גולדן סטייט בלוס אנג'לס קליפרס – משחק מס' 4 – עדכונים חיים וסיכום סופי

גולדן סטייט בלוס אנג'לס קליפרס – משחק מס' 4 – עדכונים חיים וסיכום סופי

העובדה היא שמעולם לא התרגשתי להיות במשחק כמו שאני מתרגש היום. סטפ קרי הוא האיש שלי כבר 5 שנים (בערך מהפציעה של קובי) ונדמה לי שלקחתי בערך אלף תמונות שלו, כולל זאת שמעטרת את הכתבה כאן, בשעה האחרונה. ותנו לי להגיד לכם – בניגוד להרבה שחקנים אחרים, הוא באמת כמעט ולא מחטיא בזמן החימום. ואולי חשוב יותר – הוא זורק המון בחימום, שזה משהו שכוכבים עושים מעט. הוא ובוגוט זרקו כדורים כבר בתחילת החימום, כשקצת אחר כך איגודלה הצטרף אליהם. אך בעוד קרי נדמה לי זרק מאות כדורים אותם הוא קלע בלפחות 90%, איגודלה ובוגוט הסתפקו בעשרות שאותן הם קלעו בשישים או שבעים אחוז. כך או כך להיות קרוב לידו זו הגשמת חלום רצינית. וכן, אני פאנבוי, מה לעשות.

ובגלל שכולם מדברים על החוויה לפני המשחק אז הנה: הגעתי באובר, כי היה מהיר יותר מהרכבת, שתיתי שתי בירות לפני בשביל להיפתח. גיליתי שאין עם מי לדבר (ג'וני רוג'רס ניהל שיחה עם סטיב קר, ולא היה לי נעים להפריע באמצע), אכלתי הרבה זבל (ביצים, בייקון, נקניניות, PBJ) ולקחתי תמונות. אבל בהמשך אכתוב עוד המון, כרגע זה רק הסיפתח.

ושלא תטעו – גם בלוס אנג'לס (לפחות בצד הקליפרסי) יש הרבה יותר אוהדים לקבוצה של צפון קליפורניה מאשר זו של דרום קליפורניה. יותר חולצות, יותר רעש בכניסה לאולם, הרבה יותר צלמים. התרגשות רבתי מהקבוצה הטובה של חצי העשור האחרון. למרות זאת, חולצות דווקא כן צורפו לכל כיסאות המשחק, מלבד אלו של הכתבים כמובן. אבל לא נורא. אני אוהד של סטף קרי בחולצה אפורה לבנה. וג'ינס אפור. נראה אם אצליח לבלבל את האופוזיציה.

 

תחילת המשחק: חדש מפני ישן תוציאו:

החדש הוא שי גילגיוס אלכסנדר – שג"א, שלמרות 9.7 נק' בממוצע בלבד עד עתה בשלושת המשחקים הראשונים בסדרה, מראה למה הוא אחד הרוקיז המבטיחים ביותר כשהוא פשוט מנצל כל חור בשביל להיות האיש המרכזי של הקליפרס, לפחות כל עוד לו והארל לא משחקים ועם 14 נקודות בשמונה הדקות הראשונות של הרבע הוא מראה שיש עתיד לקליפרס, וזה עוד לפני שהם יביאו את כל הפרי אייג'נטים בעולם בקיץ הקרוב. הישן הוא קלי תומפסון שלמרות פלייאוף חלש יחסית עד עתה (בדיוק כמו שג"א) נותן את משחקו הטוב ביותר עד כה בסדרה, כשגם הוא קולע מכל חור, וצובר בשמונה הדקות הראשונות 11 נקודות. בינתיים, גם בברלי נפתח קליפרס, ואף אחד לא נפתח בווריורס. המשחק מתחיל צמוד וטוב, ואני אפרסם את הפוסט עם השלשה והנקודה ה-14 של קליי תומפסון. איזה שחקן.

הבעיה? כמו בשני המשחקים הקודמים גם הפעם סטף נקלע לבעיית עבירות מוקדמת, כשכבר יש לו שתיים בדקות הראשונות של המשחק, וחבל.

עדכון קטן, רגע לפני הפרסום. לתשואות ורעמות הקהל, קליי צובר את הנקודה ה-15, 16 ו-17 בעוד שלשה. רבע שכולו מצה, שג"א וקליי.

 

רבע שני – מה נשתנה:

שבכל הלילות, הווריורס מנצחים דרך ההתקפה היפה שלהם, והיום הם מנסים לנצח דרך ההגנה שלהם. וההגנה שלהם היא יופי של הגנה, במיוחד כשדוראנט (בשיאו ההגנתי), איגודלה ודריימונד גרין משחקים ביחד פחות או יותר כל הרבע, ומשחקים כך שתמיד אחד מהשלושה נמצא על השחקן עם הכדור בחילוף הגבוה בלואו פוסט או בטופ אוף דה קי, ותמיד אחד מהשלושה מחכה לחדירה או לכניסה בפיקנרול ברגע שהיא תבוא. וההגנה הזאת מצליחה להגביל את מונטרז הארל על 6 נקודות כמעט בלתי מורגשות, ואת לו וויליאמס על 8 נקודות, שמתוכן 5 היו בלתי מורגשות ו-3 היו עם אחלה שלשה מפתיעה דקה לסיום.

רק שעל כל שלשה גדולה של לו וויליאמס, יש מהלך של 4 נקודות של דוראנט עם שלשה עוד יותר גדולה בשניות הסיום של הרבע ההגנתי (ואם להיות הוגנים, גם הדי בינוני) הזה. סטף קרי עדיין לא הגיע למשחק עם 0-6 מהשלוש למרות זריקות נוחות יחסית, כשבינתיים הוא הצליח גם לקבל את העבירה השלישית. אבל כשדוראנט משחק היטב ולא נותן לבברלי לשגע אותו כמו בשני המשחקים הראשונים, וכשקליי ממשיך את הרבע השני בדיוק מהמקום בו הוא סיים את הרבע הראשון ומוסיף עוד 10 נקודות בדרך ל-27 במחצית, הווריורס נמצאים במקום טוב.

ועם זאת, יש מקום לאופטימיות בלוס אנג'לס, כי למרות המשחק ההגנתי יחסית, ולמרות העובדה שקליי את קיי.די נותנים הצגה, ולמרות ששג"א לא עשה כלום ברבע השני, וכל שאר השחקנים לא עשו יותר מדי במהלך רוב המשחק ולמרות שהם קולעים ב-38% מהשדה ונמצאים במינוס 9 בריבאונד – עדיין הקליפרס נמצאים במרחק סביר של 8 נקודות. למה? משחק התקפי לא טוב של הווריורס עם 8 איבודים עד כה, וכאמור יום חושך של קרי שבזבז את כל התחמושת לכאורה בחימום כאמור, מסבירים את העובדה.

מקווה למחצית שנייה טובה יותר ובעיקר להתעוררות של קרי.

 

תחילת הרבע שלישי: – ויתבלבלו אויבנו

3 איבודי כדור שלומיאליים תוך שבע שניות… תיקון טעות, 4 תוך 14. כבר אמרתי שמדובר במשחק לא מדהים?

 

המשך רבע שלישי: מכת בכורות

נדמה לי שבנרטיב של יציאת מצרים, הטוויסט האמיתי מגיע במכה העשירית. עד אז פרעה לא באמת רוצה לשחרר את העם, ופתאום אחרי שכל הבכורות מתים, ופרעה חושב שהוא הבא בדרך – הוא מסכים סוף סוף לשחרר את היהודים ממצרים. אמנם, יש קצת אחר כך רגע קלאסי שבו הרשע נותן גיחה אחרונה לאחר שהוא לכאורה מת אבל גם בזה אלוהים מטפל דרך קריעת ים סוף.

הבכורות במקרה שלנו הם הרוקיז כמובן, ובמקרה הזה הרוקיז של הקליפרס. שג"א שדיברנו עליו בתחילת המשחק עם רבע ראשון גדול, ורבע שני אנמי, נותן עוד רבע גדול עם 9 נקודות נוספות כשהוא צולף מכל הטווחים והוא ללא ספק השחקן המרכזי של הקליפרס היום. הבכור השני הוא לאנדרי שאמט שקולע שתי שלשות קלאץ' חשובות בתוך דקה וחצי, והנה – מהפך בנרטיב – הקליפרס נוטלים את ההובלה והעיר אוקלנד נבוכה.

שני הרוקיז יוצאים בהחלטה לא נכונה בעיניי של דוק, והקליפרס חוזרים למה שאיבחן אותם במהלך המחצית השנייה – סוג של אנמיות או למצער בעיה רצינית בביצוע. הווריורס לא הרבה יותר טובים כשקליי ודוראנט נמצאים על הספסל בעצמם בדקות הסיום של הרבע, וקרי ממשיך לנגר (אבל קולע שלשה אחת מתוך שלוש האחרונות שהוא לקח בשתי הדקות האחרונות של הרבע), אבל איכשהו זה מספיק בשביל שהווריורס יחזירו לעצמם את ההובלה הקטנה עם פרוס הרבע האחרון. צמוד ומעניין גם אם הרמה ממשיכה להיות לא גבוהה במיוחד בסטייפלס. אני לא יכול לחכות לסיום.

 

סוף המשחק: די דיינו

נדמה לי שכבר כתבתי כאן, ושום דבר לא השתנה גם לקראת סוף המשחק – זה לא היה משחק טוב במיוחד, ולמרות שהרבע האחרון ממש לא היה גארבג' טיים, הוא קצת התנהל ככזה, כשהיה די ברור שהווריורס הצליחו להתחמק מהקאמבק של הרבע השלישי של הקליפרס, והתחיל להיות די ברור שביום כזה של הכוכבים הגדולים – גאלינרי, הארל ולו וויליאמס, כנראה שלא ייצא כלום לקליפרס מהמשחק.

ובכל זאת, אם הייתה בשורה כלשהי ברבע האחרון, היא הגיעה מהספסל של הווריורס, וזה לא רק איגודלה שבמהלך המשחק נתן המון מהלכים יפים, ודאנקים מהסרטים במהלכים יפים במיוחד, כשהוא משחק היטב עם דריימונד גרין ואנדרה בוגוט במיוחד – למשל במהלך המשחק הבא:

אלא גם מקיני שנתן את משחקו הטוב ביותר בסדרה, והראה שהוא לכל הפחות, לא פחות טוב מאשר פטריק מקו, עם ריבאונד התקפה מקסים ושני סלים נפלאים שביססו את היתרון של גולדן סטייט.

ובכלל, אם ישנה מסקנה מהרבע האחרון, היא שבעוד הקליפרס הצליחו לעצור היום את קרי (שלמען האמת בעיקר עצר את עצמו), וברבע האחרון גם קיי.די וקליי לא היה משהו לכתוב עליו הביתה – הרי שתמיד הווריורס יודעים להגיד די – יש לנו עוד כלים, וגם מול הספסל הכי חזק בליגה, נדמה שלפעמים הספסל של הווריורס יודע לעשות לא פחות עם אלפונסו (Zo), איגודלה כמובן וקוון לוני שניצל את 6 העבירות של בוגוט.

קר דיבר על זו בסוף המשחק, וכך גם קליי כאן:

אבל נדמה לי שזה היה דווקא בברלי המשעשע שהריץ קצת דאחקות עם שג"א בסוף המשחק, ובעיקר אמר את האמת הפשוטה – אחרי שהקליפרס נטלו את ההובלה, הווריורס פשוט קלעו יותר סלים – They made shots – כמה פשוט.

הווריורס יחזרו עכשיו לאוקלנד בשביל למנוע מכתבכם להגיע למשחק השישי בסטייפלס, והאמת היא שאני בעדם גם בגלל שאני בגדול בעדם, וגם בגלל שלום בית. קשה, קשה עם הפלייאוף הזה.

לצערי, את סטף הצלחתי לשמוע רק למשך שלוש דקות ודי מרחוק, ולא נראה לי שתהיה בשורה גדולה מהראיון הזה, ועדיין – ההתרגשות עדיין אוחזת. משחק חלש אולי, אבל עשיתי את מה שרציתי – לראות את האלופה ולשמוע את השחקן האהוב עליי בעולם.

 

דיינו דיינו!!

לפוסט הזה יש 36 תגובות

  1. לצערי לא יכול לקחת את בקרדיט, כבר נעשה כאן בעבר בהופס. למרות שכרגע אני לא זוכר באיזה משחק (אולי משהו עם דאלאס)?

 1. וואו עם מה שקורה עם הקליפרס. הם צריכים להיזהר מאוד עם הסטאר שהם יביאו כי זה אומר שכולם יצטרכו לקחת חצי צעד אחורה וכמו עם קיירי בבוסטון, זה יכול להיגמר ברע.

 2. העתיד של הקליפרס ורוד,
  ולא משנה אם איזה Free Agent ינחת שם הלילה.
  SGA ולאנדרי שאמט בדרך להיות כוכבים.
  אם גלינארי היה פוגע היום מהשדה, הם היו מובילים כבר ב-15

   1. והם בחצי גמר המזרח.
    עם יופי סל סגל של שחקנים אינדיבידואלים,
    ובעיות קשות באימון ובמרקם הקבוצתי.

    הסדרה מול מילווקי מאוד קשה לניבוי…

 3. מצוין אבי!!!

  תודה רבה, זה הוסיף הרבה למשחק עצמו.

  אגב, לגבי: "שני הרוקיז יוצאים בהחלטה לא נכונה בעיניי של דוק, והקליפרס חוזרים למה שאיבחן אותם במהלך המחצית השניה" – נראה לי שהתכוונת ל"איפיין" ולא ל"איבחן",
  נכון?

 4. סיקור מצויין אבי,
  ניכר ממנו הפיצול בין הצד העיתונאי לצד של אוהד כדורסל שהקבוצה שהוא אוהב מגיעה לעיר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט