יומן הבייסבול השבועי: לוקחים את החוק לידיים – שינויים בחוקים בליגת הבייסבול / יוני לב ארי

***********************

אתר הופס תמיד אהב בייסבול. יוני לב ארי הוא עורך הבייסבול החדש שלנו, כשיניב שושני ואני עצמי נעזור מדי פעם. הבייסבול הוא המשחק החשוב ביותר של האמריקאים, ובהדרגה גם החשוב ביותר ביפן, דרום קוריאה, הרפובליקה הדומיניקנית, ונקווה שבימינו נזכה גם לראותו מתפתח בישראל.

יוני פותח עם טור זה את "יומן הבייסבול השבועי" שלו, ונקווה שניצור כאן קהילה פעילה ונלהבת של המשחק הנפלא הזה.

הבייסבול יעלה בהדרגתו בחשיבותו כי הנסיון להעמיב נבחרת ישראל שתתמודד במשחקי קדם על העלייה לאליפות העולם בבייסבול הצליח ביותר, וישראל הפכה לדבר המדובר ביותר באליפות. הסרט שהוסרט על הקבוצה ("COMING HOME") מהרגע שאורגנה, ועד שלב משחקי חצי הגמר (שאילו ניצחנו בו את יפן היה לישראל הקטנה סיכוי לשחק נגד נבחרת ארה"ב על אליפות העולם) הפך כאן ל-HIT לא נורמלי. הקבוצה כללה רובה ככולה שחקני מינור ליג ו-3 שחקנים שפרשו שנה-שנתיים קודם לכן מהמייג'ור ליג כי שחקני המייג'ור חששו מתבוסות מביישות, ואיש מה-9 או 10 השחקנים היהודים במייג'ור סירבו להצטרף.

עתה לשחק עבור נבחרת ישראל הפך ל-HIT. השאלה היא אם מגיע לשחקני המייג'ור שסירבו בפעם הראשונה להצטרף לקבוצה שבגלל שעלתה עד לשלב חצי הגמר היא מוזמנת אוטומטית לאליפות הבאה כאחת מ-8 "נבחרות מובחרות".

STAY TUNED.

*************************

יומן הבייסבול השבועי: לוקחים את החוק לידיים – שינויים בחוקים בליגת הבייסבול

הקומישינר, רוב מנפריד. קרדיט: ESPN
הקומישינר, רוב מנפריד. קרדיט: ESPN

הקומישינר של ה-MLB, רוב מנפריד, פרסם מספר שינויים בחוקי המשחק, כשחלקם הפחות משמעותי ייכנס לתוקף כבר השנה, אך הרוב המכריע ייצא לפועל רק ב-2020. השינויים המשמעותיים באמת עדיין בהקפאה, כך שכל חובבי הענף השמרנים יכולים בשלב זה להירגע – אין שעון פיצ'ים, וה-DH (חובט ללא תפקיד בהגנה) לא ייכנס לנשיונל ליג.

 

אולי מעל לכל, החדשות המשמעותיות כאן הן שהשיחות בין ארגון השחקנים לבעלים יחלו מייד, ולא יחכו לשניה האחרונה, כמו בדרך כלל. ההסכם הנוכחי יסתיים בדצמבר 2021, ובמסגרת השיחות ידונו על השינויים הדרמטיים באמת. בינתיים ארגון השחקנים הסכים על כמה דברים רק כדי לרצות את המערכת ולהראות נכונות.

 

אז מה כן קורה? להלן רשימת השינויים, מחולקת לאלה שייכנסו לתוקף כבר העונה, ולאלה שיחכו עוד שנה.

 

השינויים ב-2019:

 

 • אל תמצמצו: ההפסקות בין האינינגים יקוצרו בשידורים מקומיים מ-2.05 דקות לשתי דקות, ובמשחקים שמשודרים בכל ארה"ב מ-2.25 דקות לשתי דקות. השאיפה היא לקצר את ההפסקות בהמשך בחמש שניות נוספות.

 

המשמעות: זה נשמע ממש מינורי, אבל כל מהלך שמקצר את הרגעים המתים במשחק מתקבל בברכה. יש לשער שרוב האנשים לא היו מרגישים בשינוי אם הם לא היו יודעים עליו.

 

 • חום יולי אוגוסט: הטרייד דד ליין של ה-31 ביולי יהיה המועד הסופי בהחלט להעביר שחקנים. הטריידים שניתן היה לקיים דרך "wavers" במהלך חודש אוגוסט יורדים מהפרק.

 

המשמעות: בשנים האחרונות הושלמו לא מעט העברות במהלך חודש אוגוסט, חלקן משמעותיות, כשמהלכים דוגמת העברת ג'סטין ורלאנדר ליוסטון ב-2017 (מי אמר אליפות?) הפכו את ה-31 ביולי לתאריך משני. אולי עכשיו המשמעות והעניין סביבו יחזרו.

נו מור אוגוסט. ג'אסטין ורלאנדר. קרדיט: freep.com
נו מור אוגוסט. ג'אסטין ורלאנדר. קרדיט: freep.com
 • יום הבוחר: בחירת השחקנים שיפתחו באול סטאר תתחלק לשני סיבובים, כשהסיבוב השני יהיה "יום בחירות" במהלך סוף יוני או תחילת יולי, אז יבחרו האוהדים מי יפתח בכל עמדה, מתוך רשימה של שלושת המובילים מהסיבוב הראשון.

 

המשמעות: את מי באמת מעניין האול סטאר? וגם אם הוא כן, אז הבחירות לשחקנים הפותחים כנראה אפילו קצת פחות מעניינות מהמשחק עצמו. בקיצור, מהשינויים הפחות מרגשים.

 

 • What’s on second?: שינוי נוסף באול סטאר – החל מהאינינג העשירי, כל אינינג יחל עם שחקן אחד על בסיס שני.

המשמעות: החוק הזה איים על רוב אוהבי המשחק, אז אם הוא נכנס לתוקף רק באול סטאר – עם זה נחיה. רק שזה לא יהיה הצעד הראשון בדרך להכניס אותו לחיי היום יום שלנו…

 

 • המירוץ למיליון: המנצח בהום ראן דרבי יזכה במיליון דולר.

המשמעות: נכון, זה נשמע כמו "מה זה מיליון דולר לשחקני בייסבול", אבל קחו לכם דוגמה: ארון ג'אג' מרוויח היום 600 אלף דולר בעונה. מיליון דולר עשויים למשוך אותו לתחרות הזו השנה. ובאופן כללי, זו דרך חביבה למשוך כוכבים.

 

השופט יצטרף לדרבי? ארון ג'אג'. קרדיט: newsday
השופט יצטרף לדרבי? ארון ג'אג'. קרדיט: newsday

 

 • חג הביקורים: מספר הביקורים על התלולית יצומצם השנה משישה לחמישה, עם שאיפה להוריד אחד נוסף בשנה הבאה.

המשמעות: כאמור, כל שינוי שעשוי לקצר את הזמן המת במשחק מתקבל בברכה, גם אם הוא לא משמעותי. וד"ש לגארי סאנצ'ס.

 

השינויים ב-2020:

 • חיים בצמצום: במהלך העונה סגלים יעובו מ-25 ל-26 שחקנים, אך מצד שני סגלי ה-40 שחקנים של חודש ספטמבר יצומצמו משמעותית ל-28.

המשמעות: הדאג אאטוס העמוסים במיליון שחקנים שהתרגלנו לראות בחודש האחרון של העונה ייעלמו, וחודש ספטמבר יהפוך לחודש נורמלי, ולא ללונה פארק לשחקנים שרוצים לחוות מייג'ורס.

 

 • משלוש יוצא אחד: לא ניתן יהיה להעלות רילבר לפחות משלושה אט באטס. החוק הזה מוגבל לאמצע אינינגים בלבד. לדוגמה: אם פיצ'ר עלה בתחילת האינינג, הוא חייב לזרוק לפחות לשלושה שחקנים. אבל אם פיצ'ר עלה במהלך האינינג, פסל פחות משלושה שחקנים ונגמר האינינג, ניתן להחליפו.

המשמעות: פחות חילופים, כלומר קיצור הזמן המת במשחק. דבר נוסף חשוב – רליברים שמתמחים בדברים ספציפיים, כמו "לפטי ספשיאלסיט", שמצטיין נגד שמאליים, יאבדו משמעותית מכוחם.  מעבר לכך, זה יחייב מנג'רים לשנות אסטרטגיה, וכעת המיקום של שמאליים / ימנים בליינאפ יהפוך משמעותי יותר.

 

דווח על עומס בספסל. קרדיט: mets360
דווח על עומס בספסל. קרדיט: mets360

 

 • פצועים בראש: זמן המינימום ב"רשימת הפציעות" (injury list) יוארך בחזרה מ-10 ל-15, כפי שהיה עד 2017.

המשמעות: מסתבר שקבוצות השתמשו בשינוי בחוק, כדי לתמרן בין העברות של פיצ'רים מהמיינורס למייג'ורס, דבר שהרגיז את ראשי הליגה.

 

בשורה התחתונה:

אין כאן איזו סופר דרמה, אבל מספר שינויים יקצרו מעט את הזמן המת במשחק, שזה תמיד מבורך, ומצד שני, לא נראה פה שום שינוי שפוגע משמעותית במרקם של המשחק, אולי חוץ מהחוק שמחייב פיצ'רים לשחק מול שלושה חובטים לפחות. אז כאמרת הפתגם הידוע, ONLY TIME WILL TELL.

יוני לב ארי

die hard yankee fan, חי ונושם סביב הפאסט בול

לפוסט הזה יש 13 תגובות

 1. כמה מהשינויים היו חייבי מציאות. במיוחד ההפסקות בין האינינגים, ועתה האיסור על פיצ'ר מחליף להיכנס אלא אם כן הוא זורק לפחות ל-3 חובטים. לראות פיצ'ר ניכנס לזורק רק לחובט אחד עשה צחוק מהעבודה.

  וולקאם יוני, ואני מקווה שתעורר עניין בין ישראלים שאוהבים 'אקשיון' ולפעמים לא מבינים את התחכום והאפשרויות במשחק הזה, שלדעתי, לפחות, הוא המשחק הטוב בעולם, ולמה כתבתי כבר בעבר.

 2. בשנים קודמות, אם היו פציעות באוגוסט, אפשר היה לתקן. השנה, אם יהיו פציעות, הפרוספקטס יקבלו הזדמנות משמעותית. את ורלנדר העבירו בשניה האחרונה באוגוסט 31. יהיה הרבה אקשן השנה ב31 ליולי לדעתי.

 3. מאמר מעולה. בייסבול חייב לעבור שינויים כדי להתאים לדור הצעיר ולדעתי אלו שינויים מבורכים. לקאבס מצפה עונה לא קלה אבל אני כבר לא יכול לחכות לפתיחת העונה! ( בעיקר בגלל האווירה בשכונה בגיים דיי)

 4. פוסט מצויין
  שינויים מינורים
  המשחק מאבד מהיוקרה שלו וצולל ברייטינג ו בפופלריות
  5 שניות קיצור ?? זה שולי לדעתי
  רוצים לשנות מהותית אז צריך לחשוב על שינוי גדול יותר מה שלא יקרה במשחק עם המסורת הכי גדולה בארה״ב

 5. נחמד שטור הבייסבול חוזר, תודה, יוני.
  .
  ההחלטה לנסות לצמצם את הזמן המת, זו החלטה חשובה.
  הביצוע?
  קצת פחות מרשים.
  פחות מדקה וחצי למשחק (במצטבר), וזה אחרי שיהפכו יכפילו את הקיצוץ (מ-5 שניות, ל-10).

 6. ברוך בואך יוני, תוספת איכותית ביותר לאתר.
  בבייסבול כמו בבייסבול, לא ממש מתעסקים עם חוקי המשחק עצמו, אלא רק בדברים שמסביב.

 7. תודה רבה יוני!
  מקווה שהשינויים האלה יהיו מועילים למשחק. באורח החיים המודרני קשה לצפות במשחק שלם בכל יום בשבוע, התחרות היא לא רק מול ענפים אחרים אלא מול סדרות, סרטים והצגות. קיצור זמן המשחק יהיה משמעותי עבור עתיד הבייסבול.

 8. Welcome Yoni!!! Fantastic to have you writing about baseball, and I hope that everyone here can follow Team Israel as we make our quest, in the summer months, through the European Championship B and A Pools, and the Olympic Qualifiers, to reach a coveted spot in the Olympics!!! No one thought Team Israel would reach 6th place in the WBC, and people are also writing us off for the Olympics, but I hope this blog will go on and cover us through our run to the Olympics
  Keep on watching this spot……
  Peter

כתיבת תגובה

סגירת תפריט