מעורב הופס ליום שלישי: מה שחקני ה-NBA חושבים (סקר ענק בעילום שם) על עצמם ועל ה-G.O.A.T / מנחם לס

 

1. פלייאוף ללא לברון זו מכה ל-NBA

 

אתם זוכרים את החגיגה במשרדי ה-NBA במנהטן' שם לצד השדרה החמישית כשלברון חתם על הלייקרס? אדם סילבר – שפעם, כשהיה עוד ילד יהודי עשיר בן 12 בקמפ הקיץ 'רמה' באפסטייט ניו יורק, הוא למד לרקוד 'הורה' – אסף את כל המזכירות וכל הסטודנטים שעושים שם אינטרנשיפ, לריקוד לצלילי 'באנו לייבש ביצות בבית-אלפא אבל הגשם לא פסק ובמקום לייבש את הביצות נרטבנו עד לשד עצמותינו וחיפשנו טרמפ להגיע לעין-חרוד,אבל אף מכונית לא עצרה אז נאלצלו ללכת ברגל כל הדרך כשאנחנו פוחדים פחד מוות מתנים וחזירי בר רעבים'.

היי, דוק, על מה ולמה?

"לא שמעתם? לברון עוזב את הקאבס העצובה ומגיע לשחק בלייקרס! בלייקרס הנפלאה, יוצרת השואו-טיים, ואת הצ'ירלידרס החתיכות והסקסיות ביותר בעולם המערבי מאז שהצ'ירלידריות של הדאלאס קאובויס החליטו לעזוב כי לא שילמו להם מספיק!".

היכול להיות משהו יותר מלהיב מלברון מוביל את לונזו בול, אינגראם, קוזמה – וכמובן קוואי לינארד, פול ג'ורג', וג'ים באטלר שיתחננו שיחתימו אותם – מוביל אותם עד הגמר נגד הגולדן סטייט, והלייקרס מנצחים באחת מהפתעות ה-NBA הגדולות מאז ומעולם, ואז לפגוש בגמר את הבוסטון סלטיקס, ויחזרו ימינו כקדם, כפי שכתוב באיזה מקום??

היום בנייני ההדקוורטר של ה-NBA שקטים ועצובים כמו בלווייה.

והכל על מה?

על שלברון לא משחק; על שהלייקרס מפורקת, ועל כך שמשהו חסר בכל הפלייאוף הזה הבא עלינו לטובה. פלייאוף שללא לברון מרגיש כמו חומוס ללא שמן זית וצנוברים באמצע. כמו HOT DOG ללא חרדל. כמו מרטיני ללא זית.

ה-NBA חשבה על שקים מלאי שטרות של $100. חשבה על חזרה לימים הטובים ההם כשכוכב היה כוכב ולא איזה חרוב כמו קווין דוראנט, ויריבות היתה מלחמה אמיתית של מזרח ומערב. של צווארונים כחולים שקמים בבוקר לעבור בבית החרושת, ומשחקים בכוח, פשוט, כמו שכתוב בספר, לבין צווארונים לבנים, שחקנים שעושים מניקיור לצפורניהם לפני כל משחק, ומשחקם הוא שואו, הצגה, במקום לחימה במשוחות..

במקום כל זה אתם יודעים מה קרה. את הסוף כולכם יודעים: הלייקרס SELF-DESTRUCT (כן, HALO מג'יק ! HALO פלינקה!)) ולברון הזדקן ממש לנגד עינינו.

הלייקרס היו למעשה – אם כי לא תאורטית – מחוץ לתמונת הפלייאוף כבר בשבוע השלישי של פברואר. כל החלומות, איך אומרים,התנפצו.

קומראדים, הקשיבו לי: זהו אסון. חורבן. קטסטרופה לליגה, ללייקרס, וללברון.

מדוע הפלייאוף ללא לברון אינו כפלייאוף עם לברון?

יש בכוכבי-על כמו לברון –  ולפניו מייקל ג'ורדן או קובי – משהו מאד COMPELLING שעושה מכל משחק שלהם HIGH DRAMA. כשהם משחקים עוברות במחשבותינו כל מיני מחשבות שלא מטרידות את מוחנו כשאחד כמו, נניח, ג'ים באטלר משחק. או פול ג'ורג' – ולא משנה כמה טובים הם.

עם שחקנים כמייקל או לברון עולות מחשבות מסוג אחר: כיצד נצחון או הפסד ישפיע על מעמדו כ-GOAT? האם מייקל במקום לברון היה מוצא דרך לנצח את הווריורס? כשפול ג'ורג' משחק בפלייאוף איש לא עושה חשבונות כיצד נצחון או הפסד ישפיעו על איכות הקריירה שלו. האם זה מעלה או מוריד בסולם ה-GOAT? עם קובי, או לברון, עושים חשבונות של מספר נצחונות (או הפסדים) במשחקי פיינלס, וכיצד זה עומד מול האחרים? כל משחק קובע. כשג'ים באטלר או דמיאן לילארד משחק במשחק שתוצאתו לא חשובה לך, דמיאן לא מוסיף או מוריד. כשלברון משחק במשחק שעבורך המנצח לא חשוב, אתה מיד בוחר צד: עבור או נגד לברון. זה טבע החייה.

בעונה שעברה, אפילו שהיכולת של הווריורס הורידה את העוקץ מרוב הסדרות, כשסוף סוף היה גמר נגד הקאבס ולברון, מיד התעורר עניין כללי: האם לברון יצליח לעשות משהו נגד הווריורס? לפתע כל ה-NARRATIVE השתנה לחלוטין. אפילו שהווריורס ניצחה 0-4, הרי במשחק הראשון לברון קלע 53 נק' ועלתה התחושה שאולי…אולי הוא יעשה את הבלתי יאומן. וכל משחק חיכינו שזה יקרה.ואז היה המקרה עם ג'יי אר  שטעה והחזיק בכדור עד שהמשחק ניגמר בטעות. במילים אחרות, למרות ה-0-4, לכל משחק היה את המתח והדראמה שלו. כל משחק היה סיפור.

 ללברון, אישית, הפלייאוף הללו הם חשובים ביותר כי בסופו של יום, הוא ייבחן והוא ידורג בין הגדולים ע"פ הצלחתו – או אי הצלחתו – בפלייאוף. לכן כל משחק שלו חשוב שבעתיים בגלל השפעתו על מורשתו.

וכשהוא איננו – כל הנ"ל אינם!

עד שהעונה התחילה הכל הלך מצויין עבר לברון. הוא יקבל את SPACE JAM 2 ל-LEBRON'S SPRING ENTERTAINMENT שלו; בנו ברוני ייהפוך לשחקן התיכון המפורסם ביותר בלוס אנג'לס שכולם רוצים ביקרו, ואשתו קיבלה את הווילה שהיא תמיד רצתה.

רק אין פלייאוף, ואולי כל עתיד הכדורסל של לברון הוא בדרך לסיום לא כל כך הולם. הכל עומד ללכת קאפוט.

זה מה שקרה: התקווה להקים יריבה שתיקח את התואר וההילה מהחוצפנית הזאת הווריורס נעלמה כמטאור ברקיע של בית שאן. היא, התקווה, זהרה לכמה שניות ונעלמה. החלום של לברון להפוך לממשיך הולם לג'ורג' מייקן, ג'רי ווסט, אלג'ין ביילור, קרים עבדול ג'אבר, מג'יק, שאקיל, וקובי לא יקרום עור וגידים ויישאר חלום בלהות בדברי הימים של הלייקרס.

היי. ברור שבינתיים עולים כוכבים אחרים. חדשיםיאניס בראשם. סטף ישר לידו. הארדן. הכל יסתדר. אבל הכוכב היחיד שהיה סופר אחרי מייקל הוא לברון. אפילו קובי לא הגיע לרמת ההופלה של לברון.

והלברון הזה איננו. לך תדע, אולי בחודשיים הבאים נישכח שהוא היה אי פעם קיים ונצטרך TO CROWN מלך חדש.

אבל…

יאניס? המבטא שלו מעצבן.

הארדן? כינים בזקן.

דוראנט? אופי דפוק. קאפקייק.

סטף? יותר מדי יפה, יותר מדי לבן, יותר מדי בן-טובים. גם לא מעצבן מספיק.

אולי ציון יהיה כוכב-העל האמיתי הבא? בינתיים אני לא רואה יורש ללברון, ולברון איננו. הוא נכשל. קבוצתו נכשלה. הסוס שלו ניגמר והוא – כמו כולם לפניו – ניכשלו לקחת את ה-GOAT מאלוהים.

האם מציון תצא תורה?

2. מה חושבים ומאמינים 127 שחקני NBA?

אתר "THE ATHLETIC" ערך סקר בין שחקני NBA שנערך ע"י 30 מה שנקרא 'BEAT WRITERS'. 'BEAT WRITERS' הם כתבים האחראים על קבוצת NBA אחת, ולרוב הם מועסקים בו זמנים ע"י ה-AP, USA TODAY, ומי שעוד מעוניין להשתמש בשירותם.

 

THE ATHLETIC מתחיל את המאמר עם התוצאות במילים אלה:

In​​ this pro sports world where clichés rule the day and candor is hard to come by, where everything from personal politics to fear of reprisal compels so many to hide their real feelings and opinions, there’s this journalistic loophole that leads us to the truth about how these athletes think. About each other, about coaches, teams, the refs, the league. All of it.

The inaugural NBA edition of The Athletic’s player poll was no different.

Thanks to the hard work of our 30 beat writers who gathered the results from March 16 to April 1, we now know that a player who you have likely never heard of is the most feared man in all the hoops land, that the grumpiest coach of them all is also the most admired, that the superstar who might win MVP is somehow not seen as franchise centerpiece material by his peers and that the same referee who is respected by some can be reviled by others. And there’s more. So much more.

In all, we talked to 127 players – more than a quarter of the Association’s workforce. Not every player answered every question, but there was more than enough participation to paint a genuine picture of this fascinating NBA world.

And away we go…

127 שחקנים השתתפו במשאל אבל לא כולם ענו על כל השאלות.


1. Who’s the MVP?
(122 votes)

 1. James Harden (44.3%)
 2. Giannis Antetokounmpo (38.9%)
 3. Paul George (12.7%)
 4. Joel Embiid (1.7%)
 5. Kyrie Irving, Damian Lillard, Kawhi Leonard (1%)

בתגובות רוב השחקנים הוסיפו שזה כמעט TOO CLOSE TO CALL, ושהארדן, שלפני 3 חודשים היה כנראה ניבחר ב-70-75% ירד מעט בגלל שיאניס עלה בתמידות.


2. Who’s the best defender?
(114 votes)

 1. Kawhi Leonard (30.3%)
 2. Paul George (16.2%)
 3. Rudy Gobert (14.9%)
 4. Patrick Beverley (10.5%)
 5. Joel Embiid (4.4%)
 6. Jrue Holiday (3.5%)
 7. Giannis Antetokounmpo, Draymond Green, Kris Dunn (2.6%)
 8. Klay Thompson, Torrey Craig, Mikal Bridges, Marcus Smart (1.7%)
 9. Myles Turner; Kyle Lowry; Steven Adams; P.J Tucker; Royce O’Neal; David Nwaba (1%)

ההערה כאן היא שבכל המדידות היותר אנליטיות (אנליטיקס, סינמטוגרפיק), ליאונרד נראה פחות טוב, אבל במבט כללי בעיין ערומה, ה-PERCEPTION שליאונרד משאיר הוא כנראה טוב יותר מהאמת הריאלית, כי הוא לא היה המגן הטוב ביותר בליגה העונה!


3. Who’s the best ballhandler?
(127 votes)

 1. Kyrie Irving (77.1%)
 2. Steph Curry (7.4%)
 3. Kemba Walker (6.2%)
 4. James Harden (2.3%)
 5. Chris Paul (1.5%)
 6. C.J. McCollum, Shai Gilgeous-Alexander, Jamal Crawford, Dion Waiters, Paul George, Ben Simmons (1%; one vote)
 7. De’Aaron Fox (0.5%; split vote)

69.6% הבדל בין קיירי לקרי? זה נראה אבסורדי. כולם עדיין זוכרים כיצד סטף השכיב את כריס פול לאכול את קרשי הפרקט במשחק ההוא של 2016:

מצד שני כולם זוכרים את הסקר שקבע שקיירי אירוינג הוא "המכדרר הטוב ביותר בכל הזמנים" (http://theundefeated.com/features/kyrie-irving-dribbling-cleveland-cavaliers/)

 


4. You’re building a roster from scratch: Who are you signing first?
(125 votes)

 1. Giannis Antetokounmpo (36.4%)
 2. Anthony Davis (10.4%)
 3. Joel Embiid (8.8%)
 4. Kevin Durant (8%)
 5. LeBron James (7.6%)
 6. Steph Curry (6.4%)
 7. Kawhi Leonard, Damian Lillard (3.2%)
 8. Luka Doncic (2.4%)
 9. Jayson Tatum, Paul George, Trae Young, Nikola Jokic, Russell Westbrook (1.6%)
 10. James Harden, Shai Gilgeous-Alexander, Kyrie Irving, DeMarcus Cousins, Udonis Haslem, Shaquille Harrison, Jrue Holiday (1%)

כל גולשי הצוות יחד: דהההההההה….

ברור שיאניס. הגיל, הגוף, הכל. אבל אני הייתי בוחר באנטוני דייויס שני רק אחרי טיפול של 3 חודשים עם שרינק שאני בוחר, וקבלתי אור ירוק שהצעיר הוא לא מטורלל. הוא רק משחק אותה כזה בניו-אורלינס עד שייעשה עליו טרייד.

סליחה. אני בוחר שני בציון ויליאמס.

 


5. Who’s the most overrated?
(
47 votes)

 1. Draymond Green, Russell Westbrook (17%)
 2. Jimmy Butler, Andrew Wiggins, Karl-Anthony Towns (6.3%)
 3. James Harden, Ben Simmons, LeBron James, Kyle Lowry (4.2%)
 4. Semi Ojeleye, Kyrie Irving, Brook Lopez, Myles Turner, Luka Doncic, Hassan Whiteside, John Collins, Lonzo Ball, C.J. McCollum, Nikola Jokic, DeMarcus Cousins, Paul Millsap, Klay Thompson, Jayson Tatum (2.1%)

שני הראשונים ניבחרו יותר בגלל 'רגש' מאשר מוח. את ראסל או שאוהבים או ששונאים. כנראה יותר שונאים מאוהבים. אותו דבר דריימונד גרין.

האוברייטד המובילים שלי הם בן סימונס, קייל לאורי, וג'ימי באטלר.

 


6. Who’s the most underrated?
(116 votes)

 1. Jrue Holiday (16.3%)
 2. Damian Lillard, Khris Middleton (6.8%)
 3. Mike Conley (6%)
 4. Bradley Beal, Kemba Walker, Lou Williams, C.J. McCollum (5.1%)
 5. D’Angelo Russell (3.4%)
 6. Malcolm Brogdon, Nikola Jokic, Tobias Harris (2.5%)
 7. Pascal Siakam, Buddy Hield, Steven Adams, Zach LaVine, Spencer Dinwiddie, Joe Harris (1.7%)
 8. Terrance Ferguson, Marcus Morris, Goran Dragic, Devin Booker, DeMar DeRozan, Danny Green, Justise Winslow, Danilo Gallinari, Bobby Portis, Colin Sexton, Emmanuel Mudiay, Will Barton, Austin Rivers, Eric Bledsoe, Ben Simmons, Nikola Vucevic, John Collins, Robin Lopez, Kyrie Irving, Jeremy Lamb, Derrick Favors, Robert Williams, Draymond Green, Paul George (1%; one vote)
 9. P.J. Tucker, Eric Gordon (0.5%; split vote)

נכון, הולידיי הוא אנדרייטד, אבל ישנו אחד שהוא לדעתי ראשון ברשימה וזה דיג'יי אוגוסטין מאורלנדו מג'יק. בשקט הוא הביא את קבוצתו לפלייאוף והיא תגרום הרבה צרות להרבה אנשים. גם חבר קבוצתו ניקולה ווצ'ביק הוא אחד מהפרונטים הטובים בליגה שאף פעם לא ניכנס לשום רשימה.

 


7. Who’s the best player of all time?
(117 votes)

 1. Michael Jordan (73%)
 2. LeBron James (11.9%)
 3. Kobe Bryant (10.6%)
 4. Kareem Abdul-Jabbar (1.7%)
 5. Magic Johnson, Allen Iverson, Kevin Durant (1%)

למה היו צריכים לשאול 127 שחקנים? מספיק היה לשאול אותי. בקשר לשאר, הם צעירים מדי להכיר את שחקני העבר. אוסקאר רוברטסון היה אוכל 5 אלן אייברסונים לארוחת בוקר. ואת לארי בירד שחקנים שחורים לא מעריכים מלבד מג'יק ג'ונסון, ואני בטוח שרוב ה-127 היו שחורים.


8. Who don’t you want to fight? (Or just ‘Who’s the toughest?’)
(105 votes)

 1. James Johnson (43.8%)
 2. Steven Adams (19%)
 3. Zach Randolph (4.7%)
 4. Patrick Beverley (3.8%)
 5. Serge Ibaka (3.3%)
 6. Aron Baynes, Nene (2.8%)
 7. DeMarcus Cousins, Charles Oakley, Bobby Portis, Ron Artest (1.9%)
 8. Mike Scott, Marcus Smart, James Harden, Domantas Sabonis, Boban Marjanovic, Kemba Walker, Draymond Green, Andrew Bogut, Markieff Morris, Terry Rozier, Giannis Antetokounmpo, Joel Embiid (1%; one vote)
  P.J. Tucker (0.5%; split vote)

פשוט צעירים חסרי מושג. אם הם לא שמו את אנטוני מייסון ראשון אז הם באמת חסרי מושג. על אקסווייר מקדניאל הם בוודאי לא שמעו. לשים שם את טרי רוזייר ולא להכליל את ביל למבייר? וכמובן הפייטר (והדפוק בראש) הגדול מכולם – לושקטוף מהסלטיקס של סוף שנות ה-50. אפילו רד אורבך היה פונה אליו 'מיסטר לושקטוף, אתה מוכן אולי לשחק יותר תחת הסל מאשר בפרימטר?'


9. Who talks the most trash?
(123 votes)

 1. Draymond Green (33.7%)
 2. Patrick Beverley (15.4%)
 3. Russell Westbrook (12.2%)
 4. Joel Embiid (8.1%)
 5. Lance Stephenson (4.1%)
 6. DeMarcus Cousins, Joe Ingles (3.2%)
 7. Marcus Smart (2.4%)
 8. Jae Crowder (1.6%)
 9. Marcus Morris, Chris Paul (1.2%)
 10. Terry Rozier, Isaiah Thomas, Montrezl Harrell, Wayne Selden, Giannis Antetokounmpo, Jusuf Nurkic, Ben Simmons, Sindarius Thornwell, Rajon Rondo, Kevin Garnett, De’Aaron Fox, Udonis Haslem, Serge Ibaka, Jimmy Butler, Eric Bledsoe, Buddy Hield (1%)
 11. Markieff Morris (0.5%; split vote)

טוב, כולם הניבחרים הם טירונים לעומת לארי בירד, גארי פייטון, רג'י מילר, מייקל, קובי, או קווין גארנט.


10. Which coach, aside from your own, would you want to play for?
(121 votes)

 1. Gregg Popovich (40.9%)
 2. Brad Stevens (10%)
 3. Steve Kerr (7.8%)
 4. Mike D’Antoni (7.4%)
 5. Doc Rivers (7%)
 6. Mike Malone (5.3%)
 7. Quin Snyder (3.3%)
 8. Mike Budenholzer (2.4%)
 9. Kenny Atkinson, David Fizdale (2%)
 10. Terry Stotts, Fred Hoiberg (1.6%)
 11. Alvin Gentry (1.2%)
 12. Dave Joerger, Erik Spoelstra, Rick Carlisle, Brett Brown, Scott Brooks, Phil Jackson, Larry Drew, Dwane Casey (1%)
 13. Steve Clifford (0.5%; split vote)n.

בראד סטיבנס מסבן את כולם.


11. Which coach, aside from your own, would you not want to play for?
(52 votes)

 1. Tom Thibodeau (34.6%)
 2. Jim Boylen (21.1%)
 3. Igor Kokoskov (11.5%)
 4. Nate McMillan (5.7%)
 5. Stan Van Gundy (4.8%)
 6. Gregg Popovich (3.8%)
 7. Lloyd Pierce, Quin Snyder, Erik Spoelstra, Rick Carlisle, Nick Nurse, Alvin Gentry, Luke Walton, Steve Clifford, Scott Skiles (2%)
 8. Jeff Van Gundy (1%)

בחירה לא רעה.


12. Which team, other than your own, will win the title this season?
(110 votes)

 1. Golden State (79.5%)
 2. Milwaukee (6.8%)
 3. Toronto (4%)
 4. Houston (3.1%)
 5. Boston, Philadelphia (1.8%)
 6. Oklahoma City, Clippers, Orlando (1%)

13. Who is the best ref?
(56 votes)

 1. Zach Zarba (21.4%)
 2. Ken Mauer (14.2%)
 3. Tony Brothers (10.7%)
 4. Monty McCutchen, Courtney Kirkland (7.1%)
 5. Marc Davis, Ed Malloy (5.3%)
 6. James Capers, Mike Callahan, Joey Crawford (3.5%)
 7. Tom Washington, Scott Foster, Curtis Blair, Kevin Cutler, Joshua Tiven, Ashley Moyer-Gleich, Derek Richardson, Mark Lindsay, Ron Garretson, Tyler Ford (1.7%)

14. Who is the worst ref?
(53 votes)

 1. Tony Brothers (24.5%)
 2. Scott Foster (20.7%)
 3. Marc Davis (13.2%)
 4. All of them” (or some variation of that sentiment) (11.3%)
 5. Ken Mauer (5.6%)
 6. Zach Zarba, Pat Fraher, Kevin Cutler, Jacyn Goble, Mark Lindsay, Eric Lewis, Leroy Richardson, Joey Crawford (retired), Nick Buchert, Derrick Stafford, Marat Kogut, Rodney Mott, Kane Fitzgerald (1.8%)

 


15. Where will Kevin Durant be playing next season?
(109 votes)

 1. New York (63.3%)
 2. Golden State (20.2%)
 3. Brooklyn (4.5%)
 4. Clippers (2.7%)
 5. Oklahoma City, “NBA,” “Eastern Conference,” (1.8%)
 6. Dallas, Boston, Philadelphia, Portland (1%)

את שלי אמרתי: הוא נשאר בגולדן סטייט!


BONUS ROUND question: What do you see as the biggest issue facing the league? –
(58 votes)

 1. Officiating (“too soft,” inconsistencies, player-ref relationships, superstar calls)(29.3%)
 2. Super teams, Fan behavior (13.7%)
 3. Social media (5.2%)
 4. Too much youth (3.4%)
 5. 20 other votes (1.7%; one vote)

3. קייל קורבר ושחקני יוטה משוחחים על בעיית הגזענות ב-NBA, ועוד

*

4. איך זה שבכתה ט' הגבה לא היתה מחוברת? (נראה לי מגולחת)

*

5. היום לפני 75 שנים: ג'קי רובינסון הופך לשחקן הבייסבול המקצועני השחור הראשון. עולם הספורט משתנה לעולמים

 

(ג'קי רובינסון חותם על חוזהו המקצועני עם נשיא הברוקלין דודג'רס ברנץ' ריקי)

חבל שזה קרה רק כשג'קי רובינסון היה בן 28. הוא הפך לשחקן הבייסבול השחור המקצועני הראשון לשחק במייג'ור ליג. זה היה היום ל-פני 75 שנה. למחרת הוא יופיע באבטס פילד למשחקו הראשון נגד היאנקיס.

העיר ניו יורק כולה – ואיתה מדינה שלמה – עצרו נשמתם. בזמן חתימתו הוא שיחק בליגה הבינלאומית בקנדה וממוצע חבטותיו היה 349. נפלא.

הכניסה לליגה לא היתה קלה, במיוחד במשחקים נגד קבוצות מהדרום. ג'קי הפך לאייקון אמריקאי, והשחקן הנחשב לזה ששבר את המחסום לשחורים במקצוענים.

 

Jackie was chosen by Branch Rickey to break the color barrier because Rickey knew he had the strength of character, not just the talent, to over-come the taunts that would come. Robinson won the Rookie of the Year award in 1947 and helped lead the Dodgers to seven pennants in the 10 years he played for them. He was elected to the Hall of Fame in 1962.

7. דובון שנולד לבן בגלל אפקט אלבינו

 

מנחם לס

בעל האתר, העורך הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 83 תגובות

 1. תודה על ההשקעה מנחם.
  עבורי, דריימונד גרין ותרומתו למשחק בכלל (ולווריירס בפרט) טרם הובנה במלואה.
  יש דברים שהסטטיסטיקה לעולם לא תראה, ולדעתי האיש הזה – עם כל הפרובוקציות והשטויות – הוא עמוד התווך של הקבוצה הזאת, לא רק בהגנה אלא, תאמינו או לא, גם בהתקפה. הוא הברומטר שלהם ועם כל הכבוד לספקי הנק' שסביב, בלעדיו הם בבעיה לא פתירה להערכתי.
  ומשהו על סטף קרי – יש לו חצי עונה שנייה מדהימה. מעבר ליכולת הכדרור העילאית והקליעה האבסולוטית, עושה רושם שהוא כמו יין שמשתבח עם הזמן.
  גילוי נאות: פעם לא יכולתי לסבול אותם. היום אני פותח את הטלויזיה (מחשב) רק בשבילם.
  עד כאן מפנמה החמה (כן, גם ב19:31)

  1. בהתקפה הוא נגר בין נגרים , נכה שאין דברים כאלה , וגם בהגנה הוא לקח את הקרדיט משחקני פרימטר כמו אדירים כמו קליי ואיגודלה לפני הפציעה, אוברייטד מספר 1 בליגה.

   1. הציפור הנדירה: צ"ל "נגר בן נגרין" ללא האות "יוד" במילה בים
    1.1.1.1 נגרים*. בין*
    ועכשיו כשחזרתי להיות אני עצמי אז דריימונד ממש לא אוברייטד לטעמי. הנעת הכדור של הלוחמים עוברת המון דרכו ויש לו יכולת לראות את המשחק בצורה הכי גבוהה שיש – נכון שהוא קלעי מזעזע ועדיין הוא זה שהמשחק נשען עליו הכי הרבה לאחר סטף בהתקפה. בהגנה: טוב ראינו מה קרה כאשר הוא הורחק ב2016

    1. הורחק למשחק אחד, הוא לא פקטור בהתקפה הוא הסיבה למה יש על קרי דאבל טים משאירים אותו פנוי לחלוטין, הוא לא מוסר ברמה כזאת גבוהה, הוא אפס שנתלה על גבם של אחרים.

     1. אתה רוצה לומר לי שיכולת הנעת הכדור של קליי דורנט איגי או כל אחד אחר בג"ס מתקרבת לשלו? אם כן למה אין למה מספר האסיסטים שלהם או המשחק שלהם בפיק& רול לא מתקרב למה שגרין נותן?(התשובה כי הם מוסרים לו והוא מחטיא נפסלת מראש) משאירים אותו פנוי לגמרי *על קשת השלוש* אבל את זה נותנים גם לאיגי – שלא ממש מנצל את זה כמו שגרין מנצל את זה.

     2. מה זה כמות אסיסטים גם אני יכול למסור לדוראנט לקליע או לקרי והם יקלעו מדובר בשלושת הצלפים הטובים בעולם, קרי ודוראנט בפיקאנדרול זה אחד המהלכים הקטלניים בליגה.
      .
      גרין לא יעיל ללא הכדור והוא לא מסוגל לקלוע אז קר מעדיף לנצל את יכולת המסירה שלו (בינונית פלוס לא ברמה של הטופ אפילו לא מתקרב) כדאי למסור למישהו שכן יקלע.
      .
      גרין שחקן חלש מאוד התקפית לא יודע איך אתם מציגים אותו כבורג הכי חשוב בהתקפה (הוא אפילו לא ברמה של שחקן חמישייה בקבוצה אחרת התקפית), מזלו שהוא משחק ליד הצלפים הטובים בעולם וסנטר כמו קאזינס.
      .
      הגנתית הוא גם בינוני מאוד הוא טוב בהגנה קבוצתית ובינוני בהגנה אישית , הפוורדים של 2018 חיה שונה לגמרי מזו של 2016 , אני לא יודע אם צפיות בגודלו סטייט השנה אבל הוא נוראי, הוא לא שווה יותר מ8 מליון לעונה.
      .

   2. ברוך כמה פעם אפשר לומר לך, אין לך מושג בכדורסל!!!

    1. השנה יש להם פווארדים מחליפים הם לא צריכים אותו, הבעיה זה קריי כשקרי נפצע אין גארד מחליף (לווינגסטון גמר את הסוס). גרין חלש מאוד

  2. +1 . מסכים אתך מאוד זיו .וגם עם מי מהשחקנים שבחרו באדאמס כקשוח ביותר.

   1. לא דובר על 'קשיחות'. דובר על לפגוש אותו בסמטה חשוכה

 2. פלייאוף בלי לברון זה כמו הופס בלי מעורב לחודשיים עכשיו. מכל הסיבות שהזכרת. משום מה בעיקר זה העלה לי בראש את הסדרה נגד טורונטו שנה שעברה. וואו.
  לברון לא גמור. הם ויתרו על העונה מההתחלה ועוד יותר כשדייויס לא הגיע. שנה הבאה הכל ייפתח מחדש.

  1. תודה אור. מחמאה על הכיפאק

 3. לגבי האוברייטד – ענו לשאלה הזו רק 47 אנשים, מה שאומר שדריימונד גרין ווסטברוק קבלו כל אחד 8 קולות. ככה שאין מה להתייחס לזה יותר מדי ברצינות.

  1. זה מספיק

  2. זה שליש מהבוחרים

 4. מדהים בעיניי שהמועמד ל mvp עם הזקן קיבל רק קול אחד (אחד!!!!) בשאלה, סביב מי אתם בונים קבוצה

  1. גם לי הארדן לא נראה כעמוד שמסביבו בונים (זה לא לוקח דבר מגדולתו)

 5. אולי בחלום הלילה של הטמבלים שענו על השאלון הזה לארי בירד לא בחמישיית הGOAT. הוא היה אולי לבן גמלוני ומכוער אבל הוא גם ללא ספק מוח הכדורסל הגדול בכל הזמנים.

  1. מסכים אתך לחלוטין

  2. גם אייזיה תומאס בזמנו אמר ש'אילו בירד היה שחקן שחור הוא היה נחשב לסתם עוד שחקן'. הוא התנצל אז, ועדיין מתנצל על מה שאמר אז

  3. 2+

  4. +33

 6. וירג'עיניה קבוצה יותר חכמה וטובה. טק יותר אתלטית, מהירה, וחזקה

 7. לא מבין את השריקה הזאת לטוובת טק

 8. ג'רום וגיא עוד לא יצאו לשנייה

 9. יופי של מעורב.

  אז דוראנט הוא קאפקייק או חרוב?

 10. אם גיא ממשיך ככה הוא קונה בחירת דראפטו

 11. רגע. אני במעורב? חשבתי שאני במכללות

 12. תודה דוק אחלה מעורב.
  אני מאמין שהשנה מילווקי תהיה בגמר הכללי ואני מאמין שהיא תתן פייט הרבה יותר צמוד ללוחמים ממה שלברון נתן למעט 2016

 13. פוסט אדיר מנחם, תודה רבה.
  .
  בעניין לברון אני מסכים עם כל מילה, אבל עם כוכבית שאומרת שזה נכון לעונה הזו. אם הלייקרס יצליחו לייצב סביבו רוסטר מתאים, וזה לא יהיה פשוט, הוא יחזור בשנה הבאה. הוא עדיין שחקן אדיר עם יכולת השפעה עצומה על כל משחק ומול כל יריבה.
  .
  הסקר ממש מצוין. כמה נקודות:
  בעניין קוואי המגן – אני חושב שהשחקנים חושבים לא רק על השנה האחרונה, אלא על השנים האחרונות. יפה שהתשובה אינה איזה סנטר ענק שלא נותן לך לראות את השמש אלא ווינג בגודל ממוצע לעמדה. אפשר לתת קרדיט לידיים ולטלפיים אבל זה גם בגלל שיש לו שכל.
  .
  הנתון לגבי פופ, כשלעצמו, לא מפתיע, אבל ההפרש, למשל מסטיב קר, בהחלט מפתיע. אפשר היה לצפות שלפחות חלק מהשחקנים יעדיפו מאמנים צעירים יותר מפופ שיותר "בראש שלהם" ויודעים "לדבר איתם בשפה שלהם", וזה לא כל כך קורה. היבט מפתיע נוסף הוא שהתוצאה הזו לא גורמת לשחקנים לרצות להגיע לספרס – אולי זה גודל השוק, אולי זו טקסס, לא יודע, אבל בשורה התחתונה יתכן שמאמן, ואפילו מאמן שנתפס כמצוין, לא מהווים פקטור מכריע בהעדפה של שחקנים היכן לשחק. אני אישית מרגיש אחרת מהם – מנהל טוב זה אולי הפרמטר הכי חשוב לי בעבודה.

  1. לגבי פופ וקר. יכול להיות שהשחקנים מסתכלים לאורך השנים.
   פופ הכין לימונדה מכל לימון שקיבל… בעוד קר (שהוא מאמן מצוין לדעתי) אולי כרגע נמצא בקטגוריית "האיש הנכון במקום נכון" או לחילופין הוא מצליח מדי כדי שהשחקנים שכנגדו יפרגנו לו…

   1. "האיש הנכון במקום נכון" של סמיילי היא ההגדרה המושלמת לקר

  2. לדעתי לברון כבר לא יצליח לחזור אפילו לחלק מעצמו. לא ילהיות בפלייאוף יוציא ממנו הרבה מהאוויר בבלון

 14. כלום לא מגיעה לבית שאן בטח שלא מטאורים

  1. מתי היית שם לאחרונה? בית שאן הפכה לאחלה עיר עם מסעדות טובות ובארים על הכיפאק

 15. הקטע על לברון מעולה. כל כך נכון ומדוייק.

 16. גם אני שמתי לב שכמעט אף אחד לא סופר את אבו זקן כמי שסביבו יש לבנות קבוצה . NO MORE SAID

  1. 1+

  2. ועדיין הmvp על פיהם. לא צריך לאהוב אותו הארדן לא מחפש אהבה הוא מחפש היסטוריה. מעניין לו את התחת מה הם חושבים. דבר שני זה בניה לטווח ארוך. הארדן יהיה בן 30 בקרוב. אז לקחו שם את החברה הצעירים ברור שיקחו את יאניס בן ה24 זה שחקן לעוד 10 שנים הניגוד להארדן שזה לשנתיים או משהו כזה.

   אם היו שואלים לעונה הבאה בלבד סביב מי היית בוחר מבטיח לך שהארדן היה בטופ 2.

   היום יאניס 1 לפני כולם בבחירת דראפט לטווח ארוך ואז אצלי זה אמביד.

   קיירי אוברייטד עד כה הפלייאוף הזה יראה לי הרבה לגביו הדחה סיבוב 2 כשלון עצום ויראה שלא מסוגל לסחוב קבוצה לבד.

   1. לא קשור לאהבה . השחקנים לא חושבים שאבו-זקן מתאים לבנות סביבו קבוצה, כי הם מבינים שהוא אנוכי שלא סופר אף שחקן אחר והמספרים שלו באים על חשבון הקבוצה.

 17. תודה רבה דוק.
  ברור שמה שאנו מרגישים כל השנה מרגישים גם השחקנים – השיפוט הפך לפארסה אחת גדולה שמחרבת את המוצר הזה.

  1. אכן והפלא ופלא מי נבחרו לשופטים הגרועים? חח החברים ביחידת הנוקמים 😂😂😂

  2. אני ממש לא מתפלא על הבחירה בטוני בראדרס כשופט הגרוע ביותר.
   עוד לפני שחיברתי את הפרצוף שלו לשם, כל משחק שראיתי שהוא בצוות השיפוט- ידעתי שבשלב מסויים הוא "יעשה למוניקה".

  3. אשך, שחקנים תמיד אוהבים לקרוע שופטים בסקרים. נראה אותם חותמים את שמם…

 18. פלייאוף בלי לברון זה הדבר הכי טוב שקרה לליגה הזאת.

  1. חחח. מנחם צודק אבל שלברון משחק אנו רוצים שהוא יפסיד ויושפל אבל יש עניין עצום

 19. חברה לא מבין אתכם זה מה שהשחקנים מרגישים הם חיים את זה בכל יום ולא כמונו מהספה. ואם הרוב מרגישים שקאווי שומר הכי טוב אז כנראה שזה ככה.

 20. אם עכשיו היה דראפט יש פה מישהו שלא היה בוחר ביאניס 1?

  הרי הארדן קרי דוראנט כולם נושקים או מעל גיל 30.

  נשארו קאווי וקיירי שהם בני 26 וליליארד בן 28 אז ברור שיאניס ואמביד טובים מהם משמעותית ושניהם בני 24.

  אבל אם היה דראפט רק עבור העונה הבאה לקבוצה לשנה אחת יאניס לא היה נבחר 1. מאמין שזה דוראנט קרי או הארדן ראשונים והם השלישייה הראשונה.

  1. + 1
   מדוייק

 21. מאנו אל תשכח שהרבה שנים לספרס גם היה את משולש הבאנקר שלהם טימי-טוני-מאנו והם לא ממש היו עובדים מדי בתוך שוק הכוכבים בקיצים השונים (באופן יחסי כמובן). מעבר לזה באמת נוגע לדעתי לגודל השוק. על אף ההצלחות המדהימות מקצועית של ארגון הספורט הייחודי שיש בספרס
  אם אינני טועה סאן אנטוניו לא מתחרה מבחינת אופציות פיננסיות שיווקיות שונות בניו יורק, לוס אנג'לס או אפילו עיר כמו מיאמי . (אם טעיתי הרגישו חופשי לתקן כמובן) אצל כוכבים רבים זה שיקול לא קטן.

 22. יוסטון בלי הארדן לא עושה פלייאוף , אני חושב…
  באקס בלי הפריק יסתדרו במזרח…

 23. השחקנים כנראה מתוסכלים מהארדן שטוחן אותם כל השנה מכל כיוון אפשרי, ושרק סופרטים היסטורית יכולה לעבור אותו – הראשון או השני שכל איש כדורסל בעולם היה לוקח לקבוצה שלו זה הארדן (או דוראנט או יאניס). זה מה שאני הייתי עושה.

 24. כמו ששמעון כתב לגבי יאניס -ברור שמבחינת גיל הייתי לוקח את יאניס לבנות סביבו קבוצה ,אין כאן שאלה בכלל.
  אני עדיין מנסה להבין איך לוקחים במקום השני את הגבה הפצוע הכרוני שהפך לפרימדונה מאז הצטרפותו למשפחת "תאקט"

  לדעתי האישית תחליף את קארי או דוראנט בהארדן והם לא היו מצליחים עם הקבוצה כמוהו
  שים את הארדן במקום קארי או דוראנט בג"ס והם עדיין הקבוצה הטובה ביותר.
  ואומר את זה אחד שלא סובל את הרמאי והנוכל המזוקן

  1. כל מילה – כמעט – הבחירה ביאניס לגיטימית וסובייקטיבית, עדיין הוא מספר 3 אצלי. לגבי השאר + 100

  2. כל מילה

 25. תודה על מעורב מלא ומושקע אך אני חייב להגיד ולהזכיר שלפני 10 חודשים, כולה 10 חודשים לברון נתן את אחת מתצוגות הפלייאוף הגדולות שנראו אי פעם. הוא ניצח משחקים לבד והיה יעיל בצורה בלתי רגילה. לכתוב עליו שהוא סוס מת ולדבר עליו בלשון עבר לשרוף אותו ולהגיד שהוא לא פאקטור יותר זה להיות עיוור למציאות ולדעתי מאוד לא פייר וגם לא מחייב המציאות.

  1. שמע IS THE, עברה שנה. בגילו שנה זה כמו 5 שנים בגיל 25. העולם כולו נברא ב-7 ימים. אתה יודע מה יכול לקרות במשך שנה לאדם בגילו עם ברכיים שבוודאי נראות כמו של אחד בן 50?

 26. פלייאוף בלי לברון זו ברכה. אני לא מאמין שאני אומר את זה אבל תודה לך לברון שעברת למערב והוכחת בשנה אחת את מה שטוענים שנים.
  במקום ספייס ג'אם 2 הוא צריך לחשוב על יחידת המתאבדים 2 התאבדות כמו שלו לא ראו מאז הפינלה של העונה השישית של משחקי הכס כשהמלך טומן קפץ מהחלון.
  אם כבר משחקי הכס אז יש פה כמה שחיים בסרט (אולי בהשראת עלייתה הקרובה ממש של העונה האחרונה) שלברון הולך לחזור מהמתים ולהחיות את הקריירה שלו בעונה הבאה כאילו היה ג'ון סנואו. תנו לי להרגיע אתכם זה לא הולך לקרות. העתיד של ג'יימס כבר מאחוריו הוא יהיה שמח לסיים את העונה בריא למרות שרוב הסיכויים שהוא יסיים אותה כמו שג'ופרי סיים את חלקו.
  .
  נ.ב

  לדעתי הולך להיות אחד הפליאופים הטובים שנראו בשנים האחרונות והכי חשוב בהעדרה של המלכה ידברו הרבה יותר על כדורסל במקום על דרמות.

  1. מסכים

  2. יש הרבה צדק בדבריך

 27. אחלה מעורב.
  פלייאוף בלי לברון זה סוג של חידוש, בואו נהנה מזה.
  לא אוהב הצבעות של שחקנים. לא חושב שיש להם בהכרח תובנות מעניינות יותר משל אלו שצופים במשחק, ומאידך הם מלאים באינטרסים, פוליטיקות ודעות קדומות (חליק, רק 2.6 אחוז בחרו ביאניס לשחקן ההגנה? זה נראה כמו דיל להוריד את הפריק בפריימריז).
  למען השם, כמה מבינים יכולים להיות מי שבוחרים את אלן אייברסון ואת הקאפקייק לפני לארי לג'נד?!?

 28. פלייאוף בלי לברון זה כמו מונדיאל בלי ברזיל.
  אין מה לעשות, לאב אור הייט, הוא הכוכב הגדול של הליגה בעשור האחרון, לכן גם הכי שנוי במחלוקת, מוקד עניין עצום.
  ההערות הצפויות של מעט ההייטרים הקבועים רק מחזקות. הם יגיעו במיוחד כדי להעיר את מה שהעירו כבר מיליון פעם, ויעשו גם בהמשך. זה סם החיים שלהם. או הרעל המועדף. מבחינתם העניין הראשוני בליגה הוא מה יעשה לברון, לכן ההייטרים הם המקבילה של החסידים שלו. "רק שלברון לא יעשה אליפות", "רק שלברון לא יעשה פלייאוף" – הגדרת העניין שלהם ב-NBA היא עפ"י לברון.
  זו בדיוק המשמעות של הסופרסטאר הכי גדול.

  1. זו היתה הפואנטה של כל הקטע שכתבתי

 29. אחלה מעורב
  לא מת על דריימונד גרין אבל ההתנהלות שלו כ"בעל הבית" היא מה שמאפשר לכוכבים האחרים להצניע את האגו ולעבוד יחד.
  דוראנט לא מת על זה כידוע…. ולכן יעזוב כנראה.
  🙂

 30. נפלא דוק
  מאד עסוק כרגע בלי זמן לנשום ולכן אתה לא שומע הרבה ממני.
  גם אין הרבה זמן לספורט. יותר מדיי דד-ליינים 🙁

  1. רזי, אני לא דואג לגביך. אתה אחד הנאמנים כאן

 31. תודה רבה דחק מעורב מצויין ואני חושב שג׳ורג׳ צריך לזכות בDPOY בזכותהחטיפות שהיו לו המשחקים המצויינים בהגנה מגיע לו יותר מקוואי

 32. ואת סטף אף אחד לא בחר ל-MVP… אין הרבה אהבה שם

 33. אני חושב שהרבה פה מפספסים את הנק' לגבי אם מי הייתי מתחיל עכשיו פרנצ'ייז,הכוונה היא שחקנים במצבם הנוכחי כלומר:
  דורנאט בן 30 או הארדן בן 29 או קארי בן 30 או לברון בין 35 או דיוויס בן 26 או יאניס בן 24.

  ברור שאם זה היה מגיל שווה לכולם לברון דוראנט וקארי היו ראשונים.

  בכל מקרה זאת שאלה מעניינת, קארי נראה אחד שיכול לשחק עד גיל 36-37 בלי בעיה בגלל הסגנון שלו,ולגבי דוראנט אם אתה מקים קבוצה השאלה המעניינת היא האם אתה לוקח את דוראנט ל4 שנים עד גיל 34 או את יאניס ל8 שנים עד גיל 32,הכל לטעמי תלוי בחלקים מסביב ככה שהשאלה הזאת די מסורבלת מבחינתי.

 34. כולכם מתעסקים בדברים חשובים ברומו של עולם שיצאו מהסקר. רק אני רוצה למצוא את השחקן שעל השאלה של השחקן הראשון לקבוצה שלך ענה "אדוניס האסלם".

  1. אני אוהב את האסלם

  2. +1000

 35. בסטף יש בעיקר קנאה. הוא משאיר דור שלם של שחקנים לא יזכו באליפות: גריפין, פול, וסטברוק, הארדן ועוד. מכיון שאין לו עליונות גופנית הוא לא נתפס כבל זכות לכזו דומיננטיות

  1. סטף, מכל מיני סיבות, לא מקבל את הכבוד שמגיע לו. הוא הרכז הגדול בהיסטוריה (למעט, אולי, מג'יק). לא היה מישהו עם קומבינציה של קליעה, כדרור, מסירה ברמה הזו. אפילו לא קרוב.
   בנוסף, יש גיבוי של אליפויות ויכולת לעשות את אלו שסביבו טובים ומרוצים.

   1. אתה צודק, איבו

   2. + 100
    צודק איבו

  2. רן, הצדק אתך

  3. קשקוש בלבוש.
   חוץ מהחסידים השוטים (והלבנים במיוחד) של קארי, כולם יודעים שדוראנט הוא האיש.
   לפניו – ההיחנקות הגדולה בהיסטוריה, איתו – אליפויות על סרט נע. ה-FMVP לא טועה. פעמיים.
   מספיק רק לראות את הפאניקה של אוהדי סטף הגיבור מהמחשבה שדוראנט עוזב. תחזרו לחור. בשניה.

 36. הבחירה בקוואי לשחקן ההגנה, תפסה לי את העין, זה מגיע מהשחקנים עצמם, בעיני יש לזה משקל.
  פלייאוף בלי לברון הוא חסר, ברור. בשנה הבאה עם חיזוק מתאים (בדמותו של קיירי/דוראנט/דייויס?) זה יהיה יותר טוב אני מאמין.
  גרין זה הדבק והלב של הלוחמים, בלעדיו הם היו כמו אוק' עם דוראנט וראסל או משהו דומה. אתה חייב מישהו שמקריב בשביל כולם.
  אם זה לשנה הקרובה, הייתי מתחיל קבוצה עם יאניס/דוראנט/לברון/הארדן/קרי, אחד מהחמישה האלה. אמביד עוד בוסרי מדי

  1. איזה דבק, גרין הוא כמו גלגל חמישי באוטו לא באמת צריך אותו, הוא תופס גב עליהם כבר שנים, איתו או בלעדיו הם לוקחים אליפות , הקליעה שלו מזעזעת ההגנה בינונית, אפילו אני בגילי יכול למסור 6 אסיסטים שדוראנט קלי קריי וקאזינס לידך. כל אחד מהצלפים קולע שני מטר מקו השלוש, ועדיין רושמים אסיסט לשחקן, הוא כבר שנים האוברייטד מספר 1 בליגה, למזלו הוא תופס גב על שחקנים שקטים ונעימים כמו קריי וקליי, בקבוצה אחרת אני לא בטוח שהיונה הוא שווה חמישייה.

   1. הוא שם את האסיסט ואת הקבוצה לפני הסטטיסטיקה האישית. תראה בפלייאוף איזו הגנה הוא יתן. גם ההחתמות של דוראנט וקאזינס זה על שמו. בוא נראה איך זה יראה בחודש הקרוב

 37. תודה לכולם

 38. תודה רבה מנחם, הסקר היה מאוד מעניין.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט