 147. בראון החליט שצריך פסק זמן

 148. שפילי ירדו כבר מהמגרש מסכנים יש להם 15 דק לסבל עוד שזה עוד שעה תכלס. שיגידו לשופט שהבינו שהפסידו וטיטוסו חזרה

 149. וואי, האיבוד המטומטם הזה של סימונס.
  מה הוא עוד עושה על המגרש? איזה נזק הוא ה ROY של שנה שעברה….
  התואר היה צריך ללכת למיצ'ל ולא לסימונס.

 150. על בן סימונס כבר כתבתי. רק שלא יתעורר פתאום ויקלע 8 נקודות…..

  1. גם אם יקלע 50 נק זה לא ישנה כלום וזה גארבג' טיים

 151. סימונס משחק חלוץ מזויף. בעצם שחקן מזויף

 152. אני אכתוב את זה פה
  כמו שמילווקי ניגבו את הסלטיקס כך הם ינגבו גם את טורונטו ויגיעו לגמר האן בי איי.
  יהיה להם יותר זמן לנוח ממי שתבוא מהמערב.
  לדעתי מילווקי יקחו השנה אליפו-פות

  1. מילווקי ינוגבו בגמר עי הלוחמים

   1. יש! תמשיך ככה!
    .
    (כל מה שאתה כותב, יוצא ההפך. רק חבל לי על דנבר…)

    1. הפוך על הבאקס יש קללת הרשע.

     אייטון ובחירת דראפט על סימונס ואמביד. לוקח?

     1. את אייטון אני לא מטריד. נקודה.
      סימונס על ג'קסון –
      כן.
      גם סימונס על וורן + בחירת דראפט (מוגנת טופ 3).

     2. חחח מה אני אעשה עם וורן וגקסון? שני פסחים כמו סימונס.

      מוכן תמורת גקסון ובחירת דראפט מוגנת טופ 1 על סימונס. יש?

     3. אין מצב שהסאנס מסכימים לטרייד שכזה.
      גג, מה שאני מאמין שהם היו מוכנים זה מוגן טופ 3 או במקרה והם זוכים במקום השלישי בלוטרי,
      ממתינים לאחרי הדראפט בתקווה שמוראנט נופל למקום ה-3 (סיכוי קיים, אם כי לא גבוה).
      .
      בכל מקרה –
      את הסיכוי לציון או מוראנט הם לא יטרידו. ובצדק.

     4. טוב אז לא מסכים. נמצא משהו אחר

    2. גיא, דנוור תהיה בגמר, לא הלוחמים 🙂

     1. שמעון כתב שהוא קופץ על העגלה שלהם. הסיפור שלהם גמור…

     2. גיא אתה מתעלם מתחזית תחילת העונה שלי לגבי דנבר? די עומדים בציפיות 🙂 אני על עגלת דנבר לפני שהתחילה העונה

     3. קללת הניגוב.
      כאשר אתה מכריז שקבוצה כלשהי בדרכה לנגב קבוצה אחרת –
      נגמר הסיפור.

     4. שימון והתירוצים 🙂

  2. דוקטור הבאקס ממש לא ינגבו את טורונטו, אני גם מאמין שהבאקס יהיו בגמר הנבא אם כי זה פייר פייט באקס ב6/7 לטעמי. הניגוב על הסלטיקס לא אומר כלום

   סלטיקס <<<<<< טורונטו וזה לא קרוב אפילו.

 153. למה אמביד במגרש אם זה 24 הפרש והוא חולה? חח

  1. בראון םשוט מדהים ומפעים אותי כל פעם מחדש

 154. מעודי לא ראיתי עבודת אימון רעה כזו כמו שמציג לנו בראון

  1. נכון התעלה אפילו על סקוט ברוקס

  2. 2 קבוצות שהגיעו לפלייאוף עם מאמנים הכי לא מתאימים לאמן את סגל השחקנים שלהם.
   בראט בראון ובילי דונובן
   שניהם חלולים,מקובעים,פחדנים ומרובעים

   1. לגמרי. גם ניק נרס לא גאון גדול. מזלו שפגש מאמן טמבל. לברון היה נותן סוויפ לנרס עם הסגל של שנה שעברה

    1. לברון ברח בדיוק בזמן מהמזרח
     קוואי זה לא הילד קקה דרוזן שלברון היה מתעלל בו כל השנים.
     לברון היה נעצר מול הפריק או מול קוואי.

     1. חחח קאווי היה חוטף ממנו ניגוב. ראית בכלל את הסידרה? טורנטו זה זבל אורגני קבוצה מאד מאד חלשה

 155. בן סימונס ואמביד
  12 איבודים ו8 סלי שדה
  כוכבי העתיד עאלק
  מחנק

 156. כל בנין הקלפים של פילי מתמוטט. אני יושב כאן ליד החתן שלי ג'ייסון שהוא מטורף כל דבר פילגדלפיה. כתבתי לו מה שאתם כותבים והוא הבטיח לי שפילי מנצחת 6 בבית, ואז "במשחק 7 הכל יכול לקרות, ומוטב שתכתוב זאת ללבנטינים שמבינים רק במרוצי גמלים""

  1. חחח הוא אופטימי כמוני זה טוב. תמסור לו שמאמן נורמלי היה מנצח 4-0 את הסידרה הזאת. לברון היה עושה מהם צחוק כמו שעשה כל השנים. טורנטו היא אותו טורנטו כמו עם דרוזן

  2. צריך לשדך אותו לדה-שוט

  3. חחחחח
   הפך אותנו לבדואים החותן?
   שיגיד תודה על כל כל דיסק-און-קי שהלבנטינים ההזויים מייזרעל ניפקו..

 157. בראון מתעלל באמביד ומשאיר אותו במגרש חחח

 158. צריך לשפוט את בראון בהאג.
  זה שהוא משחק כל הדקות עם אמביד חולה מת וסימונס במגרש של הגדולים זה התעללות בחסרי ישע.
  הוא איש רע

 159. המשחק כל כך עצבן שסגרתי,אני על קפה וסרט , החדש של הנוקמים,
  עדיף פי 100 מהזבל שהולך שם בפילי

  1. 100+

  2. קשה לי להסיט את עיניי מהזוועה

 160. אם סימונס רוצה להחשב עדיין כהבטחה עליו לא לשחק עוד דקה של כדורסל בקריירה.

  1. חחח בדיוק

 161. בראון מאמן התקפה מחריד, אבל מחפה על זה בעבודת אימון נוראית בהגנה.

 162. גיא הצעה לטרריד

  סימונס ואמביד תמורת אייטון ובחירת דראפט מוגנת טופ 1 יש?

 163. המפגרים שם בפילי,קיבלו ישירות מהמעבדה S.O.S ,שלחנו בעלי אקספרס סטוק חדש של טיטולים ,
  ישר מהפס יצור לפני שעה,
  אנטי נזילות,ההדיוטים חוררו אותם עם מחטים,הכל נזל באמצע המגרש.
  שלחתי פקס לבראון,שאלתי למה יאיבני למה יאהבל?
  הוא ענה שאמביד וסימונס רצו אוורור

  1. חחח איך הבנת אותו עם המבטא?

   1. למזלנו ,בראון השתמש בשפת הסימנים וברנד תרגם

 164. בן סימונס משחק כפי ששיחק ב-LSU ואף אחד לא הבין מה ההתלהבות ממנו. משך העונה היו לו כמה משחקים לא רעים אבל הערב הוא הגרוע ביותר שאי פעם ראיתי אותו.

  1. נגד הסלטיקס היה עוד יותר גרוע לדעתי

 165. עם מקונל כבר ותר טוב

 166. פילי לא יצאו מההפסד הזה לדעתי. יפסידו גם בבית במשחק הבא ומילווקי כבר תחכה להם.

  1. מילווקי תחכה אחרי שתגמור את הסלטיקס בעוד 24 שעות כמובן.
   והכל כמעט לפי הצפי שלי בתחילת הסדרה.

  2. ברור

 167. רק 30 הפרש חח.. שמעון מצטער בשבילך ידוע לי שאתה אןהד פילי אבל זה היה לי ברור שזה של הראפס, פילי לא קונטנדרית, עד שלא מטרידה את סימונס ומפטרת את בראון את אמביד עוד הייתי משאיר. כעת כשבאטלר והאריס מסיימים חוזה, וההתלהבות הגדולה שלהם מסימונס אני לא רואה שם עתיד מזהיר.

  1. אכן אכן. נתתי לאופטימיות להשתלט עלי. לא ציפיתי שלבראון וסימונס יש כזה כוח עצום לרסק אותנו. לפחות האוסטרלי טס הביתה אחרי הסידרה ונחזור להצליף ברפה הבנה אחר שיבוא במקומו. פילי זה מועדון מת וידוא ההריגה יהיה עם חידוש החוזה לסימונס

   1. סימונס זה הקבר שלהם אף קבוצה לא תיגע בו, חוץ מלברון אוליי וגם זה לא בטוח

 168. לברנד יש מבחן רציני באוף סיזן,
  צ'יף אמיתי או פוליטיקאי מדופלם,
  שיחתוך בבשר הרקוב

  1. צודק יש שם בלי סוף בשר רקוב, ועוד לברון חם על סימונס שולח לו חבל הצלה. אבל יש מצב שלברון יירד מסימונס עכשיו אחרי תצוגות הנפל.

   1. הלוואי הלוואי תן לי גוש הארט ולונזו בול תמורת סימונס לוקח בשני ידיים. אפילו לא מפנטז על אינגראהם או קוזמה

   2. לברון שולח לפילי חבל הצלה

  2. ניסה להטריד את סימונס. קיבל NO מההנהלה שאמרו שהוא אנטצבל חחח

   גם המוח שלהם אנטצבל

   1. בראנד תותח יודע מה הוא עושה. רק שימצא מאמן ולא יעשה פרסטי

   2. היה בלבול באוטוקורקט, ענו לו שהוא איצטרובל ושמוכנים להחליפו בבלוט וחבילת פיסטוקים

 169. נראה לי שאמביד קיבל מכתב פיטורין

 170. סימונס תמורת מרקל פולץ? חחח

  1. סימונס על ראס. win win

   1. בטח לוקח בעיניים עצומות

 171. שחקנים שפילי יכלו לקחת על סימונס

  ג'אמל מורי, אינגראהם, גיילן בראון, הילד, לבארט, סיאקם, דגונטה מורי

  1. חחח כבר בדקתי הלילה

 172. סומך עליכם עם לינקים לדנוור.
  אני אראה כבר ברכבת ובדרך.
  תודה מראש.

   1. תודה יה אשף

 173. סימונס זה הניסוי הכי גרוע בהיסטוריה מאז שהמציאו משחה נגד טחורים מכהיל=100%

 174. לינק לדנבר?
  נראה לי עוד בלואואאוט בדרך לטובת המקומיים. מכבדים אותנו ביום הזיכרון עם משחקים לא מעניינים.

 175. נראה לי דנבר מנגבים חזק היום

 176. אין לי עדיפות,מאוד מעריך את דנבר

 177. איזה כיף, הזוועה נגמרה,סיוטים לילדים

 178. צריך את המכשיר של גברים בשחור למחוק את המראות מהמשחק הקודם

 179. יוקיץ מזכיר לי את המרשמלו מאן הענק מגוסט באסטרס

  1. 😂

  2. בדיוק 🙂

 180. פילי צריכים ללכת קמבה ווקר. אין ברירה או קונלי. ווקר יהיה חוזה ארוך בטח אז קונלי עדיף אבל אם לא אז ווקר, עדיף להחתים אותו מאשר את האריס.

  1. צריכים איזה ויני דה ניגרו מהארלם שיבוא עם ברנר לשרוף להם תתחת

 181. יהיה מעניין בגמר בין מילווקי לגולדן,החיים קלים במזרח,יאניס מבסוט

 182. פרידום אוף מובמנט למורי חח

  1. ממש

 183. ברנד שומע אותך שמעון,
  קיבל אולקוס מהתוכניות ש'ך

 184. יש לי בעיה עם פורטלנד,הם מדהימים,הביצוע הולך קשה ,
  למה כמעט כל סל שלהם ברמת קושי מאוד גבוהה?

  1. אין מאמן. יש מעודד מהספסל שמקבל מיליונים.

 185. איזה פייט הולך פה

 186. סטוטס קיבל המון מחמאות בשנתיים האחרונות ,אתה רציני אשך?

  1. ממני קיבל רק ירידות

 187. טעות של טירון מילסאפ, לא מפנים את התחת לטורקי

 188. איזה אף יש לקאנטר,פותחן יין,זבבף

 189. משחטה במייל היי

 190. 😱😱😱
  יהיה קשה לחזור מזה

 191. יוקיץ הגאון
  איזו הנאה להסתכל על כל מה שהוא עושה על המגרש.
  עונג של בוקר כשאני צריך להיות בעצם עצוב כי היום יום זיכרון לחללינו הקדושים.
  כל מסירה כל תנועה כמו שיר נפלא ובהגנה דנוור עובדים כמו מכונה משומנת עם כל הבלוקים והחטיפות. אני נדהם ממה שהצעירים האלה עושים. גם מארי וגם יוקיץ צריכים לקבל מאקס בחידוש חוזה כי הם שווים כל פני.

  1. תיזכר בבוסטון ותחזור להיות עצוב

 192. סטוטס הזה, החלטת לבוא עם "הברקה" מהבית, לשים את אמינו על יוקיץ׳ אתה רואה במחצית (שזה גם פרק זמן מיותר) שזה לא בדיוק הברקה חכמה, תשנה. מי מתחיל על יוקיץ׳ במחצית השנייה? ניחוש אחד… אפילו בובה זה מחמאה בשבילו, אף פעם לא החזקתי מהבנאדם

 193. טוב אני רואה שקצת נרגע פה אז קופץ למעורבב של מנחם.

 194. חבל על המאמץ, תן לסקאל סימונס וליימן לשחק

 195. איזו שחיטה שם בדנוור.
  תענוג לראות את כל המסירות הגאוניות האלה כמו שהיה נהדר לראות את ברקוביץ בגדולתו עם המסירות בכדורגל.

 196. זו לא רק ההתקפה הפנטסטית של דנוור אלא גם ההגנה שעכשיו התחילה לזרוק רגל עם המחליפים…

 197. צוות השיפוט צודק, ניסיון לשמור זה hostile act נגד חוקי סילבר

 198. R.I.P NBA

 199. איש המרשמלו קובר את הסדרה.
  ביי ביי פורטלנד, לכו לפגרה, תנוחו, תחשבו, ותחזרו עונה הבאה לעשות את אותו דבר בדיוק.

  1. חחח כמו שאומר סטוטס בהצלחה

   1. הוא מעולה בלהגיד בהצלחה.
    הוא אומר את זה מכל הלב.
    הוא אומר את זה כל כך טוב, שהוא מקבל על זה מיליונים.

 200. איזה סטנדינג אובישן לגאון…

 201. 22 נקודות
  לא נראה לי שב 3 וחצי דקות פורטלנד תצליח למחוק.
  אבל יצמצמו.

 202. זהו תמ"א טקס

 203. למי שקם עכשיו, תקציר המשחק – יוקיץ' קובר את פורטלנד:
  https://youtu.be/7aW8oyTgA60

  1. חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

  2. חחחחחחחחחח

כתיבת תגובה

סגירת תפריט