אירועי דיומא – 20.04.19

היום – פתיחת אליפות העולם בסנוקר, באיירן מינכן במשחק קשה נגד ורדר ברמן בדרך לאליפות, ובסרייה א' שני משחקים מעניינים כאשר יובנטוס תארח את פיורנטינה ויכולה לזכות באליפות עם תוצאת תיקו וגם אינטר תארח את רומא בקרב ישיר על כרטיס לליגת האלופות בעונה הבאה.
נוסף על כך, יתקיימו שני חצאי הגמר בטורניר הטניס מסבב המאסטרס במונטה קארלו.

כדורגל

בונדסליגה – מחזור 30 / ניר מועלם:

16:30 באיירן מינכן – ורדר ברמן, ספורט 2 : באיירן מינכן שבמקום ה-1 צריכה לנצח את הארבעה משחקים שנותרו לה והיא תוכל לזכות באליפות מבלי להיות תלויה באף אחת אחרת, מנגד כל איבוד נקודות שלה והיא יכולה לאבד את האליפות לדורטמונד שרק מחכה למעידה של באיירן. ורדר ברמן במקום ה-7 וחולמת על המקום ה5-6 שיקנה לה כרטיס לליגה האירופאית וכרגע היא רחוקה נקודה אחת בלבד מהמקום ה-6 בו הופנהיים נמצאת. באיירן ניצחה במחזור הליגה האחרון 4-1 בחוץ את דיסלדורף והיא נמצאת בריצה נהדרת לאחרונה, מנגד ורדר ברמן מגיעה אחרי ניצחון 2-1 על פרייבורג. באיירן לא הפסידה משחק ליגה מאז תחילת פברואר, מנגד ורדר ברמן לא הפסידה משחק ליגה אחד ב-2019. פרט פיקנטי על המשחק : ב-18 המפגשים האחרונים בין הקבוצות בכל המסגרות באיירן מינכן ניצחה את כולם. כלומר מאוקטובר 2010 באיירן ניצחה את כל המשחקים מול ורדר ברמן, שזה נתון מדהים לכל הדעות ועם מאזן הבית השני בטיבו בליגה אני לא רואה סיבה להמר נגד באיירן מינכן, ולכן – אני אהמר על ניצחון ביתי של באיירן, אפילו בהפרש של 2 שערים ומעלה.

16:30 באייר לברקוזן – נירנברג, ספורט 3 : לברקוזן במקום ה-8 חולמת על אירופה והיא רחוקה רק 2 נקודות ממקום 6 שמוביל לפליאוף הליגה האירופאית, מנגד נירנברג נמצאת מתחת לקו האדום ורק רוצה להינצל כאשר היא רחוקה 3 נקודות מפליאוף הירידה ו-9 נקודות מהישארות בטוחה בליגה, מה שעל פניו נראה בלתי אפשרי מבחינתה כרגע. לברקוזן מגיעה אחרי ניצחון 1-0 על שטוטגארט שעצר לה רצף של שלושה הפסדי ליגה רצופים, מנגד נירנברג מנסה להישאר ליגה והיא כבר שלושה משחקים ללא הפסד, אך היא סיימה את שני משחקיה האחרונים בתוצאות תיקו ודווקא מול קבוצות שנלחמות באופן ישיר מול על הישארות(שאלקה ושטוטגארט). נירנברג היא קבוצת החוץ הגרועה ביותר בגרמניה עם 3 תוצאות תיקו, 11 הפסדים וללא ניצחון, ואני לא רואה סיכוי של ממש שהיא תצליח להוציא אפילו לא נקודה מול לברקוזן ולכן אהמר על ניצחון ביתי חשוב של לברקוזן.

16:30 אוגסבורג – שטוטגארט : קרב תחתית לוהט בגרמניה בין אוגסבורג שמעל הקו האדום במקום ה-14 לבין שטוטגארט שנמצאת שבמקום ה-16 ונמצאת מקום אחד מעל הקו האדום, אך היא במקום שמוביל למשחקי המבחן על הישארות בליגה. אוגסבורג מגיעה אחרי ניצחון ענק של 3-1 בחוץ על הקבוצה הכי טובה בתקופה האחרונה – פרנקפורט שעצר רצף של 2 משחקי ליגה רצופים עם הפסד, מנגד שטוטגארט מגיעה אחרי הפסד 1-0 ללברקוזן והיא עם חמישה משחקי ליגה רצופים ללא ניצחון. הימור – אוגסבורג קבוצה יותר איכותית במקצת משטוטגארט וגם יתרון הביתיות בידה, אל מול העובדה ששטוטגארט היא אחת הקבוצות הגרועות העונה במשחקי חוץ, מה שגורם לי להמר על ניצחון ביתי של אוגסבורג, מי שיגרום כמעט סופית לכך שאוגסבורג תישאר כמעט סופית בליגה הראשונה, ויקבור יותר עמוק את שטוטגארט.

19:30 מינשנגלאדבך – לייפציג, ספורט 2: מפגש פסגה לוהט בין גלאדבך ה-5 לבין לייפציג ה-3 בקרב ישיר כל כרטיס לליגת האלופות בעונה הבאה, כאשר גלאדבך רחוקה נקודה אחת בלבד מכרטיס ליגת האלופות אחרי שפרנקפורט הפסידה במחזור האחרון, ואילו לייפציג רחוקה מגלאדבך ואיבוד הכרטיס כ-7 נקודות, כלומר ניצחון של לייפציג ככל הנראה מבטיח לה סופית את הכרטיס לליגת האלופות בעוד הפסד מסבך אותה ביחד עם פרנקפורט וגלאדבך אך היא עדיין תהיה תלויה בעצמה עם פער מספיק גדול לעומת המחזורים שישארו. גלאדבך מגיעה אחרי ניצחון חשוב של 1-0 על האנובר שתירד במחזורים הקרובים ליגה, ואילו לייפציג מגיעה אחרי ניצחון שלישי ברציפות בליגה כאשר האחרון היה 2-0 על וולפסבורג. גלאדבך היא קבוצה ביתית מצויינת והרביעית בטיבה העונה בליגה עם 9 ניצחונות, 2 תוצאות תיקו ו-3 הפסדי בית בלבד, ואילו לייפציג היא קבוצת החוץ ה-2 בטיבה העונה בגרמניה עם 8 ניצחונות, 2 תוצאות תיקו ו-4 הפסדים בלבד. הימור – משחק נהדר מצפה לנו בבורוסיה פארק של גלאדבך בקרב ישיר על ליגת האלופות אך אני חושב שללייפציג יש סגל נהדר ותנופה נהדרת ואני מאמין שהיא לא תפסיד ואולי אפילו תנצח את המשחק, אני חושב שהסבירות היותר גדולה היא ניצחון של לייפציג מאשר תיקו אך גם תיקו אפשרי.

סרייה א' – מחזור 33 / ניר מועלם:

13:30 פארמה – מילאן, 2 ONE : פארמה במקום ה-14 רחוקה רק 6 נקודות מהקו האדום שעד לא מזמן היא אפילו לא הייתה קרובה אליו אך 2 נקודות מ-15 אפשרויות בחמשת המשחקים האחרונים הורידו אותה בטבלה, מנגד מילאן במקום ה-4 חזרה לנצח במחזור האחרון אחרי שלא ניצחה ארבעה מחזורים והיא בהפרש של נקודה אחת מרומא שמתחתיה. פארמה חייבת את הנקודות ובטח בבית כדי להתרחק מהתחתית הבוערת ומנגד מילאן חייבת לנצח עד סוף העונה כדי להגיע לליגת האלופות, כי בסה"כ היא תלויה אך ורק בעצמה, אך אני מאמין שבאניו טרדיני יש לפארמה את היכולה והסיכוי לעצור את מילאן ואני אהמר כאן על תיקו.

16:00 לאציו – קייבו : לאציו ניצחה השבוע במשחק ההשלמה את אודינזה 2-0 וחזרה לנצח אחרי 3 משחקים ללא ניצחון, והיא התברגה במקום ה-7 במרחק של נקודה מאטאלנטה ומהפליאוף של הליגה האירופאית, 2 נקודות מרומא ומשלב הבתים של הליגה האירופאית ורק 3 נקודות ממילאן ומליגת האלופות, כך שהכל צפוף שם בחלק העליון של איטליה. מנגד קייבו, ירדה במשחק האחרון שלה רישמית אל הסרייה ב' וכל שנותר לה הוא להילחם על הכבוד שלה שלא ממש היה קיים כל העונה, לכן בלי להרחיב יותר מידי – לאציו מנצחת.

16:00 בולוניה – סמפדוריה : בולוניה במקום ה-17, במרחק של 2 נקודות מאמפולי שמתחת לקו האדום, מנגד סמפדוריה במקום ה-9, במרחק של 5 נקודות בלבד מאטאלנטה ה-6 ומפליאוף הליגה האירופאית. בולוניה מגיעה אחרי 0-0 מול פיורנטינה בחוץ והיא בעיצומו של מסע הישרדות מרשים מאוד עם 13 נקודות מתוך 18 אפשריות בששת המשחקים האחרונים. מנגד סמפדוריה נמצאת קצת בדעיכה ואחרי 2 הפסדים רצופים היא חזרה לנצח במחזור האחרון עם 2-0 בדרבי על גנואה. אולי אני אפתיע ואולי לא, אך אני חושב שמסע ההיחלצות המרשים שמוביל מיכאלוביץ ימשיך גם הפעם ונראה את בולוניה מנצחת את המשחק הזה ומתרחקת עוד קצת מהקו האדום.

*שווה צפייה* 19:00 יובנטוס – פיורנטינה, 2 ONE : האם זה יהיה משחק ההכתרה של יובנטוס סוף סוף?  אני מאמין מאוד שכן, אגב גם במקרה של תיקו היא זוכה באליפות וזה בגלל המשחקים בינה לבין נאפולי. אז יובנטוס מגיעה אחרי ההפסד המפתיע בחצי גמר האלופות לאייאקס וההדחה הלא צפוייה ובנוסף גם בליגה היא הפסידה במחזור האחרון 2-1 לספאל במפתיע, מנגד פיורנטינה אולי אכזבת העונה באיטליה, לפחות לטעמי, נמצאת במקום ה-10 עם סיכוי כמעט אפסי לרדת ליגה או לסיים עם כרטיס למפעל אירופאי(היא יכולה עוד להשיג כרטיס דרך הגביע האיטלקי). חשוב מאוד להזכיר שפיורנטינה אומנם כבר לא תשפר את מצבה בליגה אבל היא עדיין במפעל הגביע האיטלקי בחצי הגמר מול אטאלנטה כאשר במשחק הראשון נגמר 3-3 אך הגומלין ישוחק בחמישי הקרוב כאשר אטאלנטה תארח את פיורנטינה ואני מניח שהגביע הפך למפעל הראשון בחשיבותו עבורם. הימור – יובנטוס מגיעה חבולה ופצועה אחרי ההדחה מליגת האלופות והיא יודעת שהיא יכולה לסגור את השבוע הנוראי מבחינתה עם אליפות ביד וכל מה שהיא צריכה זה תיקו אך אני מאמין שהיא תשיג יותר מכך ותנצח בשיניים את המשחק, אך לא אתפלא אם נראה פה גם תיקו, שכאמור מספיק ליובנטוס.

*שווה צפייה* 21:30 אינטר – רומא, 2 ONE : קרב ישיר על מקום בליגת האלופות בעונה הבאה בין אינטר ה-3 בטבלה לבין רומא ה-5 בטבלה. המרחק ביניהן כרגע הוא 6 נקודות וניצחון של אינטר עוזר לה לבסס את מעמדה בטבלה ובנוסף גם עוזר ליריבה העירונית – מילאן לברוח עוד קצת מהמקום ה-5. גם אם אינטר תפסיד את המשחק היא עדיין תישאר במקום ה-3 אך הפער שלה יקטן משמעותית וחשוב לזכור שעוד מחכים לה 2 משחקים מאוד קשים עד סוף העונה מול יובנטוס ומול נאפולי בהם היא יכולה גם כן לאבד נקודות, לעומת רומא שתפגוש רק את יובנטוס. אז אינטר נמצאת בתקופה לא כל כך טובה ולמרות הניצחון האחרון על פרוזינונה 3-1 היא נראית רע מאוד והמשחק שלה לא זורם כמו שהוא אמור להיות ויש לה המון בעיות בכל חלקי הקבוצה(חוץ מהשוער לדעתי, למרות שאני לא ממש אוהב אותו), לעומת זאת רומא אספה ניצחון שני ברציפות בליגה עם 1-0 על אודינזה אך גם היא נראית עם משחק שלא זורם כל כך ועם ראניירי שאני אמשיך ואומר – שלא מתאים לתפקיד המאמן של רומא. הימור – רומא היא קבוצת חוץ יחסית טובה(מקום 5 בליגה) עם 6 ניצחונות, 4 תוצאות תיקו ו-6 הפסדים, ומנגד אינטר מדורגת רק במקום ה-6 מבחינת הצלחתה במשחקי הבית למרות מאזן יחסית טוב של 9 ניצחונות, 3 תוצאות תיקו ו-3 הפסדים. למרות כל המידע ולמרות הסטטיסטיקה אני אהמר עם הלב ואלך על ניצחון של אינטר שיקנה לנו קצת שקט.

סנוקר / דוד "פאקו" סעדה

אליפות העולם – סיבוב ראשון

12:00, 21:00: מארק וויליאמס-מרטין גולד

12:00: לוקה ברסל-גארי ווילסון

16:30: ניל רוברטסון-מייקל גיורגיו

16:30: דינג ז'ונוווי-אנתוני מקגיל

21:00: סטיבן מגווייר-טיאן פנגפיי

ברוכים הבאים לאליפות העולם בסנוקר בתיאטרון הקרוסיבל בשפילד. האליפות תימשך 17 יום, בהשתתפות 32 שחקנים (16 המדורגים ראשונים, ועוד 16 שצלחו את טורניר המוקדמות). עוד על האליפות ניתן לקרוא בפריוויו הזה. הסיבוב הראשון יפגיש בכל משחק את אחד המדורגים מול אחד הלא מדורגים, למשחק בפורמט של הטוב מ-19 (שני סשנים). ביום הפותח של הטורניר נוכל לראות חמישה משחקים. זה שבין מארק וויליאמס למרטין גולד אמור להיות אחד המעניינים של הסיבוב. אלוף העולם בכושר לא ברור, ומצד שני גולד הממושקף, שזכה בליגת האלופים העונה, הוא שחקן התקפי ומהנה עד מאד. שלושה משחקים אמורים לכלול פייבוריטים גמורים. בפרט אפשר לומר זאת על המשחק שבין ניל רוברטסון למייקל גיורגיו, בו האוסטרלי, אחד המועמדים לתואר, אמור לעבור בקלות את הקפריסאי. גם לוקה ברסל אמור להיות עדיף על גארי ווילסון, כמו שסטיבן מגווייר הוותיק לא אמור להתקשות מול טיאן פנגפיי, מהאלמונים יותר שבשחקני סין (אם כי הנ"ל עבר בקלות את ראיין דיי במוקדמות). משחק מסקרן אחד נקבל בין דינג ז'ונווי לאנתוני מקגיל. הסיני אמנם לא נמצא בכושר טוב במיוחד, אך הסקוטי הג'ינג'י שמולו נמצא בכושר אף פחות טוב, מה שאמור בכל זאת להפוך את הראשון לפייבוריט במשחק זה. שידורים ביורוספורט.

טניס

טורניר המאסטרס במונטה קארלו

היום יתקיימו שני חצאי הגמר בטורניר, שמהמגרש המרכזי שלו, ע"ש ראנייה השלישי, נשקף נוף נהדר היישר לים התיכון. שידורים ישירים בערוצי צ'רלטון החל מ-14:30.
ראוי להזכיר את הרוחות החזקות שנושבות בטורניר ומשפיעות על השחקנים.

דניאיל מדבדייב (רוסיה)-דושאן לאיוביץ' (סרביה), 14:30 – שני השחקנים יופיעו לראשונה בשלב חצי הגמר של טורניר מסבב המאסטרס. הרוסי בן ה-22 גבר ברבע הגמר על המדורג מס' 1 בעולם, נובאק דג'וקוביץ', 6-3, 4-6, 6-2. לאיוביץ', שמשחק נהדר בטורניר, ניצח בשתי מערכות את לורנצו סונגו האיטלקי. יהיה זה המפגש השני בין שני השחקנים, כשהמשחק היחיד ביניהם עד כה, בטורניר מוסקבה ב-2018, הסתיים לטובתו של הרוסי, שמדורג במקום ה-14 ומתנשא לגובה 1.98.

רפאל נדאל (ספרד)-פאביו פוניני (איטליה), 16:30 – הספרדי בן ה-32 המשיך אתמול במסע לעבר הזכיה ה-12 שלו בטורניר זה, כשגבר בשתי מערכות על גיידו פלה הארגנטיני. פוניני, לעומתו, חזר מפיגור של מערכה וניצח את בורנה צ'וריץ' הקרואטי בתוצאה של  1-6, 6-3, 6-2 בדרך להופעה שניה בחצי הגמר של הטורניר במונטה קארלו, 6 שנים לאחר שעשה זאת בפעם הקודמת.
יהיה זה המפגש ה-15 בין שני השחקנים, כשאחד עשר משחקים הסתיימו בנצחון הספרדי.

לפוסט הזה יש 15 תגובות

 1. תודה רבה!
  יהיה משחק מצוין ומהנה בין וויליאמס לגולד.
  אני מהמר על הפתעה במשחק של מגווייר ושפנגפיי ידיח אותו.

  1. גולד אחד השחקנים שאני אישית הכי אוהב. מחזיק לו אצבעות.
   ומגווייר שחקן שיכול לנצח כל אחד או להפסיד לכל אחד ביום נתון. תמיד נראה לי שזה תלוי בכמה הוא שתה ערב לפני…

 2. אחלה סיקור!
  אין לי הרבה זמן אז אני אנסה לתפוס משחקים של אוסאליבן כשיהיו, אבל אין ספק שזאת תחרות ששווה לצפות בה.

 3. תודה רבה .
  מחר מפגש פסגה באירופה בשם אמסטל גילד.
  בקשר לטןר התורכי קטע 3 הלך לצעד מהיר יאקופסן אחד לוהט ניצחון שני שלו בתוך שבוע.
  אתמול קטע 4 מסתיים בבורסה והכלב לוקח ניצחון שני שלו השנה במדינה מוסלמית ,אחרי הניצחון באגם באיחוד האמירויות.
  הכלב רוכב מיוחד ספרינטר נמוך , ומאד חזק .
  מאד כבד יחסית לגובה עבור רוכב אופניים
  כל המשקל במקרה הזה הוא שרירים, מאחר והוא נמוך יש לו יתרון גיאומטרי בטיפוסצעליות קצרות.
  יתרון שהוא יודע לנצל עד תום .
  ואז כאשר הספרינט מתחיל אין לו מתחרים בקטעים הללו.
  כלב = כיילב יואן.

 4. נראה לי שאראה את מילאן וכמובן באיירן.
  גם הליגה האנגלית משוחקת היום עם הסיטי מול טוטנהם.
  מחר אברטון מול הינייטד וקראדיף ליוורפול ומחרתיים ברנלי צלסי

 5. אני באטלנטה עם כל המשפחה מישראל והחמצתי לחלוטין את הכדורגל מאנגליה ואת הפסד ג'קוביץ'. 28 בני משפחה (גם מהצד של ג'ייסון) ורק שתי טלוויזיות. אבל בעל הבית הוא ג'ייסון אז את פילי בנטס אראה תוך שנקרא באגדה בסדר השני של הפסח, כשאני היחיד שיודע קצת על קריאת האגדה ונטילת הידיים!

כתיבת תגובה

סגירת תפריט