הרשתות חוררו רשתות בטורונטו אך ללא הועיל- הלל הורוויץ

הרשתות חוררו רשתות בטורונטו אך ללא הועיל- הלל הורוויץ

 

לפני המשחק אני נמצא בחדר ההלבשה של הרפטורס ואחד מאנשי הצוות מספר שהוא היה צמוד בעבר לברניאני. "הוא לא היה מדבר איתי על כלום", הוא מספר, "בדרך לכל מקום הוא היה שותק ובמשך שנתיים לא שמעתי ממנו מילה. פתאום באחת הנסיעות לשדה הוא אומר לי שהוא חושב שהוא מאוהב. שאלתי אותו אם זה באמת והוא ענה שלא. זו הייתה הבדיחה שלו". אלו הרגעים ששווים את ההימצאות בחדר הלבשה כשסרג' פתאום שואל תוך כדי איפה ברניאני משחק היום והכתבים מתבדחים על זה שברניאני לפחות שם חשב לטווח ארוך ושתק שנתיים בשביל בדיחה אחת.

אין תיאור זמין לתמונה.

על הפרקט זה יום שני רגוע למדי ויש תחושה של טרום פגרה. הרבע הראשון בסימן גו' האריס שקולע חמש שלשות ושם את ברוקלין ביתרון. הרפטורס משחקים משחק מבולגן מאוד ושתי הקבוצות מחטיאות הרבה חוץ מג'ו האריס שמתייחס למשחק הנוכחי כהכנה לתחרות השלשות שמעבר לפינה. 3 דקות לסוף הרבע מארק גאסול עולה למגרש לקול תשואות רמות מהקהל. הרכש החדש של הרפטורס נראה בעניין כבר בחדר ההלבשה, הוא חברותי, פתוח ומוכן להרפתקה החדשה. אני משוחח עם שני כתבים מספרד שהגיעו לסקר וכולנו מסכימים שעם ההחתמה של גאסול, ההגעה של ג'רמי לין וההימצאות של פסקל וסרג' בליל השפות של טורונטו רק הולך להחריף וכמות הכתבים הזרים תהיה רק בעלייה.

ההגנה של הרפטורס לא מתפקדת בכלל וברוקלין עם הרבה זריקות פנויות ברבע הראשון. לקראת סוף הרבע גאסול בסקרין ומסירה לפאוול בהתקפה שאמנם לא נגמרה בכלל בסל אך כן מראה כמה קלאס וניסיון יש לו. חכמת המשחק של גאסול והחסימה שלו לשחקנים שבלי הכדור היא דבר שעוד לא היה לטורונטו, המהלכים ההגנתיים והשטח שהוא מפנה הם דבר חדש. קוואי אוהב מאוד לעלות לזרוק אחרי החסימה והיכולת של גאסול בטופ של הליגה בסחיטת עבירות תוקף וגם במקום לא רע ב-screen assists.

תמונה יכולה לכלול: ‏‏אדם אחד‏, ‏‏‏‏לעשות ספורט‏, ‏מגרש כדורסל‏‏ ו‏אצטדיון‏‏‏‏

את הרבע השני פטריק מקאו פותח בסערה עם המשחק הטוב ביותר שלו עד כה כשהוא מרוויח מהדקות של ואן וליט הפצוע. העונה עוד לא היה לו משחק של יותר מ-4 נקודות וברבע השני הוא כבר עם 9. חסימה מטורפת של איבקה על ג'ארט אלן נגמרת בשלשה של דני גרין בצד השני, קוואי עם חמש נקודות רצופות לאחר מכן, נראה שהוא חוזר לחיים ומעלה את טורונטו ליתרון ראשון ברבע השני. כל זה קורה כשהנטס מחוררים רשתות מבחוץ במחצית הראשונה עם 13-23 לשלוש כשהאריס עם 7-8. הרפטורס לשם השוואה עם 5-15 בהפרש של שמונה שלשות להיות רק במינוס 4 במחצית זה סביר בעליל והרפטורס יחכו לסטטיסטיקה שתתיישר.

תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏‏‏אדם אחד או יותר‏, ‏אצטדיון‏‏, ‏‏נעליים‏, ‏מגרש כדורסל‏‏‏ ו‏בתוך מבנה‏‏‏

הרבע השלישי משוחק באנרגיה נמוכה יחסית כיאה למשחק אמצע שבוע לקראת פגרת אולסטאר. OG מסיים את הרבע עם שני סלים כולל אחד מחטיפה וריצה בפאסט ברייק והרבע השלישי מסתיים עם שוויון 92 ואופציה רצינית לרבע רביעי שיהיה כיף לראות. אצל הנטס ראסל נותן משחק של אולסטאר ובשלישי הוא כבר עם 10 אסיסטים ו-18 נקודות. הוא מגיע לאן שהוא רוצה בהתקפה ונראה מרשים מאוד. לפחות ברבע הזה האריס קצת נרגע ולא שם נקודות על הלוח.

גאסול קולע את 4 הנקודות הראשונות של הרפטורס ברביעי וגורם לאוהדים להשתולל. המחליפים פותחים חזק את הרבע הרביעי ומשלימים ריצת 9-2 עם נקודות של מקאו ששמות אותו בדאבל פיגרס לראשונה העונה ושלשה ראשונה של גאסול בטורונטו. הלכו האוזניים.

על הנייר יש לו אולי רק שני אסיסטים חמש דקות לסוף הרביעי אבל בתור אחד שראה לא מעט משחקים של טורונטו העונה ההתקפה נראית שונה לגמרי כשהוא על המגרש ומאפשרת משחק פנימה החוצה שעוד לא התאפשר לקבוצה הזו. תשומת הלב שצריך לתת לו בהתקפה וחכמת המשחק שלו משנה את הדרך בה הם יכולים לשחק.

משחק הנעת הכדור של ברוקלין מרשים מאוד ודיאנג'לו נראה בהחלט כמו אולסטאר ההחלטיות שלו בחדירה וקבלת ההחלטות שלו השתפרו בהחלט עם הניסיון והוא מנהל את ההתקפה בצורה מרשימה מאוד. הזריזות שלו ניכרת על הפרקט וזה אחד השחקנים שאני בהחלט אמשיך לעקוב אחריהם. זו רק עוד דוגמה לכמה שהנטס בנו קדימה בלי הדראפט.

שחקן נוסף שכולם כבר מכירים מהפוסטרים שהוא לא הסכים להיות בצד המקבל שלהם הוא ג'רט אלן ששתי דקות לסיום נותן שני בלוקים רצופים ועם שלשה של קראב ההפרש יורד לשלוש שתי דקות לסיום. עוד שלשה של קראב ואנחנו בשוויון 120. אחרי החלפת מהלומות ראסל קובר שלשה בפנים של דני גרין והנטס עם יתרון שלוש פחות מדקה לסיום. גרין לא נשאר חייב ומשווה בצד השני. קוואי עם קרש וסל מעלה את טורונטו ליתרון 2 ארבע שניות לסיום.

הנטס יהיו עם הכדור וההתקפה האחרונה. זה היה המהלך האחרון של הנטס שלאחריו הרפטורס רושמים ניצחון 127-125

את המשחק קוואי סיים עם 30 נקודות כולל 9-9 מהקו ו8 אסיסטים, סרג' איבקה היה סולידי עם דאבל דאבל של 18 נקודות ו-12 קרשים והוסיף גם חטיפה ושתי חסימות. גאסול תרם 16 מהספסל ובעיקר המון נקודות קריטיות בתחילת הרבע הרביעי. אצל המפסידים דיאנג'לו הוביל עם 28 נקודות ושיא קריירה של 14 אסיסטים כשהאריס מוסיף 24 נקודות רק ש22 מתוכן היו במחצית הראשונה, שווה לציין גם את אלן קראב שנתן 22 מהספסל כולל 6-10 לשלוש.

אחרי המשחק ניק נורס נשאל אם זה סוג המשחק שהוא רצה לראות מקוואי שוב בו לאונרד מפגין אסרטיביות ושליטה. "קוואי היה טוב", אומר נורס, "לא היית אומר שהוא היהה בשליטה אבל כן נתן משחק טוב. הוא גם מסר הרבה אסיסטים, שמונה לדעתי ויש מצב שזה שיא קריירה".

נורס נשאל אם קוואי צעק "bank" אחרי הזריקה האחרונה כלומר הכריז מראש שיקלע עם הקרש. ניתן את הציטוט באנגלית כי הוא פשוט היה טוב.

"I asked him if he called bank, he said it was not necessary since he called game"

תמיד אפשר לסמוך על קואץ' נרס לפנינה או שתיים בכל מסיבת עיתונאים.

המאמן נשאל גם על המחצית הראשונה אותה הנטס סיימו עם 13 שלשות והמטירו מכל מקום במגרש. "השלשות של ברוקולין תפסו אותנו לא מוכנים במחצית הראשונה, לקראת המחצית השנייה סגרנו אותם היטב בשלישי עד בערך ארבע דקות לסוף המשחק שהם התחילו לצלוף אותן שוב, לדעתי זו פעם ראשונה בקריירה שאני סופג 20 שלשות ומנצח"

הוא מספר שלדעתו יש סיבה שהחמישייה דווקא לא מתפקדת, הוא מרגיש שהחבר'ה קצת סטטיים וכבדים בהתחלה וסך הכל הן מחכים להפסקה ולפגרה של האולסטאר, הוא מספר שלפעמים זה נראה כמו ארבע שחקנים שעומדים ורק פסקל רץ ביניהם. בשלב הזה נורס מספק פנינה נוספת ומשתף ש: "אני תמיד חושב שמה שאני מרגיש גם השחקנים שלי מרגישים ואני בהחלט זקוק להפסקה אז הם גם מחכים לפגרה כנראה."

אי אפשר לסיים את מסיבת העיתונאים הזו בלי להתייחס לגאסול ולהופעה שלו הערב. הוא מספר שגאסול מביא לשולחן ניסיון והוא לא נראה כמו שחקן חדש שלא מסתגל. נקודת המבט שלו של המסירות מרגילה את כולם לחפש את המסירה בהתקפה ולמרות שהוא היה שמח לעוד זריקות של מארק בסך הכולל זה יתרום לקבוצה.

בחדר ההלבשה של הנטס מצב הרוח דווקא לא ירוד מדי. הם אולי לא ניצחו אבל נתנו הופעה טובה והם מקווים שזה יימשך למשחק הבא ולתוך פגרת האולסטאר. זה מה שהיה לג'ו האריס להגיד על המשחק. אני הייתי בטוח שJV הוריד כמה סנטימטרים ועבר לנטס עד שגיליתי שזה האריס…

ג'ארט אלן שיתף קצת על האפרו המרשים שלו ועל הרצון לשחק עם החברים ולתת את הכל על המגרש. לפחות אצלינו בבית הספר הוא אחד השחקנים שהתלמידים ממש אוהבים. חייכן, מלא כריזמה ועם אחלה אנרגיות על המגרש.

זה הראיון הרציני יותר

וזה הזורם יותר 😉

בחדר ההלבשה של טורונטו גאסול משתף שהוא הרגיש קצת כמו רוקי, הוא מרגיש בנח עכשיו שזה המשחק השני ומרגיש שהם התחילו לעבוד טוב יותר בהגנה, גם אם זה לא בא לידי ביטוי עדיין בעצירות . הוא מספר שברבע הרביעי הרגיש יותר בנח והרגיש שיש עוד דברים שהוא מסוגל לעשות בשני צידי המגרש. הוא משתף שלא ממש ידע מה לעשות בהצגת שחקנים כי במשחקי חוץ אין את זה. הוא צחק שאולי יבקשו ממנו לעשות תנועות של מלאכי שלג או מה שלא נהוג בטורונטו אבל הוא ינסה לתאם עם החבר'ה עד למשחק הבא.

בסופו של יום זה היה משחק מדבר מאוד עם לא מעט כדורסל טוב, שתי הקבוצות יכולות לצאת מעודדות כשטורונטו תשמח שהפגרה תאפשר לואן וליט להפסיד פחות משחקים בפועל ולג'רמי לין להתרגל לקבוצה החדשה. נראה אם יהיו עוד מצטרפים חדשים עד אחרי הפגרה.

לפוסט הזה יש 28 תגובות

 1. מצוין הלל, תודה רבה.
  .
  התוספת של לין יכולה להיות משמעותית כשהמשחק של טורונטו נתקע (וזה קורה).
  .
  מברוק, דני, על השלשה במאניטיים, ממש מחכה לראות איך האקס-ספרסים יבואו לידי ביטוי בפלייאוף במזרח. עוד זכור לי המשחק מול בוסטון בתחילת העונה כשגרין וקוואי חסמו שם, ביחד, איזה סלטיק בסיום כדי להבטיח את הניצחון – אולד הביטס דיי הארד, ונרס היה צריך לשלוח פרחים לפופ אחרי המהלך הזה. רגע נדיר.

  1. ג'רמי לין תוספת משמעותית של כח אש ושל תנועה. המשחק של טורונטו עומד מדי בהרבה מההתקפות והתוספת של גאסול ולין שזזים על הפרקט בהחלט תוסיף הרבה.
   גרין עם שני מהלכים סופר ישובים במאני טיים מראה שיש כמו שאמרת יותר מספרס אחד שהגיע בטרייד

 2. סיקור מעולה הלל, באמת. דיברתי עם עיתונאי איטלקי פעם והוא אמר לי שברניאני כבר פרש אבל למזלו הוא עשה השקעות טובות בארהב ככה שאין מה לדאוג לו..אולי עובד עם מיליציץ בחווה🤷‍♂️

  הריאיונות הכתובים והמצולמים מעולים !

  1. האמת שזה כל כך חשוב לשמוע על השחקנים שדואגים לעצמם לעתיד ובתקווה גם מעבירים את הידע הזה לצעירים כי זה לא תמיד המקרה

 3. ראיונות מדהימים.איזה קבוצה כיפית ברוקלין, כואב שככה נגמר היום אבל הם באמת ידברו חזק בשנים הקרובות.
  הדקה האחרונה מראה מי ניצח בטרייד עם הספרס-דני גרין ואז קוואי.

  1. מדהים מה הם הצליחו להרים שם וכמה הכדורסל שלהם חיובי. כל זה כשדינווידי פצוע ולאברט רק מתאושש. אחד המשחקים המהנים.

 4. סיקור יוצא מן הכלל!
  זה רק הזיכרון הכושל שלי, או שבכל פעם שאתה במשחק של טורונטו זה משחק צמוד במיוחד?
  בכל מקרה –
  אשריך. אני מקנא.

  1. ראשית אני בטוח שזכרונך אינו כושל מעולם 😉 המשחק הקודם היה הפסד למילווקי ולפניו 40 הפרש על ממפיס אבל יש במה לקנא 😉 וגם היו לא מעט משחקים טובים

 5. איזה כיף לקרוא אותך, הלל, ותודה לרון טחן שהביא אותך אלינו. עוד מעט הפוסט המצויין עם התמונות הנהדרות והסרטונים הולך לקטי.
  תודה ענקית!
  (אני לא יודע אם אתה זמנית בטורונטו בשליחות, אבל לא משנה מה, אתה שייך לאתר לתמיד)

 6. אשכרה גאסול וקוואי לבד זה קבוצה שרצה לצמרת המערב .
  זו רק דוגמא קטנה כמה השקיעו בטורונטו בחשיבה וטריידים לעומת הלייקרס. רק הגבה. ממש מתוחכם..
  מה האריס לא היה על המדף? בטוח היה מעדיף לעבור ללייקרס והיה טרייד טוב יותר ל2 הצדדים..

  מרגיש שבטורונטו ובוסטון הצטברו איכות ונסיון אבל בפילי ומילווקי משהו חדש מתחיל

כתיבת תגובה

סגירת תפריט