נס צהוב: מכבי תל אביב השלימה קמבאק ענק מול נס ציונה/ שי בוקר

סקוטי וילביקין עם עוד ערב נהדר. מכבי נותרה מושלמת העונה בביתה. (צילום: אתר מכבי תל אביב)

 

נס ציונה פתחה בטירוף כשקלעה 14 מתוך 18 זריקות, אבל הצהובים, שחסרו את מייקל רול הפצוע, הפגינו שינוי אדיר בהגנה וג'רמי פארגו וסקוטי וילביקין היו בלתי ניתנים לעצירה בצד ההתקפי. דני אבדיה פתח בחמישייה לראשונה בקבוצה הבוגרת. סיקור המשחק, סרטונים וראיונות נמצאים בהמשך.

רבע ראשון: 38:17 לנס ציונה

שלשה של וילביקין נתנה לצהובים יתרון 4:5 מוקדם, אבל בדיוק אז נס ציונה השתלטה על המשחק עם מטווח שלשות מטורף של גארי בראון-רמירז, גולן גוט ודקוואן קוק ועלתה ל-13:5 עם 6:46 לסיום הרבע הראשון. הסנטר הניגרי של הכתומים, טאליב זאנה קלע סל ועבירה והגדיל ל-9 וגוט הקפיץ את קבוצתו ליתרון דו ספרתי עם שלשה גדולה. גוט צלף עוד שלשה וסל ועבירה של זאנה העלה את הכתומים ליתרון 18 עם 3:01 לסיום הרבע הראשון. דיאנדרה קיין עצר ריצת 10-0 כתומה עם צעד וחצי וצימק ל-31:13. בראון-רמירז חתם את הרבע עם שלשה על הבאזר ויתרון 21 נקודות לנס ציונה.

רבע שני: 52:43 לנס ציונה

בראון רמירז פתח את הרבע עם שתי קליעות מתוך שלוש מהקו והגדיל ל-23 הפרש. פארגו נכנס לעניינים ועם שתי שלשות גדולות הוריד ל-42:28 בלבד ונדב זילברשטיין הזעיק פסק זמן. ג'וני אובריינט וטאריק בלאק המשיכו את המומנטום הצהוב ועם חמש נקודות רצופות צימקה ל-44:35. יובל זוסמן צימק ל-2 עם טיפ אין לאחר החטאה של ג'ייק כהן במתפרצת. בראון רמירז חתם את המחצית עם קליעה מוצלחת מהקו.

ג'רמי פארגו עולה לסל. קאמבק ענק של מכבי תל אביב. (צילום: אתר מכבי תל אביב)

 

רבע שלישי: 71:68 לנס ציונה

וילביקין ובלאק פתחו נהדר את הרבע השלישי עם אליי-אופ דאנק של האחרון שצימק ל-52:46. בלאק המשיך עם סל ועבירה והוריד ל-3 בלבד. בראון-רמירז החזיר ל-5 עם סל קשה. קיין מצא את טיוס לדאנק קל ועם עוד שתי נקודות של הראשון, ההפרש הכתום ירד ל-57:56 בלבד. עוד שלשה של וילביקין איזנה ל-59:59 עם 5:00 דקות לסיום הרבע השלישי. עוד שתיים של ג'ייק כהן הפכו את התוצאה ל-62:63 לטובת הצהובים שרשמו יתרון ראשון מאז שהובילו 4:5 בפתיחה. בראון-רמירז, מי אם לא הוא, קלע עוד סל באזר ונתן לכתומים יתרון שלוש נקודות בכניסה לרבע האחרון.

סיום: 82:87 למכבי תל אביב

הצהובים השתלטו לגמרי ברבע האחרון ומהר מאוד, אוברייאנט הקפיץ את הצהובים ליתרון 71:74 עם 7:48 לסיום. קוק 2. אוברייאנט 2. דן 1 מהקו. פארגו עם שלשה הגדיל ל-5 וג'ון דיברתולומיאו כמעט סופית סגר את הסיפור עם שלשה גדולה שקבעה 76:84 למכבי, עם 3:58 לסיום. קוק עם עוד 2 צימק ל-3 אבל פארגו חתם את תוצאה המשחק עם סל בסוף שעון עם הלוח.

קלעו בספרות כפולות אצל מכבי תל אביב: וילביקין 20 נקודות, פארגו 15 נקודות ואוברייאנט הוסיף 13 נקודות וקטף 9 כדורים חוזרים.

קלעו בספרות כפולות אצל נס ציונה: זאנה 19 נקודות ו-12 ריבאונדים, בראון-רמירז 15, גוט 14 וקוק קלע 12 נקודות.

 

ההבדל במשחק חוץ מההגנה הצהובה שהשתפרה פלאות, הוא ללא ספק השלשות של הכתומים. ברבע הראשון הכתומים קלעו 6/9 אבל בשאר המשחק קלעו רק 2/19.

בסוף המשחק יצא לי לראיין את ג'ון דיברתולומיאו, יובל זוסמן ודקוואן קוק (נס ציונה):

@זכויות יוצרים של הסרטונים והראיונות שייכים לשי בוקר

לפוסט הזה יש 10 תגובות

  1. תודה שי. מעניין לשמוע. לא ברור לי למה שואלים אותך על בחירת המשחק המסוקר. זה המשחק שהיית בו אז עליו אתה כותב.
    בכל זאת, כדאי אולי בסוף הכתבה להוסיף את שאר התוצאות מאתמול.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט